ОБЕРЕЖНО! Гомоз, камедетечіння / Carefully! Homoz, gum flow

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 28

  • @CreyziMouse
    @CreyziMouse ปีที่แล้ว +7

    Дякуємо за те що ділитесь досвідом, дуже корисно та цікаво. Здоров'я Вам в вашій не легкій справі 👍👍👍👍

    • @Fruit-oasis
      @Fruit-oasis  ปีที่แล้ว +4

      Вік живи вік навчайся. Гарних врожаїв та перемоги 🇺🇦

  • @stanislavmylokost9295
    @stanislavmylokost9295 ปีที่แล้ว +2

    лайк

  • @BloodMarrry
    @BloodMarrry ปีที่แล้ว +3

    Лайк 👍 Дякуємо що розповідаєте та показуєте все наглядно та зрозуміло 💪

    • @Fruit-oasis
      @Fruit-oasis  ปีที่แล้ว +2

      Гарних врожаїв 💙💛

  • @SilverMoonUkr
    @SilverMoonUkr ปีที่แล้ว +5

    Дякуюмо, дуже корисна інформація. Успіхів у Вашій не легкій справі 🤚

    • @Fruit-oasis
      @Fruit-oasis  ปีที่แล้ว +3

      Дякуємо за добрі слова. Гарних врожаїв та перемоги 🇺🇦

  • @Dimitr_Max
    @Dimitr_Max ปีที่แล้ว +3

    Моніліоз - це грибкова хвороба, що викликається грибком Монілла (звідси і назва). Міцелій грибка перекриває доступ соків до гілок, і гілки з листям та цвітом швидко всихають, виглядають як обпечені, звідси назва "моніліальний опік". Запобігання хворобі слід здійснювати антигрибковими препаратами (фунгіцидами), а лікування - обрізкою (та наступним спаленням пошкоджених пагорнів й гілок) дерев нижче місця враження на 7-10 см, після чого бажано зразу ж обробити фунгіцидами все дерево і особливо зрізи. Обробку, як профілактичну, так і лікувальну, найкраще робити оприскувачем з турбіною, намагаючись повністю змочити всі частини дерева.
    Профілактичній обробці від моніліозу (а також клястероспоріозу, кокомікозу, кучерявості листя) слід піддавати всі кісточкові без винятку - абрикоси, персики, сливи, аличу, вишні, черешні і т.п., при можливості й за межами власної ділянки - напр. здичавілі аличі й сливи. Або ж викорчувати їх. Необроблені дерева будуть служити джерелами зараження в поточний та наступний сезони.
    Є підозри що цього року в Україну прийшли штамми більш небезпечних форм моніліозу та кучерявості листя. Але що точно, так це далися взнаки тепла зима (грибки слабко гинули та взимку розвивались), дощова весна з приморозками (складно було якісно провести обробіток хімпрепаратами), а також війна - дуже багато садів залишились без належного обробітку й стали місцями масового розмноження грибків, а їх спори розносяться вітром на десятки, а іноді й сотні кілометрів. Коли джерел небагато, то великі відстані через велике розсіювання захищають - не кожна спора долетить, більшість просто не попадуть на відповідну рослину. Але коли спор дуже й дуже багато - ситуація вже інша.
    Моніліоз найчастіше заражує рослину через квітку - спори просто попадають на її маточку та проростають всередину квітки, а потім в гілочку. Тому профілактично слід обробляти пізньою осінню й ранньою весною по голих гілках бордоською сумішшю, а потім іншими фунгіцидами - послідовно по зеленому конусу, по рожевому бутону, під час цвітіння і зразу після цвітіння. Під час цвітіння слід обробляти препаратами що безпечні для бджіл, осмій та джмелів.

  • @БорисК-ы2з
    @БорисК-ы2з ปีที่แล้ว +13

    Все так і є - треба видалити хворі гілки.
    На мій погляд це є наслідок моніліального опіку. Спори грибка моніли проникають через квітку і блокують рух соку в гілці. І вона засихає, а сік дерева віділяється в вігляді камеді. Це первинний моніліоз.
    Так грибок проникає в дерево і сидить там тихо до визрівання плодів. Коли плод набирає цукру і стає стиглим, грибок через плодоножку проникає в плід і визиває загнівання. Плід не падає з гілки, висихає і муміфіцирується, на поверхні з"являються біленькі/сіренькі цяточки - то плодові тіла гриба. Це вторинний моніліоз.
    Весною спори з засохшого плоду розносяться вітром під час цветіння. І все повторюється. Спіймать гриб можна під час цвітіння фунгіцидами. Шо прикро - чим краще квітне дерево тім більше воно заражається. Всі косточкві страждають.

    • @Fruit-oasis
      @Fruit-oasis  ปีที่แล้ว +8

      Саме так, дууууже неприємна штука. Ще розноситься комахами

    • @lilijatichonjuk2846
      @lilijatichonjuk2846 ปีที่แล้ว +7

      Дякую за таке гарне детальне роз'яснення причини і наслідків хвороби... І ще чомусь найбільше проявляється хвороба саме при похолоданні, тому таке враження, що то цвіт почорнів від приморозків...

    • @БорисК-ы2з
      @БорисК-ы2з ปีที่แล้ว +8

      @@lilijatichonjuk2846 Для грибка моніліоза температура 0...5С як для нас 25. Проблема в том, що більшість доступних фунгіцідів не працюють при таких низьких температурах.

    • @Fruit-oasis
      @Fruit-oasis  ปีที่แล้ว +6

      @@lilijatichonjuk2846 грибкові захворювання не просто так названі, корінь слова "гриб" а що люблять гриби прохолоду і високу вологість. Курчавість листя персика тому яскравий приклад, в минулому році було просто жах, було багато дощів і мало сонця крутило листя на всіх персиках. А от в південних регіонах курчавість НАБАГАТО менша проблема, тому що там вища температура, більше сонця а "гриби" не люблять сухого повітря і високих температур. Тому коли люди питають чи сильно той чи інший персик вражаються курчавістю, то я завжди кажу що це залежить від регіону.

    • @OVCHARENKO1983
      @OVCHARENKO1983 ปีที่แล้ว +5

      Які фунгіциди дієві при температурі від 0...5 С? Як спасти дерево? Чим обробити під час цвітіння?

  • @Полуницявтеплиці
    @Полуницявтеплиці ปีที่แล้ว +3

    Доброго дня
    Як зробити замовлення?

    • @Fruit-oasis
      @Fruit-oasis  ปีที่แล้ว +2

      Телефонуйте
      +380677860070

  • @lilijatichonjuk2846
    @lilijatichonjuk2846 ปีที่แล้ว +8

    Чи була обробка бордоською рідиною?

    • @Fruit-oasis
      @Fruit-oasis  ปีที่แล้ว +8

      Була але це не допоможе. Коментар під цим відео є більш широкий від нашого підписника, там він вірно пише що враження грибком відбувається через цвіт, і бордоська суміш тут безсила

    • @lenay451
      @lenay451 ปีที่แล้ว +2

      зачем спрашивать, если нет голубого цвета на коре.

  • @игорьяценко-о6о
    @игорьяценко-о6о ปีที่แล้ว +3

    Невчасна обробка, не та схема, підроблені препарати, абрикос хворіє на моніліоз . Звісно буває гоммоз пр нестачі кальцію в ґрунті і при великій кількості вологи , але це не про ваш віріант . Свгнум чи Белліс початок цвітіння , друга обробка середина цвітіння Луна Сенсейшен , восени Медян -екстра чи Косайд .

  • @Dimitr_Max
    @Dimitr_Max ปีที่แล้ว +1

    Категорично НЕ МОЖНА ДОПУСКАТИ КОНТАКТ КОРИ ДЕРЕВ ІЗ НАФТОПРОДУКТАМИ - мінеральними маслами, бензином, дизпаливом, різними змазками і т.п., - це ГАРАНТОВАНО ВИКЛИКАЄ ЗАГИБЕЛЬ КОРИ!
    Зрізи найкраще всього замазувати спеціальними садовими замазками, садовим варом, що робляться на основі воску, або зафарбовувати олійною фарбою на основі оліфи.
    Зверніть увагу - не просто так жоден виробник не виготовляє садових замазок на основі нафтопродуктів, напр. на основі мінеральних масел, хоча це було б досить дешево.
    А масло-"відробка" це взагалі ТРЕШ! Думаю що не варто навіть згадувати скільки в ньому всього отруйного для рослин. Пролите на траву, таке масло миттю вбиває її, на грунт - і там багато років ніщо рости не буде, хіба ніхто ніколи цього не спостерігав?
    Краще всього зразу ж після зріщання рану обробити фунгіцидом - найкраще таким що прищначений для боротьби з моніліозом, або бордоською сумішшю, якщо ж цього немає під рукою то будь-яким фунгіцидом, ну або розчином карбаміду (сечовини). Після підсихання - замащати садовим варом або зафарбувати.
    Також ще до цієї теми. Багато хто з садоводів робить "ловчі пояси" на стовбурах для того щоб не допустити до крони мурах які розводять на листі й пагонах тлю (без охорони мурах її швидко знищать хижі комахи). Ці ловчі пояси чим тільки не змащують, в тому числі мінеральними маслами та мастилами типу солідолу. Дехто лінується виготовляти "ловчий пояс" який ізолює масло чи мастило від кори - такі "раціоналізатори" мастять просто по корі. Тому порада - якщо вже так робите, то мастіть стовбур якнайвище, бо коли дерево засохне, то краще щоб його зріщати на повне омолодження високо. А це гарантовано доведеться зробити. Бачив таке на власні очі - колись мій сусід так "омолодив" майже весь сад.

  • @KozlenkoAndriy
    @KozlenkoAndriy ปีที่แล้ว +2

    Дуже неприємна штука. Грибкове захворювання.

  • @shahovish
    @shahovish ปีที่แล้ว +3

    😢 В відпрацьованому маслі є формальдегіди,сажа,етанол,та різного типу окислені різні присадки.ДУМАЮ Після такого яду мова не йтиме про екологічночистий плід дерева😊

    • @Fruit-oasis
      @Fruit-oasis  ปีที่แล้ว +1

      Ну по перше ми не поливаємо отработкою дерево а замащуємо кілька зрізів, і його задача запечатати зріз від потрапляння різного бурулу та виникнення гнилі та хвороб.
      Змушений вас розчарувати але зараз всі дерева, плоди ягоди ВСЕ без хімічної обробки спецпрепаратами не вирощується.