Michal Stehlík
Michal Stehlík
  • 228
  • 876 655
Na četnické stanici
K představám o životě první republiky patří i prostředí četníků zpopularizované televizními filmy a seriály. Jak žili skuteční četníci a co taková práce obnášela, na to jsme se zajeli podívat do Chlumce nad Cidlinou. Průvodci místním muzeem nám byli Miloš Bernart a Jiří Vaněček. V bonusu na HeroHero, Gazetistu a Forendors navíc probereme fenomén Četnických humoresek.
มุมมอง: 1 512

วีดีโอ

Rozpuštěná a vypuštěná sociální demokracie
มุมมอง 2.6Kวันที่ผ่านมา
Sociální demokracie vznikla jako hnutí dělníků, kteří se spojovali, aby dosáhli lepších životních podmínek. Čím vším tato strana u nás prošla, než se dostala do dnešního stavu? V bonusové části na HeroHero, Forendors a Gazetisto projdeme navíc i vývoj strany po roce 1989. Vyplatila se jí sázka na becherovku a bonmoty?
Husité na Žižkově - u Slovanské lípy
มุมมอง 2.2K14 วันที่ผ่านมา
S Petrem Čornejem jsme naše putování Žižkovem začali před týdnem na Vítkově, ale protože večer se naklonil a počasí horšilo, vydali jsem se dolů, ke Slovanské lípě. V jedné z nejstarších hospod na Žižkově jsme pak probrali leccos včetně mýtů o komunistickém Žižkově.
Husité na Žižkově - Vítkov
มุมมอง 2.3K21 วันที่ผ่านมา
Tentokrát jsme se vydali na špacír po Žižkově a koho jiného si pozvat coby průvodce něž Petra Čorneje - autora biografie Jana Žižky a moc zajímavé knížky Husité na Žižkově. Tento týden se vydáme na Vítkov a probereme vývoj Žižkova hlavně v 19. století a za starosty Hartiga. Za týden pak budeme pokračovat U Slovanské lípy.
Týden v Laichterově domě
มุมมอง 1.2Kหลายเดือนก่อน
Tento týden vás podcast Přepište dějiny vezme do Laichterova doma u Riegrových sadů v Praze. Projdeme nejen tímto sídlem někdejšího nakladatelství Jan Laichter, ale také osudy jeho obyvatel i plány na jeho obnovu. Průvodcem nám bude prapravnuk zakladatele Štěpán Lars Laichter. A v pátek se můžete těšit na záznam večerního vystoupení v Laichterově domě, které se věnovalo zestátnění soukromých na...
Slovanská knihovna stoletá
มุมมอง 995หลายเดือนก่อน
Před sto lety v Praze vznikla Slovanská knihovna. Jaký vliv na její vznik měla emigrace ze zemí Sovětského svazu? Jak se na jejím vývoji projevily dějiny 20. století? A co cenného vlastně Slovanská knihovna v pražském Klementinu uchovává? Hovořili jsme o tom s ředitelem knihovny Lukášem Babkou.
Na prohlídce Klementina
มุมมอง 1.8Kหลายเดือนก่อน
Zrcadlová kaple Klementina, stejně jako v Klementinu sídlící Slovanská knihovna mají letos kulatá výročí. Ideální příležitost podívat se do sídla Národní knihovny a poznat jeho pestrou historii. Tento týden tedy Klementinum jako sídlo knihovny, ale i bojujících studentů nebo meteorologické stanice. Či jako kulisa pro Světáky. Průvodcem nám bude generální ředitel Národní knihovny Tomáš Foltýn.
Jiří Kovtun
มุมมอง 1.4Kหลายเดือนก่อน
Před deseti lety zemřel český spisovatel, básník a historik Jiří Kovtun. Muž, který se během 41 let v exilu věnoval především Tomáši G. Masarykovi a první republice a zanechal po sobě dodnes inspirativní díla. Na Jiřího Kovtuna jsme vzpomínali s historičkou z Masarykova ústavu a archivu Dagmar Hájkovou a dcerou Jiřího Kovtuna Caroline.
Poslední slovo
มุมมอง 2.7K2 หลายเดือนก่อน
Tištěné Lidové noviny přestaly vycházet. Ti, kteří je už roky většinou nekupovali, teď hlasitě lkali nad tou ztrátou. Nejvyšší čas si tedy připomenout, jaké všechny tradice s Lidovými novinami zanikají, a kdo kromě Čapka a Peroutky je vlastně tvořil. Byly opravdu tak nezávislé, jak se říká? A byly tak výjimečné třeba v prvorepublikovém kontextu?
Nálevnami Vysočiny s Milošem Doležalem
มุมมอง 1.5K2 หลายเดือนก่อน
Po týdnu se vracíme na Vysočinu a se spisovatelem a básníkem Milošem Doležalem se tentokrát vydáme do náleven, putyk, palíren a výčepů kolem Lipnice a potkáme několik opravdu silných osudů. To celé nad knihou Tady nikdo není, jen já.
Vysočinou s Milošem Doležalem
มุมมอง 1.7K2 หลายเดือนก่อน
Podcast Přepište dějiny se na Vysočině potkal se spisovatelem a básníkem Milošem Doležalem a v letní náladě jsme si vyprávěli o lidech a místech, které má v kraji zvaném krabatina poznané a prochozené. První setkání patří spíše intelektuálům a písmákům kraje pod Lipnicí nad Sázavou.
Vlajkaři jdou
มุมมอง 2.9K2 หลายเดือนก่อน
Tu a tam se při šermování historickými příměry objeví pojem vlajkař. Kdo to byl, a jak se lišil vlajkaři před rokem 1939 a po něm? Co přivedlo i příčetné lidi do společenství vyznávajícího fašismus a co to ve své době znamenalo? A jak je možné, že vlajkaři bylo - mimo jiné - antiněmečtí? V dalším dílu natáčeném v altánu u grilu se to pokusíme rozmotat.
Daj-li medaili
มุมมอง 1.8K2 หลายเดือนก่อน
Milan Kundera nebo Bernd Posselt? A co třeba Bílý lev pro Karla prvního a posledního? A mají se vyznamenání dávat in memoriam? Dočká se jednou řádu TGM i Karel IV.? A co Mašíni? Sněmovna a Senát letos poslaly na Hrad rekordní počet návrhů na státní vyznamenání. Rozhodnutí je na prezidentovi, ale debata kolem toho byla hutná a historických perel bylo požehnaně.
Řím popáté - Vyhozeni z Vatikánu
มุมมอง 2.3K3 หลายเดือนก่อน
Putování Římem se uzavírá a kde jinde to celé zakončit než ve Vatikánu. Tam jsme ale už Martina C. Putnu nezlákali. A tak jsme sami opřeni o zeď baziliky svatého Petra probírali moderní vztahy Československa a papežského stolce i to, od kdy je vlastně současný Vatikán státem a kdo jej ustavil. Snad že to byly chvílemi až povážlivě kritické myšlenky, nás po chvíli odchytila ochranka a poslala na...
Řím počtvrté - všechny cesty vedou do Říma
มุมมอง 2.7K3 หลายเดือนก่อน
Putování Římem s Martinem C. Putnou nás tentokrát zavede za Čechy, kteří se zde usadili nebo s Římem spojili významnou část svých životů. Začneme v bazilice San Lorenzo in Lucina, kde je pochován Josef Mysliveček a pokračovat budeme v jedné z římských trattorií nad vínem a večeří. Proč tolik Čechů vlastně v Římě neuspělo? Je lepší být druhý v Římě než první v Čechách? A který rodák z Čech je je...
Řím potřetí - on to myslel dobře...
มุมมอง 3.2K3 หลายเดือนก่อน
Řím potřetí - on to myslel dobře...
Řím podruhé - Pád Říma
มุมมอง 3.9K3 หลายเดือนก่อน
Řím podruhé - Pád Říma
Řím - Piazza Navona
มุมมอง 2.5K4 หลายเดือนก่อน
Řím - Piazza Navona
Balíme na dovolenou
มุมมอง 2.4K4 หลายเดือนก่อน
Balíme na dovolenou
Kafka 100
มุมมอง 2.3K4 หลายเดือนก่อน
Kafka 100
Češi ve Vídni
มุมมอง 6K4 หลายเดือนก่อน
Češi ve Vídni
Nekončící příběh první republiky
มุมมอง 3.8K4 หลายเดือนก่อน
Nekončící příběh první republiky
Valdice podruhé: Valdickou věznici jako první řídila žena
มุมมอง 1.7K5 หลายเดือนก่อน
Valdice podruhé: Valdickou věznici jako první řídila žena
Crossover s Kanárky v síti
มุมมอง 3.4K5 หลายเดือนก่อน
Crossover s Kanárky v síti
Valdice poprvé: Kdy bylo v českých věznicích nejvíce plno?
มุมมอง 3.4K5 หลายเดือนก่อน
Valdice poprvé: Kdy bylo v českých věznicích nejvíce plno?
140 let Edvarda Beneše
มุมมอง 3.3K5 หลายเดือนก่อน
140 let Edvarda Beneše
Nebyly jen šeříky
มุมมอง 7K5 หลายเดือนก่อน
Nebyly jen šeříky
Svátek práce
มุมมอง 3.9K6 หลายเดือนก่อน
Svátek práce
Speciál: Jede, jede poštovský panáček... (díl druhý)
มุมมอง 1.3K6 หลายเดือนก่อน
Speciál: Jede, jede poštovský panáček... (díl druhý)
Speciál: Jede, jede poštovský panáček (díl první)
มุมมอง 2.4K6 หลายเดือนก่อน
Speciál: Jede, jede poštovský panáček (díl první)

ความคิดเห็น

  • @Martin-mb4kq
    @Martin-mb4kq วันที่ผ่านมา

    Skvělý poslech, fajne vaše tvorba

  • @milanmantic6326
    @milanmantic6326 4 วันที่ผ่านมา

    Aj vyštudovaní historici sú polarizovaní vo svojich postojoch a interpretáciách historických faktov. Mnohí neštudovaní archeológovia urobili pre poznanie dejín viac, ako tí študovaní. Biblia je jedna a jej interpretácie umožnili vznik mnohých náboženstiev a nedá sa povedať, že ju študuje málo vzdelaných odborníkov .

  • @VojtaNesvadba
    @VojtaNesvadba 5 วันที่ผ่านมา

    Krásné povídání, ale 2 minuty úvodu, než jste začli hovořit k tématu, pro mě jako prvoposluchače byly trochu moc

  • @paf8015
    @paf8015 7 วันที่ผ่านมา

    Jednu věc mi dodnes nikdo nebyl schopen vysvětlit a to fakt, že v mediích se vyskytovaly negativní názory především na Novotného i když v té době (dlouho před březnem 68.) plně fungovala předběžná cenzura. Čili ten, kdo ovládal celý ten cenzorský aparát záměrně chtěl očerňovat některé lidi. Jediným vysvětlením může být pouze plán jejich odstranění od moci a náhrada někým, kdo bude "poslušnější a flexibilnější". Jak se ukázalo, Dubček tyto naděje nenaplnil a byl nahrazen všeho schopným husákem.

  • @MarkFox88
    @MarkFox88 8 วันที่ผ่านมา

    Má česky mluvící část rodiny pocházela z Vídně, německy mluvící část z Prahy.

  • @jirifuchs1147
    @jirifuchs1147 11 วันที่ผ่านมา

    S odstupem času, kdy již nikdo, kdo zažil danou dobu, nemůže žít, bývá vnímání doby jiné. Historik Rychlík píše ve své knize, že Češi si žili za Rakouska výborně a vznikem republiky si vůbec nepomohli. Nevím, ani já, ani pan Rychlík, nežil za monarchie, dle čeho soudí, netuším. Mám pocit, že se vše s odstupem času trochu idealizuje.

  • @pavelnovak4740
    @pavelnovak4740 12 วันที่ผ่านมา

    Snad dvě doplnění: správně je uváděno, že v r. 1925 byla KSČ ve volbách druhá. Vyhráli agrárníci. Tak to ovšem bylo ve výsledcích za celé Československo. Pokud by se počítaly jen hlasy v Čechách a na Moravě, pak zde KSČ volby v r. 1925 vyhrála, byla první. Je to jeden z dokladů, že komunismus je dlouhodobou a nedílnou součástí české (nikoliv slovenské) duše, což se v české politice v mnoha formách projevuje i dnes, o sto let později .... Dále je uvedeno, že Zdeněk Fierlinger "byl agent NKVD, tedy patrně dělal pro Rusy". K tomu lze konstatovat, že v době, kdy byl Z. Fierlinger v souvisejících funkcích, byl šéfem NKVD Lavrentij Berija, což byl Gruzinec narozený gruzínským rodičům poblíž Suchumi (dnes součástí autonomní oblasti Abcházie). V Gruzii, resp. také v Azerbajdžánu pak politicky dlouho působil. Toto je zase doklad toho, že aktuální propagandistické ztotožňování Sovětského svazu s Ruskem, je velmi účelové a zjednodušující. Je to podobné, jako když komunisté do r. 1989 dětem ve školách tvrdili, že v NDR jsou hodní a napravení Němci a v NSR ti zlí.

    • @TomášPohodný
      @TomášPohodný 11 วันที่ผ่านมา

      To, co jste napsal, je čirá demagogie. Samozřejmě že Sovětský svaz byl pouze pokračováním velkoruského imperialismu s jiným nátěrem, a každý, kdo operuje národností Stalina, Beriji, Trockého, Dzeržinského, Mikojana nebo dalších ne-Rusů (nebo dokonce vydává Brežněva za Ukrajince), je buď užitečný idiot, nebo vědomý trol.

  • @miroslavaklimova4597
    @miroslavaklimova4597 12 วันที่ผ่านมา

    Horní Lideč, tahle obec není pro starý

  • @Cilbarzizkov
    @Cilbarzizkov 16 วันที่ผ่านมา

    Jee, to jste zacinali hned vedle nas. Husitska 45, tam o vasem podcastu radi debatujeme. Nestalo se neco zajimaveho i v nasem baraku? P.S. Verim, ze Vegan City (vedle nas) ma stejneho majitele domu a ital to neni.

  • @janmatejcek4497
    @janmatejcek4497 16 วันที่ผ่านมา

    Super rozhovor👍

  • @radekklier6123
    @radekklier6123 17 วันที่ผ่านมา

    Co to je za hrůzu?

  • @georgeholly5489
    @georgeholly5489 19 วันที่ผ่านมา

    Hodně příjemný a uajímavý povídání. Díky.

  • @JiruT2
    @JiruT2 19 วันที่ผ่านมา

    Tolik let a nic se nezměnilo, lidé jsou tu pořád stejní.

  • @adapeto
    @adapeto 20 วันที่ผ่านมา

    Môj prvy dojem z toho čo som tu počul je - robia si p*č* z SNP

  • @svedik8310
    @svedik8310 20 วันที่ผ่านมา

    Žižkov je hlavní město Prahy :-)

  • @paf8015
    @paf8015 21 วันที่ผ่านมา

    Dubček byl primitivní slovák, kterého v mládí plně zformoval dlouhodobý pobyt v v Rusku. Věděl, že čím vyšší funkce, tím lépe zásobený magazin, kam může a větší kancelář a příjemnější dovolená. Proto souhlasil stát se gubernátorem celého Československa. Jenom netušil, že za to bude "Kreml" chtít pozvání vojsk a legalizaci pobytu. Když mu to v 67. na prosincovém plénu UV vysvětlili, tak se posral strachy a začal koktat. Buď to Vy dva víte a děláte z lidí pitomce, nebo to nevíte a jste pitomci Vy.

  • @ELVIScz
    @ELVIScz 21 วันที่ผ่านมา

    Pan profesor Čornej je prostě klassa 👍 Mohl bych ho poslouchat hodiny... ♥️

  • @paf8015
    @paf8015 25 วันที่ผ่านมา

    Na 1m2 střechy zámku potřebujete 1 ha lesa

  • @pavelnovak4740
    @pavelnovak4740 26 วันที่ผ่านมา

    Husova slova "Pravda vítězí", za která následně husité i Jan Žižka krvavě proti svým nepřátelům bojovali, se nakonec dostala i na vlajku československého a později českého prezidenta. Onu pravdu si tedy přivlastnici jak komunisté, tak i všichni demokraté. Která je tedy ta správná pravda, která má vítězit? Za kterou pravdu stojí za to mít nikoliv názorové oponenty ale osudové nepřátele?

  • @radekstefan267
    @radekstefan267 26 วันที่ผ่านมา

    Žižkovu a Libni, zdaleka se vyhni. 😁

  • @dianamaruskova3477
    @dianamaruskova3477 26 วันที่ผ่านมา

    Jako jeden z bláznů, který s knihou pana profesora Husité na Žižkově prochodil tuhle čtvrť Prahy, děkuju za úžasný díl.

  • @paf8015
    @paf8015 27 วันที่ผ่านมา

    Proč i tolik let po srpnu lžete? Dubčekovi bylo nabídnuto v moskvě místo gubernátora v Praze pokud zajistí výměnou legální možnost přisunout ruskou armádu k hranicím s NSR. Buď to víte a na pitomce si jenom hrajete, nebo jste skutečně oba pitomci

  • @Osc1llateW1ldly
    @Osc1llateW1ldly 29 วันที่ผ่านมา

    1:47 - "po sjednocení Itálie SLASH dobytí Říma". Co to je? Co se děje s češtinou?

  • @JanSemka
    @JanSemka 29 วันที่ผ่านมา

    Ak chceme rozumieť tomu, čo sa deje teraz na Slovensku, potrebujeme poznať históriu KSČ.

  • @JanSemka
    @JanSemka 29 วันที่ผ่านมา

    Povedal by som, že Rudolf Slánsky bol odsúdený za to čo neurobil, a nebol odsúdený za to, čo urobil.

  • @barborasrbecka7817
    @barborasrbecka7817 หลายเดือนก่อน

    Velice zajimave povidani jako vzdy, ale s vadlu reci pana reditele to nedavam. 🤷‍♀️

  • @petrhas4152
    @petrhas4152 หลายเดือนก่อน

    Bojím se, že až to tady vezmou roboti, budeme popraveni s Horákovou i my všichni.

  • @tomaspalka161
    @tomaspalka161 หลายเดือนก่อน

    Když zemřel Brežněv, náš učitel +/- 30 let, se rozbrečel. Dostal strach, že bude válka..

  • @jankafka1535
    @jankafka1535 หลายเดือนก่อน

    Tam jsem chodil rád. Příjemný studijní prostor pod střechou, těžko sehnatelné knihy po ruce. Milí a ochotní lidé.

  • @mbr3209
    @mbr3209 หลายเดือนก่อน

    Kecálkové....👎👎👎😭👎

  • @jaro9560
    @jaro9560 หลายเดือนก่อน

    ste dost mimo, Husaka na SK prakticky nikto nechvali kvoli federalizacii, to je im uplne jedno, vacsina ani nevie, z enieco take bolo. je to ovela ovela prizemnejsie, ak Husaka chvalia, tak len ludia nad 50 rokov (to su ficovi volici) a na 99% za vystavbu bytov, pracu pre kazdeho, lacne pozicky a podobné ,,vydobytky" socializmu....mladi do 40 o nom nevedia takmer nic....niekedy treba pouzit ine metody ako historicke, v tomto pripade napr. sociologicke....

  • @svenrehulka5688
    @svenrehulka5688 หลายเดือนก่อน

    Zdravím chlapci ! Opouštěl jsem rodnou Prahuroku 1989 a od roku 1971 jsem Australan, ale tenkrát jsem ještě v novinách "Práce" četl zajímavý článek o "Hilsneriádě", na který fakt se Vás ptám v roce 2024 ! Jsem ročník 1941 a v naší rodině se o TGM vždycky mluvilo s úctou, i když časem jsem nabyl názoru, že i President Masaryk byl člověk z masa a kostí, což by mu nemělo ubrat na úctě každého Čecha ! Tehdy jsem četl, (v novinách "Práce"), že k vraždě Anežky Hrůzové se přiznal její jediný bratr, který nechtěl rozdělit zděděné polnosti a grunt, kterému pomohly okolnosti antisemitismu na českém venkově. To jsou okolnosti, které už (doufám) nejsou platné ve svobodné České Republice, tedy, jak myslím, patří i k tomuto článku "o Anežce" ! V Č.R. mam syna, a další rodinu a sám jsem tam po pádu bolševiků byl, ale na tato historická fakta pokud vím, nikdy nepřišla řeč ! Při čtení Vašeho článku "o Anežce" mně napadlo poprosit Vás o potvrzení pro všechny čtenáře a Vaše diváky, jestli je toto oficielně potvrzené ! Děkuji a zdravím ze Sydney ! SFR

  • @martindrapal890
    @martindrapal890 หลายเดือนก่อน

    Tenhle podcast poslouchám rád i proto že aranž toho podcastu je čistej. Na tomhle místě bych rád zmínil že ty hudební preděly jsou na poblití.

  • @JaroslavStedryjaroslav9
    @JaroslavStedryjaroslav9 หลายเดือนก่อน

    Tady v komentářích se zapomina kolika lidem benes ublizil,nektere byly po benesove zasahu i posláni na smrt,mnoho lidi se ani nevracelo ze světa po valce domu aby se benes na nich neudelal mstu.. Jinak diky benesovi mnichovska dohoda byla jen logisticka schuzka,vse zaridil benes svym tajnym dopisem.Pak andikoval a jakp soukroma osoba odjel na placene prednasky,pak do anglie kde jako soukroma osoba požadoval takovy konfort i penezni jako tehdejší anglicky předseda vlady.. A ohledně benesovych dekretu to je kapitola sama pro sebe,zabavovali se majetky i tem kteri jen mluvily nemecky a tuším uz od roku 1918az do 1945..Treba amici platili najem sve ambasady i za komunistu a kdyz vse padlo tak se vyporadali s dedici americke ambasady ohledne ruske benes ani nepockal jestli pravoplatni majitele teto budovy se vrati zpet do prahy a dal tuto budovu sovetskemu svazu ani tak dloubo po revoluci se pravoplatni dedicove nemohou dostat spravedlnosti a vrácení majetku..

  • @konstantinsvetlokreslic483
    @konstantinsvetlokreslic483 หลายเดือนก่อน

    Díky za fajn povídání, ale tentokrát mi u toho fakt chyběla kamera, ten prostor je krásný... Jo a mimochodem, v době Aviatické výstavy asi ještě žádné pražské letiště neexistovalo... 😏

  • @novyzbynek
    @novyzbynek หลายเดือนก่อน

    Salvador Dalí😁👍

  • @pjbecvar
    @pjbecvar หลายเดือนก่อน

    Ty poznámky o povídání o počasí přes víkend hezky dozrály. Nějak nám to počasí připomělo, že nás může ovlivnit :-).

  • @Deckard13
    @Deckard13 หลายเดือนก่อน

    Tak hodinu poslouchat to urozené R fakt nedám 🤷‍♂️

    • @OndraPecenka
      @OndraPecenka หลายเดือนก่อน

      Chudáčku

  • @jaro9560
    @jaro9560 หลายเดือนก่อน

    skuste si pozriet prace sucasnych historikov a uvidite, ze ceska stopa v SNP bola dolezita, nie kvoli ich mnozstvu ale kvoli konkretnym osobam, velitelom mensich jednotiek. kedze za prvej CSR mali Slovaci v armade jedineho! generala a absolutna vacsina dostojnikov boli Cesi. a nie vsetci po vzniku Slovenskeho statu odisli, pretoze tu uz mali rodiny a zazemie. A uz sa da dostat aj ku informaciam o zapojeni karpatskych Nemcov do SNP, samozrejme na slovenskej strane. vdaka tomu sa vyhli neskorsim deportaciam aj niektore nemecke dediny.

  • @LuciaNízka-l4i
    @LuciaNízka-l4i หลายเดือนก่อน

    Magori liberáli to sa nedá počúvať.Sedlaci českí dajte si šlapky ponožky a choďte na pivo sedloši 😅😅😅

  • @kamils7451
    @kamils7451 หลายเดือนก่อน

    Oba pány poslouchám rád ale tento díl mi nějak unikl. Ovšem takto aktivistickou "diskusi ", to je snad přes všechny čáry. Pro nás posluchače je dobré si uvědomit, že nezpochybnitelná erudice v dějepise ještě neznamená, že pánové nepodléhají svému politickému pudu bez schopnosti minimálního nadhledu. Inu politika. Ono je nakonec jedno jestli do vás hučí doktor, policista, zedník, umělec , instalatér nebo profesor historie. A právě v tom, že vede k tomuto poznání, je tato diskuse přínosná.

  • @svenrehulka5688
    @svenrehulka5688 หลายเดือนก่อน

    Zajímavost ! Před lety, kdy jsem byl mladým studentem na Průmyslové Škole Grafické ( pod Petřínem )tam učil profesor Gebauet, chemik a historik a ten souhlasil s pravostí obou "rukopisů" - nevím, jstli to je potvrzeno, nebo ne, ale profesor Gebauer byl kouzelný učitel a jeho druh výuky milovali všichni studenti ! SFR Zdravím miluji Vámi řečený vtip o "itrnici" .

  • @arnostkult7559
    @arnostkult7559 หลายเดือนก่อน

    Vynikající diskuse o Kovtunovi. Je tristní, jak málo informací je dostupných na Wikipedii. Možná by bylo vhodné to nějak napravit. cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Kovtun

  • @adamvonwolfsberg
    @adamvonwolfsberg หลายเดือนก่อน

    Pánové, Rhodos a Rhodésie jsou/byly dvě odlišné země. 😉

  • @petrbilsky2587
    @petrbilsky2587 หลายเดือนก่อน

    Smutne je ze jsou hlupaci tak sebejisti a lide moudri plni pochyb

  • @rubenzurek9629
    @rubenzurek9629 2 หลายเดือนก่อน

    Měnit je snadné hlavně pro leváky karieristy!

  • @pavelnovak4740
    @pavelnovak4740 2 หลายเดือนก่อน

    Zajímavá je zmínka o tom, že v 90. letech Lidové noviny jednoznačně preferují ekonomickou transformaci v pojetí Václava Klause. V tomto nebyly Lidové noviny jediné. Podpora volné ruky trhu, co nejširší svobody, kuponové privatizace a tehdejších pravicových vlád byla v 90. letech typická pro všechna česká média vč. veřejnoprávní televize. Jedinou výjimkou v tomto byl (snad) levicový deník Právo. Dnes naopak většina médií vč. veřejnoprávních považuje 90. léta za éru zločinu. Je to doklad toho, že média vždy jednají v zájmu inzerentů, v zájmu státu, v zájmu svých vlastníků a v zájmu aktuální převažující ideologie. Není to tedy tak, jak by si přál pan Heinrich, tedy aby média dělala objektivní a poctivé zpravodajstí. Média nejsou "zprostředkovateli", nestojí uprostřed mezi veřejností a politikou, jak by mělo vyplývat ze samotného slova "médium". Naopak jsou jedním z politických aktérů, který má své zájmy a tyto hájí. S tímto bychom měli k jejich "zpravodajství" přistupovat, a to více, kdy v důsledku elektronizace média ovládají společnost daleko masivněji než kdykoliv dříve.

  • @ceplma
    @ceplma 2 หลายเดือนก่อน

    Problém s Italy, že i když ta písnička obsahuje strašlivé sra..ky, tak je to krásná muzika en.wikipedia.org/wiki/Giovinezza . A ano přidám en.wikipedia.org/wiki/Bella_ciao , kde to je zcela stejné.

  • @jaroslavpetracek2188
    @jaroslavpetracek2188 2 หลายเดือนก่อน

    32:40 a dalších cca 6 min - hodně zaujímavé a silné téma z doby po Mnichovu 1938 - moc děkuji za připomenutí a trochu mi to připomíná i dnešní dobu, kdy podpis na smlouvě má pro někoho jen hodnotu inkoustu a papíru, že slovo chlapa už neplatí a někdo chce Novou Evropu od Lisabonu po Vladivostok.......

    • @zlataorchidea9869
      @zlataorchidea9869 2 หลายเดือนก่อน

      Přesně takovou Novou Evropu chtěl A.Hitler !

  • @eduardkrutis8589
    @eduardkrutis8589 2 หลายเดือนก่อน

    proč si mezi sebou vykáte, zní to nepřirozeně, to je taková maska pro posluchače?

    • @neuveritelny8519
      @neuveritelny8519 2 หลายเดือนก่อน

      Možná je tohle nezvyklé vykání jakási "vzpomínka" na forbíny V+W.

    • @petrhouzar9551
      @petrhouzar9551 2 หลายเดือนก่อน

      Někdy se zapomenou a tykají.