A propo tych związków,szczera prawda 👌,bardzo dawno temu miałem kiedyś jakąś odmianę kryptokoryny, teraz nawet już nie pamiętam co to była za odmiana, TE KRYPTOKORYNY ROSŁY JAK OSZALAŁE I WTEDY CO BYM INNEGO NIE POSADZIŁ,NAWET INNY GATUNEK KRYPTOKORYNY ,NOWE ROŚLINY MARNIAŁY,W CIĄGU PARU DNI ZOSTAŁY ROZPUSZCZONE.Jak się dowiedziałem w sklepie zoologicznym od pana który ma ogromne pojęcie o akwarystyce,że właśnie moje rośliny wydzielają jakieś związki,taki mechanizm obronny.
Odkryłem, że masz kanał jakiś czas temu. Patent ze spłuczką mega pomysł :) szkoda że muszę jechać na RO bo mój ze Starych Babic nie nadaję się do niczego. Jak dla mnie Rogatek najlepszy sklep - ryby zdrowe i co ważne nie na chemii podtrzymywane. Wszytsko kupione u Ciebie żyje sobie do dziś. Nawet kakadu pielęgniczki, które sam nazwałeś jako takie mizerne u mnie mają młode co dwa tygodnie.
Dzięki za fajny filmik !..., ale, wiesz, ja jestem inteligentna chyba inaczej ;)..., poproszę o filmik na temat tej spłuczki do kibelka, bo ja mało techniczna jestem, a patent wydaje się fajny..., pozdrawiam i czekam na szczegółu spłuczkowe ;)
Dobry poradnik:) chociaż wg przytoczonej przez Ciebie Diany Walstad- podmiany robimy przy stabilizacji baniaka na ziemi a potem raz na kilka miesięcy duża podmiana. Znam osoby które tak z powodzeniem robią ale nie mogę powiedzieć że zaniedbuja akwarium.natomiast są to z reguły akwaryści dla których to już nie pierwszy zbiornik i wiele sposobów i metod próbowali. Sam eksperymentalnie prowadzę kostkę 20l z bojkiem gdzie podmiany robię bardzo rzadko i dolewam wody destylowanej i wszystko hula od roku- pilnuje aby ph było ok. 6.5 i kh ok 4-5. Efekty są dobre:)
@@Rogatek diana głównie stawia na ziemię oraz minimalną filtracje biologiczną w filtrze a filtr ma głównie ruszać wodą i zapewniać jej przepływ w każdym punkcie. Nie przypominam sobie aby wspominała o węglu aktywnym. Allelopatia jak pamiętam u niej była w tabeli i ogólne rzędy roślin przedstawiła które się wykluczają jak np kryptokoryny blokują nurzańce, inne rośliny blokowały rzęsę. Było kilka fajnych przykładów. Z własnego doświadczenia wiem że kiedy obsadziłem kostkę 30 litrów w połowie kryptokoryna parva - nurzaniec tylko wegetował, kiedy kryptokoryny wyciągnąłem w 70 % zaczęła się inwazja nurzańca wszędzie i straciłem panowanie nad nim 😂
dobrze wszystko fajnie powiedziane mam odwieczny problem z glonami obrzstaja mi rosliny krostorosty wode podmieniam co tydzien daje potas daje carbi daje azot troche zelaza woda czysta a glony na lisciach nadal sa prosze o rade jakis konkretny pomysl bo takie preparaty jak algin czy algen stop general co wcale nie jest tani nie pomaga PH wody w granicach 7 prosze o rade
Mój drogi kolego...od kilku lat posiadam 200l akwarium,a w nim Skalary 5 sztuk, glonojad i 5 sztuk kirysów. Nigdy nie robiłem podmiany jedynie co tygodniowe dolewki spowodowane odparowaniem i to co ubędzie z pre filtra mechanicznego. Kubeł przepłukuje co trzy lata. Karmienie ryb jest małymi dawkami tak, aby nie zalegały na dnie. Moje akwarium jest biotopem Amazonki ciemnych wód i posiada garbnik. Jeszcze nigdy nie czyściłam szyby i nie posiadam glonów. Skalary mają wymiary około 20cm a grubość 2cm. Prawdziwe schaby. Dobra filtracja,dokładne karmienie, odpowiednią ilość ryb, woda pH 6.7 mieszanka kran i RO. Żadnych preparatów chemicznych. Syn stwierdził abym nagrał filmik i pokazał zbiornik .I jeszcze jedno producent produktów zawsze wmawia że to jest potrzebne aby sprzedać.
U mnie to samo. Biotop czarnych wód z ph ponizej 6. 240 litrow. Podłączony potężny kubeł mogący spokojnie uciągnąć 500 litrowe akwarium.W srodku zeolit i węgiel aktywny, wydajny wklad biologiczny. Oczywiście dodaję wyciąg z liści migdałowca. Rozsądne karmienie dobrej jakości pokarmem dwa razy dziennie, niewielka ilość ryb (parka skalarów, ok 20 kardynalków, 10 razbor epsei plus kilka kirysków na dnie). Filtr czyszczę raz na 4 miesiące. I wtedy zlewam trochę wody, aby przepłukać gąbki. Uzupełniam tylko brakującą wodę i tyle. Żadnych regulatnych podmian. A paramerty wody (ktore sprawdzam raz w tygodniu) są IDEALNE. Z tymi podmianami więc to nie jest tak do końca jak mówisz. Nie zawsze są konieczne, a często wręcz niewskazane, bo zaburzają równowagę w akwarium. Przy odrobinie wiedzy i doświadczenia, przy odpowiedniej filtracji (u mnie do tego dochodzi jeszcze hydroponika) wystarczają tylko dolewki wody, aby uzupełniac ubytki po odparowaniu. I chociaż lampa hula po 12 godzin na dobę, nie mam glonów, nie muszę czyścić szyby, a woda mimo herbacianego koloru jest kryształowo czysta. Ryby są zdrowe i zadowolone, bo im paramerty nie skaczą. Gdy się wszystko odpowiednia zbalansuje i widać, ze zbiornik poprawnie funkcjonuje, a parametry wody są w normie, najlepiej nie wkładac łap do akwarium. Im rzadziej tym lepiej. Niech natura rządzi się sama. Pozdrawiam
Ja to samo od kiedy przestałem podmieniać tylko dolewki i czasami dam mikriskopijnie octu dla bakterii i wszustko pięknie hula rybki kąsacze codziennie rano się trą jak wymienialem co tydzien 25% zawsze były jakies problemy a to ocieranie. A to inne problemiki nie ma co grzebać w parametrach i co dziwne no3 mi spada hehe jak podmirnialem co tydzien zawsze miałem sporo większe odwrotność od tego co fachowcy mówią
Odnosząc się do filmu przynajmniej ja tak robię od lat jeżeli już bawić się w nawożenie to z umiarem nie tak jak na etykietach bo wcześniej czy później zaczną się problemy z glonami. Kiedyś znalazłem wywiad znanej firmy u której na etykietach umieszczano informacje ze nie ma fosforanów a zostały wykryte. Firma unikała wyjaśnień jak ognia.
Swietny, pouczajacy film. Przy okazji pytanie - czy do akwarium 112 litrów, w ktorym jest juz 18 brzanek roznego rodzaju, moge dorzucic jeszcze jakies ryby (na mysli mam lawice nanorybek)? Mam filtr zewnetrzny aquael maxikani 250. Podmianki 20% co tydzien.
Witam serdecznie mam pytanie odnośnie co zrobić by mi nie rozpadaly się rośliny , typu hemigraphis colorata bo mi rozpuszcza się też tak samo bierze acurus gram chodź nie jestem pewny ps. Nie robię testów żadnych
Bardzo konkretnie i jasno przedstawione tematy. Fahowe porady (bez zbędnego gadulstwa) i jednocześnie przystępnie wyjaśnione. Łapka idzie w górę - pozdrawiam ✋👍 PS. Czy tęczanki Boesemana, gurami mozaikowe, kiryski pstre lub sterby, zbrojniki pospolite lub niebieskie - to dobry pomysł na obsadę akwarium (240l)? Zdaję sobie sprawę z tego, że warunki do hodowli tych tyb są "trochę" inne, ale może uda się te rybki polaczyc w jednym akwa bez większych problemów? (Woda średnio twarda, raczej nie będę jej zmiękczał (tęczanki i gurami dadzą radę spokojnie w sredniotwardej wodzie, pytanie jak z pozostałą obsadą). Za ewentualną odpowiedź z góry dziękuję.
Żadne. :) Nie znam się ani na karasiach, ani na oczkach wodnych. A staram się trzymać zasady, by nie mundrzyć się o rzeczach o których nie mam pojęcia ;)
Witam. Mam pytanie odnośnie podmian wody. Mam standardowy zbiornik 112l. Podmieniam wodę co tydzień, w ilości ok. 20l. Czy podmiany mogę dokonać wodą deminarizowaną, a jeżeli tak czy tą wodę należy czymś dodatkowo mineralizować.?
Dzień dobry. Fajny film. Mam pytanie. Posiadam akwarium 25 l. I podmieniam go wodą co tydzień źródlaną ,niegazowaną z Sklepu bez uzdatniania wody. Czy to może być błąd?
Wszystkie butelkowane wody w sklepie są procesowane - oznacza to że od wydobycia do zabutelkowania woda przechodzi procesy filtracji i uzdatniania. Woda taka jest przygotowana dla ludzi do picia i niestety ze względu na to że niedokształceni ludzie lubią jak jest dużo minerałów w wodzie którą piją, to producenci wód butelkowanych dodają dosyć spore ilości minerałów i innych składników odżywczych do swoich wód, co nie jest zazwyczaj najlepsze dla ryb. A taka ciekawostka - większość składników mineralnych człowiek przyjmuje z pożywienia a nie napojów.
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak filtr 100gpd. To właśnie membrana decyduje o tym, że filtr ma jakąś tam wydajność. Cała reszta to zwykły korpus tylko.
A na odwrót? Kupiłem rośliny i nie chciały rosnąć, po kilku tygodniach kupiłem inne i kilka rybek, po tym się zaczęło, trzeci tydzień po zakupie wystrzeliły w górę te, które nie chciały rosnąć. (nie zapamiętałem nazw roślin, te które nie chciały rosnąć są na wzór choinkowy)
rosliny bardzo lubia mocznik - odchody ryb - glownei azot - mialem to samo bez ryb rosliny nie chcialy rosnac a nawozy powinny byc tylko uzupelnieniem - min zelazo i potas
Prawda jest taka, nie ma jednego złotego środka ale myślę tak jak autor że warto robić podmianki ro plus kran.... Idealne stosunki nie występują nigdzie w przyrodzie i nie ma sensu bawić się w to.... Cotygodniowa podmianka ok... Ale są różne pory roku i to od nich zależą poziomy światła substancji odżywczych itp. Zauważcie ze woda w naturalnych zbiornikach kwitnie latem.... Duże oświetlenie duże gnicie... Itd... Itp....
Super duzo informacji Dziekuje i pozdrawiam ❤
Trafne porady. Dziękuję.
Fajny patent z tą spłuczką 😁 bardzo dobry kanał akwarystyczny, propsy
Patent oryginalny ALE spłuczka w sedesie ma zawór przelewowy a akwarium nie, zatem w razie awarii takiego dopełniacza...
Jesteś dla mnie mistrzem!!
Kolejny świetny materiał . Bravo
A propo tych związków,szczera prawda 👌,bardzo dawno temu miałem kiedyś jakąś odmianę kryptokoryny, teraz nawet już nie pamiętam co to była za odmiana, TE KRYPTOKORYNY ROSŁY JAK OSZALAŁE I WTEDY CO BYM INNEGO NIE POSADZIŁ,NAWET INNY GATUNEK KRYPTOKORYNY ,NOWE ROŚLINY MARNIAŁY,W CIĄGU PARU DNI ZOSTAŁY ROZPUSZCZONE.Jak się dowiedziałem w sklepie zoologicznym od pana który ma ogromne pojęcie o akwarystyce,że właśnie moje rośliny wydzielają jakieś związki,taki mechanizm obronny.
Brawo materiał pierwsza klasa .
Odkryłem, że masz kanał jakiś czas temu. Patent ze spłuczką mega pomysł :) szkoda że muszę jechać na RO bo mój ze Starych Babic nie nadaję się do niczego. Jak dla mnie Rogatek najlepszy sklep - ryby zdrowe i co ważne nie na chemii podtrzymywane. Wszytsko kupione u Ciebie żyje sobie do dziś. Nawet kakadu pielęgniczki, które sam nazwałeś jako takie mizerne u mnie mają młode co dwa tygodnie.
Spuczka sedesowa i pływaczek, bardzo pomysłowy patent.👋
Super kanał
Dzięki za pomoc
Super wykład,szacun
No ma to sens! 😁 Fajnie tłumaczysz! Do mnie to trafia!.
PS. Bez światła, lepiej widać co piszesz 😁
Pozdrawiam
Dzięki fajny materiał
Dzięki za fajny filmik !..., ale, wiesz, ja jestem inteligentna chyba inaczej ;)..., poproszę o filmik na temat tej spłuczki do kibelka, bo ja mało techniczna jestem, a patent wydaje się fajny..., pozdrawiam i czekam na szczegółu spłuczkowe ;)
Fajne masz odcinki ogladam je sa super łapka poszła
Dobry poradnik:) chociaż wg przytoczonej przez Ciebie Diany Walstad- podmiany robimy przy stabilizacji baniaka na ziemi a potem raz na kilka miesięcy duża podmiana. Znam osoby które tak z powodzeniem robią ale nie mogę powiedzieć że zaniedbuja akwarium.natomiast są to z reguły akwaryści dla których to już nie pierwszy zbiornik i wiele sposobów i metod próbowali. Sam eksperymentalnie prowadzę kostkę 20l z bojkiem gdzie podmiany robię bardzo rzadko i dolewam wody destylowanej i wszystko hula od roku- pilnuje aby ph było ok. 6.5 i kh ok 4-5. Efekty są dobre:)
O ile pamiętam Diana jest wielką zwolenniczką węgla aktywnego trzymanego cały czas w akwarium. M.in. jako sposobu na walkę z alleopatią.
@@Rogatek diana głównie stawia na ziemię oraz minimalną filtracje biologiczną w filtrze a filtr ma głównie ruszać wodą i zapewniać jej przepływ w każdym punkcie. Nie przypominam sobie aby wspominała o węglu aktywnym. Allelopatia jak pamiętam u niej była w tabeli i ogólne rzędy roślin przedstawiła które się wykluczają jak np kryptokoryny blokują nurzańce, inne rośliny blokowały rzęsę. Było kilka fajnych przykładów. Z własnego doświadczenia wiem że kiedy obsadziłem kostkę 30 litrów w połowie kryptokoryna parva - nurzaniec tylko wegetował, kiedy kryptokoryny wyciągnąłem w 70 % zaczęła się inwazja nurzańca wszędzie i straciłem panowanie nad nim 😂
Fajny filmik rzeczowy
Mądrego to aż się dobrze słucha
dobrze wszystko fajnie powiedziane mam odwieczny problem z glonami obrzstaja mi rosliny krostorosty wode podmieniam co tydzien daje potas daje carbi daje azot troche zelaza woda czysta a glony na lisciach nadal sa prosze o rade jakis konkretny pomysl bo takie preparaty jak algin czy algen stop general co wcale nie jest tani nie pomaga PH wody w granicach 7 prosze o rade
Aaa i dobry patent 😁
Kocham cię.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Witam, super Pana filmy się ogląda i szczepi doświadczeniem, przydał mi się by taki fachowiec u mnie w mieście w zeologiczny.
Pozdrawiam i łapki lecą.
Mój drogi kolego...od kilku lat posiadam 200l akwarium,a w nim Skalary 5 sztuk, glonojad i 5 sztuk kirysów. Nigdy nie robiłem podmiany jedynie co tygodniowe dolewki spowodowane odparowaniem i to co ubędzie z pre filtra mechanicznego. Kubeł przepłukuje co trzy lata. Karmienie ryb jest małymi dawkami tak, aby nie zalegały na dnie. Moje akwarium jest biotopem Amazonki ciemnych wód i posiada garbnik. Jeszcze nigdy nie czyściłam szyby i nie posiadam glonów. Skalary mają wymiary około 20cm a grubość 2cm. Prawdziwe schaby. Dobra filtracja,dokładne karmienie, odpowiednią ilość ryb, woda pH 6.7 mieszanka kran i RO. Żadnych preparatów chemicznych. Syn stwierdził abym nagrał filmik i pokazał zbiornik .I jeszcze jedno producent produktów zawsze wmawia że to jest potrzebne aby sprzedać.
U mnie to samo. Biotop czarnych wód z ph ponizej 6. 240 litrow. Podłączony potężny kubeł mogący spokojnie uciągnąć 500 litrowe akwarium.W srodku zeolit i węgiel aktywny, wydajny wklad biologiczny. Oczywiście dodaję wyciąg z liści migdałowca.
Rozsądne karmienie dobrej jakości pokarmem dwa razy dziennie, niewielka ilość ryb (parka skalarów, ok 20 kardynalków, 10 razbor epsei plus kilka kirysków na dnie). Filtr czyszczę raz na 4 miesiące. I wtedy zlewam trochę wody, aby przepłukać gąbki. Uzupełniam tylko brakującą wodę i tyle. Żadnych regulatnych podmian. A paramerty wody (ktore sprawdzam raz w tygodniu) są IDEALNE.
Z tymi podmianami więc to nie jest tak do końca jak mówisz. Nie zawsze są konieczne, a często wręcz niewskazane, bo zaburzają równowagę w akwarium. Przy odrobinie wiedzy i doświadczenia, przy odpowiedniej filtracji (u mnie do tego dochodzi jeszcze hydroponika) wystarczają tylko dolewki wody, aby uzupełniac ubytki po odparowaniu.
I chociaż lampa hula po 12 godzin na dobę, nie mam glonów, nie muszę czyścić szyby, a woda mimo herbacianego koloru jest kryształowo czysta. Ryby są zdrowe i zadowolone, bo im paramerty nie skaczą.
Gdy się wszystko odpowiednia zbalansuje i widać, ze zbiornik poprawnie funkcjonuje, a parametry wody są w normie, najlepiej nie wkładac łap do akwarium. Im rzadziej tym lepiej. Niech natura rządzi się sama.
Pozdrawiam
Ja to samo od kiedy przestałem podmieniać tylko dolewki i czasami dam mikriskopijnie octu dla bakterii i wszustko pięknie hula rybki kąsacze codziennie rano się trą jak wymienialem co tydzien 25% zawsze były jakies problemy a to ocieranie. A to inne problemiki nie ma co grzebać w parametrach i co dziwne no3 mi spada hehe jak podmirnialem co tydzien zawsze miałem sporo większe odwrotność od tego co fachowcy mówią
Odnosząc się do filmu przynajmniej ja tak robię od lat jeżeli już bawić się w nawożenie to z umiarem nie tak jak na etykietach bo wcześniej czy później zaczną się problemy z glonami. Kiedyś znalazłem wywiad znanej firmy u której na etykietach umieszczano informacje ze nie ma fosforanów a zostały wykryte. Firma unikała wyjaśnień jak ognia.
19:54 ten bojownik lewy dolny rog to niezle do kazdej ryby startuje. mam odpowiedz jesli chodzi o bojownika w ogolnym XD. Dzieki za film!!!
Też mam rogatka czyli w 3 szkiełkach czysta woda
Akwarium założyłam ok tygodnia temu. Kiedy mam zrobić pierwsza podmianę wody ?
witam. a jak z podmiana wody w nowym akwarium z podłozem aktywnym? czy 50% przez pierwszy tydzien codziennie bedzie ok?
Witam , jak nazywa się ta jasno zielona trawiasta roślina (duża część prawej strony akwarium 23:40)
Swietny, pouczajacy film. Przy okazji pytanie - czy do akwarium 112 litrów, w ktorym jest juz 18 brzanek roznego rodzaju, moge dorzucic jeszcze jakies ryby (na mysli mam lawice nanorybek)? Mam filtr zewnetrzny aquael maxikani 250. Podmianki 20% co tydzien.
Nie
Tak
Panie rogatki,ja szanuje siebie,ryby o pana,3szkielka. Raz w tygodniu kontrola,co i jak
Witam serdecznie mam pytanie odnośnie co zrobić by mi nie rozpadaly się rośliny , typu hemigraphis colorata bo mi rozpuszcza się też tak samo bierze acurus gram chodź nie jestem pewny ps. Nie robię testów żadnych
Obie te rośliny nie są roślinami wodnymi tylko bardziej terariowymi i paludaryjnymi. Nie utrzymasz ich pod wodą. Zostałeś oszukany w sklepie.
@@Rogatek dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
Bardzo konkretnie i jasno przedstawione tematy. Fahowe porady (bez zbędnego gadulstwa) i jednocześnie przystępnie wyjaśnione. Łapka idzie w górę - pozdrawiam ✋👍
PS. Czy tęczanki Boesemana, gurami mozaikowe, kiryski pstre lub sterby, zbrojniki pospolite lub niebieskie - to dobry pomysł na obsadę akwarium (240l)? Zdaję sobie sprawę z tego, że warunki do hodowli tych tyb są "trochę" inne, ale może uda się te rybki polaczyc w jednym akwa bez większych problemów? (Woda średnio twarda, raczej nie będę jej zmiękczał (tęczanki i gurami dadzą radę spokojnie w sredniotwardej wodzie, pytanie jak z pozostałą obsadą). Za ewentualną odpowiedź z góry dziękuję.
Jakie rady dasz o trzymaniu karasi bo kupiłem je do oczka wodnego
Żadne. :) Nie znam się ani na karasiach, ani na oczkach wodnych. A staram się trzymać zasady, by nie mundrzyć się o rzeczach o których nie mam pojęcia ;)
Ja mam malutką wiedzię a tak się pokusiłem o oczko wodne i dwa karasie
deszczówka pomieszana z kranówką powinno być ok?
Witam. Mam pytanie odnośnie podmian wody. Mam standardowy zbiornik 112l. Podmieniam wodę co tydzień, w ilości ok. 20l. Czy podmiany mogę dokonać wodą deminarizowaną, a jeżeli tak czy tą wodę należy czymś dodatkowo mineralizować.?
Hej. Zerknij sobie na film o wodzie RO i sprawa powinna się trochę rozjaśnić.
Ludkowie, jaki kwasik skutecznie obnizy PH w akwawium ?
Dzień dobry. Fajny film. Mam pytanie. Posiadam akwarium 25 l. I podmieniam go wodą co tydzień źródlaną ,niegazowaną z Sklepu bez uzdatniania wody. Czy to może być błąd?
Wszystkie butelkowane wody w sklepie są procesowane - oznacza to że od wydobycia do zabutelkowania woda przechodzi procesy filtracji i uzdatniania. Woda taka jest przygotowana dla ludzi do picia i niestety ze względu na to że niedokształceni ludzie lubią jak jest dużo minerałów w wodzie którą piją, to producenci wód butelkowanych dodają dosyć spore ilości minerałów i innych składników odżywczych do swoich wód, co nie jest zazwyczaj najlepsze dla ryb. A taka ciekawostka - większość składników mineralnych człowiek przyjmuje z pożywienia a nie napojów.
Dzięki
Czy podmieniać wodę, jeśli startujemy i czekamy aż zbiornik dojrzeje mając same rośliny bez wszelakiego zwierza?
O ile nie zaleca tego producent podłoża to moim zdaniem nie ma potrzeby.
dokladnie tak - trzeba dac czas dojrzec filtrom @@Rogatek
Ja mam termometr elektryczny i zawsze mierze wode z w wiadrze zanim wleje. Skonczyla sie regularna ospa.
Jakie masz rybki i jaką temperaturę wody im dajesz?
Czy jak zastosuje pompe 200 gpd do filtra ro 100gpd stanie sie cos
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak filtr 100gpd. To właśnie membrana decyduje o tym, że filtr ma jakąś tam wydajność. Cała reszta to zwykły korpus tylko.
A jeśli ktoś nie ma wody RO to jaka uzupełniać odparowaną wodę
A na odwrót? Kupiłem rośliny i nie chciały rosnąć, po kilku tygodniach kupiłem inne i kilka rybek, po tym się zaczęło, trzeci tydzień po zakupie wystrzeliły w górę te, które nie chciały rosnąć. (nie zapamiętałem nazw roślin, te które nie chciały rosnąć są na wzór choinkowy)
rosliny bardzo lubia mocznik - odchody ryb - glownei azot - mialem to samo bez ryb rosliny nie chcialy rosnac a nawozy powinny byc tylko uzupelnieniem - min zelazo i potas
czesta podmiana wody dobra dla ryb - niekoniecznie dla roslin - ale kazdy zbiornik jest inny
chopie spadłeś mi z nieba, teraz wiem dlaczego gh w upały mi rośnie
Witam serdecznie posiadam też mi paruje woda chociaż mam pokrywę pozdrawiam serdecznie
Prawda jest taka, nie ma jednego złotego środka ale myślę tak jak autor że warto robić podmianki ro plus kran.... Idealne stosunki nie występują nigdzie w przyrodzie i nie ma sensu bawić się w to.... Cotygodniowa podmianka ok... Ale są różne pory roku i to od nich zależą poziomy światła substancji odżywczych itp. Zauważcie ze woda w naturalnych zbiornikach kwitnie latem.... Duże oświetlenie duże gnicie... Itd... Itp....
Wszystko w punkt.zwlaszcza zgadzam się z obserwacją naszej matki natury..❤
Kiedys nigdy sie nie podmienialo wody i wszystko zylo normalnie
Kiedyś wszyscy siedzieliśmy w jaskiniach i się żyło normalnie, potem sobie powymyślali jakieś domy...
@@RogatekKiedy nowe filmy panie Rogatek?
@@AnserEnjoyer Nie zapowiada się raczej.
Kiedy kolejne filmiki?
Ja odstawiam kranowke na 24H I daje uzdatniacza
13:55 - śmierdzi im rybą
pouczające
No incepcja , narysować akwarium na akwarium żeby mówić o akwarium 2:38 ...
Jaki żywy bojek, cały czas dokazuje.
też zwróciłem na niego uwagę
Jaki uzdatniacz poleca
Czyli można robić podmiany prosto z kranu np szlauchem po czym dodać uzdatniacz,tak?