Файна новина козацтво, в канал «Історія Зброї», зʼявився ТГ-канал. В якому будь зібрані всі мілітарні новини, які стосуються України. Доєднуйтесь, поспілкуємось ) t.me/Istoria_zbroi
Чесно кажучи я здивований. Не думав, що автор так детально все розповість. Про справжніх батьків цієї машини, про низький технічний рівень в перші роки виробництва. Я сам все це знав давно, але з профільної літератури. Радий, що є такий якісний контент українською. Однозначно підписка.
Невеликий ресурс двигуна був через те, що він споживав дуже багато мастила. 20 л на 100 км пробігу. Це проблема цього двигуна досі. Також повітряний фільтр зовсім не очищував повітря. Навіть новий фільтр Циклон не дуже покращив ситуяцію, а їх ставили два. Двигун забивався брудом і виходив з ладу без можливости ремонту. Треба було ставити новий. Коробка передач була 4-ьох ступеневою, це підходить для бензинового двигуна, але мало для дизеля. Темою дипломної роботи Кошкіна була саме коробка передач. Це про те, який він насправді конструктор і розробник Т-34. Він не має ніякого стосунку до розробки цього поганого танку. Він просто скористався випадком, використав Фірсова, справжнього розробника машини і потім позбувся його. Але машина була ще неготовою, її треба було допрацювати, чого мерзотник Кошкін просто не розумів. Чого він застудився і помер? Бо при русі через міст одна машина злетіла з нього і впала у річку. Кошкін пірнав у крижану воду, щоб причепити буксувальні троси. Він розумів, що машина злетіла через нього, через паскудну кпп, бо на повороті мехвод просто не зміг перемкнути передачу. Він розумів, якщо не витягне машину, то проведуть розслідування і тоді він повторить долю Фірсова і Челпана. Хоча усе рівно здох від запалення легень. Т-34 - це найгірший середній танк другої світової. Навіть у варіянті Т-34-85, який практично не вплинув на події другої світової, бо потрапив на фронт у грудні 1944 року і єдиною його серйозною переаагою був підкаліберний фольфрамовий постріл, дуже дефіцитний, якого екіпажам майже не давали. Збільшена броня башти не становила ніякої проблеми для гармат німецьких машин. Була інша розробка - Т-44, це була непогана машина, але замість неї виробляли потвору Т-34-85. Бо це було просто, а те, що вони горіли, як сірники, і екіпажі в них, на це бандитському керівництву срср було байдуже. У фашистському срср, так фашистському, це був ніякий не соціялізм, а фашистська концтабірна система, у якій люди були безправним бидлом. Інвалідів війни після завершення ще й відправили на острів Валаам, щоб не псували собою вигляд вулиць совецьких міст. Отак подякували за перемогу. У москвинців звична справа робити з негідників, як Кошкін, героїв і вшановувати їх.
Ще був такий Фріц Дик . Також репресований 😮 але дуже талановитий конструктор 😮 він також приймав участь у розробці танка . Справа у тому , що перегон Кошкін робив у зимку 😮і пилюки тоді не було 😅 і танк пішов зразу у серію 😮 Масло він жрав 😮 тому що недостатньо тільки форсувати двигун 😊 збільшуючи його потужність 😅 треба переробляти усю масляну систему 😮 А , це практично робити новий двигун 😮 тому і масло він жрав так😮 що воно закінчувалося раніше чим соляра 😅 А було його чимало 80 літрів😮🫢😱два баки по 40 літрів у моторному відсіку 😊 Але саме стрьомне що солярка була розташована з двох боків екіпажу у бортах 😮 так вона погано горить 😊 але добре детонують її пари у баках коли там з'являється порожнина 😮😮😮
@@АлександрЗемлинский-х6в ще й патрубки текли і днище танка весь час було вкрите соляркою з мастилом. При пожежі детонував БК. Порох у совецьких пострілів був не таким якісним, ніж в американських. Крематорій на гусеницях.
За те що т-34 жер масло, як кацап горілку, і у відомому бою під Дубно закінчився не соляр, а масло, тому і розбили німці цей контрудар. Словом Суворова на брехав нам у своїх писульках.
Танковый дизель В-2 имеет авиационную историю, поскольку создавался на базе бензинового авиадвигателя М-34, который являлся модифицированой версией двигателя М-17, который, в свою очередь, является лицензионной копией немецкого двигателя БМВ-6. Вполне возможно, что к созданию В-2 косвенно имеет отношение француз Луи Котален, который в начале 30-х годов создал очень удачную дизельную переделку бензинового авиадвигателя Испано-Сюиза 12У ( выпускался в СССР под наименованиями М-100/105/107) с топливной Бош. На В-2 тоже стояла топливная система впрыска от Бош, читал когда-то как её пытались на харьковском паровозном скопировать и сколько брака при этом делали.
@@ДмитрийИванов-ы2е7е В СССР авиационные моторы, до начала 40-х, имели в своем названии только литеру "М". М-5 ( По-2), М-17 (ТБ-1/3), М-25 ( И-16), М-34 ( Ил-2), М-105 ( Як-3) и т.д... После, в названии моторов, стали появляться литеры из фамилии конструктора. АШ (Швецов), ВК (Климов), АМ (Микулин)... Литера "А" в названии моторов не применялась.
Посмотрев 8 минут,перед этим много книг прочитал про бронетехнику *(старых)и посмотрев не мало документальных фильмов на такие темы)Скажу автором молоток.Детально разобрал тему нарезал крутые кадры.Мое ПОчтение.)За музыку (старую версию) из ВОрлд оф танкс отдельный респект)
Не ті книжки ти читав відео гарне але він до правди не докопався концепцію ходової купили у ворлтера крісті (США)двигун вкрали в німців лишилося форму танка придумати😂
Дуже дякую за контент! До речі, в танках серії БТ, навіть ходова частина була не своя. Вони більш відомі, як танки "Крісті", на ім'я винахідника компоновки. Підвіска Крісті давала змогу танку рухатись як на гусеницях, так і на гумових демпферах (без траків) Щось схоже, потім, було (або повинно було бути) застосоване СРСР, на проєктах типу СМК, та СУ-100У Зараз з цієї технології зробили більше шумоізоляцію (згадаємо французькі проєкти і їх ходову, наприклад amx-50 surblindé/surbaisse а, також, всі Лорейни), аніж утилітрність Давайте наступним БТ-СВ. Там дуже багато рофлів і кутів раціонального нахилу), Або про вкриті бетоном (а-ля дз) 34-ки А взагалі, було б цікаво поспілкуватись з Вами
Дякую за такий розширений комент. Вирішив щоб не розтягувати відео історію БТ-2 і Крісті вирізати , бо тоді б ще більше відео за розміром було. Але так, все вірно
@@istoria_zbroi Гік натрапив на гіка) Взагалі дуже приємно бачити та чути контент рідною мовою, саме про ті моменти, де завжди вставляють свої 50 копійок вестерни або кацапи. Так що чекайте свої 450 гривень, пане) Дякую ще раз за контент
З корпусу БТ-СВ якраз і починалась історія Т-34 наскільки можна вірити рядянським джерелам. В книзі "Танк обігнавший час" вказувалось, що з корпусом БТ-СВ була якась темна і недуже приємна історія для Кошкіна. В середині 30-х років одним маловідомим інженером була зроблена пропозиція щодо корпусу танка з раціональними кутами нахилу, Кошкін був одним із тих хто підтримав ідею і намагався її продвинути, але стався конфлікт з одним із керівників в ГАБТУ з негативними наслідками по партійній лініі для авторів і тому, про корпус забули. Ідея виринула при проектуванні танків А-20 та Т-32, тоді ідею з раціональними кутами нахилу броні вдалось продавити, та і сам танк вийдов досить гарним на вигляд і не був схожий на жоден із закордонних зразків.
@@andrejandrej5256 Берлін. Вже 4та.Він надав наказ вводити танки в місто, де їх чекали «фаустники». сталін, жуков, ротмистров, толбухін…. вбивці. Як би вбивали інших, вони ж вбивали власних. «Кожен четвертий в РККА -украинець…»Генерал армии Штыменко С.М., « генштаб в годы войны», издание 1966 года.
@@manfredherdmaier8929 Шухевич, герой України, ще 10 років після війни нищив коммуністичну саранчу. Вони розповідали нам про звірства Бандери, Шухевича, УПА. Тепер після Бучі всі зрозуміли хто творив звірства тоді и зараз. Нюрнбеоский трибунал визнав ОУН-УПА національно визвольним рухом. Офіційно! Все решта кремлядська пропаганда.
@@Andrey-m3k Так ніхто і не розглядає техніку часів Муссоліні. А сам термін: fascio (фа́шо), перекладається як союз, або вузол. Все, що пішло далі - катастрофа, але тоді не було стійких понять про антисемітизм, тощо.(була євгеніка) Все виникло далі Тому українці ніколи не були (і не є) ні фашистами, ні нацистами. В нас присутній природний націоналізм. А в тім, щоб зберегти свою ідентичність, я не бачу нічого проти
Дякую,Як завжди відос крутий!Продовжуй далі Давай наступний відос на тему іноваційної зброї в підтримку України..Оскільки Чув ,що зброю вже використовують в наступах
От кувалды для переключения передач в Т-34 до деревянных табуреток в Т-72! ;-) И как воевали спокон веку количеством, а не умением, так воюют и сейчас - мясом. Причём, дармовым! Героям слава! До Перемоги!
Для особо одаренных...когда против тебя современная техника, а ты с лопатой...это называется самопожертвование...вам детям Бандеры такое не понять...благодаря вот этой жертве и победили ваших теперешних кураторов и остановили фашизм...это вам не с протянутой рукой по всему миру оружие собирать...суть басни такова, что шоблой зайцев не завалить льва!
Мого діда було поранено у листопаді 41 р., з тих пір він потрапив до спеціального загону, що займався евакуацією танків та їх частин ще придатних до поновлення... , після другого поранення був "списаний". Розказував, що то була за техніка, танкістів називали покійниками, а півтора роки у танку робили їх каліками. Що до того як їх виготовляли..., працював з 45 на Малишева, Харків... у інструментальному цеху руками робили насічку на напилках..., перед карусельним верстатом , американським, стояла охорона з ППШ.
Мій батько працював токарем на карусельному верстаті “King” американського виробництва. Це було у Харкові на заводі ХЕМЗ у 1953 - 1958 роках. Казав, верстат був прекрасним. В той час його вже ніхто не охороняв. Казав, доводилось точити деталі на електродвигуни для першого атомного льодоколу «Ленін».
Дякую за контент! Класна подача інформації, якісно! Голос дуже приємний, одразу викликає довірливо серйозне сприйняття. Чого завжди не вистачає то це сорси, я розумію що ми не в бібліотеці але посилання на джерело в вік інформаційної боротьби, як то кажуть маст хев, бо мало хто буде гуглити та шукати першоджерела самостійно, а так ви ще більше будете викликати довіри що інфа не зі стелі взята. Особисто від себе - цікаво щодо сучасних технологій, наша війна вже довела що танк =! дрону, який цей танк нищить разом з екіпажем. Цікавить контент на основі доступних матеріалів та розробок щодо сучасних реалій з використанням технологій на відстані без живої сили. Дякую!
Гарна подача матеріалу, але одне жорстко різануло що на початок війни т34 був поганим танком камон він випередив бронею і гарматою на 2 роки загальний прогрес, на початок вторгнення в ссср, нехай приведуть приклад танку який міг хочаб конкурувати з 34.
На кадрах проскакує Є.О. Патон. І це не просто так. Він зі свого боку на пряму повязаний з цим танком. І тією бюрократією що не давала можливості йому втілювати свої покращення в виробництві танкових корпусів. А взагалі є класна книжка «Воспоминания директора завода». Соболь. Так все розказано про довоєнний Малишева. І у Патона є книга «Воспоминания». Кому цікаво- рекомендую.
Хороше відео. Треба відзначити, що радянське керівництво загалом вірно розуміло, що на полях війни перше значення має не якість, а кількість. Тож високотехнологічна німецька зброя врешті програла колгоспним тракторам накшталт Т34 та КВ. Доречі, на новій війні все повторюється: нескінченні потоки російського металобрухту та м'яса, з якими не може впоратись вискотехнологічна західна малочисельна техніка, нехай і кращої якості.
Тут де що друге. Тут саме політична цінність людей у різних країнах. Якщо путін в Россії може вбивати стільки, скільки йому захочеться, то США і інші демократи цього не можуть. Сталін міг собі дозволяти вбивати хоч весь совок, а Гітлер не міг, тому що в нього немає стільки людських ресурсів.
Забули додати ще один величезний недолік /76-к з "гайкою": вибухонебезпечність. Через недбалий проєкт укладки на 100 снарядів навіть "несмертельне" влучання могло призвести до детонації боєзапасу з ефектним підлітанням башти на 20-30 метрів. Спочатку на це не звертали уваги. Потім почали досліджувати (є кінозапис обстрілу на полігоні із фаустпатрона). А подолали вже лише на /85-х завдяки повністю новій укладці, спроєктованій для іншого калібру.
Про "створення" Фірсовим та Чалпаном танків БТ-5 та БТ-7 автор звичайно "загнув". В 1928 році закупочна комісія ГАБТУ РСЧА на чолі з її головою М.А. Халепським вирушила в "турне" західніми країнами для закупівлі передових на той час танкових технологій. В числі інших в США під видом "сільсько-господарських тракторів" були закуплені два шассі колісно-гусеничних танків У. Крісті з повним набором технічної документації. На базі цих розробок в СРСР на Харківському паравозо-будівному заводі й розвернули виробництво майже повної копії американських машин - танків БТ-2 з бензиновими двигунами М-5 (в дівоцтві - американський авіадвигун "Ліберті"). БТ-5 та БТ-7 - це лише деякі поліпшені копії БТ-2 (з новою баштою і 45-мм гарматою 20-К та двигуном М-17Т (БМВ)). Тому як бачимо нічого Фірсову і Чалпану "розробляти" не потрібно було а лише "підігнати" готове до реалій тогочасного радянського виробництва.
У одного із авторів істориків по танковій тематиці, була викоритстана фраза одного із інженерів того часу, що коли відчизняна копія танка Крісті виходила з ладу, то ГАБТУ звинувачували робітників що заклепки поставили не так як у оригінала. Тому навряд чи наші інженери щось змогли там змінити. Робили повну ксерокопію.
@@RKL-i8o Боязнь бути звинуваченим у "шкідництві" з боку НКВС - це лише наслідок вкрай низького рівня технічної грамоти як інженерів, так і робітників. Багато з т.з. "інженерів" - це вчорашні робітники, які сяк-так на курсах "рабфаків" освоїли ази елементарної грамоти, багато з них не вміли користуватись навіть логарифмічною лінійкою, не вміли читати креслення, про який-небуть "опромат" і говорити не приходиться. І якщо на початку 30-х років ситуацію виручали т.з. "специ" (інженери "старої", дореволюційної школи) то після різанини 1937-1938 р.р. іх залишилось одиниці, тому рівень браку виріс на кілька порядків.
Не полюбляю відео, факти до якого це неякісний переклад. Я розумію, що на 6.07 гільзи одружуються не через помилку автора, але все ж. Українці, якщо ми робимо, то робимо якісно. А за українську з мене лайк.
Ну, тобто зрозуміло, що оригінал був російським, а українці лише переклали і навіть це не змогли зробити якісно. Іронічно, що ролик про жахливу якість у російсько-радянській імперії 🙂
Найкращий танк Другої Світової Війни це М4, безсумнівно. Зараз поясню чому. Швидкий. Маю на увазі тактичну швидкість, а не максимальну на папері. Надійний, що зумовлено простою та грамотною конструкцією усіх вузлів. Зручний для екіпажу. Мав можливість встановлення абсолютно різних моторів, від зіркоподібних авіаційних, до агрегати з 5-ти з'єднаних між собою автомобільних. Мав запас по модернізації броні, озброєння, ходової частини, що і було використано. Став базою для безлічі спеціальним машин, та САУ. Вмів навіть плавати зі спеціальним комплектом обладнання. А те що вигдядав негарно, і мав деякі засарілі конструктивні рішення компенсувалося високим рівнем доводки конструкції та якістю збірки. Т-34 нічого цього і близько не мав.
Коли на фронті зявлявся один тигр то американці встигали побудувати та доствити на фронт в францію 800 шерманів. Той випадок коли плюсом танка є його виробництво та логістика
@@iury2218 це ви у якихось псевдоісториків (мабуть русснявий) таку маніпулятивну дурню прочитали певно )) Тут ведемо мову за конструктивні та бойові якості танків, а не про логістику. Т-34 теж клепали у величезних кількостях, хоч він і не був простим. Але мова про те, що конструктивно він був сирою, погано доведеною машиною, де передові ідеї аж ні як не були підкріплені інженерним рівнем.
т-34 виник не на пустому місці - спочатку срср купив в Великобританії ліцензію на виробництво 6 тонного танку Вікерс який вироблявся під назвою т-26 та став самим масовим довоєнним танком. Крім того в 30-х 20 сторіччя срср купив в США ліцензію передового на той час танку конструктора Крісті який вироблявся під назвою бт-7. Без них танку т-34 могло і не бути.
Так все развитие техники идет на основе существующего, при создании ТЗ на новую разработку ставится задача создать образец , который превосходит по своим характеристикам мировые аналоги
Цікаве відео! будемо чекати нові відео про техніку, було цікаво послухати про Т-34, і було дуже цікаво послухати хто насправді зробив Т-34 про їхню сумну долю...
Дякую за відео, але почув що " Т-34 мало не найгірший танк початку війни", але друже, я з цим не згоден. Який танк може бути краще? Серії БТ чи Т-26 і тд чи може КВ-1? У т-34 дійсно була непогана броня на той час ( Саме початок війни ) на відміну від танків серії БТ та Т-26 і інших модифікаціїї з то й ж серії. А ще більш надійним ніж той КВ-1 ( Звісно у КВ-1 броня покраще, але надійність ходової була погана). Це я до того що, Т-34 мабуть найкращий танк початку війни для совку.
Т-34 - дуже суперечлива машина. Він дійсно був дуже прогресивним і навіть найкращим концептуально та за основними параметрами (потужність двигуна, швидкість, калібр озброєння, броньовий захист) на момент початку війни, але деталі все псували. Дуже низька якість виробництва, погана видимість з танку, відсутність радіозв'язку, дуже малий ресурс, ненавченість екіпажів, багато слабких місць, таких, як люк мехвода, який просто вилітав при попаданні снаряда, навіть якщо снаряд не міг пробити броню і т.і. зводили усі його переваги нанівець. А до того часу, коли його все ж таки більш менш довели, він був уже застарілим. Т-34-85 був більш досконалим технічно, але вже не мав ніяких переваг перед своїми іноземними конкурентами. Крім, хіба що, максимальної швидкості, але на максималці все одно ніхто не їздив, як у "Світі танків". У СРСР, як завжди, робили ставку на кількість, а не на якість і тому просто завалювали супротивника м'ясом та металом.
@@wot_combats а чем хуже скажем немецкий т4.если конечно откинуть куцую пушку.а в сражениях под бородами 300 Т3 и 100 Т4 остановили атаку трехтысячной танковой орды советского союза.в составе которой было полтысячи т34.когда говорят что Прохоровское самое большое танковое сражение ето враньё.самое большое произошло в начале войны под бородами.токо о нем не принято вспоминать и говорить потому как обосрались там нехило
Варто додати, що детально описані комісією мінуси - зворотня сторона можливості наштапмувати тих 34-ок дохріна і ще трошки в обмежені строки. Це нагадує історію с Пантерами, підшипники яких здатні пережити сам танки декілька разів, але коштували образно кажучи, комплект, як 10% пц-3 в зборі.
Та ні, американцям же дали еталонній танк, не серійний. З серійними все було ще гірше, там кожний завод "вдосконалював" т-34 як міг, викидаючи "непотрібні" детальки для здешевлення. Дивно як ці танки взагалі їздили.
Все це дуже цікаво і в навіть патріотично, але автор відео чомусь зовсім не висвітлює справжніх " пращурів" Т 34. По- перше, підвіска Крісті, яку розробив американський інженер Джон Крісті. Він розробив її в 20 роки, а згодом продав свій танк без башти СРСР. Вона використовувалась надалі на танках Б-2, Б-5, В7, а також на Т 34. По- друге, чомусь двигун В2 позиціонують як радянську розробку, але насправді це глубока модернизація та конверсія бензинового двигуна М -17- поршневого V подібного 12 циліндрового авіаційного двигуна с водяним охолодженням- радянської ліцензійної копії німецького двигуна BMW VI, яку зробив Олександр Микулін. По- третє, після висновку американських інженерів в конструкцію Т 34 було вгесено біля 30 поправок
Перша згадка про Фірсова була тільки у 1988 році в журналі "Моделист-конструктор". До того - тиша. І ще. Мабуть варто зазначити, що Кошкін мав слабку інженерну освіту. І прийшов у танкобудування з посади директора кондитерської (!) фабрики. Але так, маркетологом в особливих умовах тодішнього СРСР був вправним. Згадаймо хоча б про неймовірні фокуси при показу Т-34 Сталіну.
Т-34 гарний для операції "бІрлін за 3 дня",тобто повне панування авіації в повітрі,мінінімум супротиву.4 членів екіпажу - це мало.Ергономіка, ремонтопридатність кульгає...
Т34-85 зявився виключно завдяки американцям - сша поставили 2 станки, до наявного одного, який робив зуби на прогоні башти. Той один що був працював на виробництво кв
У Вас нестиковка в фоторяді - фотографії Т-34 в США зроблені явно не в 41 році, як вказується на відео. На фото поруч з Т34 помітно М-26 Першинг та М-4 Шерман з довгоствольною 76 мм гарматою - це машини 43-44 років. А позаду в колоні УВАГА - М-46 Паттон 49-50 років виробництва). У Паттона потужніший двигун, і відповідно - довший корпус, тому між останнім опорним катком і ведучим катком встановлено додаткове натяжне "коліщатко" і також ежектор на стволі - якщо пригледітись - це помітно на фото)
Всё правильно Серхио! Танк Т-34 был передан союзникам только после окончания Второй мировой войны. И действительно проходил испытания на Абердинском полигоне. Но за 1941 год это брехня!
@@kapitan-vk2rf1so Вы хоть свою рюзге-ЧЗЫЧНИКовую "Вику( Википедия🤪 ) почитайте ..... Ведь данные взяты от-туда 😉😂.... Так что смирись с правдивой! информацией .
в немецких танках экипаж был 5 человек , поэтому немецкие танки стреляли в три раза быстрее .Почему в Т-34 был экипаж 4 человека ? Потому .что в СССР не было карусельного станка способного обрабатывать детали диаметром более 1600 мм .Это было потому ,что СССР за нападение на Финляндию выгнали из Лиги Наций и запретили продавать в СССР продукцию двойного назначения с 1940 года .Также поэтому отставала авиация ,так как в СССР так и не научились строить авиадвигатели и летали на устаревших 1935-36 годов разаработки .Вот к чему приводит агрессия .
Танк перемоги? А Берлін то штурмували радянські війська на американських танках! Якість, надійність та ... Ленд-лізу була на порядки вища! А за фільм дякую - цікаво, пізнавально.... Продовжуйте в тому ж руслі
Як завжди закидали м'ясом. Їх дуже швидко виробляли. Амерекоси коли отримали та протестували т34 сказали що це м'яко кажучі жахлива. Ну впринципи то що і в відио сказали більш грунтовно. Машина булаб крута якби її зробили трішки кращіми і супер крутими якби були доопрацьовані )
Пам'ятаю, в школі трудовик розповідав, що Т-34, лізли на тигра, Тільки 10 до 1. Могли тримати тільки одну передачу. Яка втикнулась, на такій й їде Дивлячись на танковий парк совка, більш перспективним були танки типу КВ. Так, вони мали виконувати іншу роль на полі битви. Але розмін на одного Тигра, міг бути меншим. 1 до 3, 1 до 5
І на ранніх етапах війни, танки типу КВ, було важко пробивати німецькими гарматами Але, це якщо дивитися з точки зору логіки. Але ж в совку не було трьох речей $ек$у, гарного життя і логіки
Т-34 був лайном. У роліку не перелічено і половини всіх недолікив. Саме важливе, не названа кількість втрат. А вона вражає. Усіх зацікавлених відсілаю на канал Дромадер. Там кілька потужних лекцій більше години кожна. З документами, спогадами та інше.
В масовості випуска т34 прийняв участь дуже відомий усім Евген Патон на них була вперше в світі використана технології зварювання під флюсом чим пришвидшив процес збирання корпусу а двигун і решту або вкрали або піддивилися❤
Шкода що завжди заслуги справжніх інженерів опускаються, забуваються а то і в загалі не згадуються , а зірки хватали вигідні партії особи. Ще раз переконався що без мозку України ніде не обходиться.
Т-34, це роздутий танк БТ, початкові його версії (А-20), так само були колісно-гусеничні, а т.зв. БТ, це танк АМЕРИКАНЦЯ Крісті, а не Фірсова чи Кошкіна. Дизельний двигун був німецьким. СРСР взагалі мало що вигадував сам, в основному випускав по ліцензії, як танки Vickers (Т-26, Т-28, Т-35) чи просто плагіатив, як плаваючі танки Vickers, які стали Т-37, Т-38.
Справа не в плагіаті, а у технічній відсталості ссср та успіхів у пропаганді. До речі, досі нічого не змінилось, той же двигун з деякими доработками досі в їх танках 🙃
@@pytler.kapyt2023 1. гандонити комуняк то святе 2. попит генерує пропозицію, нема замовлень - нема розробок. Питання до держави, закон № 464-XIV 3. всі навчені і вміють, питання в фінансуванні, дивись пункт 2 (але я особисто за приватних виробників, а не державний укроборонпром)
@@slavkingsxr Так через технічну відсталість СРСР і займався плагіатом, від радіоприймачів та телевізорів до Stg-44, ядерної бомби і балістичних ракет.
Кошкін має пряме відношення до другого арешту Фірсова. У мотора В2 було багато родичів в Німеччині, США, Франції але совки довести цей двигун до гарного стану так і не змогли. У нього на обертах в 1000-1400 був зламаний механічний резонанс, тому малі та середні оберти були категорично заборонені
Нічого в ссср не розроблялось, все тільки крали і копіювали. Максимум, це доробляли під низько-якісну промислову базу і низькоякісний бензин, дизель та мастило. Зробити це теж було важко, но потрібно було відзвітуватись в гору, тому - хай буде набагато гірше від "оригинала", но хоча б якось робило, хоч і недовго. Так майже все було вкрадене і скопійоване - включно і дизель для т-34 який вже багато років до того був здертий до останнього гвинта нашими "розробниками" з дизеля БМВ.
@@dmitrymalchev9155 Ну, удачные концепции всегда все друг у друга драли. Но концепция - это ещё не готовое изделие, от первого до второго долгий путь, который ещё надо было пройти.
@@wot_combats Ну может в таком случае не нужно кричать про уникальный не имеющий в мире АНАЛоГОВНЕТ , а спокойно признать что да сперли идею . И да в т-34 так доводили до ума концепт фцм-36 что передрали и все недостатки французкого танка .
Радянський Союз завжди гнався за кількістю - як у військовій, так й цивільній справі. Тому більшість того, що виробоялялося, було недобрим або навіть лайном
Тут згадується заключення американських інженерів після випробовування танка. В дійсності воно було значно жорсткіше. Там вказано, що створити таку машину міг не делетант, а шкідник. Неймовірна купа надзвичайно тупих "промахів". До прикладу: рація в танку постійно губила частоту і вимагала постійного доналагтування. Усе через вібрацію на ходу. Проблему можна було вирішити простою гумовою "прокладкою" на ручках регулювання частот. І це лише одне із тисяч зауважень до усього (двигуна, підвіски, трансмісії, оснащення і загального виконання, компоновки). У танка не було навіть мінімального опалення і вентиляції. 30 тон металу літом на сонці... Ще й двигун працює.
розкажіть про цей пробіг більш детально. Скільки часу зайняв, скільки було простоїв і через які поломки, як саме Кошкін застудився, а головне, яка ще машина приймала участь у пробігу і пройшла цого без жодної поломки, буде цікаве відео
@@AlexStuden кошкін сів за мехвода та втопив танк, разом зі всіма пірнав у воду щоб дістати машину от і застудився. Це дуже добре, тому що до долі дійсних розробників : Дика, Фірсова та інших мав пряме відношення, писав доноси в НКВС.
Не поверишь: этот пробег прошла/прошёл полностью БЕЗ ПОЛОМОК - немецкий Т-III😂( который тоже проходил совместные испытания ) , но про это совьеты молчали ))))
В 1941 Украина ополченцами спасла СССР. Впервые в мире Киев задержал на 2 месяца Вермахт. А «братья», за это время вывезли, и и сжигали всё. Украинскими жертвами отстояли Москву. И что удивительно, армии СССР бедействовали, возле Киева, - в тылу .И почти без сопротивления попали в немецкий котёл, а потом и в плен.
Є не безпідставні сумніви щодо "не підготовлених екіпажів" Т-34 на початку Німецько - совєцької війни. Не слід забувати, що абсолютна більшість членів екіпажів пам'ятали, як у їх батьків, або них самих забрали майно, землю, збіжжя та худобу на потреби"світової революції", про звірства німців тоді ще ніхто з них не знав.
Хоть и на укринском(обычно на этом языке много ереси и ужасной лжи), не посмотрев до конца скажу автом молодец и очень все интересно рассказывал и довольно подробно разубирал историю
Конструктору артсистем Грабину приписывают фразу: "Танк это повозка для орудия". Главным достоинством Т-34-76 до начала 1942 года было наличие 76 мм длиноствольной пушки Ф-34 Грабина, однако именно именно это преимущество было сведено на нет фактическим отсутствием к ней в начале войны в танковых войсках бронебойных снарядов. Этот момент подробно описан в книге М.Солонина "22 июня". Поэтому первые месяцы1941 года танки Т-34 практически как средство противодействия танкам противника себя и не проявили, т.к с ОФ снарядом против брони много не повоюешь. И главное. Т-34-76 был "сырой" конструкцией,т.к не прошел необходимых полноценных испытаний, отсюда колоссальные потери только по техническим причинам.
Забыли еще Адольфа Дика, который предложил пяти катковую подвеску. Какие-то выдающиеся ходовые характеристики дизельный БТ-5 не мог проявить. Дизель был тяжелее и менее мощным. Позднее серийно выпустили БТ-7М с дизелями, которые не могли передвигаться на колесах, т.к. резина с колес слетала через 150-200 км. Практически все они попали в войска НКВД, т.к. не были достаточно надежными. Вообще история с дизелями для танков выглядит странно. Далеко не самая развитая страна начала фанатично строить дизели, когда в остальных странах выпускали бензиновые танки до 60 годов. И на то была причина - нехватка бензина. В СССР на тот момент была примитивная прямая перегонка нефти. На выходе было мало бензина и много керосина. Пришлось хвататься за непосильный хайтек, т.к. бензина не хватало для авиации. С начала войны было поставлено по ленд-лизу оборудование для крекинга нефти и производство бензина возросло в 15 раз. Несмотря на гигантские усилия дизель В-2 к 43-му достиг с трудом паспортного ресурса в 250 моточасов, а танк вцелом до гарантийного пробега в 3 тыс. км так и не дотянул. С 43-го он стал самым слабозащищенным средним танком имея самый тонкий лоб и громадный люк в нем.
Про технологічну відсталість казати не коректно, ВСІ танкові заводи будувались тісля 1930 року. А от вкрай низька кваліфікація як інженерів так і робітників ото насправді ПРОБЛЄМА. А коли додати "СОЦСОРЕВНОВАНИЕ" то про якість можна не говорити зовсім. Додамо щє що танк був сліпим ( прилади спостереження) і глухим (відсутність радіостанції). а також неможливість додати в екіпаж навідника і заряджаючого робили танк непридатним до бою.
Отак зразу і найгірший. Так , всередині німецьких панцерів було більше місця, двигуни ясне діло і зараз кращі , але......до появи ,,Тигра" і ,,Пантери" і гармати РАК -40 з 34- четвіркою могла справитись лише САУ Stug. А підвіска ламалась і в хвалених танках вермахту і прямо під час бою.. Тому німці і програли Курську битву ( це думка німецького експерта ). Бо ,,Тигри " і ,,Пантери" були ще ....,,сирими".
Ещё 1940х годах, в киевском институте Патона, была создана новая технология высокопроизводительной дуговой автоматической электросварки под флюсом, которое широко применялось в производстве танка Т-34.
Файна новина козацтво, в канал «Історія Зброї», зʼявився ТГ-канал. В якому будь зібрані всі мілітарні новини, які стосуються України. Доєднуйтесь, поспілкуємось )
t.me/Istoria_zbroi
Чесно кажучи я здивований. Не думав, що автор так детально все розповість. Про справжніх батьків цієї машини, про низький технічний рівень в перші роки виробництва. Я сам все це знав давно, але з профільної літератури. Радий, що є такий якісний контент українською. Однозначно підписка.
Коментар на підтримку. Подякував та наснаги.
Невеликий ресурс двигуна був через те, що він споживав дуже багато мастила. 20 л на 100 км пробігу.
Це проблема цього двигуна досі.
Також повітряний фільтр зовсім не очищував повітря. Навіть новий фільтр Циклон не дуже покращив ситуяцію, а їх ставили два. Двигун забивався брудом і виходив з ладу без можливости ремонту. Треба було ставити новий. Коробка передач була 4-ьох ступеневою, це підходить для бензинового двигуна, але мало для дизеля.
Темою дипломної роботи Кошкіна була саме коробка передач. Це про те, який він насправді конструктор і розробник Т-34.
Він не має ніякого стосунку до розробки цього поганого танку.
Він просто скористався випадком, використав Фірсова, справжнього розробника машини і потім позбувся його.
Але машина була ще неготовою, її треба було допрацювати, чого мерзотник Кошкін просто не розумів.
Чого він застудився і помер?
Бо при русі через міст одна машина злетіла з нього і впала у річку. Кошкін пірнав у крижану воду, щоб причепити буксувальні троси. Він розумів, що машина злетіла через нього, через паскудну кпп, бо на повороті мехвод просто не зміг перемкнути передачу. Він розумів, якщо не витягне машину, то проведуть розслідування і тоді він повторить долю Фірсова і Челпана. Хоча усе рівно здох від запалення легень.
Т-34 - це найгірший середній танк другої світової.
Навіть у варіянті Т-34-85, який практично не вплинув на події другої світової, бо потрапив на фронт у грудні 1944 року і єдиною його серйозною переаагою був підкаліберний фольфрамовий постріл, дуже дефіцитний, якого екіпажам майже не давали. Збільшена броня башти не становила ніякої проблеми для гармат німецьких машин.
Була інша розробка - Т-44, це була непогана машина, але замість неї виробляли потвору Т-34-85. Бо це було просто, а те, що вони горіли, як сірники, і екіпажі в них, на це бандитському керівництву срср було байдуже. У фашистському срср, так фашистському, це був ніякий не соціялізм, а фашистська концтабірна система, у якій люди були безправним бидлом.
Інвалідів війни після завершення ще й відправили на острів Валаам, щоб не псували собою вигляд вулиць совецьких міст. Отак подякували за перемогу.
У москвинців звична справа робити з негідників, як Кошкін, героїв і вшановувати їх.
Згодны. Фактычна, Sherman i Pz.kpfw IV былі лепшымі, чым Т - 34.
Ще був такий Фріц Дик . Також репресований 😮 але дуже талановитий конструктор 😮 він також приймав участь у розробці танка .
Справа у тому , що перегон Кошкін робив у зимку 😮і пилюки тоді не було 😅 і танк пішов зразу у серію 😮 Масло він жрав 😮 тому що недостатньо тільки форсувати двигун 😊 збільшуючи його потужність 😅 треба переробляти усю масляну систему 😮 А , це практично робити новий двигун 😮 тому і масло він жрав так😮 що воно закінчувалося раніше чим соляра 😅 А було його чимало 80 літрів😮🫢😱два баки по 40 літрів у моторному відсіку 😊 Але саме стрьомне що солярка була розташована з двох боків екіпажу у бортах 😮 так вона погано горить 😊 але добре детонують її пари у баках коли там з'являється порожнина 😮😮😮
@@АлександрЗемлинский-х6в ще й патрубки текли і днище танка весь час було вкрите соляркою з мастилом. При пожежі детонував БК. Порох у совецьких пострілів був не таким якісним, ніж в американських. Крематорій на гусеницях.
За те що т-34 жер масло, як кацап горілку, і у відомому бою під Дубно закінчився не соляр, а масло, тому і розбили німці цей контрудар. Словом Суворова на брехав нам у своїх писульках.
@@Моягра, ух, скільки інформації цікавої. Дякую.
Все недостатки очень хорошо описаны в Дромадера.Жаль только что-то пропал. Слава Украине, Слава зсу.Казахстан.
Точно,я то же хотел про это написать.Главное преимущество всего советского вооружения это дешевизна.Безопасность всегда была на восьмом месте.
Дешевый пропагандер сделал своё дело. Дешевый пропагандер ушёл😉
Танковый дизель В-2 имеет авиационную историю, поскольку создавался на базе бензинового авиадвигателя М-34, который являлся модифицированой версией двигателя М-17, который, в свою очередь, является лицензионной копией немецкого двигателя БМВ-6. Вполне возможно, что к созданию В-2 косвенно имеет отношение француз Луи Котален, который в начале 30-х годов создал очень удачную дизельную переделку бензинового авиадвигателя Испано-Сюиза 12У ( выпускался в СССР под наименованиями М-100/105/107) с топливной Бош. На В-2 тоже стояла топливная система впрыска от Бош, читал когда-то как её пытались на харьковском паровозном скопировать и сколько брака при этом делали.
От М-34 в В-2 только схема V 12
Только не М-100, а А-100. Авиационный.
А брак был в основном от распиздяйства.
@@максим-к3я3и Ну да... там не только схема одинаковая, но и размеры поршневой одни и те-же...
@@ДмитрийИванов-ы2е7е В СССР авиационные моторы, до начала 40-х, имели в своем названии только литеру "М". М-5 ( По-2), М-17 (ТБ-1/3), М-25 ( И-16), М-34 ( Ил-2), М-105 ( Як-3) и т.д... После, в названии моторов, стали появляться литеры из фамилии конструктора. АШ (Швецов), ВК (Климов), АМ (Микулин)... Литера "А" в названии моторов не применялась.
Дякую за розяснення.
❤️
Посмотрев 8 минут,перед этим много книг прочитал про бронетехнику *(старых)и посмотрев не мало документальных фильмов на такие темы)Скажу автором молоток.Детально разобрал тему нарезал крутые кадры.Мое ПОчтение.)За музыку (старую версию) из ВОрлд оф танкс отдельный респект)
Дякую , козаче 🥰
Тим не менше, ілюстративне фото на 6:58 з груднем 1941 ніяк не в'яжеться.
Але в цілому так, дуже ок, дякую за гарний контент.
@@PaHaR777А что по-вашему не так ??? Реальная фотография, сделанная штатовцами.
Не ті книжки ти читав відео гарне але він до правди не докопався концепцію ходової купили у ворлтера крісті (США)двигун вкрали в німців лишилося форму танка придумати😂
@@ОлексійКравченко-ь7ш Ходовую да подсмотрели)Это факт)
Дуже дякую за контент!
До речі, в танках серії БТ, навіть ходова частина була не своя. Вони більш відомі, як танки "Крісті", на ім'я винахідника компоновки. Підвіска Крісті давала змогу танку рухатись як на гусеницях, так і на гумових демпферах (без траків)
Щось схоже, потім, було (або повинно було бути) застосоване СРСР, на проєктах типу СМК, та СУ-100У
Зараз з цієї технології зробили більше шумоізоляцію (згадаємо французькі проєкти і їх ходову, наприклад amx-50 surblindé/surbaisse а, також, всі Лорейни), аніж утилітрність
Давайте наступним БТ-СВ. Там дуже багато рофлів і кутів раціонального нахилу), Або про вкриті бетоном (а-ля дз) 34-ки
А взагалі, було б цікаво поспілкуватись з Вами
Дякую за такий розширений комент. Вирішив щоб не розтягувати відео історію БТ-2 і Крісті вирізати , бо тоді б ще більше відео за розміром було. Але так, все вірно
@@istoria_zbroi Гік натрапив на гіка) Взагалі дуже приємно бачити та чути контент рідною мовою, саме про ті моменти, де завжди вставляють свої 50 копійок вестерни або кацапи. Так що чекайте свої 450 гривень, пане) Дякую ще раз за контент
@@istoria_zbroi займаємось стендовим моделізмом. Поговорити є про що
@@istoria_zbroi І Вам дякую за контент. Такі теми, де вічно вставляють свої 5 копійок або вестерни, або Zпокоління, слухати рідною мовою - це щось
З корпусу БТ-СВ якраз і починалась історія Т-34 наскільки можна вірити рядянським джерелам. В книзі "Танк обігнавший час" вказувалось, що з корпусом БТ-СВ була якась темна і недуже приємна історія для Кошкіна. В середині 30-х років одним маловідомим інженером була зроблена пропозиція щодо корпусу танка з раціональними кутами нахилу, Кошкін був одним із тих хто підтримав ідею і намагався її продвинути, але стався конфлікт з одним із керівників в ГАБТУ з негативними наслідками по партійній лініі для авторів і тому, про корпус забули. Ідея виринула при проектуванні танків А-20 та Т-32, тоді ідею з раціональними кутами нахилу броні вдалось продавити, та і сам танк вийдов досить гарним на вигляд і не був схожий на жоден із закордонних зразків.
Дякую за український контент
Ротмістрові був бравий генерал , спалив три танкові армії і хоть би хни. Любимець Жукова..
А третью-то где?Прохоровка и Белоруссия...
@@andrejandrej5256 Берлін. Вже 4та.Він надав наказ вводити танки в місто, де їх чекали «фаустники». сталін, жуков, ротмистров, толбухін…. вбивці. Як би вбивали інших, вони ж вбивали власних. «Кожен четвертий в РККА -украинець…»Генерал армии Штыменко С.М., « генштаб в годы войны», издание 1966 года.
@@andrejandrej5256розповіді радянських солдатів про знищення цих танків на Прохоровці це щось. Хоча Ротмістров доповідав про інше
@@guntherrall8010а шухевич бравий вояка в лавах СС😂
@@manfredherdmaier8929 Шухевич, герой України, ще 10 років після війни нищив коммуністичну саранчу.
Вони розповідали нам про звірства Бандери, Шухевича, УПА. Тепер після Бучі всі зрозуміли хто творив звірства тоді и зараз.
Нюрнбеоский трибунал визнав ОУН-УПА національно визвольним рухом. Офіційно! Все решта кремлядська пропаганда.
Тепер треба відео про справжню техніку перемоги - арійська міць під назвою Тигр 1 і Пантера. Лайк для просування якісного контенту. Слава Україні!!!
Не варто забувати Панцер 4, майже обт свого часу
ГероямСлава ❤️
Ми Не Фашисти Т-34 це Український Танк
@@Andrey-m3k Так ніхто і не розглядає техніку часів Муссоліні. А сам термін: fascio (фа́шо), перекладається як союз, або вузол. Все, що пішло далі - катастрофа, але тоді не було стійких понять про антисемітизм, тощо.(була євгеніка) Все виникло далі
Тому українці ніколи не були (і не є) ні фашистами, ні нацистами. В нас присутній природний націоналізм. А в тім, щоб зберегти свою ідентичність, я не бачу нічого проти
@@Andrey-m3k34 це Рюське гамно
Дякую,Як завжди відос крутий!Продовжуй далі Давай наступний відос на тему іноваційної зброї в підтримку України..Оскільки Чув ,що зброю вже використовують в наступах
Дякую за Вашу працю. Успіхів Вашому каналу. Цікава інформація
Дякую, було цікаво.
Прикольно, гарно, і на війні раки були👌👌👌
Дякую, ви найкращі ❤ Дочекався цього відео. Як завжди дуже цікаво
❤️❤️❤️🇺🇦
Дякую зі переписану історію т 34.
хай квітне український ютуб.
😍😍😍
було цікаво дякую!
Дякую. Якісний матеріал.
Дякую за працю!!!
Дякую за Український контент
👍👍👍🥰
Дякую !
Дякую за контент
От кувалды для переключения передач в Т-34 до деревянных табуреток в Т-72! ;-) И как воевали спокон веку количеством, а не умением, так воюют и сейчас - мясом. Причём, дармовым!
Героям слава! До Перемоги!
І той самий В-2, лише турбо компресори потужніші.
Глупости мясом воюют...где ты видел,чтоб мясом бросались во время войны...еще напиши,что сосиськами воюют...😄
Зато табуретки экологичнее!
Для особо одаренных...когда против тебя современная техника, а ты с лопатой...это называется самопожертвование...вам детям Бандеры такое не понять...благодаря вот этой жертве и победили ваших теперешних кураторов и остановили фашизм...это вам не с протянутой рукой по всему миру оружие собирать...суть басни такова, что шоблой зайцев не завалить льва!
Верно сказано про всук, мясные штурмы характерны для укрпдины
Мого діда було поранено у листопаді 41 р., з тих пір він потрапив до спеціального загону, що займався евакуацією танків та їх частин ще придатних до поновлення... , після другого поранення був "списаний". Розказував, що то була за техніка, танкістів називали покійниками, а півтора роки у танку робили їх каліками. Що до того як їх виготовляли..., працював з 45 на Малишева, Харків... у інструментальному цеху руками робили насічку на напилках..., перед карусельним верстатом , американським, стояла охорона з ППШ.
Жах (((
Мій батько працював токарем на карусельному верстаті “King” американського виробництва. Це було у Харкові на заводі ХЕМЗ у 1953 - 1958 роках. Казав, верстат був прекрасним. В той час його вже ніхто не охороняв. Казав, доводилось точити деталі на електродвигуни для першого атомного льодоколу «Ленін».
Мiй дiдусь ïбав у рот бандерiвцiв. Я ïм пишаюся.
@@hrigoryakhtyrskiy3974блін, такі історії, аж дух захоплює. Мій прапрапрадід був механіком Іллі Муромця), а прадід будував АЗОВСТАЛЬ.
Охороняється завод,цех якщо закритий доступ,ну щоб у цеху станок під час роботи 😂 не смішіть людей
Мастило використовують у техніці, олію у приготування їжі. З повагою до автора і його творчості.
Дякую прийняв!
Олива теж технічна.
Чехи ржуть, коли кажу "є потреба вімєніть масло у моторі ( двигуні)" Олєй .😝
Олію дійсно використовують для приготування їжі. Оливу та мастило у техніці. Олива - рідка, мастило - густе. З повагою.
Олива, а мастило то друге.
Дякую за дуже цікаве та інформативне відео, бажаю каналу розвитку та процівтіння, лайк та підписка 🤝🏻🇺🇦👍🏻
Оце так контент, ні про Крісті ні слова, ні про імпортний авіадвигун з якого зкомунізділи В2
Дякую за добрий контент:)
Дякую козаче за цікаву інформацію та розвиток україномовного контенту!!
Купа цікавої інформації. Дякую.
Підписався.
Цікаве відео, дякую! Там ще Дік був у розробці танка.
Один із основних Інженерів, родом із Ню-йорка
Ребят нааарееешті дуже прикольно😅
Дякую за контент! Класна подача інформації, якісно! Голос дуже приємний, одразу викликає довірливо серйозне сприйняття. Чого завжди не вистачає то це сорси, я розумію що ми не в бібліотеці але посилання на джерело в вік інформаційної боротьби, як то кажуть маст хев, бо мало хто буде гуглити та шукати першоджерела самостійно, а так ви ще більше будете викликати довіри що інфа не зі стелі взята.
Особисто від себе - цікаво щодо сучасних технологій, наша війна вже довела що танк =! дрону, який цей танк нищить разом з екіпажем. Цікавить контент на основі доступних матеріалів та розробок щодо сучасних реалій з використанням технологій на відстані без живої сили.
Дякую!
Дякую , прицнято ❤️
Гарна подача матеріалу, але одне жорстко різануло що на початок війни т34 був поганим танком камон він випередив бронею і гарматою на 2 роки загальний прогрес, на початок вторгнення в ссср, нехай приведуть приклад танку який міг хочаб конкурувати з 34.
7:35 - не могла там витікати олія. Ніхто там котлет не жарив. В танку могло бути мастило чи олива.
@@oleksandrmatros а як же жарені русачки?????)))0)
Смішного мало. В них і українців немало погоріло через дуже вумні команди красних камандірав. Любой цєной - не пусті слова.
Та з сама стратегія була… закидати закидати
мастило
На кадрах проскакує Є.О. Патон. І це не просто так. Він зі свого боку на пряму повязаний з цим танком. І тією бюрократією що не давала можливості йому втілювати свої покращення в виробництві танкових корпусів. А взагалі є класна книжка «Воспоминания директора завода». Соболь. Так все розказано про довоєнний Малишева. І у Патона є книга «Воспоминания». Кому цікаво- рекомендую.
Дякую Вам за корисну цікаву інформацію!
Дякую за підтримку )
Нарешті цікавий контент українською. Однозначно підписка
Очень качественный разбор.
Файно та якісно зроблений матеріал... Продовжуй, ютюбу потрібен україномовний контент
Т34 дочекався. Тепер хотілося би побачити відео про Дору чи Карла)
Є таке в планах 🥰
Такого вже вистачає на просторі українського ютубу. Не хочу нікого рекламувати, але є "фільм", від одного нашого козака, про ці гармати
Т-34 коли на нього навісили додаткову броню:🥵🥵🥵😵😵😵 Шерман коли на на нього навісили додаткову броню:😎😎😎🦅🦅🦅
Звісно😂
У німців додаткова броня це бронелисти
У американців додаткова броня це мішки з піском
А у совєтів додаткова броня це проспиртовані солдати
@@stepakupr55 Таки шо , спирт помог арийцев раком поставить ? Слава спирту !!! Бо он всю фашисску технику убил !
То динамічний захист@@stepakupr55
Хороше відео. Треба відзначити, що радянське керівництво загалом вірно розуміло, що на полях війни перше значення має не якість, а кількість. Тож високотехнологічна німецька зброя врешті програла колгоспним тракторам накшталт Т34 та КВ. Доречі, на новій війні все повторюється: нескінченні потоки російського металобрухту та м'яса, з якими не може впоратись вискотехнологічна західна малочисельна техніка, нехай і кращої якості.
Тут де що друге. Тут саме політична цінність людей у різних країнах. Якщо путін в Россії може вбивати стільки, скільки йому захочеться, то США і інші демократи цього не можуть. Сталін міг собі дозволяти вбивати хоч весь совок, а Гітлер не міг, тому що в нього немає стільки людських ресурсів.
Дуже гарний ролик і нарешті без радянської пропагандистскої брехні. Дякую!
Мега цікаво
Забули додати ще один величезний недолік /76-к з "гайкою": вибухонебезпечність. Через недбалий проєкт укладки на 100 снарядів навіть "несмертельне" влучання могло призвести до детонації боєзапасу з ефектним підлітанням башти на 20-30 метрів. Спочатку на це не звертали уваги. Потім почали досліджувати (є кінозапис обстрілу на полігоні із фаустпатрона). А подолали вже лише на /85-х завдяки повністю новій укладці, спроєктованій для іншого калібру.
Про "створення" Фірсовим та Чалпаном танків БТ-5 та БТ-7 автор звичайно "загнув". В 1928 році закупочна комісія ГАБТУ РСЧА на чолі з її головою М.А. Халепським вирушила в "турне" західніми країнами для закупівлі передових на той час танкових технологій. В числі інших в США під видом "сільсько-господарських тракторів" були закуплені два шассі колісно-гусеничних танків У. Крісті з повним набором технічної документації. На базі цих розробок в СРСР на Харківському паравозо-будівному заводі й розвернули виробництво майже повної копії американських машин - танків БТ-2 з бензиновими двигунами М-5 (в дівоцтві - американський авіадвигун "Ліберті"). БТ-5 та БТ-7 - це лише деякі поліпшені копії БТ-2 (з новою баштою і 45-мм гарматою 20-К та двигуном М-17Т (БМВ)). Тому як бачимо нічого Фірсову і Чалпану "розробляти" не потрібно було а лише "підігнати" готове до реалій тогочасного радянського виробництва.
У одного із авторів істориків по танковій тематиці, була викоритстана фраза одного із інженерів того часу, що коли відчизняна копія танка Крісті виходила з ладу, то ГАБТУ звинувачували робітників що заклепки поставили не так як у оригінала. Тому навряд чи наші інженери щось змогли там змінити. Робили повну ксерокопію.
@@RKL-i8o Боязнь бути звинуваченим у "шкідництві" з боку НКВС - це лише наслідок вкрай низького рівня технічної грамоти як інженерів, так і робітників. Багато з т.з. "інженерів" - це вчорашні робітники, які сяк-так на курсах "рабфаків" освоїли ази елементарної грамоти, багато з них не вміли користуватись навіть логарифмічною лінійкою, не вміли читати креслення, про який-небуть "опромат" і говорити не приходиться. І якщо на початку 30-х років ситуацію виручали т.з. "специ" (інженери "старої", дореволюційної школи) то після різанини 1937-1938 р.р. іх залишилось одиниці, тому рівень браку виріс на кілька порядків.
@@RKL-i8o с размерами в дюймах? 🤪
Не полюбляю відео, факти до якого це неякісний переклад. Я розумію, що на 6.07 гільзи одружуються не через помилку автора, але все ж. Українці, якщо ми робимо, то робимо якісно. А за українську з мене лайк.
Ну, тобто зрозуміло, що оригінал був російським, а українці лише переклали і навіть це не змогли зробити якісно. Іронічно, що ролик про жахливу якість у російсько-радянській імперії 🙂
@@wot_combatsА что они умеют делать качественно? Разве что врать.
@@kapitan-vk2rf1so В искусстве вранья россиянам равных нет.
Ніхто не думав, що радянська зброя була нормальною, багато людей в СРСР навпаки казали, що німці робили все краще.
А ще краще...тачанка Батька Махна ❤😊 Яку він створив в
Гуляй -полі,це теж все "U A" ❤
Найкращий танк Другої Світової Війни це М4, безсумнівно. Зараз поясню чому.
Швидкий. Маю на увазі тактичну швидкість, а не максимальну на папері. Надійний, що зумовлено простою та грамотною конструкцією усіх вузлів. Зручний для екіпажу. Мав можливість встановлення абсолютно різних моторів, від зіркоподібних авіаційних, до агрегати з 5-ти з'єднаних між собою автомобільних. Мав запас по модернізації броні, озброєння, ходової частини, що і було використано. Став базою для безлічі спеціальним машин, та САУ. Вмів навіть плавати зі спеціальним комплектом обладнання.
А те що вигдядав негарно, і мав деякі засарілі конструктивні рішення компенсувалося високим рівнем доводки конструкції та якістю збірки.
Т-34 нічого цього і близько не мав.
Коли на фронті зявлявся один тигр то американці встигали побудувати та доствити на фронт в францію 800 шерманів. Той випадок коли плюсом танка є його виробництво та логістика
@@iury2218 це ви у якихось псевдоісториків (мабуть русснявий) таку маніпулятивну дурню прочитали певно ))
Тут ведемо мову за конструктивні та бойові якості танків, а не про логістику.
Т-34 теж клепали у величезних кількостях, хоч він і не був простим. Але мова про те, що конструктивно він був сирою, погано доведеною машиною, де передові ідеї аж ні як не були підкріплені інженерним рівнем.
т-34 виник не на пустому місці - спочатку срср купив в Великобританії ліцензію на виробництво 6 тонного танку Вікерс який вироблявся під назвою т-26 та став самим масовим довоєнним танком. Крім того в 30-х 20 сторіччя срср купив в США ліцензію передового на той час танку конструктора Крісті який вироблявся під назвою бт-7. Без них танку т-34 могло і не бути.
Зато "Оплот-М" чисто своя разработка
Не БТ-7, а БТ-2! Не путай луну с яичницей!
Так все развитие техники идет на основе существующего, при создании ТЗ на новую разработку ставится задача создать образец , который превосходит по своим характеристикам мировые аналоги
@@ИгорьЦыганенко-ж4г а вот Т-24, Т-28, Т-35, КВ были оригинальной разработкой.
@@Ростислав-т1к у него основа Т-80УД.
гарне відео
От коли буде про ''найкращий'' штурмовик Іл+2, і про літачки загалом - зайду. Надовго. 😉
Прийнято 😍
Дуже поверхнево 😮 Щоб повністю розкрити тему 😮 треба не менше години 😮
Цікаве відео! будемо чекати нові відео про техніку, було цікаво послухати про Т-34, і було дуже цікаво послухати хто насправді зробив Т-34 про їхню сумну долю...
Дякую Фоксе )
Дякую за відео, але почув що " Т-34 мало не найгірший танк початку війни", але друже, я з цим не згоден. Який танк може бути краще? Серії БТ чи Т-26 і тд чи може КВ-1? У т-34 дійсно була непогана броня на той час ( Саме початок війни ) на відміну від танків серії БТ та Т-26 і інших модифікаціїї з то й ж серії. А ще більш надійним ніж той КВ-1 ( Звісно у КВ-1 броня покраще, але надійність ходової була погана). Це я до того що, Т-34 мабуть найкращий танк початку війни для совку.
Именно.для совка
@@GEKAR-s4y А у кого-то был на тот момент танк лучше?
Т-34 - дуже суперечлива машина. Він дійсно був дуже прогресивним і навіть найкращим концептуально та за основними параметрами (потужність двигуна, швидкість, калібр озброєння, броньовий захист) на момент початку війни, але деталі все псували. Дуже низька якість виробництва, погана видимість з танку, відсутність радіозв'язку, дуже малий ресурс, ненавченість екіпажів, багато слабких місць, таких, як люк мехвода, який просто вилітав при попаданні снаряда, навіть якщо снаряд не міг пробити броню і т.і. зводили усі його переваги нанівець. А до того часу, коли його все ж таки більш менш довели, він був уже застарілим. Т-34-85 був більш досконалим технічно, але вже не мав ніяких переваг перед своїми іноземними конкурентами. Крім, хіба що, максимальної швидкості, але на максималці все одно ніхто не їздив, як у "Світі танків". У СРСР, як завжди, робили ставку на кількість, а не на якість і тому просто завалювали супротивника м'ясом та металом.
@@wot_combats а чем хуже скажем немецкий т4.если конечно откинуть куцую пушку.а в сражениях под бородами 300 Т3 и 100 Т4 остановили атаку трехтысячной танковой орды советского союза.в составе которой было полтысячи т34.когда говорят что Прохоровское самое большое танковое сражение ето враньё.самое большое произошло в начале войны под бородами.токо о нем не принято вспоминать и говорить потому как обосрались там нехило
@@wot_combats согласен
Варто додати, що детально описані комісією мінуси - зворотня сторона можливості наштапмувати тих 34-ок дохріна і ще трошки в обмежені строки. Це нагадує історію с Пантерами, підшипники яких здатні пережити сам танки декілька разів, але коштували образно кажучи, комплект, як 10% пц-3 в зборі.
Так!
Та ні, американцям же дали еталонній танк, не серійний. З серійними все було ще гірше, там кожний завод "вдосконалював" т-34 як міг, викидаючи "непотрібні" детальки для здешевлення. Дивно як ці танки взагалі їздили.
Все це дуже цікаво і в навіть патріотично, але автор відео чомусь зовсім не висвітлює справжніх " пращурів" Т 34.
По- перше, підвіска Крісті, яку розробив американський інженер Джон Крісті. Він розробив її в 20 роки, а згодом продав свій танк без башти СРСР. Вона використовувалась надалі на танках Б-2, Б-5, В7, а також на Т 34.
По- друге, чомусь двигун В2 позиціонують як радянську розробку, але насправді це глубока модернизація та конверсія бензинового двигуна М -17- поршневого V подібного 12 циліндрового авіаційного двигуна с водяним охолодженням- радянської ліцензійної копії німецького двигуна BMW VI, яку зробив Олександр Микулін.
По- третє, після висновку американських інженерів в конструкцію Т 34 було вгесено біля 30 поправок
Перша згадка про Фірсова була тільки у 1988 році в журналі "Моделист-конструктор". До того - тиша.
І ще. Мабуть варто зазначити, що Кошкін мав слабку інженерну освіту. І прийшов у танкобудування з посади директора кондитерської (!) фабрики. Але так, маркетологом в особливих умовах тодішнього СРСР був вправним. Згадаймо хоча б про неймовірні фокуси при показу Т-34 Сталіну.
Молодець 👍
The Aberdeen Testing Ground має набір різноманітної техніки зі всього світу і багато класного совкового озброєння. 👍
Т-34 гарний для операції "бІрлін за 3 дня",тобто повне панування авіації в повітрі,мінінімум супротиву.4 членів екіпажу - це мало.Ергономіка, ремонтопридатність кульгає...
Т34-85 зявився виключно завдяки американцям - сша поставили 2 станки, до наявного одного, який робив зуби на прогоні башти. Той один що був працював на виробництво кв
👏👏👏🔥🔥🔥👌👌👌
У Вас нестиковка в фоторяді - фотографії Т-34 в США зроблені явно не в 41 році, як вказується на відео. На фото поруч з Т34 помітно М-26 Першинг та М-4 Шерман з довгоствольною 76 мм гарматою - це машини 43-44 років. А позаду в колоні УВАГА - М-46 Паттон 49-50 років виробництва). У Паттона потужніший двигун, і відповідно - довший корпус, тому між останнім опорним катком і ведучим катком встановлено додаткове натяжне "коліщатко" і також ежектор на стволі - якщо пригледітись - це помітно на фото)
Всё правильно Серхио! Танк Т-34 был передан союзникам только после окончания Второй мировой войны. И действительно проходил испытания на Абердинском полигоне. Но за 1941 год это брехня!
@@kapitan-vk2rf1so Танк Т-34 проходил сравнительный испытания на Абердинском полигоне с 29 Ноября 1942 и по 7 апреля 1943 годов .
@@MegaIzotov Или проспись, или опохмелись!
@@kapitan-vk2rf1so Вы хоть свою рюзге-ЧЗЫЧНИКовую "Вику( Википедия🤪 ) почитайте .....
Ведь данные взяты от-туда 😉😂....
Так что смирись с правдивой! информацией .
@@MegaIzotov Ти дивись яка мерзота! Ти чому бидло, на ворожій мові спілкуєшься?! Зрадник!
в немецких танках экипаж был 5 человек , поэтому немецкие танки стреляли в три раза быстрее .Почему в Т-34 был экипаж 4 человека ? Потому .что в СССР не было карусельного станка способного обрабатывать детали диаметром более 1600 мм .Это было потому ,что СССР за нападение на Финляндию выгнали из Лиги Наций и запретили продавать в СССР продукцию двойного назначения с 1940 года .Также поэтому отставала авиация ,так как в СССР так и не научились строить авиадвигатели и летали на устаревших 1935-36 годов разаработки .Вот к чему приводит агрессия .
Чудовий комент, дякую
@@sergiiyershov5795 на ЛА-5 и ЛА-7 были отличные двигатели.
👍👍👍👍
Танк перемоги? А Берлін то штурмували радянські війська на американських танках! Якість, надійність та ... Ленд-лізу була на порядки вища! А за фільм дякую - цікаво, пізнавально.... Продовжуйте в тому ж руслі
Дякую )
автор в начале видео уточнил : как только советы не называли танк Т34. !!! А по факту танк был массовым но не лутшим.
Як завжди закидали м'ясом. Їх дуже швидко виробляли. Амерекоси коли отримали та протестували т34 сказали що це м'яко кажучі жахлива. Ну впринципи то що і в відио сказали більш грунтовно. Машина булаб крута якби її зробили трішки кращіми і супер крутими якби були доопрацьовані )
не лише WOT Вікінг) респект
Поддержу Шановный твой (Украиномовный) канал лайком и подпиской...
Желаю твоему проекту процветания...
Пам'ятаю, в школі трудовик розповідав, що Т-34, лізли на тигра, Тільки 10 до 1. Могли тримати тільки одну передачу. Яка втикнулась, на такій й їде
Дивлячись на танковий парк совка, більш перспективним були танки типу КВ.
Так, вони мали виконувати іншу роль на полі битви. Але розмін на одного Тигра, міг бути меншим. 1 до 3, 1 до 5
І на ранніх етапах війни, танки типу КВ, було важко пробивати німецькими гарматами
Але, це якщо дивитися з точки зору логіки. Але ж в совку не було трьох речей $ек$у, гарного життя і логіки
👍👍👍 саме так
"Трудовік" це коєшно ЕКСПЄРТ!Як і "атор"цього роліка...Але я пачу піполхаває!
Т-34 був лайном. У роліку не перелічено і половини всіх недолікив. Саме важливе, не названа кількість втрат. А вона вражає.
Усіх зацікавлених відсілаю на канал Дромадер. Там кілька потужних лекцій більше години кожна. З документами, спогадами та інше.
Здравствуйте а где дромадер.СлаваУкраине.Казахстан.
@@ВладимирВасильченко-п2л www.youtube.com/@dromaderdrom9965
В масовості випуска т34 прийняв участь дуже відомий усім Евген Патон на них була вперше в світі використана технології зварювання під флюсом чим пришвидшив процес збирання корпусу а двигун і решту або вкрали або піддивилися❤
Мозги у тебя украли, ещё при рождении! Самое обидное, что это не восстановить!
Шкода що завжди заслуги справжніх інженерів опускаються, забуваються а то і в загалі не згадуються , а зірки хватали вигідні партії особи. Ще раз переконався що без мозку України ніде не обходиться.
Дякую
Найкращій панцерник другої світової це панзеркамфенваген п'ять " Пантера"
Я думаю , що панцер VI ,,Тигр" не гірший.
По СОВОКУПНОСТИ ВСЕХ ТТХ - лучшим СРЕДНИМ ! танком 2 ВМВ была немецкая Т-V"Panther"/"Пантера".
Т-34, це роздутий танк БТ, початкові його версії (А-20), так само були колісно-гусеничні, а т.зв. БТ, це танк АМЕРИКАНЦЯ Крісті, а не Фірсова чи Кошкіна. Дизельний двигун був німецьким. СРСР взагалі мало що вигадував сам, в основному випускав по ліцензії, як танки Vickers (Т-26, Т-28, Т-35) чи просто плагіатив, як плаваючі танки Vickers, які стали Т-37, Т-38.
Справа не в плагіаті, а у технічній відсталості ссср та успіхів у пропаганді. До речі, досі нічого не змінилось, той же двигун з деякими доработками досі в їх танках 🙃
@@pytler.kapyt2023 1. гандонити комуняк то святе
2. попит генерує пропозицію, нема замовлень - нема розробок. Питання до держави, закон № 464-XIV
3. всі навчені і вміють, питання в фінансуванні, дивись пункт 2 (але я особисто за приватних виробників, а не державний укроборонпром)
@@slavkingsxr Так через технічну відсталість СРСР і займався плагіатом, від радіоприймачів та телевізорів до Stg-44, ядерної бомби і балістичних ракет.
Т-34 концептуально з навхилом броні це збільшена копія французького танка фсм-36, а не радянський винахід
Кошкін має пряме відношення до другого арешту Фірсова. У мотора В2 було багато родичів в Німеччині, США, Франції але совки довести цей двигун до гарного стану так і не змогли. У нього на обертах в 1000-1400 був зламаний механічний резонанс, тому малі та середні оберти були категорично заборонені
контент топ
Дякую, Козаче )
Нічого в ссср не розроблялось, все тільки крали і копіювали. Максимум, це доробляли під низько-якісну промислову базу і низькоякісний бензин, дизель та мастило. Зробити це теж було важко, но потрібно було відзвітуватись в гору, тому - хай буде набагато гірше від "оригинала", но хоча б якось робило, хоч і недовго. Так майже все було вкрадене і скопійоване - включно і дизель для т-34 який вже багато років до того був здертий до останнього гвинта нашими "розробниками" з дизеля БМВ.
Все так и есть концепцию толстобронного танка с 40 мм наклонной броней и 76 мм пушкой содрали с французского танка фцм-36 .
@@dmitrymalchev9155 Ну, удачные концепции всегда все друг у друга драли. Но концепция - это ещё не готовое изделие, от первого до второго долгий путь, который ещё надо было пройти.
@@wot_combats Ну может в таком случае не нужно кричать про уникальный не имеющий в мире АНАЛоГОВНЕТ , а спокойно признать что да сперли идею . И да в т-34 так доводили до ума концепт фцм-36 что передрали и все недостатки французкого танка .
Радянський Союз завжди гнався за кількістю - як у військовій, так й цивільній справі. Тому більшість того, що виробоялялося, було недобрим або навіть лайном
@@dmitrymalchev9155Украя драже скопировать не может Не своих машин,танков,оружия все
Тут згадується заключення американських інженерів після випробовування танка.
В дійсності воно було значно жорсткіше. Там вказано, що створити таку машину міг не делетант, а шкідник. Неймовірна купа надзвичайно тупих "промахів".
До прикладу: рація в танку постійно губила частоту і вимагала постійного доналагтування. Усе через вібрацію на ходу. Проблему можна було вирішити простою гумовою "прокладкою" на ручках регулювання частот.
І це лише одне із тисяч зауважень до усього (двигуна, підвіски, трансмісії, оснащення і загального виконання, компоновки).
У танка не було навіть мінімального опалення і вентиляції.
30 тон металу літом на сонці... Ще й двигун працює.
В 41 році йому не було рівних.А порівнювати т34 і пантеру з тигром це як порівнювати слона і мамонта у них різні вагові категорії.
Наконец-то! Снова годнота!
Дякую за теплий комент )
@@istoria_zbroi Интерестно будет узнать о вражеской технике! ждём новое видео о аналоговнетах, допустим... Объект-195!
👍🇺🇦
розкажіть про цей пробіг більш детально. Скільки часу зайняв, скільки було простоїв і через які поломки, як саме Кошкін застудився, а головне, яка ще машина приймала участь у пробігу і пройшла цого без жодної поломки, буде цікаве відео
@@AlexStuden кошкін сів за мехвода та втопив танк, разом зі всіма пірнав у воду щоб дістати машину от і застудився. Це дуже добре, тому що до долі дійсних розробників : Дика, Фірсова та інших мав пряме відношення, писав доноси в НКВС.
Не поверишь: этот пробег прошла/прошёл полностью БЕЗ ПОЛОМОК - немецкий Т-III😂( который тоже проходил совместные испытания ) , но про это совьеты молчали ))))
@@MegaIzotov я про це знаю, але з PzKw 3 приймав участь у іншому іспиті, і так про висновки того іспити совєти промовчали.
@@MegaIzotov так и я об этом
В 1941 Украина ополченцами спасла СССР. Впервые в мире Киев задержал на 2 месяца Вермахт. А «братья», за это время вывезли, и и сжигали всё. Украинскими жертвами отстояли Москву.
И что удивительно, армии СССР бедействовали, возле Киева, - в тылу .И почти без сопротивления попали в немецкий котёл, а потом и в плен.
@@АТэраз а Ленинград был спасён в основном Русскими жертвами.
Коли т-34 назвали ліпшим танком WW2. Вимкнув це відео
Є не безпідставні сумніви щодо "не підготовлених екіпажів" Т-34 на початку Німецько - совєцької війни. Не слід забувати, що абсолютна більшість членів екіпажів пам'ятали, як у їх батьків, або них самих забрали майно, землю, збіжжя та худобу на потреби"світової революції", про звірства німців тоді ще ніхто з них не знав.
Має місце бути …
Хоть и на укринском(обычно на этом языке много ереси и ужасной лжи), не посмотрев до конца скажу автом молодец и очень все интересно рассказывал и довольно подробно разубирал историю
Конструктору артсистем Грабину приписывают фразу: "Танк это повозка для орудия". Главным достоинством Т-34-76 до начала 1942 года было наличие 76 мм длиноствольной пушки Ф-34 Грабина, однако именно именно это преимущество было сведено на нет фактическим отсутствием к ней в начале войны в танковых войсках бронебойных снарядов. Этот момент подробно описан в книге М.Солонина "22 июня". Поэтому первые месяцы1941 года танки Т-34 практически как средство противодействия танкам противника себя и не проявили, т.к с ОФ снарядом против брони много не повоюешь. И главное. Т-34-76 был "сырой" конструкцией,т.к не прошел необходимых полноценных испытаний, отсюда колоссальные потери только по техническим причинам.
трансмісія була кошмарна - старезна американська 28 року... як їздив - загадка!!!
Забыли еще Адольфа Дика, который предложил пяти катковую подвеску.
Какие-то выдающиеся ходовые характеристики дизельный БТ-5 не мог проявить. Дизель был тяжелее и менее мощным. Позднее серийно выпустили БТ-7М с дизелями, которые не могли передвигаться на колесах, т.к. резина с колес слетала через 150-200 км. Практически все они попали в войска НКВД, т.к. не были достаточно надежными.
Вообще история с дизелями для танков выглядит странно. Далеко не самая развитая страна начала фанатично строить дизели, когда в остальных странах выпускали бензиновые танки до 60 годов. И на то была причина - нехватка бензина. В СССР на тот момент была примитивная прямая перегонка нефти. На выходе было мало бензина и много керосина. Пришлось хвататься за непосильный хайтек, т.к. бензина не хватало для авиации. С начала войны было поставлено по ленд-лизу оборудование для крекинга нефти и производство бензина возросло в 15 раз.
Несмотря на гигантские усилия дизель В-2 к 43-му достиг с трудом паспортного ресурса в 250 моточасов, а танк вцелом до гарантийного пробега в 3 тыс. км так и не дотянул.
С 43-го он стал самым слабозащищенным средним танком имея самый тонкий лоб и громадный люк в нем.
Про технологічну відсталість казати не коректно, ВСІ танкові заводи будувались тісля 1930 року. А от вкрай низька кваліфікація як інженерів так і робітників ото насправді ПРОБЛЄМА. А коли додати "СОЦСОРЕВНОВАНИЕ" то про якість можна не говорити зовсім. Додамо щє що танк був сліпим ( прилади спостереження) і глухим (відсутність радіостанції). а також неможливість додати в екіпаж навідника і заряджаючого робили танк непридатним до бою.
Найгірший танк другої світової
Не найкращий й не найгірший
@@какойточел-й1к а який найгірший?
Отак зразу і найгірший. Так , всередині німецьких панцерів було більше місця, двигуни ясне діло і зараз кращі , але......до появи ,,Тигра" і ,,Пантери" і гармати РАК -40 з 34- четвіркою могла справитись лише САУ Stug.
А підвіска ламалась і в хвалених танках вермахту і прямо під час бою.. Тому німці і програли Курську битву ( це думка німецького експерта ). Бо ,,Тигри " і ,,Пантери" були ще ....,,сирими".
А танк все-таки сирий і десь...десь навіть дерьмо😢🎉❤😂
"Чомусь" мені вважається те, що двигун тоді скопіювали з німецького двигуна.
Ещё 1940х годах, в киевском институте Патона, была создана новая технология высокопроизводительной дуговой автоматической электросварки под флюсом, которое широко применялось в производстве танка Т-34.