Světový pohár v biatlonu 2017/18 Oberhof Stíhací závod žen na 10 km

• เผยแพร่เมื่อ 14 ม.ค. 2018
  • V Oberhofu panovalo při závodě žen netypicky pěkné počasí a proto hodně závodnic střílelo jednotlivé položky čistě. To se sice nepovedlo Anastasii Kuzminové, která chybovala celkem dvakrát, ale díky rychlé střelbě, solidnímu běhu a náskoku z předcházejícího sprintu si neustále udržovala náskok v čele závodu a zvítězila. Za ní se umístily Italka Dorothea Wiererová a Ukrajinka Vita Semerenková, které střílely zcela bezchybně a tak se ze startovní 16. a 22. pozice posunuly až na medailová místa. Veronice Vítkové se nedařilo střelecky: při prvních třech střelbách nezasáhla vždy jeden terč, a tak i díky horšímu běhu klesala v průběžném pořadí. Až poslední položku zastřílela čistě, ale už se nezlepšila a dojela na 14. místě. Naopak Eva Puskarčíková střílela od začátku čistě a posouvala se průběžně až na 7. místo. V poslední střelbě vstoje však tři terče nezasáhla a klesla na 23. pozici.