@@ToTemat i nie powiedziałeś jednej rzeczy na filmie: bo kamień w szufladzie gdzie się woda wlewa to tam on też jest więc calgonity tam nie dotrą (mieliśmy problem z zbiornikiem na płyn do płukania ale okazało się że kamień tam był i się wody tam zbierało i jak nabierała wody to jakoś tam też, naprawili ją ale nadal nie działała tak dobrze jak kiedyś
@@ToTemat i też polecam zajrzeć do filtru w pompie oraz wstępnego filtru wody (jeden na początku rury i tam jest też szlam jakiś i przytkane i też w pralce bo kamień czasem tak się osiądzie ;)
Bardzo fajne połączenie daje kwasek cytrynowy z octem. Temperatura 90st. Osady w szufladzie, jak i za nią stają się miękkie, a tym samym łatwiej je usunąć.
Wiele osób wiem że dodaje kwasek i ocet do pralek. Nigdy natomiast nie robiłem tego razem wiec nie wiem jak to działa. Ale możliwe że jeszcze mocniej bo obydwa to kwasy.
Najbardziej ekonomiczne pranie? pralki zwłaszcza te nowsze mają specjalny program służący do czyszczenia - też taki mam - grzeje na max i ma specyficzne obroty szybsze w wodą. Co do zatrzymania programu, to ja to robię mniej więcej w połowie wylewania wody, wtedy ten roztwór znajduje się też we wszystkich wężach i tam też podziała - wydaje mi się to najlepsza opcja. Trzeba jedynie znać swoją pralkę czy program i wiedzieć kiedy to nastąpi czy po prostu nasłuchiwać. Nie powiedziałeś chyba ile tego kwasku. Jedna paczka to za mało moim zdaniem, con. 3 ma sens myślę.
A to zależy od tego jaki duży jest wkład pralki. Czy wielki potwór czy mniejszy. Im większa tym więcej potrzeba. Z reguły wystarcza mi paczka 80-100 gram do 3 h. Natomiast jak by się dało 300 g to na pewno szybciej zacznie to działać bo stężenie będzie mocniejsze. U mnie w najmowanych mieszkaniach zawsze są pralki jakie stanowią poligony doświadczalne i złomowiska bo takie rzeczy oferują z reguły wynajmujący do 2k miesięcznie.
Ja od wielu lat najmuję mieszkania bez własnego bo wynajmuję w różnych miastach. Więc pralki mam takie jakie mają ci co mi je wynajmują. Z reguły syf i kiła i mogiła stąd wiem jak to oczyścić aby się czymś od nich nie zarazić :-)
Otworzyłeś kiedyś pralkę od środka, że się tak znasz na temat tego ile jakiego kamienia gdzie jest? Co do programu prania „ekonomicznego” do czyszczenia pralki jest bzdurą ponieważ do czyszczenia pralki jest potrzebna dość duża ilość wody aby zając jak najwiecej miejsca z tym kamieniem i syfem plus z reguły programy ekonomiczne piorą w niskiej temperaturze gdzie to jest nie zbyt porządane ponieważ do usunięcia bakterii i tego syfu potrzebna jest woda w temperaturze conajmniej 70c najlepiej 90c bo inaczej syf i bakterie nie usuną się z pralki a przynajmniej nie całkowicie
Gdzie tam, nagrywam jak mam luźny tydzień kilka a potem je cedzę. Nagranie to 1 dzień, montaż to kolejny 1 dzień w realu. Bo muszę wcisnąć to między inne obowiązki więc nie ma za wiele na to czasu w linii prostej.
Porada prawie dobra ale... kwas cytrynowy reaguje z węglanami wapnia i sodu (kamieniem) dopiero powyżej 60 st. C. Dlatego trzeba koniecznie ustawić najdłuższy program - najlepiej na 90 stopni a na pewno na co najmniej 60 stopni.
@@ToTemat Tak, masz rację. Wejdzie w reakcję tylko bardzo powolną i mało wydają, bo tworzący się cytrynian wapnia ma słabą rozpuszczalność w wodzie (0,85 g/litr przy 20 st. C). Dlatego właśnie warto zastosować temperaturę powyżej 60 stopni. Reakcja jest dużo wydajniejsza i wręcz błyskawiczna. Właśnie mnie zastanowiło, dlaczego optujesz za odkamienianiem na zimo - to raptem oszczędność może 2-3 zł na prądzie.
@@wielkizderzaczandronow2869 Ale doszliśmy do wniosków że jest działanie także. Uważam, że to co piszesz jest bardzo mądre i przydatne. A przyczepiłem się tylko generalizowaniu jak by nic się nie działo na zimnej. Jak najbardziej Twoja rada jest dobra i warta stosowania i cieszę się, że się podzieliłeś swoją wiedzą. Właśnie dzięki temu ja także się uczę nowych rzeczy co do mnie piszecie.
@@wielkizderzaczandronow2869 Grzałem wodę w mikrofali i rzeczywiście reakcja jest zauważalna w przeciwieństwie do odkamieniania na zimno gdzie pęcherzyków prawie nie widać, a lekko zmiękcza po paru godzinach wiec i tak kamień zawsze muszę usuwać zgubnie mechanicznie, potem ze 2 dni w kwasku tak ok 30 g/litr, a reszta i tak mechanicznie. Jak po skrobaniu mechanicznym i chemicznym zostanie cieniutka warstwa którą dałoby się usunąć szorstką szmatą to i tak kilka dni w kwasku nie usunie soli do gołego metalu. Zastanawiam się jaka jest trwałość rozpuszczonego kwasku, bo to środek organiczny przez co po kilku dniach powstaje taki gruby żelowaty kożuch (chyba bakterie) więc pozbywanie się tego ciężkiego kożucha zapewne zmniejsza mocno stężenie kwasku. Zatem zauważam po kilku dniach czy po kilku użyciach że tempo odkamieniania spada do praktycznie zerowego. Przez to że usuwam mechanicznie do osunięcia chemicznego pozostaje mi zapewne dużo mniej niż 5 g kamienia a mimo to 30 gr kwasku/litr szybko się zużywa. Ponieważ woda szybko stygnie porobię jeszcze próby ze stałym podgrzewaniem do 70 stopni to wg producenta wystarczy w tej temp trzymać 20 minut i ewentualnie zabieg powtórzyć. Mało prawdopodobne sądząc po bąbelkach przy 50-60 stopniach, ale może czas czy tempo zmiękczania będą warte zachodu z tym utrzymaniem temperatury. Natomiast jak pralka pobiera 15-20 litrów to wg producenta trzeba by 150 g wiec sądzę że realnie 300 g czyli objętościowo 3 razy więcej niż na filmie a wagowo pewnie 5 razy. Pralka to nie czajnik gdzie kamień z grzałki odskakuje przez bąbelki związane z szybkim nagrzewaniem wody.W czajniku praktycznie nigdy kamień nie zakrywa całego metalu. W pralce grzałka może mieć ponad 0,5 mm kamienia, a krzyżaki łożysk nawet ponad 1-2 mm, a w załomach 5-10 mm. Nie ma szans tą metodą tego wzruszyć, a oceniam, że pozbycie się 50-80 % kamienia jest możliwe tylko przez 10-20 krotne grzanie z tym że pranie chyba nie pójdzie na kwasku a poświecenie temu tyle czasu i energii bez prania traci sens. Są proszki które mają dodatki radykalnie zmniejszające ilość kamienia, powiedzmy usuwają ponad 90%. Spróbuję preparat do odkamieniania instalacji CO które są głównie na bazie kwasu fosforanowego no ale one pracują w zamkniętym obiegu czyli odkamieniają stale czyli wolno. Zastanawiam się nad odkamienianiem dwuetapowym czyli np w kwasie solnym a dokończenie w kwasku, bo bez odkamieniania mechanicznego nie ma szans aby w miesiąc na zimno odkamienić a na gorąco pewnie będzie to wymagało dużo więcej niż godzinę i do tego dokończenie ręczne, Kwas fosforanowy 25% jest tani bo ok 79zł/5 litrów i tez jest używany do odkamieniania choć głównie do odrdzewiania.Kiedyś jakiś student opisał metody odkamieniania i byłem zaskoczony jak podszedł do tego od strony praktycznej tak jakby wiele lat przy tym pracował. Świeży ocet na zimno daje lepsze tempo niż kwasek. Może zatem mieszać ocet z kwaskiem?
Lepszy jest płyn do odkamieniania ekspresów ciśnieniowych, wlewasz cały taki płyn do szufladki ale tylko wtedy gdy pralka zaczyna napełniać się wodą, bo wcześniej jest taki krótki moment gdy pralka opróżnia wodę po ostatnim praniu i mogłaby usunąć ten nasz płyn przed praniem i dałbym program na 90 st. i wtedy bez pauzy bo i tak wszystko wymiecie, wszelki kamień i zanieczyszczenia :) a przed tą operacją należy jeszcze wyczyścić filtr.
chcesz pomysł na film? proszę bardzo: bomba Atomowa czy Wodorowa? Karabin Obrotowy (MiniGun) czy Miotacz Ognia ? broń Biologiczna czy Chemiczna? Biały Fosfor czy Napalm? wywołanie Powodzi czy Trzęsienia Ziemi? plaga Komarów czy Szarańczy? przymus Szczepień czy zaczipowań RFiD?
Ciekawe ciekawe. Sam bym z chęcią poznał odpowiedzi takie do 1 min ludzie co by wybrali i dlaczego. Sam strzelę tak - 1 -dla mnie to jedno i to samo ale się na tym nie znam. 2 - mini gun (zasięg), chemiczna - łatwiej ją opanować, fosfor bo można wykorzystać do nauki a napalmu tylko do zagłady (chyba) - powódź bo zawsze jest wyjście łatwiejsze, robactwo może na to napalm walność i miotacz ognia bo obydwa paskudy, RFiD - to w sumie jak negatywne tak i pozytywne też ma strony - można łatwiej by było wykryć przestępców - to zresztą i tak będzie na własne życzenie ludzi niebawem jak da rozszerzenie danych w dzbanie, większa pamięć, może wyszukiwanie ludzi dzwonienie z wszywki to tylko czas.
Bujda. Odkamienianie kwaskiem powinno się odbywać w temperaturze 60-70 stopni i trwać długo.Wielokrotne odkamieniałem i w ciepłej wodzie i w zimnej. Zwykle kilka dni stania w zimnej wodzie ledwo usuwa część kamienia. Jak chce usunąć dokładnie to kamień usuwam mechaniczne a resztki usuwam 2-3 dni w kwasku czy w dedykowanych odkamieniaczach na bazie kwasku z dodatkami inhibitorów a i tak to co pozostanie trzeba usunąć mechanicznie. zamiast ściemniać pokażcie jak kamień wygląda przed i po po użyciu samego kwasku. Kwasek to może dać radę odkamienić czajnik przy tych dawkach i to po kilku użyciach
Może sposób jest skuteczny,ale w mojej pralce nie mogę go niestety zastosować.Przyczyna jest prosta:Moja pralka nie posiada "WŁANCZNIKA" i nie mogę jej "włanczyć"! A Ty,jak "włanczasz" swoją? 🤔
Muszą Pana bardzo nie lubić znajomi, za takie dziecinne czepialstwo. Nawet jeśli ktoś mówi, że Pana lubi - to na pewno kłamie. Bo takich ludzi nikt nie lubi.
Litości! Ile można ględzić. Powyżej 8 minut może wyświetlić się reklama w środku. Tak. Więc materiał na 1 lub 2 minuty rozciągnął do 9 minut. Tego nie daje się oglądać
Jedno pytanie. A co z płukaniem? Czy płukanie ma być, czy jednak wyłączyć pralkę przed płukaniem? Bo u mnie jest płukanie zaraz po praniu i dopiero wirowanie przed którym wiadomo, że pralkę wyłączam.
@@ToTemat A to nie tak, że już w samym programie prania ta woda się miesza? Właśnie tego spróbowałem i ta woda jest mętna w bębnie, czyli raczej z kwaskiem choć średnio czuć cytrynę.
@@ToTemat A jeszcze jedno pytanie jeśli łaska. Mam pralkę automatyczną, która 1) nie odwirowuje jeśli sam ręcznie tego nie nastawię. Wcześniej to przechodziło automatycznie. 2) wcześniej pralka blokowała klapę przed dającej dostęp do bębna, jeśli pranie nie zostało zakończone. Teraz można sobie to wyłączyć w każdej chwili ręcznie, bo te procedury nie działają Jak na komputerowca to mi podpowiada procesor zwany programatorem, ale pewnie w pralkach jest tego więcej.
ja użyłem sody - 0,5 szklanki (gotowanie 90st.) - jeszcze śmierdziało, użyłem kwasku cytrynowego - 0,5 szklanki też gotowanie - jeszcze trochę śmierdziało, użyłem octu - cała butelka 0,7 l też gotowanie (wcale nie było zapachu octu) - pomogło i jest świeżo. Wszystko to jedno po drugim. Co do autora: dostał łapkę w dół ponieważ pomysł jest znakomity i działa, ale można przedstawić to w jedną minutę a nie w dziewięć
@@ePasjonat Nie rozumiem twojej wypowiedzi ,że wiedzę za darmo? Tu nie ma wiedzy tylko przeciąganie na sile dla wyświetleń XD bo to wielka filozofia wsypać kwasek do pralki i nastawić gotowanie…
⭐Kanał na TH-cam: www.youtube.com/@ToTemat - SUBSKRUBUJ
Dziekuje za dobra i tania porade 😊
Polecam! Pralka po 3 godzinach w kwasku cytrynowym pachniała pięknie jak nowa i działa 5 razy lepiej!
Tak właśnie to działa, odkarmienia pralkę i czyści ją zapachów i szlamów. Od alt używam tylko kwasku i niczego więcej do pielęgnacji pralki.
@@ToTemat i nie powiedziałeś jednej rzeczy na filmie: bo kamień w szufladzie gdzie się woda wlewa to tam on też jest więc calgonity tam nie dotrą (mieliśmy problem z zbiornikiem na płyn do płukania ale okazało się że kamień tam był i się wody tam zbierało i jak nabierała wody to jakoś tam też, naprawili ją ale nadal nie działała tak dobrze jak kiedyś
@@ToTemat a ten trick po prostu naprawił ją!
@@ToTemat i też polecam zajrzeć do filtru w pompie oraz wstępnego filtru wody (jeden na początku rury i tam jest też szlam jakiś i przytkane i też w pralce bo kamień czasem tak się osiądzie ;)
Dziękuję bardzo za informację
Dziękuję bardzo.
Bardzo dziękuję. Wykorzystam
Wsypać kwasek cytrynowy do czajnika, zalać wodą powyżej kamienia, zagotować i pozostawić do ostygnięcia -efekt znakomity polecam
Dzięki za fajny przepis
Bardzo fajne połączenie daje kwasek cytrynowy z octem. Temperatura 90st.
Osady w szufladzie, jak i za nią stają się miękkie, a tym samym łatwiej je usunąć.
Wiele osób wiem że dodaje kwasek i ocet do pralek. Nigdy natomiast nie robiłem tego razem wiec nie wiem jak to działa. Ale możliwe że jeszcze mocniej bo obydwa to kwasy.
Jaka proporcja kwasku i wody
Dobry video naprawdę działa kwasek
Super pomysł. Dziekuje.
niby 3 lata minęły, a jakie aktualne no no no ;-) 👍
Za 90 lat będzie to samo jeśli nadal będą pralki na wodę. To nie elektronika aby się starzało to zasady chemii a te są niezmienne.
Przepis dobry. Tylko pralkę włączamy a nie właczamy.
Dzięki sprubuję może
Najbardziej ekonomiczne pranie? pralki zwłaszcza te nowsze mają specjalny program służący do czyszczenia - też taki mam - grzeje na max i ma specyficzne obroty szybsze w wodą.
Co do zatrzymania programu, to ja to robię mniej więcej w połowie wylewania wody, wtedy ten roztwór znajduje się też we wszystkich wężach i tam też podziała - wydaje mi się to najlepsza opcja. Trzeba jedynie znać swoją pralkę czy program i wiedzieć kiedy to nastąpi czy po prostu nasłuchiwać.
Nie powiedziałeś chyba ile tego kwasku. Jedna paczka to za mało moim zdaniem, con. 3 ma sens myślę.
A to zależy od tego jaki duży jest wkład pralki. Czy wielki potwór czy mniejszy. Im większa tym więcej potrzeba. Z reguły wystarcza mi paczka 80-100 gram do 3 h. Natomiast jak by się dało 300 g to na pewno szybciej zacznie to działać bo stężenie będzie mocniejsze. U mnie w najmowanych mieszkaniach zawsze są pralki jakie stanowią poligony doświadczalne i złomowiska bo takie rzeczy oferują z reguły wynajmujący do 2k miesięcznie.
@@ToTemat a ja właśnie pralke mam dobrą a kuchenkę tragiczna żeliwne palniki że tak to nazwę :O
Czy zmywarke tez mozna w ten sposob oczyscic
Tak nie ma to znaczenia, nawet czajnik tak czyszczę.
Czym wyczyścić kamień w pralce (chodzi o rowki i otworki) po wyjęciu szuflady na środki piorące?
Tym samym co w filmie. Tylko mocniejszym stężeniem.
Kwasek cytrynowy jest mega uniwersalny.
Masz jakieś zdanie, doświadczenie z pralkami, w sensie, które są lepsze i gorsze? jaką masz teraz i dlaczego?
Ja od wielu lat najmuję mieszkania bez własnego bo wynajmuję w różnych miastach. Więc pralki mam takie jakie mają ci co mi je wynajmują. Z reguły syf i kiła i mogiła stąd wiem jak to oczyścić aby się czymś od nich nie zarazić :-)
Otworzyłeś kiedyś pralkę od środka, że się tak znasz na temat tego ile jakiego kamienia gdzie jest? Co do programu prania „ekonomicznego” do czyszczenia pralki jest bzdurą ponieważ do czyszczenia pralki jest potrzebna dość duża ilość wody aby zając jak najwiecej miejsca z tym kamieniem i syfem plus z reguły programy ekonomiczne piorą w niskiej temperaturze gdzie to jest nie zbyt porządane ponieważ do usunięcia bakterii i tego syfu potrzebna jest woda w temperaturze conajmniej 70c najlepiej 90c bo inaczej syf i bakterie nie usuną się z pralki a przynajmniej nie całkowicie
Widzę daily robisz :)
Gdzie tam, nagrywam jak mam luźny tydzień kilka a potem je cedzę. Nagranie to 1 dzień, montaż to kolejny 1 dzień w realu. Bo muszę wcisnąć to między inne obowiązki więc nie ma za wiele na to czasu w linii prostej.
Ostatnio wymieniałem pompkę i bardzo dużo kamienia było w przewodzie gumowym od pralki do pompki .
Porada prawie dobra ale... kwas cytrynowy reaguje z węglanami wapnia i sodu (kamieniem) dopiero powyżej 60 st. C. Dlatego trzeba koniecznie ustawić najdłuższy program - najlepiej na 90 stopni a na pewno na co najmniej 60 stopni.
Weź sobie wsyp go do czajnika z "kamieniem wodnym" do zimnej wody i rozpuści. Jakoś rozpuści kamień w temp wody i 2 C
@@ToTemat Tak, masz rację. Wejdzie w reakcję tylko bardzo powolną i mało wydają, bo tworzący się cytrynian wapnia ma słabą rozpuszczalność w wodzie (0,85 g/litr przy 20 st. C). Dlatego właśnie warto zastosować temperaturę powyżej 60 stopni. Reakcja jest dużo wydajniejsza i wręcz błyskawiczna. Właśnie mnie zastanowiło, dlaczego optujesz za odkamienianiem na zimo - to raptem oszczędność może 2-3 zł na prądzie.
@@wielkizderzaczandronow2869 Ale doszliśmy do wniosków że jest działanie także. Uważam, że to co piszesz jest bardzo mądre i przydatne. A przyczepiłem się tylko generalizowaniu jak by nic się nie działo na zimnej. Jak najbardziej Twoja rada jest dobra i warta stosowania i cieszę się, że się podzieliłeś swoją wiedzą. Właśnie dzięki temu ja także się uczę nowych rzeczy co do mnie piszecie.
@@ToTemat Na zimno działania praktycznie nie a tzn jak pokazesz pralkę po uzyciu w ten sposób kwasku to nikt nie odróżni czy była odkamieniana.
@@wielkizderzaczandronow2869 Grzałem wodę w mikrofali i rzeczywiście reakcja jest zauważalna w przeciwieństwie do odkamieniania na zimno gdzie pęcherzyków prawie nie widać, a lekko zmiękcza po paru godzinach wiec i tak kamień zawsze muszę usuwać zgubnie mechanicznie, potem ze 2 dni w kwasku tak ok 30 g/litr, a reszta i tak mechanicznie. Jak po skrobaniu mechanicznym i chemicznym zostanie cieniutka warstwa którą dałoby się usunąć szorstką szmatą to i tak kilka dni w kwasku nie usunie soli do gołego metalu.
Zastanawiam się jaka jest trwałość rozpuszczonego kwasku, bo to środek organiczny przez co po kilku dniach powstaje taki gruby żelowaty kożuch (chyba bakterie) więc pozbywanie się tego ciężkiego kożucha zapewne zmniejsza mocno stężenie kwasku.
Zatem zauważam po kilku dniach czy po kilku użyciach że tempo odkamieniania spada do praktycznie zerowego. Przez to że usuwam mechanicznie do osunięcia chemicznego pozostaje mi zapewne dużo mniej niż 5 g kamienia a mimo to 30 gr kwasku/litr szybko się zużywa. Ponieważ woda szybko stygnie porobię jeszcze próby ze stałym podgrzewaniem do 70 stopni to wg producenta wystarczy w tej temp trzymać 20 minut i ewentualnie zabieg powtórzyć.
Mało prawdopodobne sądząc po bąbelkach przy 50-60 stopniach, ale może czas czy tempo zmiękczania będą warte zachodu z tym utrzymaniem temperatury.
Natomiast jak pralka pobiera 15-20 litrów to wg producenta trzeba by 150 g wiec sądzę że realnie 300 g czyli objętościowo 3 razy więcej niż na filmie a wagowo pewnie 5 razy.
Pralka to nie czajnik gdzie kamień z grzałki odskakuje przez bąbelki związane z szybkim nagrzewaniem wody.W czajniku praktycznie nigdy kamień nie zakrywa całego metalu. W pralce grzałka może mieć ponad 0,5 mm kamienia, a krzyżaki łożysk nawet ponad 1-2 mm, a w załomach 5-10 mm. Nie ma szans tą metodą tego wzruszyć, a oceniam, że pozbycie się 50-80 % kamienia jest możliwe tylko przez 10-20 krotne grzanie z tym że pranie chyba nie pójdzie na kwasku a poświecenie temu tyle czasu i energii bez prania traci sens. Są proszki które mają dodatki radykalnie zmniejszające ilość kamienia, powiedzmy usuwają ponad 90%.
Spróbuję preparat do odkamieniania instalacji CO które są głównie na bazie kwasu fosforanowego no ale one pracują w zamkniętym obiegu czyli odkamieniają stale czyli wolno.
Zastanawiam się nad odkamienianiem dwuetapowym czyli np w kwasie solnym a dokończenie w kwasku, bo bez odkamieniania mechanicznego nie ma szans aby w miesiąc na zimno odkamienić a na gorąco pewnie będzie to wymagało dużo więcej niż godzinę i do tego dokończenie ręczne,
Kwas fosforanowy 25% jest tani bo ok 79zł/5 litrów i tez jest używany do odkamieniania choć głównie do odrdzewiania.Kiedyś jakiś student opisał metody odkamieniania i byłem zaskoczony jak podszedł do tego od strony praktycznej tak jakby wiele lat przy tym pracował. Świeży ocet na zimno daje lepsze tempo niż kwasek.
Może zatem mieszać ocet z kwaskiem?
Mega
Witam, ile tego kwasku sypać, ktoś odpowie?
Torebkę 40 - 50 g najlepiej odpuścić w wodzie i wlać do prali. Włączyć na prawnie a potem za pauzować przed wypuszczaniem wody.
Polecam ten sposób. Jedyne co razi moje uszy to słowo "włanczacie"
Ważne że sposób na kamień w pralce zadziałał. Inaczej by były dwa człony wypowiedzi negatywne. A tak tylko większość. :-)
Czy to może zadziałać jeśli ubrania z pralki śmierdzą a inne sposoby nie pomagają? Mam na myśli ocet, soda i inne chemię do czyszczenia
W sensie nie będzie podczas tego zabiegu tam ubrań? To tak kwasek usuwa też zapachy.
Ile dajemy tego kwasku do pralki 1opak Starczy?
Ja czyszczenie jest rzadko to bym dał mu 2 torebki
Dziś kupiłem nową pralkę, woda jest strasznie twarda, po jakim czasie mogę przeprowadzić pierwsze czyszczenie pralki z kamienia ?
Myślę że po roku
@@ToTemat dzięki za info
Czy w zastępstwie kwasku cytrynowego mogę zastosować witaminę C w proszku. Od dawna w ten sposób czyszcze swój czajniki elektryczny .
@@olodiator Nie wiem, nie znam się na tym. Ręczyć mogę za kwasek cytrynowy tylko.
@@ToTemat rozumiem, dziękuję
Lepszy jest płyn do odkamieniania ekspresów ciśnieniowych, wlewasz cały taki płyn do szufladki ale tylko wtedy gdy pralka zaczyna napełniać się wodą, bo wcześniej jest taki krótki moment gdy pralka opróżnia wodę po ostatnim praniu i mogłaby usunąć ten nasz płyn przed praniem i dałbym program na 90 st. i wtedy bez pauzy bo i tak wszystko wymiecie, wszelki kamień i zanieczyszczenia :) a przed tą operacją należy jeszcze wyczyścić filtr.
Ten płyn o którym mówisz jest na bazie kwasku cytrynowego. Płyn jest drogi A kwasek za gorsze.
@@jolas3201 kwasek nie jest drogi ale trzeba go sypać dużo więcej niż podają i efekt odkamieniania jest mizerny
A czy sodą oczyszczoną też można odkamieniać ?
Znacznie wolniej działa niż kwasek - nawet 2x wolniej
chcesz pomysł na film? proszę bardzo:
bomba Atomowa czy Wodorowa?
Karabin Obrotowy (MiniGun) czy Miotacz Ognia ?
broń Biologiczna czy Chemiczna?
Biały Fosfor czy Napalm?
wywołanie Powodzi czy Trzęsienia Ziemi?
plaga Komarów czy Szarańczy?
przymus Szczepień czy zaczipowań RFiD?
Ciekawe ciekawe. Sam bym z chęcią poznał odpowiedzi takie do 1 min ludzie co by wybrali i dlaczego. Sam strzelę tak - 1 -dla mnie to jedno i to samo ale się na tym nie znam. 2 - mini gun (zasięg), chemiczna - łatwiej ją opanować, fosfor bo można wykorzystać do nauki a napalmu tylko do zagłady (chyba) - powódź bo zawsze jest wyjście łatwiejsze, robactwo może na to napalm walność i miotacz ognia bo obydwa paskudy, RFiD - to w sumie jak negatywne tak i pozytywne też ma strony - można łatwiej by było wykryć przestępców - to zresztą i tak będzie na własne życzenie ludzi niebawem jak da rozszerzenie danych w dzbanie, większa pamięć, może wyszukiwanie ludzi dzwonienie z wszywki to tylko czas.
@@ToTemat 4. podpowiedź: Fosfor gorszy od Napalmu
@@RavePoznan Napisz ty po kolei także co i jak dlaczego. To jest ciekawe dla mnie także.
A czy oczyszcza ten zabieg grzałkę?
Dzień dobry - siłą rzeczy tak bo też ona jest zanurzona w tym roztworze.
Bujda. Odkamienianie kwaskiem powinno się odbywać w temperaturze 60-70 stopni i trwać długo.Wielokrotne odkamieniałem i w ciepłej wodzie i w zimnej.
Zwykle kilka dni stania w zimnej wodzie ledwo usuwa część kamienia. Jak chce usunąć dokładnie to kamień usuwam mechaniczne a resztki usuwam 2-3 dni w kwasku czy w dedykowanych odkamieniaczach na bazie kwasku z dodatkami inhibitorów a i tak to co pozostanie trzeba usunąć mechanicznie. zamiast ściemniać pokażcie jak kamień wygląda przed i po po użyciu samego kwasku.
Kwasek to może dać radę odkamienić czajnik przy tych dawkach i to po kilku użyciach
Na ilę wtedy minut włączyć pralkę
Na tyle na ile program nie zmusi jej do odwirowania wody.
a nie lepiej kupic tabletki do czyszczenia pralek w Rossmanie ??
Na jedno wychodzi. Tylko taniej z kwaskiem.
Może sposób jest skuteczny,ale w mojej pralce nie mogę go niestety zastosować.Przyczyna jest prosta:Moja pralka nie posiada "WŁANCZNIKA" i nie mogę jej "włanczyć"! A Ty,jak "włanczasz" swoją? 🤔
Muszą Pana bardzo nie lubić znajomi, za takie dziecinne czepialstwo. Nawet jeśli ktoś mówi, że Pana lubi - to na pewno kłamie. Bo takich ludzi nikt nie lubi.
Litości! Ile można ględzić. Powyżej 8 minut może wyświetlić się reklama w środku. Tak. Więc materiał na 1 lub 2 minuty rozciągnął do 9 minut. Tego nie daje się oglądać
Ale to nie zamierzone tortury, to rozwlekły sposób gadania. Tak samo jak odstające uszy.
Jedno pytanie. A co z płukaniem? Czy płukanie ma być, czy jednak wyłączyć pralkę przed płukaniem? Bo u mnie jest płukanie zaraz po praniu i dopiero wirowanie przed którym wiadomo, że pralkę wyłączam.
Ustaw tak aby woda się zmieszała z kwaskiem na tej czynności jaka będzie przed ostatnim odwirowaniem.
@@ToTemat A to nie tak, że już w samym programie prania ta woda się miesza? Właśnie tego spróbowałem i ta woda jest mętna w bębnie, czyli raczej z kwaskiem choć średnio czuć cytrynę.
@@swiadomosczwiazkowpl Kwasek nie ma zapachu cytryny raczej.
@@ToTemat Możliwe, nigdy nie używałem bo mi to niepotrzebne.
@@ToTemat A jeszcze jedno pytanie jeśli łaska. Mam pralkę automatyczną, która 1) nie odwirowuje jeśli sam ręcznie tego nie nastawię. Wcześniej to przechodziło automatycznie.
2) wcześniej pralka blokowała klapę przed dającej dostęp do bębna, jeśli pranie nie zostało zakończone. Teraz można sobie to wyłączyć w każdej chwili ręcznie, bo te procedury nie działają
Jak na komputerowca to mi podpowiada procesor zwany programatorem, ale pewnie w pralkach jest tego więcej.
Tomek
Zmywarkę tez tak można ?
Tak, nawet się powinno co jakiś czas.
Za długo gadasz do rze8
Podobno kobiety lubią dłużej.
Ocet też daje radę tylko faktycznie śmierdzi.
Jabłkowy jest spoko,spirytusowy nie radzę.
A co z przewodami,które doprowadzają wodę do szufladki.A tam się najczęściej wszystko zatyka.
Można próbować dać go też do szuflady.
Chodzi o przewody
A nie samą szufladę
ja użyłem sody - 0,5 szklanki (gotowanie 90st.) - jeszcze śmierdziało, użyłem kwasku cytrynowego - 0,5 szklanki też gotowanie - jeszcze trochę śmierdziało, użyłem octu - cała butelka 0,7 l też gotowanie (wcale nie było zapachu octu) - pomogło i jest świeżo.
Wszystko to jedno po drugim.
Co do autora: dostał łapkę w dół ponieważ pomysł jest znakomity i działa, ale można przedstawić to w jedną minutę a nie w dziewięć
Dużo niepotrzebnej gatki
bo chciałaś od razu wiedzę za darmo wieśniaczko?
Elżbieta Smoluch Gatki, to możesz sobie wyprać. Gadać, gadka.
@@ePasjonat Nie rozumiem twojej wypowiedzi ,że wiedzę za darmo? Tu nie ma wiedzy tylko przeciąganie na sile dla wyświetleń XD bo to wielka filozofia wsypać kwasek do pralki i nastawić gotowanie…