🏦 ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA - jaki sposób zatrudnienia jest najlepszy, by ją zbudować? 🏦

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 18 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 18

  • @agnes.4143
    @agnes.4143 4 ปีที่แล้ว +3

    Dziękuję za wyczerpujący wykład:)

    • @szymonmrugalapl
      @szymonmrugalapl  4 ปีที่แล้ว +1

      Cieszę się, że materiał się spodobał :) Więcej wykładów zamieściłem w kursie: mojepierwszem2.pl/

  • @TS-zw4ns
    @TS-zw4ns 3 ปีที่แล้ว +4

    Spory pogłos, może mikrofon bliżej ust by pomógł. Dziękuję za konkretny wykład!

  • @iirekm
    @iirekm 3 ปีที่แล้ว +2

    "Z programisty na pracownika fizycznego" - nie słyszałem o takim przypadku :-)

  • @iwonakb8757
    @iwonakb8757 3 ปีที่แล้ว +1

    Fajny film

  • @zb3104
    @zb3104 3 ปีที่แล้ว +1

    Jak wygląda zdolność w sytuacji gdy zawiesiłem działalność i zatrudniam się w rodzinnej firmie , jaki czas minąć musi żebym był wiarygodny dla banku i czy są jeszcze jakieś inne warunki ?

    • @szymonmrugalapl
      @szymonmrugalapl  3 ปีที่แล้ว +1

      Jeśli opieramy zdolność na dochodzie z działalności gospodarczej, to musi ona spełniać odpowiednie warunki - minimum 12 miesięcy. W przypadku zawieszenia czasami da się to obronić, jeśli przerwa była krótka i biznesowo/życiowo uzasadniona. A jeśli została zawieszona na dłużej albo na stałe, to niestety ten dochód nam całkowicie odpada.
      W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę przed pandemią banki wymagały minimum 3 miesięcy stażu, aktualnie zdecydowanie częściej wymagają 6 miesięcy stażu. Jeśli jest to firma rodzinna, to w różnych bankach będzie to 6-9-12 miesięcy. Ale dużo zależy też od branży (niektóre są wciąż wykluczone przez banki w związku z pandemią), stanowiska, stażu zawodowego (czy praca na DG była podobna do tej wykonywanej aktualnie) i pozostałych czynników takich jak historia kredytowa, wkład własny do nieruchomości. Jeśli mamy czystą, standardową sytuację, to obowiązują normalne reguły, a jeśli coś jest nietypowego (zatrudnienie u rodziny), to bank weryfikuje po prostu więcej szczegółów.
      Więcej mogę wyjaśnić przez maila/telefon, w razie zainteresowania zapraszam do kontaktu :) szymonmrugala.pl/kontakt/

  • @123Twoj_Stary
    @123Twoj_Stary 3 ปีที่แล้ว +1

    A jeśli pracuje w innym kraju i nie płacą mi ludzie tylko Reptilianie we własnej walucie?

    • @szymonmrugalapl
      @szymonmrugalapl  3 ปีที่แล้ว

      To trzeba znaleźć bank, który wypłaca kredyt w walucie Raptilian ;) Ja niestety takiego banku nie mam w ofercie - tylko PLNy, $ i €.

  • @johnycash641
    @johnycash641 3 ปีที่แล้ว +1

    mikrofon byl by lepszy.
    ogolnie fajny filmik

    • @szymonmrugala
      @szymonmrugala 3 ปีที่แล้ว

      Dzięki za komentarz :) Zainwestowałem już w dużo porządniejszy sprzęt, także kolejne filmiki będą już miały lepszą jakość.
      A lepsze materiały udostępniłem w kursie mojepierwszem2.pl/ i w ebooku ebook.szymonmrugala.pl/

  • @pawewiatrak5684
    @pawewiatrak5684 3 ปีที่แล้ว +1

    zabrakło kredytu z poręczeniem (żyrantem) dlaczego nie uwzględniłeś tego w poradniku? Czy zdolność kredytowa wtedy jest większa? jak to wpływa na oferty banków są wtedy korzystniejsze?

    • @szymonmrugalapl
      @szymonmrugalapl  3 ปีที่แล้ว

      Poręczenia/żyrantów praktycznie w ogóle się już nie stosuje przy kredytach hipotecznych. Przy pożyczkach czy kredytach firmowych są takie opcje, ale przy kredycie hipotecznym nie ma to znaczenia. Jeśli klient potrzebuje większej zdolności, to może do kredytu dołączyć inne osoby: rodziców, innych członków rodziny czy nawet osoby obce, ale banki wtedy wymagają, żeby te osoby przystąpiły do kredytu tak samo, jak ta główna osoba. I wtedy zdolność kredytowa jest liczona nie dla 1 osoby, tylko dla tej grupy 2-6 osób. Czy zdolność jest większa? To zależy od dochodów, zobowiązań i wieku tych osób. Może być np tak, że młoda para ma zdolność 300 tys, potrzebują 500 tys i chcą dołączyć rodziców, którzy dużo zarabiają, ale z racji na wiek rodziców bank udzieli kredytu na krótszy okres, co wiąże się z wyższą ratą, co znowuż zmniejsza zdolność. Także trzeba to przeliczyć indywidualnie, bo może bo dodatkowe osoby w kredycie mogą zwiększyć zdolność albo ją obniżyć. Oferty banków też mogą być lepsze/gorsze w zależności np od dochodów tych dodatkowych kredytobiorców.

  • @MrMateusz1122
    @MrMateusz1122 4 ปีที่แล้ว

    A co w przypadku ,gdy mam działalność gospodarczą w Polsce , a zarobki z dwóch krajów (okolo 80% dochodu w euro, a reszta w złotówkach) czy banki uznają dochód z zagranicy?

    • @szymonmrugala
      @szymonmrugala 4 ปีที่แล้ว

      W przypadku umowy o pracę/zlecenie byłby większy problem, ale przy działalności gospodarczej powinno to przejść :) Tym bardziej, że część dochodu jest w €, a część w PLN. Dużo zależy od wyników finansowych firmy, rozproszenia dochodów od poszczególnych kontrahentów. Przy DG to zawsze indywidualna decyzja analityka kredytowego z banku.

    • @MrMateusz1122
      @MrMateusz1122 4 ปีที่แล้ว +1

      @@szymonmrugala dzięki za odpowiedz

  • @terenzoterenzo1535
    @terenzoterenzo1535 3 ปีที่แล้ว

    A jak mam umowę o pracę i zlecenie w innej firmie już 5 lat to umowa zlecenie zwiększa mi szansę dostania kredytu ?

    • @szymonmrugala
      @szymonmrugala 3 ปีที่แล้ว

      Jak najbardziej. Do banku przedstawiamy wszystkie źródła wynagrodzenia, które bank zaakceptuje - jeśli umowa o pracę powyżej 3/6 miesięcy, to bank zaakceptuje, jeśli zlecenie powyżej 12 miesięcy, to też zaakceptuje. Dla banku klient, który ma 2 źródła wynagrodzenia będzie trochę bardziej wiarygodny niż osoba z 1 pracą.