DIY - Felújítás(Refact) - 9.Nap - Betonháló, Csőletekerés, nyomáspróba...

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 9 ก.ย. 2024
  • A videó első 2 percében látható gyorsítva a csőletekerés, a többi rizsa...
    Talán a legizgibb része a munkának a csőletekerés. Előre kell gondolkodni hogy hogyan, mettől-meddig, milyen alakzatban, osztással tekerjük le a csöveket...
    Ezt nem árt tervezni, számolni, nehigy nagyon meglepődjünk...
    Kivitelezés közben arra figyelni, hogy hova lépünk, hova tesszük a tekercset, hogy rözítjük, nehogy sérüljön cső.
    Időnként rápillantva a csövön megtalálható,hossz mutató jelölésekre. Ne legyen se túl rövid, se túl hosszú a kör... haladós, de nem beleszakadós. Csak odafigyelős, koncentrálós...
    Előtte pedig a betonháló fektetés, aminek a pikantériája, hogy a csaknem 2x5m-es táblákat kezelhető, ámde nem túl kis méretre kell vágni, miután ajtón keresztül kell kanyarodva, bevinni a szobába, figyelve hogy ne szúrjuk ki a technológiai fóliát feleslegesen...
    Letekerést követően pedig összeszerelve az osztót a csövekkel, s majdan a gépészettel, lehet feltölteni, légteleníteni a rendszert, s ellenörizni a csatlakozásokat...
    Ha minden rendben, próbanyomáson van a rendszer, nincs vízelfolyás sehol, lehet készülni a betonozásra...
    Lehet melegíteni... :)
    Zene: Smooth - I try
    • Smooth - I Try (FREE)

ความคิดเห็น • 20

  • @krisztianpolgardi9080
    @krisztianpolgardi9080 3 ปีที่แล้ว +3

    2. Azért ne használj 5 rétegű csövet (tudom olcsóbb kB 200 forint) mert 5 réteget kell átfűtenie a keringő víznek. A tervezők általában 35 fokra méretezik a víz hőfokát. Ennél a csőnél szerintem 45-50 fokos vizet kellene keringetni. Minimum 20 %-kal több energiát pocsékolsz el. A padlófűtés cső 350 forintért kapható. 1-szer tekersz padlófűtést. 1-szer akarsz betonozni. 1-szer szeretnél burkolatra költeni és amíg élsz vagy el nem adod addig fizeted az energiáért a díjat. Úgye?

    • @medigpool
      @medigpool  3 ปีที่แล้ว +4

      Nagyon köszönöm, hogy szíveden viseled a padlófűtésem sorsát, és biztosan jók is a padlófűtésre gyártott csövek is.
      Ez a videó nem recept, hogy kell padlófűtést csinálni... egyszerűen csak arról szól, hogy én hogyan csináltam. Se több, se kevesebb.
      Azt nem tudom, hogy melyik tervező milyen hőfokra tervez, a tervezéshez ők értenek...
      Köszönöm szépen, meg vagyok elégedve a végeredménnyel, a rezsiköltségemmel is.
      Az előremenő hőmérsékletem pedig 32 foknál nem szokik magasabb lenni, de általában inkább 27 fok. Ne haragudj meg, de az én tapasztalatom teljesen ellentmond annak, amit írtál.

    • @krisztianpolgardi9080
      @krisztianpolgardi9080 3 ปีที่แล้ว +3

      @@medigpool szia, elnézést kérek tőled, ha sértő volt amit és ahogyan írtam. Gondolom sok időt fordítottál arra, hogy miként készítsd el a fűtést az otthonodban. Ugyan úgy mások is így tesznek. Igyekeznek majd másolni, ellesni és információt gyűjteni videóból. A tiédből és máséból is.
      Nem tudom nektek volt olyan játék az iskolában, hogy egy mondatot sugot az első gyerek a másik fülébe és amikor a 25-ödik gyerek hangosan kimondta mennyire más lett a mondat? És emlékszel, hogy amit te hallottál az is más volt?
      Érted, értitek kedves olvasók?
      SEGÍTENI SZERETNÉK MÁSOKNAK.
      MÉGEGYSZER NE VEDD SÉRTÉSNEK.
      Mert, ha más nem szán annyi időt a kutatásra, mint te és csak látszólag hasonlót csinál ÓRIÁSI és VISSZAFORDÍTHATATLAN dolgok lesznek a fűtés rendszerében.
      Kérlek titeket kedves "majdénmegoldomolcsón" fűtesszerelők KÉRDEZZÉTEK minél többet, minél több mindenkitől.
      Visszatérve hozzád, ha meg vagy elégedve azzal ahogy működik a rendszer, jól érzed benne magad akkor nagyon sok mindent nem rontottál el. :)

    • @medigpool
      @medigpool  3 ปีที่แล้ว

      @@krisztianpolgardi9080 Semmi gond! Nem veszem sértésnek! Csak hát ilyen az internet, nem szabad elhinni semmit, senkinek. Hacsak nem hitelesített "információforrás" mondja/írja, jelentsen ez bármit is. Nem kell nekem sem elhinni mindazt amit mutatok, vagy csinálok. Mindenki járjon utána... És ugyan ez van Veled szemben is. Miért kéne elhinnem azt amit írtál? Az én információim teljesen mást mondanak. Az én "hiteles" infóm azt mondja, hogy pontosan ugyan úgy jó az 5-rétegű cső padlófűtésre, mint mondjuk a PP. Én elhiszem neked, hogy ha nem így van, és kész vagyok okulni, de csak akkor ha tudod igazolni, bizonyítani az állításod, feltevésed, hogy az ötrétegű cső, nem alkalmas padlófűtésre. Amit korábban irtál semmit sem bizonyít.
      Szerintem, nem rontottam el semmit a padlófűtés készítésének, azt csinálja, ami elvárható tőle. Az megint más kérdés, hogy 15 féleképpen máshogy meg lehetett volna csinálni a padlófűtést...

    • @krisztianpolgardi9080
      @krisztianpolgardi9080 3 ปีที่แล้ว

      @@medigpool szia, szerencsém van, hogy olyan szerelvényboltban vásárolok (20 éve Ferenczi szerelvény) ahol rendszeresen jártunk covid elött. Viega és rehau padlófűtés csőveire gondolok. Az 5 rétegű csővel szereltek ismerösömnél. Csőtermosztátott szereltek a csőre ami a szivattyút indította... Volna. Valami oknál fogva rézcsőröl álltak át az 5 rétegűre. Óriási hőfok különbség volt közte. Az 5 retegűnél 5 külön álló réteget kell átfűtenie. A tapasztalat azt mutatja hogy energiát veszitesz. Nem 1 hét alatt. Hanem 5-10 évről beszélek.
      Megoldottam az ismerösnél merülőhűvelyes érzékelővel.
      Nem gáz, hogy ezzel szerelted, csak drágább és lassabb a felfűtes. Függ a ház szigetelésétől is a történet. Mert, ha kiválóan van szigetelve akkor lassabban hűl, tehát később kapcsol a szobatermosztát, kevesebbet megy a kazán vagy hő előállító, kevesebb a számla.
      De azt ne felejtsük el, hogy tapasztalatot cserélünk. :)

    • @medigpool
      @medigpool  3 ปีที่แล้ว +2

      Szia Krisztián! Azt írod, hogy a rézcsőről váltottak ötrétegű csőre. Rézcsőhöz NE viszonyítsunk, mert annál jobb hővezető nem sok van, kb.1000-szer jobb a hővezetési tényezője, az Al-Pex csövekhez képest. Még jó, hogy gyorsabban reagált a rézcső a fűtővíz hőmérsékletének változására.
      Ha csöveket hasonlítunk össze, akkor fontos hogy milyen falvastagságúak a csövek, illetve, hogy a csőfal anyagának mennyi a(z eredő) hővezetési tényezője (W/mK).
      Azt mondottad, hogy a PP padlófűtéscső és az 5-rétegű cső között nagy különbség van hővezetésben, ezért NE használjunk 5-rétegű csövet.
      Nem igaz az, hogy az 5-rétegű cső rosszabb hővezető. Rossz érv, hogy "azért mert 5 réteget kell átfűteni". Teljesen mindegy hány réteget kell átfűteni a hővezetési tényezőt kell figyelembe venni, az a mérvadó.
      Az azért fontos, hogy ugyan olyan átmérőjű és falvastagságú csöveket hasonlítsunk össze.
      Ha utánanézünk, és összevetjük a hővezetési tényezőjüknek: pl. www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2000/szeptember/22-200009/131-j%C3%B3-lenne-tudni-hogy (102.oldal)
      láthatjuk, hogy alapvetően nincs nagyságrendi eltérés a csövek hővezetési tényezői között. k = 0,35-0,43 W/mK a szórás.
      (Igaz a táblázat nem ma készült, de az anyagok terén és a fizikában nagy áttörések nem történtek azóta sem.)
      A táblázatban padlófűtés csövek szerepelnek közöttük több 3 illetve 5 rétegű cső is.
      Tehát én nem látom, hogy miért is ne ötrétegű csövet használnék a jövőben is padlófűtéshez.
      Az ide tartozó gyártói dokumentációk, műszaki adatlapok, és szakirodalmi cikkek, publikáció sem ingattak meg ebben a hitben.
      Akit érdekel a téma, vagy kételkedik guglizzon, olvasson utána.

  • @istvanvarga4779
    @istvanvarga4779 4 ปีที่แล้ว +2

    Szia! A betonozásról nincs videó? Érdekelne a vastagság és hogy milyen beton lett bedolgozva?

    • @medigpool
      @medigpool  4 ปีที่แล้ว +1

      Szia! Következö videó, de csak time lapse ... 10 cm beton, ha jól emlékszem 0-16 sóder és 280-300kg cement per m3.

  • @sumisanyi
    @sumisanyi ปีที่แล้ว

    Helló, szeretném megkérdezni, hogy milyen vastagságú a vasháló? 4,5,6-os?
    Köszönöm

    • @medigpool
      @medigpool  ปีที่แล้ว

      4.2mmx150mmx150mm

  • @szabolcscvitko5454
    @szabolcscvitko5454 4 ปีที่แล้ว +1

    Nyomás alatt kell hogy legyen a rendszer mikor betonozzák??

    • @medigpool
      @medigpool  4 ปีที่แล้ว +1

      Érdemes nyomás alatt tartani, esetleges fizikai behatásoknak jobban ellenáll, nem nyomódik be... illetve ha valami károsodás, lukadás éri a csövet, rögtön kiderül...

    • @yotomi3994
      @yotomi3994 4 ปีที่แล้ว +1

      @@medigpool Az Biztos főleg mikor a kedves betonos vagy egyéb kollégák rátaposnak vagy kiszúrják megfúrják szándékosan vagy megtörik!

    • @PickCsaba
      @PickCsaba 4 ปีที่แล้ว

      Bubis hőtükör fólia?

    • @medigpool
      @medigpool  4 ปีที่แล้ว +6

      @@PickCsaba Padlófűtés alá én nem ajánlanám a buborékos hővisszaverő fóliát! A legolcsóbb, megfelelő vastagságú párafékező fólia megfelelő a célra. A buborékok miatt a hőszigeteléshez nem járul nagyban hozzá, elenyésző a 20cm EPS-hez képest. A hővisszaverés, pedig csak légrésben működik, itt a hővezetés dominál. Tehát sajnos padlófűtés, beton alá fektetve, mint technológiai fólia, semmilyen előnnyel nem jár. Jól néz ki és fényes, jó a marketingje. Van a hova ajánlott persze, alkalmazás függő, bizonyos feltételek mellett kihasználható az előnye. Nem én találtam ki, ilyen a fizika, és a következő cikk is erről számol be többek között: "A hőtükör fólia nem javasolt padlóba helyezve, hiszen ott hőátadás történik, nem hővisszaverés, mint födém szigetelés esetében." www.caleo.hu/hasznos-informaciok/padlofutes-futofilm-hoszigeteles/

  • @krisztianpolgardi9080
    @krisztianpolgardi9080 3 ปีที่แล้ว +1

    Háttal nem kezdünk mondatott én mégis. Hát ezt inkább ezt így ne.
    1. 5 rétegű csővel NE tekerd a padlófűtés.