Наліт на матку, 100% протироєвий метод.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 23

  • @ЮрійТимкович
    @ЮрійТимкович หลายเดือนก่อน +1

    Хороший батько, заінтересував сина, прививає любов до бджіл.
    Побільше таких батьків, і наша країна швидко розквітне.
    Велике спасибі батькові ❤❤❤.

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน

      @@ЮрійТимкович ❤️❤️❤️🤝🤝🤝

  • @restorationstudio9055
    @restorationstudio9055 หลายเดือนก่อน +2

    Дуже довго розказуєш.

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน +3

      @@restorationstudio9055 зима на вулиці, поспішати нікуди 🤣🤣🤣.

  • @katyaolofinska7009
    @katyaolofinska7009 หลายเดือนก่อน +2

    🎉🎉🎉🎉

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน +1

      Привіт!✌️✌️✌️🐝🐝🐝

  • @Віталій-р2р
    @Віталій-р2р 21 วันที่ผ่านมา +1

    З похожим смилом бачив відео у одного пасічника. Але він проводив цю операцію в лижаку. Вулик поділений перегородкою. Відділяв за перегородку молоду бджолу з маточником, а на головний взяток заберав перегородку і обєднував в одну сімю. А матка лишалась яка сильніша. Як вам такий метод?

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  21 วันที่ผ่านมา

      @@Віталій-р2р Це той самий метод "наліт на матку"... Значення не має чи це окремий вулик, чи через глуху прегородку. Забрав за перегородку розплід, маточник, а на старому місці залишається стара матка, до неї повертається льотна бджола. Що відбувається далі на старому місці? Молодої бджоли не стало, розплоду не має, або його мало і він відкритий, в сім'ї складається враження що рій вийшов...( В ройовий стан заходить не матка, а бджола). Поступово сім'я повертається до робочого стану...
      Об'єднання на головний взяток:
      на мою суб'єктивну думку, краще самому вибрати яка матка краща та продуктивніша, тому що після бійки може залишитися матка пошкодженою ( з пошкодженою лапкою, крилом і т.д.)

    • @Віталій-р2р
      @Віталій-р2р 21 วันที่ผ่านมา +1

      @bdjolunaroduna дякую вам за таку інформацію. Не знав,що це так називається (наліт на матку). Але правільно буде оставити молоду матку чи дивитись по яйцекладці? А ви мали справу з лижаками чи у вас всі корпусні?

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  21 วันที่ผ่านมา

      @@Віталій-р2р будь ласка! Якщо молода норм. працює краще залишити її. Працюю з корпусними, так склалося. Коли планував свою пасіку, було в наявності близько 30 лежаків від батькової пасіки, але ними не працював, тому що вони не вписувалися в основну концепцію моєї пасіки-моя пасіка має бути мобільною, кочовою. Лежаками не маю змоги переїздити, за сезон пасіки може три-чотири рази переїжджати, в мене геть слабка медоносна база а сім'ї на головний взяток потрібно нарощувати... Лежак сам по собі не поганий для певних завдань, простий в обслуговуванні, але потрібно мати умови щоб досягати успіхів.

  • @Swetmiru-i7u
    @Swetmiru-i7u หลายเดือนก่อน +6

    Зимою дуже легко боротися з роїнням. Всі методи підходять.

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน +2

      @@Swetmiru-i7u Ви безперечно праві!!!🤣🤣🤣. Я оцінив ваш гумор! 👍👍👍

  • @pashalucky637
    @pashalucky637 หลายเดือนก่อน +2

    Цей метод для тих у кого до 5 вуликів, і немає потреби збирати багато меду. Відводки на ройові маточники це шлях до розведення ройових сімей. Досвідчені пасічники це знають. Тому краще купити декілька маток у професійних матководів і будуть і сімї сильні і мед буде. Або самому вивести маток від кращих сімей.

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน

      @@pashalucky637 не можу з вами повністю погодитися. З власного досвіду можу сказати що не завжди роєві маточники, передають спадковість до роїння - це перше.
      2. Об'єднавши на головний взяток ці всі відводки та сім'ю яку ми поділили під час роєвого стану, ви будете приємно здивовані силою цієї сім'ї на взяток.
      3. Я не описую цей підхід, як метод розширення пасіки, головна суть та мета даного способу - не відпустити рій та вивести сім'ю з роєвого стану.
      4. "Самому вивести маток від кращих сімей" - це як??? Від сімей в яких матки ф1, ф2??? Чи від сім'ї в яких матка шз? Якщо перший варіант, то такі матки нічим не будуть кращими за тих роєвих.
      5. Сім'ї рояться всі... Всіх порід, всіх маток і свищових, і роєвих, і тих. зміни - головне забезпечити їм благополучні для того умови.

    • @ВасилийВасильев-ч8в
      @ВасилийВасильев-ч8в หลายเดือนก่อน +1

      Досвічені пасічники взагалі на маток не звертають особливої уваги і це ніяк не впливає на кількість меду. Маю майже 150 бджолородин, качаю від 8-ми до 10-ти тон, бувало й більше. За 40 років не купив жодної матки і не збираюсь цього робити, бо кращої матки як самі бджоли, в великій сильній сім'ї, мені не виведе жоден "матковод" в своїх коробочках зі жменею бджіл. А всі балачки про їх гарні матки, з фантастичними якостями, це лапша на вуха, щоб дерти гроші з недосвічених, за свої "цінні" і породисті матки. Все залежить лише від пасічника. Бо з безпородних бджіл кількість меду така, що не встигаєш викачати.

    • @ВасилийВасильев-ч8в
      @ВасилийВасильев-ч8в หลายเดือนก่อน +1

      До речі, ройовий стан від ройових маток, це теж видумки, бо бувають роки коли на 150 сімей, за літо, виходить лише 2-3 рої.

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน

      @@ВасилийВасильев-ч8в не можу стверджувати, але спадковості роїння від роєвих маточників теж не помічав, були окремі випадки, але тоді роїлися і не роєві. Більше помічав що рояться абсолютно всі матки( молоді рідше ) і всіх порід- головне забезпечити їм для цього умови.

  • @ЖирнаБджола
    @ЖирнаБджола หลายเดือนก่อน +1

    Можна було сказати в двох словах ,забераєм ввесь розплід

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน +1

      @@ЖирнаБджола Даруйте пане! Можна що завгодно, можна в двох словах, можна в трьох, а я от не порахував скільки я сказав, вибачайте... Вам зручно в двох словах, а комусь в п'яти, маєте зрозуміти... Є така приказка: "він художник - він так бачить".

  • @ВасилийВасильев-ч8в
    @ВасилийВасильев-ч8в หลายเดือนก่อน

    От сядь сам і спробуй додивитись свій ролик до кінця. Напевне, на другій хвилині в тебе урветься терпець і ти перейдеш на інший канал, бо не чітко висловлюєш думки і дуже довго тягнеш різинку. Краще б читав з блокнотика.

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน

      Частково я вас розумію, по темпераменту я такий, що тут вдієш? Головна мета каналу - поділитись набутим досвідом та навиками, якщо комусь цікаво та корисно, він оцінить. Вам терпець вривається, іншим навпаки, всім одночасно не можна догодити.

  • @Віктор-е7ф
    @Віктор-е7ф หลายเดือนก่อน +2

    Ох ти і жуєш

    • @bdjolunaroduna
      @bdjolunaroduna  หลายเดือนก่อน +1

      @@Віктор-е7ф🫵 👍🤣 так, я такий...
      Насправді, коли є така ситуація на пасіці (тема що описую у відео), потрібно поспішати дуже уважно, інакше вся описана робота буде марною, метод не спрацює або спрацює частково. Важливо було не пропустити ньюасів, тому жував довго 😂😂😂, зате зазначив всі деталі успіху. Варто зазначити що ми записуємо відео без попередніх сценаріїв та одним дублем, все на імпровізації, тому не завжди виглядає ефектно, зате природньо.