Важливе доповнення до відео! Якщо у вас металевий термобар`єр (або простенький біметал) і PLA друкується сіточкою, пропускає шари, застряє нитка в термобар'єрі то в налаштуваннях ERPROM ставим параметри: прискорення друку (Acceleration printing) ставим - 1200 прискорення ретракту (Acceleration retract) - 1500 прискорення E (E axis max. acceleration) - 2000 параметр ривок (Maksimum E jerk) - 2.5 Якщо ж у вас в якості термобар'єра тефлонова трубка і всеодно сіточка то не поспішайте міняти параметри в ERPROM, вам треба в першу чергу змінити тефлонову трубку, час життя тефлонового термобарєру при активному друці близько тижня
Тю! Анонсує якісний друк, а в решті решт демнострує неякісний, ще й з дикими наслідками осциляцій. Коли друк дійсно якісний, ніяких хвиль там немає бути a priori.
На швидкостях більше 100-150мм\с і вище на марліні в будь якому випадку буде ехо, щоб його усунути це треба ставити кліпер і активувати гасіння резонансу. У відео ж розглядається практична сторона друку, якщо перефразувати то наводиться життєздатний присет друку технічних деталей міцних і зі сталою геометрією, так є естетичні дефекти, але на функціонал технічного виробу це ніяк не впливає. Якщо потрібно друкувати деталь з ідеальним візуалом то це окрема історія, що не є темою відео.
Результат друку можна назвати вдалим достатньо умовно. Не було сказано про обмеження об'ємного потоку, де у вас передбачуванно стоїть 0, але це не є значенням по замовченню. (трохи підправив)
Саме так, параметри які не змінювались або мають сумнівне значення(воно визначене розробником софту як експерементальне) я не змінював, щоб не множити можливі точки проблем які можуть виникнуть при підгонці параметрів під конкретний принтер глядача.
Я трохи підредагував свій камент. Я про те що, у вас би не вийшло ставити такі швидкості якби не було підправлено обмеження об'ємного потоку. По замовченню там стоїть 8, це під швидкість 30-40 мм/с (приблизно тому що залежіть багато від чого).
@@vladimirklubov8059 Так можливо ви праві з приводу цього параметру, я давно вже не друкую на швидкостях нижче 100 мм\с тому міг і забути що ставив цей параметер колись в 0 щоб не заважав тонкому налаштуванню присету під свої потреби. Щоб було простіше налаштувати глядачам і показував всі параметри, так легше налаштувати в себе навіть якщо автор щось пропустив 😅
Не впевнений, що я вас зрозумів з приводу кутів, вони досить чітко віддрукувалися, геометрія моделі збережена, а от з ехо... так воно присутнє (але це не критичний недолік), наступний етап апгрейду принтера установка кліпера з компенсацією резонансу, але здається, що це буде економічно не доцільно якщо не друкувати художку.
@@IT.O. кути виперають сильно, це видно ... кліпер не призначений для художки)) якщо ви не користувалися кліппером, ви не знайомі з швидкою та якісною печаткою)))
@@monya573 Мною було запропоновано життєздатний варіант для старого принтеру ціною в 150-250$ , а ви ставите в приклад VzBot за 1k$+ , я згоден апарат чудовий але цінник теж не менший, і часто краще щоб було 3-4 принтера чим один супер
@@IT.O. на відео не вз)) так і є, їх 8:) тоді навіщо знімати відео про швидкий та якісний друк? тим самим людей плутати) вони будуть думати що принтер за 100 $ друкуватиме швидко і якісно)))
А що дає прискорення по Z в 10000? Щось мені підказує, що буде там 500 чи буде там 10000000, різниці не буде взагалі І ще момент - ви охолодження для копету поставили 70 - 100%. Тут треба розтлумачити в яких випадках таке припустимо, бо в загальних рекомендаціях 5-20%. Я на 5%, а дехто на 2%, а то й взагалі обдув вимикає
По прискоренню в слайсері: ці значення стоять за замовчуванням в програмі і галочка тільки для оцінки часу, реальні ж прискорення виставляються в самому принтері, це я робив через репітер хост в ERPROM, в ідеалі перенести значення що на принтері в слайсер тоді буде більш точно час друку показувати слайсер. По охолодженню- копет то не абс або нейлон з дикими усадками, він просить охолодження, якщо обдув штатний то там ставити 100% і на постійній основі без виключення вентилятора, якщо обдув прокачаний то може бути трохи забагато і деталь буде втрачати глянцевість через переохолодження. Оскільки в мене зоопарк то налаштування 70-100 більш чим перекриває всі варіанти і не треба під кожен принтер змінювати параметри обдуву. Рекомендую почати зі 100% вентилятора, якщо хотенд буде витягувати нормально друк то краще так і лишить, якщо ні то запускаєм тест для визначення ідеального обдуву)
Обдув копету потрібен, якщо час друку шару малий, і шар не встигає охолонути природнім шляхом. Перегріта деталь буквально пливе, як тісто. Я переконався, що вузькі вертикальні деталі (умовно - "стовпчики"), що друкуються за 10-20 секунд, краще обдувати на 50-75%, а якщо час друку одного шару більше кількох хвилин, то обдув непотрібен, хоча і не шкодить. Тому в мене на копеті обдув встановлено постійно на 75% і 100% на мостах. Температури 240/80, єслішо.
Це жарт? Більше конкретики тільки від патологоанатома. По-кроково, по-пунктно описав, що де ставити і немає конкретики, ви точно відео до кінця додивились?
М'яко кажучи не обгрунтоване звинувачення, всі параметри які застосовуються були наведені в цьому відео і як здійснювався апгрейд принтера, що друкував зразок, на каналі є! Дотого ж віддрукований зразок теж присутній в кінці відео, додивіться до кінця. І ви самі можете спробувати використати налаштування для друку CoPETом такої ж моделі: www.thingiverse.com/thing:1545913 Доречі якщо цікаво то дивимось тут : th-cam.com/video/aWwnL8dJevI/w-d-xo.html повне відео апгрейду Гарного і друку!
@@IT.O. сам друкую, сам зробив принтер, а пісюнами миряться в голову не приходило. Краще повільно, но добре. А не те що вийшло. І казати , показуючи повний жах, що це гарно. Не соромно?
@@vladzoz6301 Я так розумію ви дивилися відео на перемотці або зі значним прискоренням і пропустили момент де я пояснював, що я збираюся надрукувати і що отримати.. Завданням було показати життєдайність налаштування і надрукувати зразок з мінімальними витратами паластику для оцінки якості віддрукування геометрії кінцевого зразка, в результаті це і вийшло якісний зразок, з чіткою геометрією, щоб отримати міцність додаємо додаткові шари це 3-4замість 2-х у відео + наповнення ставим від 30% замість 5% і маємо чудову і міцну технічну деталь з економією по часі десь 30-50% відносно стокового друку на саморобках. Звісно якщо потрібна не технічна деталь, а художня то ехо що присутнє на зразку або незначні напливи які усуваються простим канцелярським ножиком то вже значні дефекти, але не для тієї мети що була поставлена мною 😉
@@IT.O. Так, я бачив що щось клацяли в програмі, і щось вийшло. Можна показувати що завгодно. Де сам друк? Його нема. От про що. І я не вірю що налаштування відповідає дійсності. Показать можна одне, а виконувати друге. Бачив на HevOrt розгін до 800, так все було знято с початку і до кінця, за кілька заходів і налаштувань. Так це HevOrt, з чотирьмя LDO двигунами на осях, CoreXY, а не якийсь на валах дригостол, з доробками, голова під кілограм, ото її і кидає бідну, розхитує на поворотах. Дивився відео, нічого цікавого. Борються як найбільше убрать зайву вагу з голови, а у тебе тільки на екструдера двигун під 400 гр. Охолодження. Вентилі добрі, там одного достатньо, для розвесовки поставить на іншу сторону від хотенду, збалансувати, обдув рогаликом, і буде добре. Nema14 на екструдер, хоч трохи вагу знімете. Сам вали 10 поставив, жалкую, з валами справи краще не мають, тільки на вісь зет, як мінімум. Буду перероблять. Починав не знаючи в загалі як і до чого. Тепер знаю як не треба. Почав дельта збирать, свою.
честно говоря перевод на украинский очень некачественный, не знаю привыкли к этому вы или нет но и другим показывать - лучше ставить обратно на английский язык, там хотя быговорится то чем оно является.
Хто нічого не робить той не робить помилок, треба користуватися українською версією, і будуть правки більш точного перекладу, нажаль через низький рейт користування технічною українською у нас занадто все складно з сучасною адекватною технічною термінологією, точніше не так, вона існує але не всі про це навіть знають, в тому числі і перекладачі. Лупаємо цю скелю)
@@IT.O. но должен отметить что в данном случае подобная тактика имеет свои большие изъяны ибо получаешь неправильное представление о том чем ты пользуешься в случае brim, retract, redundant...и так далее. Стало быть ради повышения статистики напрямую вредишь себе и неправильно развиваешь представление об инструменте которым пользуешься. Увы мы просто имеем то что имеем и просто хочется стремиться к лучшему а не топтаться на том же месте. Я желаю вам удачи и хорошего настроения.
Важливе доповнення до відео!
Якщо у вас металевий термобар`єр (або простенький біметал) і PLA друкується сіточкою, пропускає шари, застряє нитка в термобар'єрі то в налаштуваннях ERPROM ставим параметри:
прискорення друку (Acceleration printing) ставим - 1200
прискорення ретракту (Acceleration retract) - 1500
прискорення E (E axis max. acceleration) - 2000
параметр ривок (Maksimum E jerk) - 2.5
Якщо ж у вас в якості термобар'єра тефлонова трубка і всеодно сіточка то не поспішайте міняти параметри в ERPROM, вам треба в першу чергу змінити тефлонову трубку, час життя тефлонового термобарєру при активному друці близько тижня
Покажіть всі ці ж налаштування в Орка слайсері
Дякую за україномовний контент. Дізнався дещо нове, але у котика кути завалені конкретно, перевірте налаштування linear advance.
Тю! Анонсує якісний друк, а в решті решт демнострує неякісний, ще й з дикими наслідками осциляцій. Коли друк дійсно якісний, ніяких хвиль там немає бути a priori.
На швидкостях більше 100-150мм\с і вище на марліні в будь якому випадку буде ехо, щоб його усунути це треба ставити кліпер і активувати гасіння резонансу. У відео ж розглядається практична сторона друку, якщо перефразувати то наводиться життєздатний присет друку технічних деталей міцних і зі сталою геометрією, так є естетичні дефекти, але на функціонал технічного виробу це ніяк не впливає.
Якщо потрібно друкувати деталь з ідеальним візуалом то це окрема історія, що не є темою відео.
Так марлін уже вміє Шейпери..
@@olko_batkovychВи абсолютно праві, але є нюанс. Постараюся найближчим часом зняти окреме відео як це робиться, )
Результат друку можна назвати вдалим достатньо умовно. Не було сказано про обмеження об'ємного потоку, де у вас передбачуванно стоїть 0, але це не є значенням по замовченню. (трохи підправив)
Саме так, параметри які не змінювались або мають сумнівне значення(воно визначене розробником софту як експерементальне) я не змінював, щоб не множити можливі точки проблем які можуть виникнуть при підгонці параметрів під конкретний принтер глядача.
Я трохи підредагував свій камент. Я про те що, у вас би не вийшло ставити такі швидкості якби не було підправлено обмеження об'ємного потоку. По замовченню там стоїть 8, це під швидкість 30-40 мм/с (приблизно тому що залежіть багато від чого).
@@vladimirklubov8059 Так можливо ви праві з приводу цього параметру, я давно вже не друкую на швидкостях нижче 100 мм\с тому міг і забути що ставив цей параметер колись в 0 щоб не заважав тонкому налаштуванню присету під свої потреби.
Щоб було простіше налаштувати глядачам і показував всі параметри, так легше налаштувати в себе навіть якщо автор щось пропустив 😅
❤
До швидкого та якісного друку це відео не відноситься))))
Кути завалені, ряб' дика, тиску не вистачає)
Не впевнений, що я вас зрозумів з приводу кутів, вони досить чітко віддрукувалися, геометрія моделі збережена, а от з ехо... так воно присутнє (але це не критичний недолік), наступний етап апгрейду принтера установка кліпера з компенсацією резонансу, але здається, що це буде економічно не доцільно якщо не друкувати художку.
@@IT.O. кути виперають сильно, це видно ... кліпер не призначений для художки)) якщо ви не користувалися кліппером, ви не знайомі з швидкою та якісною печаткою)))
@@IT.O. у мене на каналі все відео без прискорення, є деталі в друку з поганою нарізкою (сласер), але в цілому швидкість друку не вимірюється мм/с:)
@@monya573 Мною було запропоновано життєздатний варіант для старого принтеру ціною в 150-250$ , а ви ставите в приклад VzBot за 1k$+ , я згоден апарат чудовий але цінник теж не менший, і часто краще щоб було 3-4 принтера чим один супер
@@IT.O. на відео не вз)) так і є, їх 8:) тоді навіщо знімати відео про швидкий та якісний друк? тим самим людей плутати) вони будуть думати що принтер за 100 $ друкуватиме швидко і якісно)))
Если принтер не исправен-сдавайте его в ремонт..
Ты гений..
Дуже радий, що хоть хтось зацінив цей тонкий англійський гумор 😇, але сумно що тільки це запам'яталося з усього відео.
@@IT.O. остальное мне известно..С механикой и проводами у меня проблем нет а вот с прошивкой -это тяжко..
А що дає прискорення по Z в 10000? Щось мені підказує, що буде там 500 чи буде там 10000000, різниці не буде взагалі
І ще момент - ви охолодження для копету поставили 70 - 100%. Тут треба розтлумачити в яких випадках таке припустимо, бо в загальних рекомендаціях 5-20%. Я на 5%, а дехто на 2%, а то й взагалі обдув вимикає
По прискоренню в слайсері: ці значення стоять за замовчуванням в програмі і галочка тільки для оцінки часу, реальні ж прискорення виставляються в самому принтері, це я робив через репітер хост в ERPROM, в ідеалі перенести значення що на принтері в слайсер тоді буде більш точно час друку показувати слайсер.
По охолодженню- копет то не абс або нейлон з дикими усадками, він просить охолодження, якщо обдув штатний то там ставити 100% і на постійній основі без виключення вентилятора, якщо обдув прокачаний то може бути трохи забагато і деталь буде втрачати глянцевість через переохолодження. Оскільки в мене зоопарк то налаштування 70-100 більш чим перекриває всі варіанти і не треба під кожен принтер змінювати параметри обдуву. Рекомендую почати зі 100% вентилятора, якщо хотенд буде витягувати нормально друк то краще так і лишить, якщо ні то запускаєм тест для визначення ідеального обдуву)
Обдув копету потрібен, якщо час друку шару малий, і шар не встигає охолонути природнім шляхом. Перегріта деталь буквально пливе, як тісто. Я переконався, що вузькі вертикальні деталі (умовно - "стовпчики"), що друкуються за 10-20 секунд, краще обдувати на 50-75%, а якщо час друку одного шару більше кількох хвилин, то обдув непотрібен, хоча і не шкодить. Тому в мене на копеті обдув встановлено постійно на 75% і 100% на мостах. Температури 240/80, єслішо.
Як на мене жодної конкретики. Новачкам явно не рекомендується.
Це жарт? Більше конкретики тільки від патологоанатома. По-кроково, по-пунктно описав, що де ставити і немає конкретики, ви точно відео до кінця додивились?
Чого чого? Це що, монтаж? І я так можу. Кляць у пргі що небудь. Хопа, 10 000, спробуй докажи. Діз.
М'яко кажучи не обгрунтоване звинувачення, всі параметри які застосовуються були наведені в цьому відео і як здійснювався апгрейд принтера, що друкував зразок, на каналі є! Дотого ж віддрукований зразок теж присутній в кінці відео, додивіться до кінця. І ви самі можете спробувати використати налаштування для друку CoPETом такої ж моделі:
www.thingiverse.com/thing:1545913
Доречі якщо цікаво то дивимось тут : th-cam.com/video/aWwnL8dJevI/w-d-xo.html повне відео апгрейду
Гарного і друку!
@@IT.O. сам друкую, сам зробив принтер, а пісюнами миряться в голову не приходило. Краще повільно, но добре. А не те що вийшло. І казати , показуючи повний жах, що це гарно. Не соромно?
@@vladzoz6301 Я так розумію ви дивилися відео на перемотці або зі значним прискоренням і пропустили момент де я пояснював, що я збираюся надрукувати і що отримати..
Завданням було показати життєдайність налаштування і надрукувати зразок з мінімальними витратами паластику для оцінки якості віддрукування геометрії кінцевого зразка, в результаті це і вийшло якісний зразок, з чіткою геометрією, щоб отримати міцність додаємо додаткові шари це 3-4замість 2-х у відео + наповнення ставим від 30% замість 5% і маємо чудову і міцну технічну деталь з економією по часі десь 30-50% відносно стокового друку на саморобках.
Звісно якщо потрібна не технічна деталь, а художня то ехо що присутнє на зразку або незначні напливи які усуваються простим канцелярським ножиком то вже значні дефекти, але не для тієї мети що була поставлена мною 😉
@@IT.O. Так, я бачив що щось клацяли в програмі, і щось вийшло. Можна показувати що завгодно. Де сам друк? Його нема. От про що. І я не вірю що налаштування відповідає дійсності. Показать можна одне, а виконувати друге. Бачив на HevOrt розгін до 800, так все було знято с початку і до кінця, за кілька заходів і налаштувань. Так це HevOrt, з чотирьмя LDO двигунами на осях, CoreXY, а не якийсь на валах дригостол, з доробками, голова під кілограм, ото її і кидає бідну, розхитує на поворотах. Дивився відео, нічого цікавого. Борються як найбільше убрать зайву вагу з голови, а у тебе тільки на екструдера двигун під 400 гр. Охолодження. Вентилі добрі, там одного достатньо, для розвесовки поставить на іншу сторону від хотенду, збалансувати, обдув рогаликом, і буде добре. Nema14 на екструдер, хоч трохи вагу знімете. Сам вали 10 поставив, жалкую, з валами справи краще не мають, тільки на вісь зет, як мінімум. Буду перероблять. Починав не знаючи в загалі як і до чого. Тепер знаю як не треба. Почав дельта збирать, свою.
честно говоря перевод на украинский очень некачественный, не знаю привыкли к этому вы или нет но и другим показывать - лучше ставить обратно на английский язык, там хотя быговорится то чем оно является.
Хто нічого не робить той не робить помилок, треба користуватися українською версією, і будуть правки більш точного перекладу, нажаль через низький рейт користування технічною українською у нас занадто все складно з сучасною адекватною технічною термінологією, точніше не так, вона існує але не всі про це навіть знають, в тому числі і перекладачі. Лупаємо цю скелю)
@@IT.O. Как-то так)
@@IT.O. но должен отметить что в данном случае подобная тактика имеет свои большие изъяны ибо получаешь неправильное представление о том чем ты пользуешься в случае brim, retract, redundant...и так далее. Стало быть ради повышения статистики напрямую вредишь себе и неправильно развиваешь представление об инструменте которым пользуешься. Увы мы просто имеем то что имеем и просто хочется стремиться к лучшему а не топтаться на том же месте. Я желаю вам удачи и хорошего настроения.
@@Eduard_Kolesnikov При наведенні мишки на опцію там де ставиться галочка там підсвічується англійською назва параметру