Film bardzo dobry. Na czopa zawsze lubię dawać pustą rotację. Ewentualnie podcięcie, jako już zaproszenie do ewentualnego ataku. Jednak mimo tego nie jest to takie łatwe, bo z reguły z drugiej strony czopa czai się okładzina gładka, i trzeba zwracać uwagę jaką stronę wykorzysta przeciwnik. A wykorzysta taką, jaka mu najbardziej podpasuje na daną chwilę.
W teorii spoko. Ale jak dojdzie zawodnik co umie grać czopem plus doda sobie gładką stronę i zmienia w trakcie gry tempo uderzeń itd to już tak super to nie wyglada 😂 Dlugi czop to jeszcze ujdzie ale gorsze są te średnie typu killer. Tam to wracają dopiero poj**ane piłki... Może następnym razem filmik jak grać przeciwko średnim czopom? Zwłaszcza co zrobic po nieprzyjemnej pchniętej do przodu z takiego czopa. Z tym mam zawsze problem😂
To vide to jest basic gry przeciwko czopowi na poziomie podstawowym. Natomiast , Średni czop nie oznacza, że czopki ma krótsze. Czy jest średni czy długi decyduje średnica czopa, szerokość rozstawienia i wysokość. Dodatkowo może być bez podkłady, 0,5mm do 2mm. I każdy czop zachowuje się troszkę inaczej. Dodatkowo czop na sztywnej desce zachowuje się inaczej, a na miękkiej inaczej... :)😊
Magiku aby nie dostać wrednej wepchnietęj piłki należy samemu mocno podciąć lub zarotować. Wtedy czop oddaje przewidywalnie. Jeżeli grasz pustą, boczną lub lekko podcięte to ta wypchnięta faktycznie będzie dość nieprzyjemna.
Drogi Panie Karolu. W filmie przy 5.58 min do 6,08 min pomylił Pan wizualizacje piłeczki po podcięciu i powrocie. Większość zrozumie ale nowicjusze mogą mieć z tym problem 😊Pozdrawiam serdecznie.
A dwa, jeśli zagramy cięta, na 100% wróci z górna rotacja po czopie ? Zawodnik nie może tak czopem odebrec czy zagrac żeby wróciła pusta piłka ? Tak samo jak zagramy serwis top spinowy, wróci zawsze po niej cięta ? Ma Long atakował piłki po czopie kilka rwzy z rzedu .
To jest filmik gdzie pokazuje podstawy. Ma Long zagra z każdej piłki. Także zawodowiec grający czopemnzrobi więcej. To że po górnym serwie wróci cięta jeżeli czop nastawi piłkę na stole po koźle, to zawsze 😉
Dzien dobry, mam pytanie odnosnie dlugich czopow, ktory spedza mi sen z powiek. Mam rakietke Butterfly waga piorkowa, dlugi czop Xiom Vega, bez musu. Gram raczej blisko stolu, blokuje, gram popychajac pilke, czesto podkrecam ale nie atakuje. I teraz moj problem. Nie daje rady z tym co mam nadawac predkosci pilce dlugim czopem. Nie chodzi mi o atak ale o to aby pilka nie brala sily tylko z uderzenia przeciwnika ale abym mogla nadac pilce predkosc, popychajac ja choc troche tak jak robi to np. Mahshid Ashtari. Co wartoby bylo zmienic zebym mogla przesylac mocniejsze pilki zachowujac jednoczesnie mozliwosc dobrego blokowania. Czy warto dodac mus do tego co mam ? czy lepiej zmienic czopa ? czy ciezsza rakietka mialyby wplyw na to, ze moje pilki bylyby szybsze ? a moze to lezy tylko po mojej stronie i sposobie jakim gram ? Jestem laikiem w tym temacie choc od kilku lat gram w turniejach. Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek sugestie.
@@Doctor.Karol.Table.Tennis Mam rakietke Butterfly waga lekka 65gram, długi czop Xiom Vega, bez musu. Gram blisko stołu, blokując, pchając lub podkręcając piłke, ale nie atakuje. I teraz moj problem. Nie daje rady tym długim czopem nadawać prędkości piłce tak jak to robi np. Mahshid Ashtari (nie chodzi tu o dosłowny atak). Co byłoby warto zmienić żebym mogła przesyłać mocniejsze piłki dlugim czopem, zachowując jednocześnie możliwość dobrego blokowania. Czy warto dodać mus do tego czopa co mam ? Czy lepiej zmienić czopa ? Czy cięższa rakietka miałaby wpływ na to, że moje piłki byłyby szybsze ? a może problem leży tylko po mojej stronie i sposobie jakim gram ?
Super wyjaśnione. Ale mam pytanie: kolega ucz się na czopa i mówił że jak odwróci rakietkę do góry nogami przy odbiorze to wtedy leci inna rotacja niż odwrocoana. Czy to prawda ?
Nie prawda. Nie ma to znaczenia. Chyba, że jest nielegalny czopkami ściętymi w dół na połowie, a na drugiej w górę. Grałem kiedyś na jakimś turnieju okolicznościowym z takim graczem. Strasznie się męczyłem ale nie wiedziałem o tym.
Nie prawda. Nie ma to znaczenia. Chyba, że jest nielegalny czopkami ściętymi w dół na połowie, a na drugiej w górę. Grałem kiedyś na jakimś turnieju okolicznościowym z takim graczem. Strasznie się męczyłem ale nie wiedziałem o tym.
Nie rozumiem. To Pan mnie krytykował? To nie zrozumiałem . Myślałem, że czopiarzy Pan krytykuje. Przecież napisałem, że każdy ma prawo mieć swoją opinię. Nie bardzo wiem za co miałby Pan mnie krytykować. Zgadzam się, że bardzo czẹsto gracze ze słabym B nakładajª czopa ale to ich prawo. Dzièki temu z miejsca poprawiają return. Pozdrawiam
@@Doctor.Karol.Table.Tennis w ostatnim wczorajszym wpisie krytykowałem przepisy chroniące interesy producentów sprzętu o skrajnych parametrach odbicia, kosztem naiwnych i ambitnych amatorów, ale tego wpisu nie ma dzisiaj. Stąd było moje pytanie. Przy takich różnicach w sprzęcie powinny być różne kategorie w tej dyscyplinie, tak aby wyrównać szanse jak to ma miejsca w tenisie ziemnym czy kometce. Jeżeli technologią zastępujemy brak umiejętności to nie jest ferplej, pomijam tu dodatkowo dyskryminującą amatorów różnicę kosztów.
@maciejaleksandernowakowski7342 nie wiem o jaki wpis chodzi ale nie podzielam Pańskiego zdania. Przeciętni zawodnicy (niekontraktowi) i tak nie mają dostępu do prawdziwie spreparowanych gum czołówki lub Chińczyków. Więc o sprawiedliwość w sprzęcie trudno w naszej dyscyplinie. Ja bym producentów sprzętu nie popierał. Co to za sprawiedliwość, że gra ktoś, trenuje na maxa , a jego gumy są 20% wolniejsze i mniej rotacji? Miałem kilka profesjonalnych rakietek w ręku Top 10 na świecie: Samsonov, Ovczarov, Wang Hao, Lebrun, Calderano, Gauzy i proszę mi uwierzyć to inaczej się gra niż zakupionymi u producenta. I to uważam za nie fair. Ale w tenisie ziemnym jest tak samo. Nigdy nie kupi Pan rakiety taką jak grają Nadal Federer czy Djokovic co najwyzej można od nich dostać. Naciãgi też są tunningowane jak u nas guy Pozdrawiam
@@Doctor.Karol.Table.Tennis i? Nie interesuję się zawodowcami. Nie można porównać skrajnych właściwości rakietek z rakietami do tenisa ziemnego, które dla mnie są jednakowe. Lubię grać w pingla, ale nie oglądać, bo to jest najszybsza gra i mało co widać. Uważam, że technologia zniszczyła tę fajną dyscyplinę. Jako samouk wiele lat grałem w lidze amatorskiej używając kombinacyjnych okładzin, najpierw antka, potem czopa długiego na BH skutecznie, ale bez postępów. 15 lat temu zrezygnowałem z ligi i czopów. Zacząłem grać jednorodnymi okładzinami: gładkimi na max a potem krótkimi czopami na max na różnych deskach, ale ofensywnie. Opanowałem też grę wolną deską z krótkimi czopami bez podkładu. Wspaniałe czucie i kontrola. Prawdziwy ping-pong. Mam 8 rakietek, 4 gładkie i 4 czopy tej samej firmy chińskiej najtańsze. Stałem się trudnym przeciwnikiem dla bardzo dobrych amatorów z doświadczeniem. Nie gram w żadnych turniejach, tylko towarzysko - chętnie wygram, ale nie koniecznie. Starczy spadek testosteronu. Żadne teoria nie nauczy pingponga, trzeba dużo grać i zbierać doświadczenia. Konieczny jest bd refleks i bd koordynacja ruchowa. To wszystko.
oprócz top spina i podcięcia jest jeszcze proste zbicie ale mocne z nad stołu, które niweluje rotacje. Czopy długie to proteza braku bekhendu atakującego. Rakietki kombinacyjne powinny być zakazane.
Nie zgodzę się z Panem. Poniewaź kombinowane rakietki dają dużo radości niektórym i pozwalają amatorom w krótkim czasie mieć wyniki. Dobry gracz Nie ma problemu z grą na czopa. Na poziomie światowym Nie ma za bardzo top graczy z czopem. Są wyjątki ale i tak to jest top drugiego lub trzeciego rzędu. Znam wielu graczy, którym kombinowanie z rakietką daje dużo frajdy. A czy nie o to chodzi w tenisie stołowym by mieć z tego fun? Oczywiście mówiẹ o mężczyznach. U kobiet jest troszke inaczej...
@@Doctor.Karol.Table.Tennis czopy długie zniekształcają lot piłki i jej rotację, co utrudnia grę, zniekształca ją i prowokuje błędy w odbiorze co denerwuje przeciwnika, ofiary technologii, bo nie umiejętności.
@@Doctor.Karol.Table.Tennis ta dyscyplina z powodu dopuszczenia skrajnych technologii wykonania rakietek i okładzin wyklucza równe szanse. To jest patologia kreowana przez producentów, głównie kosztem ambitnych amatorów.
Najlepszy filmik w Internecie.
@@danielcygan3904 Dziękuję. Mega miłe słowa.
Właśnie takich filmików brakuje na polskim YT, dzięki i licze na więcej ;)
Niestety raczej jednorazowa akcja.❤Dziękuje
Dlaczego jednorazowa, to ma ogromny potencjał takie wideo. @@Doctor.Karol.Table.Tennis
@@ToTemat dziękuje, przemyśle to.
Bardzo fajny i pomocny film,super wytłumaczony,Brawo dla trenera Karola za ten materiał 🏓🔥
Dziękuje😍
Świetny filmik Karol poproszę teraz taki na krótkiego czopa i Antka ;) mega dobry filmik dziękuję
Dziękuję ♥️
Jasno i klarownie wyjaśnione. Dzięki
Takii był zamysł😉
Prosto, łopatologicznie wytłumaczone. Dzięki.
Taki był zamysł.
Super film, świetnie wytłumaczone.
Dzięki
Świetny film. Wspaniale wszystko omówione i przedstawione. Rewelacja, dziękuję 👍 i pozdrawiam 👋
Dziękuje😄
Dzięki! Gram dwa lata i nikt mi tego lepiej nie wytłumaczył :) Czasem 10 razy powtórzona ta sama informacja utrwala wiedzę. Leci Sub!
Cieszę się, pozdrawiam
Tb ok❤❤ ok I'm polonium l@@Doctor.Karol.Table.Tennis
Film bardzo dobry. Na czopa zawsze lubię dawać pustą rotację. Ewentualnie podcięcie, jako już zaproszenie do ewentualnego ataku. Jednak mimo tego nie jest to takie łatwe, bo z reguły z drugiej strony czopa czai się okładzina gładka, i trzeba zwracać uwagę jaką stronę wykorzysta przeciwnik. A wykorzysta taką, jaka mu najbardziej podpasuje na daną chwilę.
Ja też tak na czopa zagram ale nie każdy umie wepchniętą piłka z czopa odegrać.
Piękne dziewczyny i naprawdę ładnie grają. Miło popatrzeć. Ale jak się ma takiego tatę-trenera, to i jest od kogo nauczyć się tak dobrze grać.
Dziękuję ślicznie♥️
Pan dobrze mówi. 👋
Dziękuje
Super filmik.
@@adamos019 Dziękuję
Świetny film, wreszcie kawa na ławę, dzięki :)
😉
Brawo Panie Karolu. Super wytŁUmaczone.
Dziękuje
Poprosimy o więcej takich filmów 🙂
Dziękuje.
Thank you Coach. ❤
Brawo. Dzięki Karol 👍🏓🏓
Bardzo dobry materiał 👌🤝
Dzięki za cenne informacje ;)
Thanx 🙂
bardzo dobry filmik, jakim zestawem gra na tym filmie Monika?
@@klaudiuszanubis3689 dziękuję, Dawei , gr 1.0
W teorii spoko. Ale jak dojdzie zawodnik co umie grać czopem plus doda sobie gładką stronę i zmienia w trakcie gry tempo uderzeń itd to już tak super to nie wyglada 😂 Dlugi czop to jeszcze ujdzie ale gorsze są te średnie typu killer. Tam to wracają dopiero poj**ane piłki... Może następnym razem filmik jak grać przeciwko średnim czopom? Zwłaszcza co zrobic po nieprzyjemnej pchniętej do przodu z takiego czopa. Z tym mam zawsze problem😂
To vide to jest basic gry przeciwko czopowi na poziomie podstawowym. Natomiast , Średni czop nie oznacza, że czopki ma krótsze. Czy jest średni czy długi decyduje średnica czopa, szerokość rozstawienia i wysokość. Dodatkowo może być bez podkłady, 0,5mm do 2mm. I każdy czop zachowuje się troszkę inaczej. Dodatkowo czop na sztywnej desce zachowuje się inaczej, a na miękkiej inaczej... :)😊
Magiku aby nie dostać wrednej wepchnietęj piłki należy samemu mocno podciąć lub zarotować. Wtedy czop oddaje przewidywalnie. Jeżeli grasz pustą, boczną lub lekko podcięte to ta wypchnięta faktycznie będzie dość nieprzyjemna.
@@Doctor.Karol.Table.Tennis a to nie jest tak, że właśnie naszą rotacją żyją czopiarze ? I najlepiej dawać puste bo czopem może wtedy mało zrobić?
Świetny film
Dziękuje
Drogi Panie Karolu. W filmie przy 5.58 min do 6,08 min pomylił Pan wizualizacje piłeczki po podcięciu i powrocie. Większość zrozumie ale nowicjusze mogą mieć z tym problem 😊Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję za uwagę. Każdy może się pomylić.
Dzięki 👍
@@markcone3962 👍
A dwa, jeśli zagramy cięta, na 100% wróci z górna rotacja po czopie ? Zawodnik nie może tak czopem odebrec czy zagrac żeby wróciła pusta piłka ? Tak samo jak zagramy serwis top spinowy, wróci zawsze po niej cięta ? Ma Long atakował piłki po czopie kilka rwzy z rzedu .
To jest filmik gdzie pokazuje podstawy. Ma Long zagra z każdej piłki. Także zawodowiec grający czopemnzrobi więcej. To że po górnym serwie wróci cięta jeżeli czop nastawi piłkę na stole po koźle, to zawsze 😉
Trenerze zrob film jak grac na antyspina. Nie ma nic na yt😢 mam w klubie takiego gagadka i nie za bardzo wiemy jak go ugryzc 😂
Dobrze. Jak ten filmik osiagnie 500 like zrobie next video.
Wiec to co my zagramy , zawsze wróci do nas odwrócona rotacja ? I trgo się tylko trzymac ?
Prawie zawsze:)
Dzien dobry, mam pytanie odnosnie dlugich czopow, ktory spedza mi sen z powiek. Mam rakietke Butterfly waga piorkowa, dlugi czop Xiom Vega, bez musu. Gram raczej blisko stolu, blokuje, gram popychajac pilke, czesto podkrecam ale nie atakuje. I teraz moj problem. Nie daje rady z tym co mam nadawac predkosci pilce dlugim czopem. Nie chodzi mi o atak ale o to aby pilka nie brala sily tylko z uderzenia przeciwnika ale abym mogla nadac pilce predkosc, popychajac ja choc troche tak jak robi to np. Mahshid Ashtari. Co wartoby bylo zmienic zebym mogla przesylac mocniejsze pilki zachowujac jednoczesnie mozliwosc dobrego blokowania. Czy warto dodac mus do tego co mam ? czy lepiej zmienic czopa ? czy ciezsza rakietka mialyby wplyw na to, ze moje pilki bylyby szybsze ? a moze to lezy tylko po mojej stronie i sposobie jakim gram ? Jestem laikiem w tym temacie choc od kilku lat gram w turniejach. Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek sugestie.
Słabe tłumaczenie jest tego tekstu. Proszę może zapisać po angielsku. Ale zaznaczam, że nie jestem dotadzcą sprzętowym. Pozdrawiam
@@Doctor.Karol.Table.Tennis Ale je pisze bezposrednio po polsku. 😀niestety bez interpunkcji. Zaraz wstawie cos bardziej czytelnego.
@@Doctor.Karol.Table.Tennis Mam rakietke Butterfly waga lekka 65gram, długi czop Xiom Vega, bez musu. Gram blisko stołu, blokując, pchając lub podkręcając piłke, ale nie atakuje. I teraz moj problem. Nie daje rady tym długim czopem nadawać prędkości piłce tak jak to robi np. Mahshid Ashtari (nie chodzi tu o dosłowny atak). Co byłoby warto zmienić żebym mogła przesyłać mocniejsze piłki dlugim czopem, zachowując jednocześnie możliwość dobrego blokowania. Czy warto dodać mus do tego czopa co mam ? Czy lepiej zmienić czopa ? Czy cięższa rakietka miałaby wpływ na to, że moje piłki byłyby szybsze ? a może problem leży tylko po mojej stronie i sposobie jakim gram ?
Super wyjaśnione. Ale mam pytanie: kolega ucz się na czopa i mówił że jak odwróci rakietkę do góry nogami przy odbiorze to wtedy leci inna rotacja niż odwrocoana. Czy to prawda ?
Nie prawda. Nie ma to znaczenia. Chyba, że jest nielegalny czopkami ściętymi w dół na połowie, a na drugiej w górę. Grałem kiedyś na jakimś turnieju okolicznościowym z takim graczem. Strasznie się męczyłem ale nie wiedziałem o tym.
Nie prawda. Nie ma to znaczenia. Chyba, że jest nielegalny czopkami ściętymi w dół na połowie, a na drugiej w górę. Grałem kiedyś na jakimś turnieju okolicznościowym z takim graczem. Strasznie się męczyłem ale nie wiedziałem o tym.
Jeśli na drugiej stronie deski ma gładką okładzinę to jest to prawda
Dzięki. A co jeżeli zawodnik oddaje bardzo krótko i ciężko rozwinąć z tego atak i odrzucić go od stołu?
Nie odda bardzo krótko po długim serwie lub topspinie. Chyba, że czasami przypadkowo.
Robi i tzw. Stop blok i piłka wpada krótko za siatkę
@@gramwpinglapl zależy kiedy , z returnu długiego serwisu raczej nie odda krótko.
@@gramwpinglapl przebić trzeba podcięciem krótką piłkę długo i wtedy już nie wróci krótka następna , pozdrawiam
Co to minuta 6:40 co to znaczy ze inaczej niż gładkimi czyli odwrotnie moglby pan przybliżać to i wyjasnij ?
Czop odwraca rotację, a gładka guma nie. Czyli odwrotnie.
Przy gładkich blok po górnej rotacji oddaje górna rotację a przy czopie wsteczną rotację
Trenerze, jakim czopem i deską gra Monika?
Już rok nie gra czopem Monika 😅
Dawei
Witam
A jak grać na zawodnika który ma na jednej stronie krótkiego czopa a na drigiej długiego i jescze atakuję.
Nie ma tak łatwo:)
Jeśli czopiarz odegra nam pilke po naszym zagraniu, nie ma możliwości inaczej zagrac z tego czopa ? Chodzi mi o ułożenie reki samej u tego czopiarza .
Zbyt ogólne. Czasami bywa inaczej. A ułożenie ręki nic nie pomoże jak nie będzie wystarczających umiejętności.
Nie rozumiem pytania?
WITAM,SZACUN ZA WIEDZĘ,ALE W DOBIE DZISIEJSZEGO NOWOCZEŚNIE ZŁOŻONEGO SPRZĘTU TE RADY NIE SPRAWDZAJĄ SIĘ.
Te rady to są podstawy. Tenis stołowy to bardzo piękny i trudny sport. I na szczęście. Pozdrawiam
For me is super !!
@@WeronikaMoczko Dzięki
A jak grać na takiego dziadka, który na długiego czopa na bh, a gładka rakze 7 na fh . ???
Taki dziadek to często świetny zawodnik. Trzeba więcej trenować i uczyć się gry na czopavi wtedy jest szansa.
Dlaczego nie lubi pan konstruktywnej krytyki?
Nie rozumiem. To Pan mnie krytykował? To nie zrozumiałem . Myślałem, że czopiarzy Pan krytykuje. Przecież napisałem, że każdy ma prawo mieć swoją opinię. Nie bardzo wiem za co miałby Pan mnie krytykować. Zgadzam się, że bardzo czẹsto gracze ze słabym B nakładajª czopa ale to ich prawo. Dzièki temu z miejsca poprawiają return. Pozdrawiam
@@Doctor.Karol.Table.Tennis w ostatnim wczorajszym wpisie krytykowałem przepisy chroniące interesy producentów sprzętu o skrajnych parametrach odbicia, kosztem naiwnych i ambitnych amatorów, ale tego wpisu nie ma dzisiaj. Stąd było moje pytanie. Przy takich różnicach w sprzęcie powinny być różne kategorie w tej dyscyplinie, tak aby wyrównać szanse jak to ma miejsca w tenisie ziemnym czy kometce. Jeżeli technologią zastępujemy brak umiejętności to nie jest ferplej, pomijam tu dodatkowo dyskryminującą amatorów różnicę kosztów.
@maciejaleksandernowakowski7342 nie wiem o jaki wpis chodzi ale nie podzielam Pańskiego zdania. Przeciętni zawodnicy (niekontraktowi) i tak nie mają dostępu do prawdziwie spreparowanych gum czołówki lub Chińczyków. Więc o sprawiedliwość w sprzęcie trudno w naszej dyscyplinie. Ja bym producentów sprzętu nie popierał. Co to za sprawiedliwość, że gra ktoś, trenuje na maxa , a jego gumy są 20% wolniejsze i mniej rotacji? Miałem kilka profesjonalnych rakietek w ręku Top 10 na świecie: Samsonov, Ovczarov, Wang Hao, Lebrun, Calderano, Gauzy i proszę mi uwierzyć to inaczej się gra niż zakupionymi u producenta. I to uważam za nie fair. Ale w tenisie ziemnym jest tak samo. Nigdy nie kupi Pan rakiety taką jak grają Nadal Federer czy Djokovic co najwyzej można od nich dostać. Naciãgi też są tunningowane jak u nas guy
Pozdrawiam
@@maciejaleksandernowakowski7342i
@@Doctor.Karol.Table.Tennis i? Nie interesuję się zawodowcami. Nie można porównać skrajnych właściwości rakietek z rakietami do tenisa ziemnego, które dla mnie są jednakowe. Lubię grać w pingla, ale nie oglądać, bo to jest najszybsza gra i mało co widać. Uważam, że technologia zniszczyła tę fajną dyscyplinę. Jako samouk wiele lat grałem w lidze amatorskiej używając kombinacyjnych okładzin, najpierw antka, potem czopa długiego na BH skutecznie, ale bez postępów. 15 lat temu zrezygnowałem z ligi i czopów. Zacząłem grać jednorodnymi okładzinami: gładkimi na max a potem krótkimi czopami na max na różnych deskach, ale ofensywnie. Opanowałem też grę wolną deską z krótkimi czopami bez podkładu. Wspaniałe czucie i kontrola. Prawdziwy ping-pong. Mam 8 rakietek, 4 gładkie i 4 czopy tej samej firmy chińskiej najtańsze. Stałem się trudnym przeciwnikiem dla bardzo dobrych amatorów z doświadczeniem. Nie gram w żadnych turniejach, tylko towarzysko - chętnie wygram, ale nie koniecznie. Starczy spadek testosteronu. Żadne teoria nie nauczy pingponga, trzeba dużo grać i zbierać doświadczenia. Konieczny jest bd refleks i bd koordynacja ruchowa. To wszystko.
Jaro Chydy,teraz możesz się bać 😅
oprócz top spina i podcięcia jest jeszcze proste zbicie ale mocne z nad stołu, które niweluje rotacje. Czopy długie to proteza braku bekhendu atakującego. Rakietki kombinacyjne powinny być zakazane.
Nie zgodzę się z Panem. Poniewaź kombinowane rakietki dają dużo radości niektórym i pozwalają amatorom w krótkim czasie mieć wyniki. Dobry gracz Nie ma problemu z grą na czopa. Na poziomie światowym Nie ma za bardzo top graczy z czopem. Są wyjątki ale i tak to jest top drugiego lub trzeciego rzędu. Znam wielu graczy, którym kombinowanie z rakietką daje dużo frajdy. A czy nie o to chodzi w tenisie stołowym by mieć z tego fun? Oczywiście mówiẹ o mężczyznach. U kobiet jest troszke inaczej...
@@Doctor.Karol.Table.Tennis czopy długie zniekształcają lot piłki i jej rotację, co utrudnia grę, zniekształca ją i prowokuje błędy w odbiorze co denerwuje przeciwnika, ofiary technologii, bo nie umiejętności.
@@maciejaleksandernowakowski7342 Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Pozdrawiam
@@Doctor.Karol.Table.Tennis ta dyscyplina z powodu dopuszczenia skrajnych technologii wykonania rakietek i okładzin wyklucza równe szanse. To jest patologia kreowana przez producentów, głównie kosztem ambitnych amatorów.
Super, dziki, I used to hate long pips. I hope not anymore.