Jak vybrat kancelářskou klávesnici | Kancelářské klávesnice | AlzaTube

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 12

  • @Lukymbo
    @Lukymbo 5 ปีที่แล้ว +5

    Já mám kancelářskou klávesnici na hry 😄😆

    • @crazytom_official
      @crazytom_official 4 ปีที่แล้ว

      To ma aj môj brat ale absolútne to nechápem. Si kúp gaming klávesnicu nemusí byť mechanická ale proste nepouživaj kancelársku...

    • @zdenekzase280
      @zdenekzase280 4 ปีที่แล้ว +1

      @@crazytom_official pokud chceš mít karpální tunely tak si ty vysoký klávesy mackej,taky mám nizkoprofilovky na hry best,plynulej přechod z jedné klávesy na druhou bez zvedání prstů

  • @SUBSCHLLENGE
    @SUBSCHLLENGE 5 ปีที่แล้ว +3

    Natočte prosím jak vybrat herní klávesnici nebo herní myš . Děkuji za přečtení .

  • @sladerikcz3194
    @sladerikcz3194 3 ปีที่แล้ว +2

    Dobrý den,
    ve videu říkáte, že využíváte membránové klávesnice i ke psaní, tak i na hraní a že máte své favority. Video je již nějakou dobu staré, ale i tak se chci zeptat, jestli byste nenatočili nějaké video, kde byste vybrali klávesnice vhodné na kancelářské práce i hraní, popřípadě sem jenom připsali názvy klávesnic, které sami využíváte?

  • @RandomTheories
    @RandomTheories 5 ปีที่แล้ว +3

    Fitness naramky priste? 🤣

  • @kytekat
    @kytekat 3 ปีที่แล้ว

    3:58 borci neviem ci ste to pomenovali spravne vo videu... rozdiel "mechaniky" a "membranovky" je totiz v spinacich elektronickych prvkoch :) a nie v tom, ze je tam nejaky "silikonovy klobucik" :).
    V pripade mechanickeho elektronickeho spinania dvoch elektrickych kontaktov, dochadza k dotyku dvoch kovovych kontaktov a v pripade membrany, dochadza k elektronickemu kontaktu dvoch striebornych "naterov" v tenkej vrstve na povrchu dvoch protilahlych folii - medzi ktorymi je vsunuta tretia folia, ktora ma vyrezane kruhove otvory v mieste dotykov tlacidiel, pre ucel oddelenia tych dvoch stycnych striebornych plosiek (na hornej folii a dolnej folii).
    Takze "membranovka" sa to nenazyva preto, ze je tam pritomny silikonovy "klobucik" pre odtlacenie tlacidla resp. pre kladenie odporu proti prstom na ruke, ale nazyva sa tak preto, ze k elektronickemu kontaktu dvoch plosiek dochadza v uzavrenej foliovej membrane - medzi dvoma foliami je vlozena tretia folia a vlastne horna a dolna folia, s tenkymi vrstvami strieborneho nanosu je spajana / oddelovana, prave "pruznostou" umelohmotnej tenkej folie - tu vznika tato tzv. membrana.
    Silikonovy "klobucik" je v podstate uz len mechanicke prevedenie tlacidla a sluzi pre odltacenie madla klaves, od kontaktnej foliovej membrany. Ludia starsieho data to vedia, pretoze tak ako ja tak vyrastali cely vyvoj klavenic - vyrastali spolu aj s vyvojom klavesnic. Prichodom tychto "membranovych / foliovych" klavesnic nastal velky boom a prave tymto klavesniciam sa hovorilo "membranove".
    Od tych cias sa prakticky mechanicke/kovove elektronicke spinacie kontakty v klavesniciach uz vobec nevyuzivaju. Nemiesto toho, sa vyuziva prave umelohmotna folia - system membran. Folia je velmi pruzna a vytvara nieco ako membranu. Dokonca prvy krat som sa s tymto typom klavesnic stretol uz u 8-bitovych pocitacov (ZX-Spectrum) v roku okolo 1985. Uz v tych casoch sa pod gumenou klavesnicou (doslova) ukryvala foliova membrana, v ktorej sa nachadzali strieborne kontakty. Avsak vyroba klavesnic v tych casoch nebola velmi kvalitna. De fakto ani pocitac ako taky este nebol rozsireny a o internete uz ani nehovoriac (neexistoval a ked i ano, tak len v sukromnom / bankovnickom sektore). Casto sa napriklad folia odlepila jedna od druhej a dostal sa do priestoru membran vlhky vzduch. Pochopitelne striebro zacalo oxidovat a tato foliova membrana sa musela vymenit za novu. Dnes je vyroba foliovej membrany zdokonalena. Vo vnutri je membrany sa nenachadza vzduch a teda ziadna korozia vplyvom vlhkeho vzduchu nehrozi. Folie su hrubsie a su vyrobene z kvalitnych materialov a velmi dobre je tiez technologicky spracovana aj ich vzducho-tesnost (ich "zlepenie" dohromady). Dnes je to skor naopak. Mechanicky elektronicky kovovy spinac, moze casom zacat hrdzaviet vplyvom posobenia okoliteho vlhkeho vzduchu, kdezto v pripade hermeticky uzavretej, vzduchotesnej plastovej membrany, nehrozi nic a tato folia vydrzi desiatky rokov. Tolko k dvom typom elektronickeho kontaktneho spinaca. Potom existuju este opticke elektronicke spinace, ktore su bezkontaktne, ale to uz ste vo videu niekde rozoberali, akurat... bohuzial... pod inou kategoriou.
    V dnesnej dobe sa tento system foliovej membrany vyuziva takmer vsade. Napriklad u klavesnic pre vkladanie pin kodu v zabezpecovacich systemoch na budovach s alarmom.
    Co sa tyka prevedenia samotnej mechaniky tlacidiel klavesnice, tiez existuju vselijake druhy. Ako uz bolo nespravne spomenute, tak tu patria aj tieto silikonove ("klobuciky") odpruzenia tlacidiel. Pouzivaju sa aj pruziny, ale len u niektorych klavesnic. Ci uz v spojeni s kovovym spinacom alebo s membranovym foliovym (striebornym) spinacom, tak na tom nezalezi, ak hovorime o mechanike. Samotna mechanika tlacidiel moze byt zasa rozneho typu. Ale to je uz tretia vec, ktora v pripade tlacidiel klavesnice musi mat osobitnu kategoriu pre porovnavanie a pre rozdiskutovanie. Napriklad komplikovanou mechanikou je zavesenie tlacidla na notebookovej klavesnici. Asi najbeznejsi sposob mechaniky tlacidiel, v pripade silikonoveho odpruzenia tlacidiel, je "nastoknute" tlacidie so zarazkami, proti ich vyskoceniu z kostry klavesnice.
    Takze... ked uz... tak skor by som tento typ klavesnic nazyval ako "foliove" a nie "membranove". Bohuzial analfabeti po celej planete rozsiruju stale viac toto pomenovanie a tak sa casto mylne nazyvaju tieto klavesnice uz aj ako "membranove". Avsak membranu netvori silikonove odpruzenie tlacidiel, ale folia vo vnutri, na predtym kovovej alebo dnes uz bohuzial len plastovej spodnej platni klavesnice. Tu mi neda nespomenut, ze castym marketingovym trikom, je zvyraznovanie skustocnosti, ze "jedna sa o kovovu vystihu klavesnice" a ze prave preto je klavesnica lepsie, nez ostatne druhy :). V minulosti boli tymto sposobom vyrabane vsetky klavesnice a kovovu platnu obsahovali kedysi predtym vsetky klavesnice. Na tomto "plechu" potom bola ulozena foliova membrana a na nej silikonove odpruzenie tlacidiel. Dnes, kedze vsetci chcu zarabat miliony pri investovani zopar centov, sa uz tieto kovove platne nepouzivaju. Bohuzial kvalita plastov klesa (su makke jak hovno) a tak uz po roku pouzivania, je klavesnica rozhegana a hlucna, ako nejaka stara "tisicdvestotrojka" na slovenskych cestach. Toto je apropo jeden z dalsich veci, ktore v ziadnej recenzii na klavesnice NENAJDEME. Kazdy robi len rychlu recenziu. Bohuzial skutocnost, ze po napriklad 1 roku pouzivania sa klavesnice "vysucha" a "rozhega sa", uz nespomenie nikto respektive ani zmienku o kvalite plastu nikde nenajdete. Ak by boli vyrobcovia klavesnic skutocne solidni, tak by u kazdej svojej klavesnice uvadzali presny chemicky vzorec pouziteho plastu vo vyrobe celej klavesnice. Je totiz rozdiel, ked je klavesnica vyrobena z recyklovaneho plastu a je rozdiel, ked je vyrobena z plastu, ktory ani pilkou nedokazete prerezat alebo len tazko.

  • @pepavasata6790
    @pepavasata6790 4 ปีที่แล้ว

    "Když se živíš psaním a chybí ti diakritika" Pochybuju, že se někdo živí psaním a kouká u toho na klávesnici...

  • @MrHapiX
    @MrHapiX 4 ปีที่แล้ว +2

    Kdyz se tim psanim zivite, tak si u nas nevyberete. Pro textare bych doporucil klavesnice firmy Matias. Programatori maji radi HHKB Pro 2. Skvele klavesnice jsou treba Uniquey, Leopold. A pokud nechcete rusit v kancelari mechanikou, pak prave Topre spinace v HHKB jsou super... A klavesnice se spinaci Zeal zilents v2 je dokonce tissi nez bezna membranovka. A myslim, ze by Alza ela zvazit zarazeni techto produktu na cesky trh.

  • @dalos7225
    @dalos7225 3 ปีที่แล้ว

    Už 10 let mám logitech K110. Spoko

  • @jirkadolezal8127
    @jirkadolezal8127 2 ปีที่แล้ว

    👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

  • @mireksitai3128
    @mireksitai3128 5 ปีที่แล้ว

    Privni