10:15 , я до цього дійшов 3 роки тому і не шкодую, -3 С, втрати 0. Зверху канали накриваю геотекстильом 300 щільності. Виноград тупо ще не відкривав) все росте і живе під геотекстилем)) Потім щоправда треба робити підв'язку мінімум в 4 руки, інакше багато пагонів відламаєте. Привіт з Рівного)
Одноплощинна шпалера. До другого дроту прищепками прищіпаю з кожної сторони натягнене агроволокно високої щільності. Це два полотнища. Одна полоса находить на другу, накриває її. Стовби обходжу прищепками з двох сторін, щоб не було щілин. По низу притискаю арматурою чи дошками до землі щільно. Торці обов'язково закриваю. До низу розходиться трикутником ця конструкція, щоб агроволокно не торкалось до пагонів. Декілька років тому, після чергового заморозку купила цілий сувій агроволокна. Нерви дорожче. Івано-франківськ
Я знімав з двохшпалерної шпалери рукави винограду і чипляв на одну першу проводку так робив одну шпалеру, так вкривний матеріал економиться тому те саме агроволокно можна скласти якщо воно подвійне то виходе чотири шари , кріпив прищепками для білизни тому провітрювання практично немає.( Хмельниччина)
Вкривав агроволокном так як у Вас. Все що було на першій проволоці, змерзло. Все що нижче і ближче до землі - живе! Хоча з торців не закривав. Сумська область.
Доброго дня. Агроволокно вбереже, накривав на один дріт без тунелю. Поліпропіленовий мішок на один дріт теж вберіг. На арці рясно обробив водою - без втрат. Волинь.
Вкривав білим агроволокном 50. Досі не розкрив . Ще пару днів залишається ризик заморозку ( північ полтавщини ). Натягнув додаткову проволоку між першим та другим рівнями . лозу з першої проволоки не відвязував . Перекинув через додаткову проволоку агроволокно і утворив палатку , щоб агроволокно не торкалося бруньок . Результат відмінний . Покривала не допомагають ...Торці агроволокна звичайно ж потріно закривати , краї для натягу приколов і легенько прикидав землею . Тобто , агроволокно працює , якщо укрити щільно , та виключити контакт з брунькою .
Вітаю! Дуже шкода,в мене теж агроволокно що лежало на лозі теж почорніли пагони і я вже на деяких обламувала двійники , тройники бруньками тепер теж буду знати,що не варто так поспішати.Але деякі кущі які зовсім не вкривала і біля арки теж зовсім нічого не сталось.
Волинь, Старовижівщина . Зразу зробила канали сякі - такі , але на зиму ховаю в канали і агроволокном зверху 50-60, де в один де в 2 слоі. В минулому році робила шалаші з цього ж агроволокна, торці закриті , виноград був прив’язаний до 1 дроту - врятувалась. Там де агроволокно торкалось бруньки- вимерзло
Писав вам вчора,отже мої висновки: два дні до заморозків падав дощ. Вкрив 50% простерадлами ,молоді впихав в пляшки. Зранку був сильний туман бо стояла волога після дощу,отже нічого не вимерзло,ні вкрите ні розкрите. На завтрішній ранок знову - тому буду бачити що залишмться
Використовую старі килимки ( бавовна), мешковину(не синтетику). Бажано класти на грунт, якщо сгинається лоза. Поки все живе (Тернопільська обл). Сьогодні ще одну ніч пережити. Загалом, цього року, важаю, я зарано відкрив віноград. Треба було чекати як найменше 10 травня.
По вашому відео, я так зрозумів, що рослина не так боїться заморозку, як вітру, який помножує його. В порінянні: агро-волокно пропустило холодне повітря (тому і вимерзли), а картон, балія, не дало обдуватися вітром.
Тарасе, допоможіть мені! Мій садок знаходиться у Харківській області, у весні 2022 році з понятих причин не могла обробляти, та весна була дуже волога. Його року, у березні обробила садок залізним купоросом і морквиною, по зеленому конусу Хорусом, але усі персіки вражені на 100% курчавостью! Не має ні одного здорового листя!!! Що робити?
Доброго дня : перше питання ваша область проживання ; друге черкаська область дуже холодно вже 9 травня температура вдень 13 вночи 8 . Чи можна обробити персики по ваший схеми спочатку медян екстра а через 2 дни токсин м. ???
закрывай бока от ветра и будет тебе радость,а сверху спанбонн не спасает при открытых боках,ветер запускает мороз в тонэль ,как в трубе и температура становится равносильной наружной
Доброго дня! Не згоден я з Вами щодо агроволокна, так тонке не тримає заморозки і те що з боків і знизу провітрюється, то це теж не буде діла. Хочу поділитися своїм досвідом. Мій виноградник в Чернігівській області, ото ж заморозки тут звичайна річ, ще й біля поля, тому я тримаю накритим виноград практично до кінця травня. Лози кладу на землю над ними встановлюю дуги і накриваю двома шарами 50-60 білого агроволокна. За цей час пагони звичайно дуже виростають і потім дещо проблематично підвязувати, щоб легше було це робити я використовую формування зі зміщеним плодоношенням. в такому випадку лози треба просто підняти до проволоки і підвязати, ніяк не перекручуючи. Останні 5 років, а заморозки були кожного року, я повністю зберігав молоді пагони, тому в цьому методі я впевнений. І цьму році поки теж все пройшло без втрат.
Гадаю, що шифер окрім покрівлі, не стільки рулить, скільки краще зберігав тепло, яке випаровувала, випромінювала земля. У мене було на висоті 1,5 метрів +2; а в долині, на бруньках і квітах яблуні, вишні, черешні, на зеленому горохові та бобах іній, - нічого не завьяло..Мабуть така доля теплолюбивих рослин, раз на раз не приходиться.
Добрий день. Скажіть, будь ласка,якщо вимерзли бруньки однорічного саджанця,зрізаного на зворотній ріст, то вже все? Чи він ще може відбити з коріння? Чи краще посадити новий. Дякую.
Річ не в шифері і не в агроволокні. Ті кущі що вклали на землю вижили, ті що були на шпалерах - вигоріли. Земля має теплоємність і постійну температуру 8 градусів. І вона знизу "підігрівала" лози. Укриття має бути щільним щоб запобігти провітрюваню землі під укриттям.
Шкода звісно ж, що попідмерзало, співчуваю, але досвід - це теж капітал! Ще не був сьогодні на дачі, думаю в мене там взагалі завал, бо нічого не вкривав взагалі(( А от висновки зроблені у відео правильні, бо земля це найнадійніший і наймасивніший природній тепло-акумулятор і треба цим теплом по можливості завжди користуватися!!! PS. Хотів запитати, а де Ви дивитеся надійний прогноз саме по заморозках? Бо я завжди дивлюся погоду на GisMeteo, але вони наприклад вчора спочатку цілий день показували прогноз на ніч +2, а в самий вечір змінили на +0 ... але вночі був заморозок і ці хитруни вже зранку (тобто фактично заднім числом) вже написали -1 ... Ну і як з такими хитрунами-прогнозистами слідкувати за зfморзками? Може Ви, Тарасе, підкажете мені якийсь кращий, більш надійний варіант прогнозу, особливо по заморозках?
@@grapes-and-gardening Зрозумів. Так, це розумно, треба в квітні-травні завжди перестраховуватися ... А ще я помітив, що ввечері перед отим нічним заморозком в нас було якесь таке відчуття різкого похолодання, коли я з дачі їхав додому, що аж пара з рота йшла ... треба було здогадатися, що буде заморозок, але я понадіявся на прогноз(( Ну все, тепер буду перестраховуватися і завжди при загрозі заморозку вкривати старими колимами й доріжками, це дуже легко й швидко, а головне, воно так ніколи не вимерзає!
Скажи, будь ласка, сітка проти граду єсть в тебе чи не має.Якщо єсть, я куплю розміром 3×20 або 3×10 два розміри. В інтер маг. продаються тільки рулонами по 100м.Або може в кого єсть такі залишки, я куплю. Відпишись, дякую.
У мене понад 300 кущів. Моє перше правило, не спішити підв'язувати лозу. Друге правило укривати сіном або свіжокошеною травою, і все буде добре сіно легке і тепле, почки не ламаються, ніякі шіфери шіфери і плівки не потрібні. Може комусь це 8:35 допоможе.
в мене під двома слоями мішків половина бруньок на деяких сортах вимерзла-а от соляріс немав чим вкрити і на ньому надиво незмерзло нічого,ніодин кущ непостраждав хоча деякі пагони до 5 см вже.деякі американські сідліси теж без ушкоджень-коротше висновок такий що рулить правильна селекція і це наше нашестя новиок на 99,99%сміття котре нестійке нідочого і потребує відбраковки.гф що гине від подиху і потребує тону добрив,пів тони фунгіцидів і три рази в день уваги для мене є хламом.
Автор видео не разбирается что такой радиационный и адвективный заморозки, советую изучить эту тему и избежмте вымерзания винограда на 100%. Накрывая прозрачным материалом вы усиливает заморозок!
@@vitalii8822 если мы накроем плёнкой прозрачной и ёще на земле будет мульча или трава мы усилим радиационный заморозок потому что он образуется на непрогретой почве и в условиях без проветривания. Я это испытал сам укрыв виноград на земле прозрачной плёнкой, под плёнкой вымерзли даже с рукавами а неукрытый виноград вообще не пострадал, как то так. Поэтому идеально чтоб виноград укрывался в траншее глубиной сантиметров 25 укрытый спандбоном и да ниже уровня почвы можно укрывать и прозрачным заморозок ниже уровня земли не образуется земля всегда теплее.
10 років на зиму ложу лозу на землю і накрываю шифером і так у мене зимує виноградні лози .Живу га північному заході м.Ізяславі .На 98 %зберігається добре.. чим пізніше откриїш на весні тим коще
Ситуація сумна, але тепер ви знаєте чим вкривати і завдяки вам знаємо тепер і ми. Дуже дякую!
Я б не сказав шо аж така сумна
@@grapes-and-gardening Відновиться звісно, але неприємно. Теж бігала накривала, але нас оминуло.
Корисне відео, дуже дякую Вам пане Тарасе, за те, що ділитесь досвідом. Не сумуйте, все буде добре. Вподобайка і комент в підтримку канала.
10:15 , я до цього дійшов 3 роки тому і не шкодую, -3 С, втрати 0. Зверху канали накриваю геотекстильом 300 щільності. Виноград тупо ще не відкривав) все росте і живе під геотекстилем)) Потім щоправда треба робити підв'язку мінімум в 4 руки, інакше багато пагонів відламаєте. Привіт з Рівного)
Привіт з Львівщини, планую робити так само, дякую що підтвердили
Одноплощинна шпалера. До другого дроту прищепками прищіпаю з кожної сторони натягнене агроволокно високої щільності. Це два полотнища. Одна полоса находить на другу, накриває її. Стовби обходжу прищепками з двох сторін, щоб не було щілин. По низу притискаю арматурою чи дошками до землі щільно.
Торці обов'язково закриваю.
До низу розходиться трикутником ця конструкція, щоб агроволокно не торкалось до пагонів.
Декілька років тому, після чергового заморозку купила цілий сувій агроволокна.
Нерви дорожче.
Івано-франківськ
І нас прихопило. Потрібно, щоб не ьуло сквозняку.
Я знімав з двохшпалерної шпалери рукави винограду і чипляв на одну першу проводку так робив одну шпалеру, так вкривний матеріал економиться тому те саме агроволокно можна скласти якщо воно подвійне то виходе чотири шари , кріпив прищепками для білизни тому провітрювання практично немає.( Хмельниччина)
Дуже гарна порада. І яку температуру тримає?
Була температура -1 , для мене це перший рік така весна, я початківець в виноградарстві ( четвертий рік винограднику).
Дякую вам за відео. Попри заморозки, бажаю вам гарного врожаю!
Вкривав агроволокном так як у Вас. Все що було на першій проволоці, змерзло. Все що нижче і ближче до землі - живе! Хоча з торців не закривав.
Сумська область.
Якраз у цьому вже досить добре розбираюсь. Не розумію де ви бачили прозорий матеріал. На білому агроволокні зверху була ще тканина
Вподобайка на підтримку каналу і автора 💪🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Поближче до землі (під час заморозків земля гріє) і щільна тканина або шифер з картоном.
Спонбон мінімум удвоє складений.
Доброго дня. Агроволокно вбереже, накривав на один дріт без тунелю. Поліпропіленовий мішок на один дріт теж вберіг. На арці рясно обробив водою - без втрат. Волинь.
Дякую за досвід
Вкривав білим агроволокном 50. Досі не розкрив . Ще пару днів залишається ризик заморозку ( північ полтавщини ). Натягнув додаткову проволоку між першим та другим рівнями . лозу з першої проволоки не відвязував . Перекинув через додаткову проволоку агроволокно і утворив палатку , щоб агроволокно не торкалося бруньок . Результат відмінний . Покривала не допомагають ...Торці агроволокна звичайно ж потріно закривати , краї для натягу приколов і легенько прикидав землею . Тобто , агроволокно працює , якщо укрити щільно , та виключити контакт з брунькою .
Дякую за підказки, обов'язково буду застосовувати
Ви зробили що могли, виноград буде 🍇👍
Досить багато собі вже уявляв, але сьогодні, сподіваюсь, засвоїв основи боротьби. А виноград дійсно буде)
Вітаю! Дуже шкода,в мене теж агроволокно що лежало на лозі теж почорніли пагони і я вже на деяких обламувала двійники , тройники бруньками тепер теж буду знати,що не варто так поспішати.Але деякі кущі які зовсім не вкривала і біля арки теж зовсім нічого не сталось.
Волинь, Старовижівщина . Зразу зробила канали сякі - такі , але на зиму ховаю в канали і агроволокном зверху 50-60, де в один де в 2 слоі. В минулому році робила шалаші з цього ж агроволокна, торці закриті , виноград був прив’язаний до 1 дроту - врятувалась. Там де агроволокно торкалось бруньки- вимерзло
Писав вам вчора,отже мої висновки: два дні до заморозків падав дощ. Вкрив 50% простерадлами ,молоді впихав в пляшки. Зранку був сильний туман бо стояла волога після дощу,отже нічого не вимерзло,ні вкрите ні розкрите. На завтрішній ранок знову - тому буду бачити що залишмться
Але виноград був опущений на землю
good Ukrainian content
Використовую старі килимки ( бавовна), мешковину(не синтетику). Бажано класти на грунт, якщо сгинається лоза. Поки все живе (Тернопільська обл). Сьогодні ще одну ніч пережити. Загалом, цього року, важаю, я зарано відкрив віноград. Треба було чекати як найменше 10 травня.
Бруньки би точно проросли до зараз, обламувати все? Та і трава корені пустить. Я пробував дуже пізно відкривати, не знаю що гірше
@@grapes-and-gardening Як не роби, все одно будуть втрати.Мабуть зміни клімату примусять нас вигадати якісь нові методи догляду за лозой.
Дякую за відповідь.
По вашому відео, я так зрозумів, що рослина не так боїться заморозку, як вітру, який помножує його. В порінянні: агро-волокно пропустило холодне повітря (тому і вимерзли), а картон, балія, не дало обдуватися вітром.
Не правильно поняли, это радиационный заморозок он является излучением и проходит сквозь прозрачные материалы.
@@АлександрВолчков-ю6м тобто якщо було б чорне агроволокно, то не підмерзло би ?
Ви помиляєтеся
Це залежить від напряму вітру і багато іншого
Всі через це пройшли ,в мене таке щорічно.Вихід один-лоза на землі,вкрита зерновим рукавом,можливо ще бігбегами.Завтра чекаю приморозки,накрився
Тарасе, допоможіть мені! Мій садок знаходиться у Харківській області, у весні 2022 році з понятих причин не могла обробляти, та весна була дуже волога. Його року, у березні обробила садок залізним купоросом і морквиною, по зеленому конусу Хорусом, але усі персіки вражені на 100% курчавостью! Не має ні одного здорового листя!!! Що робити?
Нещодавно зняв відео якраз про це)
Доброго дня : перше питання ваша область проживання ; друге черкаська область дуже холодно вже 9 травня температура вдень 13 вночи 8 . Чи можна обробити персики по ваший схеми спочатку медян екстра а через 2 дни токсин м. ???
Так, але для Топсіна почекайте, повинно потепліти незабаром
Цитата дня:
" Погано, погано, - але надія є"...
а де б вона ділась)
закрывай бока от ветра и будет тебе радость,а сверху спанбонн не спасает при открытых боках,ветер запускает мороз в тонэль ,как в трубе и температура становится равносильной наружной
Так, Ви праві
Доброго дня! Не згоден я з Вами щодо агроволокна, так тонке не тримає заморозки і те що з боків і знизу провітрюється, то це теж не буде діла. Хочу поділитися своїм досвідом. Мій виноградник в Чернігівській області, ото ж заморозки тут звичайна річ, ще й біля поля, тому я тримаю накритим виноград практично до кінця травня. Лози кладу на землю над ними встановлюю дуги і накриваю двома шарами 50-60 білого агроволокна. За цей час пагони звичайно дуже виростають і потім дещо проблематично підвязувати, щоб легше було це робити я використовую формування зі зміщеним плодоношенням. в такому випадку лози треба просто підняти до проволоки і підвязати, ніяк не перекручуючи. Останні 5 років, а заморозки були кожного року, я повністю зберігав молоді пагони, тому в цьому методі я впевнений. І цьму році поки теж все пройшло без втрат.
Дякую за досвід, буду використовувати підказки.
Гадаю, що шифер окрім покрівлі, не стільки рулить, скільки краще зберігав тепло, яке випаровувала, випромінювала земля. У мене було на висоті 1,5 метрів +2; а в долині, на бруньках і квітах яблуні, вишні, черешні, на зеленому горохові та бобах іній, - нічого не завьяло..Мабуть така доля теплолюбивих рослин, раз на раз не приходиться.
Лайк
Дякую
Дякую за відео
Щось виживе 💪🍇🍇
А де Ви теріторіально знаходитесь?
І якого числа було -3?
Дякую
Де ви територіально знаходитесь?
Львівська обл. 8, 9, 10 травня
В словах прям боль відчувається😢😢😢
Мені пощастило,нічим не вкривав,по правді взагалі забув за нього.
Напевно зіграло роль те,що лози на висоті 2+м.
У мене би не зіграло, бо залишав декілька для наочності
Якщо на висоті 2м, то не обмерзає?
@@vitalii8822 в мене 5тиметровий горіх повністю змерз
Підтримка каналу. Я вкривав старими покривалами 90"/;; вижили.
Паралон підклад під ламінат обклав з двох сторін шпалери та закріпив прищепами і все ок. смт.Куликів
Дякую за відгук, не знав що земляки теж таким бавляться)
Дякую за роботу але є одне питання?, якщо в мене 2 га. Скільки потрібно шифера? Мабуть це неваріант.
Тоді дощування. Є хороші варіанти
Добрий день.
Скажіть, будь ласка,якщо вимерзли бруньки однорічного саджанця,зрізаного на зворотній ріст, то вже все?
Чи він ще може відбити з коріння?
Чи краще посадити новий. Дякую.
вибьє нову бруньку. коріння ж, не перемерзло
@@rpu6oeq Дякую.
Сто відстотків виб'є ще
@@grapes-and-gardening Дякую
Шкода що вимерзли бруньки! У нас у Теребовлі не було заморозків!
Я прошлогодние накрыл 5лтьовыми бутылями. Дно срезал и сверху накрывал. Накрытые не пострадали. Остальные вымерзли
Річ не в шифері і не в агроволокні. Ті кущі що вклали на землю вижили, ті що були на шпалерах - вигоріли.
Земля має теплоємність і постійну температуру 8 градусів. І вона знизу "підігрівала" лози.
Укриття має бути щільним щоб запобігти провітрюваню землі під укриттям.
Доброго дня. В якоi областi Ви живете? Дякую
Львівська
каталонія хороша лошадка отлічний урожай до кілограма у мене винограднік весь у теплиці
В теплиці так, я мав на увазі що у нього одночасно стартує три бруньки. Для мене це величезний мінус
Можливо спанд бонд малої щільності, планую купити на наступний рік 60 гр/метр квадратний, але не впевнений чи допоможе...!
Заморозока заморозку не рівний
Шкода звісно ж, що попідмерзало, співчуваю, але досвід - це теж капітал! Ще не був сьогодні на дачі, думаю в мене там взагалі завал, бо нічого не вкривав взагалі((
А от висновки зроблені у відео правильні, бо земля це найнадійніший і наймасивніший природній тепло-акумулятор і треба цим теплом по можливості завжди користуватися!!!
PS. Хотів запитати, а де Ви дивитеся надійний прогноз саме по заморозках?
Бо я завжди дивлюся погоду на GisMeteo, але вони наприклад вчора спочатку цілий день показували прогноз на ніч +2, а в самий вечір змінили на +0 ... але вночі був заморозок і ці хитруни вже зранку (тобто фактично заднім числом) вже написали -1 ... Ну і як з такими хитрунами-прогнозистами слідкувати за зfморзками?
Може Ви, Тарасе, підкажете мені якийсь кращий, більш надійний варіант прогнозу, особливо по заморозках?
Скажу так: з одного боку сам трохи натренував чуйку, спостерігаю за погодою, а з іншого, якщо показують нижче ніж +5, вкриваю.
@@grapes-and-gardening Зрозумів. Так, це розумно, треба в квітні-травні завжди перестраховуватися ...
А ще я помітив, що ввечері перед отим нічним заморозком в нас було якесь таке відчуття різкого похолодання, коли я з дачі їхав додому, що аж пара з рота йшла ... треба було здогадатися, що буде заморозок, але я понадіявся на прогноз((
Ну все, тепер буду перестраховуватися і завжди при загрозі заморозку вкривати старими колимами й доріжками, це дуже легко й швидко, а головне, воно так ніколи не вимерзає!
Скажи, будь ласка, сітка проти граду єсть в тебе чи не має.Якщо єсть, я куплю розміром 3×20 або 3×10 два розміри. В інтер маг. продаються тільки рулонами по 100м.Або може в кого єсть такі залишки, я куплю. Відпишись, дякую.
Та ні, поки не ставив. Не виключаю що поставлю.
У нас було -2, робив зрошування ,практично все вимерзло.Якими припаратами в подальшому можна обробити виноград вiд стресу який пiдмерз?
Епін, або бурштинова кислота, і прилипач якийсь
У персика зав'язі ,які були нижче 40см теж вимерзли.
Бляха муха,всі абрикоси вимерзли,якщо ще персики забере то вообще глобальне горе буде😢
👍💪✌
Дима Ткаченко проводил эксперементы по укрытию от заморозков- агро волокно не держит Пленка само лучше
Яка пльонка?
Я просто ще неоткопував в прошлому році открив 6 Травня в цьому планую откривать 11 Травня.
Не проросла ще брунька?
@@grapes-and-gardening Проросла половину пообламував такщо проріджувати неприйдеться.
У мене понад 300 кущів.
Моє перше правило, не спішити підв'язувати лозу.
Друге правило укривати сіном або свіжокошеною травою, і все буде добре сіно легке і тепле, почки не ламаються, ніякі шіфери шіфери і плівки не потрібні. Може комусь це 8:35 допоможе.
Без траншей?
@@grapes-and-gardening да, без траншей, просто на землі.
Это укрытие до одного места, только на землю укладывать и накрывать непрозрачной плёнкой.
в мене під двома слоями мішків половина бруньок на деяких сортах вимерзла-а от соляріс немав чим вкрити і на ньому надиво незмерзло нічого,ніодин кущ непостраждав хоча деякі пагони до 5 см вже.деякі американські сідліси теж без ушкоджень-коротше висновок такий що рулить правильна селекція і це наше нашестя новиок на 99,99%сміття котре нестійке нідочого і потребує відбраковки.гф що гине від подиху і потребує тону добрив,пів тони фунгіцидів і три рази в день уваги для мене є хламом.
Гарне спостереження, подивлюсь що до чого і буду відбраковувати також
А якщо свічкою пригріти?
Будете цілу ніч тримати свічку?)
@@grapes-and-gardening чому тримати? Поставити на землю а зверху укриття з агроволокна. Але саме краще то тунелі як у попченка виноградаря з білорусі
@@склади-р8о попченка не згадуйте і не дивіться, він вважає що ми заслужили щоб на нас напали
@@grapes-and-gardening незнав. Він мені завжди був неприємний
Сьогодні і нас прихопило😢. Вимерз….
така сама фігня що робити вони відновлятся?
Все залежить від сорту, деякі не пускають цвіту з бруньок заміщення
@@grapes-and-gardening киш миш юпітер!еле в мене є прищепи в баночці іх можна привити?
😢😢😢
Нічого)
Горе, велике горе ((( Київщину пронесло
Те що в нас в країні це горе. Сусід недоумок це біда. А заморозки то неприємність)
Дякую за співчуття!
Картон гофрований дуже непоганий утеплювач. Бо має порожнини в гофрі. Головне щоб без опадів
Як опади то заморозку нема
Дякую! А якщо вкривати целофановою плівкою - має порятувати, я так думаю.
Целофан не допомагає, майже ніколи
Закрив по боках і мені плівка допомогла
Нічого
Автор видео не разбирается что такой радиационный и адвективный заморозки, советую изучить эту тему и избежмте вымерзания винограда на 100%. Накрывая прозрачным материалом вы усиливает заморозок!
Тобто, якщо було вкрите чорним агроволокном, то можна було б минути такого наслідку?
Виглядає що це троль
@@vitalii8822 так ви вірно зрозуміли, тільки обов'язково на землю класти або ще краще в траншеї нижче рівня землі.
@@grapes-and-gardening залуполь
@@vitalii8822 если мы накроем плёнкой прозрачной и ёще на земле будет мульча или трава мы усилим радиационный заморозок потому что он образуется на непрогретой почве и в условиях без проветривания. Я это испытал сам укрыв виноград на земле прозрачной плёнкой, под плёнкой вымерзли даже с рукавами а неукрытый виноград вообще не пострадал, как то так. Поэтому идеально чтоб виноград укрывался в траншее глубиной сантиметров 25 укрытый спандбоном и да ниже уровня почвы можно укрывать и прозрачным заморозок ниже уровня земли не образуется земля всегда теплее.
10 років на зиму ложу лозу на землю і накрываю шифером і так у мене зимує виноградні лози .Живу га північному заході м.Ізяславі .На 98 %зберігається добре.. чим пізніше откриїш на весні тим коще
Бровари все було норм,без укриття.
Лайк