Dzień dobry! według Pana instrukcji kupiłam formatki i złożyłam 3 szafki kuchenne:pod zlew,z półką i trzecią z szufladami comfortbox.Wyszło całkiem fajnie, aż nabrałam ochoty na słupek.Dzięki za ogrom przekazywanej wiedzy!
Zgadza się, nie trzeba mieć sprzętów za kupę kasy. Ale trzeba mieć coś innego. Umiejętności w posługiwaniu się nawet tymi tanimi oraz miarką i ołówkiem. Takie proste obcinanie nadmiaru okleiny. Wystarczy że lekko się frezarka przechyli i już masz dziurę w płycie. A to przecież tylko frezowanie.
Ładnie to wygląda ale zajmuje to zbyt dużo czasu. My składamy wieńce z dwóch części które przychodzą z hurtowni już pocięte i oklejone więc łączenie ich trwa naprawdę szybko. łączone są na lamelki.
Tak to się właśnie robi, kiedyś robiłem to frezarką jednoręczną, frezowalem frezem fi6mm na 4 razy. I też jakość super wychodziła. Myślę że jak ktoś ma wyczutą rękę do frezowania to na marketówce też dobrze zrobi
@@marekzurowski5314 Ja mam frezarke MacAllistera za 200 pln a frezy r2 z makity za 100zł natomiast palcowe mam z erbauera i mogę polecić. Nawet zamki w blatach zacinam frezami erbauera i wychodzi super... A sprzęt w sumie kosztował 250zł- frez plus frezarka... Może kiedyś nagram jak takim zestawem za 250 zeta połaczyć blaty ale ja w filmy nie umiem jeszcze:)
My zawsze frezujac coś frezem z lozyskiem przyklejamy szablon do formatki klejem na gorąco i uściski nie przeszkadzają:-) jedna uwaga, trzeba okleic szablon o formatke taśma papierową no klej na.gorąco odrywa laminat:-)
Mega fajny materiał, chociaż nie mam do zrobienia takiego narożnika to miło się ciebie ogląda w akcji. Napisz jeszcze jakiego kleju używałeś do tej okleiny? Długo czekałeś po sklejeniu, aby obrabiac ten brzeg? Rozumiem że nie robi się tego kąta na ostro, tylko ze względu na fakt frezowania. Bo okleinowanie byłoby łatwiejsze. Pozdro
Jeśli jeden bok wyszedł ci o 3 mm mniejszy to bok na tej długości nie powinien mieć 300 mm tylko 297 , zostawiając 300 musisz odsunąć cały rząd szafek od ściany o te 3 mm gdzie przy ostatniej będzie widoczna dziura chyba że kończą się na ścianie , lecz zostaje i tak kwestia frontów jeśli już są zrobione to ten jeden będzie o te 3 mm za szeroki , Tak mi się wydaje chyba że się mylę
Nie mogę zmniejszyć boku jeśli na dwóch ścianach wiszą szafki które mają 300mm głębokości. Przesunąłem szafki wiszące o te 3mm. Wisiały na jednej szynie i nie zgrywaly się z dołem więc poszło łatwo.
No i ekstra wyszło, Jakiego kleju używałeś do przyklejenia obrzeża? Obrzeże było 2 mm grube? Rozpędzone łożysko na frezie do zaokrąglenia nie przypaliło obrzeża? Czekam na film ze składaniem tej szafki ponieważ zawsze mnie to interesowało😁. Good Job👍
Też akurat robię sam meble kuchenne i mam dwie szafki narozne. Co robię źle że mi tępi frezy już po 20cm? Aż tak płyta wiórowa daje popalić frezom, czy są jakieś specjalne do płyty wiórowej? Frezowalem też pod szuflady rowki i frez ledwo co wykonał robotę, było tylko 9mb na 2mm głębokości. Proszę o radę bo właśnie stoję z robotą i nie wiem jak te szafki ugryźć.....
Ja robię Wieniec z dwóch elementów + kołki domino. Zdecydowanie szybciej zrobiona szafka, bez konieczności oklejania samemu. Kilka razy też tak robiłem ale szlak mnie trafiał bo masa z tym roboty. Pozdrawiam
A wystarczy jak zrobisz dwie oddzielne szafki. Ten co to będzie montował już w kuchni tam na miejscu jest bardzo pewny kątów pomiędzy ścianami robiąc taką wielką kolubrynę.
@piotr2763Mam właśnie dylemat z takimi półkami narożnymi w garderobie i myślałem żeby zrobić te narożne półki z dwóch połączonych formatek tak jak opisałeś. Jakie maksymalne rozmiary takich narożnych półek łączonych na domino robiłeś, jakie rozmiary domino używałeś do nich i jakie obciążenie potrafią takie połączenia wytrzymać przy płytach 18..? Będę wdzięczny za info 🙂
Jeszcze jedno pytanie czy szafka narożna wisząca może mieć głębokość 350 mm plus fronty 18 czyli całość 368 mm. Czy lepiej robić szafke narożną na 300 jak ty robisz ? Bo widzialem na twoim rysunku że masz gł 300 mm.
Witam. Pytanie takie, czy nie lepiej kupić całą płytę i ciąć ją samemu na formatki? Chciał bym zrobić szafki do kotłowni sprzęt jest więc nie wiem czy się opłaca kupować gotowe formatki
Cześć Marcin! Chciałem przystąpić do realizacji szafki wiszącej rtv o wymiarach 190x35x40, jakie zawieszki poleciłbyś do szafek dolnych aby nie było ich widocznych?
Dzień dobry ,jestem nowy na Pana kanale chciełbym zapytac czy fronty do mebli i ogolnie wszystkie płyty do korpusów zamawia Pan na wymiar czy kupuje Pan juz z danymi wymiarami?? przycinanie na wymiar robi Pan sam czy tam gdzie kupuje i jak w tedy z okleina na krawedziach? . Pytam ponieważ chce zrobic sobie cała kuchnie samemu. I czy kupno płyt w Ob.... lub Cast.... mija sie z celem?. Prosiłbym o odpowiedz pozdrawiam.
Zawsze zamawiam na wymiar i z oklejonymi krawędziami. Sam nic nie kombinuję. W obi chyba też można zamówić gotowe formatki chociaż polecam znaleźć hurtownie meblową w swojej okolicy która świadczy takie usługi.
Hej. Mnie to konkretnie interesuje jakich tych dwoch frezów dokladnie używasz bo akurat żona wymyśliła mi taka szafkę narożną :) Musze chyba kiedyś Cię złapać na live i zapytac :) pozdro
Wiem że trochę nie w temacie filmu ale dzięki pana poradnikowi o rozpisywaniu formatek właśnie jestem w trakcie projektowania i natrafiłem na problem. W szafce narożnej front o wymiarach 955(wysokość ) na 596(szerokosc) otwiera się zaraz nad blatem myślałem nad aventosem hl ale tam maksymalna wysokość frontu to 580 i teraz moje pytanie, czy występują inne systemy które nie zabierają za dużo miejsca z blatu przy otwieraniu, lub jakieś zamienniki aventosa z blum bo trochę to kosztuje. Rozważam też podzielenie wnęki na dwie szafki z jedną maksymalna wysokością podnośnika a druga jaka wyjdzie.
@@MGmeble1 zdecydowałem się jednak na podzielenie wnęki na dwie mniejsze części jeszcze posprawdzam wszystkie wymiary i jutro zamawiam formatki, jak skrece i poustawiam korpusy to wyślę panu zdjęcia na maila, jak wyjdzie dobrze to będzie pan mógł wstawić zdjęcia w zakładce społeczność lub wykorzystać w dowolny sposob, może jestem optymistą ale liczę na to że kuchnia się uda i zmotywuje to więcej osób do samodzielnego składania. Dziękuję za pana poradniki
Marcin jak wyglądała by sytuacja przy okleinie 2mm i płycie połączonej czyli 36 mm? Jest dość twarda na ręczne docinanie i poza tym jej krawędź z ,,fabrycznej okleiniarki" jest taka zaokrąglona czego raczej nie uzyskamy robiąc to strugiem. Czy możesz jeszcze raz napisać symbol freza do wyrównania krawędzi i do przycięcia okleiny? Pozdrawiam.
Marcin nie obrabiał tego nożem od struga. Użył zwykłego tapeciaka. Noża do struga użył tylko w celu odcięcia nadmiaru jaki jeszcze został po frezowaniu. A PCV-kę możesz sobie kupić i '1' na grube elementy. Nie musi to koniecznie być '2'.
Kupiłem taki bo akurat mi pasował. Średnica chyba 9,5mm. Łuk wyszedł moim zdaniem spoko. Nie za duży co słabo wygląda i nie za mały żeby dobrze dokleić okleinę.
Z tymi kontownikami często tak jest, niby drogi za 120 zł. A z opinii na allegro np. wychodzi że jeden na pięć jest ok. Ciężko trafić dobry. Chyba by trzeba kupić w stacjonarnym i sprawdzić przed zakupem
A czy to zaokrąglenie po frezie w na środku szafki nie będzie przeszkadzać frontowi? Nie będzie się opieral na tym zaokrągleniu przez co będzie odstawał od korpusu?
nie będzie fronty są krótsze o swoją grubość licują się z przodu z tyłu jest dziura właśnie w miejscu zaokrąglenia w jedną i drugą stronę o grubość frontu plus przerwa miedzy frontami
Tak prosto to wyglada jak robisz…. A potem człowiek się zderza z rzeczywistością. Mam pytanie jak pomieszczenie ma 2,40 wysokości to jaka szafę najwyższa jestem w stanie złożyć? Chodzi mi o taka Normanami ze zwykłymi drzwiami na zawiasach
Normalnie, 2,40. Problem może stanowić jak chcesz ją składać i gdzie to robić oraz jak tam jest krzywo. A tak naprawdę odpowiedź na swoje pytanie poznasz kiedy już ją zrobisz. Jak nie jesteś pewny "swoich umiejętności" to rób ją etapami. Najpierw skrzynka później drzwi.
@@Grooberto chodzi tu o to czy składasz szafę na leżąco, czy na stojąco. Jak na stojąco to problemy z samym składaniem. Jak na leżąco to później trzeba to postawić.
Patrz na przekątną ;) musi być mniejsza niż 240 cm, powiedzmy, że ok. 238 cm. Jeżeli składasz szafę na leżąco i leży ona na plecach i ma ona np. 60 cm głębokości no to może mieć 230-231 cm wysokości aby się zmieściła przy stawianiu.
@@MGmeble1 Marcin jak Cię złapałem online to jeszcze szybkie pytanie :) Mam Pilarko zagłębiarke MacAllistera 1200 W, 6000 obr./min. Próbowałem ciąć 18mm płyte no ale idzie średnio. Raz że tarcza standardowa, konieczna wymiana na większą ilość zębów(im więcej tym lepiej?) i podobno do aluminium bardzo dobrze się nadaje. Myślisz że to załatwi problem? Druga sprawa ta prowadnica którą mam średnio się spisuje, raz ze sie rusza i drugie pytanie czy nie wiesz czy do MacAllistera pasuje z innej firmy lepszej? Lub czy są do tej firmy takie mocowania pod spód przykrecenia listwy do płyty od spodu - nigdzie nie mogę znaleźć.
Dzień dobry! według Pana instrukcji kupiłam formatki i złożyłam 3 szafki kuchenne:pod zlew,z półką i trzecią z szufladami comfortbox.Wyszło całkiem fajnie, aż nabrałam ochoty na słupek.Dzięki za ogrom przekazywanej wiedzy!
Wyszło super! To potwierdza, że wszystko można ładnie i dokładnie wykonać bez drogiego, markowego sprzętu. Brawo!
Bardzo sprawnie i estetycznie.
Super filmik Marcin bo pokazuje że nie trzeba mieć sprzętów za kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy żeby zrobić coś fachowo i dokładnie 👍
Szkoda że nie nagrało się nakładanie kleju 🙃
Zgadza się, nie trzeba mieć sprzętów za kupę kasy. Ale trzeba mieć coś innego. Umiejętności w posługiwaniu się nawet tymi tanimi oraz miarką i ołówkiem. Takie proste obcinanie nadmiaru okleiny. Wystarczy że lekko się frezarka przechyli i już masz dziurę w płycie. A to przecież tylko frezowanie.
No wreszcie jest kolejny film.Jakiej średnicy frezów użyłeś. Dobra robota!!!
dzięki, czekam na kolejny etap, pozdrawiam
Ładnie to wygląda ale zajmuje to zbyt dużo czasu. My składamy wieńce z dwóch części które przychodzą z hurtowni już pocięte i oklejone więc łączenie ich trwa naprawdę szybko. łączone są na lamelki.
Też tak robię
Nie moja bajka takie wykonanie. Szybkość nie ma dla mnie dużego znaczenia.
Tak to się właśnie robi, kiedyś robiłem to frezarką jednoręczną, frezowalem frezem fi6mm na 4 razy. I też jakość super wychodziła. Myślę że jak ktoś ma wyczutą rękę do frezowania to na marketówce też dobrze zrobi
Najważniejsze żeby mieć frezake
@@user-qx4gb9xd6x i ostry frez 🙂
@@marekzurowski5314 Ja mam frezarke MacAllistera za 200 pln a frezy r2 z makity za 100zł natomiast palcowe mam z erbauera i mogę polecić. Nawet zamki w blatach zacinam frezami erbauera i wychodzi super... A sprzęt w sumie kosztował 250zł- frez plus frezarka... Może kiedyś nagram jak takim zestawem za 250 zeta połaczyć blaty ale ja w filmy nie umiem jeszcze:)
@@KP-pk1il też bym ponagrywał parę rzeczy ale czasu nie mam na zabawę 🤨
Okleja się czasami witryny z laminatu, z tym jest roboty, żeby żaden róg nie wstał, taki rożek to rozgrzewka 🙂
Cześć Majster, fachowa robota 👍
My zawsze frezujac coś frezem z lozyskiem przyklejamy szablon do formatki klejem na gorąco i uściski nie przeszkadzają:-) jedna uwaga, trzeba okleic szablon o formatke taśma papierową no klej na.gorąco odrywa laminat:-)
Hm ciekawe a może taśma dwustronna. Muszę spróbować!
Mega fajny materiał, chociaż nie mam do zrobienia takiego narożnika to miło się ciebie ogląda w akcji. Napisz jeszcze jakiego kleju używałeś do tej okleiny? Długo czekałeś po sklejeniu, aby obrabiac ten brzeg? Rozumiem że nie robi się tego kąta na ostro, tylko ze względu na fakt frezowania. Bo okleinowanie byłoby łatwiejsze. Pozdro
Jeśli jeden bok wyszedł ci o 3 mm mniejszy to bok na tej długości nie powinien mieć 300 mm tylko 297 , zostawiając 300 musisz odsunąć cały rząd szafek od ściany o te 3 mm gdzie przy ostatniej będzie widoczna dziura chyba że kończą się na ścianie , lecz zostaje i tak kwestia frontów jeśli już są zrobione to ten jeden będzie o te 3 mm za szeroki , Tak mi się wydaje chyba że się mylę
Nie mogę zmniejszyć boku jeśli na dwóch ścianach wiszą szafki które mają 300mm głębokości. Przesunąłem szafki wiszące o te 3mm. Wisiały na jednej szynie i nie zgrywaly się z dołem więc poszło łatwo.
No i ekstra wyszło,
Jakiego kleju używałeś do przyklejenia obrzeża? Obrzeże było 2 mm grube? Rozpędzone łożysko na frezie do zaokrąglenia nie przypaliło obrzeża?
Czekam na film ze składaniem tej szafki ponieważ zawsze mnie to interesowało😁. Good Job👍
Obrzeże było 1mm. Klej kontaktowy Sta-Put. Łożysko nie przypaliło obrzeża. Dzięki! Pozdro!
Przecież to łożysko, frez się obraca a tulejka po obrzeżu praktycznie tylko trochę, no chyba że zatarte 🙂
Też akurat robię sam meble kuchenne i mam dwie szafki narozne. Co robię źle że mi tępi frezy już po 20cm? Aż tak płyta wiórowa daje popalić frezom, czy są jakieś specjalne do płyty wiórowej? Frezowalem też pod szuflady rowki i frez ledwo co wykonał robotę, było tylko 9mb na 2mm głębokości. Proszę o radę bo właśnie stoję z robotą i nie wiem jak te szafki ugryźć.....
Ja robię Wieniec z dwóch elementów + kołki domino. Zdecydowanie szybciej zrobiona szafka, bez konieczności oklejania samemu. Kilka razy też tak robiłem ale szlak mnie trafiał bo masa z tym roboty.
Pozdrawiam
A wystarczy jak zrobisz dwie oddzielne szafki. Ten co to będzie montował już w kuchni tam na miejscu jest bardzo pewny kątów pomiędzy ścianami robiąc taką wielką kolubrynę.
Oddzielne szafki o nie!!! Robienie ślepego narożnika wiszącego to delikatne nieporozumienie.
@piotr2763Mam właśnie dylemat z takimi półkami narożnymi w garderobie i myślałem żeby zrobić te narożne półki z dwóch połączonych formatek tak jak opisałeś.
Jakie maksymalne rozmiary takich narożnych półek łączonych na domino robiłeś, jakie rozmiary domino używałeś do nich i jakie obciążenie potrafią takie połączenia wytrzymać przy płytach 18..?
Będę wdzięczny za info 🙂
Marcinie jaki to jest dokladnie frez ? Chodi mi o szerokość roboczą ? Pilne 😊
Frez CMT 906.095.11
Dziękuję 😊 i pozdrawiam.
Cześć, frezarkę kupiłeś w Jula? 😉
Tego meeca chyba tak. Już nie pamiętam.
Jeszcze jedno pytanie czy szafka narożna wisząca może mieć głębokość 350 mm plus fronty 18 czyli całość 368 mm. Czy lepiej robić szafke narożną na 300 jak ty robisz ? Bo widzialem na twoim rysunku że masz gł 300 mm.
Super materiał, jakiego kleju używasz do oklejania?
Sta-Put z firmy Spray-kon. Dzięki! Pozdro!
Witam. Pytanie takie, czy nie lepiej kupić całą płytę i ciąć ją samemu na formatki? Chciał bym zrobić szafki do kotłowni sprzęt jest więc nie wiem czy się opłaca kupować gotowe formatki
Cześć Marcin! Chciałem przystąpić do realizacji szafki wiszącej rtv o wymiarach 190x35x40, jakie zawieszki poleciłbyś do szafek dolnych aby nie było ich widocznych?
Dzień dobry ,jestem nowy na Pana kanale chciełbym zapytac czy fronty do mebli i ogolnie wszystkie płyty do korpusów zamawia Pan na wymiar czy kupuje Pan juz z danymi wymiarami?? przycinanie na wymiar robi Pan sam czy tam gdzie kupuje i jak w tedy z okleina na krawedziach? . Pytam ponieważ chce zrobic sobie cała kuchnie samemu. I czy kupno płyt w Ob.... lub Cast.... mija sie z celem?. Prosiłbym o odpowiedz pozdrawiam.
Zawsze zamawiam na wymiar i z oklejonymi krawędziami. Sam nic nie kombinuję. W obi chyba też można zamówić gotowe formatki chociaż polecam znaleźć hurtownie meblową w swojej okolicy która świadczy takie usługi.
Hej. Mnie to konkretnie interesuje jakich tych dwoch frezów dokladnie używasz bo akurat żona wymyśliła mi taka szafkę narożną :) Musze chyba kiedyś Cię złapać na live i zapytac :) pozdro
Wiem że trochę nie w temacie filmu ale dzięki pana poradnikowi o rozpisywaniu formatek właśnie jestem w trakcie projektowania i natrafiłem na problem.
W szafce narożnej front o wymiarach 955(wysokość ) na 596(szerokosc) otwiera się zaraz nad blatem myślałem nad aventosem hl ale tam maksymalna wysokość frontu to 580 i teraz moje pytanie, czy występują inne systemy które nie zabierają za dużo miejsca z blatu przy otwieraniu, lub jakieś zamienniki aventosa z blum bo trochę to kosztuje. Rozważam też podzielenie wnęki na dwie szafki z jedną maksymalna wysokością podnośnika a druga jaka wyjdzie.
Nie bardzo rozumiem. Napisz na mgmeble1@wp.pl . Daj jakieś zdjęcia tej sytuacji.
@@MGmeble1 zdecydowałem się jednak na podzielenie wnęki na dwie mniejsze części jeszcze posprawdzam wszystkie wymiary i jutro zamawiam formatki, jak skrece i poustawiam korpusy to wyślę panu zdjęcia na maila, jak wyjdzie dobrze to będzie pan mógł wstawić zdjęcia w zakładce społeczność lub wykorzystać w dowolny sposob, może jestem optymistą ale liczę na to że kuchnia się uda i zmotywuje to więcej osób do samodzielnego składania.
Dziękuję za pana poradniki
A co frezujesz w 12:17 i cjakim frezem?
Też jestem ciekawy
Chyba frezuje nadmiar okleiny pcv frezem r2, potem wykańcza tapeciakiem to czego frez nie zebrał.
@@KP-pk1il no ale jak okleina wystaje ponad płytę to jak frezarką leci po powierzchni?
@@p.g.9286 robisz dystans na części stopy frezarki np 10mm gdzie będzie oparta na płycie. W ten sposób frezarka jest podniesiona ponad okleine
@@p.g.9286 Jak się przyjrzysz to zauważysz że ma podstawioną HDFkę jako dystans na stopie frezarki. Wtedy da radę :)
Marcin jak wyglądała by sytuacja przy okleinie 2mm i płycie połączonej czyli 36 mm?
Jest dość twarda na ręczne docinanie i poza tym jej krawędź z ,,fabrycznej okleiniarki" jest taka zaokrąglona czego raczej nie uzyskamy robiąc to strugiem.
Czy możesz jeszcze raz napisać symbol freza do wyrównania krawędzi i do przycięcia okleiny?
Pozdrawiam.
Marcin nie obrabiał tego nożem od struga. Użył zwykłego tapeciaka. Noża do struga użył tylko w celu odcięcia nadmiaru jaki jeszcze został po frezowaniu. A PCV-kę możesz sobie kupić i '1' na grube elementy. Nie musi to koniecznie być '2'.
Marcin ten frez to taki specjalnie kupiony na tą robotę? Czy wybrałeś ten konkretny ze względu na jego rozmiary (grubość a promień łuku)?
Kupiłem taki bo akurat mi pasował. Średnica chyba 9,5mm. Łuk wyszedł moim zdaniem spoko. Nie za duży co słabo wygląda i nie za mały żeby dobrze dokleić okleinę.
Daj linka do tego struga 😊
Cześć, możesz powiedzieć co to jest za przymiar/kątownik ten czarny? Pytam bo kupiłem już drugi tani i nie trzyma kąta prostego ;(
To jest kątownik ciesielski - dekarski. Ja kupiłem ten wolfcraft duży i też się nadaje do powiesznia na ścianie..
Z tymi kontownikami często tak jest, niby drogi za 120 zł. A z opinii na allegro np. wychodzi że jeden na pięć jest ok. Ciężko trafić dobry. Chyba by trzeba kupić w stacjonarnym i sprawdzić przed zakupem
Ja kupiłem chyba w ciastoramie i jest spoko. Nie miałem pojęcia że te kontowniki nie trzymają konta. Czyżbym miał fart.🤔
@@MGmeble1 no masz fart 🙂
A czy to zaokrąglenie po frezie w na środku szafki nie będzie przeszkadzać frontowi? Nie będzie się opieral na tym zaokrągleniu przez co będzie odstawał od korpusu?
nie będzie fronty są krótsze o swoją grubość licują się z przodu z tyłu jest dziura właśnie w miejscu zaokrąglenia w jedną i drugą stronę o grubość frontu plus przerwa miedzy frontami
Takie pytanko. Jakiej wielkości jest Twój blat roboczy? Bo szykuję sobie warsztat pod meble i zastanawiam się jaki wystarczy :) Zdradzisz? :)))
Dokładnie 2070 x 1400 czyli całą płyta meblowa przecięta na pół i złożona jedna połowa na drugiej. Pozdro!
@@MGmeble1 Dzięki ziom za tipa. Dobrze się Ciebie ogląda. Raz, że umiesz a dwa, że po prostu luźno, przyjemnie gadasz :) Pozdro!
Tak prosto to wyglada jak robisz…. A potem człowiek się zderza z rzeczywistością. Mam pytanie jak pomieszczenie ma 2,40 wysokości to jaka szafę najwyższa jestem w stanie złożyć? Chodzi mi o taka Normanami ze zwykłymi drzwiami na zawiasach
Normalnie, 2,40. Problem może stanowić jak chcesz ją składać i gdzie to robić oraz jak tam jest krzywo. A tak naprawdę odpowiedź na swoje pytanie poznasz kiedy już ją zrobisz.
Jak nie jesteś pewny "swoich umiejętności" to rób ją etapami. Najpierw skrzynka później drzwi.
@@mariusznowak6703 myślałem o mimosrodach i kołkach
@@Grooberto chodzi tu o to czy składasz szafę na leżąco, czy na stojąco. Jak na stojąco to problemy z samym składaniem. Jak na leżąco to później trzeba to postawić.
Patrz na przekątną ;) musi być mniejsza niż 240 cm, powiedzmy, że ok. 238 cm. Jeżeli składasz szafę na leżąco i leży ona na plecach i ma ona np. 60 cm głębokości no to może mieć 230-231 cm wysokości aby się zmieściła przy stawianiu.
@@mariusznowak6703 wlanie dlatego pytam jak najlepiej
W następnym filmie pokaż jakiegovfrezu używasz do frezowania okleiny i jak go przykładasz do niej. Proszę , Łapa
Tez proszę.
W związku z zapotrzebowaniem przygotuję szczegółowy film na temat oklejenia krawędzi płyty.
@@MGmeble1 Dzięki Marcin. Mam Frezarka górnowrzecionowa MacAllister 1200 W myślę że da rade.
Do obróbki okleiny im mniejsza frezarką tym lepsza. Da radę napewno.
@@MGmeble1 Marcin jak Cię złapałem online to jeszcze szybkie pytanie :) Mam Pilarko zagłębiarke MacAllistera 1200 W, 6000 obr./min. Próbowałem ciąć 18mm płyte no ale idzie średnio. Raz że tarcza standardowa, konieczna wymiana na większą ilość zębów(im więcej tym lepiej?) i podobno do aluminium bardzo dobrze się nadaje. Myślisz że to załatwi problem? Druga sprawa ta prowadnica którą mam średnio się spisuje, raz ze sie rusza i drugie pytanie czy nie wiesz czy do MacAllistera pasuje z innej firmy lepszej? Lub czy są do tej firmy takie mocowania pod spód przykrecenia listwy do płyty od spodu - nigdzie nie mogę znaleźć.