Samodzielna Budowa Domu cz.1 4 lata

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 25

  • @MarcinWi
    @MarcinWi 7 หลายเดือนก่อน +5

    Kierownik budowy na koncu najwazniejszy 👍

    • @kk-it1pt
      @kk-it1pt 7 หลายเดือนก่อน

      Ja myślę ze tak jakaś łapówa poszła :D

    • @mareks8167
      @mareks8167 หลายเดือนก่อน

      I jak to kierownik zawsze musiał wyszukać problem😀

  • @smilingjoker6802
    @smilingjoker6802 7 หลายเดือนก่อน +2

    masz jaja żeby startować do takiego projektu, sub leci czekam na drugą część :D

  • @luigi7130
    @luigi7130 7 หลายเดือนก่อน

    Podziwiam.
    W życiu nie rzuciłbym się na taki projekt.
    6x10, parter plus pietro i w moment masz SSZ.

  • @jlatkiewicz
    @jlatkiewicz 4 หลายเดือนก่อน

    Powiem tak, że szacun! Jednak rozpoczynając taką pracę trzeba mieć czas i narzędzia. Widzę gdzieś pod koniec filmu wózek widłowy lub coś w tym rodzaju. Dodatkowo pomocnik musi być. Trudno znaleźć czasami kogoś na czas, który mi odpowiada! To są takie problemy, które zawsze będą. Ale podziwiam samozaparcia. Zaoszczędzona ponad połowa kosztów.

  • @PawezMazur
    @PawezMazur 7 หลายเดือนก่อน

    Brawo Ty. Również samodzielnie buduję, ale łatwiejszy projekt. Również z wieńcem na fundamencie. Filmik z fundamentu jest u mnie. Powodzenia

  • @Marynika1412-L
    @Marynika1412-L 7 หลายเดือนก่อน

    Do odważnych świat należy.
    Dla takiego Inwestora🧸,
    to aż chce się pracować.
    Trzymam kciuki.

  • @wojciechzaremba4988
    @wojciechzaremba4988 6 หลายเดือนก่อน

    gratuluje!

  • @13abarth13
    @13abarth13 4 หลายเดือนก่อน

    Fajne streszczenie budowy, jedynie kanał zrobił bym dalej od ściany bo i tak nie używa się go codziennie i w zasadzie to nawet moze byc na srodku a masz duzo miejsca w okolo samochodu.

    • @DominikWr
      @DominikWr  4 หลายเดือนก่อน

      @@13abarth13 Tak to dobra rada. W moim przypadku brałem pod uwagę możliwość zostawienia auta na kanale na miesiąc bez stwarzania uciążliwości na drugiej połowy garażu, mimo to zgadzam się jest blisko ściany.

  • @zrobsesam7398
    @zrobsesam7398 7 หลายเดือนก่อน

    Pelen podziw. Grayulacje i trzymam kciuki. Tez juz jade z budowa u siebie sam z pomoca taty. Jak masz chec zajzyjndo mnie na kanal jak wykonaleł szalowanie, zbrojenie i zalanie stropu. Pozwodzenia i pozdrawiam. Sub polecial👍

  • @silwanussilwanus2834
    @silwanussilwanus2834 4 หลายเดือนก่อน +1

    10 / 10 😊😊😊😊😊

  • @Zimny913
    @Zimny913 4 หลายเดือนก่อน

    Hej, jak tego dokonałeś, że nie zapłaciłeś za odrolnienie ? Ja mam klasę działki V i VI, boje się o koszta odrolnienia :(

  • @renata1185
    @renata1185 7 หลายเดือนก่อน

    Z tym fundamentem to faktycznie wygląda jakby kogoś fantazja poniosła. Zaskoczyło mnie to, bo patrząc na projekt, wydawałoby się, że fundament będzie zbliżony do prostokąta, ewentualnie z prostą ścianką w środku. A to pewnie podniosło koszt geodety?

    • @DominikWr
      @DominikWr  7 หลายเดือนก่อน

      Za tyczenie ław drutowych niby liczy się od każdej osi. Ja się dogadałem na kwotę 1000zł miałem wytyczone 4 osie od których przeniosłem sobie wymiary kolejnych osi i krawędzi ścian (dla murowania pod sznurek).

  • @michajarek7200
    @michajarek7200 7 หลายเดือนก่อน

    możesz wypowiedzieć się na temat wiercenia własnej studni ? sam obejrzałem chyba wszystkie filmy na you tube i będę chciał wiercić w lipcu taką, a nie powiem bo boję się z to zabrać

    • @DominikWr
      @DominikWr  7 หลายเดือนก่อน

      Możliwe że nagram o tym osobny film. Wszystko zależy od warunków gruntowych jakie ktoś ma. filtry powinno się stawiać na głębokości wystąpienia żwiru i oczywiście wody, piasek będzie zatykał filtr i instalacje. Może to być pierwsza warstwa wodonośna druga lub trzecia. Rury kanalizacyjne jako rura osłonowa słabo się sprawdza bo na większych głębokościach nie ma jak tego wyrwać bo to nie może zostać w ziemi. Nawet jak robi sie studnie pod pompę zanurzeniową a nie ssącą wtedy rura osłonowa jest wyciągana a rura docelowa pod pompę zostaje w ziemi, dno rury musi być zamknięte a po bokach mamy siatkę. Warto na mapie sprawdzić wysokość n.p.m strumienia/rzeki w okolicy względem naszej działki da nam to pogląd jak głęboko może być pierwsza warstwa wodonośna lub zapytać sąsiadów czy mają studnie i jak głęboko. Z każdej warstwy można czerpać wodę tylko w innej technologii i z inną wydajnością. Jest taka warstwa drobnego piasku, która się nie oddziela od wody robi się kisiel ta warstwa nie nadaje się na postawienie filtra tak samo glina musi być to warstwa dobrze przepuszczalna czyli gruby piach i żwir. Na jakiej to będzie głębokości tego ci nikt nie powie.

    • @michajarek7200
      @michajarek7200 7 หลายเดือนก่อน

      @@DominikWr miejsce studni jest na 184 n.p.m a rzeka która płynie 100 metrów od mojej działki jest na 173 n.p.m, myślę że całkiem dobrze. Sąsiedzi nie mają studni niestety, ale kolega ze wsi obok ma studnie na 7 metrów wykopaną i używa jej do picia, w okolicy same piaski i natura 2000. Nie chce mi się podłączać pod sieć bo 5 tyś mi powiedzieli za przyłącze, więc wolę najpierw zaryzykować i wykopać samemu, jak nie pukanie to chociaż próbowałem 😁 rury raczej kupię specjalnie pod studnie bo kanaliza to najgorszy plastik. Dzięki za odpowiedź i powodzenia w budowie domu

    • @daniielsPL
      @daniielsPL 3 หลายเดือนก่อน +1

      U mnie ziemia gliniasta, zdarzało się że na wiosnę woda podskórna była na 1m, a jak w czerwcu kopałem to na 6m dopiero zaczynało robić się pierwsze lustro. Próbowałem metoda Kamila (wąż z zaworem zwrotnym, później wynająłem wiertnice ręczną. Finalnie przerwałem z opcją że wrócę do tematu kiedyś, a teraz wykonałem przyłącze. Reasumując - jak nie masz samego piasku lub wody od 3m to potwierdzam, że pracy dużo, a glina to już oporowo daje.

  • @epolpier
    @epolpier 7 หลายเดือนก่อน

    4 lata do takiego stanu to jeszcze z 10 i bedzie zrobione...

  • @inspired_by_bimmer267
    @inspired_by_bimmer267 7 หลายเดือนก่อน

    a co z ratingiem emisyjnosci budynku??wiesz juz jaki bedziesz spelniac?Pomysl nad tym by pozniej sie nie okazalo ze bedziesz musial wpakowac nastepne €50k by go docieplic,okna wymienic,pompa ciepla itp.Nie wiem jak w Polsce ale tu mam juz drugi dom w Irlandii i od 17lat musimy spelniac eko normy i miec taki rating budynku.60 punktow gosc sprawdza ci wdomu by zejsc z ratingiem jak najnizej czyli od G najgorszy do A1 najlepszy.U siebie mam B2.Obliczy ci ile bedziesz zuzywal rocznie kWh/m2/rok jak i ile kgCO2/m2/rok .A taki rating emisyjnosci to wejdzie wam w Polsce na 100%.

    • @DominikWr
      @DominikWr  7 หลายเดือนก่อน

      w projekcie było 70kWh/m2 ale nie była uwzględniona zmiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną (rekuperacje) oraz okna 3 szybowe. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Z tego co pamiętam to projekt mieścił się na nowe zasady po 2021r. Przy odbiorze budynku trzeba będzie zrobić inwentaryzacje całości na nowo przeliczyć metry użytkowe oraz klasę energetyczną. Buduje z myślą aby dom był zbliżony do domu pasywnego. Nie chce jednak dawać 20cm styropianu ponieważ to nie przekłada się na realne oszczędności. Wole te pieniące wydać na gruntowy wymiennik ciepła bez przeponowy do rekuperacji aby poprawić komfort w domu.

  • @Dokap14
    @Dokap14 7 หลายเดือนก่อน

    W jakiej klasie energetycznej będzie ten dom ponieważ mam wrażenie, że dostosowanie go do niskiej klasy energetycznej będzie kosztowało więcej niż budowa domu według technologii, którą Pan stosuje😆. Unia zwariowała. Jeśli ktoś stara się wybudować dom samodzielnie aby oszczędzić pieniądze to będzie musiał wydać kupę kasy na ekologię aby był nisko emisyjny .

    • @DominikWr
      @DominikWr  7 หลายเดือนก่อน

      nie przeliczali mi jeszcze poprawnie klasy energetycznej projektowy już nie będzie aktualne. cały dom będzie w podłogówce i z rekuperacją oraz GWC. Przewidziany piec kondensacyjny.