UNITRA FONICA - na wysoki połysk

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 71

  • @darcy_taylor3103
    @darcy_taylor3103 8 ปีที่แล้ว +6

    Mikołaj Hertel,świetny polski kompozytor ''elektroniczny''.

  • @DoubleSuper8
    @DoubleSuper8 8 ปีที่แล้ว +1

    Też robiłem w ten sposób pokrywę. Czytałem że trzeba do tego dodawać wody żeby przypadkiem nie stopić plastiku. Jakkolwiek nie mam wiertarki z regulacją obrotów i robiłem przy prędkości 1200 - wszystko dookoła upaćkałem pastą a i pokrywę w jednym miejscu sponiewierałem. Na szczęście udało się to wyprowadzić. Potem zmieniłem filc na gąbkę - też daje dobre efekty.

  • @janekpradera5729
    @janekpradera5729 8 ปีที่แล้ว +7

    Co to za pasta jest, którą Pan poleruje Panie Arku ?
    Świetnie dobrana muzyka !
    Przez chwilę poczułem się jakbym oglądał Sondę w latach 80-tych.
    Zwyczajowo łapka w górę :-)

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว +3

      +Janek Pradera uniwersalna pasta do tworzyw sztucznych. Nie chcę reklamować konkretnej marki, bo w zasadzie skuteczność działania past jest taka sama. Dziękuję za obejrzenie i miły komentarz! :)

  • @grzegorzgrzegorz1619
    @grzegorzgrzegorz1619 3 ปีที่แล้ว +2

    Dzięki za filmik

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  3 ปีที่แล้ว

      To ja cieszę się, że film się spodobał, a prezentacja, zapewne pomocna.

  • @alexplus256
    @alexplus256 8 ปีที่แล้ว +1

    Efekt - pokrywa wręcz idealna :) Muszę na moim GS-461 spróbować, bo pokrywa (jeśli ją można nazwać pokrywą) Ma takie "mleczne" przebarwienia i kilka drobnych rys i całe mnóstwo małych rysek..... Co do filmu - "Masterpiece" (jak śpiewał jeden z wykonawców italo disco :)

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +Alex+ tylko uwaga na obroty. Dziś polerowałem pokrywę gramofonu "ADAM" i okazało się że musiałem zmienić technikę. Polerowanie końcowe czystym filcem w tym przypadku odpada. Musiałem poprawiać delikatnie polerując pastą naniesioną na krążek.

  • @BilsonElektron
    @BilsonElektron 4 ปีที่แล้ว +1

    To już będę wiedział jak wypolerować klosz w Mesko OUKs 340. Dziękuję. Pozdrawiam:-)

  • @bertolbaleron
    @bertolbaleron 8 ปีที่แล้ว

    Nie przyszło by mi to do głowy :) Fenomenalne! Muszę wypróbować. Łapka w górę.

  • @zodiak865
    @zodiak865 6 ปีที่แล้ว +1

    Dobry film i kawałek dobrej roboty , a efekt jak cieszy ...

  • @domofon123456
    @domofon123456 7 ปีที่แล้ว +2

    A bo to.prawda! Oglądam filmy na bieżąco, i szczerze podziwiam Twoją pracę👍

  • @oktokote7834
    @oktokote7834 3 ปีที่แล้ว

    Wczoraj kupiłem Bernarda GS 434 z wkładką AT91, podobno uszkodzony bo ma problemy z ruszeniem talerza, nagram film o tym gramofonie :) Pozdrawiam Szymon

  • @wars1977
    @wars1977 7 ปีที่แล้ว +1

    Realizuje Pan te filmy zupełnie jak program sonda, muzyka , odpowiednio dobrane kadry i świetne tytuły filmów. Dziękuję! :)

  • @kuki5050
    @kuki5050 8 ปีที่แล้ว

    Taka końcówa do wiertarki to głównie u mnie pracuje przy obróbce drewna z papierem 100-tką. A tu proszę, pokrywy do gramofonów też można nią odnowić. :) Pokrywy do M-2405S i "wszystkich ariowatych" też chyba można poddać takiemu zabiegowi (zwłaszcza po zabawie z klejem, tj. ktoś coś wcześniej ponaklejał i trzeba było to usunąć).

  • @unitromaniak3547
    @unitromaniak3547 8 ปีที่แล้ว +1

    Pięknie mistrzu czekam na więcej filmików :)

  • @mieszkomaj5850
    @mieszkomaj5850 8 ปีที่แล้ว

    Bardzo dziękuję za ten filmik!

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      Bardzo proszę i dziękuję za obejrzenie.

  • @kingq8255
    @kingq8255 7 ปีที่แล้ว

    Ten kanał zasługuję na więcej niż to co ma, to co Pan robi jest piękne. Życzę dalszego rozwijania :)
    PS. Prezentacja sokowirówki Mesko już niebawem, z początku były komplikacje.

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  7 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki za miłe słowa i zapowiedź ciekawej prezentacji. Proszę dać znać :)

  • @lordweiter9382
    @lordweiter9382 5 ปีที่แล้ว

    Ja mam gramofon unitra fonica GS464 i kocham słuchać na nim płyt winylowych co do zapasowej igły to da się ją kupić w razie tak zwanego W u mnie to MF -101 podobno najlepsza z igieł ?

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  5 ปีที่แล้ว

      Niekoniecznie. MF-101 to bezpośredni następca wkładek MF-100. Nieco lepsze parametry. Kiedyś ktoś rozpowszechnił mit, że inne wkładki, szczególnie nowsze MF-104 i bardziej znana MF-105 są gorsze niż starsza np. MF-100. Nic bardziej mylnego. Wprawdzie MF-100 to wysokiej jakości wkładka, ale jej pasmo przenoszenia zawiera się w granicach 31,5Hz - 16.000Hz. MF-101 zaczyna znacznie lepiej bo od 22Hz, zaś górna granica pasma wynosi 18.000Hz. Wkładki MF-104 i MF-105 oferują 20 - 20.000Hz, a więc najszersze pasmo. Istotna jest także różnica tłumienia przesłuchu między kanałami i dla częstotliwości 1kHz wynosi ona kolejno dla wkładek MF-100 - 20dB, MF-101 - 22dB i 25dB dla obydwu ich następców, a więc znów nowsze wkładki lepsze. Różnica skuteczności między kanałami 2dB dla starszych wkładek, nowe typy to już 1dB - również pomijany parametr, a mający znaczenie w gramofonach HiFi. Igłę do każdej z wkładek można zdobyć bez problemu. Są to chowane latami i teraz sprzedawane oryginały, ale są też zamienniki. Same igły, to ostrza diamentowe sferyczne - w każej wkładce mamy taki sam jego typ. Istotne są różnice wkładek. W sumie nie są one słyszalne, gdyby po prostu słuchać bez porównywania. Ale gdyby okazało się, że trzeba kupić zupełnie nową wkładkę z igłą, proszę nie obawiać się wymiany dotychczasowej na nowszą.
      Gramofon to dobra rzecz :) Niektóre nagrania, są nie do zdobycia na nowych nośnikach, a są to niekiedy wydawnictwa prawdziwie unikalne. Ja ostatnio wracam do baśni i bajek. Wspaniali aktorzy i ich głosy, piękna polszczyzna, jak również kunszt realizatorski - obecnie rzadko spotykane zjawisko, a słucha się wyśmienicie.
      Tak więc miłego odsłuchu!

    • @lordweiter9382
      @lordweiter9382 5 ปีที่แล้ว +1

      ARQbyTontechUNITRA dziękuję ładnie pan wyjaśnił tak że jestem spokojny dobrej nocy 😀

  • @rafik_z_zywca1982
    @rafik_z_zywca1982 8 ปีที่แล้ว

    Efekt nówka sztuka :) pozdrawiam :)

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +Rafał Suchoński dziękuję, pozdrawiam! :)

  • @Adiush33
    @Adiush33 8 ปีที่แล้ว

    Super film.
    Takie Polerowanie to precyzyjna robota jeden fałszywy ruch i logo Unitry mogło by zostać starte.
    Muzyka bardzo fajnie dobrana. Co to za wiertarka?
    Pozdrawiam.

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +Adrian K Black&Decker. KD-664RE-XK

  • @unitra4life
    @unitra4life 8 ปีที่แล้ว

    No, no, DObra RObota! ;) duży plus za efekt końcowy :)

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +Unitra 4 Life dzięki bardzo! :)

  • @ThePSMUSIC
    @ThePSMUSIC 8 ปีที่แล้ว

    Pokrywie mojego Daniela też by się taka renowacja przydała. Problem w tym, że są na niej "niespodzianki" - ktoś chyba gasił kiepa i w kilku miejscach są ślady po reakcji na wysoką temperaturę.

    • @ThePSMUSIC
      @ThePSMUSIC 8 ปีที่แล้ว

      +ARQbyTontechUNITRA W pierwszej kolejności muszę naprawić sterowanie, by w ogóle móc korzystać z tego gramofonu. Pokrywę zostawiam na koniec.

  • @DanieLW225kHz
    @DanieLW225kHz 8 ปีที่แล้ว

    Właśnie muszę wypolerować pokrywę od swojego Daniela. Myślisz że pasta polerska w twardym bloku też się nada? Mam pastę Pollux biała GR. Na etykiecie jest napisane, że jest do plexi, akrylu, zalecana do reflektorów samochodowych. Nie wiem czemu, ale pasta w tubce, jakoś bardziej do mnie przemawia. Rozumiem że taki blok pasty, należy docisnąć do kręcącej się tarczy i można polerować?

  • @tadekrafa4121
    @tadekrafa4121 5 ปีที่แล้ว

    A jak poradzić sobie z takim przetopieniem? Kupiłem gramofon w którym pokrywa z tyłu ma takie przetopienie, jak by ktoś oparł górnym kantem o gorącą rurkę i się plastik odkształcił . Rozważałem zakup nowej porywy, ale ciężko coś rozmiarowo znaleźć ,a ceny to jakieś z kosmosu za kawałek plastiku.

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  5 ปีที่แล้ว

      Odkształcenia termiczne nie są łatwe do usunięcia. Na nieprzezroczystym plastiku - elemencie obudowy, można to zrobić. Nadlać, wyrównać i ponownie lakierować, o ile obudowa jest lakierowana. Pleksa z tego typu uszkodzeniami w zasadzie nie jest naprawialna. Ostatecznie można wyciąć kawałek i wkleić nowy, docięty na kształt wycięcia. W warunkach domowego warsztatu, jest to jednak dość pracochłonne. Fragment pokrywy wycina się np. grotem lutownicy, następnie obrabia pilnikami i papierem polerskim. Wówczas można, oczywiście jeśli się zdobędzie pleksę w takim samym kolorze i odcieniu, wkleić wycięty i też odpowiednio obrobiony element.

    • @tadekrafa4121
      @tadekrafa4121 5 ปีที่แล้ว

      @@ARQ-TONTECH Gdzie jeszcze można poszukać takich pokryw? Bo googlując za wiele nie znalazłem ,a do tego te ceny. W sumie to aż tak nie przeszkadza bo znajduję się w tylnej cześć pokrywy. Tak myślałem jak by może żywicą epoxy to miejsce zalać ,a później wyszlifować tak jak ma być i polerkę zrobić .

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  5 ปีที่แล้ว

      @@tadekrafa4121 próbować można wszystkiego. Bardziej niż stopienie plastiku, popsuć już chyba nie można. Gdzie szukać? Z pewnością tam, gdzie wszyscy wszystkim handlują. Tylko proszę nie pytać i nie podawać nazw portali. Szukać warto wszędzie. Trzeba być cierpliwym. Wiem, że chciałoby się już mieć. Ale zapewniam - cierpliwość popłaca. Ja zdobyłem pokrywę do magnetofonu M1417 S, w rok po jego uratowaniu z elektrozbiórki.

    • @tadekrafa4121
      @tadekrafa4121 5 ปีที่แล้ว

      @@ARQ-TONTECH Dzięki za odpowiedź ,narazie może chociaż wezmę pastę polerską do tworzyw sztucznych i ładnie rysy spoleruję. Ważne,że sam gramofon jest w stanie idealnym ,bez żadnych rys i obić. Jedyne, co musiałem zrobić, to naprawić windę, bo jak zwykle ten plasticzek obejmujący trzpień się rozpękł, ale trochę kleju załatwiło sprawę i działa jak trzeba. Dobrze,że u mnie jest tak rozwiązane ,że podnoszenie automatyczne i przez wihajster jest niezależne.

  • @Leadmastervoice
    @Leadmastervoice 5 ปีที่แล้ว +1

    Też Pan ma Daniela jak widzę. :)

  • @euzebiuszkarpacki3810
    @euzebiuszkarpacki3810 6 ปีที่แล้ว +1

    Potrzebny specjalista od adapterów na Śląsku?
    Pozdrawiam

  • @konradadamczewski5465
    @konradadamczewski5465 8 ปีที่แล้ว +1

    Pięknie...Łapka w górę

  • @adekmenti
    @adekmenti 8 ปีที่แล้ว

    Świetny sposób, sam stosowałem, jednak obecna pokrywa w GS 464 pękła mi na pół i ratuje ją tylko wymiana. Cóż, dobrze że gramofon się nie przepołowił. Co do filmu, wielki minus. Dlaczego taki fan rodzimego sprzętu nie użyje wiertarki Celma :D. Pozdrawiam!

    • @zdzisiek1979
      @zdzisiek1979 8 ปีที่แล้ว

      +Marq Noś widzisz a już chciałem z celma wyskoczyć.

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +Marq hmmm... jak zobaczysz moją "Celmę", to będzie jasne czemu akurat do tej operacji jej nie użyłem. Ciężka wiertara to delikatne określenie :)
      Dzięki.

  • @tangerine825
    @tangerine825 2 ปีที่แล้ว +1

    Jaki jest tytuł utworu z 2:31 ?

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  2 ปีที่แล้ว

      SILVER STREAMS

    • @tangerine825
      @tangerine825 2 ปีที่แล้ว +1

      @@ARQ-TONTECH A wykonawca jeśli można ?

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  2 ปีที่แล้ว +1

      @@tangerine825 G MOLL

  • @paveuu
    @paveuu 7 ปีที่แล้ว

    Od dziś mam gramofon kupiłem klapa cała porysana i brudna...Dam znać jak zrobię to Pana sposobem!

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  7 ปีที่แล้ว

      Powodzenia! :)

    • @paveuu
      @paveuu 7 ปีที่แล้ว

      ARQbyTontechUNITRA dziękuje! 🙂

  • @ananakofana74
    @ananakofana74 8 ปีที่แล้ว

    a jak spolerować od wewnątrz ? ta pokrywa na filmie jest ciemna a jammam kompletnie przezroczysta i musi być z obu stron spolerowana ?

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      Technika polerowania jest taka sama, tyle że utrudnieniem są naroża pokrywy. Tutaj polerka mechaniczna jest niewskazana. Zazwyczaj, od wewnątrz pokrywy są mniej zarysowane, lub tylko zmatowiałe. Wystarczy polerowanie ręczne.

  • @zdzisiek1979
    @zdzisiek1979 8 ปีที่แล้ว

    Toś co za pasta ? jak myślisz szlifierka mimośrodowa nadała by się ?
    Ładne cacko. Już niema foniki tylko ruiny po najmowane.

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +zdzisiek Pabianice nie chciałbym zbytnio reklamować tej pasty, bo po prostu nie zawsze tej samej marki produkt, można kupić w innych rejonach kraju, poza tym może to być dowolna uniwersalna pasta do tworzyw sztucznych. Myślałem o tym czy nie lepsza byłaby szlifierka lub tzw. polerka, ale postanowiłem użyć wiertarki i krążków filcowych. Jak dla mnie, okazały się być całkiem sprawnym narzędziem, z dobrym efektem.

    • @zdzisiek1979
      @zdzisiek1979 8 ปีที่แล้ว

      +ARQbyTontechUNITRA Kurna mam pastę do polerowania świateł w samochodach ale efekt nijaki a kosztowała swoje grosze.
      Próbowałem tez pasty do polerowania lakieru i tez efekt nijaki.
      Mimośroda mam i krążek z gąbki ale jeszcze nie testowałem. Pastami machałem ręcznie.
      Muszę się rozejrzeć. Mam od kumpla lakiernika papier 2tysie jak co.
      Wiesz polska poczciwa stara celma to miała więcej metalu niż plastiku a dziś jest na odwrót więcej plastiku a metalu na receptę :)

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +zdzisiek Pabianice oh z tymi nowymi wiertarkami i narzędziami, to prawdziwa loteria zanim trafi się coś naprawdę dobrego. Z pastami podobnie. Wypróbowałem dwie. Pierwsza lekkościerna typu "Tempo", pozostawiała zmatowienia. Teraz ta druga usunęła zmatowienia, zlikwidowała większość mikrorys, nadała piękny połysk, ale niestety nie usunęła głębszych uszkodzeń. Jedynie zaokrągliła jak gdyby, ostre krawędzie zarysowań, co sprawiło że są mniej widoczne i niewyczuwalne w dotyku. Efekt całkiem dobry, bo pokrywa wygląda znacznie lepiej niż przedtem. To na razie satysfakcjonuje mnie w dosyć dużym stopniu. Jeśli jednak będzie okazja do wypróbowania czegoś jeszcze lepszego, to z pewnością to pokażę :)
      Dziękuję za zainteresowanie się problemem i aktywność.

    • @SopelKalisz
      @SopelKalisz 7 ปีที่แล้ว

      Witam ja uzywam ze znakomitym efektem -Meguiras Ultimate Compound- (srodek do polerowania lakieru samochodowego) uzywam tego regularnie do pokryw ze znakomitymi efektami, uzywam polerki do lakieru ( tej w ksztalcie szlifierki katowej) jak sa jakies glebokie rysy to niestety trzeba papierem przeszlifowac 800 1200 1500 nastepnie gabka polerska srednia twardosc , najlepiej nalac troche mleczka na gabke I rozpoczynamy Z predkoscia 1,5 zeby sie nie rozbryzgalo po okolicy;) jak juz sie ladnie rozprowadzi to smigamy z predkoscia 3 co jakis czas dodajemy "Mleczka" nie duzo ,
      trzeba miec pod reka plyn do szyb I kilka sciereczek Z mikrofibry
      srednio wypolerowanie pokrywy na lustro zajmuje mi 1h ( sama polerka) robilem juz technics sl1210,sansui sr222, technics sl1500, pioneer pl200 ,rank-domus, I jeszcze kilka innych
      srodek niestety troszke kosztuje jakies 50zl ale efektem jest piekna pokrywa I mozna jeszcze auto wypolerowac:) wkrotce nagram filmik jak to sie robi bo wpadl mi w rece nastepny gramofon:)

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  7 ปีที่แล้ว

      Marcin Sobczak o wspaniale! Mile widziana jest każda nowa metoda, szczególnie gdy skuteczna.

  • @DeeJayMily
    @DeeJayMily 8 ปีที่แล้ว

    Panie Arku a dlaczego nie wiertarką celmy?

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +Naprawiacz-Unitry jak pokażę swoją "Celmę" to będzie bardziej zrozumiałe dlaczego :)

  • @MrActionPL1
    @MrActionPL1 8 ปีที่แล้ว

    Celma? :D

    • @ARQ-TONTECH
      @ARQ-TONTECH  8 ปีที่แล้ว

      +MrActionPL1 nie. Mam "Celmę" ale to duża i zbyt ciężka wiertarka do polerowania. Pokażę ją kiedyś :)

    • @MrActionPL1
      @MrActionPL1 8 ปีที่แล้ว

      Myslałem, ze to mała 2 biegowa celma :P

  • @tmp8838
    @tmp8838 4 ปีที่แล้ว

    Jak nowa