Ez a lobbanáspont teszt úgy néz ki, hogy melegíted az olajat, méred a hőmérsékletet, miközben fölötte egy távolságra folyamatosan ég egy láng. Amikor az olaj párologni kezd a fűtés hatására, az oljpára az edény fölött elér egy koncentrációt, amit a folyton égő láng meggyújt. Amely hőmérsékleten ez megtörténik, az az olaj lobbanáspontja, ez a definíció. Semmi köze nincs a hamu tartalomhoz, tőle nagyjából független. Tehát a te kísérletedben amikor már gomolygott az olajpára (nem pontosan az, mert a hő hatására krakkolódik is), akkor ha ott lett volna fölötte egy láng, meggyulladt volna. Azért a kísérletedből kiderült, amit el is mondtál, hogy ezek a Motul olajok nem a kokszmentes égésben erősek, hanem a hőtűrésben. Én nyáron szoktam használni a Güde lombszívóba és a Hecht 163 fűkaszámba , mindkettő hajlamos a melegedésre, továbbá nem szokványos célra használom őket, a fűkaszával szalmát, a lombszívóval száraz lószart darálok. Mindkettő folyamatos, hosszú gázhúzással történik, sokkal jobban igénybe veszi hőterheléssel a gépeket. A Güde lombszívó ráadásul katalizátoros, bár kiheréltem.
Az égéshez 3 feltételre van szükség és a nyílt láng nem tartozik bele , ezt jól tudom? Éghető anyag , oxigén és megfelelő hőmérséklet. Hol tudom megnézni ezt a fajta kísérletet amit ide leírtál? Esetleg bemutatnád ?
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Fogalmam sincs. Direktben sosem csináltam, Így tanították.Nekem nem ez a szakirányom, csak beszéltünk róla, viszont más céllal egy hasonló műveletet rendszeresen csináltam. Az biztos, hogy az olajfüst, olajpára sokkal hamarabb elkezd felszállni, minthogy meg tudna gyulladni. Ez a te kísérleted nagyon hasonló ahhoz, amikor olajlakkot főzök. Ott lenolajban oldott gyantákat kell hevíteni kb 300-400 fokra, azért, hogy hőpolomerizáció történjen illetve hogy az olaj és gyantasavakat eltávolítsuk. Ezt sokat csináltam, mikor még hangszereket bütyköltem. Rezsón kell főzni, és akkor az olajpára, olajfüst ami jön belőle, sosem gyullad meg magától, azt meg kell gyújtani. Ezért főzzük rezsón. Te lánggal fűtöttél alá, ennek ellenére 2. És 3. Esetben csak akkor gyulladt meg a füst, mikor felemelted a lángot , ez világosan látszott.
@@papendre1 Nyilván nem véletlen emeltem fel a lángot, de akkor adj magyarázatot a Castrol belobbanására ami papírforma szerint megegyezik a Motul-al ..
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Alacsonyabb a lobbanáspontja, ennyi. A kísérleted szenzációja nem ez szerintem. A piros Stihl olaj itt sokkal jobban vizsgázott, mint gondoltam volna! Ez volt itt a komoly ténybizonyítás. Ez akkor is látszott, ha nem folyton égett fölötte a láng. Én nullára írtam azt az olajat a megmondások miatt úgy, hogy sosem próbáltam. Itt meggyőztél.
@@papendre1 Sajnos én is hittem a sok baromságnak amíg meg nem láttam a Stihl táblázatát az olajairól . A piros és a zöld között kenésben a különbség-semmi. A zöld más festéket kap és+ egy két olyan tisztító adalékot amiket az általános mosóporokban láttam eddig csak. pl-szóda ...
Kiváncsi lettem volna a Fuchs-ra is.Nekem is hasonló tapasztalatom a Motul 710-el az Oleo mac kaszánál illetve fűrèsznèl is kormos volt a gyertya illetve a dugattyú tető,az előtte használt Husqvarna ls+ olajjal nem volt kormos,1:45 -ös keverèkkel.
Ha megnézed a MOTUL teljesen más összetételű olajat kínál a kerti gépekhez. A Motul 710 egy motorkerékpár olaj , sem kerti gépbe sem csónak motorba sem motoros szánba nem való .
Egy évig használtam Motult. Ráadásul a legdrágábbat, a Kart2t- t. Most vettem főtengelyt az oleohoz, 46 ezerért. Nem tudom, hogy összefügg-e, de visszatérek a Castrolhoz.
Motul 710 2T-t használok hosszú évek óta, az összes gépem azzal megy. Soha semmilyen probléma nem volt vele, és hozzátenném, hogy a Motul az egyik, hanem a legmagasabb minősegű olajakat gyártja! Mondjuk én mocsok MOL-os vizesbenzint hanyagolom, és csak az OMW-nél tankolok 100-ast, vagy Shell-t. Na de mindegy, ez csak az én verzióm. :D
Szia! Az összes benzin amit Magyarországon vásárolsz a Százhalombattai gyártótól származik. Az OMW és a Shell is és a MOL is. A kondenzvíz a tartálykocsiból kerülhet bele , itt a szállító a ludas . Jön nemsokára a videó szétbontott motul 710 valóban sok használat után , nem évi két három liternyi hanem 2-3 száz . Nem árulok el zsákbamacskát ha azt mondom siralmas az állapot és tökéletesen igazol engem ! A gépet nem én használom . Megy egy gép a Motul 800 al is arról is tudok hiteles képet mutatni majd . Azzal most lett kitermelve közel 200 köb erdei fa.
Szia ! Van 2 db stihl ms 250 láncfűrész az egyik apósé a másik az enyém após stihl ásványi olajal használja én a zöldel múltkor cseréltem kipufogot az enyémen és belenéztem a hengerbe meg a dugót is láttam és majdnem sírva fakadtam tiszta csík az egész (vonalkódos) azután megnéztük apósét és az övének egy csík sem.volt rajta!
Ez így nem sokat bizonyít. Eltérő személyek használják nem derült ki, ki milyen arányban keveri az olajat és az após lehet, hogy sokkal kíméletesebben használja a fűrészt.
@@zeux33able Lapos a föld mi ? Ezzel most azt állítod a fenti komentelő nem képes bekeverni a benzint 1:50 arányba.. Az agymosás sajnos sok esetben tökéletesen működik azt kell , hogy mondjam.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Nem állítottam semmit legfeljebb annyit ,hogy a zöld Stihl olajat már többen használják mint a pirosat és 1:40-be nem szokta tőle megragadni a fűrészek. Gondolom a pirosat sem 1:50-be használják aki még azt használja...
Like,hát igen azok a gépek még tényleg nemzedékekre voltak tervezve. Pont ezen agyaltam hogy lehet hogy azok azzal bekeverve és nem pontosan sokszor félmaligánosan fater... Az anyagminőségek változtak úgy gondolom... És persze nem a végfelhasználó javára.
Nyilván a súly miatt vékonyabbak az anyagok mint régen, de az acél az acél maradt a nicasil is az ami volt és az aluminium is. Az olajok egyre jobbak de az üzemórák egyre csökkennek.. ma 700-800 üzemóránál kuka egy professzionális gép. Régen nem volt ritka a 2500 üzemórás sem .
Hello Nem tudom de lehet a régi sthil gépeket vastagabb kopo réteggel látták el amikor ezt gyengitették akkor egy jobb olajat csináltak hozzá én a valvoline ásványi olajat kevertem megszünt aztán áttértem a piros stihlre kismotorba használtam kb egyforma jo volt mindkettö láncfürészbe tapasztalatom nincs
Szia! Táblázat van róla, hogy a Stihl ásványi és a szintetikus kenőképessége pont egyforma. Ami a különbség a táblázat szerint az a hamu és koksz lerakódás -elvileg .. Amint láthattuk a piros ásványi esetében elhanyagolható égéstermék maradt.
Láttam amerikai tesztet még év elején, ott benne volt a Husqvarna olaja is, az is hasonlóan extrém alacsony hőfokon gyullad mint a Castrol. Amúgy mi is itthon a Castrolt használjuk és ajánljuk. Az illata a legjobb az összes közúl, valamint kb 1000-rel olcsóbb a Stihl-nél. Egyébként ez a Stihl már nem az mint régen. A kb 10 évvel ezelőtti az tényleg sűrű volt, de annyira, hogy télen rázás nélkül nem is keveredett el magától télen a benzinbe bele öntve, csak ha előbb az olaj volt beöntve a kannába, és azt verettem fel a benzinnel. És még egy enyhén zörgős Simsonba Stihl-t használva szinte elcsendesedett a blokk. A sűrűséghez még annyit, hogy az ásványi olajnak erősen változik a viszkozítása a hőmérséklettel, míg a szintetikusé kevésbé, és a szintetikus magasabb hőmérsékletet elbír anélkül, hogy elkezdene kátrányosodni.
Mai olajok sem keverednek télen egyik sem. Ez a szintetikus olajlobbi nem nagyon akaródzik bebizonyosodni. Egyetlen gép sem megy el tovább erős igénybevétel mellett csak azért mert szintetikus olajat kapott. A sok ajánlás mellett nem áll kézzelfogható bizonyíték. A jelenlegi gépek elvileg jobbak mint a régiek , az olajok jobbak mint a régiek már csak azt kellene megvárnunk , hogy tovább is bírják mint a régiek de ez valahogy nem akaródzik eljönni.
Szia én évek óta a stihlnek a piros ólaját hasnálom minden gépemhez és semi roszat nem tudok rá mondani nagy gépekbe ezt használom a stihl ms 881 be is ezt használom semi baja nincse ez egy téfit meik a job vagy a rosz
Szia! Ezt valahogy én is így látom . Egész biztosan vannak a Hp olajnál jobb olajok , de az az erős csúsztatás amit egyes vélemény diktátorok az oaljos doboz betühalmazára hivatkozva csinálnak minden alaposságot nélkülöz. A Stihl saját táblázata szerint a Hp és a Hp Super kenőképessége pont egyforma.. tehát az ő bevallásuk szerint nincs különbség ezen a téren. A Super kap egy két olyan adalékot ami a környezet felé mutat javulásokat de a láncfűrészt ez sokban nem érinti . Ennek tükrében nincs is nagy árkülönbség , tehát nem arról van szó van egy rossz és egy jó olaj hanem van egy jó és egy még jobb..
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP én erdészeti és lakot területi fa kitermelö vagyok és a piros olaj nekem jót bizonyitot hoszutávon használom a 661 meg a töbi gépeim ezel keverem nincs bajuk egyiknek sem
Szia! Hát,őszintén mondom elbizonytalanítottál a Motul 800- assal kapcsolatban!! Lehet, hogy rossz lóra tettem!! Az a gáz, hogy amit eddig használtam(Husqvarna XP) poszok drága lett majd ezt követően én úgy gondoltam, hogy a Motul 800 jó lesz de lehet, hogy tévedtem!! Tény, hogy hidegen az összes gépem igen füstösen jár 1:45 keverési arány mellett is!! Viszont a bőven 20 év fölötti gépem (Stihl Fs 400) Stihl piros olajával kezdte az életét és mai napig dolgozik!
Szia! Mivel szinte én beszéltelek rá a MOTUL olajra erkölcsi kötelességemnek érzem a valóság bemutatása, és annak a tanúlságnak a levonására , hogy még egyszer mások véleménye alapján senkinek nem ajánlok semmilyen olajat csak azt amit én személyesen kipróbáltam és jónak találtam.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Hát nincs ezzel azért olyan nagy gond legalábbis REMÉLJÜK mind a ketten! Mármint, hogy meghibásodáshoz vezessen az viszont tény, hogy ez a Motul 800 az motorkerékpár olaj , nem ugyanaz a felhasználási terület mint az erdei fatermelés az tuti! Viszont nyári extrém melegbe a kaszákba lehet, hogy meghgyom, addig a fűrészekbe meg lesz majd más! Meglátom Amúgy boldog karácsonyt!
Néztem régen ilyen olaj égetős videókat de azok 4 ütemű olajok voltak . A kétütemű olajoknak is láttam gyári teszt adatokat . Ami jó szintetikus olaj azoknak kb 70 fok körül van a lobbanás pontjuk, és mivel te mértél hőmérsékletet gépeken ezért az lesz a jó olaj ami 80 fokon elég ,vagy annak a közelében . A kenésben az olaj szerepe nem az égéstérnél van hanem a főtengelynél . Eleve oda szívja be, a benzinből ott kell kicsapódjon és ott kell elvégezze a kenés nagy részét . Az átömlésnél inkább kevesebb olaj is elég ami a hengerfalra csapódik ki de a gyűrűk felhordják a felső holtbont környékére . És itt lesz a hamutartalomnak jelentősége is mert itt fog elégni az olaj és itt marad a koksz egy része is . De ha az olaj nyomnélkül ég akkor ugye nem lesz kosz lerakódás és nem lesz ami szétkoptassa a gépet . Elviekben . Én láttam a husi kaszámat 12 éves korában hogy milyen volt a főtengelye amikor szétszedtem ,úgy nézett ki mint aki vizes az olajfilm rá volt tapadva és fényes volt mintha vizes lenne ,de megtapintva olajos lett a kezem tőle . 50-es keverékkekel megy minden gépem de nekem még ebből kifolyólag sosem volt hibám . Vagyis pontosan nem tudom, mert a kínai hengerek gyorsan meghaltak de azoknál a bevonat csak a jóisten tudja milyen minőségű volt . Az én véleményem szerint a full szintetikus olajokkal nehéz kárt tenni a gépekben ha a karburátor jól van beállítva . A régi és az új gépek és Sthil piros olaja Nekem megvannak a régi gépek plafonfordulatai a 1975 tájékáról a Husi gépe forgott csak 9500-at a többi marhanagy Sthil gépek alig 6000 körül forogtak ,de ezek még a fekvő hengeres gépek adatai . De az első láncfűrészem sem ment a 10000 fordulat fölé . a mostani gépek meg már leginkább a 13000 körül forognak vagy épp ez felett is egynémelyik . Na most én ezért nem preferálnék ásványi olajokat nagyon .
Egy része amit írsz helyt álló egy része meg sztereotípia. Stihl 036 többet pörög mint a 362 vagy a 361 és az elektronikus leszabályzás még a kanyarban sem volt. Nem volt ritka a 15000 rpm sem pl stihl 024 av és a Hq 242 ezek 30-40 éves gépek amit írsz az internet világának a realitás talajától elrugaszkodott sztereotípiája . Én is mondtam ugyan ezt párszor , lemásolva mások marhaságait.Ezt őszintén szégyenlem.. 1968 ban jelent meg nagyjából az első elektronikus gyújtású Stihl és itt rögtön megjelent a 12500 rpm is.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Az erdészeti kézikönyvből néztem ki én is ! Visszakeresem a pontos típusokat . Az már más tészta lehet hogy felpiszkálták őket már régen is !
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Erdőművelés gépesítése 1979 kiadás Erdészeti szakközép iskolai könyv . Sthil gépek 051 AV , 32cm3 8500 fordulat ,028 AV 8500 43cm3 , 031 AV 48cm3 7500 , 041 Av 61cm3 7500 , 042AVe 68cm3 8500 foedulat . Husik : 240 SE 40cm3 9000 , 340SE 40cm3 8500 , 162 SE 62cm3 8500 . Partner F 55-- R421 T ig 55-65cm3 ig 8500 fordulat . Jonsered M-45 E 44cm3 8000 . Homlelite XL 12 54cm3 6500 , 360 57cm3 8500 Jobu LP 6 BV 48cm3 8500 fordulat . Dolmár és a Solo pici cm3 gépekkel szerepel és nincs hozzájuk fordulatszám megadva . Erdészeti tisztítófűrészek is vannak ,most motoroskaszának hívjuk de a régi gépek másként üzemeltek ,nem forogtak túl a vágószerszámok mint mostanában , Sthil FS 150 32cm3 8500, Fs 200 AV 32cm3 9000 , FS 353 AV 56cm3 7000 , FS 410 61cm3 7500 foedulat gondolom ezekben az időkben lettek az olajak is a gépekhez .
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP 036/361/362 egyaránt 34mm lökethossz...annyi hogy a 361/362 furata 47mm a 036é meg 48mm. Tehát nominálisan ugyanaz, arányaiban rövidebb löketű....de amúgy igen nekem volt egy 026 az 15000fölé is elforgott, meteor dugóval és nem bírtam megölni
A minősítést érdemes nézni, egy FD-s olaj legyen bármilyen márka, már jónak mondható. Én nagyon sok 710-est elhasználtam már, soha egyik gépemnek se lett baja, bár most az FS461C 2 év után elkezdett szórakozni, telenyomta koksszal a kipufogót, nem tudom, az olajhoz lehet-e köze, mondom, egyik gépem sem problémázik miatta. 1:40-be keverem, lehet sűrű az már egy ilyen modern gépnek.
Hasonló cipőben járok, sajnos nekem váltanom kell, évek óta motul 710 et használok az összes gépembe, csak Stihl gépeim vannak. A 461 es kaszámba pont most várom az új dugattyút mert úgy telekokszolta, (március óta átlagban napi 3-4 órát ment) hogy még az alsó gyűrű is letapadt mindenféle tünet nélkül, csak belenéztem a kipufogóba...a dugattyú teteje is tiszta korom volt.
@@VigKrisztián95 Veled beszéltem a fórumon is ezügyben. Nekem ki lett pucolva, azóta kipörög, de most részterhelésen elszegényíti a keveréket, csilingel a motor. Nem hiszem, hogy az olaj miatt, szerintem inkább sok a 40-es keverék neki.
írd meg légyszíves ha ennyire képben vagy , milyen teszteket takar az FD minősítés és hol végzik milyen cég .. Csak jelzem, hogy Stihl gépeimbe kizárólag ilyen olajat használtam és jelenleg van 600 ezer károm. Ki fog nekem ebbe beszállni? Az én károm , hogy bedőltem a betük varázsának vagy kapok valakitől ezért egy kis pénzt?
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Nem leszünk előbbre, mert én meg kb 10 éve kaszálok / fűrészelek, azóta a 710-est használom, vannak profi és olcsóbb gépeim is, soha egyiknek sem volt baja. Most a 461C letérdelt, de egyik sem előtte. Mivel ez már elektronikusan szabályzott karbis, szerintem a 40-es keverék vert oda neki. Feltételezem nem csak ráírják, hanem ki kell érdemelni az olajnak. FD már teljesen szintetikus olaj, FC talán félszintetikus, FB ásványi...
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Nem bedőltél, hanem elbénáztad. A minőségi olajoknak van pl adatlapja, azok közül kellett volna válogatni, nem pedig átcsomagolt nevenincs adatlap nélküli FD olajokat is próbálgatni. Adatlap szerint a Castrol Power 1 Racing 2T lobbanáspontja 89.5C zárt térben. Motul 710 T2 154C, lézeres mérővel méregetve már 300C fölött voltál.
Évek óta Castrolt keverek mindenbe, soha nem volt gond. Szerintem a Stihl olajoknak elment az ára, olcsóbban sokkal jobb ár érték arányú olajakat kapni több gyártótól.
Nagyon szuper videó nagyon vârtam :) kellemes Ünnepeket Én is Stihl hp szupert hasznàltam évek ota de most màr nagyon felnent az àra , a neten keresgetem és talàltam REPSOL SMARTER SYNTHETIC 2T eröl testet nem làdtam fürêszbe fükaszàba hasznàlom nekem be vàlt
Szia! Azok az olajak ami motoros szánkóhoz terveztek , azok a leg hígabbak hiszen a leghidegebb környezethez igazították. Na ezt az olajat egy nyári csutka gázas gépbe aki beteszi és még dicséri is az nem százas.. vagy másnak akar rosszat !!!
Kár, hogy nem tudok ide képet berakni, hogy néz ki az 1 éves fs 461 es dugattyúm a motul 710 től ami 1:40 be volt keverve. Most épp várom az új gyári dugattyút bele. 🤣 Tiszta koksz, lakkréteg rajta, és az egyik gyűrű teljesen beragadva. Minden más régebbi gépnél évek óta nem jelentkezett semmi probléma. Nagyon gondolkodom rajta hogy az új dugattyút már castrollal járassam e be...
Szia! Van a csatornának 2 önkéntes "tűzszakértője" és hála a jó égnek megkaptam a szükséges instrukciókat . Ilyeneket pl az olajnak kisebb a fajsúlya mint a víznek.... megmondom az őszintét ez pont jókor jött.... meg olyanokat -olajat vízzel nem óóóótunkkk... az egyik arra is felhívta a figyelmem , hogy valójában az olaj nem is égett. Talán ez volt a legértékesebb segítség mind közül mert így legalább nem furdal a lelkiismeret azért, hogy a kukába vágtam őket mert ha nincs tűz nem kell szagértő sem..
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Csak állandó mozgásban kell lennie a benzinben, mert leül az aljára. Nem keveredik úgy, mint a többi. Versenyen használták, mert a legjobb kenőképességű olaj volt.
@@engine2013 A ricin az egyik leg mérgezőbb növényi olaj. Nem hiszem, hogy a 2t olajat valami módon ez alól mentesítették volna . Motornál ahol nem kapsz a füstből, vagy amit írtál a modelleknél oké de én nem szívnám be a füstjét ha nem muszáj. novenyvedoszer.hu/gazdaportal/ricinus-a-veszelyes-szepseg.-igy-erdemes-nevelni
Én motul 800 ast használok mondhatom már egy jó ideje és nem tapasztaltam hibát viszont annyit el tudok mondani hogy ez a 800as olaj magas fordulaton az igazi 1:50 használom
Ez nem hiteles vizsgálat. A hiteles vizsgálat az lenne, ha 3 ugyanolyan gépet ugyanúgy használnának a 3 olajjal és szétszednék. Ezek az olajok benzin közegre lettek fejlesztve.
A videó azt vizsgálta mennyi égéstermék marad az edényben elégetés után. Van egy kis képzavar nálad....Ha jobban tudod mit is akartam megnézni állj neki csináld meg a te tesztedet pampogni mindenki tud, fektess bele pénzt energiát töltsed fel a videót én meg elmondom hogy szar amit csinálsz ..
Stihl motomixet használok, mert etanol mentes és hp ultrával van keverve 1:50-re. Én még ráöntök annyi hp ultrát, hogy 1:40 legyen. Évente használok el 3 litert fs 38 fűkaszával.
Akkor mondhatjuk semmilyen tapasztalatod nincs az olajok terén. Tapasztalat ott kezdődik, hogy napi 5 L ... Fs 38 nem fűkasza hanem szegélynyíró. Nekem is van .
Szerinted.. de valójában a Motul is teljesen más olajat fejlesztett ki a kerti gépekhez. Ez sem lehet véletlen... a Motulnál sem ment el a menedzsment esze..
Piros HP ISO L EGB JasoFB Zold HP Super ISO L EGD JasoFD Zold HP Ultra ISO L EGB JasoFB Castrol Power 1 2T ISO L EGD JasoFD Erdekesek a teljesitmeny szintek eszerint HP super jobb specifikaciokkal rendelkezik mint a HP Ultra. Power 1 2T viszont eszerint tudja azt amit a HP Super csak olcsobb
XDDD LOL le kellene ülnöd a Balázs barátom 036 osával és ezt jó alaposan a szájába rágni !! Már rég tönkre kelett volna menjen attól a csúny jaso fb től , és felháborító hogy köszöni szépen jól van ....sőt jobban van mint a sok fullszintetikus bohóc aki nem csinál mást mint beprogramozva szajkózza a marhaságot.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Erdekelt melyik olajra mi van rairva .. Az biztos hogy valami nem stimmel ezekkel standardokkal . Hogy lehet az ultra olaj gyengebb mint a HP super. Van itthon Motorex sport 2T oalajam siman el fogom hasznalni a gepeimbe .
@@zeux33able Azt hiszem fordítva ülsz a lovon. Nem jött át neked semmi a videókból, van ilyen is tudom . Nem általánosságban beszélek az ásványi olajokrol hanem a Stihl piros olaj volt a porondon amit a degenerált fórumozók szajkóznak a hangadók után semmilyen tapasztalattal. Nem mindegyik ásványi olaj jó és nem mindegyik szintetikus . Nem a feliratok bűvöletében kell élni hanem a józan paraszti észjárást kell követni. Ami jó volt 40 évig az mitöl lenne rossz egy csapásra csak azért mert jött egy dilis divat hullám ? Nem akarok meggyőzni senkit nekem teljesen mindegy ki mit hisz és mit önt bele a gépébe én csak MEGMUTAOM mit tapasztalok a sok levegőbe beszélővel szemben-bizonyítok nem hiszek .
Ez a lobbanáspont teszt úgy néz ki, hogy melegíted az olajat, méred a hőmérsékletet, miközben fölötte egy távolságra folyamatosan ég egy láng. Amikor az olaj párologni kezd a fűtés hatására, az oljpára az edény fölött elér egy koncentrációt, amit a folyton égő láng meggyújt. Amely hőmérsékleten ez megtörténik, az az olaj lobbanáspontja, ez a definíció. Semmi köze nincs a hamu tartalomhoz, tőle nagyjából független. Tehát a te kísérletedben amikor már gomolygott az olajpára (nem pontosan az, mert a hő hatására krakkolódik is), akkor ha ott lett volna fölötte egy láng, meggyulladt volna.
Azért a kísérletedből kiderült, amit el is mondtál, hogy ezek a Motul olajok nem a kokszmentes égésben erősek, hanem a hőtűrésben. Én nyáron szoktam használni a Güde lombszívóba és a Hecht 163 fűkaszámba , mindkettő hajlamos a melegedésre, továbbá nem szokványos célra használom őket, a fűkaszával szalmát, a lombszívóval száraz lószart darálok. Mindkettő folyamatos, hosszú gázhúzással történik, sokkal jobban igénybe veszi hőterheléssel a gépeket. A Güde lombszívó ráadásul katalizátoros, bár kiheréltem.
Az égéshez 3 feltételre van szükség és a nyílt láng nem tartozik bele , ezt jól tudom? Éghető anyag , oxigén és megfelelő hőmérséklet. Hol tudom megnézni ezt a fajta kísérletet amit ide leírtál? Esetleg bemutatnád ?
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP
Fogalmam sincs. Direktben sosem csináltam, Így tanították.Nekem nem ez a szakirányom, csak beszéltünk róla, viszont más céllal egy hasonló műveletet rendszeresen csináltam. Az biztos, hogy az olajfüst, olajpára sokkal hamarabb elkezd felszállni, minthogy meg tudna gyulladni. Ez a te kísérleted nagyon hasonló ahhoz, amikor olajlakkot főzök. Ott lenolajban oldott gyantákat kell hevíteni kb 300-400 fokra, azért, hogy hőpolomerizáció történjen illetve hogy az olaj és gyantasavakat eltávolítsuk. Ezt sokat csináltam, mikor még hangszereket bütyköltem. Rezsón kell főzni, és akkor az olajpára, olajfüst ami jön belőle, sosem gyullad meg magától, azt meg kell gyújtani. Ezért főzzük rezsón.
Te lánggal fűtöttél alá, ennek ellenére 2. És 3. Esetben csak akkor gyulladt meg a füst, mikor felemelted a lángot , ez világosan látszott.
@@papendre1 Nyilván nem véletlen emeltem fel a lángot, de akkor adj magyarázatot a Castrol belobbanására ami papírforma szerint megegyezik a Motul-al ..
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP
Alacsonyabb a lobbanáspontja, ennyi.
A kísérleted szenzációja nem ez szerintem. A piros Stihl olaj itt sokkal jobban vizsgázott, mint gondoltam volna! Ez volt itt a komoly ténybizonyítás. Ez akkor is látszott, ha nem folyton égett fölötte a láng. Én nullára írtam azt az olajat a megmondások miatt úgy, hogy sosem próbáltam. Itt meggyőztél.
@@papendre1 Sajnos én is hittem a sok baromságnak amíg meg nem láttam a Stihl táblázatát az olajairól . A piros és a zöld között kenésben a különbség-semmi. A zöld más festéket kap és+ egy két olyan tisztító adalékot amiket az általános mosóporokban láttam eddig csak. pl-szóda ...
Kiváncsi lettem volna a Fuchs-ra is.Nekem is hasonló tapasztalatom a Motul 710-el az Oleo mac kaszánál illetve fűrèsznèl is kormos volt a gyertya illetve a dugattyú tető,az előtte használt Husqvarna ls+ olajjal nem volt kormos,1:45 -ös keverèkkel.
Ha megnézed a MOTUL teljesen más összetételű olajat kínál a kerti gépekhez. A Motul 710 egy motorkerékpár olaj , sem kerti gépbe sem csónak motorba sem motoros szánba nem való .
Respekt Árpád! Életszerű, valódi videókat tolsz, amik bennünket - egyszerű felhasználókat - is izgatnak.
Szia! Mostanában nem tudtam nézni a videóidat,de pótolni fogoom! Áldott békés karácsonyt kívánok és sikerkben gazdag boldog újévet! Üdv! Gy!
Boldog Karácsonyt Árpi neked és családodnak is!
Az oleo Mac prosit olajaról mi a véleményed?
Azt még a márka mániásai sem használják .. szerintem én sem fogom.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP de használták egy videóba amikor a helyes olaj benzin arányról beszélnek és 1dl volt a kezükben.
Egy évig használtam Motult. Ráadásul a legdrágábbat, a Kart2t- t. Most vettem főtengelyt az oleohoz, 46 ezerért. Nem tudom, hogy összefügg-e, de visszatérek a Castrolhoz.
Nekem hp ultrás Ms 361 főtengely ment el most legutóbb, marad a Castrol és a Fuchs
Motul 710 2T-t használok hosszú évek óta, az összes gépem azzal megy. Soha semmilyen probléma nem volt vele, és hozzátenném, hogy a Motul az egyik, hanem a legmagasabb minősegű olajakat gyártja! Mondjuk én mocsok MOL-os vizesbenzint hanyagolom, és csak az OMW-nél tankolok 100-ast, vagy Shell-t. Na de mindegy, ez csak az én verzióm. :D
Szia!
Az összes benzin amit Magyarországon vásárolsz a Százhalombattai gyártótól származik. Az OMW és a Shell is és a MOL is. A kondenzvíz a tartálykocsiból kerülhet bele , itt a szállító a ludas . Jön nemsokára a videó szétbontott motul 710 valóban sok használat után , nem évi két három liternyi hanem 2-3 száz . Nem árulok el zsákbamacskát ha azt mondom siralmas az állapot és tökéletesen igazol engem ! A gépet nem én használom . Megy egy gép a Motul 800 al is arról is tudok hiteles képet mutatni majd . Azzal most lett kitermelve közel 200 köb erdei fa.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Remek videóid vannak,köszönjük,csak igy tovább.
@@arpadgyulai5534 Nagyon szépen köszönöm !
Szia ! Van 2 db stihl ms 250 láncfűrész az egyik apósé a másik az enyém após stihl ásványi olajal használja én a zöldel múltkor cseréltem kipufogot az enyémen és belenéztem a hengerbe meg a dugót is láttam és majdnem sírva fakadtam tiszta csík az egész (vonalkódos) azután megnéztük apósét és az övének egy csík sem.volt rajta!
Szia!
Én ugyan így voltam az egyik 661 gépemmel azzal a kis különbséggel, hogy én sírva is fakadtam..
Szia drusza a te komented segített megerősíteni hogy jó a piros Stihl olaj, köszönöm neked.kellememes ünnepeket kívánok neked.
Ez így nem sokat bizonyít.
Eltérő személyek használják nem derült ki, ki milyen arányban keveri az olajat és az após lehet, hogy sokkal kíméletesebben használja a fűrészt.
@@zeux33able Lapos a föld mi ? Ezzel most azt állítod a fenti komentelő nem képes bekeverni a benzint 1:50 arányba.. Az agymosás sajnos sok esetben tökéletesen működik azt kell , hogy mondjam.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP
Nem állítottam semmit legfeljebb annyit ,hogy a zöld Stihl olajat már többen használják mint a pirosat és 1:40-be nem szokta tőle megragadni a fűrészek.
Gondolom a pirosat sem 1:50-be használják aki még azt használja...
igy Kel elmagyarazni 💯
Like,hát igen azok a gépek még tényleg nemzedékekre voltak tervezve. Pont ezen agyaltam hogy lehet hogy azok azzal bekeverve és nem pontosan sokszor félmaligánosan fater... Az anyagminőségek változtak úgy gondolom... És persze nem a végfelhasználó javára.
Nyilván a súly miatt vékonyabbak az anyagok mint régen, de az acél az acél maradt a nicasil is az ami volt és az aluminium is. Az olajok egyre jobbak de az üzemórák egyre csökkennek.. ma 700-800 üzemóránál kuka egy professzionális gép. Régen nem volt ritka a 2500 üzemórás sem .
Nem pontosan mert régen bányászták a anyagnak valót most meg ujrahasznositas megy az nem ugyan az@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP
Ez egy igencsak rendhagyó videó lett,és tanulságos! Tetszett!!!
Hello Nem tudom de lehet a régi sthil gépeket vastagabb kopo réteggel látták el amikor ezt gyengitették akkor egy jobb olajat csináltak hozzá én a valvoline ásványi olajat kevertem megszünt aztán áttértem a piros stihlre kismotorba használtam kb egyforma jo volt mindkettö láncfürészbe tapasztalatom nincs
Szia!
Táblázat van róla, hogy a Stihl ásványi és a szintetikus kenőképessége pont egyforma. Ami a különbség a táblázat szerint az a hamu és koksz lerakódás -elvileg .. Amint láthattuk a piros ásványi esetében elhanyagolható égéstermék maradt.
Láttam amerikai tesztet még év elején, ott benne volt a Husqvarna olaja is, az is hasonlóan extrém alacsony hőfokon gyullad mint a Castrol. Amúgy mi is itthon a Castrolt használjuk és ajánljuk. Az illata a legjobb az összes közúl, valamint kb 1000-rel olcsóbb a Stihl-nél. Egyébként ez a Stihl már nem az mint régen. A kb 10 évvel ezelőtti az tényleg sűrű volt, de annyira, hogy télen rázás nélkül nem is keveredett el magától télen a benzinbe bele öntve, csak ha előbb az olaj volt beöntve a kannába, és azt verettem fel a benzinnel. És még egy enyhén zörgős Simsonba Stihl-t használva szinte elcsendesedett a blokk. A sűrűséghez még annyit, hogy az ásványi olajnak erősen változik a viszkozítása a hőmérséklettel, míg a szintetikusé kevésbé, és a szintetikus magasabb hőmérsékletet elbír anélkül, hogy elkezdene kátrányosodni.
Mai olajok sem keverednek télen egyik sem. Ez a szintetikus olajlobbi nem nagyon akaródzik bebizonyosodni. Egyetlen gép sem megy el tovább erős igénybevétel mellett csak azért mert szintetikus olajat kapott. A sok ajánlás mellett nem áll kézzelfogható bizonyíték. A jelenlegi gépek elvileg jobbak mint a régiek , az olajok jobbak mint a régiek már csak azt kellene megvárnunk , hogy tovább is bírják mint a régiek de ez valahogy nem akaródzik eljönni.
Lm oil 2t Full Synthetic ezt használom évek óta, olcsó és szerintem tökéletes jó!
Mikor jött be Magyarországra az LM , hány éve ?
Az egy az egybe a Mol dynamic moto 2t olaja...........persze hogy jó.
Kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok
Szia én évek óta a stihlnek a piros ólaját hasnálom minden gépemhez és semi roszat nem tudok rá mondani nagy gépekbe ezt használom a stihl ms 881 be is ezt használom semi baja nincse ez egy téfit meik a job vagy a rosz
Szia!
Ezt valahogy én is így látom . Egész biztosan vannak a Hp olajnál jobb olajok , de az az erős csúsztatás amit egyes vélemény diktátorok az oaljos doboz betühalmazára hivatkozva csinálnak minden alaposságot nélkülöz. A Stihl saját táblázata szerint a Hp és a Hp Super kenőképessége pont egyforma.. tehát az ő bevallásuk szerint nincs különbség ezen a téren. A Super kap egy két olyan adalékot ami a környezet felé mutat javulásokat de a láncfűrészt ez sokban nem érinti . Ennek tükrében nincs is nagy árkülönbség , tehát nem arról van szó van egy rossz és egy jó olaj hanem van egy jó és egy még jobb..
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP én erdészeti és lakot területi fa kitermelö vagyok és a piros olaj nekem jót bizonyitot hoszutávon használom a 661 meg a töbi gépeim ezel keverem nincs bajuk egyiknek sem
És hozá teszem 9 éve vetem be a 661 et a termelésbe évente 60 ezer köb métert ki vágot 1 év alat
Szia! Hát,őszintén mondom elbizonytalanítottál a Motul 800- assal kapcsolatban!! Lehet, hogy rossz lóra tettem!!
Az a gáz, hogy amit eddig használtam(Husqvarna XP) poszok drága lett majd ezt követően én úgy gondoltam, hogy a Motul 800 jó lesz de lehet, hogy tévedtem!!
Tény, hogy hidegen az összes gépem igen füstösen jár 1:45 keverési arány mellett is!! Viszont a bőven 20 év fölötti gépem (Stihl Fs 400) Stihl piros olajával kezdte az életét és mai napig dolgozik!
Szia!
Mivel szinte én beszéltelek rá a MOTUL olajra erkölcsi kötelességemnek érzem a valóság bemutatása, és annak a tanúlságnak a levonására , hogy még egyszer mások véleménye alapján senkinek nem ajánlok semmilyen olajat csak azt amit én személyesen kipróbáltam és jónak találtam.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Hát nincs ezzel azért olyan nagy gond legalábbis REMÉLJÜK mind a ketten! Mármint, hogy meghibásodáshoz vezessen az viszont tény, hogy ez a Motul 800 az motorkerékpár olaj , nem ugyanaz a felhasználási terület mint az erdei fatermelés az tuti! Viszont nyári extrém melegbe a kaszákba lehet, hogy meghgyom, addig a fűrészekbe meg lesz majd más! Meglátom
Amúgy boldog karácsonyt!
Néztem régen ilyen olaj égetős videókat de azok 4 ütemű olajok voltak . A kétütemű olajoknak is láttam gyári teszt adatokat . Ami jó szintetikus olaj azoknak kb 70 fok körül van a lobbanás pontjuk, és mivel te mértél hőmérsékletet gépeken ezért az lesz a jó olaj ami 80 fokon elég ,vagy annak a közelében . A kenésben az olaj szerepe nem az égéstérnél van hanem a főtengelynél . Eleve oda szívja be, a benzinből ott kell kicsapódjon és ott kell elvégezze a kenés nagy részét . Az átömlésnél inkább kevesebb olaj is elég ami a hengerfalra csapódik ki de a gyűrűk felhordják a felső holtbont környékére . És itt lesz a hamutartalomnak jelentősége is mert itt fog elégni az olaj és itt marad a koksz egy része is . De ha az olaj nyomnélkül ég akkor ugye nem lesz kosz lerakódás és nem lesz ami szétkoptassa a gépet . Elviekben . Én láttam a husi kaszámat 12 éves korában hogy milyen volt a főtengelye amikor szétszedtem ,úgy nézett ki mint aki vizes az olajfilm rá volt tapadva és fényes volt mintha vizes lenne ,de megtapintva olajos lett a kezem tőle . 50-es keverékkekel megy minden gépem de nekem még ebből kifolyólag sosem volt hibám . Vagyis pontosan nem tudom, mert a kínai hengerek gyorsan meghaltak de azoknál a bevonat csak a jóisten tudja milyen minőségű volt . Az én véleményem szerint a full szintetikus olajokkal nehéz kárt tenni a gépekben ha a karburátor jól van beállítva . A régi és az új gépek és Sthil piros olaja Nekem megvannak a régi gépek plafonfordulatai a 1975 tájékáról a Husi gépe forgott csak 9500-at a többi marhanagy Sthil gépek alig 6000 körül forogtak ,de ezek még a fekvő hengeres gépek adatai . De az első láncfűrészem sem ment a 10000 fordulat fölé . a mostani gépek meg már leginkább a 13000 körül forognak vagy épp ez felett is egynémelyik . Na most én ezért nem preferálnék ásványi olajokat nagyon .
Egy része amit írsz helyt álló egy része meg sztereotípia. Stihl 036 többet pörög mint a 362 vagy a 361 és az elektronikus leszabályzás még a kanyarban sem volt. Nem volt ritka a 15000 rpm sem pl stihl 024 av és a Hq 242 ezek 30-40 éves gépek amit írsz az internet világának a realitás talajától elrugaszkodott sztereotípiája . Én is mondtam ugyan ezt párszor , lemásolva mások marhaságait.Ezt őszintén szégyenlem.. 1968 ban jelent meg nagyjából az első elektronikus gyújtású Stihl és itt rögtön megjelent a 12500 rpm is.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Az erdészeti kézikönyvből néztem ki én is ! Visszakeresem a pontos típusokat . Az már más tészta lehet hogy felpiszkálták őket már régen is !
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Erdőművelés gépesítése 1979 kiadás Erdészeti szakközép iskolai könyv .
Sthil gépek 051 AV , 32cm3 8500 fordulat ,028 AV 8500 43cm3 , 031 AV 48cm3 7500 , 041 Av 61cm3 7500 , 042AVe 68cm3 8500 foedulat . Husik : 240 SE 40cm3 9000 , 340SE 40cm3 8500 , 162 SE 62cm3 8500 . Partner F 55-- R421 T ig 55-65cm3 ig 8500 fordulat . Jonsered M-45 E 44cm3 8000 . Homlelite XL 12 54cm3 6500 , 360 57cm3 8500 Jobu LP 6 BV 48cm3 8500 fordulat . Dolmár és a Solo pici cm3 gépekkel szerepel és nincs hozzájuk fordulatszám megadva . Erdészeti tisztítófűrészek is vannak ,most motoroskaszának hívjuk de a régi gépek másként üzemeltek ,nem forogtak túl a vágószerszámok mint mostanában , Sthil FS 150 32cm3 8500, Fs 200 AV 32cm3 9000 , FS 353 AV 56cm3 7000 , FS 410 61cm3 7500 foedulat gondolom ezekben az időkben lettek az olajak is a gépekhez .
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP 036/361/362 egyaránt 34mm lökethossz...annyi hogy a 361/362 furata 47mm a 036é meg 48mm. Tehát nominálisan ugyanaz, arányaiban rövidebb löketű....de amúgy igen nekem volt egy 026 az 15000fölé is elforgott, meteor dugóval és nem bírtam megölni
@@szabolcsszep9938 Köszönöm a kiegészítést!
A minősítést érdemes nézni, egy FD-s olaj legyen bármilyen márka, már jónak mondható. Én nagyon sok 710-est elhasználtam már, soha egyik gépemnek se lett baja, bár most az FS461C 2 év után elkezdett szórakozni, telenyomta koksszal a kipufogót, nem tudom, az olajhoz lehet-e köze, mondom, egyik gépem sem problémázik miatta. 1:40-be keverem, lehet sűrű az már egy ilyen modern gépnek.
Hasonló cipőben járok, sajnos nekem váltanom kell, évek óta motul 710 et használok az összes gépembe, csak Stihl gépeim vannak. A 461 es kaszámba pont most várom az új dugattyút mert úgy telekokszolta, (március óta átlagban napi 3-4 órát ment) hogy még az alsó gyűrű is letapadt mindenféle tünet nélkül, csak belenéztem a kipufogóba...a dugattyú teteje is tiszta korom volt.
@@VigKrisztián95 Veled beszéltem a fórumon is ezügyben. Nekem ki lett pucolva, azóta kipörög, de most részterhelésen elszegényíti a keveréket, csilingel a motor.
Nem hiszem, hogy az olaj miatt, szerintem inkább sok a 40-es keverék neki.
írd meg légyszíves ha ennyire képben vagy , milyen teszteket takar az FD minősítés és hol végzik milyen cég .. Csak jelzem, hogy Stihl gépeimbe kizárólag ilyen olajat használtam és jelenleg van 600 ezer károm. Ki fog nekem ebbe beszállni? Az én károm , hogy bedőltem a betük varázsának vagy kapok valakitől ezért egy kis pénzt?
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Nem leszünk előbbre, mert én meg kb 10 éve kaszálok / fűrészelek, azóta a 710-est használom, vannak profi és olcsóbb gépeim is, soha egyiknek sem volt baja. Most a 461C letérdelt, de egyik sem előtte. Mivel ez már elektronikusan szabályzott karbis, szerintem a 40-es keverék vert oda neki.
Feltételezem nem csak ráírják, hanem ki kell érdemelni az olajnak. FD már teljesen szintetikus olaj, FC talán félszintetikus, FB ásványi...
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP
Nem bedőltél, hanem elbénáztad.
A minőségi olajoknak van pl adatlapja, azok közül kellett volna válogatni, nem pedig átcsomagolt nevenincs adatlap nélküli FD olajokat is próbálgatni.
Adatlap szerint a Castrol Power 1 Racing 2T lobbanáspontja 89.5C zárt térben.
Motul 710 T2 154C, lézeres mérővel méregetve már 300C fölött voltál.
stihl 👍
Évek óta Castrolt keverek mindenbe, soha nem volt gond. Szerintem a Stihl olajoknak elment az ára, olcsóbban sokkal jobb ár érték arányú olajakat kapni több gyártótól.
A stihl olaj lényegében Castrol
Én pl évek óta használok mannolt azokkal sincs rossz tapasztalat.Kicsit füstöl,de nem rossz.
@@zoltanszecsi3103 ezt jó tudni! Köszi;)
@@zoltanszecsi3103 Pontosan! De a Castrol fél szintetikusát választotta a a Stihl is a super esetében. Vajon miért ?
@@zoltanszecsi3103 Az XP olaj is ...Castrol power TTS 2T.
Nagyon szuper videó nagyon vârtam :) kellemes Ünnepeket Én is Stihl hp szupert hasznàltam évek ota de most màr nagyon felnent az àra , a neten keresgetem és talàltam REPSOL SMARTER SYNTHETIC 2T eröl testet nem làdtam fürêszbe fükaszàba hasznàlom nekem be vàlt
Kellemes Ünnepeket Kívánok 🥂🎅
Fűkaszás fórumban a mannol snowpower full szintetikust dícsérik. JASO FD minősítése is megvan, de nekem gyanúsan olcsó!
Szia!
Azok az olajak ami motoros szánkóhoz terveztek , azok a leg hígabbak hiszen a leghidegebb környezethez igazították. Na ezt az olajat egy nyári csutka gázas gépbe aki beteszi és még dicséri is az nem százas.. vagy másnak akar rosszat !!!
Kár, hogy nem tudok ide képet berakni, hogy néz ki az 1 éves fs 461 es dugattyúm a motul 710 től ami 1:40 be volt keverve. Most épp várom az új gyári dugattyút bele. 🤣 Tiszta koksz, lakkréteg rajta, és az egyik gyűrű teljesen beragadva. Minden más régebbi gépnél évek óta nem jelentkezett semmi probléma. Nagyon gondolkodom rajta hogy az új dugattyút már castrollal járassam e be...
Szia!
Küld el nekem emailben !!!!
biroarpad7006@gmail.com
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP
Elküldtem!
Szia már vártam eszt a videot nagyon jo volt.a piros stihl olaj jol teljesitet Boldog ünepeket az egész családodnak.
Szia Árpi jó videó lett de vigyázz ne, hogy egyszer élő egyenesbe felgyújtsd a lánycsóki arénát 😃 kellemes ünnepeket 😃
Szia!
Van a csatornának 2 önkéntes "tűzszakértője" és hála a jó égnek megkaptam a szükséges instrukciókat . Ilyeneket pl az olajnak kisebb a fajsúlya mint a víznek.... megmondom az őszintét ez pont jókor jött.... meg olyanokat -olajat vízzel nem óóóótunkkk... az egyik arra is felhívta a figyelmem , hogy valójában az olaj nem is égett. Talán ez volt a legértékesebb segítség mind közül mert így legalább nem furdal a lelkiismeret azért, hogy a kukába vágtam őket mert ha nincs tűz nem kell szagértő sem..
Motul 710 ok oil 👍Huswarna Xp 👍
SZIA ÁRPI! KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET, ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK NEKTEK!!!
Castrol 747-et próbálta már?
Ricinus.
Ricinus olaj égéstermék nem mérgező ?
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Gondolom nem jobban mint bármi más olajé, mivel növényi.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Csak állandó mozgásban kell lennie a benzinben, mert leül az aljára. Nem keveredik úgy, mint a többi. Versenyen használták, mert a legjobb kenőképességű olaj volt.
@@engine2013 A ricin az egyik leg mérgezőbb növényi olaj. Nem hiszem, hogy a 2t olajat valami módon ez alól mentesítették volna . Motornál ahol nem kapsz a füstből, vagy amit írtál a modelleknél oké de én nem szívnám be a füstjét ha nem muszáj. novenyvedoszer.hu/gazdaportal/ricinus-a-veszelyes-szepseg.-igy-erdemes-nevelni
Hello a Castrol már ujjaban újra hasznositott olajat ad el a sthill régen a ricinus olaj volt az alap
Há hogyne..
Én motul 800 ast használok mondhatom már egy jó ideje és nem tapasztaltam hibát viszont annyit el tudok mondani hogy ez a 800as olaj magas fordulaton az igazi 1:50 használom
Fakitermelő vagy? Esetleg zöldterület kezelő?
Ez nem hiteles vizsgálat. A hiteles vizsgálat az lenne, ha 3 ugyanolyan gépet ugyanúgy használnának a 3 olajjal és szétszednék. Ezek az olajok benzin közegre lettek fejlesztve.
A videó azt vizsgálta mennyi égéstermék marad az edényben elégetés után. Van egy kis képzavar nálad....Ha jobban tudod mit is akartam megnézni állj neki csináld meg a te tesztedet pampogni mindenki tud, fektess bele pénzt energiát töltsed fel a videót én meg elmondom hogy szar amit csinálsz ..
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Köszönöm a válaszát!
Stihl motomixet használok, mert etanol mentes és hp ultrával van keverve 1:50-re. Én még ráöntök annyi hp ultrát, hogy 1:40 legyen. Évente használok el 3 litert fs 38 fűkaszával.
Akkor mondhatjuk semmilyen tapasztalatod nincs az olajok terén. Tapasztalat ott kezdődik, hogy napi 5 L ... Fs 38 nem fűkasza hanem szegélynyíró. Nekem is van .
Motul 800 , Motul 710 bardzo dobre oleje, natomiast stihl hp nie polecam.
Szerinted.. de valójában a Motul is teljesen más olajat fejlesztett ki a kerti gépekhez. Ez sem lehet véletlen... a Motulnál sem ment el a menedzsment esze..
Piros HP ISO L EGB JasoFB
Zold HP Super ISO L EGD JasoFD
Zold HP Ultra ISO L EGB JasoFB
Castrol Power 1 2T ISO L EGD JasoFD
Erdekesek a teljesitmeny szintek eszerint HP super jobb specifikaciokkal rendelkezik mint a HP Ultra.
Power 1 2T viszont eszerint tudja azt amit a HP Super csak olcsobb
XDDD LOL le kellene ülnöd a Balázs barátom 036 osával és ezt jó alaposan a szájába rágni !! Már rég tönkre kelett volna menjen attól a csúny jaso fb től , és felháborító hogy köszöni szépen jól van ....sőt jobban van mint a sok fullszintetikus bohóc aki nem csinál mást mint beprogramozva szajkózza a marhaságot.
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP Erdekelt melyik olajra mi van rairva ..
Az biztos hogy valami nem stimmel ezekkel standardokkal . Hogy lehet az ultra olaj gyengebb mint a HP super.
Van itthon Motorex sport 2T oalajam siman el fogom hasznalni a gepeimbe .
@arpadbiro7006ArmsWarriorPvP
Akkor legyél következetes és a Castrol és a Fuchs olajokat felejtsd el mert azok is szintetikus olajok.
@@zeux33able Azt hiszem fordítva ülsz a lovon. Nem jött át neked semmi a videókból, van ilyen is tudom . Nem általánosságban beszélek az ásványi olajokrol hanem a Stihl piros olaj volt a porondon amit a degenerált fórumozók szajkóznak a hangadók után semmilyen tapasztalattal. Nem mindegyik ásványi olaj jó és nem mindegyik szintetikus . Nem a feliratok bűvöletében kell élni hanem a józan paraszti észjárást kell követni. Ami jó volt 40 évig az mitöl lenne rossz egy csapásra csak azért mert jött egy dilis divat hullám ? Nem akarok meggyőzni senkit nekem teljesen mindegy ki mit hisz és mit önt bele a gépébe én csak MEGMUTAOM mit tapasztalok a sok levegőbe beszélővel szemben-bizonyítok nem hiszek .
@@herczegjozsef800 Az ultra azért FB és nem FD, mert a JASO teszt egyik kategóriájában(füstölés/füst mennyisége) FB szintet ért el.