Én nagyon szabálykövető vagyok, így egy játékba nyúltam csak bele, mert ez a kis valtoztatás nagyon sokat dobott a játékélményen. A coffee rush játékot játsszuk úgy, h amikor speciális rendelést húzunk, akkor egyből kapunk mellé egy rush pontot (tehát az nem a végén, a speciális rendelés teljesítése után jár, hanem előtte). Így pont annyival hosszabbodik a játékmenet, h már kellő mennyiségű hozzávalót tudunk összeszedni, h legyen egy kicsit bőség érzetünk. A kiegészítővel is ugyanezzel az átírással játsszunk.
Imperium Ókori birodalmak. Imádom a témát, a történelmet, a civilizáció építést. Mégis nehezen veszem rá magam a játékra a pontszámítás miatt a játék végén... Pedig egy netes appot használok hozzá, de még így is egy lassú kínszenvedés. Emiatt ritkán kerül az asztalra, pedig kiváló játék.
Hellapagos! Imádom, szeretem, de mai napig nem sikerült megértenem, hogy miért akarjuk elhagyni a biztonságos szigetet általunk összeeszkábált törékeny ágakból készült kis lélekvesztőkön, mikor jön egy nagy vihar egy vihar! Hol vagy nagyobb biztonságban egy vihar esetén? Egy szigeten ahol van esetleg barlang, vagy a tengeren egy ágcsónakon, miközben rendes nagy hajókat is képes elpusztítani egy erősebb vihar? Miért nem egy vulkán kitörés, vagy egy dinó, vagy egy agresszív törzs miatt kell menekülünk a tengerre? Annyival logikusabb lenne!
Szia! Nem sok társasjátékom van, de a Scrabble amit megneveznék: sokkal jobb lenne ha mágneses lenne mert sokszor félrecsúsznak a betűk mikor forgatjuk a táblát. Azul is megvan ( nagy kedvenc) ott egy pici apróság zavar: a játékot az kezdi aki utoljára járt Portugáliában.....egyikünk se járt még ott. Fröccs is megvan ( szintén nagy kedvenc) ott meg az kezd aki utoljára ivott fröccsöt....sose iszunk fröccsöt.
Számos társasjátékban előfordul, hogy a szabály a lemaradt játékosokat valamennyire segíti, egyfajta védőhálót nyújtva számukra, hogy ne tudjanak reménytelenül lemaradni. Gondolom, ez az olyan remekbeszabott játékok hibájának kompenzálása, mint a Monopoly vagy a Rizikó. Viszont számos esetben ez a kompenzálás túlkompenzálásba fordul át, tehát amikor már a taktika része lehet a szándékos lemaradás, annyira jelentős az utolsó helyen álló játékos kompenzálása az előrébb állókhoz képest. Bennem is van egyfajta szociális érzékenység a társasjátékban is, de számomra abszolút vörös vonal az, hogy ne érje meg direkt rosszul játszani annak érdekében, hogy a szabály által a lemaradóknak biztosított előnyökkel élhessünk. Számos olyan játékkal találkoztam, ahol az utolsó forduló előttig nem volt érdemes sok pontot szerezni.
A Kingdom Builderben a Lords (Urak) cél aránytalan előnyt ad az utolsó játékosnak. Ez az a célkártya, ahol mindegyik negyedben a legtöbb telepessel rendelkező játékos kap sok győzelmi pontot. Az utolsó játékos egy negyedet beáldozva a másik három negyedben viszonylag könnyedén pont eggyel a többi játékos fölé tud menni, ezáltal aránytalanul sok pontot szerezve. Emiatt gyakori háziszabály az, hogy azt kiveszik.
7 csoda: 5 vagy annál többen játszva, amikor azt látom, hogy a tőlem legtávolabb ülő játékos teljesen el van feedelve és semmit nem tudok tenni azért, hogy megakadályozzam a győzelmét. 😑
@@illogicalferi Nekem Reiner Knizia: Samurai vagy a Tigris & Eufrates pontozása (a legkevesebb nyersanyagod a pontod) favorit, mások azt nem szeretik. Van ez így. :)
@@mitjatsszunk Így van, mindenkinek más :D Nagyon szeretem az ilyen speckó megoldásokat, amikor nem csak leolvassuk, hogy hovaértünk a jelölővel a végén :D
Ébredő erdő! Nagyon szeretjük,csodaszép játék, de a győzelmi kondíciók nagyon kiegyensúlyozatlanok. Tavirózsával képtelenség nyerni, fák gyüjtésével lehet, de nem olyan egyszerű, ellenben ha a tüzeket gyűjti az ember, akkor sokkal könnyebb. A kiegészítő kicsit javít azért a helyzeten, de nem oldja meg teljesen.
Mi a Viticulture-t háziszabályoztuk egy kicsit. Az első kakasébredés előtt kirakunk 3 szőlőkártyát képpel felfelé, hogy lehessen választani, ne teljesen a szerencsére legyen bízva a telepítendő tőke fajtája. A Mennyei ser nálam is nagy kedvenc, de a családban ezzel egyedül vagyok, így nem kerül sajnos elő. Az Ethnos dobozképe és a játék működése közötti szakadék nekem fel sem tűnt a játszása közben. Pedig mennyire igazad van! Jöhet az új kiadás!
Ha már játék végi pontszámítás: az Ark Nova-nál nekem ez felesleges túlbonyolítás, annyit még nem játszottunk vele, hogy ne kelljen mindig a szabályból nézegetni, hogy akkor most kinek hány pontja van. The Crew: Küldetés a 9. bolygóhoz társasjáték - zavar, hogy 2 fővel nem játszható :D (nyilván ez nem hiba, de annyira szeretném játszani, viszont ketten vagyunk rá itthon)
Azul: 4 játékos esetén ha kettő összefog egy ellen, mindig ki tudják úgy számolni a csempéket, hogy annak az egynek rossz legyen. A 9 korong egyszerűen túl sok kombinációt tesz lehetővé. 3 játékosnál / hét korongnál még nem érzem ezt az aránytalanságot. Kíváncsi vagyok, hogy kevesebb korongon elhelyezett több csempe, pl. 6x6 megoldaná-e ezt a problémát, de még nem próbáltuk ki.
Quetzal: A szent madarak városa - egy darab madár sincs benne 😂 Lords of Waterdeep - “Open Lord” intrika kártya (játék végéig nem vagy támadható, cserébe meg kell mutatnod a Lordodat). Annyira elbillenti a balanszot egy olyan jatekban ahol a “Bumm szívtál!” lapok a játék része Everdell: Fagybérc - A MADÁR! Ennél erősebb lap/állatka az egész Everdellben nincs szerintem. A Gyászbogár stratégiáját borítja pl. Nem kell gondolkodni, hogy mit tart meg, mit dob el, mert tépi fel a lapokat. Szinte mindig tud 5 lapot eldobni az utazásra. Tud nyersanyagot farmolni, ha lapot dob el. Ha valakinek van Történésze konkrétan A MADARAT segíti.
@@Lukvanov izgalmas felsorolás, csatlakozom is eggyel: Nálunk a Lorenzo il Magnifico kiegjében a Houses of Reneissance-ban van egy család, ami instant win, a barna ödödik munkás. Elképesztően OP
@ és ahogy te is említetted. Ezek jó játékok. Bármikor leülök egy jó Everdellre vagy Lords of Waterdeepre, de ha megkapom ezeket a lapokat akkor gyakran inkább ki sem játszom, mert szinte biztos, hogy nyerek vele. A Quetzal, az meg csak…hát igen. Valamiféle madarat azért vártam volna, mert maga a játék aranyos, könnyen tanulható és gyors
A Ködbe zárt Carcassonne-ban kevés a szellem bábu. Hogy a játék élményem megmaradjon, folytatom a játékot szellemek nélkül is. Vagy leszedem azokat, amik már nem lesznek leszedhetők, vagy inne-onnan összeszedek párat. Nekem nem gond. Pláne ez a cooperatív játék nem a nyerésről szól. Nekem az összes Carcassonne egy térkép építészeti játék.
Sajnos az 2. kiadású Ethnos sem lett sokkal jobb. Grafikailag szebb, de használhatóság szempontjából visszalépés az 1-höz képest. Nem éri meg a cserét, ha már van 1. kiadásod. Úgy indultam neki, hogy azonnal lecserélem az újra, aztán miután kipróbáltam elmúlt.
Amit a COATLben érzel, én azt nem szeretem a Lángművesekben.. Megtöltök egy helyet, és ezzel megnyitok egy új lehetőséget a következő játékosnak.. Amiből sokszor jártam úgy, hogy egyből kihasználta az új hely legjobb pozícióját én meg ültem, hogy... remek.. 😄
Én összeségében elégé ragaszkodok a szabályokhoz. Viszont a Carcassonne-nál nem bírtam ki hogy ne nyúljak bele mert bár imádom azt a játékot nekem nincs benne elég döntés. Ezért úgy szoktuk játszani hogy van egy két lapkából álló piac és onnan lehet választani egy lapkát.
Én az ősidők örökségében érzem ezt az érzést. Túl kicsi a tudománykártyák paklija szerintem a játék hosszához képest. Minden játékalkalommal felmorzsoljuk benne az egész paklit
ETHNOS - (abszolúte nem ismerem a játékot) de szerintem a másik oldalra kifordítva, sokkal durvább amikor a borítót meglátva várad az egymást püfölős cut-throat játékot, míg végül kiderül, hogy konfliktus sincs benne. (legalább annyi anti-pacifista játékos is van mint pacifista ;) )
BANG játékban a "dinamit" kártya! Ha bekerül a játékba, hótziher,hogy én robbanok fel tőle. 🤬Egy pillanat alatt vége mindennek,amit addig felépítettem.Baromi bosszantó,össze is téptem azt a lapot🤣
@@graphycuspélda elsőnek utazol elején akkor el tudod vinni a legjobb dolgokat, és még lehet hogy másodjára fogsz jönni. Ha meg megprobalsz későn utazni hogy első legyél és nem jön össze lehet utolsó leszel. Van olyan karakter aki általában elviszi a kezdő jatekost. Tőle balra ülő játékos jár a legjobban a fix masodik helyel, miközben kör elején gyorsan olcsón tud utazni
@@Elamate90 Épp ezért van fordított karakterválasztás és pénz-kompenzáció. 4 játékosnál elég sanszos, hogy nem a leghasználhatóbb karakter jut a kezdő-játékosnak. Amúgy pedig mi a garancia arra, hogy az éppen aktuális második játékos a köre elején olcsón tud utazni? Lehet épp nincs elég tevéje, a sorban negyediknek meg épp van. Nyilván a játék elég szűkös és okos tervezést és időzítést igényel, de én nem érzem akkora problémának a játékos sorrendet. Szerintem sokkal zavaróbb tud lenni, ha a játék elején felhúzott 4 útvonal lapból nem áll össze semmi használható.
A Coatl és a Sárkány palota "problémát" én is akceptalom. Meg női ujjacskaknak is kihívás az utóbbi játék lapkainak fordítása. Én inkább a Lapzárta egyik szabályaval nem értek egyet, miután ez egy családi játék. Nevezetesen: lenullazodik annak a játék végi eredménye, aki a legkevesebb pontot gyűjtötte a reklámokból. Házi szabály: ezt a peches játékost mínusz 10 ponttal "büntetjuk".
@@mitjatsszunk ja, hogy utána körbe megy. Ja igen... de ez nagyon sokra igaz, valszin ez az ösztönző hogy te legyél az első, mert ha nem akkor sorban leszel.
Lehet hogy csak az én problémám, de nekem a Szurdokerdő kalandorai társasjáték játékszabályával vannak fenntartásaim. Sok minden nem egyértelmű benne nekem és ha a játék nem segít akkor elég nehéz néhány kérdésre választ találni.
@@lorantsass9971 annyira szép, hogy ugyan az a dolog valakit bosszant, valaki szereti. Köszi, hogy megosztottad. Nekem nagyon fontos a borító, ami a legjobban az a Top10
Én a Kuruzslóknál éreztem ezt a fekete moly hozzávalóval kapcsolatban, hogy ha a szomszédom megveszi, nekem is kb muszáj vennem ha nem akarom hogy minden körben előnye származzon belőle. Értem, hogy ad egy kis interakciót a játékba, de számomra idegesítő.🧙
Én nagyon szabálykövető vagyok, így egy játékba nyúltam csak bele, mert ez a kis valtoztatás nagyon sokat dobott a játékélményen. A coffee rush játékot játsszuk úgy, h amikor speciális rendelést húzunk, akkor egyből kapunk mellé egy rush pontot (tehát az nem a végén, a speciális rendelés teljesítése után jár, hanem előtte). Így pont annyival hosszabbodik a játékmenet, h már kellő mennyiségű hozzávalót tudunk összeszedni, h legyen egy kicsit bőség érzetünk. A kiegészítővel is ugyanezzel az átírással játsszunk.
Imperium Ókori birodalmak. Imádom a témát, a történelmet, a civilizáció építést. Mégis nehezen veszem rá magam a játékra a pontszámítás miatt a játék végén... Pedig egy netes appot használok hozzá, de még így is egy lassú kínszenvedés. Emiatt ritkán kerül az asztalra, pedig kiváló játék.
Hellapagos! Imádom, szeretem, de mai napig nem sikerült megértenem, hogy miért akarjuk elhagyni a biztonságos szigetet általunk összeeszkábált törékeny ágakból készült kis lélekvesztőkön, mikor jön egy nagy vihar egy vihar! Hol vagy nagyobb biztonságban egy vihar esetén? Egy szigeten ahol van esetleg barlang, vagy a tengeren egy ágcsónakon, miközben rendes nagy hajókat is képes elpusztítani egy erősebb vihar? Miért nem egy vulkán kitörés, vagy egy dinó, vagy egy agresszív törzs miatt kell menekülünk a tengerre? Annyival logikusabb lenne!
Szia!
Nem sok társasjátékom van, de a Scrabble amit megneveznék: sokkal jobb lenne ha mágneses lenne mert sokszor félrecsúsznak a betűk mikor forgatjuk a táblát.
Azul is megvan ( nagy kedvenc) ott egy pici apróság zavar: a játékot az kezdi aki utoljára járt Portugáliában.....egyikünk se járt még ott.
Fröccs is megvan ( szintén nagy kedvenc) ott meg az kezd aki utoljára ivott fröccsöt....sose iszunk fröccsöt.
Splendornál éreztük azt néha, hogy kétfős játék esetén hamar vége van 15 pontnál, így olykor házi szabályoztuk 20 pontra még a játék elején. :)
Izgalmas taktika 14 pontnál befékezni és úgy behúzni egy nagy pontos III lapot, ami ad egy nemest is. :)
Számos társasjátékban előfordul, hogy a szabály a lemaradt játékosokat valamennyire segíti, egyfajta védőhálót nyújtva számukra, hogy ne tudjanak reménytelenül lemaradni. Gondolom, ez az olyan remekbeszabott játékok hibájának kompenzálása, mint a Monopoly vagy a Rizikó. Viszont számos esetben ez a kompenzálás túlkompenzálásba fordul át, tehát amikor már a taktika része lehet a szándékos lemaradás, annyira jelentős az utolsó helyen álló játékos kompenzálása az előrébb állókhoz képest. Bennem is van egyfajta szociális érzékenység a társasjátékban is, de számomra abszolút vörös vonal az, hogy ne érje meg direkt rosszul játszani annak érdekében, hogy a szabály által a lemaradóknak biztosított előnyökkel élhessünk. Számos olyan játékkal találkoztam, ahol az utolsó forduló előttig nem volt érdemes sok pontot szerezni.
A Kingdom Builderben a Lords (Urak) cél aránytalan előnyt ad az utolsó játékosnak. Ez az a célkártya, ahol mindegyik negyedben a legtöbb telepessel rendelkező játékos kap sok győzelmi pontot. Az utolsó játékos egy negyedet beáldozva a másik három negyedben viszonylag könnyedén pont eggyel a többi játékos fölé tud menni, ezáltal aránytalanul sok pontot szerezve. Emiatt gyakori háziszabály az, hogy azt kiveszik.
7 csoda: 5 vagy annál többen játszva, amikor azt látom, hogy a tőlem legtávolabb ülő játékos teljesen el van feedelve és semmit nem tudok tenni azért, hogy megakadályozzam a győzelmét. 😑
A have & ale-ben én imádom azt a pontozást, szerintem zseniális :D
@@illogicalferi Nekem Reiner Knizia: Samurai vagy a Tigris & Eufrates pontozása (a legkevesebb nyersanyagod a pontod) favorit, mások azt nem szeretik. Van ez így. :)
@@mitjatsszunk Így van, mindenkinek más :D Nagyon szeretem az ilyen speckó megoldásokat, amikor nem csak leolvassuk, hogy hovaértünk a jelölővel a végén :D
Leírnád, pontosan milyen házi szabályt alkalmaztok a Marco Polo-nál? Nem egészen értettem. Köszi!
Ébredő erdő! Nagyon szeretjük,csodaszép játék, de a győzelmi kondíciók nagyon kiegyensúlyozatlanok. Tavirózsával képtelenség nyerni, fák gyüjtésével lehet, de nem olyan egyszerű, ellenben ha a tüzeket gyűjti az ember, akkor sokkal könnyebb. A kiegészítő kicsit javít azért a helyzeten, de nem oldja meg teljesen.
@@zsofiaronai9199 egyet értek. Nálunk is tűzzel nyer aki nyer 10-ből 9-szer.
Egyetértek! Ha lenne társasjátékos bakancslistám, akkor egyszer szeretnék szent virágokkal nyerni 🤣
Mi a Viticulture-t háziszabályoztuk egy kicsit. Az első kakasébredés előtt kirakunk 3 szőlőkártyát képpel felfelé, hogy lehessen választani, ne teljesen a szerencsére legyen bízva a telepítendő tőke fajtája.
A Mennyei ser nálam is nagy kedvenc, de a családban ezzel egyedül vagyok, így nem kerül sajnos elő.
Az Ethnos dobozképe és a játék működése közötti szakadék nekem fel sem tűnt a játszása közben. Pedig mennyire igazad van! Jöhet az új kiadás!
Szuper, humoros videó lett😊 Lesz valamikor közös videó is Rékával? Azok a kedvenceim❤
Igen, hamarosan lesz, köszönöm a visszajelzést!
Ha már játék végi pontszámítás: az Ark Nova-nál nekem ez felesleges túlbonyolítás, annyit még nem játszottunk vele, hogy ne kelljen mindig a szabályból nézegetni, hogy akkor most kinek hány pontja van.
The Crew: Küldetés a 9. bolygóhoz társasjáték - zavar, hogy 2 fővel nem játszható :D (nyilván ez nem hiba, de annyira szeretném játszani, viszont ketten vagyunk rá itthon)
Azul: 4 játékos esetén ha kettő összefog egy ellen, mindig ki tudják úgy számolni a csempéket, hogy annak az egynek rossz legyen. A 9 korong egyszerűen túl sok kombinációt tesz lehetővé. 3 játékosnál / hét korongnál még nem érzem ezt az aránytalanságot. Kíváncsi vagyok, hogy kevesebb korongon elhelyezett több csempe, pl. 6x6 megoldaná-e ezt a problémát, de még nem próbáltuk ki.
...el sem tudok ilyet képzelni, hogy valaki ezt tegye a másikkal😂😂😉😛😈😈😈
@Rita0311H Durva mi??? 🥰
hát milyen rosszmájú társasággal játszol te?! :D
Quetzal: A szent madarak városa - egy darab madár sincs benne 😂
Lords of Waterdeep - “Open Lord” intrika kártya (játék végéig nem vagy támadható, cserébe meg kell mutatnod a Lordodat). Annyira elbillenti a balanszot egy olyan jatekban ahol a “Bumm szívtál!” lapok a játék része
Everdell: Fagybérc - A MADÁR! Ennél erősebb lap/állatka az egész Everdellben nincs szerintem. A Gyászbogár stratégiáját borítja pl. Nem kell gondolkodni, hogy mit tart meg, mit dob el, mert tépi fel a lapokat. Szinte mindig tud 5 lapot eldobni az utazásra. Tud nyersanyagot farmolni, ha lapot dob el. Ha valakinek van Történésze konkrétan A MADARAT segíti.
@@Lukvanov izgalmas felsorolás, csatlakozom is eggyel: Nálunk a Lorenzo il Magnifico kiegjében a Houses of Reneissance-ban van egy család, ami instant win, a barna ödödik munkás. Elképesztően OP
@ és ahogy te is említetted. Ezek jó játékok. Bármikor leülök egy jó Everdellre vagy Lords of Waterdeepre, de ha megkapom ezeket a lapokat akkor gyakran inkább ki sem játszom, mert szinte biztos, hogy nyerek vele.
A Quetzal, az meg csak…hát igen. Valamiféle madarat azért vártam volna, mert maga a játék aranyos, könnyen tanulható és gyors
A Ködbe zárt Carcassonne-ban kevés a szellem bábu. Hogy a játék élményem megmaradjon, folytatom a játékot szellemek nélkül is. Vagy leszedem azokat, amik már nem lesznek leszedhetők, vagy inne-onnan összeszedek párat. Nekem nem gond. Pláne ez a cooperatív játék nem a nyerésről szól. Nekem az összes Carcassonne egy térkép építészeti játék.
Sajnos az 2. kiadású Ethnos sem lett sokkal jobb. Grafikailag szebb, de használhatóság szempontjából visszalépés az 1-höz képest. Nem éri meg a cserét, ha már van 1. kiadásod. Úgy indultam neki, hogy azonnal lecserélem az újra, aztán miután kipróbáltam elmúlt.
Amit a COATLben érzel, én azt nem szeretem a Lángművesekben.. Megtöltök egy helyet, és ezzel megnyitok egy új lehetőséget a következő játékosnak.. Amiből sokszor jártam úgy, hogy egyből kihasználta az új hely legjobb pozícióját én meg ültem, hogy... remek.. 😄
Én összeségében elégé ragaszkodok a szabályokhoz. Viszont a Carcassonne-nál nem bírtam ki hogy ne nyúljak bele mert bár imádom azt a játékot nekem nincs benne elég döntés. Ezért úgy szoktuk játszani hogy van egy két lapkából álló piac és onnan lehet választani egy lapkát.
A stratégiai változatban (szabály szerint) három lapka van a kézben, és abból választunk egyet.
@ oh… nekem ez kimaradt. Legközelebb lehet hogy megnézzük így is mert érdekesnek tűnik
Én az ősidők örökségében érzem ezt az érzést. Túl kicsi a tudománykártyák paklija szerintem a játék hosszához képest. Minden játékalkalommal felmorzsoljuk benne az egész paklit
Mi is kipörgetjük, furcsa is volt elsőként, de engem nem zavart. Megértem hogy fennakadtál rajta
ETHNOS - (abszolúte nem ismerem a játékot) de szerintem a másik oldalra kifordítva, sokkal durvább amikor a borítót meglátva várad az egymást püfölős cut-throat játékot, míg végül kiderül, hogy konfliktus sincs benne. (legalább annyi anti-pacifista játékos is van mint pacifista ;) )
Nemesis 2 jatekosnàl a tűz terjedésének megakadályozása lehetetlen. Erre vezettünk be maszek szabályt.
Felhőváros: mindig beborítja valaki az épületeit...
BANG játékban a "dinamit" kártya! Ha bekerül a játékba, hótziher,hogy én robbanok fel tőle. 🤬Egy pillanat alatt vége mindennek,amit addig felépítettem.Baromi bosszantó,össze is téptem azt a lapot🤣
A Marco Polo magyar kiadásában az lesz a kezdőjátékos, aki utoljára utazott.
Így van, és utána kötött a sorrend. Négyjátékos esetén nem fair másodiknak jönni, ha nem is utaztál...
rotáló mechanizmus izgalmasabbá teheti
@@mitjatsszunkDe konkrétan mi a probléma ezzel?
@@graphycuspélda elsőnek utazol elején akkor el tudod vinni a legjobb dolgokat, és még lehet hogy másodjára fogsz jönni. Ha meg megprobalsz későn utazni hogy első legyél és nem jön össze lehet utolsó leszel. Van olyan karakter aki általában elviszi a kezdő jatekost. Tőle balra ülő játékos jár a legjobban a fix masodik helyel, miközben kör elején gyorsan olcsón tud utazni
@@Elamate90 Épp ezért van fordított karakterválasztás és pénz-kompenzáció. 4 játékosnál elég sanszos, hogy nem a leghasználhatóbb karakter jut a kezdő-játékosnak. Amúgy pedig mi a garancia arra, hogy az éppen aktuális második játékos a köre elején olcsón tud utazni? Lehet épp nincs elég tevéje, a sorban negyediknek meg épp van. Nyilván a játék elég szűkös és okos tervezést és időzítést igényel, de én nem érzem akkora problémának a játékos sorrendet. Szerintem sokkal zavaróbb tud lenni, ha a játék elején felhúzott 4 útvonal lapból nem áll össze semmi használható.
A Coatl és a Sárkány palota "problémát" én is akceptalom. Meg női ujjacskaknak is kihívás az utóbbi játék lapkainak fordítása. Én inkább a Lapzárta egyik szabályaval nem értek egyet, miután ez egy családi játék. Nevezetesen: lenullazodik annak a játék végi eredménye, aki a legkevesebb pontot gyűjtötte a reklámokból. Házi szabály: ezt a peches játékost mínusz 10 ponttal "büntetjuk".
Még nem játszottam a Lapzártával de őszintén pont e miatt a “kiesés” szabály miatt nem is szimpatikus annyira. Szóval én is háziszabályoznám
Az Ethnosban az egy Szlovákia térkép? :D :D
@@dominiktoth2001 könnyen lehet. :D
Az bizony! :D
A Marco Poloban nem kör sorrend van, hivatalos szabályok szerint aki utoljára utazott, ott is van a jelölő, hogy lásd ezt át kell passzolni. 💡
@@KozosRendeles a kezdőjátékos-jelölő vándorol a legutoljára utazónak, de onnantól körsorrend van
@@mitjatsszunk ja, hogy utána körbe megy. Ja igen... de ez nagyon sokra igaz, valszin ez az ösztönző hogy te legyél az első, mert ha nem akkor sorban leszel.
Nekem a uno és a solo az amit csak házi szaballyal szeretem
Hú de féltem, hogy mit mondasz a Marco Poloról. De el kell ismernem, ez teljesen jogos.
Én szeretem a mákot 😅
Mi is. :D Csak a játékdobozt ne érje!
Lehet hogy csak az én problémám, de nekem a Szurdokerdő kalandorai társasjáték játékszabályával vannak fenntartásaim. Sok minden nem egyértelmű benne nekem és ha a játék nem segít akkor elég nehéz néhány kérdésre választ találni.
Tyühűű, ott nekünk is meggyűlt a bajunk rendesen, el is engedtük azt a játékot.
A borító probléma nálam a "kitérdekel" kategória, a sörös játék pedig pont a játék végi egyedi pontszámítás miatt tetszik leginkább.
@@lorantsass9971 annyira szép, hogy ugyan az a dolog valakit bosszant, valaki szereti. Köszi, hogy megosztottad. Nekem nagyon fontos a borító, ami a legjobban az a Top10
Ki nevet a végén?: Mivel 210 cm magas bokszolo vagyok, ezert mindig megengedik a tobbiek, hogy egyszerre 3 kockával dobjak. Házszabály.
Imádom ezt a megoldást, zseni háziszabály. Sokan itt rontják el, hogy nem rendelkeznek ezekkel az előfeltételekkel.
Én a Kuruzslóknál éreztem ezt a fekete moly hozzávalóval kapcsolatban, hogy ha a szomszédom megveszi, nekem is kb muszáj vennem ha nem akarom hogy minden körben előnye származzon belőle. Értem, hogy ad egy kis interakciót a játékba, de számomra idegesítő.🧙
Miert nincs fogad az előkepen? Ez egy clickbait?
Generált szépséghiba. :D Vizuálisan is szerettünk volna a témára ráerősítni.
“Egy nagyobb mákszem a fogak közt” ahogy a felvezetőben is mondja 😂