Все про велоодяг і трохи більше - th-cam.com/video/6hdE0yhzF2k/w-d-xo.html Мийка велосипеда в душовій - th-cam.com/video/zmW3LIpyBjE/w-d-xo.html Правильна мийка велосипеда - th-cam.com/video/F0QuGykUCeA/w-d-xo.html
@@КостяПастушенко-ю4м в мене просто м'які і наскільки можливо поставити на колеса 26'- широкі . Швальбе смарт зам. В ожеледицю норм. Проте по замерзлій річці чи озеру я б на них не ризикувала
Средняя и поздняя осень - это максимально противное время года для велосипедиста. Темнеет рано, а днём ещё тепло. Но одеваешься так, чтобы потом не замёрзнуть. В итоге мокрый после какого-нибудь подъёма после заката ты мёрзнешь. Про противный дождь вообще молчу.
не згоден середина осені вплоть до зараз ( ну прям от зараз вже таке , тиждень тому ще катав в кайф) - самий класний сезон і самий гарний. Єдиний мінус - треба ретельніше підлаштовуватись під світловий день.
@@alexeykhomych1743 це не ідеально це кошмар) дихати немає чим, нереальне навантаження на серце. Я кажу за бетонний Київ , може у вас ситуація інша. І всі люди різні. І їздити можна по різному - в магазин за булками з круасаном в руках, чи нормально працювати на пульсах.
Зимой прямой руль меняю на круглый😊 Консервирую вел на стандартной лоджии панельного дома, под потолком! В стену, над балконной рамой прикрутил два профиля (cd-60) по 30см, по центру рамы в потолок закрутил шуруп-полукольцо на который цепью фиксируется сама рама. Руль скручиваю параллельно велосипеду, снимаю одну педаль (та что ближе к потолку) и готово, места занимает h-20см. Консервация завершена 😅
Їзджу цілий рік. Маю два вела, на літо гревел, на зиму бюджетний хардтейл з широким кермом. Живу за містом. 25 км в одну сторону по змішаному рельєфу. В моємо випадку поради стосовно одягу не актуальні. Використовую тришарову концепцію одягу ( термобілизна, вело термофліс, софтшел з термофлісом), утепоені велоштани і зимове контактне взуття. По гумі тільки шипована 29 швальбе. Інакше травм не уникнути. Навіть з нашою сучасною зимою в лісі, чи на полі, чи біля річки льоду і снігу вистачає. Власне, зимове катання на природі просто топ.
Згоден з приводу одягу. Їзжу значно меншу дистанцію щоденно. Вітер та навіть легкі під'оми не дадуть їхати на розслабоні. Пару разів, злякавшись вранішнього морозу, вдягався тепло. Так з мене 3 рази піт зійшов поки доїхав. Максимум легкий пуховик при -17С і тоді нормально.
Да я вот тоже купил, даже 2 разной плотности. Не знаю, как люди в них ездят. Просто задыхаешься. А ещё выдыхаемый воздух влажный, и бафф рано или поздно промокает в хлам. И дышать тяжело, и противно прилипает. Не подскажешь чего-нибудь по этому поводу?
@@AndriyKor ну в мене ніс відкритий, дихаю по дурному носом видихаю ротом вдихаю😅 або коли сильно намокає, коли з носом в бафі, то перекручую його сухою стороною до носу, такоє звісно але дихать дає змогу нормально
Він працює тільки при низькій інтенсивності і у випадку коли сильно замерзло обличчя і треба хоч якось його відігріти. У разі інтенсивної їзди баф миттєво стає мокрим, а значить в легені заходить велика кількість не тільки холодного, а ще й вологого повітря. Тому будьте з цим обережніше.
Дякую за відео :) У цей раз купила велостанок, а коли буде бажання та настрій, можна заради приколу й на вулиці катнути, ось тільки в дощ немає бажання, а справжньої зими в нас дійсно вже давно не було :(
@@veloplaneta_ua я живу тут в Фінляндії. І взимку і влітку катає один і той же велосипед навіть покришки не хмінюю, бо літо воно коротке, А коли починаються дощі, та листя опадають, то шипована гума 57мм добре чіпляється за дорогу.
Отличные рекомендации. Все по делу. Я бы добавил просмотр видео на тему Indoor Cycling во время тренировки на станке. Как бы и в Италии поездил и потренировался.
Тоді як називається стан з температурою, кашлем та нежеттю після невдалих тренувань на холоді? І як називається набряк легень від переохолодження та гіпервентиляції холодним повітрям?
До -10 -15С можна їздити без проблем (їзжу кожного дня на роботу через всю Варшаву незважаючи на дощ/сніг/мороз). Обов'язкова шерстяна термобілизна, в ній ваше тіло завжди буде сухим, незважаючи на піт на підйомах. Нижче за -15С там будуть проблеми з дубінням гуми, протіканням манжет в гальмах. та підвищенний опір загустівшої змазки в вальницях. Взимку дуже страждають ланцюг та касета/система. В першу чергу за рахунок піску та струміня водно-снігового з переднього колеса. Вимушений мити взимку ланцюг вдвічі частіше - раз на 70км (двічі на тиждень). Ще одна порада: треба мати гумові еластичні бахіли на чоботи (бардзо пенкна штука) та якісний дощовик-пончо, що закриває рюкзак та спереду накидається на кермо.
Я найстійкіший з нас 💪. Вже 5 років катаю круглорічно, на роботу, за покупками, по справах, просто покатушки і тренування, туризм. В рік наїжджаю приблизно 10-12 тис. км. Їздити можна до -10 відносно комфортно, а страшні морози не довготривалі. Єдиний мінус, в мене замерзає планетарна втулка. І так, у мене є турінговий Мартін з стальною рамою....після першої зими від перепадів температури і конденсату (очевидно) в рамі з'явилась іржа. Тому зробив антикор, сподіваюсь допоможе.
Так, голову також треба утепляти, згодні. Якось взагалі забули сказати, що шолом на зиму так само потрібен, як і влітку. Просто за замовчанням думаємо, що всі катають в шоломах, а це не відповідає дійсності. Профдеформація...
@@Dmytro_Klim не було такого в планах. По суті вибір мало чим відрізняється від звичайного вибору покришок (хіба що про сліки варто забути на зимовий період). Мало ґрунту/снігу - щось з невеликим протектором, багато ґрунту/снігу - щось зубате. Додається тільки відкритий лід, тоді звісно ж варто задивлятись на шиповки, але це не дуже часте явище, тому більшості простіше і вигідніше буде перечикати день-два, поки ожеледиця. До того ж, в нашій ютубній команді не вистачає досвіду їзди на шиповках, бо завжди їздимо взимку на звичайних покришках, особливо в останні роки .
@@veloplaneta_ua це питания про невеликі майстерні та магазини, що не в містах мільйонниках. Лижі та сноуборди не користуються попитом у нас, як у Києві або західних областях
Якщо робота в 10км то можна їздити цілорічно і не перейматися, але у нас в Одесі практично відсутня вело інфраструктура і їздити можна хіба що у центрі. Відокремлення доріжки полосою фарби на асфальті вело доріжкою не рахую, безпеки там не якої не відчуваєш. А ще на більшості робіт не має місто паркування в негоду і ти повинен ще возити з собою накидку на велосипед тощо. Я був у Фінляндії і бачив яка там інфраструктура і повага до велосипедистів. А в нас вибачте її нема , в нас як з часів "совка" авто головне на дорозі, а не пішохід і велосипедист. Тож не треба порівнювати.
Порівняння було суто про погодні умови, адже здебільшого саме через це велосипедисти відмовляються від їзди взимку. Так, з вело інфраструктурою у нас біда, і вона така буде аж допоки велоспільнота не почне вимагати від свого місцевого уряду наявності такої інфраструктури. А коли вона почне з'являтися, почне зростати кількість велосипедистів, що буде потребувати ще більше інфраструктури, а вже її масштабування буде садити на велосипед ще більше нових райдерів. І так по колу зі зростаючими масштабами. Через це проходили всі країни, які зараз зразок велосипедизації для світу, іншого сценарію немає.
Цікаве відео, багато гарних порад. Додам від себе. На зиму можна встановити колесо на планетарці 3,7 передач. Дешеві ланцюги і зірки. Якщо задні дропаути намають місця для натяжки ланцюга, можна використвти звичайний делайрер зафіксуватиив одному положенні. Єдине що таке можна робити з втулками без педадьного гальма. Або окремий велосипед на планетарці. Всім гарних поїздок, мирного неба , швидшого закінчення війни.
А у Вас не замерзає олива в планетарці? Зазвичай вона стає густою і перемикання або сильно ускладнюється, або стає неможливими (мова про сильні морози)
@@veloplaneta_ua мінімальна температура була -19. Жодних проблем. Мастило використовую NLGI 3. Nexus 7 мащу літолом 24 Не помічав підклинювань, чи інших проблем. Більше проблем буваю якщо старий кожух і трос. Причина чому почав використовувати планетарку зимою це обсерзання роликів заднього перемикача, намерзає слой льоду і ланцюг застрягаю між рамкою і роликом і самі ланцюги в роликах не дуже хочуть згинатись.
Я думаю, що через 10 років Сергій буде розказувати який велосипед підібрати дитині, як сховати велосипед аби малий гаврик не ліз до нього і не постраждав і тому подібне. Потім через 20 років: як їздити на велосипеді, коли ти його називаєш ровером, коли тобі у районі 50 і так далі ... Дякую за ваш контент!
Не бачимо жодної проблеми у тому, щоб їздити на ровері, байку, біциглях, лайбі та навіть на веломашині, головне ніколи не спинятися це робити! До речі, про дитячі байки вже є відос ;)
Не дуже вігідна схема з точки зору вкладених фінансів. Простіше і дешевше купити 1 бюджетний велосипед на зимовий період, періодично обслуговувати його і поменше паритись з приводу подряпин та потертостей. Зима його точно не пожалкує, але прослугує такий велосипед далеко не один рік.
Використовую кріплення CYCLOC SOLO - задоволений як слон. Виглядає естетично та ненав'язливо. Також у комплекті є проставка для МТБ з ширшим кермом. Мінус лише у тому, що неможливо купити в Україні.
Здивований, що станок згадали лише наприкінці відео. Вже переставив свого велосипеда і радію із можливості задовільнити бажання кудись їхати без того щоб кудись їхати.
Просто поступово підходили до нього, щоб не відлякати: "Спершу спробуй покататись. Не хочеш - тоді байк на зберігання, а сам в спортзал. Не вистачає велосипеду, тоді ось тобі станок." Якось так ;)
@@veloplaneta_ua зі станком прикольна штука, що якщо порахувати вартість зимового одягу та взуття і до дати до того компоненти велосипеду які доведеться замінити при їзді взимку (а то покри, 1-2 ланцюга та касета, як мінімум) то виходить, що станок - то прям офігезна cost-value proposition якщо велосипед використовується як спортивний інструмент та/або для подорожей. Ну і да, тренуватись під вбудований вимірювач потужності то окреме задоволення.
@@MrGrusome Так, станок дуже крута штука у цьому плані, але є нюанс з яким важко сперечатись. Не всім подобається крутити станок. Можемо навіть з впевніністю сказати, що значній меншості це подобається, і це мова не про новачків, а про завзятих і досвідчених велосипедистів (спортсменів не беремо до уваги, вони здебільшого ще й як крутять)
Я залишусь на вулиці з найстійкішими. Щозими їзжу, кермувати вмію на ожеледиці, велосипед - старенький дешевий Старт-Шоссе, його нічого не бере, головне обслуговувати вчасно Хочу сніг, довго щоб лежав
Нє, я не профі, так що сьогодні свого драндулєта помив, почистив трансмісію, перебрав вилкуі і у підвал. Приспустив повітря в вилці і на малу зірку скинув передачу.
Виробників та різних варіацій кріпленнь існує купа (у відео тільки основні типи), тому важко сказати чи то саморобне було, чи заводське. На думку якось нічого не спадає... Може хтось з глядачів підкаже, якщо знає про яке кріплення мова.
добрий день, а якщо велосипеду було пройдене техобслуговування місяц назад й після цього не їздив по дощу й бруду - треба ще раз перед зимою проходити обслуговування?
Якщо часто ожеледиця та багато відкритого льоду чи утрамбованого снігу, то на допомогу прийдуть покришки з металевими шипами. Штука не дешева, але сильно поліпшує зчеплення. Проте в останні роки зими далеко не такі суворі, можна підібрати щось і зі звичайних покришок з помірно вираженим протектором для бездоріжжя. Головне надавати перевагу моделям з більш м'яким компаундом, він не буде дубіти на морозі, хоч і зчеплення стане не таким як в плюс, звісно ж.
SKS Speedrocker. Не дешеві, але дуже якісні та ще й швидкознімні. А за рахунок вкороченого заднього крила велосипед легко стає на заднє колесо для поїздки в ліфті (і, як не дивно, це не заважає нормально захищати спину)
Бо звичайний шолом з шапкою добре пораються зі своєю роботою. А в критичні температури дуже мало хто виїжджає, навіть у велосипедизованих країнах, тож виробництво таких шоломів не те що не рентабельне, а збиткове. Проте на допомогу, у такому випадку, приходять лижні шоломи та маски. Звелосипедного, до речі, можуть ще підійти аерошоломи з візорами, але лише в теорії, на практиці лижні будуть комфортніші у звичайному, не гоночному, використанні.
@@veloplaneta_ua сьогодні купив шолом з візором типу очки. В теорії вони не мають потіти но на практиці вони не потіють при швидкості від 30км і відкритою вентиляцією. Мені сумно що я не зміг знайти шолом який на всі 100 підійшовби мені (легче його самому зробити його прототип) но зато є захист від дощу і снігу (сьогодні якраз був дощ). Тепер потрібно придумати як захистити його від запотівання і дощу (щоб краплі дощу не оставались на візорі)
Можете підставити якусь іншу більш велосипидизовану країну зі схожим кліматом. Хоча можна і залишитись з цим прикладом, адже мова йшла про морозну (а значить суху) сніжну зиму. Стосовно останніх зим у нас є минулорічні відео, про їзду в дощ та про правильний одяг.
Ні, такого немає. По факту йому треба зробити повне ТО та передивитись комплектуючі на наявність дефектів та пошкоджень, особливо раму, колеса та гальма. Можливо щось таке було у Васілє Капущака (але це не точно)
Все файно сказано. Але НЕМА такого слова в нашій мові, як "підшипник". Це сумний висер клятих московитів часів совкової окупації. Ця штука називається ВАЛЬНИЦЯ. І ніяк інакше ))
Знаємо, як і багато інших слів немає, які і в наших відео звучать, і щодня можна почути на вулиці. Не все й одразу, колись точно забудуться всі московитизми.
Ну, ми не профільний медичний і навіть не наукпоп канал, можемо собі дозволити оперувати не зовсім коректними термінами, які не суттєво змінюють суть сказаного і є загальнозрозумілими. У лижників інша інтенсивність навантажень з іншою інтенсивністю вдихання повітря, тому вони не є доцільним прикладом для порівняння.
@@veloplaneta_ua от зараз буду дискутувати :) По-перше теза про застуду принципово не вірна. Якщо у людини немає суттєвих проблем з імунітетом (наприклад СНІД або імуно подаілюючі ліки) то звідки їй взяти застуду? Застуда - це віруси або бактерії. На вулиці на морозі віруси не літають. Бактерії звісно є у людини в організмі і теоретично при суттєво послабленому імунітеті можуть призвести до застуди. Але це не стосується вцілому здорових людей . Щоб щось десь застудити треба переохолонути настільки що не знаю - швидку викликати треба. Але не від холодного повітря. По-друге. Інтенсивність. Вона однакова що у бігунів, що у лижників (бігових) що у велосипедистів. Бо всі працюють з одним і тим самим пульсом у одних і тих самих зонах (120-170 ударів). А оскільки пульс однаковий то і кількість кисню яка потрібна однакова і відповідно частота дихання однакова. Доречі тренуватися з низьким пульсом (друга зона) дуже корисно і призводить до підвищення витривалості. По-третє. Горні лижі. Ну після довгих схилів з постійною працею пульс може бути набагато вищим ніж на ровері (в мене і 160 протягом схилу - не рідкість). І доречі потім сидіти на підйомнику в -15 з вітром може бути значно гірше. Але ні. Катають і не застуджуються.
Все про велоодяг і трохи більше - th-cam.com/video/6hdE0yhzF2k/w-d-xo.html
Мийка велосипеда в душовій - th-cam.com/video/zmW3LIpyBjE/w-d-xo.html
Правильна мийка велосипеда - th-cam.com/video/F0QuGykUCeA/w-d-xo.html
завершення велосезону? ні, не чула :) Для зими і льоду маю шиповані покри- просто бімба!
Оце правильний підхід!
Скажіть модель та фірму покришок
Їжджу весь рік, а за поради про окремий велосипед на зиму дякую!
Ваші смішні вставки до відео - окремо дякую 🎉
А які покришки?
@@КостяПастушенко-ю4м в мене просто м'які і наскільки можливо поставити на колеса 26'- широкі . Швальбе смарт зам. В ожеледицю норм. Проте по замерзлій річці чи озеру я б на них не ризикувала
Средняя и поздняя осень - это максимально противное время года для велосипедиста. Темнеет рано, а днём ещё тепло. Но одеваешься так, чтобы потом не замёрзнуть. В итоге мокрый после какого-нибудь подъёма после заката ты мёрзнешь. Про противный дождь вообще молчу.
не згоден середина осені вплоть до зараз ( ну прям от зараз вже таке , тиждень тому ще катав в кайф) - самий класний сезон і самий гарний. Єдиний мінус - треба ретельніше підлаштовуватись під світловий день.
@@UASerov ну хз. 1.5 месяца хотел нормально покатать, но так и не вышел, бо слишком геморно когда средняя температура ниже +15
@@alexeykhomych1743 ну всі люди різні, це ідеальна температура для катки. Це значно краще за спеку.
@@UASerov мне идеально было при +25 )) а те пару дней, когда было +35 в августе, так вообще офигенно
@@alexeykhomych1743 це не ідеально це кошмар) дихати немає чим, нереальне навантаження на серце. Я кажу за бетонний Київ , може у вас ситуація інша. І всі люди різні. І їздити можна по різному - в магазин за булками з круасаном в руках, чи нормально працювати на пульсах.
Не маю проблем з великом взимку) більше того, колеса менше пробиваю)
Дякую за чудову українську мову!
По оптимістичному надіюсь на +5 всю зиму)) Зупинятися їзидити на роверу не планую))
Повністю розділяємо Ваш оптимізм)
Зимой прямой руль меняю на круглый😊
Консервирую вел на стандартной лоджии панельного дома, под потолком! В стену, над балконной рамой прикрутил два профиля (cd-60) по 30см, по центру рамы в потолок закрутил шуруп-полукольцо на который цепью фиксируется сама рама. Руль скручиваю параллельно велосипеду, снимаю одну педаль (та что ближе к потолку) и готово, места занимает h-20см.
Консервация завершена 😅
Подяка за контент!
Вітаю , дякую за цікаве відео та поради 👍
Я їжджу на велосипеді цілий рік , в замку навіть трошки більше подобається , але і холодніше😊
Катаю взимку на велосипеді "Україна", на 29" шипованих колёсах та саморобним бараном, сінгл, ножні гальма, спереду ободні гальма и норм)
❤
То Ви пізнали дзен зимового велосипеду))
@@veloplaneta_ua 😆👌
Їзджу цілий рік. Маю два вела, на літо гревел, на зиму бюджетний хардтейл з широким кермом. Живу за містом. 25 км в одну сторону по змішаному рельєфу. В моємо випадку поради стосовно одягу не актуальні. Використовую тришарову концепцію одягу ( термобілизна, вело термофліс, софтшел з термофлісом), утепоені велоштани і зимове контактне взуття. По гумі тільки шипована 29 швальбе. Інакше травм не уникнути. Навіть з нашою сучасною зимою в лісі, чи на полі, чи біля річки льоду і снігу вистачає. Власне, зимове катання на природі просто топ.
Згоден з приводу одягу. Їзжу значно меншу дистанцію щоденно. Вітер та навіть легкі під'оми не дадуть їхати на розслабоні. Пару разів, злякавшись вранішнього морозу, вдягався тепло. Так з мене 3 рази піт зійшов поки доїхав. Максимум легкий пуховик при -17С і тоді нормально.
А морозне повітря не вдихаю бо ношу баф😎
Кататься точно нельзя, если в базе сильно потеешь, как и не рекомендуют вдыхать влажный воздух который уже успевает остыть в сильный мороз
Да я вот тоже купил, даже 2 разной плотности. Не знаю, как люди в них ездят. Просто задыхаешься. А ещё выдыхаемый воздух влажный, и бафф рано или поздно промокает в хлам. И дышать тяжело, и противно прилипает.
Не подскажешь чего-нибудь по этому поводу?
@@AndriyKor ну в мене ніс відкритий, дихаю по дурному носом видихаю ротом вдихаю😅 або коли сильно намокає, коли з носом в бафі, то перекручую його сухою стороною до носу, такоє звісно але дихать дає змогу нормально
Він працює тільки при низькій інтенсивності і у випадку коли сильно замерзло обличчя і треба хоч якось його відігріти. У разі інтенсивної їзди баф миттєво стає мокрим, а значить в легені заходить велика кількість не тільки холодного, а ще й вологого повітря. Тому будьте з цим обережніше.
@@veloplaneta_ua дякую,зрозумів🫡🤔
Придбав свій перший дорослий вел лише 2 тижні тому. Тому консервувати поки не збираюсь. Буду ганяти !!))
Та куди, Ви ж тільки-тільки почали насолоджуватись ;)
Вітаємо на колесах!
Дуже інформативно, кудос одностайно!)
Якщо близьким шось до не вподоби, треба їх змінити😂❤
Обожнюю їздити в мороз та сніг)
Дякую за відео :)
У цей раз купила велостанок, а коли буде бажання та настрій, можна заради приколу й на вулиці катнути, ось тільки в дощ немає бажання, а справжньої зими в нас дійсно вже давно не було :(
В Фінляндії немає такого розуміння "несезон"
Катають 366/365.
Тільки мастять краще та покришки змінюють.
От і ми ж про це. І не тільки у фінів так, просто вони перші спали на думку.
@@veloplaneta_ua я живу тут в Фінляндії. І взимку і влітку катає один і той же велосипед навіть покришки не хмінюю, бо літо воно коротке, А коли починаються дощі, та листя опадають, то шипована гума 57мм добре чіпляється за дорогу.
@@veloplaneta_ua сьогодні вів розкопки велосипеду зі снігу )))
Мрію про фетбайк електричку
Отличные рекомендации. Все по делу. Я бы добавил просмотр видео на тему Indoor Cycling во время тренировки на станке. Как бы и в Италии поездил и потренировался.
Безмежно вдячні за вашу працю!!!!
А на станочки зараз у Велопланета знижки гарні))
Все супер, от тільки простуду/пневмонію викликають віруси, а не холодне повітря)
Тоді як називається стан з температурою, кашлем та нежеттю після невдалих тренувань на холоді? І як називається набряк легень від переохолодження та гіпервентиляції холодним повітрям?
Саме простуду - переохолодження організму, в т.ч. через надмірні об‘єми холодного повітря. Віруси - то про всілякі «бонуси» до простуди
До -10 -15С можна їздити без проблем (їзжу кожного дня на роботу через всю Варшаву незважаючи на дощ/сніг/мороз). Обов'язкова шерстяна термобілизна, в ній ваше тіло завжди буде сухим, незважаючи на піт на підйомах. Нижче за -15С там будуть проблеми з дубінням гуми, протіканням манжет в гальмах. та підвищенний опір загустівшої змазки в вальницях. Взимку дуже страждають ланцюг та касета/система. В першу чергу за рахунок піску та струміня водно-снігового з переднього колеса. Вимушений мити взимку ланцюг вдвічі частіше - раз на 70км (двічі на тиждень). Ще одна порада: треба мати гумові еластичні бахіли на чоботи (бардзо пенкна штука) та якісний дощовик-пончо, що закриває рюкзак та спереду накидається на кермо.
О, цінні поради від досвідченого зимового райдера) Дякуємо за це доповнення! Буде корисно тим, хто не хоче катити сезонами
Я найстійкіший з нас 💪.
Вже 5 років катаю круглорічно, на роботу, за покупками, по справах, просто покатушки і тренування, туризм. В рік наїжджаю приблизно 10-12 тис. км.
Їздити можна до -10 відносно комфортно, а страшні морози не довготривалі. Єдиний мінус, в мене замерзає планетарна втулка. І так, у мене є турінговий Мартін з стальною рамою....після першої зими від перепадів температури і конденсату (очевидно) в рамі з'явилась іржа. Тому зробив антикор, сподіваюсь допоможе.
Та у Вас накат побільше ніж у частини автомобілістів))
Сподіваємось, що явище "сезонністі" колись лишиться в минулому для більшості велосипедистів!
Маленький лайфкак при підвісці велосипеда (МТБ) за колесо - скрутити кермо на бік. Велосипед висить майже впритул до стіни, і кермо не випирає.
А такого снега давно не помню)))
😂
Круте, інформативне та веселе відео - дякую
Дуже класний випуск.Дякую!
Інтерактивний станок виявився найкращим рішенням пережити зиму.
Головне мокрий вел не лишати в гаражі без опалення, можно ТО зробити але зараз такі зими, що буде погода суха для катання час від часу
Дякую за відео ❤
По зимовому одягу від себе додам що варто підібрати теплий підшоломник.
І прохання, зробіть будь ласка випуск про зимові шини якщо такі існують.
Так, голову також треба утепляти, згодні. Якось взагалі забули сказати, що шолом на зиму так само потрібен, як і влітку. Просто за замовчанням думаємо, що всі катають в шоломах, а це не відповідає дійсності. Профдеформація...
@@veloplaneta_ua а по зимовим шинам випуск зробите?
@@Dmytro_Klim не було такого в планах. По суті вибір мало чим відрізняється від звичайного вибору покришок (хіба що про сліки варто забути на зимовий період). Мало ґрунту/снігу - щось з невеликим протектором, багато ґрунту/снігу - щось зубате. Додається тільки відкритий лід, тоді звісно ж варто задивлятись на шиповки, але це не дуже часте явище, тому більшості простіше і вигідніше буде перечикати день-два, поки ожеледиця.
До того ж, в нашій ютубній команді не вистачає досвіду їзди на шиповках, бо завжди їздимо взимку на звичайних покришках, особливо в останні роки .
Взимку найбільше дошкуляє абразивно-соляна посипка, яка просто з'їдає по живому трансмісію
В сенсі не сезон? Ніколи не закрива велосезон😁
Краще розкажіь, що робити веломайстерням взимку по 3 місяці)
Як би ж ми знали на це відповідь... Може переключатись на сноуборди та лижі?)
@@veloplaneta_ua це питания про невеликі майстерні та магазини, що не в містах мільйонниках. Лижі та сноуборди не користуються попитом у нас, як у Києві або західних областях
Якщо робота в 10км то можна їздити цілорічно і не перейматися, але у нас в Одесі практично відсутня вело інфраструктура і їздити можна хіба що у центрі. Відокремлення доріжки полосою фарби на асфальті вело доріжкою не рахую, безпеки там не якої не відчуваєш.
А ще на більшості робіт не має місто паркування в негоду і ти повинен ще возити з собою накидку на велосипед тощо.
Я був у Фінляндії і бачив яка там інфраструктура і повага до велосипедистів.
А в нас вибачте її нема , в нас як з часів "совка" авто головне на дорозі, а не пішохід і велосипедист.
Тож не треба порівнювати.
Порівняння було суто про погодні умови, адже здебільшого саме через це велосипедисти відмовляються від їзди взимку.
Так, з вело інфраструктурою у нас біда, і вона така буде аж допоки велоспільнота не почне вимагати від свого місцевого уряду наявності такої інфраструктури. А коли вона почне з'являтися, почне зростати кількість велосипедистів, що буде потребувати ще більше інфраструктури, а вже її масштабування буде садити на велосипед ще більше нових райдерів. І так по колу зі зростаючими масштабами.
Через це проходили всі країни, які зараз зразок велосипедизації для світу, іншого сценарію немає.
Цікаве відео, багато гарних порад.
Додам від себе. На зиму можна встановити колесо на планетарці 3,7 передач. Дешеві ланцюги і зірки. Якщо задні дропаути намають місця для натяжки ланцюга, можна використвти звичайний делайрер зафіксуватиив одному положенні. Єдине що таке можна робити з втулками без педадьного гальма. Або окремий велосипед на планетарці.
Всім гарних поїздок, мирного неба , швидшого закінчення війни.
А у Вас не замерзає олива в планетарці? Зазвичай вона стає густою і перемикання або сильно ускладнюється, або стає неможливими (мова про сильні морози)
@@veloplaneta_ua мінімальна температура була -19. Жодних проблем. Мастило використовую NLGI 3. Nexus 7 мащу літолом 24 Не помічав підклинювань, чи інших проблем. Більше проблем буваю якщо старий кожух і трос.
Причина чому почав використовувати планетарку зимою це обсерзання роликів заднього перемикача, намерзає слой льоду і ланцюг застрягаю між рамкою і роликом і самі ланцюги в роликах не дуже хочуть згинатись.
Я думаю, що через 10 років Сергій буде розказувати який велосипед підібрати дитині, як сховати велосипед аби малий гаврик не ліз до нього і не постраждав і тому подібне. Потім через 20 років: як їздити на велосипеді, коли ти його називаєш ровером, коли тобі у районі 50 і так далі ... Дякую за ваш контент!
Не бачимо жодної проблеми у тому, щоб їздити на ровері, байку, біциглях, лайбі та навіть на веломашині, головне ніколи не спинятися це робити!
До речі, про дитячі байки вже є відос ;)
@@veloplaneta_ua ахахахахах
Раз на то вже пішло, легше купувати нову модель раз в сезон та продавати стару і не паритись що там 0.5мм царапинка на вилці або ще щось..
Не дуже вігідна схема з точки зору вкладених фінансів. Простіше і дешевше купити 1 бюджетний велосипед на зимовий період, періодично обслуговувати його і поменше паритись з приводу подряпин та потертостей. Зима його точно не пожалкує, але прослугує такий велосипед далеко не один рік.
Використовую кріплення CYCLOC SOLO - задоволений як слон. Виглядає естетично та ненав'язливо. Також у комплекті є проставка для МТБ з ширшим кермом. Мінус лише у тому, що неможливо купити в Україні.
Доволі цікаве кріплення
Здивований, що станок згадали лише наприкінці відео. Вже переставив свого велосипеда і радію із можливості задовільнити бажання кудись їхати без того щоб кудись їхати.
Просто поступово підходили до нього, щоб не відлякати: "Спершу спробуй покататись. Не хочеш - тоді байк на зберігання, а сам в спортзал. Не вистачає велосипеду, тоді ось тобі станок."
Якось так ;)
@@veloplaneta_ua зі станком прикольна штука, що якщо порахувати вартість зимового одягу та взуття і до дати до того компоненти велосипеду які доведеться замінити при їзді взимку (а то покри, 1-2 ланцюга та касета, як мінімум) то виходить, що станок - то прям офігезна cost-value proposition якщо велосипед використовується як спортивний інструмент та/або для подорожей.
Ну і да, тренуватись під вбудований вимірювач потужності то окреме задоволення.
@@MrGrusome Так, станок дуже крута штука у цьому плані, але є нюанс з яким важко сперечатись. Не всім подобається крутити станок. Можемо навіть з впевніністю сказати, що значній меншості це подобається, і це мова не про новачків, а про завзятих і досвідчених велосипедистів (спортсменів не беремо до уваги, вони здебільшого ще й як крутять)
Я залишусь на вулиці з найстійкішими.
Щозими їзжу, кермувати вмію на ожеледиці, велосипед - старенький дешевий Старт-Шоссе, його нічого не бере, головне обслуговувати вчасно
Хочу сніг, довго щоб лежав
Побільше би таких райдерів, а то як засядуть вдома в м'яких і кріслах, а потім навесні треба знову звикати до сідушки, наче вперше.
Їджу зимою тільки не в мороз але колеса широкі не шиповані
Чи підійде полотно з поліетилену та поліпропилену для захисту велосипеда від сонячних променів?
Якщо непрозоре, то звісно підійде. Проте, майте на увазі, якщо накривати як ковдрою, то буде утворюватися конденсат, якщо велосипед стоїть на балконі.
@@veloplaneta_ua Як мені його накривати тоді, щоб не утворювався конденсат?
Нє, я не профі, так що сьогодні свого драндулєта помив, почистив трансмісію, перебрав вилкуі і у підвал. Приспустив повітря в вилці і на малу зірку скинув передачу.
Треклокрос виглядає супер. Давайте огляд =D
Відео - максимально базоване. Грубий лайк.
Може на наступний сезон і правда знімемо відео про Спрокет, бо він якось обділений нашою ютубною увагою вийшов, а велосипед дуже цікавий
Бачив десь підвіс до стелі на 3х точках 1 біля вилки 2седла 3 педалі до стелі хтось знає де знайти, або хоч назву чи то саморобне було?
Виробників та різних варіацій кріпленнь існує купа (у відео тільки основні типи), тому важко сказати чи то саморобне було, чи заводське. На думку якось нічого не спадає... Може хтось з глядачів підкаже, якщо знає про яке кріплення мова.
Тільки якщо їздити по говнам велосипед потрібно чистити постійно і обслуговувати в 2-3рази частіше щоб він зовсім не вбився.
Звісно, це стосується будь-якої техніки
добрий день, а якщо велосипеду було пройдене техобслуговування місяц назад й після цього не їздив по дощу й бруду - треба ще раз перед зимою проходити обслуговування?
Ні, в такому разі в цьому немає сенсу. Звісно ж, якщо Ви не встигли накрутити пару тисяч кілометрів ;)
@@veloplaneta_ua км 700 )))
@@bogdandrums92 достатньо буде просто помити, ретельно вичистити бруд в районі каретки, кермової та втулок, плюс почистити трансмісію.
@@veloplaneta_ua дякую ))) на pride rocksteady ще триватиме акція ? для кур'єрки дуже хочу
Січень,лютий переважно противно катати а так 10місяців топчик
єдина проблема - слизько на літніх покришках
Якщо часто ожеледиця та багато відкритого льоду чи утрамбованого снігу, то на допомогу прийдуть покришки з металевими шипами. Штука не дешева, але сильно поліпшує зчеплення. Проте в останні роки зими далеко не такі суворі, можна підібрати щось і зі звичайних покришок з помірно вираженим протектором для бездоріжжя. Головне надавати перевагу моделям з більш м'яким компаундом, він не буде дубіти на морозі, хоч і зчеплення стане не таким як в плюс, звісно ж.
а що за крила на фіксі
SKS Speedrocker. Не дешеві, але дуже якісні та ще й швидкознімні. А за рахунок вкороченого заднього крила велосипед легко стає на заднє колесо для поїздки в ліфті (і, як не дивно, це не заважає нормально захищати спину)
Велосипед має зимувати на станку крапка
І правильно, нічого відпочивати на балконі)
@@veloplaneta_ua саме так😂, я якраз зі станка і писав)
Обов'язково дивитися для занурення в тему та iмпруву рiвня англiйскоi th-cam.com/video/Uhx-26GfCBU/w-d-xo.html
👍👍👍👌🤝
✌️🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Так снігу у Франику ж нема, ви де його взєли? :)
Хіба що в горах вже лежить ;)
Та яке закінчення)
Коньяк з чайком у термос, і покрутив😅
Що з цим @#@&₴ світом? Чому немає шолома типу 3/4 но для зими? Або звичайний шолом з захистом зиця від снігу-дощу і запотівання
Бо звичайний шолом з шапкою добре пораються зі своєю роботою. А в критичні температури дуже мало хто виїжджає, навіть у велосипедизованих країнах, тож виробництво таких шоломів не те що не рентабельне, а збиткове. Проте на допомогу, у такому випадку, приходять лижні шоломи та маски. Звелосипедного, до речі, можуть ще підійти аерошоломи з візорами, але лише в теорії, на практиці лижні будуть комфортніші у звичайному, не гоночному, використанні.
@@veloplaneta_ua сьогодні купив шолом з візором типу очки. В теорії вони не мають потіти но на практиці вони не потіють при швидкості від 30км і відкритою вентиляцією. Мені сумно що я не зміг знайти шолом який на всі 100 підійшовби мені (легче його самому зробити його прототип) но зато є захист від дощу і снігу (сьогодні якраз був дощ). Тепер потрібно придумати як захистити його від запотівання і дощу (щоб краплі дощу не оставались на візорі)
Не можна рівняти Фінляндію та Україну. Хоча Фінляндія та північніше там клімат сухий на відміну від України.
Можете підставити якусь іншу більш велосипидизовану країну зі схожим кліматом. Хоча можна і залишитись з цим прикладом, адже мова йшла про морозну (а значить суху) сніжну зиму. Стосовно останніх зим у нас є минулорічні відео, про їзду в дощ та про правильний одяг.
Нема якогось відео від вас , на що звернути увагу , коли тобі до рук потрапив старий велосипед , яким пару років не користувались .
Ні, такого немає. По факту йому треба зробити повне ТО та передивитись комплектуючі на наявність дефектів та пошкоджень, особливо раму, колеса та гальма.
Можливо щось таке було у Васілє Капущака (але це не точно)
Все файно сказано. Але НЕМА такого слова в нашій мові, як "підшипник". Це сумний висер клятих московитів часів совкової окупації. Ця штука називається ВАЛЬНИЦЯ. І ніяк інакше ))
Знаємо, як і багато інших слів немає, які і в наших відео звучать, і щодня можна почути на вулиці. Не все й одразу, колись точно забудуться всі московитизми.
Где наши "Арматы", аналогов которым нет? Путин развалил армию!"
Схоже промахнулись з гілкою коментів
@@veloplaneta_ua але питання так і немає відповіді.
Щооо? Холодне повітря веде до застуди ? Що що ?
Не вистачає на вас клятого раціоналіста!
Як тіки лижники не застуджуються і носяться по морозу. Хм.
Ну, ми не профільний медичний і навіть не наукпоп канал, можемо собі дозволити оперувати не зовсім коректними термінами, які не суттєво змінюють суть сказаного і є загальнозрозумілими.
У лижників інша інтенсивність навантажень з іншою інтенсивністю вдихання повітря, тому вони не є доцільним прикладом для порівняння.
@@veloplaneta_ua от зараз буду дискутувати :)
По-перше теза про застуду принципово не вірна.
Якщо у людини немає суттєвих проблем з імунітетом (наприклад СНІД або імуно подаілюючі ліки) то звідки їй взяти застуду?
Застуда - це віруси або бактерії. На вулиці на морозі віруси не літають.
Бактерії звісно є у людини в організмі і теоретично при суттєво послабленому імунітеті можуть призвести до застуди. Але це не стосується вцілому здорових людей .
Щоб щось десь застудити треба переохолонути настільки що не знаю - швидку викликати треба. Але не від холодного повітря.
По-друге. Інтенсивність. Вона однакова що у бігунів, що у лижників (бігових) що у велосипедистів. Бо всі працюють з одним і тим самим пульсом у одних і тих самих зонах (120-170 ударів). А оскільки пульс однаковий то і кількість кисню яка потрібна однакова і відповідно частота дихання однакова.
Доречі тренуватися з низьким пульсом (друга зона) дуже корисно і призводить до підвищення витривалості.
По-третє. Горні лижі. Ну після довгих схилів з постійною працею пульс може бути набагато вищим ніж на ровері (в мене і 160 протягом схилу - не рідкість).
І доречі потім сидіти на підйомнику в -15 з вітром може бути значно гірше. Але ні. Катають і не застуджуються.
Не знаю, в мене несезону не буває.
Ну, то ви пізнали велосипедний дзен) Побільше б таких велосипедистів)