Celebracja Liturgii Godzin

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 11

  • @mariaignatowska7621
    @mariaignatowska7621 3 ปีที่แล้ว +4

    Od pewnego czasu odmawiam Liturgię Godzin korzystając z internetu. Nie wiedziałam jednak jakie znaczenie ma ta modlitwa w "rytmie dnia". Jestem ogromnie wdzięczna ojcu Szymonowi za to wprowadzenie. Teraz będę odmawiała Liturgię Godzin z większym zrozumieniem i zaangażowaniem. Pozdrawiam serdecznie z Bogiem

  • @grzegorz3807
    @grzegorz3807 3 ปีที่แล้ว +2

    Wielkie Bóg zapłac za przybliżanie treści kształtujących świadomoś, co to znaczy być katolikiem. Szczęść Boże.

  • @ja-nj1hz
    @ja-nj1hz 2 ปีที่แล้ว

    🙏

  • @jacekjgk4560
    @jacekjgk4560 3 ปีที่แล้ว

    💓

  • @stanislawdomanski1857
    @stanislawdomanski1857 3 ปีที่แล้ว +1

    Tylko powrót do Tradycji nas uratuje
    Msza Święta jest centralnym punktem wydarzenia w życiu każdego wierzącego katolika. Mowa tu o Tradycyjnej Mszy tzw Trydenckiej czyli prawdziwej Mszy Świętej. Narodzie przebudź się wreszcie.

    • @mariaignatowska7621
      @mariaignatowska7621 3 ปีที่แล้ว +4

      Na podstawie czego twierdzisz, że tylko Msza Trydencka jest prawdziwa? Jesteś liturgistą, może masz doktorat z tej dziedziny? Skąd bierze się twoje przekonanie? Jesteś przywiązany do tradycji? Ciekawa jestem jaki jest twój stosunek do Komunii Świętej podawanej na rękę, bo to jest również powrót do tradycji.

    • @stanislawdomanski1857
      @stanislawdomanski1857 3 ปีที่แล้ว

      @Wojtek Pilewski czyli według Pana Novus Ordo jest właściwa Mszą Świętą nawet jeżeli jest sprzeczna sama w sobie, z Doktryną Kościoła jaką przekazywali nam od wieków nasi ojcowie. Fakt jest taki że Sobór Watykański II zapoczątkował tzw uwspółcześnianie Kościoła Katolickiego. Stał się najbardziej rewolucyjnym Soborem wszystkich czasów.
      Od samego początku soborowa idea odnowienia życia Kościoła we współczesnym świecie musiała się zmierzyć z dwoma skrajnymi nurtami konserwatywnym, który nie zgadzał się na nowe, w jego mniemaniu zbyt liberalistyczne i modernistyczne formy otwarcia się Kościoła na świat
      liberalnym, który w niejednym punkcie doktryny i moralnej Kościoła chciał odchodzić od dotychczasowej tradycji, ulegając współczesnym modom świata.
      Zaczęto promować dialog ekumeniczny z otwarciem się na nasienia prawdy zawarte w innych religiach niechrześcijańskich czy w ateistycznych systemach etycznych. Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest, tak było od początku ustanowienia naszej wiary. Pod względem liturgicznym zaszły tutaj ogromne zmiany. Nowa Msza została pozbawiona swojego sacrum, oraz prawdziwego szacunku dla naszego Zbawiciela Pana Jezusa Chrystusa poprzez zwrócenie się kapłanów w stronę wiernych, a za razem stanięcie tyłem do tabernakulum, w którym przebywa Najświętsze Ciało Pana Jezusa, dużo było by można o tym mówić, temat rzeka, starałem się przedstawić najistotniejsze rzeczy.

    • @stanislawdomanski1857
      @stanislawdomanski1857 3 ปีที่แล้ว

      @Wojtek Pilewski może to Pan nazywać jakkolwiek chce, ile ludzi tyle opinii, herezje to mamy we współczesnej doktrynie już nie wspominając o tym kto za tym stoi. Najważniejsza jest świadomość to w czym się uczestniczy.

    • @piotrkowalczyk9393
      @piotrkowalczyk9393 ปีที่แล้ว

      Problemem jest nie tylko nom ale w ogóle modernizm. Polecam lekturę książki Sto lat modernizmu.

    • @stanisawdomanski8430
      @stanisawdomanski8430 ปีที่แล้ว

      @@piotrkowalczyk9393 ja zaś polecę Panu Wydawnictwo Te Deum i Gerardinum to wydawnictwo Świętej Tradycji i mają ciekawe pozycje