Arena T2500H

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 ต.ค. 2024
  • Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu prezentującego obiekty odrestaurowane i wprowadzone do ekspozycji Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu z Chorzowa. Bieżący odcinek dotyczy historii i renowacji amplitunera marki Arena T2500H z 1967 roku.
    Scenariusz i prowadzenie: Mirosław Sobczak / GSMiO
    Produkcja i realizacja: Łukasz Gliński / GSMiO
    Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu
    Chorzów ul. Rynek 1
    Facebook:
    / galeriasztukimuzycznej
    TH-cam: / @galeriasztukimuzyczne...

ความคิดเห็น • 10

  • @robertjakubczak9437
    @robertjakubczak9437 2 ปีที่แล้ว

    Duński sprzęt to można się spodziewać wysokiej jakości wykonania pełen szacunek za odrestaurowanie pozdrawiam z Warszawy

  • @zodiak865
    @zodiak865 ปีที่แล้ว

    Piękny klocek , miałem już roczek . Pozdrawiam

  • @JacekWoczuk
    @JacekWoczuk 2 ปีที่แล้ว

    Panie Mirosławie - widac Panskie zamiłowanie i wielką wiedze na temat urządzeń "dawnych" - doskonale sie tego słucha i ogląda, piękne urządzenie uratowane przed zapomnieniem - swietna praca! Gratuluje - wiem ile wysiłku wymagają takie renowacje

  • @Mikexception
    @Mikexception ปีที่แล้ว

    Używam teraz Areny 2000 - to jest ten sam odbiornik w wersji "amplituner" czyli z zewnętrznymi głośnikami. Niestety nie mam w komplecie dwóch dużych oryginalnych głośników więc stosuję wyjątkowe i dużo mniejsze od oryginalnych 30 watowe Uher z lat 80tych Nie przeszkadza to odnoszeniu wrażenia pełnego Hi Fi .
    Rzeczywiście prawdopodobnie z powodu stosowania germanowych półprzewodników odbiornik ma bardziej głębokie brzmienie od najlepszych nawet wzmacniaczy tranzystorowych i jest bardzo bliskie lampom i klasy PP. jakie mam Jest bardziej czuły na AM i FM od znanych mi późniejszych konstrukcji m. in Bang & Olufsena z 2004 roku Używam go przede wszystkim do nagrywania z UKF - trudno mi wyjaśnić dlaczego ale wyczuwa się lepszą wierność w nagraniach
    Miał kilka uszkodzeń i to nie łatwych do usunięcia - mój egzemplarz kupiony jako uszkodzony prawdopodobnie pochodzi z zapasów firmowego serwisu i z powodu pewnie trudności naprawienia był już przeznaczony na części - na szczęście wymontowano tylko cewkę sygnalizacji lampki stereo i lampkę. I zaznaczono go że jest nie do naprawy.
    Modułowa budowa i połączenia modułów na gniazda jak od lamp jaką widziałem dotąd tylko tu powodują że ich naprawa należy do przyjemnych a uszkodzenia dotyczyły wyłącznie 3 małych kondensatorów w detektorze FM. Jeśli chodzi o radio AM i FM stereo to to najlepszy odbiornik jaki mi się dotąd trafił więc ma gwarantowane miejsce.

  • @Czesaw-gq1mr
    @Czesaw-gq1mr 2 ปีที่แล้ว

    Witam. Profesjonalna renowacja wspaniałego amplitunera. Podłączyć do niego jakiś gramofon np. Luxor, Dual, Tandberg lub inny oraz magnetofon szpulowy lub kasetowy i będzie świetny tercet. Gratuluję naprawy, bo trzeba posiadać szeroką wiedzę którą Panowie dysponują. Pozdrawiam serdecznie 👍

  • @andrzejandpia833
    @andrzejandpia833 2 ปีที่แล้ว

    1968 rok produkcji to szok pozytywny bo widze piekny odbiornik radiowy stereofoniczny , dzis pewnie unikat

  • @robertcudny1839
    @robertcudny1839 2 ปีที่แล้ว

    Stereo w 69 roku? O ile pamiętam, to gdzieś w połowie lat 70-ych zaczęto nadawać regularnie stereofoniczne audycje muzyczne. Wcześniej, to raczej radiowcy mieli możliwość słuchania stereo.

    • @m.r8656
      @m.r8656 ปีที่แล้ว

      za granicą już w 69, w polsce w połowie lat 70 lub później

  • @misiukisiu
    @misiukisiu ปีที่แล้ว

    Piękny przedmiot, ale podane wymiary się nie zgadzają. To nie może mieć 45O mm szerokości. Może mieć, ale bez głośników.