Szia Tamás! Ami szerintem mindenkit érdekel és izgat... hogy milyen az új gitár? Végül miért pont rá esett a választás? Mennyivel jobb a régi Ibanezednél? Melyiket szereted jobban? Vannak e hátrányai? A natur fa színű Ibanezed után honnan jött hogy fehér színű legyen? A hangszedők nem azok benne mint a bemutató videóban voltak ki lettek cserélve vagy ez egy másik gitár? Ronai Zsoltnál is láttam egy ilyen gitárt ilyen hangszedőkkel. Tomi ! Szóval egy alapos gitár bemutató videónak szerintem sokak nevében mondhatom hogy nagyon örülnénk! :)
Mikor már azt hiszem, hogy kezdem érteni az elméleti dolgokat, akkor megnézem ezt a sorozatot legalább 20x és rájövök, hogy nagy szerencsémre van egy jó tanárom, aki szépen felépítve az alapok kemény bebetonozásával majd egyszer eljuttat erre szintre, ennek megértéséhez. Nekem még a logika hiányzik, vagy inkább az elmélet, amitől nem látom egyben az egészet, így számomra a 99%-a kínai. Tudom, egyszer csak összefog állni minden és akkor jön egymás után a sok wow élmény. Köszönjük szépen ezt a sok hasznos videót és sok ilyet szeretnénk még. 😉 És gratulálok az új gitárhoz, amihez remélem mi is hozzá tudtunk segíteni ha már te ennyi sok jó dolgot adsz nekünk.♥ Csak így tovább Tomi! 😉
Ha csak rockzenét akarsz játszani, akkor ennek az elméletnek a 90%-ára nincs szükséged. Jópofa dolgok ezek a líd meg egyéb skálák, komolyzenében hasznosak is, de rockban és bluesban kb. annyira lesz rájuk szükséged, mint átlagembernek a hétköznapokban az integrálszámításra.
A blues egy bővített pentaton skálát használ (van benne egy felemelt IV. hang, blue note), de valójában a világ legtöbb (ősi) népzenéje pentaton zene, nemcsak a magyar. Az a természetes skála, amibe később bekerültek még pluszhangok, Európában általában kettő - de a sokféle skála (dór, líd, mixolíd stb.) jelzi, hogy nem mindenhol ugyanaz a kettő -, de Indiában pl. jóval több, ott negyedhangok is vannak, nemcsak félhangok.
Vagy nagyon rossz zenetanáraid lehettek, vagy nagyon nem értetted meg, amit próbáltak magyarázni. A Kodály-módszer nagymértékben leegyszerűsiti a zenetanulást. Nem véletlen, hogy Tornóczky is inkább abban a rendszerben magyaráz, és el is mondja, hogy miért: tök mindegy, mi az alaphang, elég azt tudnod, hogy dúrban vagy mollban vagy (sőt, pentaton esetén még arra sincs igazán szükség), és máris megvan, melyik hangokat kell lefognod, és oda tolod az egészet a nyakon fel-le és keresztben is, ahová csak akarod, mindig hangnemben maradsz. Gitáron főleg, mert nem kell azon gondolkodnod, hogy épp milyen hangot játszol, hanem csak azt kell tudnod, hogy mekkora távolságra van az alaphangtól. Zongorán valóban lehet, hogy kicsit megbonyolítja a dolgokat, amikor nem a-mollban vagy C-dúrban játszol, de még azon sem biztos.
@@tupacamaru1951 Köszönöm válaszodat, értékelem a segítési szándékod! Csupán a következmény miatt mondom el, zeneoviban kezdtem a váci zeneiskolában. Évekig csak a szolfézst tanultuk egy hideg hangulatú tanteremben, egy rendkívül kellemetlen kisugárzású tanárnővel, 1975 körül. Egy életre meggyűlöltem a Kodály-módszert, ezért még a videót sem tudtam végignézni. A tanárnő, szerintem kvalitásosabb zenész akart lenni, ám nem jött össze és permanens düh volt benne. Az évszámot nem véletlenül írtam, ebben a korszakban Magyarországon nem számított pusztán a tehetség, tudás, hanem kapcsolatok, politikai megbízhatóság stb... is kellettek. De az is lehet, hogy a tanárnő nem volt eléggé jó zenész, ezért elment szolfézst tanítani kisgyerekeknek.
A természetes moll skálahoz képest megemeled a hatodik hangot. Így kapod meg a dór skálát! Próbáld meg ezt is és azt és egy moll akkodra és kiderul mi az a "dórság"
@@koroditomi A-hha. Azt hiszem értem. Akkor a videóban vett példánál maradva, a D moll akkordra azért jó az E lá pentaton mert a természetes D moll skála hatodik hangja (B) így kicserélődik H-ra és ezért "dórságos" lesz. Azért szólj ha nem jól értem. Köszönöm a választ.
Már meg ne haragudj, de szerintem simán csak nem ismered a Kodály-módszert. Alapvetően nagyon megkönnyíti a zenetanulást, mivel az alaphangtól (dó vagy lá) mindig egyenlő távolságokra vannak az adott skála hangjai Sokkal könnyebb, ha tudod, hogy mondjuk desz a dó, akkor Desz-dúrról van szó, és a desz hangról indulva 1-1-1/2-1-1-1-1/2 hangtávolságokat kell játszani, mintha nekiállsz kiszámolgatni, hogy akkor ez most desz, esz, f, gesz, asz, b, c, desz (remélhetőleg nem csextem el). Persze ki mit szeret.
⭐FONTOS : ➜ minden témakörhöz készül egy átfogó kottaanyag (GuitarPro fájl, pdf) kezdőtől a haladó szintig! ➜ EXTRA videó a sztárvendéggel, ahol a saját kedvenc gyakorlatait mutatja meg lassan és gyorsan is (REKLÁMOK NÉLKÜL)! 🔴 A kottákat a www.patreon.com/koroditomi oldalon találjátok, de itt is megkaphatjátok az EXTRA videót is privát TH-cam linkben ha az "EXTRA KURZUST" választjátok! 🔴A csatornatagok pedig megnézhetik az EXTRA videót "onscreen" tabbal! Köszönöm ha bármilyen módon is támogatjátok a munkámat!
Én már arra is kíváncsi lennék, hogy ki az a bethowen, nemcsak arra, hogy hol tanult. Egyébként a Kodály-féle rendszer már elég régóta létezik, jóval Kodály előttről, pl. az olasz zenében is, és a középkorban az olasz volt a zene nyelve, nem véletlen, hogy minden kottajelzés olaszul van, de még a dúr és a moll szó is az olaszból jött pl. a magyarba is.
👍🙏🤘 Új gityó? Lesz róla is videjó? Feri nagyon szimpatikus figura, jól magyaráztok, csak nekem a szolmizációs hangok nem sokat mondanak. Kizárólag az abc-s hangokat ismerem. De ez az én bajom.
@@landmine-gitar Köszi, de annak könnyű, aki tudja. 😊 Meg azt is értem, hogy mi a szerepe, jelentősége, de a fejembe képtelen vagyok elraktározni. Az ábécés megnevezést könnyebben befogadtam. A moddálisokat is így fogtam fel, a szolmizáció nem fekszik. A vicc, hogy a lányom és feleségem is próbálta elmagyarázni, de kudarcot vallottak. 😮
Csak ezt a dórémifászólátidó mondókát kell elraktározni és meg is vagy :) Ha meg kell nevezni egy E-dúr 6. fokát meg egy gisz-moll 4. fokát az tényleg könnyebb, mint azt mondani, hogy lá és ré?
@@landmine-gitar Őszintén szólva azt sem tudnám megmondani mi az, hogy valamelyik hangnak a valahanyadik foka 😀 Tesóm ének-zene tanárnak készül, próbálja néha elmagyarázni, de teljes kudarc 😀 Ezeknél már csak azokat a káromkodásokat bírom jobban, hogy lokriszi, meg mixolíd, meg ilyenek 😀
Wow meglett az új gitár, egy PRS S2 STANDARD 22 VINTAGE WHITE made in USA. Gratulálok, kiváló gityó, használd egészséggel, milyen jó hogy mi nézők is nagymértékben részesülünk egy ilyen kiváló gitár öröméből, hangjából, köszi Tomi!
@@Chris_Renova az antique white az egy tojásosabb fehér, én úgy tudom. Ez jól láthatóan világosabb, sztem ez a vintage white színállás. Már nem gyártják mondjuk egyiket sem. Nagyon kevés Vintage White PRS készült, és annak is a nagy része custom. Onnan lehet megismerni, hogy inkább fehér mint cream színű. A képernyőn lehet h. nem jön át jól, de én ezt erre a nagyon ritka színállásra saccolom, de élőben kéne látni, simán lehet hogy antique white. így vagy úgy, nagyon szép cucc
Talan felreertelek, de az S2 standard-ot meg most is gyartjak antique white szinben. Most volt a szeria valtas. Mar usa pickupokkal szerelik es a fogolapra pedig a pontok helyett rarepult a mar jol ismert madarraj. Itt valoszinuleg a feheregyensuly miatt latszik feherebbnek....
@@Chris_Renova Igen, gyártják még más fogólap inlay-el, meg más humbuckerrel, ahogyan írod, de azt már szatén fehérben, erre értettem, hogy ezt a konkrét gitárt, így ebben a színben, spec-cel már nem gyártják. Talán Tomi tudja pontosan, hogy milyen évjárat, milyen színállás stb., engem érdekelne :)
Köszönjük!
Brutálisan köszönöm szépen a támogatást 🙏🙏🙏
Gratulálok a PRS-hez csodaszép. 🤝👍
2 évig személyesen tanúlhattam tőle..Feri nagyon jó tanár
Gratula a gitárhoz Tomi!
A nagy kedvencem, A Pentaton Skala! ❤🎉🎯🎸🎆
Ez egy zseniális adás lett, nem gondoltam volna, hogy ennyi újdonság lesz még ebben a témában :)
🙏🙏🙏
Megint faja infok, mas perspektivak egy tok alap dologra. Tanultam. Koszonom 😊
Szia Tamás! Ami szerintem mindenkit érdekel és izgat... hogy milyen az új gitár? Végül miért pont rá esett a választás? Mennyivel jobb a régi Ibanezednél? Melyiket szereted jobban? Vannak e hátrányai? A natur fa színű Ibanezed után honnan jött hogy fehér színű legyen? A hangszedők nem azok benne mint a bemutató videóban voltak ki lettek cserélve vagy ez egy másik gitár? Ronai Zsoltnál is láttam egy ilyen gitárt ilyen hangszedőkkel. Tomi ! Szóval egy alapos gitár bemutató videónak szerintem sokak nevében mondhatom hogy nagyon örülnénk! :)
Hálás köszönet, szuper tanóra. 👍
Mikor már azt hiszem, hogy kezdem érteni az elméleti dolgokat, akkor megnézem ezt a sorozatot legalább 20x és rájövök, hogy nagy szerencsémre van egy jó tanárom, aki szépen felépítve az alapok kemény bebetonozásával majd egyszer eljuttat erre szintre, ennek megértéséhez. Nekem még a logika hiányzik, vagy inkább az elmélet, amitől nem látom egyben az egészet, így számomra a 99%-a kínai. Tudom, egyszer csak összefog állni minden és akkor jön egymás után a sok wow élmény.
Köszönjük szépen ezt a sok hasznos videót és sok ilyet szeretnénk még. 😉
És gratulálok az új gitárhoz, amihez remélem mi is hozzá tudtunk segíteni ha már te ennyi sok jó dolgot adsz nekünk.♥
Csak így tovább Tomi! 😉
Nagyon szépen köszönöm 🙏🙏🙏
Ha csak rockzenét akarsz játszani, akkor ennek az elméletnek a 90%-ára nincs szükséged. Jópofa dolgok ezek a líd meg egyéb skálák, komolyzenében hasznosak is, de rockban és bluesban kb. annyira lesz rájuk szükséged, mint átlagembernek a hétköznapokban az integrálszámításra.
Magyarként a legfontosabb kimaradt: magyar népzene = pentaton = blues ;)
A blues egy bővített pentaton skálát használ (van benne egy felemelt IV. hang, blue note), de valójában a világ legtöbb (ősi) népzenéje pentaton zene, nemcsak a magyar. Az a természetes skála, amibe később bekerültek még pluszhangok, Európában általában kettő - de a sokféle skála (dór, líd, mixolíd stb.) jelzi, hogy nem mindenhol ugyanaz a kettő -, de Indiában pl. jóval több, ott negyedhangok is vannak, nemcsak félhangok.
pedig a zene éltető!
@5:05 Bitangórasz 🤘
Kurva jo, bar egy ido utan (jo hamar) elvesztettem a fonalat:D
Pont így érzek. :)
Tamás! Csak nem új gitárod van? 🥳🥳
Pont erre akartam rákérdezni! :)
Kérjétek meg Tomi-t szépen, h csináljon egy 5 perces anyagot ahol elmeséli a sztoriját annak a fehér PRS-nek (he nem tabu téma...)!!!
@@miszterMhun A kovetkezo Gitartori szolhatna a legendas Korodi Tomi legendas gitarjarol! 😎
Tomi, mutasd be légyszíves azt az új kapát!!!! :D
Fent van a PRS teszt videóban.
De jó!🤘🏼 Ez a sorozat hiánypótló!❤
Esetleg egy downpicking-es rész valamikor…?👀
Pentagorasz lesz az... :D
7:44 csak nem az álmaid gitárját vetted meg Tomi???
a kodály módszerrel az embernek az életkedvét is elveszik, nemhogy a zenéléshez hoznák meg.
Vagy nagyon rossz zenetanáraid lehettek, vagy nagyon nem értetted meg, amit próbáltak magyarázni.
A Kodály-módszer nagymértékben leegyszerűsiti a zenetanulást.
Nem véletlen, hogy Tornóczky is inkább abban a rendszerben magyaráz, és el is mondja, hogy miért: tök mindegy, mi az alaphang, elég azt tudnod, hogy dúrban vagy mollban vagy (sőt, pentaton esetén még arra sincs igazán szükség), és máris megvan, melyik hangokat kell lefognod, és oda tolod az egészet a nyakon fel-le és keresztben is, ahová csak akarod, mindig hangnemben maradsz.
Gitáron főleg, mert nem kell azon gondolkodnod, hogy épp milyen hangot játszol, hanem csak azt kell tudnod, hogy mekkora távolságra van az alaphangtól.
Zongorán valóban lehet, hogy kicsit megbonyolítja a dolgokat, amikor nem a-mollban vagy C-dúrban játszol, de még azon sem biztos.
@@tupacamaru1951 Köszönöm válaszodat, értékelem a segítési szándékod! Csupán a következmény miatt mondom el, zeneoviban kezdtem a váci zeneiskolában. Évekig csak a szolfézst tanultuk egy hideg hangulatú tanteremben, egy rendkívül kellemetlen kisugárzású tanárnővel, 1975 körül. Egy életre meggyűlöltem a Kodály-módszert, ezért még a videót sem tudtam végignézni. A tanárnő, szerintem kvalitásosabb zenész akart lenni, ám nem jött össze és permanens düh volt benne. Az évszámot nem véletlenül írtam, ebben a korszakban Magyarországon nem számított pusztán a tehetség, tudás, hanem kapcsolatok, politikai megbízhatóság stb... is kellettek. De az is lehet, hogy a tanárnő nem volt eléggé jó zenész, ezért elment szolfézst tanítani kisgyerekeknek.
Új gitár? 😮😮😮
2:40 Itt kezdődik.
39:26 Emelt hányadik fok? Ezt nem értem pontosan. Mi az, hogy "dórság"?
A természetes moll skálahoz képest megemeled a hatodik hangot. Így kapod meg a dór skálát! Próbáld meg ezt is és azt és egy moll akkodra és kiderul mi az a "dórság"
@@koroditomi A-hha. Azt hiszem értem. Akkor a videóban vett példánál maradva, a D moll akkordra azért jó az E lá pentaton mert a természetes D moll skála hatodik hangja (B) így kicserélődik H-ra és ezért "dórságos" lesz.
Azért szólj ha nem jól értem.
Köszönöm a választ.
@@peterkocsis2272 pontosan!
gyűlölm a kodály módszert, nem érdekel mi a dó satöbbi. a hang érdekel önmagában.
Valahogy meg kell tanítani az alapokat.
Már meg ne haragudj, de szerintem simán csak nem ismered a Kodály-módszert.
Alapvetően nagyon megkönnyíti a zenetanulást, mivel az alaphangtól (dó vagy lá) mindig egyenlő távolságokra vannak az adott skála hangjai
Sokkal könnyebb, ha tudod, hogy mondjuk desz a dó, akkor Desz-dúrról van szó, és a desz hangról indulva 1-1-1/2-1-1-1-1/2 hangtávolságokat kell játszani, mintha nekiállsz kiszámolgatni, hogy akkor ez most desz, esz, f, gesz, asz, b, c, desz (remélhetőleg nem csextem el).
Persze ki mit szeret.
⭐FONTOS :
➜ minden témakörhöz készül egy átfogó kottaanyag (GuitarPro fájl, pdf) kezdőtől a haladó szintig!
➜ EXTRA videó a sztárvendéggel, ahol a saját kedvenc gyakorlatait mutatja meg lassan és gyorsan is (REKLÁMOK NÉLKÜL)!
🔴 A kottákat a www.patreon.com/koroditomi oldalon találjátok, de itt is megkaphatjátok az EXTRA videót is privát TH-cam linkben ha az "EXTRA KURZUST" választjátok!
🔴A csatornatagok pedig megnézhetik az EXTRA videót "onscreen" tabbal!
Köszönöm ha bármilyen módon is támogatjátok a munkámat!
talán, bethowen,bach, mozart,haydn kot kodály szerint tanulták meg a zeneelméletet?
Én már arra is kíváncsi lennék, hogy ki az a bethowen, nemcsak arra, hogy hol tanult.
Egyébként a Kodály-féle rendszer már elég régóta létezik, jóval Kodály előttről, pl. az olasz zenében is, és a középkorban az olasz volt a zene nyelve, nem véletlen, hogy minden kottajelzés olaszul van, de még a dúr és a moll szó is az olaszból jött pl. a magyarba is.
👍🙏🤘
Új gityó? Lesz róla is videjó?
Feri nagyon szimpatikus figura, jól magyaráztok, csak nekem a szolmizációs hangok nem sokat mondanak. Kizárólag az abc-s hangokat ismerem. De ez az én bajom.
Nem nagy durranás, (akármilyen) dúr hangnem 1. foka mindig a dó, 2. foka ré, 3. mi, 4. fá, 5. szó, 6. lá, 7. ti.
Mollban a lá az 1. és így tovább.
@@landmine-gitar Köszi, de annak könnyű, aki tudja. 😊
Meg azt is értem, hogy mi a szerepe, jelentősége, de a fejembe képtelen vagyok elraktározni. Az ábécés megnevezést könnyebben befogadtam. A moddálisokat is így fogtam fel, a szolmizáció nem fekszik. A vicc, hogy a lányom és feleségem is próbálta elmagyarázni, de kudarcot vallottak. 😮
Csak ezt a dórémifászólátidó mondókát kell elraktározni és meg is vagy :)
Ha meg kell nevezni egy E-dúr 6. fokát meg egy gisz-moll 4. fokát az tényleg könnyebb, mint azt mondani, hogy lá és ré?
@@landmine-gitar Őszintén szólva azt sem tudnám megmondani mi az, hogy valamelyik hangnak a valahanyadik foka 😀 Tesóm ének-zene tanárnak készül, próbálja néha elmagyarázni, de teljes kudarc 😀 Ezeknél már csak azokat a káromkodásokat bírom jobban, hogy lokriszi, meg mixolíd, meg ilyenek 😀
@@frentzen100😅
Szia Tomi, elfelejtettem megkérdezni: melyik Spezi ízlett a legjobban?:D Bár nem hiszme, hogy emlékeznél, de remélem, hogy jólesett! ^^
Mind finom volt! 🤘🤘Köszönöm szépen 🙏
@@koroditomi Szuper, örülök neki, egészségetekre! :)
NA! Meg lett a PRS ? :D
🎶🎸🤗❤️
Wow meglett az új gitár, egy PRS S2 STANDARD 22 VINTAGE WHITE made in USA. Gratulálok, kiváló gityó, használd egészséggel, milyen jó hogy mi nézők is nagymértékben részesülünk egy ilyen kiváló gitár öröméből, hangjából, köszi Tomi!
*Antique white 😇
@@Chris_Renova az antique white az egy tojásosabb fehér, én úgy tudom. Ez jól láthatóan világosabb, sztem ez a vintage white színállás. Már nem gyártják mondjuk egyiket sem. Nagyon kevés Vintage White PRS készült, és annak is a nagy része custom. Onnan lehet megismerni, hogy inkább fehér mint cream színű. A képernyőn lehet h. nem jön át jól, de én ezt erre a nagyon ritka színállásra saccolom, de élőben kéne látni, simán lehet hogy antique white. így vagy úgy, nagyon szép cucc
Talan felreertelek, de az S2 standard-ot meg most is gyartjak antique white szinben. Most volt a szeria valtas. Mar usa pickupokkal szerelik es a fogolapra pedig a pontok helyett rarepult a mar jol ismert madarraj. Itt valoszinuleg a feheregyensuly miatt latszik feherebbnek....
De egyebkent igazad van, nagggyon jol nez ki ebben a szinben ez a gitar, hivjak akarmilyen fehernek is! 🙂
@@Chris_Renova Igen, gyártják még más fogólap inlay-el, meg más humbuckerrel, ahogyan írod, de azt már szatén fehérben, erre értettem, hogy ezt a konkrét gitárt, így ebben a színben, spec-cel már nem gyártják. Talán Tomi tudja pontosan, hogy milyen évjárat, milyen színállás stb., engem érdekelne :)