NO-TILL BOURGAULT CD 872 + VERSATILE 335! PIERWSZY TAKI ZESTAW W POLSCE!

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ส.ค. 2024
  • Witaj, tu ‪@KAGROStaraLubianka‬
    Dzisiaj prezentujemy nowość na naszych polskich polach. BArdzo wydajny i niezwykle wytrzymały talerzowy siewnik pneumatyczny Bourgault CD 872.
    Maszyna ma 8 m szerokości oraz imponujący zbiornik na materiał nasienny i nawóz o pojemności 7200 litrów.
    Technologia No-till od wielu lat gości na polach obu ameryk, australii i Afryki. Dzisiaj ze względu na konieczność racjonalizacji kosztów produkcji i zasobów ludzkich, oferujemy sprawdzone od lat i bardzo efektywne kosztowo podejście do uprawy, na gruntach utrzymanych w wysokiej kulturze agrarnej.
    Zachęcam do subskrybowania, udostępniania oraz polubień.
    Miłego oglądania!

ความคิดเห็น • 28

  • @AndriyZ84
    @AndriyZ84 ปีที่แล้ว +1

    Best tandem for any field conditions! glad to see it now exist in Poland!

    •  ปีที่แล้ว

      Thats correct!
      We're glad as well and hope that the demand will grow fast.
      Regards.

  • @catchallenger7841
    @catchallenger7841 ปีที่แล้ว +2

    Ciekawi mnie czy taki siewnik poradził by Sb przy uprawie tradycyjnej czyli po orce

    •  ปีที่แล้ว +3

      Witaj.
      Ta maszyna zdecydowanie nie jest do tego. W luźnej orce nie widzę możliwości siewu. W dognieconej pewnie by szło, choć zupełnie nie ma to sensu. Dla tego siewnika w zasadzie im twardziej, tym lepiej. Technologia no-till w założeniu stosuje siew bezpośredni po plonie głównym. Daje to interesujące możliwości. Można np. Siać pszenicę bezpośrednio po kukurydzy ziarnowej lub słoneczniku, co byłoby niemożliwe siewnikiem konwencjonalnym. Po drugie daje ogromne oszczędności w nakładach na hektar i robociźnie. Warunkiem jednak jest gleba utrzymana w odpowiednich parametrach i kulturze. Inaczej nie ma to sensu. Nie ma sensu również mieszanie tej technologii z uprawą konwencjonalną. W naszych warunkach taki siewnik jest idealny do współpracy z głęboszem (co kilka lat) i technologią zielonych międzyplonów, z mulczerem do kompletu. Do takiej konfiguracji brakuje nam jedynie opryskiwacz i wszystko to razem stanowi spójną i komplementarną technologię uprawy i siewu. Niczego więcej nie potrzeba. Oszczędności w takim systemie są gigantyczne.
      Pozdrawiam

    • @catchallenger7841
      @catchallenger7841 ปีที่แล้ว +1

      @ To na pewno , tylko się zastanawiałem bo widzie czasami że ktoś przechodzi na systemy uproszczone sprzedaje poprzedni siewnik a np kupuje nowe pole które jest już zaorane i ciekawiło mnie czy jednorazowo dało radę się przemęczyć i jakoś to zasiać , dzięki za odp .Pozdrawiam

  • @marekszymaa4841
    @marekszymaa4841 ปีที่แล้ว +2

    Jak cena ciagnika tego modelu?pozdrawiam

    •  ปีที่แล้ว +1

      Witaj.
      To jest nasz ciągnik demo z przebiegiem Ok. 2000 godzin. W tej chwili jest do sprzedania za ok. 700.000 PLN netto bez nawigacji. Z nawigacją RTK Topcon + 60.000 PLN.
      W razie pytań mój numer 517 347 810.
      Pozdrawiam

    •  ปีที่แล้ว +1

      Nowy model na dziś kosztowałby Ok. 1.100.000,00 PLN netto w zależności od konfiguracji.

  • @Baby-xk1hu
    @Baby-xk1hu ปีที่แล้ว

    Robiliście porównania w plonowaniu względem uprawy tradycyjnej?

    •  ปีที่แล้ว +6

      Witaj.
      Tu wyznacznikiem jest zysk netto z jednego hektara pola. Inaczej mówiąc niekoniecznie jest najlepszym biznesem nakład jak na 10-12 t pszenicy z hektara, skoro praktyka pokazuje, że ciężko tyle wyciągnąć z powrotem, a w przypadku suszy nawet dołożyć. Większą sztuką może być zbiór np. 7 t pszenicy z hektara, przy nakładzie jak na 2 t/ha. Mimo mniejszego plonu zysk netto jest znacznie większy. A nie mówimy tu jeszcze nic o posiadanym parku maszyn, który w tej technologii jest minimalny, wykorzystaniu zasobów ludzkich, czy szybkości wykonywania zabiegów.
      W tej technologii nastawiamy się głównie na maksymalną racjonalizację kosztów i współpracę z naturą w temacie życia glebowego, właściwego zmianowania i zagospodarowania resztek pożniwnych.

    • @Baby-xk1hu
      @Baby-xk1hu ปีที่แล้ว

      @ to rozumiem, sam stawiam na uproszczenia, pszenica po burakach również uprawa talerzówką na około 12cm i siew jednak koszt uprawy w stosunku do możliwego zysku według mnie jest ekonomicznie uzasadniony w sytuacji zwyżki plonu rzędu chociażby 500kg. Dla dużych gospodarstw tak jak wspomniałeś są inne plusy, mniej pracowników i szybciej wykonana praca jednak dla małych gospodarstw może być to nie do końca opłacalne. Koszt uprawy w porównaniu z nawożeniem jest naprawdę niewielki. Przy uprawie tradycyjnej dodatkowy nakład paliwa to 20-30 litrów a jak wskazują badania najlepsze plony uzyskuje się przy uprawie bezorkowej na 25cm

    •  ปีที่แล้ว +1

      Witaj ponownie.
      Zgadza się. Dlatego też systemy tego typu mają największe uzasadnienie na dużych areałach. Jeśli konieczne jest wykonanie skutecznego zabiegu na dużej powierzchni, z małą ilością ludzi i minimalnym nakładem, to ta maszyna na taką potrzebę idealnie odpowiada. Jeśli ktoś robi sam u siebie i interesują go wyższe plony, wtedy jak pisałeś idealna jest uprawa bezorkowa.
      Pozdrawiam

    • @jaszczur823
      @jaszczur823 ปีที่แล้ว +2

      Nie chce Cię Kolego oceniać ale uogólniając my rolnicy żyjemy w starych schematach i niestety na obecne czasy wg mnie błędnych. Otóż my mylnie dążymy do zwiększania plonów myśląc, ze zwiększymy tym samym zyski. Niestety nie działa to tak. Kiedyś mi Amerykanin powiedział „ch..j mnie obchodzi ile zbierasz pszenicy, powiedz mi ile ci dolarów zostaje w kieszeni”. Może i wiemy jak wyprodukować dobrej jakości produkt ale za ch…ja nie mamy pojęcia o zarządzaniu zasobami, często jesteśmy przeinwestowani, do tego dochodzą inne czynniki złe technologie,susza, polityka, spekulacje i stad bierze się bałagan. Taki zestaw to już jest dla zwykłego zjadacza chleba kosmos ale można z powodzeniem próbować iść w te stronę i szukać podobnych maszyn. Pozdrawiam Cię Kolego. Powodzenia

    • @jaszczur823
      @jaszczur823 ปีที่แล้ว

      @bingo.

  • @nigreos3954
    @nigreos3954 ปีที่แล้ว +1

    Siewnik będzie użytkowany w kraju czy jedzie dalej

    •  ปีที่แล้ว +1

      Witaj.
      Oczywiście w kraju. Mamy bardzo wielu klientów, których głównym zadaniem w najbliższym czasie będzie racjonalizacja kosztów produkcji i finalny bilans zysków i strat. W tym kontekście siewniki Bourgault dają niesamowite możliwości i nie mają odpowiedników w europejskiej konkurencji.
      Pozdrawiam

    • @dawidg.9270
      @dawidg.9270 ปีที่แล้ว

      @ czy nie mają odpowiedników europejskich to polemizowałbym.

    •  ปีที่แล้ว

      Witaj.
      Chodziło mi o gabaryty i solidność wykonania. Pod tymi względami nie ma odpowiedników w Europie.

    • @dawidg.9270
      @dawidg.9270 ปีที่แล้ว +1

      @ Tylko że do CTF słabo 8m pasuje. Jest Europejski siewnik 9m do no-till ba jest nawet 12m i większy.

    • @nigreos3954
      @nigreos3954 ปีที่แล้ว

      @@dawidg.9270 Coś co jest stworzone na rynek europejski zawsze będzie droższe, bardziej skomplikowane ale gorzej wykonane bo w Europie się przyjęło że musi być dużo niezbyt potrzebnych udogodnień za wszelką cenę no i awaryjnisci. Sprzęt pokazany na filmie nie może być zły ponieważ jest stworzony na setki tysięcy akrów połaci a nie po to aby wyciągać od właściciela pieniądze na serwis