Z tym wycinaniem w hdf pod zawieszki można sobie przyspieszyć. My to robimy tak że układamy na stole hdf od największej na dole do najmniejszej na górze. Wiadomo że wysokości są jednakowe, różnią się szerokościami. I najpierw licujemy prawe boki, odrys od szablonu i wycinamy we wszystkich jednocześnie ( czy ich tam jest pięć czy dziewięć) pod prawą zawieszkę. następnie licujemy do lewej i też we wszystkich naraz wycinamy na lewą zawieszkę. Dwie operacje i mamy we wszystkich plecach (pod warunkiem że nie jest więcej niż kilkanaście) wycięte.
Właśnie fachowiec zrobił mi szafę na wymiar jak zobaczyłem po powrocie z pracy to wiekopomne dzieło to chyba sam się wezmę za składanie bo cena za takie partactwo aż głowę boli szkoda wrzucać zdjęcie. Teraz dzięki takim filmom już mnie w konia nie zaladuja byle fachowcy Dzięki pozdrawiam serdecznie dobra robota
Z nieba mi spadłeś chłopie z tym kanałem. Super porady. Nie mam pojęcia o skręcaniu szafek a chce sobie sama zrobić do garażu. Fantastycznie opowiadasz. Prosto, konkretnie. Extra
Obejrzałem twój drugi film i śmiem stwierdzić że jak do tej pory lepszych informacji co do kręcenia mebli nie widziałem. Pracuje na hurtowni na stolarni już kilka lat i jakieś tam pojęcie o meblach mam,ale dopiero teraz myślę by może na tym zarabiać no i chcę to robić dobrze. Fajny kanał, dobry przekaz, cenne informacje. Mam nadzieję że się nauczę od Ciebie dużo. Pozdrawiam i życzę sukcesu na TH-cam.
W tym filmie korpus szafki wiszącej jest pełny, a w filmie dotyczącym poprawnego wieszania na szynie, góra boków jest wycięta. Zakładam, że chodzi o to, żeby korpus na górze nie zapierał się o szynę. Czy w bokach szafki wiszącej nie powinniśmy zawsze przewidzieć takiego wycięcia?
Super robota. Bez tysiąca szablonów po 1k każdy. Chociaż zagłębiarka 👌górna półka, ale jak to w filmie powiedziałeś, ten sprzęt musi być dobry. Pozdrawiam. PS za mało filmów kręcisz, a każdy jest super. 👍👍👍
Dzięki! Jak to bywa pod koniec roku kazdy chce meble przed świętami więc jest dużo pracy. Brakuje czasu na filmy. Nie mam potrzeby nagrywać na siłę i byle czego. Jak będę robił coś co uznam ze może się widzom przydać to to nagram. Pozdro!
fajny masz ten młoteczek :) Podśmiewam się tylko dlatego że ja używam młotka dekarskiego 950g. Mina inwestorów gdy wyciągam go ze skrzynki do wbijania różnorakich kołków: bezcenna. Pozdrawiam. Fajnie się ogląda
Na jednym z filmów widziałem wcięcia w bokach by szafka nie odstawała o grubości listwy montażowej... Jak będzie w tym przypadku gdy nie ma takiego wycięcia u góry? I jeszcze jedno pytanie dlaczego płyta wsuwana jest w te felce a nie przybijana od tyłu, czemu ma to służyć? Chętnie dowiedziałbym się też czy śruby samowiercace są równie dobre jak konfirmaty i czy warto kleić i kolkowac szafki...? Poza tym świetny film. Proste tłumaczenie i ciekawe informacje. Dzięki.
Z jakiej firmy są białe płyty meblowe, z których wykonuje Pan białe korpusy szafek kuchennych? Czy zawsze używa Pan białych płyt z tej samej firmy? Czy jest to uzależnione od rodzaju frontu? Cały czas jest mowa o białym kolorze korpusów i frontów szafek. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Osobiście jestem w trakcie rozrysowywania i rozrkroju mebli do kuchni. Spotkałam się wcześniej z opcją zawiasów "hafele" ale właśnie szukam informacji na czym tak naprawdę najbezpiecznije jest zamocować szafki, zwłaczszcza kuchenne ;)
Dobry, praktyczny, rzetelny materiał - Dziękuję :) Pytanie - robiłeś może szafki wiszące/stojące z drzwiczkami przesuwnymi? Interesuje mnie sam system przesuwania.. Pozdrawiam
Dzień dobry. Miałbym takie pytanie: czy są jakieś przeciwwskaania techniczne aby zawieszki były zamocowane do boków szafek nie pod wieńcem górnym ale np. z 10-15 cm poniżej wieńca górnego? Z tego co widzę to zawieszki przykręca się tylko do boków więc to chyba nie powinno być problemu. Od razu też powiem dlaczego o to pytam. Generalnie to mam takie dwa powody. Po pierwsze to mam już wywiercone dziury (są to pozostałości po szafkach, które były powieszone dawno temu "za uszy" ) i nie chcę wiercić nowych troszkę idę w górę z blatem, żeby pod niego weszła mi pralka. A po drugie to chcę jeszcze dorzucić nadstawki, które bym powiesił na osobnej listwie ale pod sufitem idzie mi rura i to jest jeden problem plus przewody elektryczne, które sprawiają, że od sufitu z tymi nadstawkami , a w zasadzie to z listwą muszę zejść około 25 cm, żeby spokojnie wiercić otwory pod kołki do przykręcenia listwy. No i sobie tak pomyślałem, że jakbym tak podniósł szafki o jakbym tak "opuścił" mocowanie zawieszek w szafkach wiszących i w nadstawkach czyli zamocowałbym je po jakieś 7-8 cm poniżej wieńca górnego to z jednej strony bym miał więcej przestrzeni międzt szafkami wiszącymi a blatem, a z drugiej to do syfitu jakby mi zostało jakieś 10 cm to wtedy blenda i po zabawie. A może są jakieś inne sprytne patenety, o których się nawet filozofom nie śniło a co dopiero mnie?
Swietna robota👍 mam pytanie. Bede robil szafke wisząca duza 90cm szerokoci i 110cm wysokości. Zastanawialem sie nad odwrotna konstrukcja korpusu tak aby komfirmaty byly wyrywane a nie scinane. Wydaje mi sie ze bedzie to mocniejsze, co sadzisz? W tej konstrukcji ktorej ty robisz zaletą niewątpliwie jest to że gorna/dolna plyta jak i srodkowe sa tej samej szerokości. Jeszcze jakies zalety/wady? Dzieki!
U nas w Hiszpanii nikt nie robi modułów. Firma Finsa potentat w produkcji płyt wiórowych, zdominowała rynek produkując tanie moduły w paczkach, w stylu IKEA. Jest to szalenie wygodne zwłaszcza dla stolarza/montera. Minusem jest kolor modułu - biały. Korpusy w standardzie Hiszpańskim są robione z płyty 16mm. Tył szafek robiony jest z płyty wiórowej 10mm. Zawieszki narzucone są przez producenta modułów, ponieważ moduł ma już gotowe nawierty do zawieszki. Wymiary modułow to 700 wysokość szafek dolnych i górnych, cokół 150. Górne szafki mają głębokosć 330 mm i występują jeszcze w wariancie 900 mm wysokości. I pytanko małe co to za wiertło pod konfirmat? Wolfcraft ?
Masz film na moim kanale o połączeniach na mimośrody. Tak to właśnie robię. Jest dobre, tanie, bez potrzeby posiadania specjalistycznych narzędzi i ścisków.
Witaj, bardzo fajny i pouczający film. Jedno pytanie: czy aby spłycić już wykonaną szafkę o 2cm trzeba ją rozebrać, czy można to zrobić na złożonej? Jak wtedy z plecami HDF - nowe RZAZY? A jeśli rozkręcę, czy ponowne skręcenie nie osłabi stabilności takiego korpusu?
Cześć! Tak, trzeba rozebrać. Wtedy wykonasz to najlepiej. Nowe rzazy również trzeba będzie zrobić. Po jednym rozebraniu i złożeniu nic nie powinno się wydarzyć. Chyba że jest sklejona to wtedy będzie problem.
Witam, chciałbym zapytać jaki jest (+/-) średni koszt materiału na kuchnię pod zabudowę? Ile trzeba liczyc jesli by sie robilo taka kuchnię, a ile jest wliczone w robocizne? czy warto pomeczyc sie samemu, czy wziąć ekipę.Pozdrawiam
Najpierw zacznij od zrobienia projektu. Następnie wybierz materiały i akcesoria. Szczególnie jakie fronty, blaty, prowadnice, zawiasy itd. Jak to ogarniesz to wtedy można oszacować koszt kuchni i czy opłaca Ci się robić samemu. Polecam Ci kanał Mati remontuje. Tam gość robi sam kuchnię i mówi też o kosztach.
Fajny film. Mam pytanie. Jak nazywa się to wgłębienie/ wyżłobienie widoczne od początku filmu na płytach MDF? Mówi Pan o tym, ale nie jestem w stanie zrozumieć ("rzez"? coś podobnego?).
Witaj! Świetny FILM!!!. 👍👌🖒Mam dwa pytania. Czy można HDF-kę przykręcić od czoła nie robiąc RZAZU? I drugie, czy nie lepiej pod PÓŁKI zrobić otwory SYSTEMEM 32, bo wtedy masz możliwość regulowania PÓŁKAMI góra-dół? Choć osobiście nie podobają mi się tak podziurawione otworami boki. I z niecierpliwością czekam teraz na montaż FRONTÓW.
Witam! Raczej się nie robi w ten sposób że przybija się hdf bez rzazu. Wiąże się to z zawieszeniem szafki na zawieszkach regulowanych. Porostu było by to niemożliwe żeby zawiesić szafkę w pionie. Dochodzi do tego jeszcze cyrkulacja powietrza. Lata temu robiło się w ten sposób że przybijało się plecy bezpośrednio do boków. Wtedy szafki zawieszane były na metalowych uszach. Nie miało to nic wspólnego z precyzją, ale na upartego można.
Jeszcze odnośnie regulacji półek. Nie robię jej ponieważ robiąc to wiertarką z ręki te otwory wyglądają średnio. Jak by zrobić jakiś szablon to pewnie była by to soko opcja.
@@MGmeble1 Dzięki za odpowiedź. Jeszcze taka kolejna mała prośba. Czy zrobiłbyś FILM o rodzajach PŁYT, jakie dzisiaj stosuje się w MEBLACH KUCHENNYCH. Czym one tak naprawdę się róźnią i różnice CENOWE. Byłbym wdzięczny.🙋
Jeśli pytasz o zagłębiarkę to to jest jest taka. allegro.pl/oferta/pilarko-zaglebiarka-mafell-mt-55-cc-midimax-162mm-9990134523?ev_campaign_id=17967348164&gad_source=1
Bardzo przydatne filmy,. Chyba już obejrzałem wszystkie. Ale tu mam pytanie. Korpus jak ten jest gotowy do zawieszenia tak? Zapewne będzie wieszane to na listwie? Nie potrzeba z tyłu w nim wycinać miejsca na nią? Bo chyba nie dojdzie w ten sposób do samej ściany bo listwa będzie przeszkadzała? Jakie jest tu rozwiązanie?
Normalnie robię te wycięcia ale tutaj nie zrobiłem. Nie muszą być zawsze zrobione. Jeśli mam np. jedną wiszącą szafkę i boki są widoczne to wtedy docinam szynę na wymiar wieńca. Tak żeby się zmieściła pomiędzy boki szafki.
Cześć! Zajebisty ten twój kanał i dzięki za te wszystkie filmy. Mam pytanie. Nie ucieka Ci przekątna jak bijesz hdf-kę tylko do jednej krawędzi? Pozdro.
wspomniałeś ze używasz zawieszek hafele, ale z tego co ogladałem to one nie mają takiego wąsa co wchodzi we frez do hdf. możesz podać konkretną nazwę tych zawieszek meblowych - fajne to z tym stabilizowaniem w rowku na hdf
Cześć, planuje zrobić wiszące szafki na 1350mm wysokości. Chciałbym zrobić fronty dzielone. Niżej dać hk top (front 517), wyżej dać front na zwykłych zawiasach (front 827). Całość otwierana na tip-on. Półki dzielące stałe będą też pełnić funkcję polepszenia sztywności mebla - zastosuje konfirmaty. Czy takie rozwiązanie będzie ok czy powinienem zbudować dwa oddzielne korpusy? Kiedyś widziałem kuchnię z takim rozwiązaniem to były dodane pod półkę stałą listwy o szerokości 100mm. Dzięki temu był odstęp 36, a nie 18mm. Nie za bardzo wiem jaki był tego cel.
Dobry filmik tylko proponuję podkładać jakiś odpad podczas wiercenia na wylot żeby się nie okazało że za dużo laminatu odprysnie w szczególności jeśli szafka jest skrajna i nie podchodzi żadna extra zaślepka
Z tym wycinaniem w hdf pod zawieszki można sobie przyspieszyć. My to robimy tak że układamy na stole hdf od największej na dole do najmniejszej na górze. Wiadomo że wysokości są jednakowe, różnią się szerokościami. I najpierw licujemy prawe boki, odrys od szablonu i wycinamy we wszystkich jednocześnie ( czy ich tam jest pięć czy dziewięć) pod prawą zawieszkę. następnie licujemy do lewej i też we wszystkich naraz wycinamy na lewą zawieszkę. Dwie operacje i mamy we wszystkich plecach (pod warunkiem że nie jest więcej niż kilkanaście) wycięte.
Fajna robota bez wymądrzania się i bez zbędnego pitolenia. Tego szukałem! Pozdrawiam!
Fajnie objasniasz, człowiek nie zdawał sobie sprawy ze to takie proste, dzięki za te filmiki😊
Właśnie fachowiec zrobił mi szafę na wymiar jak zobaczyłem po powrocie z pracy to wiekopomne dzieło to chyba sam się wezmę za składanie bo cena za takie partactwo aż głowę boli szkoda wrzucać zdjęcie. Teraz dzięki takim filmom już mnie w konia nie zaladuja byle fachowcy Dzięki pozdrawiam serdecznie dobra robota
Fajnie się to ogląda i sporo można się naprawdę nauczyć.
Bardzo dziękuję za Twoją pracę ❤
bardzo dobrze pokazane i wytłumaczone
Po takiej lekcji każdy powinien poradzić sobie z montażem górnej szafki. Dzięki za filmik.
Kolego rób takie filmy, oby jak najwięcej.
Bardzo dobrze pan tłumaczy miły głos dziękuję
Lubię oglądać Fachowców przy pracy. Fajnie pokazane co i jak. Dziękuję 😃
Planuje sama zaprojektować sobie kuchnie i zrobić. Dziękuję za ten filmik bardzo pomocny.
Super materiał, dziękuję za dzielenie się swoją wiedzą. Pozdrawiam!
Świetny, zrozumiały i baaardzo wyczerpujący przekaz dla laika, jakim jestem. Dziękuję. Teraz moja przygoda z meblami ( dla siebie ) nabierze tempa 😊😊
Staruszku, niech ci się chce nagrywać jak najdłużej!!! Dzięki za dzielenie się wiedzą 👍
Trwają przygotowania. Niedługo wracam do nagrywania. Pozdro!
Jesteś Super.Dzieki tobie zrobiĺem calá zabudowe kuchni.Wyszĺa Super.Robiĺem 1 raz.Jeszcze raz dziéki.Zdrówka
Taki film o szafce narożnej byłby mega :)
Pamiętałem o twoim komentarzu. Miałem nagrać taki film ale była godzina 21:00 a rano miałem montaż. Może uda się następnym razem. Pozdrawiam!
Poproszę szafkę narożną
Dziękuję
i bardzo fajnie , zero sprzętu za tysiace zlotówek . Wiedza , doświadczenie i fajny przekaz. Tylko tak dalej. pozdrawiam 🙂
Z nieba mi spadłeś chłopie z tym kanałem. Super porady. Nie mam pojęcia o skręcaniu szafek a chce sobie sama zrobić do garażu. Fantastycznie opowiadasz. Prosto, konkretnie. Extra
Dziękuję bardzo! Pozdrawiam!
Kolego właśnie za jakiś czas będę robił meble do kuchni.Twoje filmy są bardzo pomocne.super.👍
Dzieki za kolejna porcje użytecznej wiedzy 😊
Super filmik, dużo można się nauczyć 👍
Super dzielisz się wiedzą. Dzięki!
Wielkie dzięki za film i dzielenie się wiedzą! Oglądam wszystkie. Same konkrety. Tak trzymaj.
Bardzo dziękuję za dobrze przygotowany materiał pomocniczy
Piękna szafka. Doskonałe wykonanie.
Bardzo dobry poradnik. Trzeba tylko mieć stolarnie, ale to pikuś,. Pozdrawiam autora.
Super pokazujesz takie podstawy do majsterkowania. Dzięki
Jabłko dobrze czyści i ładnie pachnie jak na rozpuchola :)
Naprawdę super.Jasno i przejrzyście,brawo
Super robota, bardzo prosty i zrozumiały przekaz.
Dzięki! Pozdrawiam!
Świetny przekaz. Dziękuje i pozdrawiam.
Dla mnie super poradnik myślę o wymianie kuchni
A mógłbyś powiedzieć czy trzeba wycinać w boku takiej szafki na wysokości zawieszek miejsce na listwę ? Czy robić tak jak ty na tym filmie
Super filmy, szczególnie o rozmierzaniu szafek.
Obejrzałem twój drugi film i śmiem stwierdzić że jak do tej pory lepszych informacji co do kręcenia mebli nie widziałem. Pracuje na hurtowni na stolarni już kilka lat i jakieś tam pojęcie o meblach mam,ale dopiero teraz myślę by może na tym zarabiać no i chcę to robić dobrze. Fajny kanał, dobry przekaz, cenne informacje. Mam nadzieję że się nauczę od Ciebie dużo.
Pozdrawiam i życzę sukcesu na TH-cam.
@osowisko Dzięki! Motywacja wzrasta po takich komentarzach. Właśnie dla takich osób robię te filmy. Pozdrawiam!
Naucz się, że mebel bez kołka to jak lut bez cyny, a spaw bez elektrody czy tig czy mag.
Szacunek za pracę prawa i lewą ręką przy wierceniu otworów
Super robota, Jesteś wielki!
Super filmiki , jestem w tym temacie zielony , ale robisz super robotę . Jeśli chodzi o całość to na 5+.
ładnie wszystko opisane, nawet dla amatora, czyli akurat dla mnie ;-) Pozdrawiam !
Dzięki za Twoje filmy😊
Dobra robota robić dalej
Ale sprawnie! Dzieki za meterial!
Dobra robota, trzymam kciuki za następne nagrania :)
10:00 jak wiercisz pod konfirmaty, to nie odpryskuje Ci okleina z kawałkiem płyty na wyjściu?
Pełny profesjonalizm !!!!!!!!! SUPER
Super wytłumaczone
Dziekuje za inspiracje
Bardzo dobry film instruktażowy. Jakiej firmy używa Pan wiertła do wiercenia na konfirmaty. Te na allegro nie mają dobrej opini.
Wielkie dzięki 🙂
W tym filmie korpus szafki wiszącej jest pełny, a w filmie dotyczącym poprawnego wieszania na szynie, góra boków jest wycięta. Zakładam, że chodzi o to, żeby korpus na górze nie zapierał się o szynę. Czy w bokach szafki wiszącej nie powinniśmy zawsze przewidzieć takiego wycięcia?
Super robota. Bez tysiąca szablonów po 1k każdy. Chociaż zagłębiarka 👌górna półka, ale jak to w filmie powiedziałeś, ten sprzęt musi być dobry. Pozdrawiam. PS za mało filmów kręcisz, a każdy jest super. 👍👍👍
Dzięki! Jak to bywa pod koniec roku kazdy chce meble przed świętami więc jest dużo pracy. Brakuje czasu na filmy. Nie mam potrzeby nagrywać na siłę i byle czego. Jak będę robił coś co uznam ze może się widzom przydać to to nagram. Pozdro!
fajny masz ten młoteczek :) Podśmiewam się tylko dlatego że ja używam młotka dekarskiego 950g. Mina inwestorów gdy wyciągam go ze skrzynki do wbijania różnorakich kołków: bezcenna. Pozdrawiam. Fajnie się ogląda
Na jednym z filmów widziałem wcięcia w bokach by szafka nie odstawała o grubości listwy montażowej... Jak będzie w tym przypadku gdy nie ma takiego wycięcia u góry? I jeszcze jedno pytanie dlaczego płyta wsuwana jest w te felce a nie przybijana od tyłu, czemu ma to służyć? Chętnie dowiedziałbym się też czy śruby samowiercace są równie dobre jak konfirmaty i czy warto kleić i kolkowac szafki...? Poza tym świetny film. Proste tłumaczenie i ciekawe informacje. Dzięki.
Też mam to samo pytanie odnośnie wycięcia po bokach. Wtedy listwa musi się chyba zmieścić między bokami
Hello friend. What kind of a detergent are you using at 10:52? Is it ethyl alcohol?
Super filmik. Łapka w górę@
Kolejny super film..dzięki.
Dobrze wytłumaczone ,to i czas szybko mija.
Jakich użyłeś konfirmatów ?
witam , a jaką długość ma listwa do takiej szafki?
Z jakiej firmy są białe płyty meblowe, z których wykonuje Pan białe korpusy szafek kuchennych? Czy zawsze używa Pan białych płyt z tej samej firmy? Czy jest to uzależnione od rodzaju frontu? Cały czas jest mowa o białym kolorze korpusów i frontów szafek. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Osobiście jestem w trakcie rozrysowywania i rozrkroju mebli do kuchni. Spotkałam się wcześniej z opcją zawiasów "hafele" ale właśnie szukam informacji na czym tak naprawdę najbezpiecznije jest zamocować szafki, zwłaczszcza kuchenne ;)
Gdzie kupujesz taki materiał na stół roboczy ?
Dobry, praktyczny, rzetelny materiał - Dziękuję :)
Pytanie - robiłeś może szafki wiszące/stojące z drzwiczkami przesuwnymi? Interesuje mnie sam system przesuwania..
Pozdrawiam
Dzień dobry. Miałbym takie pytanie: czy są jakieś przeciwwskaania techniczne aby zawieszki były zamocowane do boków szafek nie pod wieńcem górnym ale np. z 10-15 cm poniżej wieńca górnego? Z tego co widzę to zawieszki przykręca się tylko do boków więc to chyba nie powinno być problemu. Od razu też powiem dlaczego o to pytam. Generalnie to mam takie dwa powody. Po pierwsze to mam już wywiercone dziury (są to pozostałości po szafkach, które były powieszone dawno temu "za uszy" ) i nie chcę wiercić nowych troszkę idę w górę z blatem, żeby pod niego weszła mi pralka. A po drugie to chcę jeszcze dorzucić nadstawki, które bym powiesił na osobnej listwie ale pod sufitem idzie mi rura i to jest jeden problem plus przewody elektryczne, które sprawiają, że od sufitu z tymi nadstawkami , a w zasadzie to z listwą muszę zejść około 25 cm, żeby spokojnie wiercić otwory pod kołki do przykręcenia listwy. No i sobie tak pomyślałem, że jakbym tak podniósł szafki o jakbym tak "opuścił" mocowanie zawieszek w szafkach wiszących i w nadstawkach czyli zamocowałbym je po jakieś 7-8 cm poniżej wieńca górnego to z jednej strony bym miał więcej przestrzeni międzt szafkami wiszącymi a blatem, a z drugiej to do syfitu jakby mi zostało jakieś 10 cm to wtedy blenda i po zabawie. A może są jakieś inne sprytne patenety, o których się nawet filozofom nie śniło a co dopiero mnie?
Fajnie się oglądało ;) spróbuje powtórzyć taka prace ;)
Swietna robota👍 mam pytanie. Bede robil szafke wisząca duza 90cm szerokoci i 110cm wysokości. Zastanawialem sie nad odwrotna konstrukcja korpusu tak aby komfirmaty byly wyrywane a nie scinane. Wydaje mi sie ze bedzie to mocniejsze, co sadzisz? W tej konstrukcji ktorej ty robisz zaletą niewątpliwie jest to że gorna/dolna plyta jak i srodkowe sa tej samej szerokości. Jeszcze jakies zalety/wady? Dzieki!
Siemka. Super filmik czekam na kolejne. Sub i łapka dla Ciebie pozdrawiam
Dziękuję! Takie komentarze motywują! Pozdro
Czesc, ile zrobić wiekszy juz docelowyw kolorze dol szafek aby zniwelowac listwe montazowa?
Jak robisz korpusy wieszane to na jakiej głębokości wuszczasz hdf? Jakies normy wymiarowe są ?
Fajna sprawa. A czy wycinanie samemu płyty wiórowej zagłębiarką z szyną ma sens? Mam na myśli czy da się to zrobić wystarczająco równo?
Dociąć równo dobrą zagłebiarką da radę. Ja swoją dotnę tak że nie poznasz że to było cięte zagłebiarką.
Sprzęgiełko we wkrętarce ustawić i będzie pełna profeska :)
U nas w Hiszpanii nikt nie robi modułów. Firma Finsa potentat w produkcji płyt wiórowych, zdominowała rynek produkując tanie moduły w paczkach, w stylu IKEA. Jest to szalenie wygodne zwłaszcza dla stolarza/montera. Minusem jest kolor modułu - biały. Korpusy w standardzie Hiszpańskim są robione z płyty 16mm. Tył szafek robiony jest z płyty wiórowej 10mm. Zawieszki narzucone są przez producenta modułów, ponieważ moduł ma już gotowe nawierty do zawieszki. Wymiary modułow to 700 wysokość szafek dolnych i górnych, cokół 150. Górne szafki mają głębokosć 330 mm i występują jeszcze w wariancie 900 mm wysokości. I pytanko małe co to za wiertło pod konfirmat? Wolfcraft ?
Witaj, szybkie pytanie. Jak skręcasz taką szafkę kiedy jest skrajna i nie chcesz żeby konfirmaty były widoczne?
Masz film na moim kanale o połączeniach na mimośrody. Tak to właśnie robię. Jest dobre, tanie, bez potrzeby posiadania specjalistycznych narzędzi i ścisków.
Same konfirmaty? Bez kołków/lamelek? Zdaje egzamin? Takie pytanie- u Ciebie rzaz na HDF dajesz 20mm od tyłu szafki. Ile najmniej można zrobić?
Jakie wymiary ma ten twój szalon pod zawieszki? Tam jakiś standard jest czy dokładnie których używasz.
Jaka jest głębokość nacięć pod hdf?
Jakie masz sposoby zeby wyrównac wysokosc szafek wiszacych 96 do 72 ?
W jakich wymiarach wykonujesz rzazy / wręgi żeby schować HDF do środka? odległość od boku płyty, głębokość oraz szerokość rzazu?
Głębokość 8mm szerokość to 3,5mm. Niewiem co znaczy ,, odległość od boku płyty'' doprecyzuj
@@MGmeble1 odległość od tylnej krawędzi płyty
Dla szafek wiszących 2cm od tyłu. Dla słópków i szafek dolnych z widocznym bokiem 5cm od tyłu. Pozdro!
Dzięki super materiał
Jakie wiertło do konfirmatu 6.5 x 50?
Witaj, bardzo fajny i pouczający film. Jedno pytanie: czy aby spłycić już wykonaną szafkę o 2cm trzeba ją rozebrać, czy można to zrobić na złożonej? Jak wtedy z plecami HDF - nowe RZAZY? A jeśli rozkręcę, czy ponowne skręcenie nie osłabi stabilności takiego korpusu?
Cześć! Tak, trzeba rozebrać. Wtedy wykonasz to najlepiej. Nowe rzazy również trzeba będzie zrobić. Po jednym rozebraniu i złożeniu nic nie powinno się wydarzyć. Chyba że jest sklejona to wtedy będzie problem.
Witam, chciałbym zapytać jaki jest (+/-) średni koszt materiału na kuchnię pod zabudowę? Ile trzeba liczyc jesli by sie robilo taka kuchnię, a ile jest wliczone w robocizne? czy warto pomeczyc sie samemu, czy wziąć ekipę.Pozdrawiam
Najpierw zacznij od zrobienia projektu. Następnie wybierz materiały i akcesoria. Szczególnie jakie fronty, blaty, prowadnice, zawiasy itd. Jak to ogarniesz to wtedy można oszacować koszt kuchni i czy opłaca Ci się robić samemu. Polecam Ci kanał Mati remontuje. Tam gość robi sam kuchnię i mówi też o kosztach.
Super dzięki za informacje:) pozdrawiam
A u góry na bokach szafki czemu nie ma wycięcia pod listwe na ścianie
A nie wycinasz w bokach korpusu koło zawieszek żeby wygodniej montować na listwie ściennej ?
Wycinam prawie zawsze.
@@MGmeble1 👌
SUPER !!!!
Fajny film. Mam pytanie. Jak nazywa się to wgłębienie/ wyżłobienie widoczne od początku filmu na płytach MDF? Mówi Pan o tym, ale nie jestem w stanie zrozumieć ("rzez"? coś podobnego?).
Mówię na to rzaz na hdf inne nazwy to nut, wręg
Witaj! Świetny FILM!!!. 👍👌🖒Mam dwa pytania. Czy można HDF-kę przykręcić od czoła nie robiąc RZAZU? I drugie, czy nie lepiej pod PÓŁKI zrobić otwory SYSTEMEM 32, bo wtedy masz możliwość regulowania PÓŁKAMI góra-dół? Choć osobiście nie podobają mi się tak podziurawione otworami boki. I z niecierpliwością czekam teraz na montaż FRONTÓW.
Witam! Raczej się nie robi w ten sposób że przybija się hdf bez rzazu. Wiąże się to z zawieszeniem szafki na zawieszkach regulowanych. Porostu było by to niemożliwe żeby zawiesić szafkę w pionie. Dochodzi do tego jeszcze cyrkulacja powietrza. Lata temu robiło się w ten sposób że przybijało się plecy bezpośrednio do boków. Wtedy szafki zawieszane były na metalowych uszach. Nie miało to nic wspólnego z precyzją, ale na upartego można.
Dzięki za komentarz! Pozdro!
Jeszcze odnośnie regulacji półek. Nie robię jej ponieważ robiąc to wiertarką z ręki te otwory wyglądają średnio. Jak by zrobić jakiś szablon to pewnie była by to soko opcja.
@@MGmeble1 Dzięki za odpowiedź. Jeszcze taka kolejna mała prośba. Czy zrobiłbyś FILM o rodzajach PŁYT, jakie dzisiaj stosuje się w MEBLACH KUCHENNYCH. Czym one tak naprawdę się róźnią i różnice CENOWE. Byłbym wdzięczny.🙋
@@MGmeble1 jeśli szafka jest "oparta" na kaflu a nie jest nad nim to wtedy montaz bez rzazu.
Poproszę o info nt. modelu tej przecinarki. Chce sobie coś kupić żeby mieć na zaś ;)
Jeśli pytasz o zagłębiarkę to to jest jest taka.
allegro.pl/oferta/pilarko-zaglebiarka-mafell-mt-55-cc-midimax-162mm-9990134523?ev_campaign_id=17967348164&gad_source=1
@@MGmeble1 Podziękował
O ile jest cofnięta hdef od tyłu?
Wszystko szybko i po bólu. Rób rób rób, musi Ci sie chciec! 😃
zawsze takie szpary zostawiasz przy półkach?
Bardzo przydatne filmy,. Chyba już obejrzałem wszystkie. Ale tu mam pytanie. Korpus jak ten jest gotowy do zawieszenia tak? Zapewne będzie wieszane to na listwie? Nie potrzeba z tyłu w nim wycinać miejsca na nią? Bo chyba nie dojdzie w ten sposób do samej ściany bo listwa będzie przeszkadzała? Jakie jest tu rozwiązanie?
Normalnie robię te wycięcia ale tutaj nie zrobiłem. Nie muszą być zawsze zrobione. Jeśli mam np. jedną wiszącą szafkę i boki są widoczne to wtedy docinam szynę na wymiar wieńca. Tak żeby się zmieściła pomiędzy boki szafki.
@@MGmeble1 dzięki za info 🙂
@@MGmeble1 Te wcięcia z tyłu szafki robisz na wysokość 10cm. A o ile cofasz zawieszkę względem tyłu?
Cześć! Zajebisty ten twój kanał i dzięki za te wszystkie filmy. Mam pytanie. Nie ucieka Ci przekątna jak bijesz hdf-kę tylko do jednej krawędzi? Pozdro.
Nie! Ponieważ we nucie na hdf siedzi dosyć ciasno.
Dla mnie bomba. Sie ludzie naumiom i stracisz robote
Dzięki za super film.Pytanko: fronty mniejsze od szfek? O ile?
Zazwyczaj jest to 2mm na stronę
wspomniałeś ze używasz zawieszek hafele, ale z tego co ogladałem to one nie mają takiego wąsa co wchodzi we frez do hdf.
możesz podać konkretną nazwę tych zawieszek meblowych - fajne to z tym stabilizowaniem w rowku na hdf
Hafele Camar 806 sprawdź
Mam pytanie, jaki materiał masz na blatach stołów? PS. świetny film.
Cześć, planuje zrobić wiszące szafki na 1350mm wysokości. Chciałbym zrobić fronty dzielone. Niżej dać hk top (front 517), wyżej dać front na zwykłych zawiasach (front 827). Całość otwierana na tip-on. Półki dzielące stałe będą też pełnić funkcję polepszenia sztywności mebla - zastosuje konfirmaty. Czy takie rozwiązanie będzie ok czy powinienem zbudować dwa oddzielne korpusy?
Kiedyś widziałem kuchnię z takim rozwiązaniem to były dodane pod półkę stałą listwy o szerokości 100mm. Dzięki temu był odstęp 36, a nie 18mm. Nie za bardzo wiem jaki był tego cel.
Nie trzeba dawać żadnych listew. Może być jeden korpus przedzielony półką zamontowaną na stałe. Pozdro!
Dobry filmik tylko proponuję podkładać jakiś odpad podczas wiercenia na wylot żeby się nie okazało że za dużo laminatu odprysnie w szczególności jeśli szafka jest skrajna i nie podchodzi żadna extra zaślepka
Słuszna uwaga! Może się tak zdążyć! Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!
Hej.Jaki rozmar komfirmatów używać do skęcania korpusów?
Ja używam 6,4 x 50
@@MGmeble1 dzieki za info!