Radiatorem jest cała obudowa gwoli informacji. Radiator, o którym mowa w filmie jest przymocowany do obudowy i tam oddaje nadwyżki temperatury. Myk dość sprytny i działa genialnie.
Cześć Jacku! Mam pytanie, po roku jak Ci się trzyma ten zasilacz? Mam w planach kupić taki od GOTRONIK'a, ale rozważam czy nie zaszaleć i szarpnąć się na coś z wyższej półki. Opowiesz mi ewentualnie o jakości, wadach, może coś zwróciło twoją uwagę ? Pozdrawiam! Wojtek.
Przy pełnym obciążeniu tj. 30V 5A zasilacz wytrzymał 12min, po czym zadziałał termik tranformatora a w pomieszczeniu było czuć zapach przegrzanej izolacji uzwojeń. Chłodzenie tranzystorów zdecydowanie za małe. U mnie szybko poleciał jeden tranzystor i napięcie na wyjściu skoczyło do 50V. Wychodzi tu brak zabezpieczeń. Podczas moich testów okazało się, że konstrukcja jest w stanie wytrzymać długotrwałe obciążenie 90W. Zmniejszyłem wydajność prądową do 3A bo jest to wartość bezpieczna dla tej konstrukcji. Za tą cenę jest ok.
Witam!!ciekawy zasilacz laboratoryjny do użytku domowego lub warsztatu, bardzo przydatne urządzenie do pomiarów w zupełności wystarczy!!Dobry pokaz filmu z tłumaczeniem..
Tak, dopóki nie spierdolą się potencjometry. Dla mnie to jest idiotyzm kupować takie coś - lepiej dopłacić i do Korada ii mieć sterowanie mikropresorowe za pomocą enkodera...
Mam stacje lutownicza wraz z zasilaczem labolatoryjnym (W.E.P 853D) W środku identycznie to wygląda jak twój zasilacz z tym ze u mnie zasilacz podkręciłem z 5A do 7.88A (30V) całkiem nie źle jak na urządzenie wszystko w jednym :)
@@adamx7877 daje radę, jest dość cichy. Jedyny minus to potencjometry... od nowości precyzyjnie ustawić coś to masakra. Delikatne dotknięcie zmienia wartość czaszami o 1V lub 1A. Trochę wkurzające ale już nauczyłem się z tym żyć..
@@Wojtekeleser kurde a własnie myślałem o tym modelu bo ma ten przełącznik na mA. A ja lubię testować diody led i takie precyzyjne ustawienie na 20mA czy na 50mA by mi się przydało. Do tego ma pokrętło zgrubne i szczegółowe... a Ty mówisz że mimo to ciężko ustawić żądaną wartość? to mnie zmartwiłeś... oglądam jeszcze UNI-T UTP3315TFL-II th-cam.com/video/yjcoc74NBDw/w-d-xo.html
a najlepiej jak by był taki 30V 10A to by mi się też nadał do ładowania akumulatora kwasowego 80Ah :) niestety modeli 10A jest mniej albo są drogie, a takich z przełącznikiem na mA to nie widziałem innych poza tym Yihua
Korad KD300P jest tylko nieco droższy ale nastawy CC CV dużo lepiej zrealizowane. Po podłączeniu do komputera pamięć nastaw ,rejestrator i programowanie czasowe.
11:23 "...amperarz ustawiony na 5 voltów..." - mam nadzieję, że to tylko przejęzyczenie 😉 Kondensatory Rubycon czyli nie jest źle ale bardzo polecam zasilacze RIDEN'a 😁👍 Posiadam taki (model 6A) już od dość dawna, napięcie RIDEN'a to 60V a najnowszy model ma już 18A. Poza tym swoimi możliwościami stoi o wiele wyżej niż prezentowany tutaj. Polecam się zainteresować bo warto 😉👍
@@KreatorTube dobrze wiedzieć 😁👍 zaraz biorę się za oglądanie. Tak w ogóle to dopiero ze dwa tygodnie temu znalazłem Twój kanał i w wolnym czasie zacząłem oglądać Twoje filmy wiec dopiero poznaje Twój kanał, robisz fajne filmy, fajnie i łatwo się je ogląda 😉
Kreator od tego odcinka upłyneło sporo czasu i pewnie przewinęło sie przez ręce wiele róznych zasilaczy . Jaki budżetowy polecasz na tą chwile . Zeby generował do 40v . pozdrawiam
Czy taki zasilacz sprawdzi się przy ładowaniu akumulatorów kwasowo-ołowiowych? Jak wytrzyma pracę przez kilkanaście godzin z max. natężeniem 5A? Na pierwszy rzut oka jako prostownik sprawdziłby się idealnie, bo można precyzyjnie ustawić napięcie (różne dla różnych typów akumulatorów) i natężenie.
Ustaw napięcie np na 5v i podłącz obciążenie albo zewrzyj wyjście zasilacza wcześniej przypomij sobie numer na straż pożarną , ja mam zasilacz który tak na zwarciu może stać całą noc i tak powinien się zachowywać PORZĄDNY zasilacz .
zrób test o jakim mówię , akumulator ładowałeś napięciem ok 15v zakładając że wówczas ciągiem miałeś 5 A co jest oczywiście uproszczeniem to masz 75w mocy strat co myślę jest na granicy wytrzymałości możliwe do odprowadzenia przez ten kawałek blaszki z wiatrakiem sytuacje ratuje dużo drugi tranzystor.zaś przy pełnym obciążęniu przy napięciu 5 v masz 125 W mocy strat i za długo to nie podziała. Weź pod uwagę że transformator nawet tak lichy jak tu potrafi oddać chwilowo dużo większy prąd co spowoduje jeszcze zwiększenie mocy strat przy dużym obciążeniu czy zwarciu. Mogę Ci pokazać jak wyglądają radiatory w moim zasilaczu który wytrzyma stanie na zwarciu kilkanaście godzin - i tak w normalnych czasach były projektowane zasilacze szczególnie że to jest zasilacz WARSZTATOWY więc przy konstrukcji jakiegoś ukłądu o błąd nie trudno i o spalenie zasilacza też. Nikogo nie wprowadzam w błąd po prostu w podobnej cenie co ten chiński badziew można kupić stary polski albo radziecki zasilacz który wytrzyma wszystko, nie wspomnę że z ozdrobiną oleju w głowie za tą kasę zrobimy sami niemal niezniszczalną i lepszą konstrukcję. Pracuje zawodowo w elektronice wiele lat , więc wiem co mówię.
Chyba się nie rozumiemy. Po pierwsze zarzuciłeś niebezpieczność temu zasilaczowi więc nie wiesz jak on działa i że w razie przegrzania jest termik. Po 2 w kwocie do 300zł nie kupisz nic lepszego nowego, a mowa tu o nowych które mogą kupić w sklepie. Nie wiem czemu się tak spinasz ?
to po co przerabiasz wkrętarki skoro też od razu są w sklepie takie z litowojonową baterią ? To samo z zasilaczem masz gotowy kiepski produkt w tej samej cenie można zrobić coś o o wiele lepszych parametrach .Stary jeśli ktoś nie wie jak coś działa to prędzej ty niż ja Rozśmieszyłeś mnie buahaha jasne ja nie wiem jak działa prosty zasilacz na dedykowanym układzie albo poczwórnym opampie i dwóch tranzystorach , i nie bądź pewny tak bardzo termika , przy dużym udarze prądowym zanim, termik zajarzy że coś jest nie halo to dawno się struktura w tranzystorze spali tu są zastosowane zwykłe 2N3055 lub pokrewne w starego typu obudowie wiele tranzystorów tego typu a wspomniane wcześniej na pewno mają kiepską przewodność między strukturą a tą metalową obudową i spalą się nawet mimo dużego radiatora bo nie zdążą oddać tak szybko takiej ilości ciepła a nawet jak zdążą to ta marna blaszka je nie ochroni a termik może zadziałać za późno sam w poprzedniej pracy stawiałem na nogi parokrotnie kilka takich zasilaczy i ciągle był ten sam problem dopiero konkretna przeróbka powodowała lepsze działanie całości z tym że jest mało opłacalna. Radziłbym troszkę pokory po twoich filmach raczej widać że do specjalnych ekspertów w dziedzinie elektroniki to raczej chyba nie należysz.Nie traktuj mojej wypowiedzi jako hejtu napisałem samą prawdę.Elektroniką zajmuje się od dziecka mam na koncie wiele poważnych konstrukcji daleko wykraczających poza przerabianie elektronarzędzi na bazie gotowych modułów itd.... Pozdrawiam
@@adamsuszczewicz9124 Możesz polecić jakiś liniowy zasilacz, taki żeby było słychać jak następuje zwarcie (cykanie). To "cykanie" jest mi potrzebne. th-cam.com/video/KZ4be5-MUZU/w-d-xo.html Budżet 250 zł max. Jeśli możesz coś polecić, będę wdzięczny.
Sorry za pytanie bo ja nie w temacie jeszcze.Czy da się ustawić zasilacz tak,żeby cały czas podawał np 300mA.Chcialem podłączyć Aku samochodowy na 3 dni,żeby chodził na małym prądzie.
Na stronie sklepu są podane dokładności stabilizacji na poziomie 0.01% dla napięcia i 0.1% dla prądu. Te dane są wiarygodne? Trudno mi uwierzyć w dokładność na tym poziomie. Są lepsze od dokładności większości multimetrów.
Mylisz się. Na tranzystorach najwięcej ciepła się odkłada gdy ustawsisz niskie napięcie i duży prąd. Odczep daje powiedzmy 7V, a na wyjściu ustawiasz 1V. 6V musi spaść na tranzystorach. Gdy bierzesz 5A to 5*6=30W ciepła. Przy ustawieniu 30V bardzo mało ciepła się wydziela.
Podłączyłem taki zasilacz pod akumulator ,ale niestety w pośpiechu podłączyłem odwrotnie bieguny.i teraz napięcie wynosi zero,a amperomierz wskazuje kilkanaście miliamperów.Warto go po takim fajlu zanosić do naprawy czy lepiej kupić nowy?
Drogi autorze, prezentowany zasilacz nie daje rady z 30V/5A (przegrzewa się transformator-zabezpieczenie termiczne wew. uzwojeń) a co dopiero po "podkręceniu" do 6A. Pomimo że w tej kwocie to fajny zasilacz i działa zadziwiająco dobrze, proszę pamiętać że to "Chińczyk" i na naciągać już naciąganych parametrów.
Przytyk typu ,,Chińczyk'' jest conajmniej głupi. Zasilacz jest świetnie rozbudowany i wykonany. A co reprezentuje polska myśl techniczna i przemysł elektroniczny? NIC
Trochę dziwaczny ten zasilacz. Jeżeli ograniczenie prądowe jest ustawione na 0mA to regulacja napięcia nie działa! Dopiero jak się zada ograniczenie prądowe chociaż na 10mA wtedy możliwa jest regulacja napięcia ale nie w pełnym zakresie. Trzeba wstępnie najpierw ustawić ograniczenie prądowe ponad 20mA żeby była regulacja napięcia w pełnym zakresie. Tak nie powinno być.
Zasilacz raczej warsztatowy nie laboratoryjny. A różnicę widzą odpowiedni ludzie. Poza tym kable leżą w ziemi, a pozostałe to przewody albo "kabelki". Poza tym OK :D
Nie do końca się tu zgodzę bo też są kable napowietrzne np. AsXSn www.helukabel-sklep.pl/blog/roznica-miedzy-kablem-a-przewodem/ Obie nazwy, kabel i przewód, bywają stosowane zamiennie. Ich znaczenie jest bardzo zbliżone, jednak w rzeczywistości określenia wcale nie oznaczają tego samego. Dziś sięgniemy więc na chwilę do teorii, by dokładniej zdefiniować oba pojęcia - i móc w przyszłości prawidłowo je stosować. W mowie potocznej zamienne stosowanie obu nazw jest ogólnie stosowane i dozwolone. Dla osób z branży elektrycznej mają one jednak zupełnie inne znaczenie. Terminy różnicują przeznaczenie oraz budowę kabli i przewodów. By dobrze zdefiniować oba pojęcia, sięgnijmy do fachowej literatury. W „Aparatach i urządzeniach elektrycznych” Witolda Kotlarskiego czytamy, że „przewody mające izolację z materiałów stałych budowane są na niższe napięcia - maksymalnie do 6kV, a kable praktycznie na cały zakres stosowanych napięć.” Okazuje się więc, że kabel jest szczególnym rodzajem przewodu, o szerszym zastosowaniu. Cechuje się on szczególnymi parametrami oraz konstrukcją, szczelną i wzmocnioną izolacją. Przewód zaś może - lecz nie musi posiadać izolacji. Dalej w definicji czytamy, iż „przewody izolowane stosowane są do układania tylko w pomieszczeniach, natomiast kable dzięki ich specjalnej szczelnej i mocnej budowie mogą być układane również w ziemi i w wodzie.” W odróżnieniu od przewodów, kable możemy układać w różnych warunkach środowiskowych - nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Izolacja pozwala na ich bezpośrednie umieszczanie w ziemi czy wodzie. Przewody będą natomiast wymagały zastosowania osłony rurowej. Upraszczając, można by więc stwierdzić, że każdy kabel jest przewodem - jednak nie każdy przewód jest kablem. Cytowana literatura nie jest już nowa, bo wydanie pochodzi z 1987 roku. Od tego czasu oba znaczenia nieco się wymieszały. Kabel to jednak z definicji więcej niż zwykły przewód - i tej wersji się trzymajmy, mimo iż naprzemienne, nieprecyzyjne stosowanie nazewnictwa doprowadziło do pewnego zatarcia się obu znaczeń.
@@BellamargoMagorzataOfiara Gratuluję ogromnej wiedzy tematycznej, która akurat w tym przypadku równa jest zeru. jeżeli posiada pani KABEL USB i KABEL MIKROFONOWY to serdecznie -naprawdę- współczuję. Więcej niż pewne jest to, że z jedynym wyimaginowanym kablem z jakim pani mogła się spotkać to tzw. KABEL OD ŻELAZKA, (który de facto jest przewodem izolowanym). Po tej wypowiedzi, więcej niż pewne jest również to, że nie odróżni pani przewodu od kabla, nawet trzymając oba te przedmioty w rękach. Proponuję popracować trochę przy energoelektryce i elektryce, przeczytać parę mądrych książek, ukończyć parę kursów i zdobyć jakiekolwiek uprawnienia elektryczne, a dopiero później głosić swoje poglądy w tym temacie. Od razu informuję, iż wiedza z wikipedii nie jest życiowym wyznacznikiem (co, o zgrozo, jest coraz częściej spotykane w dzisiejszych czasach u pseudo-specjalistów, których jest na pęczki). Wypowiedzi w pani stylu to jawne, bezpardonowe, publiczne ośmieszanie się (szczególnie, gdy poucza pani innych ludzi). A problem PRZEWÓD czy KABEL jest banalny i stary jak świat, głównie wytworzony przez osoby, które pod żadnym pozorem nie powinny mieć styczności z elektryką. Nie pozdrawiam.
@@gjgw8263 Dobrze, że tylko nie do końca, gdyż lekka niepewność istnieje. Ręce opadają. Przytoczone AsXSn to PRZEWODY NAPOWIETRZNE. Informacje zbierane od sprzedawców, tudzież sklepikarzy, nie muszą być wiarygodne. "Bardziej wiarygodne" (sarkazm) są informacje producenta spełniającego normy prawne i techniczne, oraz wiedza pochodząca z technicznych źródeł. Dla AsXSn: pierwsze z brzegu NKT cables *** produkt : www.nkt.com.pl/produkty/ppage/2 *** karta katalogowa: www.nkt.com/fileadmin/user_upload/Products/Data_sheets/_AsXSn_DS_PL_EN.pdf *** certyfikat : www.nkt.com.pl/fileadmin/user_upload/nkt_pl/certyfikaty_pl/AsXSn_NFA2X_BBJ_HD_roz.pdf Może jakieś jeszcze przykłady dla potwierdzenia z POLSKIEGO RODZIMEGO rynku: ***Tele-Fonika Kable *** www.tfkable.com/produkty/asortyment/przewody-napowietrzne/przewody-gole-do-przesylu-i-dystrybucji-energii.html ***NPA *** www.npa.pl/produkty/przewody-afl-napowietrzne-wysokotemperaturowe.html
@@halamaaa Najechał Pan / Pani na mnie - że "u hu hu". Nie pozdrowił mnie Pan - jak bym Panu coś ukradł. Albo oszkalował niegodnie przynajmniej. Zakopałem w ziemi niejeden kabel - czasem naprawdę gruby i długi, pomiary stosowne, wymagane do odbioru - wykonałem, czasami hobbystycznie pomagam nagłaśniać estradę - a tam używam naprawdę dużej i różnej ilości kabli. Rozróżniam przewód od kabla. Gorąco noworocznie pozdrawiam. PS - korzystam "gościnnie" z czyjegoś konta, to nie powinno negatywnie zaważyć na dalszych naszych relacjach, żywię przynajmniej taką nadzieję. Co do dalszej dyskusji - przenieśmy ją poza wątek - Krzysztof Ofiara, 605 856 752, www.namioty-mielec.pl
Radiatorem jest cała obudowa gwoli informacji. Radiator, o którym mowa w filmie jest przymocowany do obudowy i tam oddaje nadwyżki temperatury. Myk dość sprytny i działa genialnie.
Widziałem dzisiaj dwa ni po kupieniu RXN-305D . Pożyteczne ....ciekawie zrealizowane. Wszystko dzięki GOTRONIK. Powodzenia.
Cześć Jacku! Mam pytanie, po roku jak Ci się trzyma ten zasilacz? Mam w planach kupić taki od GOTRONIK'a, ale rozważam czy nie zaszaleć i szarpnąć się na coś z wyższej półki. Opowiesz mi ewentualnie o jakości, wadach, może coś zwróciło twoją uwagę ? Pozdrawiam! Wojtek.
@@wojciechrosciszewski To był prezent gwiazdkowy od żony.Jestem b.zadowolony.Nie mam problemów.Tylko go chwalę.
Przy pełnym obciążeniu tj. 30V 5A zasilacz wytrzymał 12min, po czym zadziałał termik tranformatora a w pomieszczeniu było czuć zapach przegrzanej izolacji uzwojeń. Chłodzenie tranzystorów zdecydowanie za małe. U mnie szybko poleciał jeden tranzystor i napięcie na wyjściu skoczyło do 50V. Wychodzi tu brak zabezpieczeń. Podczas moich testów okazało się, że konstrukcja jest w stanie wytrzymać długotrwałe obciążenie 90W. Zmniejszyłem wydajność prądową do 3A bo jest to wartość bezpieczna dla tej konstrukcji. Za tą cenę jest ok.
Witam!!ciekawy zasilacz laboratoryjny do użytku domowego lub warsztatu, bardzo przydatne urządzenie do pomiarów w zupełności wystarczy!!Dobry pokaz filmu z tłumaczeniem..
Tak, dopóki nie spierdolą się potencjometry. Dla mnie to jest idiotyzm kupować takie coś - lepiej dopłacić i do Korada ii mieć sterowanie mikropresorowe za pomocą enkodera...
Taki mikrocesorowy sieje@@PiotrK2022
mikroprocesorowy fo pa 🙂
Mam stacje lutownicza wraz z zasilaczem labolatoryjnym (W.E.P 853D) W środku identycznie to wygląda jak twój zasilacz z tym ze u mnie zasilacz podkręciłem z 5A do 7.88A (30V) całkiem nie źle jak na urządzenie wszystko w jednym :)
Przy naprawach kas fiskalnych i tachografów analogowych używałem takiego zasilacza .
Właśnie go zakupiłem sugerując się twoją recenzja :) Na pewno się przyda.
I jak opinia po 3 latach z zasilaczem? Kupiłbyś drugi raz? Czy dziś może coś innego? Głośny jest?
@@adamx7877 daje radę, jest dość cichy. Jedyny minus to potencjometry... od nowości precyzyjnie ustawić coś to masakra. Delikatne dotknięcie zmienia wartość czaszami o 1V lub 1A. Trochę wkurzające ale już nauczyłem się z tym żyć..
@@Wojtekeleser kurde a własnie myślałem o tym modelu bo ma ten przełącznik na mA. A ja lubię testować diody led i takie precyzyjne ustawienie na 20mA czy na 50mA by mi się przydało. Do tego ma pokrętło zgrubne i szczegółowe... a Ty mówisz że mimo to ciężko ustawić żądaną wartość? to mnie zmartwiłeś... oglądam jeszcze UNI-T UTP3315TFL-II th-cam.com/video/yjcoc74NBDw/w-d-xo.html
a najlepiej jak by był taki 30V 10A to by mi się też nadał do ładowania akumulatora kwasowego 80Ah :) niestety modeli 10A jest mniej albo są drogie, a takich z przełącznikiem na mA to nie widziałem innych poza tym Yihua
@@adamx7877 celuj w impulsowy. ale coś droższego bo z tymi tanimi to nic nie wiadomo...
Korad KD300P jest tylko nieco droższy ale nastawy CC CV dużo lepiej zrealizowane. Po podłączeniu do komputera pamięć nastaw ,rejestrator i programowanie czasowe.
Mam tego korada też. Sądzę że nie lubię bo za dużo roboty przy ustawieniu.. tutaj to moment... będę robił film z porównania 3 różnych
Mam ten zasilacz i jestem bardzo zadowolony
Myślałeś może, żeby z okazji zimy zrobić "na ekranie" prostownik do samochodu?
Ja posiadam zasilacz Z3020 firmy INCO, stary jak świat, ale działa wyśmienicie...
11:23 "...amperarz ustawiony na 5 voltów..." - mam nadzieję, że to tylko przejęzyczenie 😉
Kondensatory Rubycon czyli nie jest źle ale bardzo polecam zasilacze RIDEN'a 😁👍
Posiadam taki (model 6A) już od dość dawna, napięcie RIDEN'a to 60V a najnowszy model ma już 18A.
Poza tym swoimi możliwościami stoi o wiele wyżej niż prezentowany tutaj.
Polecam się zainteresować bo warto 😉👍
Zerknij a moje filmy, recenzje wersji 6A robiłem z półtora roku temu :) 6018 tez posiadam od około roku :)
@@KreatorTube dobrze wiedzieć 😁👍 zaraz biorę się za oglądanie.
Tak w ogóle to dopiero ze dwa tygodnie temu znalazłem Twój kanał i w wolnym czasie zacząłem oglądać Twoje filmy wiec dopiero poznaje Twój kanał, robisz fajne filmy, fajnie i łatwo się je ogląda 😉
A jak z ładowaniem akumulatora
11:20 - amperaż ustawiony na 5V? Chyba 5A
Kreator od tego odcinka upłyneło sporo czasu i pewnie przewinęło sie przez ręce wiele róznych zasilaczy . Jaki budżetowy polecasz na tą chwile . Zeby generował do 40v . pozdrawiam
Masz łapkę bo wyglądasz jak LEROY ;-)
Czy taki zasilacz sprawdzi się przy ładowaniu akumulatorów kwasowo-ołowiowych? Jak wytrzyma pracę przez kilkanaście godzin z max. natężeniem 5A? Na pierwszy rzut oka jako prostownik sprawdziłby się idealnie, bo można precyzyjnie ustawić napięcie (różne dla różnych typów akumulatorów) i natężenie.
Nie uciągnie przez kilka godzin takiego prądu. Kup prostownik z zabezpieczeniem dla danego typu akumulatora
łapka poleciała, fajny odcinek na pewno skorzystam
Ustaw napięcie np na 5v i podłącz obciążenie albo zewrzyj wyjście zasilacza wcześniej przypomij sobie numer na straż pożarną , ja mam zasilacz który tak na zwarciu może stać całą noc i tak powinien się zachowywać PORZĄDNY zasilacz .
+Adam Suszczewicz i co uważasz że się coś zapali ? Ladiwalem nim 160ah aku i nie było problemu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd
zrób test o jakim mówię , akumulator ładowałeś napięciem ok 15v zakładając że wówczas ciągiem miałeś 5 A co jest oczywiście uproszczeniem to masz 75w mocy strat co myślę jest na granicy wytrzymałości możliwe do odprowadzenia przez ten kawałek blaszki z wiatrakiem sytuacje ratuje dużo drugi tranzystor.zaś przy pełnym obciążęniu przy napięciu 5 v masz 125 W mocy strat i za długo to nie podziała. Weź pod uwagę że transformator nawet tak lichy jak tu potrafi oddać chwilowo dużo większy prąd co spowoduje jeszcze zwiększenie mocy strat przy dużym obciążeniu czy zwarciu. Mogę Ci pokazać jak wyglądają radiatory w moim zasilaczu który wytrzyma stanie na zwarciu kilkanaście godzin - i tak w normalnych czasach były projektowane zasilacze szczególnie że to jest zasilacz WARSZTATOWY więc przy konstrukcji jakiegoś ukłądu o błąd nie trudno i o spalenie zasilacza też. Nikogo nie wprowadzam w błąd po prostu w podobnej cenie co ten chiński badziew można kupić stary polski albo radziecki zasilacz który wytrzyma wszystko, nie wspomnę że z ozdrobiną oleju w głowie za tą kasę zrobimy sami niemal niezniszczalną i lepszą konstrukcję. Pracuje zawodowo w elektronice wiele lat , więc wiem co mówię.
Chyba się nie rozumiemy. Po pierwsze zarzuciłeś niebezpieczność temu zasilaczowi więc nie wiesz jak on działa i że w razie przegrzania jest termik. Po 2 w kwocie do 300zł nie kupisz nic lepszego nowego, a mowa tu o nowych które mogą kupić w sklepie. Nie wiem czemu się tak spinasz ?
to po co przerabiasz wkrętarki skoro też od razu są w sklepie takie z litowojonową baterią ? To samo z zasilaczem masz gotowy kiepski produkt w tej samej cenie można zrobić coś o o wiele lepszych parametrach .Stary jeśli ktoś nie wie jak coś działa to prędzej ty niż ja Rozśmieszyłeś mnie buahaha jasne ja nie wiem jak działa prosty zasilacz na dedykowanym układzie albo poczwórnym opampie i dwóch tranzystorach , i nie bądź pewny tak bardzo termika , przy dużym udarze prądowym zanim, termik zajarzy że coś jest nie halo to dawno się struktura w tranzystorze spali tu są zastosowane zwykłe 2N3055 lub pokrewne w starego typu obudowie wiele tranzystorów tego typu a wspomniane wcześniej na pewno mają kiepską przewodność między strukturą a tą metalową obudową i spalą się nawet mimo dużego radiatora bo nie zdążą oddać tak szybko takiej ilości ciepła a nawet jak zdążą to ta marna blaszka je nie ochroni a termik może zadziałać za późno sam w poprzedniej pracy stawiałem na nogi parokrotnie kilka takich zasilaczy i ciągle był ten sam problem dopiero konkretna przeróbka powodowała lepsze działanie całości z tym że jest mało opłacalna. Radziłbym troszkę pokory po twoich filmach raczej widać że do specjalnych ekspertów w dziedzinie elektroniki to raczej chyba nie należysz.Nie traktuj mojej wypowiedzi jako hejtu napisałem samą prawdę.Elektroniką zajmuje się od dziecka mam na koncie wiele poważnych konstrukcji daleko wykraczających poza przerabianie elektronarzędzi na bazie gotowych modułów itd.... Pozdrawiam
@@adamsuszczewicz9124 Możesz polecić jakiś liniowy zasilacz, taki żeby było słychać jak następuje zwarcie (cykanie). To "cykanie" jest mi potrzebne. th-cam.com/video/KZ4be5-MUZU/w-d-xo.html
Budżet 250 zł max. Jeśli możesz coś polecić, będę wdzięczny.
A jaki Zasilacz polecacie który da około 120-150V DC?
Sorry za pytanie bo ja nie w temacie jeszcze.Czy da się ustawić zasilacz tak,żeby cały czas podawał np 300mA.Chcialem podłączyć Aku samochodowy na 3 dni,żeby chodził na małym prądzie.
Na stronie sklepu są podane dokładności stabilizacji na poziomie 0.01% dla napięcia i 0.1% dla prądu.
Te dane są wiarygodne? Trudno mi uwierzyć w dokładność na tym poziomie. Są lepsze od dokładności większości multimetrów.
Mylisz się. Na tranzystorach najwięcej ciepła się odkłada gdy ustawsisz niskie napięcie i duży prąd. Odczep daje powiedzmy 7V, a na wyjściu ustawiasz 1V. 6V musi spaść na tranzystorach. Gdy bierzesz 5A to 5*6=30W ciepła. Przy ustawieniu 30V bardzo mało ciepła się wydziela.
Czy tym tokiem rozumowania nie będzie tak że jak by nie było odczepów to ustawiając 1V 5A było by 29V*5A czyli 145W zamiast 30W które teraz mam ?
👍
tak
Szanowny Panie, czy jak wykonam sam kalibrację, to mogę stracić gwarancję?
Pozdrawiam
Podłączyłem taki zasilacz pod akumulator ,ale niestety w pośpiechu podłączyłem odwrotnie bieguny.i teraz napięcie wynosi zero,a amperomierz wskazuje kilkanaście miliamperów.Warto go po takim fajlu zanosić do naprawy czy lepiej kupić nowy?
Czy zasilacz WEP PS-305D to klon , to samo co ten prezentowany w filmie czy całkiem inna konstrukcja? bo wizualnie wydaje się identyka.
wielkopolaninn dołączam się do pytania!!!!
mam stację lutowaniczą wep 936 i na pewno polubiłaby się z nowym bratem zasilaczem wep
zacny zasilacz
witam ponownie chce kupić taki zasilacz więc pytanie na jakim uzwojeniu jest wykonany transformator miedź czy aluminium pozdrawiam
tak fajnie poprosiłeś o łapkę że aż namówiłeś XD
Czy ten zasilacz jakoś sygnalizuje zwarcie ?
Chyba automatycznie się wyłącza...
czy jak jest zwarcie na płycie wówczas będe słyszał rozłączanie naprzekaźnika czy poprostu się rozłączy zasilacz ?
napięcie zostanie obniżone do takiej wartości aby prąd nie przekroczył zadanego
Ty jesteś wkrętarkocholikiem :D
nieeee, tam .... wcale wczoraj na giełdzie nie kupiłem 5 kolejnych WCALE :D
Kreator hehe
czy da się tym pudełkiem naładować akumulator samochodowy?
Tak
hej, literówka w tytule filmu. 305d zamiast 350d. pozdro.
Łapka w górę za sweterek :D
Gdzie można takiego nabyć ?
Ja go kupiłem w H&M albo C&A nie pamiętam bo obydwa są obok siebie a ja się nie znam :P
te lepsze wtyki bananowe 2:38 co kupiłeś są do głośników
Drogi autorze, prezentowany zasilacz nie daje rady z 30V/5A (przegrzewa się transformator-zabezpieczenie termiczne wew. uzwojeń) a co dopiero po "podkręceniu" do 6A. Pomimo że w tej kwocie to fajny zasilacz i działa zadziwiająco dobrze, proszę pamiętać że to "Chińczyk" i na naciągać już naciąganych parametrów.
Ten "dławik" co mówisz to bocznik do pomiaru prądu :P
czy takim zasilaczem mogę ładować np akumulator motocyklowy?
w sumie tak :)
Na ATX zrobiony? Hehe
Mam go i jest warty zakupu
Polski Kosmonauta Ile kosztował i gdzie kupiłeś?
Kupiłem na allegro zapłaciłem 202zł od sprzedającego "serwisowe"
Pytanie do autora filmu, czy można przez kilka godzin pobierać prąd 5A np.ładujac akumulator?
Robiłem tak, w razie czego ma zabezpieczenie termiczne.
@@KreatorTube Dzięki za ofpowiedz
Przytyk typu ,,Chińczyk'' jest conajmniej głupi. Zasilacz jest świetnie rozbudowany i wykonany. A co reprezentuje polska myśl techniczna i przemysł elektroniczny? NIC
Ja musze sobie jakis kupic ale musze zebrac kase
Myślałem że z ~300 takie cuś
Ale wiesz, że takie cięcia co kilka słów są wyjątkowo irytujące? Osobiście po minucie to wyłączyłem bo nie dam rady obejrzeć takiej sieczki.
+Gorgar 5 milionów ludzi oglądających mój kanał i Ty pierwszy tak twierdzisz. Szanuję twoje zdanie jednak i może Cię to irytować trudno.
Gorgar Żałuj bo koleś rozdawał prezenty .
W szkole taki mam XD
U mnie w szkole też takie są.
Amperarz jest ustawiony na 5v hehe. Pomyłka panie kreatorze
Błąd jest w tytule, powinien być model 305.
Masz w tym filmie takie tło jak byś był wróżbitą
Ommmmmm ommmmmmm czuję, widzę..... zapomniałeś zostawić łapkę w górę pod filmem..... ommmmmm ommmmm :)
Now cisnij ludzi o lajki
Kable do zasilacza mógłbyś zrobić sobie solidne, z przewodu silikonowego do pomiarów oraz dobrych bananków i krokodylków instagram.com/p/BParNoSDHkM/
Trochę dziwaczny ten zasilacz. Jeżeli ograniczenie prądowe jest ustawione na 0mA to regulacja napięcia nie działa! Dopiero jak się zada ograniczenie prądowe chociaż na 10mA wtedy możliwa jest regulacja napięcia ale nie w pełnym zakresie. Trzeba wstępnie najpierw ustawić ograniczenie prądowe ponad 20mA żeby była regulacja napięcia w pełnym zakresie. Tak nie powinno być.
Kabelki rzeczywiste porażka, reszta bez zastrzeżeń.
Drugi:-)
Zasilacz raczej warsztatowy nie laboratoryjny. A różnicę widzą odpowiedni ludzie. Poza tym kable leżą w ziemi, a pozostałe to przewody albo "kabelki". Poza tym OK :D
Nie do końca się tu zgodzę bo też są kable napowietrzne np. AsXSn
www.helukabel-sklep.pl/blog/roznica-miedzy-kablem-a-przewodem/
Obie nazwy, kabel i przewód, bywają stosowane zamiennie. Ich znaczenie jest bardzo zbliżone, jednak w rzeczywistości określenia wcale nie oznaczają tego samego. Dziś sięgniemy więc na chwilę do teorii, by dokładniej zdefiniować oba pojęcia - i móc w przyszłości prawidłowo je stosować.
W mowie potocznej zamienne stosowanie obu nazw jest ogólnie stosowane i dozwolone. Dla osób z branży elektrycznej mają one jednak zupełnie inne znaczenie. Terminy różnicują przeznaczenie oraz budowę kabli i przewodów.
By dobrze zdefiniować oba pojęcia, sięgnijmy do fachowej literatury. W „Aparatach i urządzeniach elektrycznych” Witolda Kotlarskiego czytamy, że „przewody mające izolację z materiałów stałych budowane są na niższe napięcia - maksymalnie do 6kV, a kable praktycznie na cały zakres stosowanych napięć.” Okazuje się więc, że kabel jest szczególnym rodzajem przewodu, o szerszym zastosowaniu. Cechuje się on szczególnymi parametrami oraz konstrukcją, szczelną i wzmocnioną izolacją. Przewód zaś może - lecz nie musi posiadać izolacji.
Dalej w definicji czytamy, iż „przewody izolowane stosowane są do układania tylko w pomieszczeniach, natomiast kable dzięki ich specjalnej szczelnej i mocnej budowie mogą być układane również w ziemi i w wodzie.” W odróżnieniu od przewodów, kable możemy układać w różnych warunkach środowiskowych - nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Izolacja pozwala na ich bezpośrednie umieszczanie w ziemi czy wodzie. Przewody będą natomiast wymagały zastosowania osłony rurowej.
Upraszczając, można by więc stwierdzić, że każdy kabel jest przewodem - jednak nie każdy przewód jest kablem. Cytowana literatura nie jest już nowa, bo wydanie pochodzi z 1987 roku. Od tego czasu oba znaczenia nieco się wymieszały. Kabel to jednak z definicji więcej niż zwykły przewód - i tej wersji się trzymajmy, mimo iż naprzemienne, nieprecyzyjne stosowanie nazewnictwa doprowadziło do pewnego zatarcia się obu znaczeń.
A kabel mikrofonowy, albo USB - też leży w ziemi? Zbudowane są rzeczywiście z przewodów. Poszukaj definicji wyrazu "kabel"...
@@BellamargoMagorzataOfiara Gratuluję ogromnej wiedzy tematycznej, która akurat w tym przypadku równa jest zeru. jeżeli posiada pani KABEL USB i KABEL MIKROFONOWY to serdecznie -naprawdę- współczuję. Więcej niż pewne jest to, że z jedynym wyimaginowanym kablem z jakim pani mogła się spotkać to tzw. KABEL OD ŻELAZKA, (który de facto jest przewodem izolowanym). Po tej wypowiedzi, więcej niż pewne jest również to, że nie odróżni pani przewodu od kabla, nawet trzymając oba te przedmioty w rękach. Proponuję popracować trochę przy energoelektryce i elektryce, przeczytać parę mądrych książek, ukończyć parę kursów i zdobyć jakiekolwiek uprawnienia elektryczne, a dopiero później głosić swoje poglądy w tym temacie. Od razu informuję, iż wiedza z wikipedii nie jest życiowym wyznacznikiem (co, o zgrozo, jest coraz częściej spotykane w dzisiejszych czasach u pseudo-specjalistów, których jest na pęczki). Wypowiedzi w pani stylu to jawne, bezpardonowe, publiczne ośmieszanie się (szczególnie, gdy poucza pani innych ludzi). A problem PRZEWÓD czy KABEL jest banalny i stary jak świat, głównie wytworzony przez osoby, które pod żadnym pozorem nie powinny mieć styczności z elektryką. Nie pozdrawiam.
@@gjgw8263 Dobrze, że tylko nie do końca, gdyż lekka niepewność istnieje. Ręce opadają. Przytoczone AsXSn to PRZEWODY NAPOWIETRZNE. Informacje zbierane od sprzedawców, tudzież sklepikarzy, nie muszą być wiarygodne. "Bardziej wiarygodne" (sarkazm) są informacje producenta spełniającego normy prawne i techniczne, oraz wiedza pochodząca z technicznych źródeł.
Dla AsXSn: pierwsze z brzegu NKT cables
*** produkt : www.nkt.com.pl/produkty/ppage/2
*** karta katalogowa: www.nkt.com/fileadmin/user_upload/Products/Data_sheets/_AsXSn_DS_PL_EN.pdf
*** certyfikat : www.nkt.com.pl/fileadmin/user_upload/nkt_pl/certyfikaty_pl/AsXSn_NFA2X_BBJ_HD_roz.pdf
Może jakieś jeszcze przykłady dla potwierdzenia z POLSKIEGO RODZIMEGO rynku:
***Tele-Fonika Kable *** www.tfkable.com/produkty/asortyment/przewody-napowietrzne/przewody-gole-do-przesylu-i-dystrybucji-energii.html
***NPA *** www.npa.pl/produkty/przewody-afl-napowietrzne-wysokotemperaturowe.html
@@halamaaa Najechał Pan / Pani na mnie - że "u hu hu".
Nie pozdrowił mnie Pan - jak bym Panu coś ukradł. Albo oszkalował niegodnie przynajmniej.
Zakopałem w ziemi niejeden kabel - czasem naprawdę gruby i długi, pomiary stosowne, wymagane do odbioru - wykonałem, czasami hobbystycznie pomagam nagłaśniać estradę - a tam używam naprawdę dużej i różnej ilości kabli.
Rozróżniam przewód od kabla.
Gorąco noworocznie pozdrawiam.
PS - korzystam "gościnnie" z czyjegoś konta, to nie powinno negatywnie zaważyć na dalszych naszych relacjach, żywię przynajmniej taką nadzieję.
Co do dalszej dyskusji - przenieśmy ją poza wątek - Krzysztof Ofiara, 605 856 752, www.namioty-mielec.pl
Pierwszy:)
czeci