Peter Bero - Čo znamená učiť? (motivačná prednáška)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ก.ย. 2024
  • Peter Bero a motivačný workshop s názvom 'Čo znamená učiť' počas akcie ŽiPoMAT, 18.2.2015, FMFI UK
    www.peterbero.sk
    ------------------
    / zipomat
    / matfyzjein
    / matfyzjein
    www.fmph.uniba.sk/
    ...
    music:
    "Danse Macabre"
    Kevin MacLeod (incompetech.com)
    Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
    creativecommons...

ความคิดเห็น • 4

  • @wido1312
    @wido1312 4 ปีที่แล้ว

    skvelý workshop :-)

  • @filipsuman3443
    @filipsuman3443 8 ปีที่แล้ว +1

    Plne súhlasím s týmto pánom, od 20 roku svojho života podnikám a učil som sa veci, ktoré človek potrebuje, a potom som si povedal, že si urobím vysokú školu a to až vo veku 29 rokov a môžem povedať, že na vysokej škole vás nenaučia nič do života, keby som nečítal aj popri škole veci do života, tak nič neviem, takýchto ľudí treba podporiť a dať na miesta, kde sa dajú meniť reformy aj osnovy aby sa naše školstvo pohlo dopredu, inak ja by som pridal do škôl predmet podnikanie v rôznych profesiách a oblastiach, pretože nikto z vysokej školy nevie ako to má robiť. Byť zamestnancom to učia v školách a nie byť samostatní.

    • @jakubhnilica8879
      @jakubhnilica8879 6 ปีที่แล้ว

      Mna by zaujimalo, ako by Ste sa uchadzal o pracovne miesto s kvalifikaciou Uspesna kariera a Hladanie partnerky, v resp. ako by si s tymto nasla pracu majoritna cast populacie.. Mame tu velku cast ekonomiky zalozenu na automobilovom priemysle.. rad by som videl, ako na pohovore na univerzite , kde sa uchadzate o studium napriklad strojneho inzinierstva vysvetlujete, ze sice netusite nic o matematike, fyzike, technike, ale zato budete vediet zvladnut svoje emocie, az Vas vyhodia zo skusky (predpokladajme, ze sa nakym sposobom k nej dopracujete) a potom perfektne odkomunikujete ukoncenie studia..
      edit. nehovoriac o tom, ako by sa vobec zabezpecila vyucba tychto predmetov..lebo vsetky vztahy samozrejme funguju na racionalnom zaklade, takze nalistujeme v manuale patricnu stranku, aplikujeme algoritmus a vztah frci dalej pri akomkolvek probleme, lebo sme sa to ucili v skole

    • @wido1312
      @wido1312 4 ปีที่แล้ว

      @@jakubhnilica8879 Ja tomu nerozumiem tak, že klasické predmety sú úplne nedôležité, naopak sú veľmi dôležité, avšak nie najdôležitejšie, alebo jediné správne, ktoré by sme sa mali učiť. Myslím, že tu nejde o nahradenie jedných predmetov inými, ale skôr o ich vhodnú kombináciu t.j. skôr o doplnenie toho čo, a hlavne ako sa na škole dnes učí, pretože ak budete mať technicky perfektne vzdelaného inžiniera s nízkym sebavedomím a chabou úrovňou motivácie, veľmi ťažko tie skvelé technické informácie premení v práci na niečo hodnotné. často zostávajú len v teoretickej rovine, česť výnimkám... a čo sa týka vzťahov, tak súhlasím, že je ilúziou tvrdiť, že všetky fungujú na racionálnom základe :-) ja tomu rozumiem tak, že by sa študentom formou workshopov pomáhalo zistiť napr. čo vzťahy determinuje, čo a ako ich ovplyvňuje, veľa krát to intuitívne tušíme, ale nemáme v tom dostatočnú istotu a sebavedomie a tak budujeme vzťahy náhodne. Ak si budeme našich schopností a nástrojov plne vedomí, ďaleko ľahšie a s väčšou istotou ich budeme vedieť uplatniť. Keby sme učili, že sa väčšina problémov riešiť dá, mali by sme ďaleko menší problém im čeliť. A áno väčšina problémov má podobný, alebo rovnaký algoritmus ich vzniku, aj keď sa v konečnom dôsledku prejavujú rôzne. Nejde o to vedieť riešiť akékoľvek problémy, podľa návodu, lebo sme sa to učili v škole, to by iste nefungovalo. Ide skôr o to byť pripravený rôznym problémom čeliť skôr ako sa vyskytnú, aby som nebol potom zaskočený, alebo ešte lepšie vedieť problémom predchádzať. V mnohých prípadoch sa to dá ;-) a ak by sme sa problémy a neúspechy naučili premieňať na skúsenosti, tak by sme boli v živote automaticky odsúdený na úspech :-)