Перевага 8ми рамкових і як взяти мед з садів.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025

ความคิดเห็น • 60

  • @ВолодяПшеничнюк
    @ВолодяПшеничнюк ปีที่แล้ว +2

    Дякую за відео, будласка поділіця розмірами!

  • @ОлександрКравченко
    @ОлександрКравченко ปีที่แล้ว +4

    Доброго ранку! Помічник ваший пухнастий ,прото чудо! Він має стати талісманом вашої пасіки!!! ВАМ ТАКОЖ ДОБРА ТА МИРНОГО НЕБА !!!👍👍👍🐕

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Дякую навзаєм, хай вам щастить.

  • @ВолперВолпер
    @ВолперВолпер ปีที่แล้ว +1

    Дякую за цікаве відео . Тоже пробую восьми і шести рамочні . Не все виходить , але цікаво , напрацьовую методу для свого регіону . Оператору привіт , піддивився секретний знак для паузи 😊 .

  • @СергійУшаков-л7р
    @СергійУшаков-л7р ปีที่แล้ว +5

    Доброго дня ! Слава Україні !!!
    Я цю систему пробував теж , але мені не сподобалась , якщо тримати по 10 рамок 230 - 4 корпуси , або 8 рамок - 5 корпусів ... то краще на 300 рамку три корпуси . ( Це на мою думку )
    Із садів і верби щоб взяти мед потрібні в зиму дуже потужні сім'ї , щоб працювати корпусами а не по рамочно то краще гніздо 300 і магазини 145 зверху .
    А 230 - система Рут дуже потужна для промислової пасіки і на великі медозбори, якщо пасіка стаціонарна і велика то ця система не підійде -( це моє бачення).
    Але як хочеться то спробуй .
    Повторюсь що це моя думка і я через це пройшов - з цією системою треба працювати всі корпуси 230 і їздити шукати потужні взятки .( Система для здорових взятків).
    Для стаціонара як на мене то краще гніздо 300 на 10 рамок і все з верху під мед 145 магазини .
    (( Але для мене краще вузько високе гніздо )) - це або український з наставками , або альпієць . ( З всіх систем що я перепробував остановився на Альпійці - це ти добре знаєш )- ні в якому разі я тебе не хочу збити з твоєї думки - але в тебе таких вуликів мало і казати що вони в твоїй місцевості найкращі - зарано . ( Все-таки в зимку спина гола і прохолодна і коли бджоли доходять до верху їм треба двигатись по холодному меду у най холоднішу зону вулика .( Подумай - не роби поспішних висновків ).
    Я в цьому році дуже багато тобі покажу як я працюю з своїми двома системами - дуже все легко і просто . Не поспішай - в тебе є з чим і в чому працювати .( Треба якось зізвонитись - є про що поговорити ).
    Здоров'я , перемоги - миру , добра , гарної зимівлі .

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Миру добра і процвітання нашій Україні Божого захтсту нашим воїнам. Я розумію тебе я альпійці так тримав накидав корпусів і мед качав дійсно в них меду більше, в мене більше 15 систем і для душі 8ми рамкові рута, я планую роширити пасіку 200 альпійців буде проблема , хоча брат каже що краще альпійці, поживемо буде видно обов'язково зателефоную, зараз завал, Хай береже тебе Бог і твою родину.

  • @solodkipeper7205
    @solodkipeper7205 ปีที่แล้ว +2

    Найшло прозріння. Визнаю, був не прав коли критикував.Більше небуду.Побільше би таких блогерів як Ви.

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Дякую за розуміння, але я не проти критики, якщо щось не так кажіть, хай вам щастить.

  • @SergiyFrolenko
    @SergiyFrolenko ปีที่แล้ว +2

    Вітаю! Більшу частину свого пасічникування, тримав бджіл в 10 рамкових Фальцевих, система Рута. На сьогодні найбільше подобаються також 8 рамкові і Безфальцеві 🐝👍 Хай щастить, та мирного неба 🕊🙋‍♂

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Дякую приємно коли є однодумці.

    • @SergiyFrolenko
      @SergiyFrolenko ปีที่แล้ว

      @@Пасікавяру До переліку однодумців, сміливо можна додати і мою дружину. Аж позаминулого року, вона мені сказала - Десяти рамкові фальцові вулики, будеш підіймати сам - бо допомагала знімати в разі необхідності повномедні корпуси, спробувала і Безфальцеві, але теж на 10 рамок - Її вибір впав на 8 рамкові і Безфальцеві. Це також можна додати до плюсів 8 рамкових.

  • @A-I-V26
    @A-I-V26 ปีที่แล้ว +1

    Було б цікаво почути по інших системах як працюєте, а це було б чудово подивитись, дякую! А 8 рамочник це також чудово , але зимівля і ці переходи бджіл це маленька проблема а так система цікава

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      В більшості вже в грудні в другому корпусі, другі системи трохи прощі покажу вже в роботі ,смисл один наростити і уникати роїння і щось качати, весною покажу 2х корпусну, з магазинами. Хай вам щастить.

  • @ПетроГолосний
    @ПетроГолосний ปีที่แล้ว +1

    Щоб були перевагі на весняний медозбор,сім'я була сильна12рамок,а зверху 8рамок 145 магазін і тоді будуть перевагі.за короткий час занисуть.із окації мед. І не тільки.дякую і здоров'я і хочу почути щось нове.що ніхто не чув про медозбор.

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +2

      Дякую . Різні системи працюють якщо їх відшліфувати під свої медоноси, хай вам щастить.

  • @Rogovapasika2022
    @Rogovapasika2022 ปีที่แล้ว +3

    Найбільша перевага - легший у дереві, але навіть у холодну пору зими чи весни треба кілька корпусів. Мій знайомий відмовився від цієї системи: часто бджоли взимку не переходили у верх, на медозборі треба підставку під ноги щоб дістати, роботи більше в півтора рази... додам, що везти на кочівлю чи з неї кілька корпусів марудно. А ранній мед краще брати альпійцями чи піврамковою надставкою.... Є в мене "Чому 10-рамочник" - оце дійсно універсальний вулик, особливо у піні! Але кожен обирає своє

    • @ДенисГрабченков
      @ДенисГрабченков ปีที่แล้ว +1

      Не переходять часто то це вже із-за збільшеного простанства між рамками верхнього і нижнього корпусу. Якщо все по госту то нормально переходять. Ще впливає сила сім'ї. Якщо слабкій сім'ї залишити десять рамок внизу і відповідно в верху то теж можуть не перейти. Потрібне звуження гнізда до 7 рамок і тоді перейдуть. Якщо є наміри запустити в зиму геть слабку сім'ю то в листопаді залишають лише один медовий корпус. І в одному корпусі теж чудово зимують

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Згоден але буває я то глянув і прилягло до серця так мені і 8ми рамкові. Хай вам щастить.

  • @Юрій-ч1о
    @Юрій-ч1о ปีที่แล้ว +3

    Можна, можливо можна, а може і зароїться на садках...теорія. покажіть нам мед з садків. Все теж саме можна зробити у 12 рамковому вулику. Піджали і дали надставку. А тут треба постійно корпуса тягати, той на верх, той на низ... Гніздо має бути в ОДНОМУ корпусі, а зверху чисті рамки під мед. Це сучасний стандарт, це найбільш практично.

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +2

      На садках ніколи не зарояться якщо будемо живі і здорові і буде погода квітневий мед покажу, якщо погода буде на вербу також, і яж не проти кожен робить так як вважає за потрібне.

  • @СтаниславБернацкий-к9к
    @СтаниславБернацкий-к9к ปีที่แล้ว +1

    ❤❤❤

  • @Mykola_Fedchenko
    @Mykola_Fedchenko ปีที่แล้ว +7

    Попробуйте український корпусний вулик як у мене і непотрібні оті танці з бубном.

    • @Mykola_Fedchenko
      @Mykola_Fedchenko ปีที่แล้ว

      @@ОлександрКравченко У мене лише на теплий занос.

    • @solodkipeper7205
      @solodkipeper7205 ปีที่แล้ว +3

      Лайк за танці з бубном

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +2

      В мене є 12р далі магазини є 8ми рамкові корпусні, для мене рута краще.

    • @Mykola_Fedchenko
      @Mykola_Fedchenko ปีที่แล้ว +1

      @@Пасікавяру Я раджу,а вибирати Вам.

  • @Вадім-е5д
    @Вадім-е5д ปีที่แล้ว +3

    Нічого собі у вас сім'ї,що ставите на кінець квітня під час ріпаку 4 корпус😮

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +2

      Не всі якщо сім'ї розказати то можна на ріпак можна і лишній покласти.

  • @ГОСУДАРСТВОБАШКИРИЯ
    @ГОСУДАРСТВОБАШКИРИЯ ปีที่แล้ว +10

    Ні вулик, ні порода бджіл ролі не грає.
    Накачає меду більше той , хто садитиме щорічно тисячі медоносних дерев.

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +2

      Це взагалі супер, дійсно медоносна база це на першому місці, пітримую клич саджаю медоноси.

    • @ГОСУДАРСТВОБАШКИРИЯ
      @ГОСУДАРСТВОБАШКИРИЯ ปีที่แล้ว

      @@Пасікавяру за один вулик сто вирощених акацій !
      Вперед !
      Я свої 15 тисяч посадив .

  • @malex7777
    @malex7777 ปีที่แล้ว +1

    100+ вуликів ппс Самер 40 мм восьмирамочники Дадан і Рут дуже подобається ❤

  • @ДенисГрабченков
    @ДенисГрабченков ปีที่แล้ว +1

    І ще я вам так скажу що терлі вулики ппс або ппу на 8 рамок недоцільно тримати тому що бджоли в терлих вуликах гарно переносять зниження температур. Яка найголовна задача весною для рута це своєчасно зробити ротацію корпусів або підставити другий корпус зверху. Тут не треба спішити. Треба дочекатись великої масси бджоли в корпусі і переглянути прогноз погоди на 10 днів. Щоб не було різкого похолодання і тоді можно робити ротацію, а якщо корпус один підставляти наверх другий корпус. В такому випадку отримаємо вибуховий розвиток. Для деревяних вуликів це вкрай важливо бо несвоєчасне розширення приведе до просідання сімї. В теплих вуликах це не так скажиться і помилка бджоляра з розширенням може і не сказатись на розвитку. Підстановка корпусів вниз це приторможування розвитку в любому випадку. 8 рамник теплий гірше ніж 10трамник бо буде більше корпусів а розвиток той самий. Крім того на соняхі у 8 рамнику недоцільно закривати матку в одному корпусі бо нехватає місця під засів. Два корпуси вже багато. А в 10 рамковому хватає одного корпусу для матки. Інші використовуються під мед

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      В чомусь ваші думки співпадають з моїми я згоден звами а вчомусь і ні якщо тепла погода можна і зверху а якщо уже потрібно розширювати і не має погоди то краще вниз покращується погода і матка опускається.

    • @ДенисГрабченков
      @ДенисГрабченков ปีที่แล้ว +1

      @@Пасікавяру якщо багато бджоли в теплих вуликах то незначне похолодання не скажиться. Якщо похолодання на довго то треба перечитати і потім ставити але зверху. Матки весною не дуже люблять сходити на низ. Та підстановка вниз не дасть розвитку коли буде холодно в любому випадку. А коли потепліє вона може і піде вниз але неохоче і розвиток буде уповільненим.

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      @@ДенисГрабченков в нас в квітні може бути дуже тепло але холод повертається і щоб не увійшли в ройку ліпше роширити корпус під низ у дуплі розвиток вниз.

  • @vltv7971
    @vltv7971 ปีที่แล้ว +1

    Останнім часом набирають популярності шестирамочники. Цікаво, що б ви сказали про цю систему.

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +3

      Я взагалі не можу сказати, тут 8ми башні а 6ти, серце прикипіло до 8ми, вибачте.

  • @МихаилКара-к8т
    @МихаилКара-к8т ปีที่แล้ว +1

    Восмирамочник и, вообще,любой улей создан для удобства пчеловода,но никак не для удобства жизни пчел.
    У пчелы задача размножиться и сохранить себя в неблагоприятные погодные и медосборные условия,но никак не содержание пчеловода и его семьи .

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Чому ви так думаєте 8ми рамкові найбільш приближені до дупла.

  • @АлексейАлексеевич-н8ю
    @АлексейАлексеевич-н8ю ปีที่แล้ว +1

    Ну так і є " з липи не має меду" а от " липового вистачає" 😂 тут вже не доколупатись до продавця.

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Тут не зрозуміло підійдуть на базар і липовий є на липі такий гул, пасічники виїжають на липу є привєси

  • @ДенисГрабченков
    @ДенисГрабченков ปีที่แล้ว +4

    Абсолютна невірна робота на рутах. Розширення вниз гірше ніж розширення вверх і в рощріз. Найкращий для мене варіант такий. З весни нижній корпус забирається взагалі. На садки другий корпус зверху який дуже швидко освоюється. На ріпак третій корпус в розріз. І всі інші тільки в розріз. Ці всі розширення вниз не ефективні. Перевірено

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Можливо, мені ваша думка сподобалася обов'язково спробую, дякую.

    • @OleksiiKorshykov
      @OleksiiKorshykov ปีที่แล้ว +1

      Ви пишете - на ріпак третій корпус в розріз...А навіщо матці три корпуса під засів і як потім відкачати рамку з медом, якщо там навіть трохи розплоду? Краще поставити на другий корпус решітку і зверху третій пустий корпус під мед

    • @ДенисГрабченков
      @ДенисГрабченков ปีที่แล้ว +2

      @@OleksiiKorshykov ну я ж не пишу всю технологію. Так при постановці третього корпусу ставиться ришітка на другий корпус. Мед і печатний розплід знаходиться над оишіткою. Якщо пасіка невелика рекомендую третій корпус ставити з використанням порамочної роботи. Тобто перебрати два корпуси і забрати за решітку печатку і мед. Відкритий розплід і матку опустити в нижній корпус. Другий в розріз поставити з сушниною і вощиною вперемішку

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      @@OleksiiKorshykov на медозбір матку в низ, йй достатньо під розплід 8 рамок.

    • @OleksiiKorshykov
      @OleksiiKorshykov ปีที่แล้ว +1

      А що думаєте за 6 рута? Щоб зимували на двух корпусах,а потім весною - перший варіант убрати нижній корпус і положити решітку, наверх корпус під перший весняний мед.Можно під корпус з розплодом поставити корпус з вощиною.Або залишити на двух розплідних 6 рамочних корпусах,а зверху решітку і пустий корпус.

  • @ФедорИмбери
    @ФедорИмбери ปีที่แล้ว

    С садив неколы в жети не хто небрав мед неросказуйте сказкы ну може сахару влыть тры литры

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      Дасть Бог будемо живі і здорові, і буде погода побачимо 2 , 3 рамки магазиних це реально.

    • @ФедорИмбери
      @ФедорИмбери ปีที่แล้ว +1

      Ароэвитее выкачать все и кормить пчеловод цёго неколы незробе а рвачи може

    • @Пасікавяру
      @Пасікавяру  ปีที่แล้ว +1

      @@ФедорИмбери я ж не кажу що я качаю ви слухайте , це реально. Якщо в гнізді пусто хто останнє забирає можна позначити рамки а потім відкачати.

    • @bohdanbim8724
      @bohdanbim8724 ปีที่แล้ว +1

      В мене батько при сприятливій погоді завжди качав мед з садів. З 50 вуликів було від 6 до 10 бідонів весняного меду. Чим більше було теплих днів, тим більший був взяток. Але основний мед був з основного взятку. На зиму цукром сімї не закормлював, тільки на меді зимували. Для нарощування бджіл застосовував електропідігрів і стимуляцію сімей по пів літри сиропу на травах через день.Бджоли утримувалися в лежаках на українську рамку (вузько-високу) на 38 рамок з двома льотками і з двома матками і з магазинними надставками на 145 рамку. Перед взятком витягувався вкладиш в перегородці і сімї обєднувалися. Але були холодні роки коли нічого не качали. Тоді боролися з роїнням, робили відводки. Матки батко виводив свищеві від хороших сімей. Смак і запах весняного меду досі памятаю. Зараз цим не займаюся, перейшов на багатокорпусні Рута, не можу постійно знаходитись на пасіці і слідкувати за погодою, бо при найменшому недогляді нарощені навесні сімї швидко переходили в ройовий стан.