Saját tapasztalat, hogy könnyebb megtanulni a zeneelméletet, ha elhagyjuk a H hang elnevezését. Sokkal logikusabb minden, ha úgy tekintünk az alaphangokra, hogy: A BC D EF G Az internet korában ahol egyre többen beszélnek angolul, felgyorsult az információ áradat, egyre kisebbnek tűnik a világ. Az a véleményem, hogy bölcs gondolat lenne a közeljövőben átállni a nemzetközi rendszerre. Talán ez remek téma lehet egy epizódhoz! 🤟😎👍
Mindenki beszélhet hülyeségeket, te is, én is. Nincs olyan, hogy nemzetközi rendszer. Zenében legalábbis. Van a német rendszer (meg ezt használják a magyarok mellett a délszlávok is), ahol CDEFGAHC van (mellesleg a németek legalább egy nagyságrenddel több világhírű zenészt adtak a világnak, mint az angolok/amerikaiak, már legalábbis ha a komolyzenét tekintjük, ahol még tényleg tudni kellett zenélni, és ismerni kellett a zeneelméletet is). Van az angolszász, ahol CDEFGABC. Az angolszász országokon kívül sehol sem használják, kb. mint az avoirdupois (font, láb, gallon stb.) mértékegységrendszert. Meg vannak az újlatin (olasz - ők is letettek ezt-azt az asztalra komolyzene terén -, francia, spanyol, portugál, sőt, kapaszkodj meg, de román) (meg az orosz és néhány más szláv, valamint a görögök is ezt használják) rendszer, ahol a dó-ré-mi-fá-szó-lá ti-dó (do, ré, mi, fa, sol, la, si, do vagy esetleg ut, ré, mi, fa, sol, la, si, ut) rendszer van, ahol a lá az A-nak felel meg. Egyrészt ezt használja a világ legnagyobb része (nézz a térképre), másrészt logikusabb is, mint az összes többi, mert már a nevek alapján tudható, hogy hol van két törzshang között fél hang távolság (az -i végűek - mi és ti/si - után). Ráadásul tetszés szerint tologatható a skálán a hangnem függvényében, lásd Kodály-módszer. De nyilván nem erre gondoltál nemzetközi rendszer néven, mert ez túl logikus lenne. Talán nem kéne minden tekintetben az angolszászok seggében keresni a megoldást. Nem feltétlenül ott van minden fény forrása.
Ez nagyon hasznos anyag , főleg kezdőknek !! A pengetési gyakorlat után talán ez a legfontosabb. Aki figyeli ezeket az anyagokat , érdemes sorba rakni.
Tomi! Egy hiány érzetem van csak... hogy még nincs holnap! 😃 Mert holnap alig várom, hogy újra megnézzem! Számomra nagyon hasznos volt, és nagyon vártam már egy ilyen matekot! Tábortüzes gitárosként már régóta vágyom arra, hogy a matekos részeket is ismerjem, elsajátítsam és ennek ugró deszkáját sok-sok-sok hétre megkaptam! 🙂🙂 Számtalan videót láttam tőletek, személyesen és úgy vélem sokunk nevében nagyon köszönöm és köszönjük szépen! 👊🙂🎸
Nagyon jó és tanulságos rész volt! Ezt a Pitagorasz történetet én kivágnám a helyedben és úgy is megosztanám, mert nagyon érdekes sztori! Speciel én sem voltam ezzel tisztában!
Én még láttam Zalánt a Psycho nevű zenekarával, valamikor a Föld megalapítása előtt. 🙂 Annak örülök, hogy a Ricsét otthagyta. Nem neki való Feró bá mérgező légköre.
Köszönöm a videót, nagyon sokat segít! Tomi, ha mondani kéne egy gitáros könyvet, amelyiket szívesen ajánlanál kezdőknek, haladóknak akkor melyik lenne az?
Köszi a videót, nagyon hasznos volt! Pár hónapja gitározom. A barre chordokat A, E és D formában lefogni nem olyan nehéz, a C már kicsit nehezebb, de a G egyszerűen lehetetlen. A 4-es és 3-mas ujjam egyáltalán nem nyílik annyira, és fogalmam sincs fog-e valaha :( A 6 húrból csak ez E szól, a többi néma marad, mert egyáltalán nem bírom ezt lefogni :( Kicsit elkeserítő
FONTOS : ➜ m *inden témakörhöz készül eg* y átfogó kottaanyag (GuitarPro fájl, pdf) kezdőtől a haladó szintig! ➜ EXTRA videó a sztárvendéggel, ahol a saját kedvenc gyakorlatait mutatja meg lassan és gyorsan is (REKLÁMOK NÉLKÜL)! A kottákat a www.patreon.com/koroditomi oldalon találjátok, de itt is megkaphatjátok az EXTRA videót is privát TH-cam linkben. A csatornatagok pedig megnézhetik az EXTRA videót "onscreen" tabbal! Köszönöm ha bármilyen módon is támogatjátok a munkámat!🙏
@@andrashorvath7640 a videó teljes kottaanyagát a Patreon oldalamon találod! A Zalánnal készült extra videót tudod megnezni csatornatagsággal vagy akár azt is lehet a Patreon oldalról! 🙏
Köszönjük!
Nagyon szépen köszönöm a támogatást 🙏🙏🙏
Azt hiszem, hogy ebben az adásban sok igazán jó tanácsot és gyakorlatot adtatok , főleg az elején járó gitárosoknak.
Üdv.
🙏🙏🙏
Saját tapasztalat, hogy könnyebb megtanulni a zeneelméletet, ha elhagyjuk a H hang elnevezését.
Sokkal logikusabb minden, ha úgy tekintünk az alaphangokra, hogy:
A BC D EF G
Az internet korában ahol egyre többen beszélnek angolul, felgyorsult az információ áradat, egyre kisebbnek tűnik a világ.
Az a véleményem, hogy bölcs gondolat lenne a közeljövőben átállni a nemzetközi rendszerre.
Talán ez remek téma lehet egy epizódhoz!
🤟😎👍
Köszi szépen! 🙏
Mindenki beszélhet hülyeségeket, te is, én is.
Nincs olyan, hogy nemzetközi rendszer. Zenében legalábbis.
Van a német rendszer (meg ezt használják a magyarok mellett a délszlávok is), ahol CDEFGAHC van (mellesleg a németek legalább egy nagyságrenddel több világhírű zenészt adtak a világnak, mint az angolok/amerikaiak, már legalábbis ha a komolyzenét tekintjük, ahol még tényleg tudni kellett zenélni, és ismerni kellett a zeneelméletet is).
Van az angolszász, ahol CDEFGABC. Az angolszász országokon kívül sehol sem használják, kb. mint az avoirdupois (font, láb, gallon stb.) mértékegységrendszert.
Meg vannak az újlatin (olasz - ők is letettek ezt-azt az asztalra komolyzene terén -, francia, spanyol, portugál, sőt, kapaszkodj meg, de román) (meg az orosz és néhány más szláv, valamint a görögök is ezt használják) rendszer, ahol a dó-ré-mi-fá-szó-lá ti-dó (do, ré, mi, fa, sol, la, si, do vagy esetleg ut, ré, mi, fa, sol, la, si, ut) rendszer van, ahol a lá az A-nak felel meg.
Egyrészt ezt használja a világ legnagyobb része (nézz a térképre), másrészt logikusabb is, mint az összes többi, mert már a nevek alapján tudható, hogy hol van két törzshang között fél hang távolság (az -i végűek - mi és ti/si - után). Ráadásul tetszés szerint tologatható a skálán a hangnem függvényében, lásd Kodály-módszer. De nyilván nem erre gondoltál nemzetközi rendszer néven, mert ez túl logikus lenne.
Talán nem kéne minden tekintetben az angolszászok seggében keresni a megoldást. Nem feltétlenül ott van minden fény forrása.
Nagyon jól sikerült ez a videó! Érthető tökéletes magyarázat kezdők halandók részére. Tisztelet a két Tanárúrnak! Tomi Zalán szuperek vagytok.
Köszi szépen 🙏
Bárcsak ezt láttam volna 12 évesen!👍
🙏🙏
Ez nagyon hasznos anyag , főleg kezdőknek !! A pengetési gyakorlat után talán ez a legfontosabb. Aki figyeli ezeket az anyagokat , érdemes sorba rakni.
🙏🙏🙏
Zalán gitárja egy Ibanez Steve Vai Pia Signature Model. 🎸🔥❤️🔥🤘
Nagyon jó kis videó! Kezdőknek,haladóknak is. Nagyon érthetően elmagyaráztátok a leckét.Köszi.
Köszi szépen 🙏🙏
Danke!
Nagyon szépen köszönöm a támogatást! 🙏🙏🙏
Zalán nagyon jófej, a téma is jó! Köszi! 😊
Köszi szépen!
Köszi! Királyok vagytok!! 🤘🤘🤘
Nagyon szépen köszönöm a támogatást 🙏🙏🙏
@@koroditomi Én köszönöm a rengeteg színvonalas videót!! 👏👏👏
Kedves Tomi és Zalán ez egy remek informatív videó volt.Igaz C- dúr-on már túl vagyok,de az ismétlés mindig jól jön.Köszönöm.
Köszi szépen 🙏🙏
Tomi! Egy hiány érzetem van csak... hogy még nincs holnap! 😃 Mert holnap alig várom, hogy újra megnézzem!
Számomra nagyon hasznos volt, és nagyon vártam már egy ilyen matekot! Tábortüzes gitárosként már régóta vágyom arra, hogy a matekos részeket is ismerjem, elsajátítsam és ennek ugró deszkáját sok-sok-sok hétre megkaptam! 🙂🙂
Számtalan videót láttam tőletek, személyesen és úgy vélem sokunk nevében nagyon köszönöm és köszönjük szépen! 👊🙂🎸
Szia! Örülök hogy hasznos volt 🥳
Nagyon jó és tanulságos rész volt!
Ezt a Pitagorasz történetet én kivágnám a helyedben és úgy is megosztanám, mert nagyon érdekes sztori!
Speciel én sem voltam ezzel tisztában!
🙏🙏
Pedig elég ismert sztori.
Jaj de jó ez a videó!! Köszi Tomi és Zalán! 🙏 A Steve Vai hangszertől meg végem van!! 🙈😎👌
Köszi szépen 🙏🙏
Én még láttam Zalánt a Psycho nevű zenekarával, valamikor a Föld megalapítása előtt. 🙂
Annak örülök, hogy a Ricsét otthagyta. Nem neki való Feró bá mérgező légköre.
Köszönjük!
Nagyon szépen köszönöm a támogatást 🙏🙏🙏
@@koroditomi 🤗
Szia Tomi! Nagyon király ez a sorozat (is), nagyon tetszik. Esetleg az egyik részben lehetne foglalkozni az üveghangokkal. Csak így tovább!😊
Köszi szépen! 🙏
Ez megint szuper lett!😊
Köszi szépen 🙏🙏
Hál'isten nem vagyok gityós, de veletek voltam a végéig! 🤣🤣🤣🥁😎 Ment a like!
Köszi szépen 🙏🙏
Köszönöm a videót, nagyon sokat segít! Tomi, ha mondani kéne egy gitáros könyvet, amelyiket szívesen ajánlanál kezdőknek, haladóknak akkor melyik lenne az?
Bár nem tőlem kérdezted, de Andrásik Remo: Gitár kézikönyv. Kezdőknek tényleg nem ajánlott, ahhoz kissé magas fokon magyaráz.
Köszi a videót, nagyon hasznos volt!
Pár hónapja gitározom. A barre chordokat A, E és D formában lefogni nem olyan nehéz, a C már kicsit nehezebb, de a G egyszerűen lehetetlen. A 4-es és 3-mas ujjam egyáltalán nem nyílik annyira, és fogalmam sincs fog-e valaha :( A 6 húrból csak ez E szól, a többi néma marad, mert egyáltalán nem bírom ezt lefogni :( Kicsit elkeserítő
Tuti sikerülne fog!
De miért kéne? Mindnek van párhuzamos akkordja, amit könnyen le tudsz fogni.
Fiuk! Az I., IV., V. tartalmazza az adott dúr-skála összes hangját.
CÉGHóDFA 😉
Nem tudom, mire gondolsz, de ez csak egy sima blues akkordséma.
@@tupacamaru1951
A tonika, domináns és szubdominánns akkord tartalmazza az adott dúr hangnem
Valamennyi hangját
🎼🎵🎸🤗👏
Thank God, I'm A -Country Boy- Bass Player.
A lusták hangszere. Csak 4 húr van rajta. :-)P
FONTOS :
➜ m *inden témakörhöz készül eg* y átfogó kottaanyag (GuitarPro fájl, pdf) kezdőtől a haladó szintig!
➜ EXTRA videó a sztárvendéggel, ahol a saját kedvenc gyakorlatait mutatja meg lassan és gyorsan is (REKLÁMOK NÉLKÜL)!
A kottákat a www.patreon.com/koroditomi oldalon találjátok, de itt is megkaphatjátok az EXTRA videót is privát TH-cam linkben.
A csatornatagok pedig megnézhetik az EXTRA videót "onscreen" tabbal!
Köszönöm ha bármilyen módon is támogatjátok a munkámat!🙏
Melyik csatorna tagság szükséges a mai videó dokumentumaihoz? Köszönöm előre is.
@@andrashorvath7640 a videó teljes kottaanyagát a Patreon oldalamon találod! A Zalánnal készült extra videót tudod megnezni csatornatagsággal vagy akár azt is lehet a Patreon oldalról! 🙏
@@koroditomi: Ez a Patreon hol található?
@@tupacamaru1951 Szia! www.patreon.com/koroditomi