Що таке простір-час? | ЗТВ #2

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 20 ธ.ค. 2023
  • У другому відео про загальну теорію відносності ми говоримо про центральне поняття цієї теорії - простір-час.
    Посилання на плейліст по ЗТВ:
    • Загальна теорія віднос...
    Мій телеграм канал:
    t.me/aremath_ukr
  • วิทยาศาสตร์และเทคโนโลยี

ความคิดเห็น • 25

  • @aremathukr
    @aremathukr  5 หลายเดือนก่อน +2

    Підписуйтесь на мій телеграм канал:
    t.me/aremath_ukr

  • @user-ci1ek1cg4n
    @user-ci1ek1cg4n 4 หลายเดือนก่อน +1

    Дякую за відео!

    • @aremathukr
      @aremathukr  4 หลายเดือนก่อน

      Дякую за коментар

  • @leofun01
    @leofun01 3 หลายเดือนก่อน

    09:55 - якщо там поставити +, то простір залишиться інваріантним і буде однаковим для спостерігачів, просто це буде трохи інший простір з іншими властивостями і іншою метрикою. Більше того, існує спосіб зберегти всі властивості простору і поставити там +, якщо є бажання, просто постав комплексне "i" між дужками.
    12:28 - все правильно, від 0 до 4 це { 0, 1, 2, 3 }.

  • @oblomu4
    @oblomu4 5 หลายเดือนก่อน +2

    Дякую за контент

    • @aremathukr
      @aremathukr  5 หลายเดือนก่อน +1

      Дякую за коментар)

  • @supramayro434
    @supramayro434 5 หลายเดือนก่อน +1

    10:00 . Насправді,там відповідь є більш цікавою. Коли Айнштайн дізнався про однаковість швидкості світла в усі напрямки в усіх системах відліку,він використовуючи це і ще факт про однаковість фізичних законів в усіх системах відліку,вивів перші наслідки цього(скорочення часу,довжини). Потім Мінковські,як математик,дослідив це питання більш глибоко і дослідив той факт,що спеціальну теорію відносності зможе описати найкраще гіперболічний простір. Саме,власне так і виник - біля часу

    • @aremathukr
      @aremathukr  5 หลายเดือนก่อน

      Дякую, дійсно цікаво. У відео я мав на увазі, що немає хорошої відповіді на питання "чому саме мінус, а не плюс чи ще щось", або, формулюючи у термінах вашого коментаря, чому саме гіперболічний простір підходить для опису спеціальної теорії відносності.

    • @supramayro434
      @supramayro434 5 หลายเดือนก่อน +1

      @@aremathukr ааааа. Якщо так,то ви праві. Це наша природа така дивна(і це не найдивніше виявляється 😳)

    • @aremathukr
      @aremathukr  5 หลายเดือนก่อน

      @@supramayro434 Згоден)

  • @deadblue6064
    @deadblue6064 5 หลายเดือนก่อน +1

    as great as allways

    • @aremathukr
      @aremathukr  5 หลายเดือนก่อน

      Thanks)

  • @sashag7155
    @sashag7155 4 หลายเดือนก่อน

    Квантове вікно Овертона.
    Електромагнітні хвилі -> електромагнітні хвилі іноді себе ведуть як частинки -> хвилечастинка -> корпускулярно-хвильовий дуалізм -> частинкохвиля -> елементарна частинка іноді веде себе як хвиля -> електромагнітні хвилі не існують, бо нема ефіру, у частинки-фотона є хвильова функція, як ймовірність його перебування у вибраній точці простору.

    • @master_sergik
      @master_sergik 3 หลายเดือนก่อน

      якщо хочеш дізнатися, що на глибині, то сам занурся в знання по темі, а не плавай на поверхні по хвилях створених іншими, які навіть не пірнали
      аналогія для простішого розуміння того, що ти описав, чому ти так написав і чому воно все не зовсім так 😏
      ми ж не в церковній школі, для чого сюди ефір приплітати 😅

    • @sashag7155
      @sashag7155 3 หลายเดือนก่อน

      ​@@master_sergik Чим глибше занурюєшся в квантову механіку, тим більше бачиш у ній брехні, відсутності логіки, підтасовування фактів. Квантова механіка в багатьох питаннях в конфлікті з класичною фізикою. Квантова механіка страждає внутрішніми суперечностями. Квантова механіка не може дати відповіді на багато запитань, на які дає відповіді класична фізика. Самий великий зашквар КМ - частинка фотон. Незаперечних доказів існування такої частинки не існує (не говоріть про фотоефект, існує пояснення фотоефекту з точки зору, світло - електромагнітна хвиля). Такі практичні науки як радіотехніка, і в значній мірі оптика, заперечують існування фотонів. Але ви сліпо вірите. КМ вже стала для вас релігією.
      Раніше я вірив в абсолютну правильність і незаперечність точних наук, Тепер в мене глибоке розчарування, бо для багатьох науковців важливіша не істина, а кар'єра, дисертації і премії.

    • @sashag7155
      @sashag7155 3 หลายเดือนก่อน

      @@master_sergik Чим глибше занурюєшся в квантову механіку, тим більше бачиш у ній брехні, відсутності логіки, підтасовування фактів. Квантова механіка в багатьох питаннях в конфлікті з класичною фізикою. Квантова механіка страждає внутрішніми суперечностями. Квантова механіка не може дати відповіді на багато запитань, на які дає відповіді класична фізика. Самий великий зашквар КМ - частинка фотон. Незаперечних доказів існування такої частинки не існує (не говоріть про фотоефект, існує пояснення фотоефекту з точки зору, світло - електромагнітна хвиля). Такі практичні науки як радіотехніка, і в значній мірі оптика, заперечують існування фотонів. Але ви сліпо вірите. КМ вже стала для вас релігією.
      Раніше я вірив в абсолютну правильність і незаперечність точних наук, Тепер в мене глибоке розчарування, бо для багатьох науковців важливіша не істина, а кар'єра, дисертації і премії

  • @Anna-vc7cr
    @Anna-vc7cr 4 หลายเดือนก่อน

    А як квадрат інтервалу може бути від'ємним числом? Квадрат числа наче завжди має бути позитивним?

    • @aremathukr
      @aremathukr  4 หลายเดือนก่อน +1

      Чудове питання. Квадрат дійсного числа і справді завжди додатній, але це не так для комплексних чисел. Тим паче, фізично нас цікавлять лиш відношення інтервалів, у яких мінуси скорочуються, і вони завжди додатні. А якщо бути зовсім чесним, то квадрат інтервалу це всього лиш умовне позначення. Насправді це не квадрат чогось, просто ми його так позначаємо. Це буде зрозуміло згодом у подальших відео.

  • @sashag7155
    @sashag7155 4 หลายเดือนก่อน +1

    Придумали фотон. Придумують гравітон.
    То чого б не проквантувати простір-час і не придумати відповідні їм елементарні частинки - просторіон і тахіон?

    • @aremathukr
      @aremathukr  4 หลายเดือนก่อน +1

      Пробували багато, та нічого дільного не виходить. Поки що математичні складнощі сильніші. Інші поля та відповідні їм елементарні частинки існують на фоні простору-часу, тож квантувати цей фон - це не те саме, що квантувати поля

    • @master_sergik
      @master_sergik 3 หลายเดือนก่อน

      якщо 'на пальцях', то елементарні частинки, це як корені квадратного рівняння: ти не можеш їх придумати, ти отримуєш їх в результаті розв'язування цього рівняння.
      математика 🤷

    • @sashag7155
      @sashag7155 3 หลายเดือนก่อน

      @@master_sergik Цікаво, яка це математика доказує існування фотона, гравітона, тахіона, музона?
      Думаю тобі відомо, що Анштейн , пояснюючи фотоефект, зробив висновок що світло - пучок частинок, на основі НЕВІРНОЇ МОДЕЛІ АТОМУ ЯК БУЛОЧКИ З РОДЗИНКАМИ, яка була прийнята в ті часи. Вчи історію КМ, щоб зрозуміти її помилки!

  • @gsifun9917
    @gsifun9917 5 หลายเดือนก่อน +2

    Часу не існує!
    Кожна подія є унікальною в мить її сприйняття. Спогад, завдяки якому ми і відчуваємо час та подію яку очікуємо це хибна складова для розрахунків у всесвіті.
    Час це тупік.
    Ми самі його вигадали, чим зв'язали собі руки.

    • @aremathukr
      @aremathukr  5 หลายเดือนก่อน +2

      Гадаю ви підходите до питання з філософської сторони, що не менш цікаво, ніж інші варіанти. У відео я розповідаю про математичну конструкцію під назвою простір-час, в рамках якої буде будуватися подальша теорія. Про її реальність можна сперечатися нескінченно, але те що вона дає змогу передбачити та описати багато фізичних ефектів, що дійсно спостерігаються - факт.

    • @master_sergik
      @master_sergik 3 หลายเดือนก่อน

      рух - зміна положення в часі, нема часу нема руху 🤷😏
      навіть щоб свій комент настрочити, ти пальцями купу рухів здійснив, він же не миттєво з'явився 😅