Дякую за дуже інформативне відео. Здається, що вже багато знаю про вирощування полуниці (маю позитивний і негативний досвід), але намагаюся не пропустити Ваші розповіді, які завжди містять цікаві і корисні нюанси. Хочу побажати гарного врожаю, а також не перейматися щодо зайвого шуму у відео. Такий час, війна, ми всі живемо з цим і в цьому. Тепер треба максимально адаптуватися до цього. І найкраща адаптація - це допомога нашим військовим. Ви абсолютно праві, що лише завдячуючи нашим ЗСУ ми можемо вирощувати щось на своїх діляночках. До речі, це дійсно заспокоює і розраджує. З найкращими побажаннями!
Так і є чекаємо на нову цікаву інформативну зустріч, як з добрими знайомими людьми. Ми всі живі і в кожного свої потреби не звертайте уваги на стороні звуки хто хоче почути той почує. Не витрачати часу на перезйомку хто знає як це важко Вас зрозуміє. Дякую за Вашу працю.
Ми живемо в одній країні і від цих звуків , ми нікуди не подінемося! Тому не переймайтеся, не знімайте повторно, хто захоче, той подивиться і візьме те, що йому потрібно. Дякую вам! ❤
Пані Оксано, щиро дякую! Ви наче вгадали моє бажання, бо маю намір розвести полуницю і Ваші поради на часі. Крім звичайної полуниці посаджу і ремонтантну, яка радує до морозів і нагадує літо. Бажаю здоров'я! Все буде Україна!
Пані Оксано , дякую за дуже корисне відео. Завжди чекаю і з задоволенням переглядаю. А стосовно звуків, то не переймайтеся. Інформація, яку ви надаєте, перекриває і повітряну тривогу , і сусідську косарку. Ще раз дякую. Бережіть себе! 💛💙❤️🙏
Вітаю.Ви,як завжди своєчасно, ваші розповіді завжди приносять багато роз'яснень, багато розставляє крапки над і.Ви завжди пояснюєте чому, чого і як.Щиро дякую вам.❤
Пані Оксано, ми вже звикли до таких звуків, на жаль. Проте Ваша важлива та цінна інформація переважила їх легко. Не переймайтеся, все зрозуміло і доступно. Величезна вдячність Вам за Вашу роботу для нас. Відчуваюсь впевненою на своїх грядках, тепер мені більше подобається працювати на землі, ніж до Ваших уроків. Щиро зичу здоровʼя і сил, щоб Ви могли продовжувати надавати нам такі цінні і цікаві поради. Ми також на постійному звʼязку з нашими Героями. Віримо, надіємось, сподіваємось, волонтеримо.
Дякую, передивилася із великою цікавістю! Багато корисної інформації даєте,- а ті звуки , що нам всім доводиться під ними жити іще більше спонукають ненавидіти пацак ( читати навпаки) !!!
Дякую за корисну інформацію. Прошу поділитися досвідом, як облаштувати високу грядку для полуниці. Саме від Вас, Оксано, хотілося б почути такі поради. А ще цікавить, що ще, крім полуниці, Ви садите на таких грядках. Спасибі Вам за працю!❤
Дякую за чудове відео. Вражена вашою витримкою і спокійною розмовою. :)) Шум не заважав, головне інформація і ваше щира приязнь до аудиторії. Дуже тішусь, що знайшла Ваш канал. Здоров'я, сил і натхнення Вам. І всім нам Перемоги. Слава Україні!
Щирі вітання з Лукашівки! Хоча в городництві не новачок,але багато цікавого почерпнула з відео. Завзди чекаю і радію зустрічі з Вами. Дякую за Вашу працю,що знаходите такий дорогоцінний час. Миру нам, все буде Україна!
Вікторія....❤нагадали мені дитинство в селі.Бабуня вирощували дуже багато полуниці,з 60 соток чи не 20 було полуниці.І я завжди шукала саме Вікторію.Тільки її любила.
Дякую за професіональні поради,ваші відео завжди інформативні і корисні,хотілось би запитати у Вас як поживає Сарпо Міра,чи виправдані Ваші очікування стосовно цього сорту
Вітаю пані Оксана !!! Дуже приємно слухати як Ви детально грамотно розповідаєте в даному випадку за посадку полуниці але Ви постійно наголошуєте і звичайно самі використовуєте біо-препарати .Це принаймні для мене дуже важлива тема . А Ви могли б детальніше розповісти за ці препарати а найголовніше де іх можна придбати і як наростити для себе щоби так як Ви розказуєте і рекомендуєте ними користуватись і наперед Вам за це дякую !!!
Про біопрепарати я розповідала у минулорічних відео. Хімічно синтезованих фунгіцидів я не використовую. А хімічні інсектициди - вкрай рідко, під корінь (при гострій потребі) Будь ласка, перегляньте у списку відтворення (плейлисті) "Засоби захисту рослин".
Дякую за поради. До звуків у відео ми, нажаль вже звикли, не переймайтеся🤗 У мене шкурне питання про воду з великим вмістом заліза 🫢🙈 Я вже вас запитувала😂🫢І ось надибала інфу, про таблетки для очищення басейну з активним киснєм😂, чи не допоможуть мені ці пигулки у боротьбі з мої залізом🤔😂🫢Заздалегідь дякую за відповідь. Успіхів вам, бережіть себе.
У будь-якому випадку потрібне буде осадження/відстоювання. Кисень окиснить залізо ІІ до ІІІ. І це буде осад або трохи типу драглі. Воно має осісти. Басейни чистять від механічного сміття і таких осадів спеціальними "пилососами". Тобто принцип той самий, що я Вам описувала - треба відстоювання.
Доброї ночі.Завжди із задоволенням Вас слухаю і черпаю для себе те , що потрібно.Щиро дякую за Вашу працю.Дайте відповідь будь ласка,де можна купити метарізіум і боверію? Завчасно дякую.Миру і добра всім.Валентина - Іспанія.
В Україні - у багатьох інтернет-магазинах у вигляді рідких препаратів з нетривалим терміном зберігання (хоча він довший, ніж заявлений виробниками. Років два компанія Імпекс Агро продає різні біопрепарати у формі порошків (маленькі пакети), які довше зберігаються. Хоч вироблені в Китаї, розмножуються непогано (кілька видів випробовувала). Такі трапляються в садових магазинах і в "Аврорі".
Добрий вечір, п. Оксано. 4 запитання: 1)На ремонтантній малині гнили ягоди. Викинула кущі, залишила 3 шт. Може їх можна врятувати? Чим обробити ту землю? На ній більше малини не садити? 2)звичайна малина росте окремо, має по листках салатові плями.Чим обробити? 3)Чи вирощених в домашніх умовах препаратів можна робити нові? Чи вирощувати можна тільки з магазинних? 4)Після фітофторозу оброблю землю триходермою. Через який час там можна садити полуниці та інше?
1) Ремонтантну малину не потрібно викидати. Пізно восени зрізати під корінь низько, "під нуль". Грунт з весни обробляти триходермою, метаризіумом, сінною паличкою. Малину, що відросте, контролювати і обробляти профілактично вчасно. 2)Про звичайну малину заочно нічого не скажу. 3) Можна 4)Фітофтора є у будь-якому грунті завжди. Одна обробка триходермою не дасть гарантії. Важливо дотриматись сівозміни - не садити, не сіяти рослини, як мінімум, однієї родини наступного року. +Сидерація.
П.Оксано, сердечно дякую Вам за відповідь. Ви дуже мені допомагаєте. Я вивчаю Ваші відео і все конспектую. 😅Нехай Господь дасть Вам силу і наснагу, а також терпеливість і вільний час, щоб відповідати на наші запитання.І благословить Вас добрими урожаями.❤
Дякую Вам за цю цікаву інформацію. Полуницю дуже люблю, а вирощувати правильно не вмію.Спробую прислухатись до Ваших порад.Інжир посадила, як Ви і радили, у траншею, росте і почав формувати плоди. Чи треба зараз йього підживити? Буду вдячна за відповідь.
Сердечно дякую! Обучив свою полуницю календарю. Укорінював вуса у горщики, а оце на днях висадив. Після Вашого відео залишилося питання - чи обов'язково обрізати (у моєму випадку) листя? Я не обрізав, бо коріння нормальне і кущики прийнялися добре. Чи треба таки обрізати?
Не обов'язково, якщо коренева система закрита. Просто доглядайте, щоб у спеку була полита. Але якщо листя багато, то краще трохи обрізати, залишити не більше 2-4, щоб надати перевагу розвитку кореня.
Купую, зазвичай, де прийдеться. Найчастіше те, що доступне у нашому місті, бо Нова Пошта тепер дуже дорога. В "Аврорі" купувала китайські - працюють. Коли є змога, купую від "Живої Землі".
@@2v4vomelnyk0v2vПані Оксано, так, Нова пошта дорога, бо з кожної посилки іде відрахування на ЗСУ. Виходить, що, користуючись її послугами, ми якоюсь мірою допомагаємо нашій армії. І, порівняно з іншими компаніями, НП надає більш якісні послуги. Тому я користуюсь тільки НП.
Були Клері, Хоней, Мальвіна, Королева Єлизавета, Розана Київська інших вже й не пам'ятаю. Зараз посадила Азію, Алегро, ще один німецький сорт без назви 🫤. Планую ще декілька нових (нових для мене).
Добрий день,шановно пані Оксана. А можете пояснити чому міль або якісь жучки не заведуться в ємності, де буде фольга або металева ложка? Як це працює? Не знайшла інформації в мережі
Доброго дня! Чи буде відео про результати вирощування картоплі сорту "сарпо міра"? Не можу знайти посадковий матеріал, то, можливо, Ви будете продавати.
Вітаю, пані Оксано! Дуже дякую за зрозуміле пояснення для новачка. Вперше я тримала полуницю, коли вуса перелізли до мене від сусідки. Розсадила, і в перший рік нічого не було, лише кущики пускали вуса, двічі за сезон я їх зрізала. Цьогоріч було трохи ягід. Після цього - ніяких вус, деякі кущики істотно зменшились, а то й зникли, а деякі дещо розрослись вшир. Двічі обробляла топазом від грибка, проте все одно є червоні, плямисті і сухі листочки. Що ще зробити?
Дякую, пані Оксано, дуже вчасно, бо днями хотіла розсаджувати кущики. Підкажіть, будь ласка, якщо я після висадки буду обробляти біопрепаратами і при цьому в мене полив дощуванням то чи варто після кожного поливу обробляти знов? І друге питання не по темі полуниці. Якщо я зараз прибираю кущі огірків,наприклад, і залишаю їх просто на грядках, обробляю байкалом чи якимось унікалом для компостування то в цьому є сенс? Таким чином іде щось корисне в землб (від переробки решток) Чи нести їх на компост і не займатися отим?
Щодо біопретаратів на полуницю - щоразу додавати їх не треба. Поки буде ще спекотно трохи, то можна повторити днів через 10 раз-другий. А коли температура буде в межах 22-25, то повторювати вже й не треба. Щодо огірків, залишати чи в компост - як Вам зручніше: і так, і інакше є сенс (компост, ймовірно, повернеться наступного сезону. Але якщо "закомпостувати" на городі - це, здається, простіше. Я практично нічого окрім пирію з города не виношу (хіба в діжку, яка стоїть поряд)
@@2v4vomelnyk0v2v дякую. Тобто будь-які рослинні рештки (без прям страшних хвороб) можна залишити на ділянці і за сприятливої погоди пройтись чимось для швидкого розкладання. А вже навесні,перед висадкою розсади чи посівами, прибрати те,що не розклалось?
Можна. Іноді так роблю. Не спеціально, а через брак часу. Але бажано б ще якимось інсектицидом зараз обробити. Я б обрала біо: метаризіум, боверію. А вже якщо ними, то ще додати якусь сінну паличку чи що у Вас є. Це буде чудово. Але якщо не було протягом сезону особливих проблем, то можна відкласти до весни ( це не зовсім правильно, але періодично так стається 😕)
Будь ласка, паргляньте попередні відео про полуницю. Там я розповідаю. Тут th-cam.com/video/agSa6WCzjmc/w-d-xo.html чи тут th-cam.com/video/UFwSg-RJt8c/w-d-xo.html Якщо коротко - не обов'язково, але, обрізаючи, легше обробляти від шкідників і збудників хвороб, які у заростях старого, сухого листя прекрасно почуваються. До того ж препаратів піде значно менше на обробку.
Пані Оксано, в мене два питання. 1. Чи закладає плодові бруньки полуниця поки вкорінюється у стаканчику, чи в цей час всі її сили лише в коріння йдуть. 2. Чи можна мульчувати полуницю гілками ялівцю (козацького)
1) Спочатку - вкорінення, потім усе інше. Якщо Ви маєте на увазі "перетримання" розсади в стаканчику, то у випадку, коли корінь майже заповнив стаканчик - так, переважно, закладуться. А якщо тільки почали вкорінювати, то спочатку розвинеться корінець, а потім брунька. З огляду на температури, сподіваюсь, ще встигнете 😉. 2) Щодо ялівцю в якості мульчі: теоретично- можна, нічого шкідливого нема у ньому. А от чи зручно, не знаю, не випробовувала.
Треба проаналізувати усі фактори, які можуть таке спричиняти. Якщо повторюється таке явище завжди - можливо, особливість сорту (буває й таке). Чи було достатньо вологи під час цвітіння і одразу після нього? Чи нема ознак хвороб (особливо вірусних)? Їх часто розносять шкідники. І, нарешті, чи немає ознак дефіцитів певних елементів (азоту, калію або кальцію). Хоча ще може бути і погане запилення. Як от цього року у деяких сортів винограду.
Оксаночко, можливо пропустила відповідь на мою думку, але хочу знати як молоду розсаду вберегти від личинки хруща при посадці. Цього року половину рослин знищили.😢
На жаль один раз і назавжди вберегти ніяк не вдасться - однаково прилетить на запах. Перед посадкою за тиждень-два, під час і після (так часто - це на випадок посухи і спеки) обробляти зволожений грунт, додавати в лунки і просто полити метаризіумом+боверія (з будь-яких препаратів). Ці хижі гриби будуть нищити всіх шкідників у грунті. Застосовувати такі препарати треба щороку і не один раз. І раз на 3-4 роки міняти місце. Найменше, за моїми спостереженнями, хрущ шкодить полуниці під агроволокном - не завжди може потрапити у грунт для відкладання яєць. Посадки в кінці літа, зазвичай, не пошкоджуються. Навесні, якщо використовуєте хімічно синтезовані препарати, полийте кожен кущик розчином системного інсектициду, наприклад Конфідор. Він вважається малотоксичним для всіх теплокровних, хоча містить діючу речовину, заборонену а ЄС (через високу токсичність для бджіл).
Можливо Ви не звернули уваги, я наголошувала: чим більше, тим краще у будь-якому випадку. Але якщо у людини 0,5 сотки на всю городину, то за щастя і 25Х30.
В останні роки мульча на полуниці- це рай для слимаків. Не встигнеш ввечері зібрати стиглі ягоди - на ранок вони вже поїджені😢. Цікаво як фермери з ними справляються? Сині гранули дорогі і отруюють грунт, хоча й ефективні
Дякую за дуже інформативне відео. Здається, що вже багато знаю про вирощування полуниці (маю позитивний і негативний досвід), але намагаюся не пропустити Ваші розповіді, які завжди містять цікаві і корисні нюанси. Хочу побажати гарного врожаю, а також не перейматися щодо зайвого шуму у відео. Такий час, війна, ми всі живемо з цим і в цьому. Тепер треба максимально адаптуватися до цього. І найкраща адаптація - це допомога нашим військовим. Ви абсолютно праві, що лише завдячуючи нашим ЗСУ ми можемо вирощувати щось на своїх діляночках. До речі, це дійсно заспокоює і розраджує. З найкращими побажаннями!
Дякую. Навзаєм. З Вами, як і з багатьма іншими підписниками, вже чекаю зустрічі тут, у коментарях, як з добрими знайомими ❤️.
Так і є чекаємо на нову цікаву інформативну зустріч, як з добрими знайомими людьми. Ми всі живі і в кожного свої потреби не звертайте уваги на стороні звуки хто хоче почути той почує. Не витрачати часу на перезйомку хто знає як це важко Вас зрозуміє. Дякую за Вашу працю.
Дякую, як завжди, дуже цінний матеріал! Слава ЗСУ!
Пані Оксано, дуже вам вдячна за таку вчасну і цінну інформацію. Здоров'я вам і натхнення!
Дякую. Навзаєм!
Ми живемо в одній країні і від цих звуків , ми нікуди не подінемося! Тому не переймайтеся, не знімайте повторно, хто захоче, той подивиться і візьме те, що йому потрібно. Дякую вам! ❤
Дякую Вам велике за цінну інформацію!
Пані Оксано, не переймайтесь. Всі ми живемо в оточенні цих звуків. Все чути, все чітко і ясно. Зрозуміла деякі свої помилки, дякую❤
Щиро дякую, мені дуже подобається подача інформації ,все зрозуміла і почула.Слава ЗСУ.
Дякуємо за корисну інформацію . Здоров'я Вам і сил ! Разом до Перемоги!
Дякую вам за відео! Робіть його з любою какофонією навколо, інформація від вас завжди дуже цінна та цікава! Здоров'я вам та натхнення!❤
Пані Оксано, щиро дякую! Ви наче вгадали моє бажання, бо маю намір розвести полуницю і Ваші поради на часі. Крім звичайної полуниці посаджу і ремонтантну, яка радує до морозів і нагадує літо. Бажаю здоров'я! Все буде Україна!
Пані Оксано , дякую за дуже корисне відео. Завжди чекаю і з задоволенням переглядаю. А стосовно звуків, то не переймайтеся. Інформація, яку ви надаєте, перекриває і повітряну тривогу , і сусідську косарку. Ще раз дякую. Бережіть себе! 💛💙❤️🙏
Вітаю.Ви,як завжди своєчасно, ваші розповіді завжди приносять багато роз'яснень, багато розставляє крапки над і.Ви завжди пояснюєте чому, чого і як.Щиро дякую вам.❤
Дякую щиро за поради, хоч багато років вже вирощую полуницю, але ваші рекомендації завжди корисні
ВЕЛИКА ПОДЯКА!!!!
Вітаємо вас. Щиро дякую за корисну і своєчасну інформацію. Миру всім нам!
Дякую і бажаю гарного врожаю 🙏❤ Бережіть себе 🙏
Дякую за цікаву інформацію.
Пані Оксано, ми вже звикли до таких звуків, на жаль.
Проте Ваша важлива та цінна інформація переважила їх легко.
Не переймайтеся, все зрозуміло і доступно.
Величезна вдячність Вам за Вашу роботу для нас. Відчуваюсь впевненою на своїх грядках, тепер мені більше подобається працювати на землі, ніж до Ваших уроків.
Щиро зичу здоровʼя і сил, щоб Ви могли продовжувати надавати нам такі цінні і цікаві поради.
Ми також на постійному звʼязку з нашими Героями.
Віримо, надіємось, сподіваємось, волонтеримо.
Щиро вам вдячна. Ви безцінне джерело корисної інформації ❤️
Дякую, п. Оксано, з цікавістю слухала Вас.❤
Дякую Вам, за змістовну розповідь. Тихої , мирної ночі і наступного дня!
Вітаю! Підтримка каналу, вподобайка відео. Інформативно. Скористаюся порадами. З повагою!
😂дуже дякую вам за какофонію, це значить, що ми живі, дякую вам, дякую ЗСУ ❤❤❤
❤дякую🎉❤за теплоту і 🌹лаконічно подану інфо🍎😇 лайк завжди❤
Дякую, передивилася із великою цікавістю! Багато корисної інформації даєте,- а ті звуки , що нам всім доводиться під ними жити іще більше спонукають ненавидіти пацак ( читати навпаки) !!!
Дякую. Відео дуже корисне. Такі шуми нас оточують постійно, тому не звертаємо увагу.
Дякую за вчасність і детальні поради. Ви неперевершені!
Дякую за корисну інформацію. Прошу поділитися досвідом, як облаштувати високу грядку для полуниці. Саме від Вас, Оксано, хотілося б почути такі поради. А ще цікавить, що ще, крім полуниці, Ви садите на таких грядках. Спасибі Вам за працю!❤
Дякую за практичні поради. Дай, Боже, здоров'я і наснаги.
Дякую вам за дуже докладне, корисне відео! Звукові перешкоди не завадили мені отримати нові знання. Повага вам за працю!
Дякую за розуміння
Дуже Вам дякую за цікаве відео.
Дякую за чудове відео. Вражена вашою витримкою і спокійною розмовою. :)) Шум не заважав, головне інформація і ваше щира приязнь до аудиторії. Дуже тішусь, що знайшла Ваш канал. Здоров'я, сил і натхнення Вам. І всім нам Перемоги. Слава Україні!
Навзаєм
Дуже вам вдячна за таке детальне роз'яснення .
Дякую 💙💛🩷🩷🩷.Полуничку висадила так,як Ви розказували.
Щирі вітання з Лукашівки! Хоча в городництві не новачок,але багато цікавого почерпнула з відео. Завзди чекаю і радію зустрічі з Вами. Дякую за Вашу працю,що знаходите такий дорогоцінний час. Миру нам, все буде Україна!
Дякую💙💛
Дякую. Як завжди вчасно і зрозуміло. Здоров"я вам і чекаю нових відео
Дякую вам за корисні поради! Я задумалась, чи купувати ремантантну полуницю!
Дуже вдячна вам за корисну інформацію! Тепер зрозуміло, що я робила неправильно. Добре, що є ще час виправити.
Дуже дякую вам за впорядкування.Головне для мене дуже вчасно.Нічого на землі не встигаю робити.
Дякую❤
Слава Україні!
Героям слава!
Дякую за знання!
Пам'ятаю мама мульчувала сосновим опадом.
Це дуже гарна мульча, якщо є така можливість.
@@2v4vomelnyk0v2v
Дякую Вам!
Дякую. Дуже корисна і вчасно надана інформація. Бажаю здоров'я і мирного неба
Дякую щиро!
❤❤❤❤ Дякую!тримаймося.
Вікторія....❤нагадали мені дитинство в селі.Бабуня вирощували дуже багато полуниці,з 60 соток чи не 20 було полуниці.І я завжди шукала саме Вікторію.Тільки її любила.
Оце у вас бабуся: 20 соток полуниці!!!
Дякую, пані Оксано. Ваші відео дуже інформативні та своєчасні. Вчора висадила полуницю, сьогодні піду обрізати зайве листя❤❤❤
Дякую вам за вчасноу пораду
Дякую за професіональні поради,ваші відео завжди інформативні і корисні,хотілось би запитати у Вас як поживає Сарпо Міра,чи виправдані Ваші очікування стосовно цього сорту
Ще не копала, на відміну від усієї іншої картоплі. Обов'язково розповім про результат.
Дякуємо за відео,здоров'я вам.
Привіт з Одеси. Дуже багато корисної інформації. Дякую за відео
Дякую вам за вашу працю і дуууууже дієві поради.
Дякую Вам!
велечезне дякую мирного неба и здоров я
Щиро дякую. Все добре.❤
Дякую за вашу працю❤
😊😊😊Дякую Вам!Все вчасно!😊😊😊
Дуже дякую❤❤❤
Дякую за відео
Дякую!❤❤❤
Дякую
Вітаю пані Оксана !!! Дуже приємно слухати як Ви детально грамотно розповідаєте в даному випадку за посадку полуниці але Ви постійно наголошуєте і звичайно самі використовуєте біо-препарати .Це принаймні для мене дуже важлива тема . А Ви могли б детальніше розповісти за ці препарати а найголовніше де іх можна придбати і як наростити для себе щоби так як Ви розказуєте і рекомендуєте ними користуватись і наперед Вам за це дякую !!!
Про біопрепарати я розповідала у минулорічних відео. Хімічно синтезованих фунгіцидів я не використовую. А хімічні інсектициди - вкрай рідко, під корінь (при гострій потребі) Будь ласка, перегляньте у списку відтворення (плейлисті) "Засоби захисту рослин".
Все добре,не хвилюйтеся❤
Дякую за поради. До звуків у відео ми, нажаль вже звикли, не переймайтеся🤗 У мене шкурне питання про воду з великим вмістом заліза 🫢🙈 Я вже вас запитувала😂🫢І ось надибала інфу, про таблетки для очищення басейну з активним киснєм😂, чи не допоможуть мені ці пигулки у боротьбі з мої залізом🤔😂🫢Заздалегідь дякую за відповідь. Успіхів вам, бережіть себе.
У будь-якому випадку потрібне буде осадження/відстоювання. Кисень окиснить залізо ІІ до ІІІ. І це буде осад або трохи типу драглі. Воно має осісти. Басейни чистять від механічного сміття і таких осадів спеціальними "пилососами". Тобто принцип той самий, що я Вам описувала - треба відстоювання.
@@2v4vomelnyk0v2vДякую за відповідь🤗Буду відстоювати,"винайти велосипед" не вийде😂, а шкода😉 Успіхів вам і миру та спокою всім нам. Все буде 🇺🇦 🇺🇦
Доброї ночі.Завжди із задоволенням Вас слухаю і черпаю для себе те , що потрібно.Щиро дякую за Вашу працю.Дайте відповідь будь ласка,де можна купити метарізіум і боверію? Завчасно дякую.Миру і добра всім.Валентина - Іспанія.
В Україні - у багатьох інтернет-магазинах у вигляді рідких препаратів з нетривалим терміном зберігання (хоча він довший, ніж заявлений виробниками. Років два компанія Імпекс Агро продає різні біопрепарати у формі порошків (маленькі пакети), які довше зберігаються. Хоч вироблені в Китаї, розмножуються непогано (кілька видів випробовувала). Такі трапляються в садових магазинах і в "Аврорі".
❤❤❤❤❤
❤🎉
Добрий вечір, п. Оксано.
4 запитання:
1)На ремонтантній малині гнили ягоди.
Викинула кущі, залишила 3 шт.
Може їх можна врятувати?
Чим обробити ту землю? На ній більше малини не садити?
2)звичайна малина росте окремо, має по листках салатові плями.Чим обробити?
3)Чи вирощених в домашніх умовах препаратів можна робити нові?
Чи вирощувати можна тільки з магазинних?
4)Після фітофторозу оброблю землю триходермою.
Через який час там можна садити полуниці та інше?
1) Ремонтантну малину не потрібно викидати. Пізно восени зрізати під корінь низько, "під нуль". Грунт з весни обробляти триходермою, метаризіумом, сінною паличкою. Малину, що відросте, контролювати і обробляти профілактично вчасно.
2)Про звичайну малину заочно нічого не скажу.
3) Можна
4)Фітофтора є у будь-якому грунті завжди. Одна обробка триходермою не дасть гарантії. Важливо дотриматись сівозміни - не садити, не сіяти рослини, як мінімум, однієї родини наступного року. +Сидерація.
П.Оксано, сердечно дякую Вам за відповідь.
Ви дуже мені допомагаєте. Я вивчаю Ваші відео і все конспектую. 😅Нехай Господь дасть Вам силу і наснагу, а також терпеливість і вільний час, щоб відповідати на наші запитання.І благословить Вас добрими урожаями.❤
Ви знаєте в мене по полуниці між кущами росте зимовий часник по осені я його викопую лопаткою для росади і коли удобрюю підсаджую знову часник.
Дякую Вам за цю цікаву інформацію. Полуницю дуже люблю, а вирощувати правильно не вмію.Спробую прислухатись до Ваших порад.Інжир посадила, як Ви і радили, у траншею, росте і почав формувати плоди. Чи треба зараз йього підживити? Буду вдячна за відповідь.
Рада були корисною. Так, інжир підживіть, як і все у цю пору: мінімум азоту, фосфор, калій. Наприклад 5:15:45 чи щось типу того.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую
Сердечно дякую! Обучив свою полуницю календарю. Укорінював вуса у горщики, а оце на днях висадив. Після Вашого відео залишилося питання - чи обов'язково обрізати (у моєму випадку) листя? Я не обрізав, бо коріння нормальне і кущики прийнялися добре. Чи треба таки обрізати?
Не обов'язково, якщо коренева система закрита. Просто доглядайте, щоб у спеку була полита. Але якщо листя багато, то краще трохи обрізати, залишити не більше 2-4, щоб надати перевагу розвитку кореня.
А в нас немає соломи,а ще слимаки!!!
І у мене нема соломи. І теж слимаки. Але, зважуючи "за" і "проти", використовую агроволокно
Дякую зв поради. Поділіться сайтом, де берете біопрепарати
Купую, зазвичай, де прийдеться. Найчастіше те, що доступне у нашому місті, бо Нова Пошта тепер дуже дорога. В "Аврорі" купувала китайські - працюють. Коли є змога, купую від "Живої Землі".
@@2v4vomelnyk0v2vПані Оксано, так, Нова пошта дорога, бо з кожної посилки іде відрахування на ЗСУ. Виходить, що, користуючись її послугами, ми якоюсь мірою допомагаємо нашій армії. І, порівняно з іншими компаніями, НП надає більш якісні послуги. Тому я користуюсь тільки НП.
А ви в якому регіоні живете?
@@2v4vomelnyk0v2v дякую
@@SerenadaIsp ви до мене чи до автора?
Дякую за Ваше відео,успіхів Вам у всьому.Дуже приємно Вас слухати,а какофонія звичайна,можете не перезаписувати.
Дуже інформативно і як завжди вчасно. А які сорти полуниці вирощуєте ? Дякую!
Були Клері, Хоней, Мальвіна, Королева Єлизавета, Розана Київська інших вже й не пам'ятаю. Зараз посадила Азію, Алегро, ще один німецький сорт без назви 🫤. Планую ще декілька нових (нових для мене).
👍🇺🇦🙏❤️💕
Добрий день,шановно пані Оксана. А можете пояснити чому міль або якісь жучки не заведуться в ємності, де буде фольга або металева ложка? Як це працює? Не знайшла інформації в мережі
Достеменно мені невідомо, але це пов'язано з електричними явищами (перерозподіл зарядів на межі провідника і діелектрика)
Доброго дня! Чи буде відео про результати вирощування картоплі сорту "сарпо міра"? Не можу знайти посадковий матеріал, то, можливо, Ви будете продавати.
Відео буде. Посадковий матеріал продавати будуть трохи пізніше. Я продавати не буду. Не продаю нічого. Не маю до того хисту 😕.
Вітаю, пані Оксано! Дуже дякую за зрозуміле пояснення для новачка. Вперше я тримала полуницю, коли вуса перелізли до мене від сусідки.
Розсадила, і в перший рік нічого не було, лише кущики пускали вуса, двічі за сезон я їх зрізала.
Цьогоріч було трохи ягід.
Після цього - ніяких вус, деякі кущики істотно зменшились, а то й зникли, а деякі дещо розрослись вшир.
Двічі обробляла топазом від грибка, проте все одно є червоні, плямисті і сухі листочки. Що ще зробити?
Дякую, пані Оксано, дуже вчасно, бо днями хотіла розсаджувати кущики. Підкажіть, будь ласка, якщо я після висадки буду обробляти біопрепаратами і при цьому в мене полив дощуванням то чи варто після кожного поливу обробляти знов?
І друге питання не по темі полуниці. Якщо я зараз прибираю кущі огірків,наприклад, і залишаю їх просто на грядках, обробляю байкалом чи якимось унікалом для компостування то в цьому є сенс? Таким чином іде щось корисне в землб (від переробки решток) Чи нести їх на компост і не займатися отим?
Щодо біопретаратів на полуницю - щоразу додавати їх не треба. Поки буде ще спекотно трохи, то можна повторити днів через 10 раз-другий. А коли температура буде в межах 22-25, то повторювати вже й не треба. Щодо огірків, залишати чи в компост - як Вам зручніше: і так, і інакше є сенс (компост, ймовірно, повернеться наступного сезону. Але якщо "закомпостувати" на городі - це, здається, простіше. Я практично нічого окрім пирію з города не виношу (хіба в діжку, яка стоїть поряд)
@@2v4vomelnyk0v2v дякую. Тобто будь-які рослинні рештки (без прям страшних хвороб) можна залишити на ділянці і за сприятливої погоди пройтись чимось для швидкого розкладання. А вже навесні,перед висадкою розсади чи посівами, прибрати те,що не розклалось?
Можна. Іноді так роблю. Не спеціально, а через брак часу. Але бажано б ще якимось інсектицидом зараз обробити. Я б обрала біо: метаризіум, боверію. А вже якщо ними, то ще додати якусь сінну паличку чи що у Вас є. Це буде чудово. Але якщо не було протягом сезону особливих проблем, то можна відкласти до весни ( це не зовсім правильно, але періодично так стається 😕)
Добрий день скажіть будь ласка чи потрібно обрізати старе листя на полуниці
Будь ласка, паргляньте попередні відео про полуницю. Там я розповідаю. Тут th-cam.com/video/agSa6WCzjmc/w-d-xo.html чи тут th-cam.com/video/UFwSg-RJt8c/w-d-xo.html
Якщо коротко - не обов'язково, але, обрізаючи, легше обробляти від шкідників і збудників хвороб, які у заростях старого, сухого листя прекрасно почуваються. До того ж препаратів піде значно менше на обробку.
Пані Оксано, в мене два питання. 1. Чи закладає плодові бруньки полуниця поки вкорінюється у стаканчику, чи в цей час всі її сили лише в коріння йдуть.
2. Чи можна мульчувати полуницю гілками ялівцю (козацького)
1) Спочатку - вкорінення, потім усе інше. Якщо Ви маєте на увазі "перетримання" розсади в стаканчику, то у випадку, коли корінь майже заповнив стаканчик - так, переважно, закладуться. А якщо тільки почали вкорінювати, то спочатку розвинеться корінець, а потім брунька. З огляду на температури, сподіваюсь, ще встигнете 😉. 2) Щодо ялівцю в якості мульчі: теоретично- можна, нічого шкідливого нема у ньому. А от чи зручно, не знаю, не випробовувала.
Пані Оксано будь ласка поділіться думкою чому розсипається ягода малини буду щиро вдячний
Треба проаналізувати усі фактори, які можуть таке спричиняти. Якщо повторюється таке явище завжди - можливо, особливість сорту (буває й таке). Чи було достатньо вологи під час цвітіння і одразу після нього? Чи нема ознак хвороб (особливо вірусних)? Їх часто розносять шкідники. І, нарешті, чи немає ознак дефіцитів певних елементів (азоту, калію або кальцію). Хоча ще може бути і погане запилення. Як от цього року у деяких сортів винограду.
Оксаночко, можливо пропустила відповідь на мою думку, але хочу знати як молоду розсаду вберегти від личинки хруща при посадці. Цього року половину рослин знищили.😢
На жаль один раз і назавжди вберегти ніяк не вдасться - однаково прилетить на запах. Перед посадкою за тиждень-два, під час і після (так часто - це на випадок посухи і спеки) обробляти зволожений грунт, додавати в лунки і просто полити метаризіумом+боверія (з будь-яких препаратів). Ці хижі гриби будуть нищити всіх шкідників у грунті. Застосовувати такі препарати треба щороку і не один раз. І раз на 3-4 роки міняти місце. Найменше, за моїми спостереженнями, хрущ шкодить полуниці під агроволокном - не завжди може потрапити у грунт для відкладання яєць. Посадки в кінці літа, зазвичай, не пошкоджуються. Навесні, якщо використовуєте хімічно синтезовані препарати, полийте кожен кущик розчином системного інсектициду, наприклад Конфідор. Він вважається малотоксичним для всіх теплокровних, хоча містить діючу речовину, заборонену а ЄС (через високу токсичність для бджіл).
@@2v4vomelnyk0v2v дуже дякую.
Для полуниці сорту Мальвіна 30см між рослинами це дуже мало.Кущі дорослі стають розлогими і вуса дуже переплітаються між собою...
Можливо Ви не звернули уваги, я наголошувала: чим більше, тим краще у будь-якому випадку. Але якщо у людини 0,5 сотки на всю городину, то за щастя і 25Х30.
+++
В останні роки мульча на полуниці- це рай для слимаків. Не встигнеш ввечері зібрати стиглі ягоди - на ранок вони вже поїджені😢. Цікаво як фермери з ними справляються? Сині гранули дорогі і отруюють грунт, хоча й ефективні
Отак, на жаль, вони і справляються, за допомогою синіх гранул - метальдегіду. Цього року мені дуже допомагають їжаки. Полуниця під агроволокном.
❤❤❤.
Гарна інформація , дякую .
Щиро дякую
Дякую ❤
Дякую!