Поки почав дивитися і як художник хочу сказати «від.бися» від Володимирського собору. Це перлина українських храмів з мистецької точки зору. Як задрали «соціологи» і проча наволоч яка намагається почати переоцінку мистецтва з точки зору ідеології. Яким би не був ідеологічно художник, він створив надзвичайні розписи для нашого храму! Ідеологія змінюється постійно. І незалежно від того в який період творилося мистецтво, воно лишається мистецтвом. Тим паче рівня Васнєцова. Не важливо як я до нього ставлюся як до людини, але він визначний художник. І твої слова що він «такий собі художник…» говорить лиш про те, що тобі в цю тему краще не лізти. Так противно слухати коли якийсь тупий профан починає оцінювати мистецтво і розповідати хто з кого списаний і як і що має бути намальоване. Що ти знаєш про мистецтво і як воно створюється? Як збираються референси, ідеї, шукається композиція і відбувається процес. Звучиш як тупа примітивна вата. Тільки українська вата, але все оцінює лиш через призму політики та ідеології. Як знайдеш художника, який зможе в стилістиці Васнєцова замінити Невского чи Радонєжського - наздоровʼя. Знімете в архів в музеї тоді замінені роботи. А іще «шок, сенсація - він писав образи з якихось людей і Іісуса з сина», щоб реалістичніше і якісніше намалювати. Напевно мав особисто Іісуса покликати і попросити його прийняти подобу дитини, щоб з нього змалювати. Ну і ідея що потрібно натуру шукати не по типу зовнішності, а по національності … Боже, припини цю тупу єресь. Ну і смішно звинувачувати Васнєцова в тому що він був за ідею «єдності народів» і на той час не спирався на археологічні дослідження українських істориків та археологів і на їх пізніші роботи. «Шок, сенсація і інтригі» - рівень цього відео.
Хіба князь Володимир був з бородою? Історично ловедено,що наші предки голилися, залишаючи вуса і чуба(оселедця) По наявності бороди бачили іноземця, іновірця - араба чи іудея чи кацапа.
Ми всі, старшого покоління, зґвалтовані московитською мовою і культурою. У нас у всіх є " стокгольмський синдром", тою чи іншою мірою, того чи іншого ступеню. Зараз, в нас є нагода зробити гвалтівника - скопцом, а себе - вилікувати від синдрому і наслідків зґвалтування. Дяка за відео. І не половинте молоко у малого. З народженням спадкоємця, батько! Мамі - сил і спокою, бо знаю їй дуже складно і тяжко зараз. Вам трьом - витримки і любові!
Після того, як нашу Лавру віддали россіянцям, я стала ходити молитися у Володимирським собор. Не знала, що так багато писав собор Васнецов. Не любила я цього художника ще зі школи. Тепер знаю чому. Дуже Вам дякую. Чекаю на інші Ваші сюжети, які дуже професійні.
Зробіть будь ласка сюжет про Врубеля. Це один з моїх найулюбленіших художників. Я багато знаю про його трагічну долю і величезний талант. Але від вас, я думаю, можу дізнатись ще багато цікавих фактів. Ви завжди знаходите щось невідоме і пізнавальне для широкого загалу. Залюбки дивлюсь ваші сюжети. Дякую вам за вашу роботу!
Про Врубеля неодмінно буде, просто ще хтозна-коли. Ми, я вам так скажу, іще про Миколу Ґе не зробили, хоча там такі теми-глиби, як серйозне релігійне мистецтво та автопортрети. Це просто мрії, а не теми. А Микола Ґе з покоління, старшого навіть від Ріпина ) Про Крамського був лише один випуск ) Не знаю, чесно кажучи - до Врубеля неодмінно доберемося в контексті релігійного мистецтва, а далі - може й окремий випуск буде. По "Демону"? Чи яку роботу в українському контексті ви вважаєте знаковішою? ))
@@kulturtrigger Я чула, що розпис Володимирського собору спочатку замовили Врубелю.У нього були ескізи, у порівнянні з якими все, що зробив там Васнєцов - це вторинність. Шкода, що ви не згадали про Врубеля, бо він теж був пов'язаний із собором, там є його орнаменти на арках. Хвороба завадила йому виконати замовлення. По"Демону" це відома історія, всі про це згадують, коли говорять про Врубеля. Його творчість була дуже масштабною і нестандартною, він не був попсовим художником, на кшталт того ж Васнєцова. Тож буду чекати відео про нього))) Дякую. Залюбки дивитимусь поки інші ваші відео
Моє знайомство з Києвом почалося саме з Володимирського собору і це любов на все життя. Храм не просто красивий, він неймовірно особливий... і судячи з вашого випуску, не лише для мене. Дякую!
Я обожнюю Володимирський Собор... Вперше коли мама привела мене до нього мені не було 7років...Деякий час потім я мешкала поряд зі святинею на вул.Франка.Звичайно,я не знала,хто зображений на кожній іконі... Щоразу,як вперше, була вражена красою і величчю Собору,знала історію будівництва і імена художників,які створювали розпис.
Неймовірний, приголомшливий випуск! Це пів години такого собі історично-теологічного мистецького-психологічного детективу, що проглядається на одному подиху, постійно підтримуючи інтригу, драйв, та напруження глядача. Неперевершено. Тисяча вподобайок !!!
вперше перший коментар? окремо дякую за варіант "вписування" московитських творців в українські контексти. Саме така зміна світогляду сприятиме, імхо, подоланню як меншовартості так і такого поширеного невігластва щодо власної історії і культури
Ох, і тему Ви сьогодні підняли... І дуже мудрі висновки наприкінці зробили. Коли дивишся на містичні розписи Володимирського собору, здається, що всі художники працювали, як єдиний організм. І, хоча ідеєю було утвердження "русского мира", врешті-решт всіх їх надихав світ український. Може, Сергію Радонезькому місце у музеї, а не в українському храмі, але загальний ансамбль - це шедевр.
Дякую. Дуже цікаво, особливо про творчість Васнецова у контексті інших митців Володимирського собору. Чекаємо на третю частину про Васнецова. Я вже багато чув/читав про повну неісторичність образів його "Богатирів", що в них забагато східного (ал-Дабрим, ель-Муромі та ібн-Імам ;-) ). І так, про Врубеля треба зробити відео, можливо не одне, бо він неабияк повязаний з Києвом.
Люблю собор, він такий рідний. Дякую за цей випуск, дуже помічний. Обожнювала Муху, всі кривились, коли купувала альбоми, мовляв, це ж не мистецтво, це комерція, реклами. А мене зачаровували панни-алегорії, квіти, птахи, досконалість і магія ліній. Доньку-підлітка якимось чином теж на нього підсадила))
Останнім часом мені все тяжче. Знов із дна піднялися ті думки про підміну. Я давно помітила, що вся ДРЕВНЯЯ РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА чомусь починається з 15 ст. І чомусь РУССКИЕ КНЯЗЬЯ завжди нам демонстрували бутіки Константинополя. А ті невеличкі фрагменти рукописних книг, на своїх ілюстраціях завжди мали червоні каптани, чоботи і шапки. І , обов'язково, всі були В ШТАНЯХ . А не в рясах. Оце кн.Володимир, вояка з вояків ну так прямо й россікав повітря золото шитим "царським" вбранням. Броню він носив, кольчугу. І зброю. А знімав лише , коли був у себе "вдома ". А текст , сучасного авторизованого переказу, прикривали літерами стилізованими під церковний шрифт. Мене оті Біблії старовинні завжди дивували. Якими би каліграфами ті писарі не були - в кожного СВІЙ ОСОБИСТИЙ ПОЧЕРК. А тексти буквально як під копірку. Це означає, що вони були ДРУКОВАНІ. А це означає --- нахабну підробку. Я вас дуже прошу. Ну взнайте, чи збереглися в Лаврі тексти Києво Печерського Патеріка. Вибачаюсь , рукописний текст. Для тих, хто зараз почне волати про пропаганду церковщини, хочу сказати: оті слащаві казочки, то сучасний ...бредня то. А Патрік, це прості записи про якісь події, чи особу. Що зробила. Чим прославилася. Наприклад, щось таке пам'ятаю, що якийсь князь багато гидоти наробив і привіз величезну взятку, щоб прикрити "дєло". І летів він дуже швидко, бо йому хрестом по лобі засвітили, разом з тим хабарем. Розумієте всю цінність такого документа? Там було кратко сказано за що, і чітко вказано хто. І було там скільки чого браття ручками зробили, скільки в чого і хто їм привозив. І про те, хто від щирого серця щось дарував. А нам оте сорносотенне підсовують. Пам'ятаєте в 2014, як ті потвори з хоругвами і начебто ОБРАЗОМ НЕРУКОТВОРНЫМ по нашім містам гади шастали. А ті ідіотки старі , з мп, майже їм чоботи лизали. Знаєте. Я би акуратненько оте мазиво перенесла на якісь холсти чи дерево і відправила в музей. А під тими мазями явно є щось, поверх чого оте було намазяно. І хай мені не розказують про ПОПРАННЯ ПРАВОСЛАВ'Я. Православ'я було знищено ще до 1906 року. Це офіціально сказав Іоанн Кронштадський. А оте що зробило рпц, ніякого відношення навіть до сект християнських не має. Нажаль нічого не збереглося. Я про Українські храми, ікони, і розпис. Все було знищено поляками і москалями. (Москаль, це назва солдата з армії Петра, а не те, що цьому приписують). Раритети вивозили як трофеї. Священиків вбивали , чи просто гнали. КНИГИ ПАЛИЛИ. І москалі це робили набагато жостокіше. Більшість з того, що "робили пани", то звичайне перекладання на когось своїх ... москалі є москалі, их там нет.
В лаврі, якщо придивитися (зайдіть у трапезну), теж багато чого було понапхано загарбниками із допомогою "художників". Почерк! Вони і зараз не зупиняються: наприклад в Маріку "героїчні" графіті замовляють... Уроди.
@@vapko9921 Я не з Києва. Нас перестали пускати років 25, чи більше. І що вони там весь цей час творили, не знаю. Може колись приїду. Але це вже треба, щоб як колись я з дітьми малими, а зі мною хтось був. Такі справи. Сподіваюсь хоч щось збереглося. Але сумнівно . За 25 років там і фундамент можна було рознести на друзки.
Дякую що на завершення сказали, що собор вам подобається, а то на початку стало якось моторошно. Я знала хто його розписував, але часто заходила до собору і розглядала розписи. Особливо любила "Страшний суд". Думаю, що багато "русского духа" їм не вдалося там залишити, є лише образи, а дух - український.
Мені не подобається , що польське правительство знищило собор у Варшаві. Це недобре і якось по-большевістскі. Раніше я цього не знала, хоча моя бабуся є полька
Репродукція картини з Іваном-царевичем і вовком висіла в дитинстві у мене над ліжком. Бабуся моя вважала, що, раз сюжет казковий, то це дуже доречно. Вона по всій хаті розвішувала репродукції. А я весь час думала, чому царівна з русскої казки у якійсь тюбетейці?
До речі ця картина потребує більшої уваги, але то таке, є про кого й про що знімати ) Зверніть увагу на пасивність царівни. На її позу. Жодної любові, лише тупа покора. Ось вам і русскоє, і Васнєцов це розумів та приймав
@@kulturtrigger Про це я теж хотіла написати )) Та думала, що лише мені так здавалося. Я думала: їй, мабуть, царєвіч не подобається. P.S. Мені він теж не подобався
Любила цю картину в радянському дитинстві, бо це було про казку. Коли тебе скрізь оточують трафаретні портрети Леніна, колгоспників, шахтарів і страшні карикатури капіталістів- картина з казковим сюжетом, це як інша реальність...Лише зараз помітила і ту тюбетєйку, і вбитий погляд дівчини, і того жіночоподібного царевича...А помітила лише зараз, завдяки Вам, бо багато років на це не дивилась. Бо від того руского міра відвернуло дуже давно, як від чогось збочено-фейкового і небезпечного... Зараз взагалі дивно, звідки брались ті царєвічі Івани чи Єлісєї? Гарно нас годували тими казками, яким в історії взагалі не було місця.
@@ВітаІвахненко-г9в Після Вашого коментаря згадала, чим саме мені не подобався царевич. Точно - жіноподібний. Не відповідав моїм дівчачим уявленням про те, яким ті царевичі повинні бути )) А вовк мені подобався - важко нести їх двох, а він терпить.
Богдане-Олеже, дякую Вам за цю енергійну, глибоку та насичену подорож! З нетерпінням очікую наступного відео про богатирів, за ради чого навіть спромігся на коментар, що роблю вкрай рідко ;) Здоров'я Лавріну та терпіння його натхненним батькам!
Дякуємо за ваш коментар! ) Розповідайте про нас друзям )) Якщо цікавий наш контент - ось тут є деякі новини про наші супровідні проєкти: bit.ly/46dxBvA
Ми маємо пам'ятати і знати нашу історію та культуру такими, якими вони були насправді. Це важливо, бо в історії були не лише добре та світле, але й темне та зле, саме пам'ять та значення про все погане і дає нам можливість не повторювати тих помилок та ставати кращими і сильнішими. Дякую Вам та вашій команді за ваш труд, це не тільки цікаво, але й дуже важливо!
Я просто ігнорую будь-які відносно новітні зображення Володимира, на яких йому примальовано бороду. Бо на старовинних монетах у нашого Володимира чудові українські вуса.))
Коментар вірний. Знаходите в гуглі запит по монетах Володимира і та дам...бороди немає і вуси чітко і ясно видно. Для чого рюским лізти в храми? Як люди можуть молитися Богу серед такої ехінеї??? Впершу чергу для мене є Творець. Я не розумію змісту розмалювань людськими істотами будівлі храму, якщо там людині належить шукати Бога?
Так-так про Врубеля випуск, будь ласка❤ Я повністю погоджуюсь, неможна все виробити і на чистому полі побудувати нове. Це вже пробували деякі в минулому столітті. Ми маємо бути багаті всією нашою історією, в тому числі пам'ятками, які створені представниками інших народів і культур. І на розділ від деяких, про це треба відверто говорити, без сорому чи самоприниження. І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь...
Ну що, друзі, чи цікава вам тема Васнєцова взагалі? ;) Я від себе не очікував, що так глибоко в неї порину )))
Ви подаєте цікаво. Звичайно, давайте ще
Поки почав дивитися і як художник хочу сказати «від.бися» від Володимирського собору. Це перлина українських храмів з мистецької точки зору.
Як задрали «соціологи» і проча наволоч яка намагається почати переоцінку мистецтва з точки зору ідеології. Яким би не був ідеологічно художник, він створив надзвичайні розписи для нашого храму!
Ідеологія змінюється постійно. І незалежно від того в який період творилося мистецтво, воно лишається мистецтвом. Тим паче рівня Васнєцова. Не важливо як я до нього ставлюся як до людини, але він визначний художник. І твої слова що він «такий собі художник…» говорить лиш про те, що тобі в цю тему краще не лізти.
Так противно слухати коли якийсь тупий профан починає оцінювати мистецтво і розповідати хто з кого списаний і як і що має бути намальоване. Що ти знаєш про мистецтво і як воно створюється? Як збираються референси, ідеї, шукається композиція і відбувається процес. Звучиш як тупа примітивна вата. Тільки українська вата, але все оцінює лиш через призму політики та ідеології.
Як знайдеш художника, який зможе в стилістиці Васнєцова замінити Невского чи Радонєжського - наздоровʼя. Знімете в архів в музеї тоді замінені роботи.
А іще «шок, сенсація - він писав образи з якихось людей і Іісуса з сина», щоб реалістичніше і якісніше намалювати. Напевно мав особисто Іісуса покликати і попросити його прийняти подобу дитини, щоб з нього змалювати. Ну і ідея що потрібно натуру шукати не по типу зовнішності, а по національності … Боже, припини цю тупу єресь.
Ну і смішно звинувачувати Васнєцова в тому що він був за ідею «єдності народів» і на той час не спирався на археологічні дослідження українських істориків та археологів і на їх пізніші роботи.
«Шок, сенсація і інтригі» - рівень цього відео.
Про Врубеля було б цікаво!
Хіба князь Володимир був з бородою? Історично ловедено,що наші предки голилися, залишаючи вуса і чуба(оселедця) По наявності бороди бачили іноземця, іновірця - араба чи іудея чи кацапа.
Ви так цікаво розповідаєте, тому й тема цікава.
Дякую Вам за роботу ! Дуже цікаво ! Як повезло студентам , мати такого викладача !
Я дивлюся всі Ваші випуски, дуже люблю мистецтвознавчі штудії, а наша українська мова додає їм особливої чарівності.
Як приємно чути правдиву інформацію про українську культуру
Дякую за руйнування міфів. Відкриваю по новому живопис
Дуже подобається цей канал, дивлюся всі випуски. Дякую Вам за роботу. Дуже пізнавально і цікаво.
Дякуємо, що коментуєте )) Розповідайте ще друзям і підписуйтеся на канал Кандидат цинічних наук ))
@@kulturtriggerДякуємо, що іноді Ви відповідаєте Вашим поціновувачам, і де тільки знаходите час? Бажаємо вдачі і добрих звісток нам усім!
Ми всі, старшого покоління, зґвалтовані московитською мовою і культурою. У нас у всіх є " стокгольмський синдром", тою чи іншою мірою, того чи іншого ступеню. Зараз, в нас є нагода зробити гвалтівника - скопцом, а себе - вилікувати від синдрому і наслідків зґвалтування. Дяка за відео. І не половинте молоко у малого. З народженням спадкоємця, батько! Мамі - сил і спокою, бо знаю їй дуже складно і тяжко зараз. Вам трьом - витримки і любові!
Після того, як нашу Лавру віддали россіянцям, я стала ходити молитися у Володимирським собор. Не знала, що так багато писав собор Васнецов. Не любила я цього художника ще зі школи. Тепер знаю чому. Дуже Вам дякую. Чекаю на інші Ваші сюжети, які дуже професійні.
не можу відірватися вже тиждень !! - цей канал - це знахідка
Напишете потім загальне враження, якщо так, дуже цікаво ))))
Подяка повага за вашу якісну просвітницьку працю .Завжди з великим задоволенням чекаємо ваші нові випуски. Прекрасний канал!
Просто щаслива, що випадково натрапила на ваш канал. Все цікаво, інформативно. Ваше, пане Олеже, мистецтво подання-👌. Дякую щиро)
Зробіть будь ласка сюжет про Врубеля. Це один з моїх найулюбленіших художників. Я багато знаю про його трагічну долю і величезний талант. Але від вас, я думаю, можу дізнатись ще багато цікавих фактів. Ви завжди знаходите щось невідоме і пізнавальне для широкого загалу. Залюбки дивлюсь ваші сюжети. Дякую вам за вашу роботу!
Про Врубеля неодмінно буде, просто ще хтозна-коли. Ми, я вам так скажу, іще про Миколу Ґе не зробили, хоча там такі теми-глиби, як серйозне релігійне мистецтво та автопортрети. Це просто мрії, а не теми. А Микола Ґе з покоління, старшого навіть від Ріпина ) Про Крамського був лише один випуск ) Не знаю, чесно кажучи - до Врубеля неодмінно доберемося в контексті релігійного мистецтва, а далі - може й окремий випуск буде.
По "Демону"? Чи яку роботу в українському контексті ви вважаєте знаковішою? ))
Згодна з кожним словом
@@kulturtrigger
Дуже цікаво послухати про час коли Врубель був дитиною і зростав в Одесі. Поо його навчання у рисувальній школі міста.
@@kulturtrigger Я чула, що розпис Володимирського собору спочатку замовили Врубелю.У нього були ескізи, у порівнянні з якими все, що зробив там Васнєцов - це вторинність. Шкода, що ви не згадали про Врубеля, бо він теж був пов'язаний із собором, там є його орнаменти на арках. Хвороба завадила йому виконати замовлення. По"Демону" це відома історія, всі про це згадують, коли говорять про Врубеля. Його творчість була дуже масштабною і нестандартною, він не був попсовим художником, на кшталт того ж Васнєцова. Тож буду чекати відео про нього))) Дякую. Залюбки дивитимусь поки інші ваші відео
картини у того Врубеля на рівні 10 років дітей
Прекрасна подача матеріалу: цікаво та пізнавально, з українською оптикою.
Дивитися Ваш канал це робити внесок у свій розвиток. Ще й безкоштовно. Дякую Вам за це.
У нас є і платний контент ) можете відвідати одну з наших лекцій )))
Моє знайомство з Києвом почалося саме з Володимирського собору і це любов на все життя. Храм не просто красивий, він неймовірно особливий... і судячи з вашого випуску, не лише для мене. Дякую!
Дякую за ваш коментар! Розповідайте друзям ))
Колотить від тих кацапів.Злодії і брехуни.
Такі знання феноменальні, стільки інформації, талановиті молоді українці, дякую!
Я обожнюю Володимирський Собор... Вперше коли мама привела мене до нього мені не було 7років...Деякий час потім я мешкала поряд зі святинею на вул.Франка.Звичайно,я не знала,хто зображений на кожній іконі... Щоразу,як вперше, була вражена красою і величчю Собору,знала історію будівництва і імена художників,які створювали розпис.
Ну от тепер знаєте дещо більше звичайного )
Дякую за працю.
Не підготовленій людині важко сприймати таку професійну інформацію і її виклад в такій формі .
Дякую за відео!!! Я теж люблю цей собор, тим паче мене хрестили там і мої батьки вінчалися саме там. Часто заходила туди у дитинстві.
Неймовірний, приголомшливий випуск! Це пів години такого собі історично-теологічного мистецького-психологічного детективу, що проглядається на одному подиху, постійно підтримуючи інтригу, драйв, та напруження глядача.
Неперевершено.
Тисяча вподобайок !!!
Дякуємо вам за правду та Слава ЗСУ 🙏💙🇺🇦🇺🇦
Героям слава! ) А ви дивіться та розповідайте друзям! )
Дуже цікаво❤❤історія і мистецтво!! Хай вам щастить!!!дивлюся вас часто
Раді цьому ) Дивіться й старіші відео, наш канал існує досить давно )
вперше перший коментар? окремо дякую за варіант "вписування" московитських творців в українські контексти. Саме така зміна світогляду сприятиме, імхо, подоланню як меншовартості так і такого поширеного невігластва щодо власної історії і культури
Цілком можливо ) Але сюжет ви все одно додивляйтеся й коментуйте по факту - цікаво як вам він )
додивилась з задоволенням (як практично всі випуски цього каналу), відредагувала коментар :) ще раз дякую!
Це дуже цікаво і важливо знати. Дякую Вам.
Розповідайте про нас друзям ))
Ох, і тему Ви сьогодні підняли... І дуже мудрі висновки наприкінці зробили. Коли дивишся на містичні розписи Володимирського собору, здається, що всі художники працювали, як єдиний організм. І, хоча ідеєю було утвердження "русского мира", врешті-решт всіх їх надихав світ український. Може, Сергію Радонезькому місце у музеї, а не в українському храмі, але загальний ансамбль - це шедевр.
Дякую Вам, за просвіту.Цікаво і пізнавально.Пишаюся.❤❤
зараз це мій найулюбленіший канал! Ніколи не знаєш що знайдеш в середені, це як прохід через вузький прохід в якусь шикарну галерею! Дякую
Дякую. Дуже цікаво, особливо про творчість Васнецова у контексті інших митців Володимирського собору. Чекаємо на третю частину про Васнецова. Я вже багато чув/читав про повну неісторичність образів його "Богатирів", що в них забагато східного (ал-Дабрим, ель-Муромі та ібн-Імам ;-) ). І так, про Врубеля треба зробити відео, можливо не одне, бо він неабияк повязаний з Києвом.
Дякую!!!!!
Гарну, важливу РОБОТУ робите.
Хай Всевишній береже ВАС УСІХ.
Дякую.
Дякую за роботу. Нам так багато чого треба переосмислювати, так що допомога таких просвітників як ви просто необхідна!
Успіхів !🎉🎉🎉
Люблю собор, він такий рідний. Дякую за цей випуск, дуже помічний.
Обожнювала Муху, всі кривились, коли купувала альбоми, мовляв, це ж не мистецтво, це комерція, реклами. А мене зачаровували панни-алегорії, квіти, птахи, досконалість і магія ліній. Доньку-підлітка якимось чином теж на нього підсадила))
Спеціально в Празі купила альбом Мухи в його Муззєї. Дуже подобається
Останнім часом мені все тяжче. Знов із дна піднялися ті думки про підміну. Я давно помітила, що вся ДРЕВНЯЯ РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА чомусь починається з 15 ст. І чомусь РУССКИЕ КНЯЗЬЯ завжди нам демонстрували бутіки Константинополя. А ті невеличкі фрагменти рукописних книг, на своїх ілюстраціях завжди мали червоні каптани, чоботи і шапки. І , обов'язково, всі були В ШТАНЯХ . А не в рясах. Оце кн.Володимир, вояка з вояків ну так прямо й россікав повітря золото шитим "царським" вбранням. Броню він носив, кольчугу. І зброю. А знімав лише , коли був у себе "вдома ". А текст , сучасного авторизованого переказу, прикривали літерами стилізованими під церковний шрифт. Мене оті Біблії старовинні завжди дивували. Якими би каліграфами ті писарі не були - в кожного СВІЙ ОСОБИСТИЙ ПОЧЕРК. А тексти буквально як під копірку. Це означає, що вони були ДРУКОВАНІ. А це означає --- нахабну підробку. Я вас дуже прошу. Ну взнайте, чи збереглися в Лаврі тексти Києво Печерського Патеріка. Вибачаюсь , рукописний текст. Для тих, хто зараз почне волати про пропаганду церковщини, хочу сказати: оті слащаві казочки, то сучасний ...бредня то. А Патрік, це прості записи про якісь події, чи особу. Що зробила. Чим прославилася. Наприклад, щось таке пам'ятаю, що якийсь князь багато гидоти наробив і привіз величезну взятку, щоб прикрити "дєло". І летів він дуже швидко, бо йому хрестом по лобі засвітили, разом з тим хабарем. Розумієте всю цінність такого документа? Там було кратко сказано за що, і чітко вказано хто. І було там скільки чого браття ручками зробили, скільки в чого і хто їм привозив. І про те, хто від щирого серця щось дарував. А нам оте сорносотенне підсовують. Пам'ятаєте в 2014, як ті потвори з хоругвами і начебто ОБРАЗОМ НЕРУКОТВОРНЫМ по нашім містам гади шастали. А ті ідіотки старі , з мп, майже їм чоботи лизали.
Знаєте. Я би акуратненько оте мазиво перенесла на якісь холсти чи дерево і відправила в музей. А під тими мазями явно є щось, поверх чого оте було намазяно. І хай мені не розказують про ПОПРАННЯ ПРАВОСЛАВ'Я. Православ'я було знищено ще до 1906 року. Це офіціально сказав Іоанн Кронштадський. А оте що зробило рпц, ніякого відношення навіть до сект християнських не має.
Нажаль нічого не збереглося. Я про Українські храми, ікони, і розпис. Все було знищено поляками і москалями. (Москаль, це назва солдата з армії Петра, а не те, що цьому приписують). Раритети вивозили як трофеї. Священиків вбивали , чи просто гнали. КНИГИ ПАЛИЛИ. І москалі це робили набагато жостокіше. Більшість з того, що "робили пани", то звичайне перекладання на когось своїх ... москалі є москалі, их там нет.
В лаврі, якщо придивитися (зайдіть у трапезну), теж багато чого було понапхано загарбниками із допомогою "художників". Почерк! Вони і зараз не зупиняються: наприклад в Маріку "героїчні" графіті замовляють... Уроди.
@@vapko9921 Я не з Києва. Нас перестали пускати років 25, чи більше. І що вони там весь цей час творили, не знаю. Може колись приїду. Але це вже треба, щоб як колись я з дітьми малими, а зі мною хтось був. Такі справи. Сподіваюсь хоч щось збереглося. Але сумнівно . За 25 років там і фундамент можна було рознести на друзки.
Дякую, дуже цікаво, тай ще українською мовою.
Коментар для розвитку якісного українського каналу❤ дякую за чудове та цікаве відео❤
Щиро дякуємо вам, що коментуєте!
Подяка вам Богдане. Цікаво. Грунтовно.❤
Дуже цікаво, змістовно, інформативно. 😊
Дякую що на завершення сказали, що собор вам подобається, а то на початку стало якось моторошно. Я знала хто його розписував, але часто заходила до собору і розглядала розписи. Особливо любила "Страшний суд". Думаю, що багато "русского духа" їм не вдалося там залишити, є лише образи, а дух - український.
Ох, покаже час. Дух там і справді особливий - якийсь декаданс, я би сказав. А може просто релігійна містичність так виглядає
Мені не подобається , що польське правительство знищило собор у Варшаві. Це недобре і якось по-большевістскі. Раніше я цього не знала, хоча моя бабуся є полька
Дякую! З нетерпінням чекаємо нові відео!
Дякую за цікавий контент. Чекатиму наступного випуску
Дякую. Дуже цікаво!! Хоча розпис Володимирського собору подобається. Обличчя гарні, очі проникливі. Треба переосмислити...
Дякую пане Богдане ! Йой ця міфологія ... Як іі використовують батюшки ...
Вітаю друзів Украіни та Ізраіля !
Дякую, завжди дивлюся вас з великим задоволенням.
Репродукція картини з Іваном-царевичем і вовком висіла в дитинстві у мене над ліжком. Бабуся моя вважала, що, раз сюжет казковий, то це дуже доречно. Вона по всій хаті розвішувала репродукції. А я весь час думала, чому царівна з русскої казки у якійсь тюбетейці?
До речі ця картина потребує більшої уваги, але то таке, є про кого й про що знімати ) Зверніть увагу на пасивність царівни. На її позу. Жодної любові, лише тупа покора. Ось вам і русскоє, і Васнєцов це розумів та приймав
@@kulturtrigger Про це я теж хотіла написати )) Та думала, що лише мені так здавалося. Я думала: їй, мабуть, царєвіч не подобається. P.S. Мені він теж не подобався
А я боялась цієї картини, репродукція була в нашої сусідки, і кожного разу вона наводила на мене жах, особливо ліс і вовк.
Любила цю картину в радянському дитинстві, бо це було про казку. Коли тебе скрізь оточують трафаретні портрети Леніна, колгоспників, шахтарів і страшні карикатури капіталістів- картина з казковим сюжетом, це як інша реальність...Лише зараз помітила і ту тюбетєйку, і вбитий погляд дівчини, і того жіночоподібного царевича...А помітила лише зараз, завдяки Вам, бо багато років на це не дивилась. Бо від того руского міра відвернуло дуже давно, як від чогось збочено-фейкового і небезпечного... Зараз взагалі дивно, звідки брались ті царєвічі Івани чи Єлісєї? Гарно нас годували тими казками, яким в історії взагалі не було місця.
@@ВітаІвахненко-г9в Після Вашого коментаря згадала, чим саме мені не подобався царевич. Точно - жіноподібний. Не відповідав моїм дівчачим уявленням про те, яким ті царевичі повинні бути )) А вовк мені подобався - важко нести їх двох, а він терпить.
Дякую за цікавий нетривіальній проукраїнський виклад загальновідомої інформації
Дякую Вам за Вашу працю.
Слава Україні!!!
Дякую за вашу просвітницьку роботу! Вона необхідна, як повітря, для кожного українця.
Цікаво і пізнавально!
Багато праці, дякуємо !
Наснаги!
Слава Україні!
Дякую...❤
Дуже цікаві гіпотези. Спонукає до роздумів.
Дуже цікавий випуск! З нетерпінням очикую сюжету про Врубеля!
Дякую, цікаво, як завжди.
Щиро дякую за просвіту.Успіхів.
Дякую за цікавий контент!
Володимирський собор справді дуже атмосферний, згодна на всі 💯, і так, чекаю продовження сюжету) Дякую, цікаво надзвичайно, як і завжди!❤️💙💛
Дякую. Як завжди цікаво !
Дякую! Як завжди цікаво і корисно!
З нетерпінням чекаю продовження!
Щира подяка за випуск. ❤
Дякую. Цей собор, я вивчаючи храмове мистецтво, відвідала першим. Коли була вперше в Києві я гуляла по зошиту з конспектом з пар
Дякую! Дуже цікаво!💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙
Молодець❤,головна Ваша заслуга-пробудження зацікавленості,деколи потрібно залишити людям можливість шукати відповіді.!!!!🎈
Дякую за Вашу просвітницьку роботу 👍
Богдане-Олеже, дякую Вам за цю енергійну, глибоку та насичену подорож! З нетерпінням очікую наступного відео про богатирів, за ради чого навіть спромігся на коментар, що роблю вкрай рідко ;)
Здоров'я Лавріну та терпіння його натхненним батькам!
Дуже цікаво. Дякую за кропітку роботу з картинами
Завжди будь ласка ) Залюбки самостійно монтую відео ))
Для мене це дійсно шок контент. Дякую за те,що можна почути іншу думку. І міркувати.
Вподобайка та комент, це завжди залюбки!) Дякую за Вашу працю. Чекаємо на інші роботи.
Дякуємо, що коментуєте )) Розповідайте ще друзям і підписуйтеся на канал Кандидат цинічних наук ))
@@kulturtrigger на циніка вже підписаний. Зробив це одразу!) Чудовий канал.
Коментар та вподобайка! у підтримку каналу дякую за Ваше видео!
Дякуємо за ваш коментар! ) Розповідайте про нас друзям )) Якщо цікавий наш контент - ось тут є деякі новини про наші супровідні проєкти: bit.ly/46dxBvA
Дуже цікаве відео! Дякую за роботу. Чекаю наступні відео!
Дуже цікаво! ❤❤❤❤
Дякую. Завжди круто.
Дякую каналу. Дуже багато нового дізналася сьогодні
Дякую, дуже цікаво!
Дуже цікава інформація! Про Врубеля було б цікаво послухати.
О, це неодмінно ))
Плануємо, але ще до того стільки всього буде ;)
Дякую, пане Олеже за цікаву історичну екскурсію по Володимирському собору , та чекаю на "Трьох богатирів"
👍 чудова робота! Дякую за випуск!
Дяка вам за роботу!
Дякую. Це можна переглядати вічно
Дякую, за кожен випуск! Слухати корисно і приємно)
Обожнюю ваші відео, ви великі молодці, дуже дякую ☺️
Погоджуюся з Вами, пане Богдане, фрески Володимирського собору -- найкращі роботи Васнєцова. Вони дуже відрізняються від традиційного лубка.
Дякую, дуже цікава розповідь.
Дякую за працю
Дякую за Вашу працю !!
Дуже вичерпно !😮 у
Супер цікаво, Володимирський собор особливий храм.. дякую, чекаю нових випусків!
Вітаю!Дуже чекаю на випуск про Врубеля!!!Дякую за працю💛💙Сил вам і натхнення))
Дякую за просвітницьку працю.
Як завжди дуже цікаво, глибоко, оригінально. Але окрема подяка за україноцентричність, браво ❤
Дякую щиро за просвітництво! Удачі завжди!
Дякую дуже, ви робити дуже важливим вправи: тренуєте наши мізки і спостережливість. Треба завжди думати❤
Ми маємо пам'ятати і знати нашу історію та культуру такими, якими вони були насправді. Це важливо, бо в історії були не лише добре та світле, але й темне та зле, саме пам'ять та значення про все погане і дає нам можливість не повторювати тих помилок та ставати кращими і сильнішими.
Дякую Вам та вашій команді за ваш труд, це не тільки цікаво, але й дуже важливо!
Я просто ігнорую будь-які відносно новітні зображення Володимира, на яких йому примальовано бороду. Бо на старовинних монетах у нашого Володимира чудові українські вуса.))
Ахаха також цікавий та мабуть правильний підхід, якщо сильно заморочуватися ))
Коментар вірний. Знаходите в гуглі запит по монетах Володимира і та дам...бороди немає і вуси чітко і ясно видно.
Для чого рюским лізти в храми?
Як люди можуть молитися Богу серед такої ехінеї??? Впершу чергу для мене є Творець. Я не розумію змісту розмалювань людськими істотами будівлі храму, якщо там людині належить шукати Бога?
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Дякую, дуже подобаєтся ваше світобачення .Цікави усі ваши програми.
Дуже цікаво! Захоплююсь важкою працею🤘
Дуже вдячна Вам за цікаві та змістовні лекції 💛💙
Так-так про Врубеля випуск, будь ласка❤ Я повністю погоджуюсь, неможна все виробити і на чистому полі побудувати нове. Це вже пробували деякі в минулому столітті. Ми маємо бути багаті всією нашою історією, в тому числі пам'ятками, які створені представниками інших народів і культур. І на розділ від деяких, про це треба відверто говорити, без сорому чи самоприниження. І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь...
Дякую за вашу роботу, дуже повчальні і цікаві і пізнавально.
Дуже!Дуже цікаво!Дякую автору за працю, дякую за просвітництво!
Подяка та вподобайка за Вашу працю.