Дякую усім, хто доброзичливо (чи не зовсім) вказав мені на помилки та неточності. Зберу їх тут: 1.55 - не вказано 4, як дільник 100 3.46 - це бюст Платона, а не Ктесибія, як заявлено 5.52 - французи в епоху Просвітництва лише перейшли на метричну систему, що стала основою для системи СІ, яку було створено в середині ХХ ст. 6.33 - Термідор - це назва окремого місяця (аналог серпня), а не назва місяця як такого 7.54 - 32768 коливань (степінь двійки) Також прошу вибачення за суржик чи русизми, виправлятимусь. Я тут хотів розповісти основу (і зробити це цікаво). Це не посібник для вивчення цієї теми (якщо Ви хочете щось вивчити за 8 хвилин - в мене для Вас погані новини). Але якщо у Вас виникло бажання дослідити тему глибше, або Ви просто не пошкодовуали про перегляд - моя місія виконана.
Частота кварцу в годинниках не 32678 а 32768, 15-та ступінь 2-ки, частоту зручно ділити пополам простими елементами бінарної логіки і отримувати рівно 1Гц. Доречі є кварцові годинники з частотою кварцу 262144Гц. Логіка та сама, бінарні дільники і ступінь двійки.
Ось це дуже цікаве, прикольне відео. Це що ж виходить, хвилини і секунди почали рахувати тільки недавно, в 1500-х роках? Тобто це щось нове і молодіжне))
Вперше бачу відео з цього каналу і воно мені дуже сподобалось (це буває дуже рідко))), мені важко догодити). Що сподобалось? Цікаво викладена інформація, ведучий вельми цікавий, гарно розмовляє, не перебирає з гумором, як кажуть видно що дуже розумний, але не противний розумака, який все знає, але тебе не поважає. Інформація важлива, багато чого я й до того знав, але додивися до кінця, бо дійсно цікаво. Бажаю успіхів каналу, вже підписався.)
"Киноляпы" не заметил,потому,что внимательно слушал. Могу сказать только одно,развития и подписчиков новому каналу ,где легко и с юмором преподают знания.
Ще додам, що наручний годинник із поділками на 12 та 60 зручний для орієнтування на місцевості. Також зроблю припущення, що колись у році було 360 днів і з часом (із старінням Сонця) їх стане навіть більше за 366...
В Британії до 1971 року співвідношення між грошовими одиницями були такі:золота монета вартістю: 2 фунта стерлінгів чи два соверена, чотири півсоверена, 8 крон, 40 шилінгів, 120 гроутів або 480 пенсів. 1 гінея 21 шилінг або 252 пенси. 1 фунт стерлінгів 4 крони або 20 шилінгів або 60 гроутів або 240 пенсів. Дуже довго британці опиралися метричній системі, бо вважали її надто складною.
Дякую за відео. Говорити "система СІ" не зовсім коректно позаяк СІ це і є "система міжнародна (інтернешнал)". Виходить - система система міжнародна. як "АРК Крим"
Термідор - це назва одного з місяців французького революційного календаря, а не назва місяців взагалі: Термідор (фр. thermidor) з 19 липня по 17 серпня - місяць спеки [wikipedia]
в цієї кратності є факт взятий з природи, а саме кут під яким видно сонце на небосхилі - 2 град, отже сонячних дисків влізе на все небо по колу 180 штук, кратність 60 - напрошуєтсья
Дякую. Пам'ятаєте вірш Костянтина Думитрашко - "Часи"? ...то часи! Це теє, щоб ти, брате, знав, Що, як живіт та півень нам, Розказує панам, Коли пора трапезувать, Коли лягать, коли вставать Або коли гулять...
@@СергейРуденко-щ9т так насправді відсотків. Ми кажемо градусів , бо це просто помилка , що укорінілася у нашій мові. Як от корінні мешканці Америки - індіанці. У горілці 40% етилового спирту
Есть прикол про колебания кварца в часах на поверхности земли расчетные параметры а на орбите земли (геостационарной) кварц колебаться с расчетной не захотел отставать часы начали (проблема спутников gprs)
Про 10-тичну систему французів дрохи недоговорили. Як вони збирались календар адаптовувати? В форматі 60/60/24 та 100/100/10 велика різниця в секундах.
Великий палець нераховується не тому що там дві фаланги, а тому що ним при рахуванні вказували на фалангу інших пальців. Так само як ви показуєте коли вам треба чогось трішки, притиская ногтем великого пальця до середини першої фаланги вказівного пальця.
@@ОлександрЧерненко-д8э 12 - це кількість фаланг довгих пальців на одній руці (окрім великого пальця). А другою рукою можна відрахувати пальцями 5 разів по ці самі 12, фактично помножити 5*12=60
Для ледарів і 1 хвилина це вічність. По собі знаю. Коли байдикуєш то день тягнеться як місяць. Поправочка; Я пенсіонер це раз. А по друге, я пожартував на рахунок своїх лінощів.😅
фаланги це 3 по 4 (бо фаланг на пальцях, окрім великого, саме 3), і це одна рука а на другій загибаємо палець кожен раз, як відрахували 12, тобто можна отримати 5 раз по 12
Ну Август не просто так покромсав календар, він виправив важливу помилку, яку зробили при Юлії, там замість того щоб через кожні 3 роки робити високосний рік, зробили кожен третій рік високосний.
астрономія яка веде свою.родослівну від астрологіі!Саме вона перша наука яка почала вивчати час і простір!Простір потім перйшов до математики й геометріі,а час залишився піддослідним саме в астрономіі!Поки не почали вивчати "біологічні годинники" в живих істотах...
Пора переходити на 13 місяців по 7 тижнів по 4 дні у тижні, плюс 1/2 дні Нового року. Тоді жодних складнощів - тиждень працюєш, тиждень відпочиваєш. Та не буде так, що працюємо 13 місяців, а платять лише за 12.
А ноги навіщо???!!! 🧐😱😜😁😂🤣🎉 Якщо серйозно, то будь уважнішим, якщо досі того не знав... ЧОТИРМА пальцями однієї руки рахували до 12, а 5 пальцями другої руки відліковували повні дванадцятки!!! => 12 × 5 = 60 !!!
Цар Давид призначив зі свого війська співців 24 зміни по 12 чоловік, щоб вони співали псалми перед ковчегом заповіту. По 12 чоловік за кількістю колін Ізраїля, а 24 зміни бо Давид був пророком і передбачив пришестя Ісуса Христа і що замість 12 синів Ізраїлю за тілом, Ісус візьме 12 апостолів за духом. Тобто, перший, хто поділив добу на 24 години був цар Давид.
@universeunity9970 не знаю, прочитав в книзі хронік. А щодо міфів, то колись люди вірили, що світ стоїть на трьох слонах, тепер вірять, що людство пішло від мавп.
@MrFugison хіба можна переконати , наприклад, росіянина, в тому, що він не старший брат, або, що він десь і в чомусь неправий. Так і людина, яка переконана в тому, що вона походить від мавпи, така людина ніколи не буде аналізувати інформацію, навіщо, адже ось все готове на тарілочці. Ось чому, наприклад, місяців також 12, і чому римські імператори називали місяці своїми іменами? А чиїми іменами називалися ці місяці до цього? Чому історія це "із тори" ? Я навіть не хочу сперечатися з вами, чи наводити якісь аргументи.
@ndriimazorczuk ого, тебе сильно торкнуло. Всі сучасні релігії були придумані в минулому тисячолітті і "святі" писання писали такі самі люди які живуть навколо тебе. Це просто казочки для дурних які не хочуть думати.
Дякую усім, хто доброзичливо (чи не зовсім) вказав мені на помилки та неточності. Зберу їх тут:
1.55 - не вказано 4, як дільник 100
3.46 - це бюст Платона, а не Ктесибія, як заявлено
5.52 - французи в епоху Просвітництва лише перейшли на метричну систему, що стала основою для системи СІ, яку було створено в середині ХХ ст.
6.33 - Термідор - це назва окремого місяця (аналог серпня), а не назва місяця як такого
7.54 - 32768 коливань (степінь двійки)
Також прошу вибачення за суржик чи русизми, виправлятимусь. Я тут хотів розповісти основу (і зробити це цікаво). Це не посібник для вивчення цієї теми (якщо Ви хочете щось вивчити за 8 хвилин - в мене для Вас погані новини). Але якщо у Вас виникло бажання дослідити тему глибше, або Ви просто не пошкодовуали про перегляд - моя місія виконана.
Дякую. Підписався. Великий палець до гори поставив. Коментар на підтримку каналу написав.
@@Vyacheslav_K...user-wh2qj2ds9i день вийшов що треба)
Маючи вищу технічну освіту, ваша стаття стала для мене відкриттям!❤
@@ОляБоднар-ф4э радий старатись!
До речі, це найбільша моя робота на даний момент, і є тут певні "кіноляпи". Хто знайшов?
Частота кварцу в годинниках не 32678 а 32768, 15-та ступінь 2-ки, частоту зручно ділити пополам простими елементами бінарної логіки і отримувати рівно 1Гц. Доречі є кварцові годинники з частотою кварцу 262144Гц. Логіка та сама, бінарні дільники і ступінь двійки.
@@VicDzenFPV є таке, нажаль(
набирав вручну сценарій, ну і ось як воно буває
Вавилон 59 на прикладовим фото
@@YevheneZ це так, але це не зовсім ляп, просто на 60 зовсім неякісні були фото)
32768
Дякую Ютубу за рекомендацію цього відео - було цікаво та пізнавально. Авторам дякую, звісно, також. =)
якщо трішки підігріти цей коментар, буде карамель)
дякую!
Інформація знайома, але сподобалась легка і пізнавальна подача. Нехай щастить!
Я й не знав про ваш канал, сподіваюся на нові цікаві відео з науковою тематикою)😊
Ну такі коментарі - це найкращий новорічний подарунок)
Кайфово, приємно! так тримати!
буду старатись)
Дякую за цікаве відео! Підписався на вас! Бажаю натхнення!
дуже цікаве та пізнавальне відео, дякую автору 👍😎
Лайк і підписка з першої хвилини!
Дякую за цікаве відео. Вітання з новим роком 🎉
Миру вам у душі, порозуміння у кожній розмові та світлого настрою. .
Дякую за відео
Було цікаво, дякую 😊
Дуже цікаво! Дякую вам!
Не знала про французький експеримент зі зміною годинників. Так, це дуже важко щось глобально змінити
Ось це дуже цікаве, прикольне відео. Це що ж виходить, хвилини і секунди почали рахувати тільки недавно, в 1500-х роках? Тобто це щось нове і молодіжне))
Дякую цікаво. Божечкі як все ускладнено, а в інших країнах ще на додаток PM і AM
Вперше бачу відео з цього каналу і воно мені дуже сподобалось (це буває дуже рідко))), мені важко догодити). Що сподобалось? Цікаво викладена інформація, ведучий вельми цікавий, гарно розмовляє, не перебирає з гумором, як кажуть видно що дуже розумний, але не противний розумака, який все знає, але тебе не поважає. Інформація важлива, багато чого я й до того знав, але додивися до кінця, бо дійсно цікаво. Бажаю успіхів каналу, вже підписався.)
@@ОлександрСерьогін-я3м Дякую , буду старатись і далі)
@@ОлександрСерьогін-я3м до речі, за Канемана дяка і повага, дуже сподобалася його книга)
Дякую.Зробіть будьласка відео про переведення часів,кому це потрібно
Добрий день, ідея цікава. Наступне відео, щоправда, вже готується, і ідея інша. Але я думаю, Вам сподобається)
@educenmaximum 🤝
Дякую
"Киноляпы" не заметил,потому,что внимательно слушал. Могу сказать только одно,развития и подписчиков новому каналу ,где легко и с юмором преподают знания.
Добре, що рекомендації працюють і я знайшов ваш канал
Файно!
Дякую!
Пізнавально та з гумором 👍
7:56
частота часових кварців - 32768 (2^15).
за відео дякую, було цікаво!
0:58 Але всеж-таки у кожен наступний десяток вноситься зміна у вигляді рибки. 🤔
не згадано про григоріанський календар ( 3 рази на 400 років один високосний рік "випадає")
Ой як цікаво все розказано
Ще й зі сміхуйочками)
Клас клас клас
Це чудово
Хочу нових випусків 👍🏻
@@chernov_and дякую тобі, чарівний доброзичливий незнайомець
Дякую за вашу роботу
Ще додам, що наручний годинник із поділками на 12 та 60 зручний для орієнтування на місцевості.
Також зроблю припущення, що колись у році було 360 днів і з часом (із старінням Сонця) їх стане навіть більше за 366...
В Британії до 1971 року співвідношення між грошовими одиницями були такі:золота монета вартістю: 2 фунта стерлінгів чи два соверена, чотири півсоверена, 8 крон, 40 шилінгів, 120 гроутів або 480 пенсів. 1 гінея 21 шилінг або 252 пенси. 1 фунт стерлінгів 4 крони або 20 шилінгів або 60 гроутів або 240 пенсів. Дуже довго британці опиралися метричній системі, бо вважали її надто складною.
Дякую за відео.
Говорити "система СІ" не зовсім коректно позаяк СІ це і є "система міжнародна (інтернешнал)". Виходить - система система міжнародна. як "АРК Крим"
Успіху друже
@@arsik_lol Величезне дякую!
Вподобайка каналу. Вітання *Максимум* із Козацького Запоріжжя ! Слава Україні ! путін Хуйло тричі !!! 💛💙🇺🇦
Вітання з чорноморської Одеси)
Термідор - це назва одного з місяців французького революційного календаря, а не назва місяців взагалі:
Термідор (фр. thermidor) з 19 липня по 17 серпня - місяць спеки [wikipedia]
3:47 Тесепій вилитий Платон 😀
О, ось і другий ляп
Перший я і сам до цього помітив)
Але дуже дякую, буду вдосконалювати збір інформації
@@educenmaximum процвітання каналу +
в цієї кратності є факт взятий з природи, а саме кут під яким видно сонце на небосхилі - 2 град, отже сонячних дисків влізе на все небо по колу 180 штук, кратність 60 - напрошуєтсья
Видимий кутовий розмір Сонця на небі 32 кут. секунди. Пів градуса.
Дякую. Пам'ятаєте вірш Костянтина Думитрашко - "Часи"? ...то часи! Це теє, щоб ти, брате, знав, Що, як живіт та півень нам, Розказує панам, Коли пора трапезувать, Коли лягать, коли вставать Або коли гулять...
Лайк підписка коментар в підтримку українського Ютюба Хай живий квітне український TH-cam більше відео більше українського TH-cam
1:44 чому множиться на 5 ?
@@Амос-Холден бо на другій руці ми рахуємо пальці, а не фаланги)
7:55 не 32 678, а 32 768! Це 2 в 15 ступені.
Дякую за цікаво подану інформацію. Шкода, що я вже не викладаю астрономію, так би дітям показував
я на ляпы не обращал внимания, я вобще думал будет какая то нудятина а нет, видео такое "лёгкое" и позновательное, спасибі автору 👍🔥
Коментар в підтримку українськомовного контенту, бажаю розвитку каналу. Слава ЗСУ!
3:20 Таке собі припушення. Егіпт знаходиться на єкваторі, тобто і взімку, і влітку день дорівнюе ночі.
А чому кажуть,що горілка 40градусів,а не відсотків?
@@СергейРуденко-щ9т так насправді відсотків. Ми кажемо градусів , бо це просто помилка , що укорінілася у нашій мові. Як от корінні мешканці Америки - індіанці. У горілці 40% етилового спирту
Есть прикол про колебания кварца в часах на поверхности земли расчетные параметры а на орбите земли (геостационарной) кварц колебаться с расчетной не захотел отставать часы начали (проблема спутников gprs)
Про 10-тичну систему французів дрохи недоговорили. Як вони збирались календар адаптовувати? В форматі 60/60/24 та 100/100/10 велика різниця в секундах.
@@inf0g так секунда була іншою. Ще раз: доба була ТАКА сама, але ділилась не :24:60:60, а 10:100:100.
24:60:60 це 6:6:6 число звіра(часи звіра). Вуглецева ера. (вуглець має 6 електронів 6 протонів 6 нейтронів).
👍
Великий палець нераховується не тому що там дві фаланги, а тому що ним при рахуванні вказували на фалангу інших пальців. Так само як ви показуєте коли вам треба чогось трішки, притиская ногтем великого пальця до середини першої фаланги вказівного пальця.
@@olek_live цікаво)
зайшов написати цей комент
а скільки нано секунд в році?
безліч)
А чого 60 на 4 ділиться, а 100 на 4 не ділиться ?
@@aigbhad а це мій кіноляп)
Ділиться і 100 на 4, звісно
Прекрасно, що наші предки ложили на давньоримських правителів і місяці в українській мові називаються по своєму, а не як в "цивілізованій" Європі)
А чому саме 12*5?
@@ОлександрЧерненко-д8э 12 - це кількість фаланг довгих пальців на одній руці (окрім великого пальця). А другою рукою можна відрахувати пальцями 5 разів по ці самі 12, фактично помножити 5*12=60
Бо на другій руці п'ять пальців, які можна загнути
Бажання в мене вже третій рік одно і те само но я не буду його казати бо воно не здійсниться.
Є ще одна гіпотеза поділу часу, пов'язана з резонансом Юпітер-Сатурн як 2÷5
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
На екваторі день триває 12 годин як взимку, так і влітку 😊
@@fin-nt9qv3vp5x але центр стародавнього Єгипту північніше екватору )
@@educenmaximum але не настільки суттєво, щоб день взимку і влітку сильно відрізнявся 😉🤗
@@fin-nt9qv3vp5x перекур на заводі - це також несуттєвий проміжок часу відносно усього робочого дня, але спробуйте у работяг його забрати)
@@fin-nt9qv3vp5x
Суттєво. 25-30 град. північної широти.
Для ледарів і 1 хвилина це вічність.
По собі знаю.
Коли байдикуєш то день тягнеться як місяць.
Поправочка;
Я пенсіонер це раз.
А по друге, я пожартував на рахунок своїх лінощів.😅
О, хороший пізнавальний канал...😊
Цікаво.Дякую.
Дякую за відео
Поясніть будь ласка, чому в добі 23 години 56 секунд 🫠
@@krystyna.senchenko а у вас годинник хіба не показує 23:59:00?) Ви кажете про т.з. зіркову добу. Ми її в побуті для рахунку часу не застосовуємо
@@educenmaximumот хотілося би відео про це🫶🏻
Тепер сижу думаю чого на великому пальці всього один суглоб, а на всіх інших пальцях - два...
Це все давні вавилоняни)
У ТЕБЕ ЗАБАГАААААААТО ЛАЙКІВ!
@@vitalyaf5097 а Ви просто дизлайків не бачите)
Був не високосний?
❤
3 фаланги по 4 пальці... дві руки по 4 пальці = 24.... а де взялося 5 по 12???
фаланги це 3 по 4 (бо фаланг на пальцях, окрім великого, саме 3), і це одна рука
а на другій загибаємо палець кожен раз, як відрахували 12, тобто можна отримати 5 раз по 12
7:41 + ляп/обмовка: не "такі часи" а "такі годинники" 🥸
ну це є таке, колись зроблю відео про історію суржику)
Підписався
Ну Август не просто так покромсав календар, він виправив важливу помилку, яку зробили при Юлії, там замість того щоб через кожні 3 роки робити високосний рік, зробили кожен третій рік високосний.
Я мав на увазі саме 1 день , доданий до серпня. Міг же бути так само високосний рік раз на 4 роки з лютим на 30 днів
але тут слід додати, що це розповсюджена версія, що скоріш є легендою
Цікаво про фаланги пальців. Не чув ніколи
Я завжди думав що 1 секунда це 1 удар серця 💗
@@RubinWadim тоді у Вас здорове серцебиття, все добре)
7:50 насправді 32768, а не 32678))
Сосуд, жгли благовоні, і т.д. автор хіба так важко подивитися в словник?
астрономія яка веде свою.родослівну від астрологіі!Саме вона перша наука яка почала вивчати час і простір!Простір потім перйшов до математики й геометріі,а час залишився піддослідним саме в астрономіі!Поки не почали вивчати "біологічні годинники" в живих істотах...
Не зрозуміло про 12х5 разів ???
Рахували великим пальцем 12 фалангів на одній руці, загинаючи при цьому кожний із 5 пальців на іншій руці. Надзвичайно зручно. Просто геніально.
Цікаво, продовжуйте в тому ж дусі!
цікаво, але попрацюйте ще над укр. термінологією. ви часто використовуєте русизми
@@kRuSHakRuSHa дякую за адекватний тон зауваження)
для 100 ще дільник 4
@@ВладимирСтрихар-ы2о тааак) я вже після монтажу помітив (
Немає часу на сум і журбу.
Сосуд - посудина
Жгли - то ПОТЮЖНО.
Пора переходити на 13 місяців по 7 тижнів по 4 дні у тижні, плюс 1/2 дні Нового року.
Тоді жодних складнощів - тиждень працюєш, тиждень відпочиваєш. Та не буде так, що працюємо 13 місяців, а платять лише за 12.
@@EdwardNorthwind ну працювати половину часу - то мати половину результату)
Усім усіх благ. Війни вам! 😃😄😊
А ще секунд у хвилині може бути і 59, і 61. Високосна секунда.
100/4=25
Не відео, а скарб!
у вас що 5 рук ,що ви можете порахувати 5 разів по 12 ?
А ноги навіщо???!!! 🧐😱😜😁😂🤣🎉
Якщо серйозно, то будь уважнішим, якщо досі того не знав... ЧОТИРМА пальцями однієї руки рахували до 12, а 5 пальцями другої руки відліковували повні дванадцятки!!! => 12 × 5 = 60 !!!
Якщо не помиляюся то 1 рік 365 днів 5 годин 48 хвилин 46 секунд
@Потап111 а Ви подивіться все відео) Там є ця інформація)
Шкода, що французи не довели до ладу 10 годинний день.
++++
Загибаєш ти,а правильно згинати
Загинати.
@Vlad_Zemlyanyn А де дякую за зауваження?
@@yaroslavsichevlyuk6239
Подяку в автора відео питай. Ти ще мені 1 подяку винен за зауваження тобі 😋
Відео ні про що.
О, такої, кварцеві годонники найточніші, цікаво.
Цар Давид призначив зі свого війська співців 24 зміни по 12 чоловік, щоб вони співали псалми перед ковчегом заповіту. По 12 чоловік за кількістю колін Ізраїля, а 24 зміни бо Давид був пророком і передбачив пришестя Ісуса Христа і що замість 12 синів Ізраїлю за тілом, Ісус візьме 12 апостолів за духом. Тобто, перший, хто поділив добу на 24 години був цар Давид.
Ну це, скоріш за все, придумали вже після, як міф) Звучить просто, як класичний міф))
@universeunity9970 не знаю, прочитав в книзі хронік. А щодо міфів, то колись люди вірили, що світ стоїть на трьох слонах, тепер вірять, що людство пішло від мавп.
Дванадцяткова і шісдесяткова система числення існували за 2 тисячоліття до Різдва христового. Тому те що ви сказали це казки
@MrFugison хіба можна переконати , наприклад, росіянина, в тому, що він не старший брат, або, що він десь і в чомусь неправий. Так і людина, яка переконана в тому, що вона походить від мавпи, така людина ніколи не буде аналізувати інформацію, навіщо, адже ось все готове на тарілочці. Ось чому, наприклад, місяців також 12, і чому римські імператори називали місяці своїми іменами? А чиїми іменами називалися ці місяці до цього? Чому історія це "із тори" ? Я навіть не хочу сперечатися з вами, чи наводити якісь аргументи.
@ndriimazorczuk ого, тебе сильно торкнуло. Всі сучасні релігії були придумані в минулому тисячолітті і "святі" писання писали такі самі люди які живуть навколо тебе. Це просто казочки для дурних які не хочуть думати.
"Терпіла" - саме таких слів не вистачає українській мові.
Одразу на перших секундах думав, що здалося про 366 днів.😁