lonżowanie dla PLECÓW KONIA

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ก.พ. 2025

ความคิดเห็น • 16

  • @Nika0324
    @Nika0324 ปีที่แล้ว

    Świetny kanał!! Nie dość że jest tu naprawdę porządna piguła wiedzy, to jeszcze masz taki przyjemny głos 🥰
    Czy można namierzyć Cię gdzieś jeszcze? Social media? Patronite? Szkolenia? Książki?
    Dziękuję za ten film i za cały kanał. Zaczynam śledzić i oficjalnie zostaję psychofanką 😅

    • @bioequestrian
      @bioequestrian  ปีที่แล้ว +1

      Hejka! Bardzo dziękujemy za tak pozytywny komentarz. Super, że trafiają do Ciebie nasze filmy. 😁 Obecnie działamy jedynie na instagramie i tik toku pod nazwą bioequestrian. W planach na pewno mamy spotkania online i treningi na żywo, zastanawiamy się też nad indywidualnymi konsultacjami online. Planujemy formułę konsultacji z przygotowaniem półrocznego planu treningowego w ramach jednej sesji. Bardzo dziękujemy za wsparcie, to dla nas naprawdę dużo znaczy.❤️ Jeżeli miałabyś pomysły na odcinki lub jakiekolwiek pytania to serdecznie zapraszamy do kontaktu prze emali na bioequestrian@gmail.com

    • @Nika0324
      @Nika0324 ปีที่แล้ว +1

      ​@@bioequestrian a takie techniczne pytanie: co to za taśmy? I czy to Wasza autorska metoda, czy oparta na czymś?
      Na Instagramie już Wad szukam, a na konsultacje myślę że w którym momencie chętnie się umowię!
      Jesteście super! I już Was posłałam dalej 😉

    • @bioequestrian
      @bioequestrian  ปีที่แล้ว +1

      @@Nika0324 Taśmy to zwykłe naklejki samoprzylepne, służą tylko do pokazania o czym mówimy. 😁 Nasza metoda jest autorska, służy ona do pracy z końmi na każdym etapie wyszkolenia i będziemy ją na tym kanale powoli rozpowszechniać. Oczywiście opieramy się na latach doświadczenia w pracy z różnymi końmi, uwagach wielu trenerów oraz mnóstwie przeczytanych książek, jednak sam sposób pracy z końmi został opracowany samodzielnie i łączy wszystkie te doświadczenia.🤩

    • @Nika0324
      @Nika0324 ปีที่แล้ว

      @@bioequestrian super! Z niecierpliwością czekam na kolejne filmy!

  • @marybusowicz1004
    @marybusowicz1004 ปีที่แล้ว

    Super filmik, ale ja osobiście nie lubię pracy z czambonem. Koń zadzierajacy głowę do dołu automatycznie dostaje po pysku wędzidłem, które ciągnie go do góry. To powoduje błędne koło, więc definitywnie na początku nie używałabym czambonu.
    Ale pojawiło się u mnie pytanie, mój koń ma problem z wygięciem w potylicy, przez zwyrodnienie. Czy jak jakieś bezpieczne tipy? Pozdrawiam!

    • @bioequestrian
      @bioequestrian  ปีที่แล้ว

      Hej! Cieszymy się, że nasz filmik Ci się podobał.❤️ Zawsze pozostawiamy jeźdźcom wybór metod pracy z ich końmi i nie rekomendujemy takiego czy innego rozwiązania. Sytuacja, o której mówisz zdarza się wtedy kiedy czambon lub wędzidło zostanie bardzo źle dopasowane. Tak jak mówimy w filmie wszystko można zrobić innymi metodami, a nam zależy jedynie na tym aby efekt był zgodny z biomechaniką konia i dla niego korzystny. W przypadku jakichkolwiek zdiagnozowanych zwyrodnień i bólów u konia jedyną właściwą osobą do poprowadzenia rehabilitacji jest weterynarz. Bez fachowej wiedzy można narobić dużo krzywdy. Z naszego punktu widzenia warto by było rozważyć przyczyny powstania zwyrodnienia.

  • @ryszardkilian2878
    @ryszardkilian2878 ปีที่แล้ว

    Myślę, ze Pessoa to dobry przyrząd pod warunkiem, że wiemy jak go używać

    • @bioequestrian
      @bioequestrian  ปีที่แล้ว

      ok, dzięki za podzielenie się myślą :)

  • @julcia_chomiczara
    @julcia_chomiczara ปีที่แล้ว

    Zrobisz prosze w tym tygondiu film o loznxowaniu na 2 lonzach

    • @bioequestrian
      @bioequestrian  ปีที่แล้ว +1

      Fajnie, że pytasz, jednak zdecydowanie nie. Nasza metoda nie obejmuje treningu na dwóch lonżach, a nasz koń w ciągu najbliższego roku lub dwóch na pewno nie będzie miał potrzeby takiej aktywności. Musisz poszukać u kogoś, kto często wykorzystuje ten sposób lonżowania.

  • @waspofwildchild
    @waspofwildchild ปีที่แล้ว +2

    Fatalne wypiecie powodujace wiecej problemow niz pozytku 😢

    • @bioequestrian
      @bioequestrian  ปีที่แล้ว

      W filmiku wspominamy, że żadne wypięcie nie jest potrzebne. Tłumaczymy tu sposób w który powinny pracować plecy. U nas akurat chambon się sprawdził jednak nie jest on konieczny do uzyskania oczekiwanego efektu.

    • @waspofwildchild
      @waspofwildchild ปีที่แล้ว +1

      @@bioequestrian tylko ze to wypiecie powoduje wiecej problemow dla pracy plecow niz pozytku - co tez jest widoczne na filmiku. Wypiecie nie tylko "nie jest potrzebne" ale wrecz niewskazane. Nie wiem co znaczy "u nas sie sprawdzilo" - wszyscy ktorzy uzywaja wypiec tak mowia ale efekty zwykle sa inne ;)

  • @ryszardkilian2878
    @ryszardkilian2878 ปีที่แล้ว

    Zapięcie lonży?