Вещно право на ползване на недвижим имот - Адвокат Богомил Йорданов

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ก.ย. 2024
  • #адвокат #право #съд #вещноправо #имоти
    Адвокат Богомил Йорданов - lexgroup.bg/
    гр. София, бул. “Свети Наум” № 55
    тел: 0890399993

ความคิดเห็น • 9

  • @ЛатинкаГригорова
    @ЛатинкаГригорова 11 หลายเดือนก่อน

    Здравейте. Собсвеникът е непълнолетно лице на 16 г.Бабата и бащата на детето имат запазено вещтно право на ползване.
    Могат ли да отдадат имота под наем?
    Ако те го ползват, още колко лица могат да живеят с тях в имота?
    Благодаря!

  • @mo-ni
    @mo-ni ปีที่แล้ว

    Въпрос- собственик на такъв дарен имот който има тежест- лице с право на пожизнено ползване, та 1) Собственикът може ли да продава имота? 2) Собственикът може ли да залага имота, дали в банка, дали в друга заложна/кредиторска институция? 3) Собственикът има ли право на ползване на имота?

    • @bogomil.yordanov
      @bogomil.yordanov  ปีที่แล้ว

      Може да продава имота, може да го залага, но не може да го ползва, ако носителят на вещното право не го пуска в имота.

    • @mo-ni
      @mo-ni ปีที่แล้ว

      @@bogomil.yordanov Хм, интерено. В такъв случай ползвателя доста би загубил ако не пуска децата си и те заложат имуществото, респективно банката го придобие. Предполагам този вид прехвърляния пак се основават на добри начала за да може и 2те страни да са щастливи, така да се каже да няма прецакани.

    • @mo-ni
      @mo-ni ปีที่แล้ว

      @@bogomil.yordanov имам и друг въпрос- трябва ли да са упоменати в договорът думите "вещно право" за да има ползвателя тези права/да се разпорежда кой ще ползва и кой не/? Защото аз познавам договори в които пише "право на пожизнено ползване" и никъде не е изрично записано че ползвателя има и вещно право. Та правото на пожизнено ползване по презункция включва ли и вещно право?

    • @bogomil.yordanov
      @bogomil.yordanov  ปีที่แล้ว

      @@mo-ni Ползвателя не могат да го изкарат от имота, независимо колко банки и нови собственици придобият този имот. Щом правото на ползване е вписано в имотния регистър по-рано по ред, то си се запазва и при смяна на много собственици.

    • @ДимитърИванов-л7г
      @ДимитърИванов-л7г 7 หลายเดือนก่อน

      Скоро бяхме на консултация при Вас, относно недвижимоимотни казуси. Скоро ще прехвърля апартамента на дъщеря си, с мое пожизнено право на ползване. Живея на семейни начала с приятелката си и дъщеря ми не е против това. Има ли някакво значение дали ще фигурира името на приятелката ми в нот.акт, или не, в смисъл като второ име за вещно право на ползване?