a pewnie i tak po chwili by zdjął koszulkę bo za ciepło :) Ekstra materiał. Ja się męczyłem u siebie w domu z wełną rockwoola z rolki. O ile ściany (dom szkieletowy) to żaden problem, to już strop parteru to ciężka praca. Pozdrawiam.
Pracuje na kopalni 30lat i jest jedno ważne zdanie które ubijają co roku na szkoleniach " nie ma rzeczy czy materiałów nie palnych " wszystko ale to wszystko się pali tylko warunki w których to robi są zmienne . Dla mnie jeśli chodzi o wełnę skalną to najzdrowszy materiał jaki mogłeś użyć do tego typu czynności i do życia . Popieram wybór :) jeśli chodzi o wełnę , nie wiem co z pianą .
Witam. Rozwialeś moje wątpliwości bo też biorę sie za ocieplenie poddasza. Nawet zrobiłem test palny wełny i piany. ....wniosek mój taki.... piana może i się nie zapali ale ile dymu i smrodu było z kawałeczka piany że szkoda gadać. Przy wełnie ani dymu ani ognia co mnie do końca przekonało o wyborze materialu . Dzięki i pozdrawiam.
Witaj Łukasz jestem nowym subskrybentem twojego kanału. Naprawdę czasami zrywam boki z twoich filmów co wyprawiacie z Kawą. Nie zrozum mnie źle oczywiście uważam Ciebie za fachowca, ale po prostu lubię twoje filmy. Zacząłem ten post akurat pod tym filmem bo poprostu oglądam nie po koleji. Z tą pianą pur masz 💯 % racji, ale nie powiedziałeś chyba bardzo ważnej rzeczy dlaczego wełna, a nie piana. Bo poprostu jak coś Ci padnie np jakś instalacja, której masz tam od groma to nie będziesz popylał z nożykiem do tapet i pruł wszystko po kolei jak leci. Tylko odgarniesz naprawisz zasypiesz i po robocie. Widziałem kiedyś taki dom po pruciu, dłubaniu i choroba jeszcze wie co on tam robił, żeby się dostać do instalacji. Gdyby to na mnie padło to podjechał bym spychaczem i rozpiździł ten domek 💪Pozdrawiam całą ekipę mauvais
jestem tradycjonalistą wole star sprawdzone metody , bardzo ciekawy i mądry film może co ,niektórzy pomyślą dwa razy nie od pardy w USA rezygnują z izolacji pianowej pozdrawiam :)
Super, że nie palna ta wełna, ale jak będzie ci się paliło poddasze to wszystko ci się zsypie na głowę ;) i ogień dostanie podmuch świeżego powietrza :)
Super. Gdybys wybrał celuloze moglbys pracowac w masce ,okularach i t shirt. O drapaniu nie byloby mowy. Najwazniejsze ze zrobiles to metoda bezspoinową. Zrobiles WIELKA robotę sobie ...i branzy wdmuchiwania materialow ociepleniowych. Dzieki
Wykonuję takie docieplenia ,także polecam metodę wdmuchiwania jako jedna z najefektywniejszych metod izolacji tego typu w szczególności jeśli chodzi o konstrukcje wiązarowe ,gdzie ciężko dokładnie rozłożyć tradycyjny materiał izolacyjny .
Fajne rozwiazanie, jedyny duży problem powstanie w przypadku zalania tej wełny przez nieszczelnosc w dachu. W takiej sytuacji wełna bedzie do wymiany. Zawilgocona traci swoje własciwosci bezpowrotnie. A tak przy okazji chyba ktos tu niezle pojechał po ambicji firmom sprzedajacym i aplikujacym pianę pur. Jeszcze jedno na takie ocieplenia stosuje piany pur zamknietokomórkowe te o lepszych parametrach izolacyjnych niż otwartokomórkowa , stąd przyjmuje się że ok. 20 cm piany zastapi 30 cm wełny. Pozdrawiam wykonawców.
I bardzo dobra decyzja. Mnie też przekonują po 1.grubość 2.akustyka 3.palność. Piana niby nie palną ale jednak wchodzi w reakcję z ogniem kiedy jest pożar. Pozdrawiam
No to cyk łapa w górze. Jak zawsze zresztą. Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę ci podesłać zdjecia z mojej budowy, wlasnie muruje kominy. Oczywiscie z twojego przepisu idzie jak złoto jutro kończę=) Za tydzien wchodzą cieśle. Jak dotąd bedzie to pierwsza rzecz której nie będę robił sam. Jeżeli macie wątpliwości czy da się zbudować dom ogladając ten kanał to jestem żywym przykładem . TAK DA SIĘ. Piony są wszedzie, przekątne zachowane i gitara... Pozdro Łukaszu
Zgadzam się z rozkminką . Ja natomiast mogę powiedzieć że jak ktoś robi blacho dachówką i wiatrołapem i dojdzie do uszkodzenia poszycia , to masz katastrofę . Nie dość że wszystko wywieje to nasiąknie tak że Ci wszystkie gipsy popękają lub odpadną . Nie ma rozwiązań idealnych . Przy dzisiejszych systemach wentylacji uważam że zamknięto komórkowa PUR to najlepsze rozwiązanie . Otwarto komórkowa to antyk w 2019
Widzę kolego że pracujesz na maszynie ixflock ,na tych ustawieniach na pilocie masz bardzo wysokie zagęszczenie materiału ,a ja osobiście wybrał bym wełnę celulozową np.ekofiber jest o niebo lepsza od granrocka ,pracuję z tymi materiałami 12 lat pzd.
Brawo Rockwool za postawę i chęć współpracy... Można polecać znajomym że produkt godny polecenia...napisz czy swędzenie po 2 dniach znika.. Pozdrawiam całą ekipę...
Powiem Ci, że generalnie lajcik. W porównaniu do wełny z rolni dużo mniejsze pylenie i swędzenie. Po kąpieli w chłodnej wodzie i szare mydło , dokładne umycie i spokojna nocka bez swędzenia, drugi dzień zero już objawów.
Zgadza się, aczkolwiek to zależy od firmy i rodzaju wełny (czytaj ceny ...),ta droższa jest wręcz przyjemna w dotyku ,ta tańsza bardziej pyli i drapie .
W Holandii to robiłem z tym ze tam papier ze szmatami jest zmielony i przez sufit wdmuchiwane jest.A od góry to sypnąłem normalnie i równaliśmy na belkach.
I tu masz prawdę. Piana pur to jest lipa no jeśli jest napuszczona do wymiaru bez odcinki to zda egzamin. Ale jeśli jest z nadmiarem i jest odcięta to traci właściwości i się utlenia . Więc po przecięciu piany z czasem będzie kruszec i żadną izolacją nie będzie. Wiem coś o tym. 😉
@Łukasz Budowlaniec Czy drugi raz również wybralbys skalną nasypową? Brałeś pod uwagę celulozę? Muszę na szybkości wybrac materiał i nie moge sie zdecydowac. Pozdro
jakie byś polecił ocieplenie do domku jednorodzinnego ze stropem lanym (monolitycznym) opowiedz coś więcej na temat rekuperacji jeśli możesz. Na jej temat też jest dużo różnych zdań. Co Ciebie skłoniło do instalacji
@@xisssd też się nad tym zastanwiałem jak wejdzie, ale to ustrojstwo znajdzie miejsce zawsze, wg mnie najprościej mysz/kuna wejdzie przez "wróblówkę" , pod dachówką
Witam. Czy miejsce zastosowania folii w innym miejscu niż sugeruje producent zostało uzgodnione z producentem? Montaż całości jak na filmie wymaga mniej miejsca ale tracimy pustkę pomiędzy GK a folią. Z góry dzięki za odpowiedź.
Najsłabszy punkt tej metody ocieplenia to płyta KG w miejscach wkrętów mocujących płytę do profili. Też mam wiązary, stelaż z położonymi rurami WM i rozważam czym to ocieplić. Piana złapie się dolnego pasa wiązarów i jest niejako samonośna, tyle że w razie W będzie problem, by się dostać do rur wentylacji mechanicznej. Wełna/Celuloza tego problemu tak nie stworzą ale..nikt pewnie nie robił badań, jakie obciążenie wytrzyma płyta KG. Łukasz jest niejako Beta testerem ;)
Super sprawa :) i prawda wełna świetnie się sprawdza, różnica jest odczuwalna praktycznie od razu. Mam pytanie od nośnie czy może ktoś coś wie, jak wygląda kwestia ocieplania mieszkania od wewnątrz w bloku, ostatnie piętro. Tutaj mam głównie na myśli ocieplenie sufitu, jaki materiał by był odporny na zmienne temperatury i wilgoć. Pozdrawiam i Dziękuję, kolejny świetny filmik :-)
Jeżeli jest podwójny strop ( kiedyś tak budowano) to jest wolna przestrzeń. Można ocieplać właśnie taką wełna robiąc otwory w pierwszej warstwie "stropu". Otwory należy później zaślepić i zaizolować np papą.
Co prawda trochę minęło od nagrania i publikacji tego materiału, ale może masz więcej nagrań pokazujących całość tego systemu, a więc i maszynę do aplikacji i pracę Pawła, który jak zrozumiałem, dozował tam ten granulat. Sama aplikacja granulatu to monotonne zajęcie, nie było potrzeby dawać tego 1,5h. Wystarczyłoby 15 minut aplikowania i z 5 minut pokazania pracy Pawła. Jednak i tak fajne materiały kręcisz, warto zobaczyć przed budową "z czym to się je", nawet jeśli nie buduje się samemu. Można wtedy pogadać z ekipą wiedząc, o czym oni mówią.
Łukasz taki zasyp można by było robić bezpośrednio z worków bez maszyny nadmuchującej ? Oczywiście wiem, że było by to o wiele trudniejsze... bo pewnie maszyna ją trochę rozdrabnia.
Łukaszu grubość ocieplenia jaką dałeś to 40 cm Jakie jest obciążenie sufitu kg/m2, proszę podaj ( również planuje takie ocieplenie a ciężko uzyskać ten współczynnik ) Super odcinek!
Mam pytanie, istotne dla mnie😉 mam kilka skosów w chacie do ocieplenia, są głębokie i ciężko dostępne. Czy ta wełna, granulowana nadaje się to zwykłego otwarcia paczki na strychu i wsypania w skosy?
A co się dzieje w takim przypadku ze szczeliną wentylacyjną pomiędzy folią a izolacją ? Jak to wygląda w przypadku dachów tradycyjnych (nie wiązarów) z poddaszem użytkowym ? Jak wypełnia się skosy ? Czy w przypadku skosów nie jest to zalecane ?
Nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale istotną sprawą będzie też to że jak pianą pur zalejesz to już ciężko będzie się dostać aby coś poprawić lub zmienić, a tą wełnę chyba możesz rozgrzebać i spokojnie coś zrobić by następnie zasypać spowrotem. Dobrze myślę? PS. Zabrałeś pacę z wieńca? :P
Jak zobaczyłem ta welne to pierwsza myśl była taka: ale myszy i kuny będą miały frajdę. Czy na ten temat może Pan się wypowiedzieć powiedzieć Panie Łukaszu? Pozdrawiam
Mam podobne poddasze do Twojego, tyle że przerwy między belkami są równe. Zastanawiam się czy izolować pianą czy wełną (ale raczej pójdę w kostki).Czy sam dach też będziesz izolował wełną?. Pozdro.
@@ukaszBudowlaniec Łukasz powiedz ten współczynnik co wybrałeś to njlepszy czy taki uśredniony,cz przy tej grubości już nie ma sensu brać lepszego wspułczynnika
@@ukaszBudowlaniec Wyszło Panu 32,7 kg/m3 co daje lambdę wg producenta-dla gęstości nasypowej 25-35 kg/m3: λD = 0,042 [W/m·K] Skąd się wzięło 0,035? Wg producenta dla gęstości nasypowej 55-65 kg/m3: λD = 0,037 [W/m·K]
Czy będziesz zabudowywać poddasze osb by można chodzić po strychu ? Tez kładłem wełnę tylko w rolkach. Piana potrafi zwietrzeć a wełna jedynie tylko osiądzie trochę. Dobry wybór!
rozumiem że lodówka też Ci się robi chudsza z tygodnia na tydzień, przecież tam w ściankach pianka jest -?!?!?!?! ale spoko jak dołożysz granulatu z wełny to będzie OK - super, brawo TY!!! :)
Jak ja bym chciał mieć taką siłę, odwagę, chęci i moc do działania jak ty!
hehe wygląda jak topy marihuany :D pozdrawiam
Kawa zrobiłby to w spodenkach i koszulce :D
a pewnie i tak po chwili by zdjął koszulkę bo za ciepło :)
Ekstra materiał. Ja się męczyłem u siebie w domu z wełną rockwoola z rolki. O ile ściany (dom szkieletowy) to żaden problem, to już strop parteru to ciężka praca. Pozdrawiam.
Pracuje na kopalni 30lat i jest jedno ważne zdanie które ubijają co roku na szkoleniach " nie ma rzeczy czy materiałów nie palnych " wszystko ale to wszystko się pali tylko warunki w których to robi są zmienne .
Dla mnie jeśli chodzi o wełnę skalną to najzdrowszy materiał jaki mogłeś użyć do tego typu czynności i do życia . Popieram wybór :) jeśli chodzi o wełnę , nie wiem co z pianą .
Ciekawsze niż nie jeden serial 👌
Witam. Rozwialeś moje wątpliwości bo też biorę sie za ocieplenie poddasza. Nawet zrobiłem test palny wełny i piany. ....wniosek mój taki.... piana może i się nie zapali ale ile dymu i smrodu było z kawałeczka piany że szkoda gadać. Przy wełnie ani dymu ani ognia co mnie do końca przekonało o wyborze materialu . Dzięki i pozdrawiam.
Fajnie to wyglada . Praca która daje satysfakcjie . Super sie ogladalo .
Ahhh, już się nie mogę doczekać!
Nic dodać nic ująć jak to kawa mówi
Robisz robotę stary... też stawiam dom i przed każdym etapem mam swoje patenty ale jak mam zaczynać to patrzę jak by to Łukasz zrobił:) pozdro
Szacun za robotę👍biorę się za ocieplanie poddasza👌szacun do Ciebie😎☺😎
Idealnie pod ten poniedziałkowy obiad po pracy :D
Mądry facet jesteś! Mam takie same doświadczenie z pianką...
Witaj Łukasz jestem nowym subskrybentem twojego kanału. Naprawdę czasami zrywam boki z twoich filmów co wyprawiacie z Kawą. Nie zrozum mnie źle oczywiście uważam Ciebie za fachowca, ale po prostu lubię twoje filmy. Zacząłem ten post akurat pod tym filmem bo poprostu oglądam nie po koleji. Z tą pianą pur masz 💯 % racji, ale nie powiedziałeś chyba bardzo ważnej rzeczy dlaczego wełna, a nie piana. Bo poprostu jak coś Ci padnie np jakś instalacja, której masz tam od groma to nie będziesz popylał z nożykiem do tapet i pruł wszystko po kolei jak leci. Tylko odgarniesz naprawisz zasypiesz i po robocie. Widziałem kiedyś taki dom po pruciu, dłubaniu i choroba jeszcze wie co on tam robił, żeby się dostać do instalacji. Gdyby to na mnie padło to podjechał bym spychaczem i rozpiździł ten domek 💪Pozdrawiam całą ekipę mauvais
jestem tradycjonalistą wole star sprawdzone metody , bardzo ciekawy i mądry film może co ,niektórzy pomyślą dwa razy nie od pardy w USA rezygnują z izolacji pianowej pozdrawiam :)
Super, że nie palna ta wełna, ale jak będzie ci się paliło poddasze to wszystko ci się zsypie na głowę ;) i ogień dostanie podmuch świeżego powietrza :)
Ja ociepliłem sufit matami isobooster jak w instrukcji na stronie producenta i mówię wam że leci 5 rok i jest super👍
Super. Gdybys wybrał celuloze moglbys pracowac w masce ,okularach i t shirt. O drapaniu nie byloby mowy. Najwazniejsze ze zrobiles to metoda bezspoinową. Zrobiles WIELKA robotę sobie ...i branzy wdmuchiwania materialow ociepleniowych. Dzieki
Wykonuję takie docieplenia ,także polecam metodę wdmuchiwania jako jedna z najefektywniejszych metod izolacji tego typu w szczególności jeśli chodzi o konstrukcje wiązarowe ,gdzie ciężko dokładnie rozłożyć tradycyjny materiał izolacyjny .
świetny patent na zamocowanie lampy do elementów drewnianych na strychu.
Powiem Ci że bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Dobra robota
Swędzi od samego patrzenia 😁pozdro szefie z okolic Myśliborza
Fajne rozwiazanie, jedyny duży problem powstanie w przypadku zalania tej wełny przez nieszczelnosc w dachu. W takiej sytuacji wełna bedzie do wymiany. Zawilgocona traci swoje własciwosci bezpowrotnie. A tak przy okazji chyba ktos tu niezle pojechał po ambicji firmom sprzedajacym i aplikujacym pianę pur. Jeszcze jedno na takie ocieplenia stosuje piany pur zamknietokomórkowe te o lepszych parametrach izolacyjnych niż otwartokomórkowa , stąd przyjmuje się że ok. 20 cm piany zastapi 30 cm wełny. Pozdrawiam wykonawców.
I bardzo dobra decyzja. Mnie też przekonują po 1.grubość 2.akustyka 3.palność. Piana niby nie palną ale jednak wchodzi w reakcję z ogniem kiedy jest pożar. Pozdrawiam
No to cyk łapa w górze. Jak zawsze zresztą.
Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę ci podesłać zdjecia z mojej budowy, wlasnie muruje kominy. Oczywiscie z twojego przepisu idzie jak złoto jutro kończę=) Za tydzien wchodzą cieśle. Jak dotąd bedzie to pierwsza rzecz której nie będę robił sam. Jeżeli macie wątpliwości czy da się zbudować dom ogladając ten kanał to jestem żywym przykładem . TAK DA SIĘ. Piony są wszedzie, przekątne zachowane i gitara...
Pozdro Łukaszu
Zgadzam się z rozkminką . Ja natomiast mogę powiedzieć że jak ktoś robi blacho dachówką i wiatrołapem i dojdzie do uszkodzenia poszycia , to masz katastrofę . Nie dość że wszystko wywieje to nasiąknie tak że Ci wszystkie gipsy popękają lub odpadną . Nie ma rozwiązań idealnych . Przy dzisiejszych systemach wentylacji uważam że zamknięto komórkowa PUR to najlepsze rozwiązanie . Otwarto komórkowa to antyk w 2019
Ciekawy filmik. Pełna zgoda z mojej strony. Pozdrawiam.
prawie jak w filmie "Pieniądze to nie wszystko" też tak z rury atakowali biznesmenów hehe
Jakby facet od piany przyszedł o czasie jak mówiłeś na początku filmu to co byś mówił po jej zrobieniu ciekawe. Pozdrawiam
Super robota, czy dla zwykłych kowalskich też jest opcja wypożyczenia maszyny i roboty samemu???
Naprawde przekujące jest to co mówisz szefu ;)
Widzę kolego że pracujesz na maszynie ixflock ,na tych ustawieniach na pilocie masz bardzo wysokie zagęszczenie materiału ,a ja osobiście wybrał bym wełnę celulozową np.ekofiber jest o niebo lepsza od granrocka ,pracuję z tymi materiałami 12 lat pzd.
dobrze to wyglada, kwestia docinania i układania odpada, nawet bez maszyny dałobyradę, całą paczkę rozciąć na poddaszu i ściągać łatą :D
Super to wygląda i myślę że to był bardzo dobry pomysł i rozwiązanie oj duża wiedza idzie z tego twojego kanału pozdrawiam
Brawo Rockwool za postawę i chęć współpracy... Można polecać znajomym że produkt godny polecenia...napisz czy swędzenie po 2 dniach znika.. Pozdrawiam całą ekipę...
Powiem Ci, że generalnie lajcik. W porównaniu do wełny z rolni dużo mniejsze pylenie i swędzenie. Po kąpieli w chłodnej wodzie i szare mydło , dokładne umycie i spokojna nocka bez swędzenia, drugi dzień zero już objawów.
Haha, wdzianko jak w breaking bad :)
Mnie to przekonuję.dzieki szefo
Super film Łukasz
Dzięki za film już wiem jak ocieplę poddasze :)
Nawet fajna ta metoda. Pewnie wełna tańsza niż PUR.
Super sprawa ciekawe rozwiązanie 😁😋😉
Dobra robota jak zwykle👍💪
1:09:50 heh, właśnie widać pod światło jak mniej pyli :) uwierz mi. Wełna z rolki przy tym to cudo niepylące.
Zgadza się, aczkolwiek to zależy od firmy i rodzaju wełny (czytaj ceny ...),ta droższa jest wręcz przyjemna w dotyku ,ta tańsza bardziej pyli i drapie .
Podobna kwestia do lania betonu z rury tylko tu nie wibrujesz i leci na sucho, fakt pewnie pyli jak diabli. Pozdrawiam
W Holandii to robiłem z tym ze tam papier ze szmatami jest zmielony i przez sufit wdmuchiwane jest.A od góry to sypnąłem normalnie i równaliśmy na belkach.
I robota jak zawsze wykonana perfekto
I tu masz prawdę. Piana pur to jest lipa no jeśli jest napuszczona do wymiaru bez odcinki to zda egzamin. Ale jeśli jest z nadmiarem i jest odcięta to traci właściwości i się utlenia . Więc po przecięciu piany z czasem będzie kruszec i żadną izolacją nie będzie. Wiem coś o tym. 😉
@Łukasz Budowlaniec
Czy drugi raz również wybralbys skalną nasypową? Brałeś pod uwagę celulozę? Muszę na szybkości wybrac materiał i nie moge sie zdecydowac. Pozdro
Super robota,👌
Super!!!! Zresztą jak zawsze :-)
świetny materiał dzięki ;)
jakie byś polecił ocieplenie do domku jednorodzinnego ze stropem lanym (monolitycznym) opowiedz coś więcej na temat rekuperacji jeśli możesz. Na jej temat też jest dużo różnych zdań. Co Ciebie skłoniło do instalacji
Szefu w tej masce oddychasz jak Lord Wader w gwiezdnych wojnach :)
Ciężko mi było jak cholera oddychac
Łukaszu prawie mnie przekonałeś tylko mam jedną obawę... co z myszami? U mnie na strychu harcują w wełnie, boję się że będą mieć jeszcze wygodniej...
Sugestia, najpierw porządna deratyzacja strychu aby pozbyć się gryzoni, a później wełna.
a jak ci tam mysz wejscie? po drewnianych schodach?:D
@@xisssd też się nad tym zastanwiałem jak wejdzie, ale to ustrojstwo znajdzie miejsce zawsze, wg mnie najprościej mysz/kuna wejdzie przez "wróblówkę" , pod dachówką
Jaki koszt wełny był na ten dom?
Extra filmik 👌👍👍
40 minuta, mnie już swędzi od pasa w górę. Oszukałeś mój mózg
Witam. Czy miejsce zastosowania folii w innym miejscu niż sugeruje producent zostało uzgodnione z producentem? Montaż całości jak na filmie wymaga mniej miejsca ale tracimy pustkę pomiędzy GK a folią. Z góry dzięki za odpowiedź.
W tle powinna lecieć muzyka z filmu Ghostbusters :D
No tak na muratorplus można poczytac o tym rozwiazaniu
Najsłabszy punkt tej metody ocieplenia to płyta KG w miejscach wkrętów mocujących płytę do profili. Też mam wiązary, stelaż z położonymi rurami WM i rozważam czym to ocieplić. Piana złapie się dolnego pasa wiązarów i jest niejako samonośna, tyle że w razie W będzie problem, by się dostać do rur wentylacji mechanicznej. Wełna/Celuloza tego problemu tak nie stworzą ale..nikt pewnie nie robił badań, jakie obciążenie wytrzyma płyta KG. Łukasz jest niejako Beta testerem ;)
Super sprawa :) i prawda wełna świetnie się sprawdza, różnica jest odczuwalna praktycznie od razu.
Mam pytanie od nośnie czy może ktoś coś wie, jak wygląda kwestia ocieplania mieszkania od wewnątrz w bloku, ostatnie piętro. Tutaj mam głównie na myśli ocieplenie sufitu, jaki materiał by był odporny na zmienne temperatury i wilgoć.
Pozdrawiam i Dziękuję, kolejny świetny filmik :-)
Jeżeli jest podwójny strop ( kiedyś tak budowano) to jest wolna przestrzeń. Można ocieplać właśnie taką wełna robiąc otwory w pierwszej warstwie "stropu". Otwory należy później zaślepić i zaizolować np papą.
Zobacz sobie Białe Ciepło
Na Discovery Chanel ma być nowy serial Łukasz Budowlaniec byłby hit oglądalności
Lukasz gdy już zdecydowałeś się na nadmuch brałeś pod uwagę Celulozę ??
Wygląda jak zioło
Tak czysto teoretycznie dało by to radę zrobić bez tej maszyny poprostu rozcinając paczkę i rozsypując?🤔
nie da rady, ręcznie "nie zmielisz" tego granulatu
O szefu dzięki👍🏻
Co prawda trochę minęło od nagrania i publikacji tego materiału, ale może masz więcej nagrań pokazujących całość tego systemu, a więc i maszynę do aplikacji i pracę Pawła, który jak zrozumiałem, dozował tam ten granulat. Sama aplikacja granulatu to monotonne zajęcie, nie było potrzeby dawać tego 1,5h. Wystarczyłoby 15 minut aplikowania i z 5 minut pokazania pracy Pawła. Jednak i tak fajne materiały kręcisz, warto zobaczyć przed budową "z czym to się je", nawet jeśli nie buduje się samemu. Można wtedy pogadać z ekipą wiedząc, o czym oni mówią.
Łukasz taki zasyp można by było robić bezpośrednio z worków bez maszyny nadmuchującej ? Oczywiście wiem, że było by to o wiele trudniejsze... bo pewnie maszyna ją trochę rozdrabnia.
Czy był jakiś materiał o ociepleniu styropianem pomiędzy murbelką a mębrama?
To jest bezposrednio na regips czy jest tam jakas folia?
Łukaszu grubość ocieplenia jaką dałeś to 40 cm
Jakie jest obciążenie sufitu kg/m2, proszę podaj ( również planuje takie ocieplenie a ciężko uzyskać ten współczynnik )
Super odcinek!
Uzyskałem 30 kilka kg/m3. Całość materiału 1600kg
czyli jakieś 6,5 kg/m2 ? @@ukaszBudowlaniec
Nie. Jakieś 15-16kg/m2
@@ukaszBudowlaniec dosyc sporo caly ciezar w zasadzie lezy na plycie
Zrob za jakis czas jakies info czy wszystko oki
Lukasz ja biore pod uwage celuloze jest lzejsza znacznie przy 30 cm okolo 8 kg m2
Czy wiązary dachowe o szerokości 45mm i ciężkie pokrycie z dachówki ceramicznej to dobre połączenie?
Witam. A dachówka też była do samej góry wełna obkladana między wiazary? Czy tylko ta wełna na sufit?
Mam pytanie, istotne dla mnie😉 mam kilka skosów w chacie do ocieplenia, są głębokie i ciężko dostępne. Czy ta wełna, granulowana nadaje się to zwykłego otwarcia paczki na strychu i wsypania w skosy?
A izolacje dachu jak robisz piankapur? Czy się nie izoluje?
"Niewolnica Isaura" wysiada;)
Jak pluszzz wrzucony do wody 😀
Już od dłuższego czasu zastanawiam się co robi ta paca przyklejona do ściany pod wieńcem. Coś mnie ominęło? Chyba wszystko oglądałem:-)
próbowałem gwoździarkę do betonu gazową
A co się dzieje w takim przypadku ze szczeliną wentylacyjną pomiędzy folią a izolacją ? Jak to wygląda w przypadku dachów tradycyjnych (nie wiązarów) z poddaszem użytkowym ? Jak wypełnia się skosy ? Czy w przypadku skosów nie jest to zalecane ?
Dołączam się do pytanie, też jestem ciekaw mam poddasze użytkowe i tradycyjną więźbę jak sie ma do tego wdmuchiwanie wełny?
Nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale istotną sprawą będzie też to że jak pianą pur zalejesz to już ciężko będzie się dostać aby coś poprawić lub zmienić, a tą wełnę chyba możesz rozgrzebać i spokojnie coś zrobić by następnie zasypać spowrotem. Dobrze myślę?
PS. Zabrałeś pacę z wieńca? :P
A co dałeś od strony mieszkania na sufit? Płyty osb czy konstrukcję do belek i płyty gk??
Bo ja chce przekręcić płyty osb....
Jak zobaczyłem ta welne to pierwsza myśl była taka: ale myszy i kuny będą miały frajdę. Czy na ten temat może Pan się wypowiedzieć powiedzieć Panie Łukaszu? Pozdrawiam
Hej, wełnę sypiesz na gk czy musi byc cos innego zrobionego?
Lepiej celuloza czy skalna ? Również pod kątem łatwopalności.
Byłem kiedyś na pożarze poddasza w domu (jako strażak) i dzięki temu, że była celuloza to ogień od razu gasł.
No i fajnie :D
A co z izolacją tych drzwi strychowych? Trzeba je zaizolować czy mają odpowiednią izolację w srodku?
Hej w jaki sposób założysz teraz halogeny żeby się wełna nie sypała?
Trafna uwaga!
Ponoć przykrywa się te miejsca doniczkami
Ja bym zaznaczal te miejsca i kładł tradycyjną matę wełny
Jeśli poddasze nie jest użytkowe to czy jak ocieplimy tak sufit/strop to trzeba jeszcze ocieplać skosy?
Mam podobne poddasze do Twojego, tyle że przerwy między belkami są równe. Zastanawiam się czy izolować pianą czy wełną (ale raczej pójdę w kostki).Czy sam dach też będziesz izolował wełną?. Pozdro.
Czekamy :D
Nom :)
to sie sklei po czasie czy zostanie sypkie na zawsze?
No właśnie też się zastanawiam czy wełna nie lata w powietrzu
A czy folię paro przepuszczalną stosowałeś po między wełnom a regipsami?
podejrzewam że minusem granulatu jest to ze grubość granulatu musi być większa od wełny z rolki
Szefu jaki koszt ocieplenia całego stropu ?
Ile kg poszło na całość?
70 zl/m2 materiał z robocizną jak byś zamawiał. Przy 42 cm i współczynniku 0,035
@@ukaszBudowlaniec Łukasz powiedz ten współczynnik co wybrałeś to njlepszy czy taki uśredniony,cz przy tej grubości już nie ma sensu brać lepszego wspułczynnika
@@ukaszBudowlaniec Wyszło Panu 32,7 kg/m3 co daje lambdę wg producenta-dla gęstości nasypowej 25-35 kg/m3: λD = 0,042 [W/m·K]
Skąd się wzięło 0,035? Wg producenta dla gęstości nasypowej 55-65 kg/m3: λD = 0,037 [W/m·K]
A jak będzie z montażem oświetlenia w korytarzu ? Wydaje się, że wełna będzie się wysypywała przez otwory przygotowane pod lampy.
Zostały zaklejone. Było w którymś filmie.
@@zielo1140 W takim razie gdzieś mi umknęło. Tak czy siak, czekam na odklejenie i montaż oświetlenia przez Łukasza ;)
Ale trzeba będzie odkleić żeby halogen założyc przecież
@@ukaszdziubaty3487 pewnie zrobione kieszenie są z folii.
Może mi kolega wytłumaczyć jak te kieszenie miały by wyglądać ? Folia się nie stopi od halogena??
Łukasz, rekuperator masz na poddaszu? gdzieś czytałem że musi być umieszczony w min 10stC?
Fajne jeśli ma się dokładnie rozplanowany dom. Wydaje mi się, że ewentualne przeniesienie punktu świetlnego na suficie wiąże się z wysypaniem wełny.
Przeciez to nie jest sól
czy wełna w tej formie nie ma mniejszej Lambdy? przecież nie jest sprasowana... / ciekawi mnie ta maszyna, pokażesz ją? :)
Czy będziesz zabudowywać poddasze osb by można chodzić po strychu ? Tez kładłem wełnę tylko w rolkach. Piana potrafi zwietrzeć a wełna jedynie tylko osiądzie trochę. Dobry wybór!
rozumiem że lodówka też Ci się robi chudsza z tygodnia na tydzień, przecież tam w ściankach pianka jest -?!?!?!?! ale spoko jak dołożysz granulatu z wełny to będzie OK - super, brawo TY!!! :)
a czy takie rozwiązanie mozna stosować na poddaszu gdy mamy skosy? będzie się to trzymać czy tylko na płaskiej powierzchni? :P pozdro
Nie obciąża to zbytnio sufitu? Jak pewność że np po 15stu latach płyta nie osłabnie i nie puści na wkretach