Технологія вирощування кукурудзи: особливості внесення азоту,фосфору, калію в сучасних умовах

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 ก.พ. 2022
  • Вітання аграріям!
    Кукурудза - це та культура, яка потребує посиленого мінерального живлення аж до дозрівання, оскільки засвоює поживні речовини з ґрунту впродовж усього вегетаційного періоду.
    Одним із найбільш важливих елементів у живленні рослин є азот. Він є невід’ємною складовою протеїнів, хлорофілу, ферментів, білків та багатьох інших компонентів, необхідних для росту і розвитку рослин.
    Фосфор є незамінним елементом для повноцінного розвитку рослин. Він відіграє важливу роль: сприяє росту коренів і пагонів, поліпшує процеси проростання насіння.
    Калій у житті рослин кукурудзи є основним регулюючим та транспортуючим елементом. Його функції у рослині міцно пов’язані з рухом вологи, транспортуванням та перерозподілом запасних речовин, роботі ферментативних та гормональних систем та посилення стійкості рослин до несприятливих факторів навколишнього середовища таких як ґрунтова посуха.
    Дослідженнями встановлено, що при вирощуванні кукурудзи на зерно, на формування 1 т зерна і соломи потрібно 20-25 кг азоту, 9-11 кг P2O5, 20-26 кг K2O чи MgO 4-8 кг, 5-10 кг СаО, 3-4 кг S.
    Потреба елементів для 10 т:
    200-250 кг/га азоту
    100 кг фосфору
    200 -260 кг калію
    Слід пам’ятати про роль обмежуючого фактору вологи у ґрунті у транспірації культури та процесі формування сухої речовини. Волога в ґрунті є універсальним провідником всіх елементів живлення до кореневої системи рослин. Без вологи поживні елементи у ґрунті залишаються заблокованими від споживання рослинами незважаючи на близькість до коріння.
    Сучасна система мінерального живлення кукурудзи:
    1. Під передпосівну культивацію вносимо карбамід в нормі 250-300 кг/га. Це 115-138 д.р азоту.
    2. На початок для розвитку кореневої системи нам потрібний фосфор. Найкращий результат дає застосування рідких добрив в насіннєве ложе. Норма 20 л/га. Для внесення рідких добрив потрібне спеціальне обладнання, а саме: аплікатори.
    3. Одночасно з посівом застосовуємо комплексні мінеральні добрива. Максимально ефективним способом внесення даних добрив при посіві кукурудзи є їх закладка на 6-8 см нижче насіннєвого ложа у вологий шар ґрунту. Норма 100-150 кг/га. З комплексного добрива ми ще отримаємо 10-15 д.р. азоту.
    4. У фазі 6-10 листочків (коли на полі вже немає бур’янів) робимо підживлення КАС-32. Карбамідно-аміачна суміш (КАС) є одним із найкращих добрив для будь-якої сільськогосподарської культури, адже він має у своєму складі усі три форми азоту, що необхідні рослинам (нітратну, амонійну та амідну) у максимально доступній формі.
    Норма внесення КАС-32 - 100 л/га. Відповідно ми отримаємо ще 32 одиниці д. р. азоту.
    Отже, загальна кількість азоту 180 кг/га. Підвищуємо його ефективність за рахунок дробного внесення.
    Дякую, що дивитесь мої відео.
    Бувайте здорові ВИ і ВАШІ РОСЛИНКИ!
    Сторінка у Фейсбук: / agrospeaker
    #ГалинаДзябяк #agroconsulting #агробізнес #кукурудза
  • วิทยาศาสตร์และเทคโนโลยี

ความคิดเห็น • 6

  • @user-gx2fk4tu4l
    @user-gx2fk4tu4l ปีที่แล้ว

    Дуже корисно ! А як щодо індивідуального господарства гноївка ,гній і добрива,попіл ?

    • @HalynaDziabiak
      @HalynaDziabiak  ปีที่แล้ว

      Органічні добрива найкращі. Тільки вносити їх треба вміти, щоб не нашкодити. Дякую Вам!

  • @ii-dg9zg
    @ii-dg9zg 6 หลายเดือนก่อน

    Можу дати 100 кг карбаміду на гектар при посіві кукурудзи, як краще: під передпосівну культивацію чи в рядок при посіві? Дякую

    • @HalynaDziabiak
      @HalynaDziabiak  6 หลายเดือนก่อน +1

      Карбамід краще давати під передпосівну культивацію. Але 100 кг/га - це маленька норма. Знаю господарства, які дають в рядок і задоволені результатом. Головне, щоб не попадав карбамід в насіннєве ложе, а падав трохи збоку і нижче насінини, щоб не було опіків кореневої системи.

  • @777oleh
    @777oleh ปีที่แล้ว

    Колись чув таку рекомендацію - 100-200 кг карбаміду під закриття волги + 100-200 кг карбаміду під передпосівну культивацію і при посіві 100-150 кг NPK..
    Яка ваша думка?

    • @HalynaDziabiak
      @HalynaDziabiak  ปีที่แล้ว +1

      Ми завжди вносимо під передпосівну культивацію карбамід. Під закриття вологи не вносили, але я і не бачу потреби. Інколи, якщо господарства закупили карбамід з високим вмістом біурету, то можуть внести під закриття вологи.