Jak zawsze świetnie. Trafiliście w dziesiątkę z tymi filmami instruktażowymi! Już ktoś pisał, ze fajnie się ogląda profesjonalistów, którzy utwierdzają nas, że sami robimy tak samo dobrze. Czekam na pełną dekontaminację i przygotowanie pod korektę. Pozdro
Wielkie dzięki za cały materiał dotyczący mycia detailingowego. Na każdym etapie widać znajomość tematu popartą wiedzą i doświadczeniem, takim Profesjonalistom oddaje się auto do mycia bez strachu i rozterek jak to się skończy. Tu efekt jest zawsze taki sam -- perfekcyjnie i profesjonalnie umyte auto -- Pozdrawiam, oczywiście sub.
Czesc Guru detailingu Jakiej pianownicy uzywasz .ja kupilem jakas bez pokretla i piana tak sobie ,mimo ze uzywam myjki boscha 160 bar, na razie od roku mi sluzy ale chcialbym kupic jaks lepsza pianownice .bede wdzieczny za odpowiedz , pozdrawiam
Dobry odcinek. Następny temat proponuje : mycie bez wody, czy jak to tam w fachu nazywacie. Mam na myśli odświeżanie już zabezpieczonego auta przy pomocy ONR. Bardzo fajny produkt ale ciężko się do niego przełamać bez próby.
20:43 mówisz o dmuchawie wiec mam pytanie. Mamy do jako takiego ogrzania hali magazynowej taka „dmuchawe” na gaz, która wytwarza ciepłe powietrze czy ona do osuszania by się nadała chociaż trochę? + quick detailerem tez lecisz szyby ?
Odcinek jak zawsze na najwyższym poziomie :) teraz czekam na pełną dekontaminacje lakieru :D Fajnie jest słyszeć porady które sam stosuje w swoim myciu :D chociażby rzucenie ręcznika do osuszania na szyby :D Jakiego szamponu używacie ? I jaki polecacie ja osobiście przetestowałem szampony UNIQUE POSEJDON, Meguaiers NXT, gold class, i car wash oraz od ADBL PRO i póki co to chyba ADBL najbardziej mi sie podoba oraz NXT
Dziękujemy :) Przy szamponach zawsze patrzymy na ich wypłukiwanie się z lakieru ponieważ jest dużo mocno pieniących się szamponów, którymi dobrze się myje, ale niestety zaburzają odprowadzanie wody. Na pewno mogę polecić adbl shampoo, britemax ma świetny szampon, meguiar's gold class, presta sudzz, pd car care (chociaż cena może odstraszać), gtechniq g-wash, liquid elements perl rain (chociaż prawie w ogóle się nie pieni). Jest tego trochę dlatego warto kupować za każdym razem coś innego, tak samo zresztą z quick detailerami :)
1. Allegrini Go-Go Insect sami używamy i mocno polecamy www.pielegnowacauto.pl/allegrini-go-go-insect-750ml.html 2. Tu możemy rozróżnić dwa typy. Po pierwsze te które aplikujemy, spłukujemy wodą i dopiero osuszamy. Wśród tych produktów bardzo lubimy Unique Iris www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=unique+iris I drugi rodzaj, to te które po prostu pryskamy podczas osuszania auta. Dzięki nim ręcznik wchłania dokładniej wodę i nie pozostawia smug. Świetnym produktem tego rodzaju był Shiny Garage Blitz Blow Dry, ale niestety nie jest już dostępny. Mamy w ofercie produkt tego typu z Chemical Guys, który musimy przetestować. Ponad to można próbować tak pracować z quick detailerami, chociaż nie trafiliśmy jeszcze na taki, który zastąpiłby wspomnianego Blitz Blow'a :)
Cześć, Czy w planowanym odcinku odnośnie mycia przed korektą niezabezpieczonego auta bedzie poruszony temat pianowania APC (np zwykłe apc adbl 1:10), bądź miksem apc i aktywnej piany ? Widziałem takie metody stosowane przez ludzi którzy mają pewne doświadczenie w dziedzinie autodetailingu, chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie. Interesowałaby mnie również kwestia rozbicia filmu wodnego przed osuszaniem. Ten odcinek jak i cała reszta super. Pozdrawiam całą ekipe :)
Dziękujemy :) Kiedyś robiłem takie miksy ale w końcu wróciłem do samej piany. Czyszcząc szczeliny i tak musimy dopryskiwać apc. Jeżeli chodzi o samo mycie lakieru to taka mieszanka nie rozpuści dużo więcej brudu, zresztą i tak robimy mycie ręczne, odsmalanie, deironizację , glinkowanie więc spokojnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia :)
Ja jeszcze używam ceramiki do tworzyw sztucznych na nadkola nie osadza się tak bardzo brud i wiele łatwiej schodzi przy myciu wystarczy myjka bez żadnych szczot
My nie używamy ponieważ pokazaliśmy tutaj po prostu mycie. Możesz obejrzeć odcinek o oczyszczeniu lakieru lub serwisie powłok. Generalnie używamy go po myciu ręcznym.
Kawał świetnej roboty, ilość włożonej pracy przyniosła super efekt, być może nie zawsze czas pozwala na takie dokładnie mycie, ale myślę że warto od czasu do czasu wygospodarować sobie wolną chwilę na takie przedsięwzięcie. Z pewnością nie jedno spojrzenie na ulicy będzie skierowane na nasz ,,wózek,, Mam takie pytanie odnośnie piany aktywnej ADBL, czy aplikujemy ją do pianownicy w takim stanie jak w oryginalnym pojemniku czy rozcieńczamy. Pozdrawiam....
Cześć, czy zajmujecie się również usuwaniem odprysków, miejsc gdzie tworzą się ogniska korozji? Jeśli tak - planujecie może jakiś odcinek jak skutecznie pozbyć się takich defektów bez konieczności lakierowania całych elementów? Pozdrawiam serdecznie
Robimy takie drobne zaprawki, ale pytanie jak wygląda takie ognisko. W razie czego wyślij nam zdjęcie na FB i spróbujemy pomóc jak to zrobić. Ten odcinek od dawna chodzi nam po głowie, ale ostatnio brak czasu :/
My mamy 100L, na siłę. Teoretycznie daje radę, ale często pompuje. Jeżeli mieli byśmy miejsce to wybrali byśmy coś trochę większego. Z drugiej jednak strony kiedyś działaliśmy na 50L, ale 2 tłokowy sprzęt i też dawał radę chociaż pracował cały czas przy BenBow. Pozdrawiamy ;)
Przydałby się odcinek też o tym na co zwracać uwagę, jak się kosmetyki samochodowe kupuje, bo ja mam parę sprawdzonych marek, które w chemiczna-hurtownia zamawiam ale jak te składy czytać, na co patrzeć fajne info by się przydało ;)
super wstawka, jak i inne. Jaka średnia cena wyglancowanie takiego autka? Marzy mi się otworzenie takiego auto detailingu, tylko za duży wkład i ciekawe czy w mieście ok. 50 tyś utrzymałoby się.
Dziękujemy :) Tutaj było pokazane tylko mycie detailingowe. U nas kosztuje 150-200zł netto. Jeżeli chodzi o koszty polerowania to zaczynają się od 600zł, a kończą nawet na 2500zł netto. Nie ma co patrzeć na ilość mieszkańców. Jeżeli są tam mieszkańcy którzy narzekają na pracę zwykłych myjni i potrzebują czegoś więcej, to znaczy lepszej usługi, bardziej dokładniejszego czyszczenia, to znaczy że jest potencjał :) Obsługujemy wiele firm z małych miejscowości i mówią że początki były ciężkie, ale w tej chwili prosperują świetnie. Widzimy że branża się rozwija i jest zapotrzebowanie na takie usługi.
6:40, Jeden mit mamy do Obalenia. Najpierw felgi lecicie wełna z szamponem okey, ale jest teoria, że gdy felga bedzie mokra albo wlasnie z szamponem i dopiero użyjemy deironizera, (a jak wiemy ma on konsystencje ciut żelową) to on straci swoje właściwości pod wpływem rozcieńczenia na feldze, szybciej spłynie, mniej zanieczyszczeń usunie. Ile jest w tym prawdy, i jak interpretować tą teorie ? ;)
My używamy adbl vampire do deironizacji, który jest bardzo gęsty i aplikując go nawet na mokrą powierzchnię nie spływa. Oczywiście przy większych zanieczyszczeniach warto byłoby osuszyć felgę i nanieś go na suchą powierzchnię, ale przy myciu regularnym nie widzę żeby była taka potrzeba. Nigdy nie widzimy potrzeby ponownej aplikacji deironizera. Co w przypadku gdy deironizer jest rzadki? Tu rzeczywiście można pomyśleć o tym, żeby zaaplikować go na suchą jeszcze felgę. Natomiast pojawia się kolejny problem, jeżeli felga jest bardzo zabrudzona (chodzi mi o ten pierwszy brud który schodzi szamponem), to deironizer zanim przedrze się do zanieczyszczeń metalicznych musi najpierw poradzić sobie z pierwszymi zanieczyszczeniami, więc prawdopodobnie i tak trzeba go będzie aplikować ponownie. Moglibyśmy tu rozpatrywać wiele kombinacji, my wybraliśmy taką która nam odpowiada najbardziej :)
Świetny materiał ale warto jeszcze dodać żeby podczas mycia "na dwa wiadra " co było widać a nie było powiedziane, żeby nie wykonywać okrężnych ruchów rękawicą.
Cześć, pokaż proszę jak sobie radzisz z maskownicami plastikowymi,które są na słupkach drzwi np. Golf VI czy Skody Superb II, Octavia. Te plastiki się rysują od samego patrzenia.
Jeżeli będziesz mył zgodnie z zasadami detailingowymi to zachowasz je w dobrym stanie na długi czas. Natomiast inną kwestią jest edukacja osób użytkujących ten samochód. Jeżeli ktoś łapie całą dłonią za ten słupek żeby zamknąć drzwi to niestety porysuje go. Drzwi zamykamy łapiąc za klamkę i tyle :) Jeżeli są już porysowane to pozostaje tylko polerowanie i to maszynowe ponieważ ręcznie nie osiągniesz dobrych rezultatów.
a pędzelkowanie nadwozia w trudno dostępnych miejscach środkiem APC ? zaraz po pianie aktywnej czy podczas, a może po dwóch wiadrach, jak to jest? @MX NOWICKI
Tu pokazaliśmy bieżące mycie więc pędzelkowanie nie jest konieczne. Jeżeli jednak potrzebował byś to zrobić, to ja zalecam po myciu ręcznym kiedy nie mamy już brudu.
Czy tym QD'ekiem można uzupełniać woski naturalne? W sensie wiadomo, że można :P ale czy się nie gryzie np. z authenticiem od Softa. Dzięki i pozdrawiam
Większość QD nie będzie się gryzła z woskami i negatywnie na nie wpływała. Unikałbym jedynie na naturalnych woskach, mocno syntetycznych QD. Z drugiej jednak strony ciężko robić tu jakieś dokładne testy i analizy.
APC w mocniejszym stężeniu nie domyje tak opon jak Tire & Rubber ? Trochę bezsensu pchać się w dodatkowe koszta.. Filmiku super, czekam na mycie i pielęgnacje foteli skórzanych :)
Kiedy nie było preparatów typu tire cleaner używaliśmy tenzi truck clean (bardzo mocna zasada), ale nawet bez rozcieńczenia nie domywa tak jak produkt dedykowany. Wydaje mi się że mają one w sobie rozpuszczalnik który dobrze penetruje gumę. Warto kiedyś spróbować i osobiście się przekonać :) Dziękujemy :)
Generalnie możesz każdy ale nie każdy poprawi tak dobrze zbieranie wody. Najlepiej poprawiające absorpcję wody to optimum opti seal, gtechniq easy coat, adbl ssw. Clean tech easy one nawet daje radę pod tym względem
Cześć! Na końcu mówisz o QD lub produktach na podstawie krzemu lub wosku w zależności od tego czy jest powłoka i jaka jest. Mam pytanie ponieważ w innym odcinku mówiłeś, że różnica między QD a QW (waxem) zaciera się dość mocno choć QW nadal jest czymś lekko mocniejszym i trwałym niż detailer. W związku z tym czy na łysy lakier bez żadnej powłoki i wcześniejszego woskowania mogę od razu nałożyć po myciu detailignowym QuickWax czy raczej z jakiegoś powodu nie polecacie tego zabbiegu?
Jak najbardziej, jeżeli nie chcesz kłaść tradycyjnego wosku w paście, to połóż właśnie Quick Wax'a. Zabezpieczy na dłużej niż QD. Ewentualnie możesz właśnie wykorzystać wspomniane quick detailery na bazie krzemu, ponieważ one też charakteryzują się dobrą trwałością, nawet jeżeli aplikujemy je na jałowy lakier.
Na ścianach są ledy 36W 3600 lm 4000K natomiast halogeny to znajdziesz tutaj www.pielegnowacauto.pl/gtv-oprawa-metalohalogenkowa-150w-zarnik-kabel.html Pozdrawiamy
Mam takie pytanie, A jak umyc dokładnie samochod w matowym kolorze i jakich preparatów do tego użyć ze by nie uszkodzić takiego lakieru i czym można zabezpieczyć?
Generalnie tak samo. Trzeba tylko dobrać dobry quick detailer. Albo coś do matu albo funky witch botox, ewentualnie coś bardzo prostego i mało przyciemniającego.
Zmiękczacie jakoś wodę żeby na aucie nie zostawały ślady? Jeśli tak to w jaki sposób? Czy jest jakiś tani i dobry sposób na zmiękczenie wody do spłukiwania?
W naszym przypadku nie ma takiej potrzeby. Nie ma u nas tragedii z wodą. Swojego czasu były na polskim rynku filtry aquagleam. Cena w granicach 400zł, wystarczało na długo i bardzo mocno poprawiało jakość wody.
www.pielegnowacauto.pl/benbow-blow-gun-venturi.html i ręcznik www.pielegnowacauto.pl/fluffy-plus-dryer-60x90cm.html albo większy i grubszy www.pielegnowacauto.pl/waxpro-perfect-fluffy-dryer.html
Tu jest mieszanka :) Częściowo Gtechniq Crystal Serum (około 2 letni), na masce 50-50 powłoka powłoka Tenzi Q10 i Waxoyl (1,5 miesiąca), na drzwiach przednich pasażera gdzie jest ujęcie spłukiwania jest 2 tygodniowy Soft99 F7. Reszta to jałowy lakier i testujemy różne QD :)
Co do myjki to jest niestandardowa. Mamy zrobioną całą instalację i do tego pompa wysokociśnieniowa na zapleczu. Instalację robiła nam ta firma facebook.com/KarcherABT/?fref=ts
Deironizer można spokojnie używać na felgi z powłoką? Mamy Dluxa na czarnych uni i tak się zastanawiam czy to dobra droga, czy może jednak pozostać przy UWC.
Spokojnie można używać. Ale jaki jest sens? Do bieżącego mycia wodą z szamponem plus UWC a raz na dwa/trzy miesiące możesz użyć deironka (albo nawet rzadziej). To nie jest tylko moje zdanie ale wspólna opinia ludzi z forum.
To byłby ideał :) Natomiast pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Jeżeli masz twardą wodę, warto po myciu używać kwaśnych quick detailerów, np: Polytop Velox Care lub Nanolex Final Finish
Mam pytanie ktore nie jest strikte do odcinka, a mianowicie jaki preparat do ekstrakcji uzywacie badz polecacie. Jaki najlepszy wg was prespray? dzieki za odp Pozdrawiam
Dziękujemy bardzo :) I przypominamy że u nas porady udzielane są również przez wszystkie możliwe kanały kontaktu, także w razie problemów można pisać, dzwonić lub podjechać do siedziby :)
Witam, macie jakieś sposoby na usunięcie koszmarnych zacieków po płynie do spryskiwaczy ze zderzaka i maski ? Mam reflektory xenonowe i do tego spryskiwacze w zderzaku, po umyciu auta zderzak wygląda koszmarnie, próbowałem kilkukrotnie myć zderzak ale bez rezultatu, biały zaciek jak był tak jest. Pozdrawiam i proszę o poradę
Nawet musisz. Ja lubię Gyeon Ceramic Detailer www.pielegnowacauto.pl/gyeon-q2m-ceramicdetailer-1l.html Sonax Slick Detailer również rewelacja www.pielegnowacauto.pl/sonax-xtreme-ceramic-ultra-slick-detailer-750ml.html ewentualnie systemowo z firmy której masz powłokę
Cześć, jaki środek polecacie do mycia szyb (zastanawiam się nad Glass Cleanerem od ADBL) i jaki dressing do opon (waham się między ADBL tire dressing a good stuff black mamba)? Nigdy nie miałem okazji korzystać z czegoś porządniejszego do szyb i opon, zazwyczaj były to jakieś produkty z marketu z których jestem średnio zadowolony. ADBL ma u mnie dużego plusa za szampon i APC i kusi mnie żeby iść dalej w ich stronę.
Jeżeli myjesz regularnie szyby to ADBL będzie ok. Jeżeli niezbyt często to mogą być problemy z odtłuszczeniem i wtedy polecam Polytop Glass Cleaner, albo Cartec Scheiben Reiniger. Do opon w zależności jaki efekt lubisz. ADBL jest bardzo trwały, ale błyszczący. Black Mamba będzie trochę mniej błyszcząca. Jeżeli chcesz totalny mat to polecam Tenzi PR.
dzięki za odpowiedź ;) Jeszcze pytanko o dywaniki gumowe - co do mycia (APC?) i jaki dressing? Osobiście nigdy dressingu nie nakładałem, miałem raz nałożony jakiś środek po praniu całego wnętrza w pewnej firmie, efekt wizualny był świetny ale dywaniki były niestety bardzo śliskie...
Tak jak Grzegorz napisał najlepiej preparat typu Tire & Rubber Cleaner. APC też może być ale nie domyje tak dobrze i spędzisz na szorowaniu więcej czasu. Co do zabezpieczenia to już kwestia indywidualna. Niestety każdy dressing będzie śliski. Ewentualnie można spróbować Polytop Motor Top Finish, jest to dressing do plastików i gumy aplikowany na mokro. Co prawda po wyschnięciu powierzchnia nie będzie tak przyciemniona jak po tradycyjnym dressingu ale będzie ładna satyna i na pewno nie będzie ślisko :)
"nie aplikować piany na słońcu i rozgrzanym lakierze" co jeśli nie mam dużego garażu, mogę robić to tylko na podwórku, nie mam też cienia. Czy istnieje możliwość abym np pierw wstawił samochod do garażu aby "ostygl", jak już będzie zimniejszy to zacząć mycie trochę szybciej niż w pomieszczeniu?
Chyba jedyne wyjście to jak słońce zacznie się chować. Nawet jeżeli schłodzisz lakier w garażu, to wystawiając je na słońce temperatura zacznie szybko wzrastać.
A kiedy usuwać zanieczyszczenia metaliczne z lakieru? przed pianowaniem i myciem na dwa wiadra ? Można użyć do tego produkt firmy ADBL Vampire do lakieru? ;)
Zrobimy odcinek o oczyszczeniu lakieru, a tutaj chcieliśmy skupić się wyłącznie na myciu zabezpieczonego lakieru. Przy oczyszczeniu kolejność jest następującą: Odsmalanie (pryskamy na suchy lakier)-Piana-Spłukanie-Szampon ręcznie-Spłukanie-Deironizer (Vampire jak najbardziej może być, tylko trzeba go rozprowadzić za pomocą gąbki po całym lakierze)-Spłukanie-Glinkowanie lub od razu glinkowanie na deironizerze.
witaj, mam problem z myciem kół. jak radzisz sobie wodą do płukania? używam karchera k5, na ktorym jest założony filtr, ale woda jest pobierana ze studni głębinowej. niestety jest dość mocna zażelaziona, przez co na tarczach hamulcowych zbiera się mocny osad. auto umyte super, ruszam, pierwsze hamowanie i cały osad z tarcz ląduje na felgach powodując brązowy osad tym razem na felgach ;p jest jakis sposób czy trzeba z tym żyć ?
Można, natomiast pokazaliśmy tutaj jak myć już nawoskowane lub inaczej zabezpieczone auto. Nie musimy wtedy co mycie używać wosku, tylko właśnie quick detailer żeby podbić działanie wosku.
Czy dobrą technika będzie spryskanie auta aktywną pianą, spłukanie, a później ponownie spryskanie auta szamponem z pianownicy zamiast spieniania go w wiaderku?
Ja wydalem 390zl na takie dokladne mycie mojego superba efekt super do domu mialem 20km zlapal mnie deszcz i po dojechaniu szok samochod jsk by nie byl na myjni 390 zl w bloto fajna sprawa jesli jezdzimy w ladne dni na codzien szkoda kasy i cxasu
Takie mycia dedykowane są raczej do aut które są po detailingu żeby nie zepsuć efektu (czytaj, nie porysować), oraz zęby efekt utrzymał się jak najdłużej. Jasne że jak jest deszcze to się znowu pobrudzi, jednak zabezpieczone auto można dużo dokładniej umyć na myjni bezdotykowej. Podsumowując mycie detailgowe co 4-6 tygodni, a w między czasie płukanie na bezdotyku. BTW. nie wiem gdzie płaciłeś za samo mycie detailgowe 390zł? To dużo, chyba że doszło do tego jakieś odsmolenie, deironizacja?
A ja mam pytanie jeszcze takie, jak osuszymy samochód, mamy klienta, jest lato, wyjedzie tym autem i opuszcza szyby, chowa je i mamy mokre. Jest jakiś to sposób? czy taśma malarska najlepiej na uszczelki :)
Pewnie chodzi o płukanie? My myjemy zawsze myjką pod ciśnieniem. Warto ewentualnie położyć duży ręcznik na fotel i to wszystko. Wyjątkiem jest wnęka bagażnika którą robimy jak plastiki wewnątrz, czyli spryskujemy APC, pędzelek, a następnie wydmuchujemy sprężonym powietrzem i wszystko łapiemy w mikrofibrę. I oczywiście na koniec warto również wnęki przetrzeć quick detailerem :)
Jak sobie radzicie z usunięciem piachu i brudu z wnek drzwi i listew po otwarciu bo na filmie jest pokazany odrazu proces mycia rekawica. A jak wczesniej przygotowujecie te elementy? Jest to moja zmora chyba :)
Ciekawy jeszcze jestem co robicie w przypadku gdy przyjezdza klient na detailingowe mycie, a jego pojazd jest w oplakanym stanie, czyli nadaje się do pelnej dekontaminacji itd itd... wiadomo, proponujecie, ale co jesli nie chce?! Myjecie tak samo jak na filmie?
Zabrzmi to dziwnie, ale nie przyjmujemy takich klientów, zresztą jak sięgam pamięcią to chyba nigdy nie mieliśmy klienta zniszczonym autem, który chciałby mycie detailingowe. Nie dlatego że ich nie szanujemy, ale terminy ich po prostu odstraszają. Mamy duże obłożenie z obszerniejszymi projektami, stanowisko mamy tylko jedno, przez co ciężko jest nam znaleźć dogodny termin na mycie. Mamy tylko kilku stałych klientów których staramy się gdzieś upchnąć, ale są to oczywiście auta już po korekcie, którą są pod nasza stałą opieką. Co jeżeli byłaby możliwość przyjęcia takich osób na mycie detailingowe? Starałbym się wytłumaczyć że nie ma sensu inwestować w takie mycie, skoro auto i tak jest porysowane, wymaga oczyszczenia lakieru, nawoskowania itd..
MX NOWICKI nie zabrzmiało dziwnie. Rozumiem. Właśnie najtrudniejsze jest wytłumaczenie totalnie "zielonemu" klientowi, że jest tu wiecej roboty, aniżeli samo mycie...
Fakt, chociaż i tak świadomość klientów zmienia się i dostrzegają różnice, a co najważniejsze czują potrzebę zrobić coś więcej ze swoim autem :) Przecież detailing nie zrodził się z chęci zarabiania więcej na czyszczeniu aut (chociaż wiele osób tak myśli :( ), tylko z potrzeby zrobienia czegoś więcej i lepiej przy samochodzie. Jak to ładnie kiedyś ujął jeden z naszych klientów, "detailing to usługa dla osób o podwyższonym zmyśle estetyki" :)
MX NOWICKI Dobrze powiedziane! Nadaje się do cytowania klientom, którzy są sceptycznie nastawieni. Na szczęście mamy już czasy kiedy internet ma ogromne rażenie i tak jak mowisz, coraz więcej ludzi wie o co chodzi. Lecz w moim otoczeniu muszę przyznac jest porażka... dalej spotykam sie z pytaniami czy pasta tempo to załatwi itp... :/ :)
Wypoleruj element na igłę i przeciągnij później tempo. Jak pokażesz co tempo może narobić na lakierze to od razu zrozumieją :) Taki element pokazowy mocno przemawia.
Nie ma sensu kłaść wosku po takim myciu ponieważ tego typu mycie ma za zadanie utrzymać w jak najlepszej kondycji wcześniej zaaplikowany wosk. Jeżeli chcesz kłaść wosk to trzeba zrobić najpierw proces oczyszczenia/dekontaminacji. Jest o tym odcinek. Jeżeli chodzi o pełne oczyszczenie i aplikacje to wosku to u nas kosztuje w granicach 600-1000zl w zależności od gabarytu auta. Jeżeli chodzi o mycie detailingowe już zabezpieczonego auto to 300-400zl
Collinite 476 klasyk :) Dobre połączenie wyglądu i trwałości. Trochę szybko przysycha więc najlepiej aplikować na 3 elementy i docierać. QD Meguiar'sa bardzo przyjemny w aplikacji, będziesz z niego zadowolony :)
@@MXNOWICKIMacierzysz mycie wraz z dressingiem, QD i wszystkim co jest pokazane na filmie zajmuje Ci 1.5 - 2.5h, tak? :) Tak swoją drogą to świetne materiały robisz. Mam nadzieję, że nigdy nie przestaniesz wrzucać nowych odcinków, bo uwielbiam je oglądać. Gdyby nie Ty to ciężej byłoby się tego wszystkiego nauczyć. W zamian za swietne materiały odwdzięczę się zakupami w Twoim sklepie, pozdro :-)
witaj swoje auto umyte wg tego poradnika z tym że pianownicą ręczną rękawica gtechniq na 2 wiadra po osuszeniu okazuje się że samochód jest porysowany co robię źle
Trochę mało informacji, nie widziałem też jak myłeś, błędów można popełnić bardzo dużo. W jakim stopniu porysowane? Mówimy o jakiejś drobnicy? A może było już porysowane? Dokładnie wypłukałeś auto po spianowaniu? Mycie właściwe (ręczne) powinno się odbywać na jak najdokładniej wypłukanym aucie. Rękawica w dobrej kondycji? Często ją płukałeś? Odpowiednia ilość szamponu i dobry poślizg? Osuszałeś tylko przykładając ręcznik, czy przesuwałeś go po lakierze?
Przydatny poradnik aczkolwiek zmieściłbym się w 30% ceny tych polecanych produktów. Sama kwestia co i jak bardzo fajna ale produkty nie dla zwykłego zjadacza chleba.
Nie do końca się zgadzam. Oczywiście można część produktów zamienić na tańsze. Jeżeli jednak przeliczysz zużycie produktów na jedno mycie to okaże się że jest to naprawdę kilka złotych :)
Jak do wosków to good Stuff Pure, valetpro concentrated car wash. A jak do powłoki to gyeon bathe, ewentualnie adbl tangy jeżeli ma być kwaśny bo masz dużo osadów
Tytuł odcinka: "Mycie detailingowe", czyli bieżące mycie :) Oczywiście możemy zrobić wszystko ale nawet my nie znamy nikogo, kto miałby czas demontować felgi podczas każdego mycia samochodu ;) Odcinek o dokładnym czyszczeniu felg już był, serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Jak zawsze świetnie. Trafiliście w dziesiątkę z tymi filmami instruktażowymi!
Już ktoś pisał, ze fajnie się ogląda profesjonalistów, którzy utwierdzają nas, że sami robimy tak samo dobrze.
Czekam na pełną dekontaminację i przygotowanie pod korektę.
Pozdro
Wielkie dzięki za cały materiał dotyczący mycia detailingowego. Na każdym etapie widać znajomość tematu popartą wiedzą i doświadczeniem, takim Profesjonalistom oddaje się auto do mycia bez strachu i rozterek jak to się skończy.
Tu efekt jest zawsze taki sam -- perfekcyjnie i profesjonalnie umyte auto --
Pozdrawiam, oczywiście sub.
Dziękujemy bardzo :)
DZIĘKUJĘ!!!!! BARDZO PRZYDATNE INFORMACJĘ !)))))
Świetny odcinek . Kawał dobrej roboty :) Pozdrawiam ekipę ;)
7:20 Nowicki człowiek bez zasad
Super materiał, prawie 30 min wiedzy w czystej postaci :D
Wie ktoś możne jaki to dressing był używany do plastików zewnętrznych ?
kolejny super odcinek! Miło się slucha i czerpie wiedzę. Dziękujemy za czas i profesjonalnie podejście. Pozdrawiam 😉
Pełna Profesja👌
Dzięki 🖐
Czesc Guru detailingu
Jakiej pianownicy uzywasz .ja kupilem jakas bez pokretla i piana tak sobie ,mimo ze uzywam myjki boscha 160 bar, na razie od roku mi sluzy ale chcialbym kupic jaks lepsza pianownice .bede wdzieczny za odpowiedz , pozdrawiam
Bardzo fajny filmik. Dobra robota.
Dzięki :)
Jak zwykle świetny materiał. Może byście nakręcili jakiś film instruktażowy na temat usuwania kamienia po twardej wodzie we wnękach drzwi ?
Dziękujemy :) Jest to w planach :)
świetny materiał jak zawsze
Zajebisty materiał Panowie!
Dobry odcinek. Następny temat proponuje : mycie bez wody, czy jak to tam w fachu nazywacie. Mam na myśli odświeżanie już zabezpieczonego auta przy pomocy ONR. Bardzo fajny produkt ale ciężko się do niego przełamać bez próby.
Dziękujemy :) Ciekawy pomysł na odcinek, pomyślimy w jakiej formie to zrobić, może udałoby się znaleźć jeszcze konkurentów dla ONR'a :)
Na YT widziałem mycie hybrydowe z np. MG LT 90ml na 8L plus 1/2 w sprayu.
kolejny ekstra materiał
Bardzo fajny materiał. Jedno pytanie co jaki czas ponawiać woskowanie lakieru?
To zależy od użytkowania samochodu, tego jak dbamy i jaki mamy wosk. 2x w roku to minimum. Optymalnie 3-4. Dla fanatyków wosków nie określam :D
Dzięki za nowy materiał, możesz podać namiar na łamaną lance,ciężko coś wyszukać. Pozdr.
podłaczam sie do pytania
Odsyłam do tej firmy facebook.com/KarcherABT/?fref=ts Od nich mamy takie gadżety :)
20:43 mówisz o dmuchawie wiec mam pytanie. Mamy do jako takiego ogrzania hali magazynowej taka „dmuchawe” na gaz, która wytwarza ciepłe powietrze czy ona do osuszania by się nadała chociaż trochę? + quick detailerem tez lecisz szyby ?
Nie ponieważ musisz mieć odpowiednią prędkość powietrza.
Odcinek jak zawsze na najwyższym poziomie :) teraz czekam na pełną dekontaminacje lakieru :D Fajnie jest słyszeć porady które sam stosuje w swoim myciu :D chociażby rzucenie ręcznika do osuszania na szyby :D Jakiego szamponu używacie ? I jaki polecacie ja osobiście przetestowałem szampony UNIQUE POSEJDON, Meguaiers NXT, gold class, i car wash oraz od ADBL PRO i póki co to chyba ADBL najbardziej mi sie podoba oraz NXT
Dziękujemy :) Przy szamponach zawsze patrzymy na ich wypłukiwanie się z lakieru ponieważ jest dużo mocno pieniących się szamponów, którymi dobrze się myje, ale niestety zaburzają odprowadzanie wody. Na pewno mogę polecić adbl shampoo, britemax ma świetny szampon, meguiar's gold class, presta sudzz, pd car care (chociaż cena może odstraszać), gtechniq g-wash, liquid elements perl rain (chociaż prawie w ogóle się nie pieni). Jest tego trochę dlatego warto kupować za każdym razem coś innego, tak samo zresztą z quick detailerami :)
Wspomnij o myciu Detailingowym motocykli :) dzięki za dodatkową wiedzę :)
Na pewno pojawi się kiedyś taki odcinek :) Przy motocyklach nie jest lekko ;)
Super w taki razie czekam.
P.S Odbierz maila odnośnie zamówienia :)
A co z marketowymi szamponami? Nadaje się to do czegokolwiek? Chyba, że przeoczyłem odcinek o tym.
Pełna profeska.
Świetne materiały! Czekam na więcej :)
Świetny materiał! Przyjemnie się ogląda ;)
Dobry szczegółowy odcinek łapa w górę!
Dziękujemy bardzo :)
Świetny materiał!!! Delikatnie podszkoliłem się ;D
Mam dwa pytania:
1. Jaki środek polecacie na usuwanie na samym początku owadów?
2. Są preparaty, które pomagają w osuszaniu auta, coś polecacie?
1. Allegrini Go-Go Insect sami używamy i mocno polecamy www.pielegnowacauto.pl/allegrini-go-go-insect-750ml.html
2. Tu możemy rozróżnić dwa typy. Po pierwsze te które aplikujemy, spłukujemy wodą i dopiero osuszamy. Wśród tych produktów bardzo lubimy Unique Iris www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=unique+iris I drugi rodzaj, to te które po prostu pryskamy podczas osuszania auta. Dzięki nim ręcznik wchłania dokładniej wodę i nie pozostawia smug. Świetnym produktem tego rodzaju był Shiny Garage Blitz Blow Dry, ale niestety nie jest już dostępny. Mamy w ofercie produkt tego typu z Chemical Guys, który musimy przetestować. Ponad to można próbować tak pracować z quick detailerami, chociaż nie trafiliśmy jeszcze na taki, który zastąpiłby wspomnianego Blitz Blow'a :)
Dziekuję za obszerną informację. :)
Cześć,
Czy w planowanym odcinku odnośnie mycia przed korektą niezabezpieczonego auta bedzie poruszony temat pianowania APC (np zwykłe apc adbl 1:10), bądź miksem apc i aktywnej piany ? Widziałem takie metody stosowane przez ludzi którzy mają pewne doświadczenie w dziedzinie autodetailingu, chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie. Interesowałaby mnie również kwestia rozbicia filmu wodnego przed osuszaniem.
Ten odcinek jak i cała reszta super.
Pozdrawiam całą ekipe :)
Dziękujemy :) Kiedyś robiłem takie miksy ale w końcu wróciłem do samej piany. Czyszcząc szczeliny i tak musimy dopryskiwać apc. Jeżeli chodzi o samo mycie lakieru to taka mieszanka nie rozpuści dużo więcej brudu, zresztą i tak robimy mycie ręczne, odsmalanie, deironizację , glinkowanie więc spokojnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia :)
Dobry materiał sporo się dowiedziałem :)
Ja jeszcze używam ceramiki do tworzyw sztucznych na nadkola nie osadza się tak bardzo brud i wiele łatwiej schodzi przy myciu wystarczy myjka bez żadnych szczot
Dzieki za ciekawy odcinek, ale czy nie latwiej bedzie lepiej sciagnac felge do czyszczenia ?
Już poruszaliśmy ten temat w komentarzach ;) Poczytaj. Pozdrawiamy
Świetny odcinek. Mam pytanie, na którym etapie takiego mycia mógłbym użyć deironizera? :)
My nie używamy ponieważ pokazaliśmy tutaj po prostu mycie. Możesz obejrzeć odcinek o oczyszczeniu lakieru lub serwisie powłok. Generalnie używamy go po myciu ręcznym.
ja nie zmiękczam wody, odkurzacz do okien i jazda. świetne szybkie rozwiązanie przy minimalnym wysiłku:-)
Kawał świetnej roboty, ilość włożonej pracy przyniosła super efekt, być może nie zawsze czas pozwala na takie dokładnie mycie, ale myślę że warto od czasu do czasu wygospodarować sobie wolną chwilę na takie przedsięwzięcie.
Z pewnością nie jedno spojrzenie na ulicy będzie skierowane na nasz ,,wózek,,
Mam takie pytanie odnośnie piany aktywnej ADBL, czy aplikujemy ją do pianownicy w takim stanie jak w oryginalnym pojemniku czy rozcieńczamy.
Pozdrawiam....
Dziękujemy :) Pianę ADBL rozcieńczamy 1:6 - 1:8
Cześć, czy zajmujecie się również usuwaniem odprysków, miejsc gdzie tworzą się ogniska korozji? Jeśli tak - planujecie może jakiś odcinek jak skutecznie pozbyć się takich defektów bez konieczności lakierowania całych elementów? Pozdrawiam serdecznie
Robimy takie drobne zaprawki, ale pytanie jak wygląda takie ognisko. W razie czego wyślij nam zdjęcie na FB i spróbujemy pomóc jak to zrobić. Ten odcinek od dawna chodzi nam po głowie, ale ostatnio brak czasu :/
MX NOWICKI dzięki za odpowiedź, napisze na czasie na fb. Pozdrawiam serdecznie
Jak zawsze treściwie i na temat!:)
Ps. Jaki kompresor lub o jakich parametrach polecacie w celu osuszania, czyszczenia padów i np. do BenBow'a?:)
My mamy 100L, na siłę. Teoretycznie daje radę, ale często pompuje. Jeżeli mieli byśmy miejsce to wybrali byśmy coś trochę większego. Z drugiej jednak strony kiedyś działaliśmy na 50L, ale 2 tłokowy sprzęt i też dawał radę chociaż pracował cały czas przy BenBow. Pozdrawiamy ;)
Super materiał. Pytanie ile czasu realnie trwa takie mycie ?
Dziękujemy. Około 3-4h zależnie od wielkości auta i ilości osób :)
Przydałby się odcinek też o tym na co zwracać uwagę, jak się kosmetyki samochodowe kupuje, bo ja mam parę sprawdzonych marek, które w chemiczna-hurtownia zamawiam ale jak te składy czytać, na co patrzeć fajne info by się przydało ;)
Mocno techniczny temat ale bardzo dobry pomysł :) Wpisujemy na listę, dzięki :)
Zrób filmik jak myć silnik itp :D
Oczywiście będzie :)
super wstawka, jak i inne. Jaka średnia cena wyglancowanie takiego autka? Marzy mi się otworzenie takiego auto detailingu, tylko za duży wkład i ciekawe czy w mieście ok. 50 tyś utrzymałoby się.
Dziękujemy :) Tutaj było pokazane tylko mycie detailingowe. U nas kosztuje 150-200zł netto. Jeżeli chodzi o koszty polerowania to zaczynają się od 600zł, a kończą nawet na 2500zł netto. Nie ma co patrzeć na ilość mieszkańców. Jeżeli są tam mieszkańcy którzy narzekają na pracę zwykłych myjni i potrzebują czegoś więcej, to znaczy lepszej usługi, bardziej dokładniejszego czyszczenia, to znaczy że jest potencjał :) Obsługujemy wiele firm z małych miejscowości i mówią że początki były ciężkie, ale w tej chwili prosperują świetnie. Widzimy że branża się rozwija i jest zapotrzebowanie na takie usługi.
6:40, Jeden mit mamy do Obalenia. Najpierw felgi lecicie wełna z szamponem okey, ale jest teoria, że gdy felga bedzie mokra albo wlasnie z szamponem i dopiero użyjemy deironizera, (a jak wiemy ma on konsystencje ciut żelową) to on straci swoje właściwości pod wpływem rozcieńczenia na feldze, szybciej spłynie, mniej zanieczyszczeń usunie. Ile jest w tym prawdy, i jak interpretować tą teorie ? ;)
My używamy adbl vampire do deironizacji, który jest bardzo gęsty i aplikując go nawet na mokrą powierzchnię nie spływa. Oczywiście przy większych zanieczyszczeniach warto byłoby osuszyć felgę i nanieś go na suchą powierzchnię, ale przy myciu regularnym nie widzę żeby była taka potrzeba. Nigdy nie widzimy potrzeby ponownej aplikacji deironizera.
Co w przypadku gdy deironizer jest rzadki? Tu rzeczywiście można pomyśleć o tym, żeby zaaplikować go na suchą jeszcze felgę. Natomiast pojawia się kolejny problem, jeżeli felga jest bardzo zabrudzona (chodzi mi o ten pierwszy brud który schodzi szamponem), to deironizer zanim przedrze się do zanieczyszczeń metalicznych musi najpierw poradzić sobie z pierwszymi zanieczyszczeniami, więc prawdopodobnie i tak trzeba go będzie aplikować ponownie. Moglibyśmy tu rozpatrywać wiele kombinacji, my wybraliśmy taką która nam odpowiada najbardziej :)
Każdy przypadek jest inny i każdy trzeba rozpatrywać indywidualnie, jak z lakierem. Racja. Odpowiedź Podręcznikowa. Pozdrawiam :D !
Idealnie to ująłeś :) Pozdrawiamy :)
Świetny materiał ale warto jeszcze dodać żeby podczas mycia "na dwa wiadra " co było widać a nie było powiedziane, żeby nie wykonywać okrężnych ruchów rękawicą.
Słuszna uwaga, rękawicę przesuwamy w liniach prostych po lakierze :) +5 za czujność ;) Dziękujemy
@@MXNOWICKIMacierzysz polecasz gąbkę soft 99?
@@MXNOWICKIMacierzysz przede wszystkim trzeba było powiedzieć które elementy myjemy jako pierwsze
Cześć, pokaż proszę jak sobie radzisz z maskownicami plastikowymi,które są na słupkach drzwi np. Golf VI czy Skody Superb II, Octavia. Te plastiki się rysują od samego patrzenia.
Jeżeli będziesz mył zgodnie z zasadami detailingowymi to zachowasz je w dobrym stanie na długi czas. Natomiast inną kwestią jest edukacja osób użytkujących ten samochód. Jeżeli ktoś łapie całą dłonią za ten słupek żeby zamknąć drzwi to niestety porysuje go. Drzwi zamykamy łapiąc za klamkę i tyle :)
Jeżeli są już porysowane to pozostaje tylko polerowanie i to maszynowe ponieważ ręcznie nie osiągniesz dobrych rezultatów.
Dzięki.
a pędzelkowanie nadwozia w trudno dostępnych miejscach środkiem APC ? zaraz po pianie aktywnej czy podczas, a może po dwóch wiadrach, jak to jest? @MX NOWICKI
Tu pokazaliśmy bieżące mycie więc pędzelkowanie nie jest konieczne. Jeżeli jednak potrzebował byś to zrobić, to ja zalecam po myciu ręcznym kiedy nie mamy już brudu.
Czy tym QD'ekiem można uzupełniać woski naturalne? W sensie wiadomo, że można :P ale czy się nie gryzie np. z authenticiem od Softa. Dzięki i pozdrawiam
Większość QD nie będzie się gryzła z woskami i negatywnie na nie wpływała. Unikałbym jedynie na naturalnych woskach, mocno syntetycznych QD. Z drugiej jednak strony ciężko robić tu jakieś dokładne testy i analizy.
APC w mocniejszym stężeniu nie domyje tak opon jak Tire & Rubber ? Trochę bezsensu pchać się w dodatkowe koszta..
Filmiku super, czekam na mycie i pielęgnacje foteli skórzanych :)
Kiedy nie było preparatów typu tire cleaner używaliśmy tenzi truck clean (bardzo mocna zasada), ale nawet bez rozcieńczenia nie domywa tak jak produkt dedykowany. Wydaje mi się że mają one w sobie rozpuszczalnik który dobrze penetruje gumę. Warto kiedyś spróbować i osobiście się przekonać :) Dziękujemy :)
Są jeszcze quick detailery które można kłaść na mokry lakier. Generalnie którą metodę bardziej polecacie?
Generalnie możesz każdy ale nie każdy poprawi tak dobrze zbieranie wody. Najlepiej poprawiające absorpcję wody to optimum opti seal, gtechniq easy coat, adbl ssw. Clean tech easy one nawet daje radę pod tym względem
bardzo dobry odcinek
Cześć!
Na końcu mówisz o QD lub produktach na podstawie krzemu lub wosku w zależności od tego czy jest powłoka i jaka jest.
Mam pytanie ponieważ w innym odcinku mówiłeś, że różnica między QD a QW (waxem) zaciera się dość mocno choć QW nadal jest czymś lekko mocniejszym i trwałym niż detailer.
W związku z tym czy na łysy lakier bez żadnej powłoki i wcześniejszego woskowania mogę od razu nałożyć po myciu detailignowym QuickWax czy raczej z jakiegoś powodu nie polecacie tego zabbiegu?
Jak najbardziej, jeżeli nie chcesz kłaść tradycyjnego wosku w paście, to połóż właśnie Quick Wax'a. Zabezpieczy na dłużej niż QD. Ewentualnie możesz właśnie wykorzystać wspomniane quick detailery na bazie krzemu, ponieważ one też charakteryzują się dobrą trwałością, nawet jeżeli aplikujemy je na jałowy lakier.
Serdecznie dziękuje! :)
Pzdr.
Co to za gąbka co używasz do mycia dolnych partii karoserii?
www.pielegnowacauto.pl/soft99-smooth-egg-creamy-soft-sponge-gabka-do-mycia.html
hej mam pytanko czy ściągaczką silikonową k2 można zbierać wode z lakieru nie porobi rys taka ściągaczka
Jest duże prawdopodobieństwo porysowania dlatego nie używamy i nie polecamy
Jaki quick detailer powinien wybrać do powłoki Aqua Coating 9H?
Co pół roku na pewno booster od Aqua. A jako qd po myciu sonax ultra slick detailer, gyeon ceramic detailer, rż protect Silky detailer
Można wiedzieć jakie masz te świetlówki na ścianie oraz halogeny w rogach górnych 🙂?
Na ścianach są ledy 36W 3600 lm 4000K natomiast halogeny to znajdziesz tutaj www.pielegnowacauto.pl/gtv-oprawa-metalohalogenkowa-150w-zarnik-kabel.html Pozdrawiamy
A kiedy bedzie o procesie dekontaminacji lakieru lub folii czy to jest jakas roznica oczyszczania??
Lakier inaczej i folia inaczej. O lakierze planowaliśmy zrobić w kwietniu, ale może trochę przyspieszymy :) Folia jest w odleglejszym terminie.
Mam takie pytanie,
A jak umyc dokładnie samochod w matowym kolorze i jakich preparatów do tego użyć ze by nie uszkodzić takiego lakieru i czym można zabezpieczyć?
Generalnie tak samo. Trzeba tylko dobrać dobry quick detailer. Albo coś do matu albo funky witch botox, ewentualnie coś bardzo prostego i mało przyciemniającego.
Ok, dzięki za odpowiedź 🙂
Zmiękczacie jakoś wodę żeby na aucie nie zostawały ślady? Jeśli tak to w jaki sposób? Czy jest jakiś tani i dobry sposób na zmiękczenie wody do spłukiwania?
W naszym przypadku nie ma takiej potrzeby. Nie ma u nas tragedii z wodą. Swojego czasu były na polskim rynku filtry aquagleam. Cena w granicach 400zł, wystarczało na długo i bardzo mocno poprawiało jakość wody.
Kiedy będzie polerowanie maszyną rotacyjna ? Pozdrawiam
Ten odcinek zaplanowany jest w okresie wakacji, chociaż zdarza nam się zmieniać plany :) Może będzie wcześniej???
Witam, czy będzie odcinek o glinkowaniu? i gdzie można taką glinkę do samochodu kupić? :)
Gdzie zakupiłeś ten pistolet do sprężonego powietrza z kompresora, i te duże ręczniki z mikrofibry ?
www.pielegnowacauto.pl/benbow-blow-gun-venturi.html i ręcznik www.pielegnowacauto.pl/fluffy-plus-dryer-60x90cm.html albo większy i grubszy www.pielegnowacauto.pl/waxpro-perfect-fluffy-dryer.html
Opryskiwacz z lancą lepiej sprawdzi do mycia felg i nadkoli od tego 2l małego?
Jak jest przedłużka to zawsze wygodniej wejść w nadkole.
co tam leży na golfie?? :) jakiej myjki używacie?dobry film :)
Tu jest mieszanka :) Częściowo Gtechniq Crystal Serum (około 2 letni), na masce 50-50 powłoka powłoka Tenzi Q10 i Waxoyl (1,5 miesiąca), na drzwiach przednich pasażera gdzie jest ujęcie spłukiwania jest 2 tygodniowy Soft99 F7. Reszta to jałowy lakier i testujemy różne QD :)
Co do myjki to jest niestandardowa. Mamy zrobioną całą instalację i do tego pompa wysokociśnieniowa na zapleczu. Instalację robiła nam ta firma facebook.com/KarcherABT/?fref=ts
Ostatnio niebieskie uni w Skodzie robiłem, bardzo wymagający w korekcie.
Uni masakra. Moim zdaniem takie lakiery nie powinny być w autach do jazdy na co dzień :) Tylko show car'y
a jak sobie poradzić z rdzawym nalotem na tarczach, tez deironizerem?
To normalna sprawa po każdym myciu jeżeli auto chwilę stoi. To jest goły metal więc koroduje. Trzeba ruszyć i zrzucić ten rdzawy pył.
Deironizer można spokojnie używać na felgi z powłoką? Mamy Dluxa na czarnych uni i tak się zastanawiam czy to dobra droga, czy może jednak pozostać przy UWC.
Spokojnie można używać. Ale jaki jest sens? Do bieżącego mycia wodą z szamponem plus UWC a raz na dwa/trzy miesiące możesz użyć deironka (albo nawet rzadziej). To nie jest tylko moje zdanie ale wspólna opinia ludzi z forum.
Popieram Kamil Lincoln :)
@@kamillincoln2351 dzięki za info :)
@@MXNOWICKIMacierzysz no i dziękuję za potwierdzenie słów Kamila ;)
Super film
Brawo.
Czy wskazane jest stosowanie wody demineralizowanej do mycia? co z ewentualnym osadem po wodzie twardej?
To byłby ideał :) Natomiast pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Jeżeli masz twardą wodę, warto po myciu używać kwaśnych quick detailerów, np: Polytop Velox Care lub Nanolex Final Finish
Dziękuję za radę :)
Mam pytanie ktore nie jest strikte do odcinka, a mianowicie jaki preparat do ekstrakcji uzywacie badz polecacie. Jaki najlepszy wg was prespray? dzieki za odp Pozdrawiam
Kamil Gładki. na jednym z filmików widziałem, że mają tersusa
Też zauważyłem ale chyba pójdę w klasykę i sprawdzone środki firmy chemspec enzall
Kamil używamy Tersusa i ADBL. Chemspeca mieliśmy kiedyś na próbę i też jest godny polecenia.
MX NOWICKI dziękuję za info z każdym filmem widać progres mnóstwo ciekawych informacji i porad. Tak trzymać! piona
Dziękujemy bardzo :) I przypominamy że u nas porady udzielane są również przez wszystkie możliwe kanały kontaktu, także w razie problemów można pisać, dzwonić lub podjechać do siedziby :)
Witam, macie jakieś sposoby na usunięcie koszmarnych zacieków po płynie do spryskiwaczy ze zderzaka i maski ? Mam reflektory xenonowe i do tego spryskiwacze w zderzaku, po umyciu auta zderzak wygląda koszmarnie, próbowałem kilkukrotnie myć zderzak ale bez rezultatu, biały zaciek jak był tak jest. Pozdrawiam i proszę o poradę
Bez polerowania raczej się nie obejdzie
witam. jakiej rekawicy do mycia uzywacie na filmie? moze jakas polecacie? pozdrawiam
Gtechniq WM2
Mam pytanie. Jeżeli mam położona powłokę ceramiczna na samochodzie to czy mogę po umyciu auta używać quick detailera ?
Nawet musisz. Ja lubię Gyeon Ceramic Detailer www.pielegnowacauto.pl/gyeon-q2m-ceramicdetailer-1l.html Sonax Slick Detailer również rewelacja www.pielegnowacauto.pl/sonax-xtreme-ceramic-ultra-slick-detailer-750ml.html ewentualnie systemowo z firmy której masz powłokę
hej, jak czesto stosowac taki QD?
To nieźle panowie postawie wam moja audiczke :D
Cześć, jaki środek polecacie do mycia szyb (zastanawiam się nad Glass Cleanerem od ADBL) i jaki dressing do opon (waham się między ADBL tire dressing a good stuff black mamba)? Nigdy nie miałem okazji korzystać z czegoś porządniejszego do szyb i opon, zazwyczaj były to jakieś produkty z marketu z których jestem średnio zadowolony. ADBL ma u mnie dużego plusa za szampon i APC i kusi mnie żeby iść dalej w ich stronę.
Jeżeli myjesz regularnie szyby to ADBL będzie ok. Jeżeli niezbyt często to mogą być problemy z odtłuszczeniem i wtedy polecam Polytop Glass Cleaner, albo Cartec Scheiben Reiniger.
Do opon w zależności jaki efekt lubisz. ADBL jest bardzo trwały, ale błyszczący. Black Mamba będzie trochę mniej błyszcząca. Jeżeli chcesz totalny mat to polecam Tenzi PR.
dzięki za odpowiedź ;) Jeszcze pytanko o dywaniki gumowe - co do mycia (APC?) i jaki dressing? Osobiście nigdy dressingu nie nakładałem, miałem raz nałożony jakiś środek po praniu całego wnętrza w pewnej firmie, efekt wizualny był świetny ale dywaniki były niestety bardzo śliskie...
Do mycia opon , dywaników polecam środek typu Tire and Rubber Cleaner :)
Tak jak Grzegorz napisał najlepiej preparat typu Tire & Rubber Cleaner. APC też może być ale nie domyje tak dobrze i spędzisz na szorowaniu więcej czasu. Co do zabezpieczenia to już kwestia indywidualna. Niestety każdy dressing będzie śliski. Ewentualnie można spróbować Polytop Motor Top Finish, jest to dressing do plastików i gumy aplikowany na mokro. Co prawda po wyschnięciu powierzchnia nie będzie tak przyciemniona jak po tradycyjnym dressingu ale będzie ładna satyna i na pewno nie będzie ślisko :)
Myjesz, placisz , wyjezdzasz a tu deszcz i nie utwardzona droga :P
Koch Chemie Vb Vorreiniger B - ciekaw jestem czy ta piana przypadłaby Wam do gustu (MX NOWICKI). Mogę wysłać próbkę na testing :PP
Kurcze był dzisiaj u nas dostawca z Kocha. Zamówię to sobie skoro polecasz. I dziękuje za propozycję :)
Może dostawca ma jakieś mniejsze pojemności, bo tak to chyba 10 litrów jest.
"nie aplikować piany na słońcu i rozgrzanym lakierze" co jeśli nie mam dużego garażu, mogę robić to tylko na podwórku, nie mam też cienia. Czy istnieje możliwość abym np pierw wstawił samochod do garażu aby "ostygl", jak już będzie zimniejszy to zacząć mycie trochę szybciej niż w pomieszczeniu?
Chyba jedyne wyjście to jak słońce zacznie się chować. Nawet jeżeli schłodzisz lakier w garażu, to wystawiając je na słońce temperatura zacznie szybko wzrastać.
Ewentualnie pokombinuje coś może z jakimś parasolem :D
A kiedy usuwać zanieczyszczenia metaliczne z lakieru? przed pianowaniem i myciem na dwa wiadra ?
Można użyć do tego produkt firmy ADBL Vampire do lakieru? ;)
Zrobimy odcinek o oczyszczeniu lakieru, a tutaj chcieliśmy skupić się wyłącznie na myciu zabezpieczonego lakieru.
Przy oczyszczeniu kolejność jest następującą: Odsmalanie (pryskamy na suchy lakier)-Piana-Spłukanie-Szampon ręcznie-Spłukanie-Deironizer (Vampire jak najbardziej może być, tylko trzeba go rozprowadzić za pomocą gąbki po całym lakierze)-Spłukanie-Glinkowanie lub od razu glinkowanie na deironizerze.
Dziękuję za odp! ;)
witaj, mam problem z myciem kół. jak radzisz sobie wodą do płukania? używam karchera k5, na ktorym jest założony filtr, ale woda jest pobierana ze studni głębinowej. niestety jest dość mocna zażelaziona, przez co na tarczach hamulcowych zbiera się mocny osad. auto umyte super, ruszam, pierwsze hamowanie i cały osad z tarcz ląduje na felgach powodując brązowy osad tym razem na felgach ;p jest jakis sposób czy trzeba z tym żyć ?
Taki objaw będziesz miał niestety zawsze. Staramy się zawsze przetoczyć auto na hali kilka razy w przód i w tył i wydmuchać rdzawy nalot :)
MX NOWICKI czyli zamiast quick detailera mozna uzyc wosku i go nawoskowac recznie?
Można, natomiast pokazaliśmy tutaj jak myć już nawoskowane lub inaczej zabezpieczone auto. Nie musimy wtedy co mycie używać wosku, tylko właśnie quick detailer żeby podbić działanie wosku.
Czy dobrą technika będzie spryskanie auta aktywną pianą, spłukanie, a później ponownie spryskanie auta szamponem z pianownicy zamiast spieniania go w wiaderku?
Oczywiście można tak zrobić. Wtedy tylko jedno wiaderko z wodą do płukania rękawicy :)
Czy myjka powinna być z gorącą wodą czy wystarczy zimna do mycia ? APC to Zasada ?
Wystarczy zimna, chociaż ciepła zawsze lepiej wypłukuje chemie. Tak, APC to po prostu preparaty zasadowe :)
Ja wydalem 390zl na takie dokladne mycie mojego superba efekt super do domu mialem 20km zlapal mnie deszcz i po dojechaniu szok samochod jsk by nie byl na myjni 390 zl w bloto fajna sprawa jesli jezdzimy w ladne dni na codzien szkoda kasy i cxasu
Takie mycia dedykowane są raczej do aut które są po detailingu żeby nie zepsuć efektu (czytaj, nie porysować), oraz zęby efekt utrzymał się jak najdłużej. Jasne że jak jest deszcze to się znowu pobrudzi, jednak zabezpieczone auto można dużo dokładniej umyć na myjni bezdotykowej. Podsumowując mycie detailgowe co 4-6 tygodni, a w między czasie płukanie na bezdotyku. BTW. nie wiem gdzie płaciłeś za samo mycie detailgowe 390zł? To dużo, chyba że doszło do tego jakieś odsmolenie, deironizacja?
A ja mam pytanie jeszcze takie, jak osuszymy samochód, mamy klienta, jest lato, wyjedzie tym autem i opuszcza szyby, chowa je i mamy mokre. Jest jakiś to sposób? czy taśma malarska najlepiej na uszczelki :)
Niestety nie mamy na to patentu :/ Też nas to boli
Coś może wnękach w drzwiach można pokazać jakie sposoby są najbezpieczniejsze i zabezpieczeniu
Pewnie chodzi o płukanie? My myjemy zawsze myjką pod ciśnieniem. Warto ewentualnie położyć duży ręcznik na fotel i to wszystko. Wyjątkiem jest wnęka bagażnika którą robimy jak plastiki wewnątrz, czyli spryskujemy APC, pędzelek, a następnie wydmuchujemy sprężonym powietrzem i wszystko łapiemy w mikrofibrę. I oczywiście na koniec warto również wnęki przetrzeć quick detailerem :)
A czym najłatwiej usunąć white grease, używany bardzo liberalnie do oliwienia zawiasów?
Jak sobie radzicie z usunięciem piachu i brudu z wnek drzwi i listew po otwarciu bo na filmie jest pokazany odrazu proces mycia rekawica. A jak wczesniej przygotowujecie te elementy? Jest to moja zmora chyba :)
Tutaj akurat nie było piachu dlatego od razu przeszliśmy do mycia. Jeżeli jest dużo piachu to najpierw oczywiście spłukanie wodą.
Ciekawy jeszcze jestem co robicie w przypadku gdy przyjezdza klient na detailingowe mycie, a jego pojazd jest w oplakanym stanie, czyli nadaje się do pelnej dekontaminacji itd itd... wiadomo, proponujecie, ale co jesli nie chce?! Myjecie tak samo jak na filmie?
Zabrzmi to dziwnie, ale nie przyjmujemy takich klientów, zresztą jak sięgam pamięcią to chyba nigdy nie mieliśmy klienta zniszczonym autem, który chciałby mycie detailingowe. Nie dlatego że ich nie szanujemy, ale terminy ich po prostu odstraszają. Mamy duże obłożenie z obszerniejszymi projektami, stanowisko mamy tylko jedno, przez co ciężko jest nam znaleźć dogodny termin na mycie. Mamy tylko kilku stałych klientów których staramy się gdzieś upchnąć, ale są to oczywiście auta już po korekcie, którą są pod nasza stałą opieką.
Co jeżeli byłaby możliwość przyjęcia takich osób na mycie detailingowe? Starałbym się wytłumaczyć że nie ma sensu inwestować w takie mycie, skoro auto i tak jest porysowane, wymaga oczyszczenia lakieru, nawoskowania itd..
MX NOWICKI nie zabrzmiało dziwnie. Rozumiem.
Właśnie najtrudniejsze jest wytłumaczenie totalnie "zielonemu" klientowi, że jest tu wiecej roboty, aniżeli samo mycie...
Fakt, chociaż i tak świadomość klientów zmienia się i dostrzegają różnice, a co najważniejsze czują potrzebę zrobić coś więcej ze swoim autem :) Przecież detailing nie zrodził się z chęci zarabiania więcej na czyszczeniu aut (chociaż wiele osób tak myśli :( ), tylko z potrzeby zrobienia czegoś więcej i lepiej przy samochodzie. Jak to ładnie kiedyś ujął jeden z naszych klientów, "detailing to usługa dla osób o podwyższonym zmyśle estetyki" :)
MX NOWICKI Dobrze powiedziane! Nadaje się do cytowania klientom, którzy są sceptycznie nastawieni.
Na szczęście mamy już czasy kiedy internet ma ogromne rażenie i tak jak mowisz, coraz więcej ludzi wie o co chodzi. Lecz w moim otoczeniu muszę przyznac jest porażka... dalej spotykam sie z pytaniami czy pasta tempo to załatwi itp... :/
:)
Wypoleruj element na igłę i przeciągnij później tempo. Jak pokażesz co tempo może narobić na lakierze to od razu zrozumieją :) Taki element pokazowy mocno przemawia.
Czy deironizer usunie również smołę bo nic o tym nie ma?
Nie, do smoły tylko tar and glue remover.
witam. jak radzicie sobie z osadem po pascie Farecla?
Plastiki, uszczelki? Magiczna gąbka z APC. A jeżeli chodzi o szczeliny to niestety wydłubywanie bo nie wszystko rozpuścisz chemią i wypłuczesz.
mam takie pytanie czy jeden ręcznik wystarczy do wysuszenia auta ?
Jeżeli auto jest zabezpieczone i dobrze hydrofobuje to jeden duży wystarczy.
hej ;) jak długo zajmuje takie mycie samochodu?
z wnętrzem 2-3h
Jaki jest koszt takie mycia plus nałożenie wosku
Nie ma sensu kłaść wosku po takim myciu ponieważ tego typu mycie ma za zadanie utrzymać w jak najlepszej kondycji wcześniej zaaplikowany wosk. Jeżeli chcesz kłaść wosk to trzeba zrobić najpierw proces oczyszczenia/dekontaminacji. Jest o tym odcinek. Jeżeli chodzi o pełne oczyszczenie i aplikacje to wosku to u nas kosztuje w granicach 600-1000zl w zależności od gabarytu auta. Jeżeli chodzi o mycie detailingowe już zabezpieczonego auto to 300-400zl
Pytanie, dlaczego najpierw myjemy szamponem I szczotkami A dopiero później krwawa felga ?
Żeby pozbyć się głównego brudu a na koniec samych zabrudzeń metalicznych :)
I jeśli tak to jakiego konkretnie ?
Super
Jaki środek do piany?
www.pielegnowacauto.pl/cleantech-citrus-foam-1l-piana-aktywna.html
super
ile czasu zajmuje ci mycie takie jak na filmie ?
W zależności jak bardzo brudne auto (głównie chodzi o felgi i nadkola), jaki gabaryt, no i jak szybko latam zajmuje od 1,5 do nawet 2,5h :)
poszukuję dobrego wosku i quick detailera w rozsądnej kwocie. co sądzisz o wosku Collinite476 S i quicku meguiars ultimate ?
Collinite 476 klasyk :) Dobre połączenie wyglądu i trwałości. Trochę szybko przysycha więc najlepiej aplikować na 3 elementy i docierać. QD Meguiar'sa bardzo przyjemny w aplikacji, będziesz z niego zadowolony :)
dzieki za odp. klikam subskrypcje :)
@@MXNOWICKIMacierzysz mycie wraz z dressingiem, QD i wszystkim co jest pokazane na filmie zajmuje Ci 1.5 - 2.5h, tak? :)
Tak swoją drogą to świetne materiały robisz. Mam nadzieję, że nigdy nie przestaniesz wrzucać nowych odcinków, bo uwielbiam je oglądać. Gdyby nie Ty to ciężej byłoby się tego wszystkiego nauczyć. W zamian za swietne materiały odwdzięczę się zakupami w Twoim sklepie, pozdro :-)
witaj
swoje auto umyte wg tego poradnika z tym że pianownicą ręczną rękawica gtechniq na 2 wiadra po osuszeniu okazuje się że samochód jest porysowany co robię źle
Trochę mało informacji, nie widziałem też jak myłeś, błędów można popełnić bardzo dużo. W jakim stopniu porysowane? Mówimy o jakiejś drobnicy? A może było już porysowane? Dokładnie wypłukałeś auto po spianowaniu? Mycie właściwe (ręczne) powinno się odbywać na jak najdokładniej wypłukanym aucie. Rękawica w dobrej kondycji? Często ją płukałeś? Odpowiednia ilość szamponu i dobry poślizg? Osuszałeś tylko przykładając ręcznik, czy przesuwałeś go po lakierze?
Przydatny poradnik aczkolwiek zmieściłbym się w 30% ceny tych polecanych produktów. Sama kwestia co i jak bardzo fajna ale produkty nie dla zwykłego zjadacza chleba.
Nie do końca się zgadzam. Oczywiście można część produktów zamienić na tańsze. Jeżeli jednak przeliczysz zużycie produktów na jedno mycie to okaże się że jest to naprawdę kilka złotych :)
Jaki szampon? Polecasz?
Jak do wosków to good Stuff Pure, valetpro concentrated car wash. A jak do powłoki to gyeon bathe, ewentualnie adbl tangy jeżeli ma być kwaśny bo masz dużo osadów
nie lepiej zdjąć felgę i wtedy umyć dokładniej?
Tytuł odcinka: "Mycie detailingowe", czyli bieżące mycie :) Oczywiście możemy zrobić wszystko ale nawet my nie znamy nikogo, kto miałby czas demontować felgi podczas każdego mycia samochodu ;)
Odcinek o dokładnym czyszczeniu felg już był, serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Szybę Quick detailerem?
Są takie qd którymi można bez problemu :)