Pane ze Zahrady ve městě, máte můj obdiv, velký přehled a skvělé nápady. Shlédla jsem další 2 vaše videa a jsem v úžasu a navíc svoji zahrádku nemáte u svého domu( bytu) tudíž ty správné podmínky a přesto máte vše dokonale promyšlené. Tady je vidět, že Vás to baví a že využijete každé místečko k sázení. Ta dřevěná konstrukce na melouny, která ušetří hodně místa a ještě se pod ní dá i chodit tak to je dokonalé, prostě pecka.A druhé video( bobuloviny) tak to bylo pro mě velmi poučné, takže velké díky a jsem moc ráda, že ty videa děláte jste prostě profík a zato vám patří velký dík. Olivia P.S. Chtěla bych Vás požádat o 3 odpovědi za 1- letos jsem po delší době zasadila pár semínek kukuřice a když vyrostly tak většinou neměly kukuřice a místo nich byly vetřelci(bylo to nafouklé a uvnitř shnilé)přitom na obalu bylo hodně zalévat a na poli to zalévá pouze déšť . - za 2- Vždy když zasadím kadeřávek tak pak na spodu listů je to poseto čímsi býlím tak to vždy vykopu, ale chtěla bych to pěstovat dál poradil by jste mi a sluníčku tam moc nato nesvítí.- za 3- Jednou jsem pěstovala růžičkovou kapustu, ale neudělalo to ty pevné růžičky byly otevřené. Prosím mohl by jste mi odpovědět na ty tři otázky byla bych moc ráda kdybych tyto tři druhy mohla pěstovat dál. Děkuji Olivia
Dobrý den, Olivie. Děkuji za pochvalu. K Vašim dotazům není jednoznačná odpověď. Co se týče kukuřice, tak zalévat je potřeba pouze do vyklíčení a opatrně s hnojením dusíkem. Pokud hodně zaléváte a hnojíte, tak poroste vysoká a silná, ale plody za moc stát nebudou. Letos jsem hodně vídal jakoby nádorovité klasy, což může být způsobeno suchým jarem a začátkem léta a hodně deštivým počasím v době růstu klasů. Kadeřávek je pochoutka pro všechny možné škůdce jako mšice, ale nejvíc mi na něj jdou molice a dřepčíci. Pokud to jde, tak postříkejte nějakým bio postřikem, já budu letos zkoušet Hnojík. Taky funguje kryt z netkané textílie, v létě stačí 17g, v zimě mám 30g proti mrazu. Růžičková kapusta chce hlavně včasný výsev a výsadbu, jinak nestihme udělat pěkné růžičky. Občas není od věci přihnojit třeba kompostem nebo jednodušeji nějakým krystalickým hnojivem. Včasný výsev je ale nejdůležitější.
@@zahradavemeste Dobrý den teprve teď jsem objevila vaší odpověď za kterou moc a moc děkuji jste prostě profík a jsem moc ráda, že pro nás lidi děláte videa a jsem zato moc ráda a když se mi z těch tří odpovědí podaří něco vypěstovat ráda Vám napíši ještě jednou děkuji za ty odpovědi a přeji celé vaší rodině krásné Vánoce 🌲🎄
Zdravím 👍také se pokouším pěstovat melouny, chyb jsem nadělal jak vidno hodně,máte pravdu, domácí meloun je Boží, chuť, sladkost, nemají chybu ve srovnání s kupovaným Nadmořská výška 513 m Hodně štěstí při pěstování nejen melounů přeji❤
Pěstovat se dá i v 500m, jen máte ty podmínky o hodně drsnější. Musíte rostliny více a déle chránit a na podzim vám taky dřív odejdou. Ve vašich podmínkách pomůže včasné předpěstování, černá textílie pod nimi a netkaná textílie na nich. Dost se tím urychlí růst na začátku vegetace.
Loni jsem na Slovensku kupoval psa, a když jsem jel zpátky, tak jsem se zastavil za Komárnem na tržnici a koupil 2 velké melouny ( 8 a 10 kg ). Měly ještě zelenou stopku a vypadaly jako by je právě utrhli na poli. Doma při nakrojení praskly ( jako by byly nafouknutý ), uvnitř krásně červený a dužina pevná a sladká. S tím, co kupujeme u nás v krámech se to vůbec nedá srovnávat. Určitě je letos zkusím pěstovat na zahradě. Díky za rady ohledně hnojení.
Slovensko bývala melounnová velmoc, jsou tam skvělé podmínky. Jen to tam funguje jako tady, pěstitelé končí, sady a pole opouštějí z důvodu nízkých výkupních cen. Český a slovenský meloun je parádní. U Pohořelic kousek od nás je taky melounové pole a ta kvalita s obchodem je nesrovnatelná. Jednou člověk ochutná svoje a už to nikdy nechce kupovat v marketu.
@@zahradavemeste To by se mohlo změnit, kdyby producenti měli své prodejny kde by mohli prodávat přímo lidem ( bez prostředníka). Já takhle kupují mléko přímo od farmáře. Lidé ale.nemaji přehled o producentem, a jestli se u nich daa něco koupit přímo. Já bych to uvítal.
@@frantisekdraxler5113 Bohužel patříme k těm málo lidem, kteří chtějí kvalitu a dojedou si k producentovi. Já takto nakupuju ovoce v sadech Starý Lískovec v Brně a třeba vejce mám přímo od pána. Většina lidí udělá nákup v hypermarketu a ještě se plácají po ramenách, jak za ty jablka za 15,90 ušetřili.
Já se divam na tu spodní stranu, u zralého je žlutá a na poklep je zvuk dunivy, ale to chce trochu praxe. Ta uschla stopka je nesmysl. Stopka zasycha když odumírá celá rostlina. Na roubovanem melounu je až kolem 20 plodů a já měla největší meloun o hmotnosti 18 kg. Na neroubovanych jsou tak 2- 3 plody.
Pěkné video. Koupení roubovaných sazenic melounů má velkou výhodu, že se s otázkami můžete obrátit na jejich producenta. Pokud roubuje ve velkém (tedy ne pouze desítky rostlin pro místní zahradnický obchod), nejspíš dokáže spolehlivě poradit. Proč se tolik metod určování zralosti plodů jeví jako funkční? U melounu máte minimálně týdenní okno, kdy si po rozříznutí plodu můžete říct: „Právě takhle jsem to chtěl! Tenhle jsem sklidil na den přesně!“ Každý zahrádkář se tak utvrzuje v tom, že jeho metoda je velmi účinná a rád ji doporučuje ostatním. A to přesto, že daný postup může vracet zcela nahodilé výsledky. Jeho úspěšnost ale mohou ovlivňovat jiné faktory, které si nemusí uvědomovat. Například že plod na zahradě opakovaně míjí, a proto ví, že na rostlině je dostatečně dlouho. Nebo to, že si pamatuje, že loni sklízel týden před koncem prázdnin, a protože mu letos začaly plodit o týden později, začne je sklízet na konci srpna.
Rád se obracím pro rady u ověřených producentů a pěstitelů a z toho se snažím poučit. Mnou uváděné znaky zralosti mi zatím na 100% fungují. Oproti loňsku jsem letos sklidil všechny melouny zralé tak akorát a ještě na 4 ks čekám. Co se týče roubování, tak budu opět zkoušet sám. Okurky se mi povedly a melouny ne, tak snad budu v příštím roce šikovnější. S profesionály se vůbec poměřovat nebudu, to jsou jiní borci. Já pěstuji v domácích podmínkách a na malé zahrádce. Díky za reakci a přeji pékný den.
@@zahradavemeste Já k tomu dospěl taky...Jednotlivě se těmi znaky řídit nelze,ale pokud se jich sejde co nejvíce pak je velká pravděpdobnost,že se člověk nesplete..
Zdravím, pěkné video, pro mě poučné, protože ze tří sazenic mám pouze tři melouny. Vy máte nať ještě zelenou, já už ji mám téměř suchou. Zítra půjdu ověřit zralost podle znaků, které jste uvedl. Můžu potom o tom napsat i pro Vás i pro druhé jako zkušenost. Nech se daří. František
Zdravím, Františku. Budu rád za každou zpětnou vazbu. Rostliny mám stále zelené, dokonce ještě kvetou. Mám tam ještě asi 4 menší melouny, tak uvidím, jestli dorostou a uzrají. Určitě mi napište, jak jste dopadl při sklizni.
Začali jsme pēstovat letos meloun .Máme to na zahradé ,položený na netkance .Vyroszlo nám.tam.8 melounů .Hnojíme jíchou 1 x za týden .Ale když už narostlo na malým prostoru tolik plodů ,tak jsme zaštípli konce .Nikde jsem se nedočetla ,zda se to má zaštípnout ,nebo ne .Tēším.ye ,zda dozrají .Dēkuji za video
Zaštipování je zbytečné, roatlina si sama nechá jen tolik plodů, které unese. Někdo propaguje zaštipování po výsadbě, někdo vyštipuje boční obrost, někdo redukuje šlahouny, ale nemá to na nic vliv. Nevyštipuju nikdy nic, na polích to taky nedělají, tak nevidím důvod.
Ahoj melouny perfektní loni jsem měla 2sazenice roubovanych mám je v uriznutem sudu hnojiv korevama avysledek dobrý 8kusu 2nic moc ale ostatní ok největší měl 9,60 tak super těším se co letos vypestuji
Já jsem letos bohužel marnej, už delší dobu jsem doma s boreliózou, takže zahrada si žije vlastním životem. Teprve včera jsem se dostal k výsevu cuket, takže budu mít vše později. Melouny to chce vychytat, ale po 3 letech to jde samo. Uvidím, jestli letos nějaké melouny vůbec budou.
Nikde na farmách je neodstraňují, takže v tom nic užitečného nevidím. Rostlina si sama vybere, který plod udrží a který pustí. Příkladem je třeba červnový propad na ovocných stromech. Jsou zahrádkáři, kteří protrhávají plody, vyjednocují šlahouny na nějaký počet, odstraňují boční obrost nebo ukončují šlahouny za plodem, ale já pěstuju vertikálně na kari síti a nic z toho dělat nechci a i tak ro funguje.
@@zahradavemeste Myslím tím, že se odlehčí rostlině dříve od výživy zanikajího plodu. Stejně tak to dělám u okurek ve skleníku (19m2). Jsem malý zahradník, takže těch pár rostlin ošetřím. Farmy, co mají hektary plochy to dělat nebudou.
kup si granulovaný quano dáš si do vody tam se to pekne rozpustí a zaliješ rostliny to milují kor ty náročný na živiny jako papriky rajčata a i mariuahana to byli z toho přehnaný kytky
Pokud plody nerostou, tak mají málo živin nebo málo vody, případně oboje. V těchto horkách zálévám obden a hnojil jsem každé 2 týdny a někdy častěji, pěstuju ale ve velkém kompostéru. Zrání trvá a nejde urychlit. Většinou trvá celý vývoj plodu zhruba 6-10 týdnů, podle podmínek a odrůdy. Já jsem teprve včera sklidil první vodní meloun a to už máme polovinu srpna. Jakmile uzraje první, tak už se sklízí jako na běžícím páse další a další.
@tiborilles1289 Já zalévám zákvasem slepičinců a obsypávám Hnojíkem. Nic jiného jsem zatím letos nepoužil. Jíchu mám nakvašenou, ale zatím jsem ji nepotřeboval. Minerální hnojiva vůbec nepoužívám.
Ano, samozřejmě, abych ukázal ten zvuk. Nejde se orientovat jen podle jednoho ukazatele, ať už úponek nebo zvuk. Je potřeba se orientovat podle všech ukazatelů a podle toho melouny sklízet.
Dobrý den, zralé ty melouny jsou. Zaschlá stopka je u zralé dýně, ale u melounů je to už většinou přezrálé. Pokud si to chcete ověřit, tak vám doporučím zajet si někam na samosběr, třeba u Olomouce letos prodávali z pole. Nebo si udělejte výlet na jižní Slovensko, tam jsou velké plantáže. U nás se pěstovalo na polích kolem Pohořelic, ale samosběr nepořádají.
@papasatecek Já jsem to pochopil, ale tam nejlépe zjistíte, kdy je meloun zralý. Oni pěstují na hektarech, takže mají nejvíc zkušeností. Zaschnout stopku nenechávají nikdy.
@@zahradavemeste Já si to dovolit můžu, protože melouny každý den vidím, moučný, sladký meloun mi chutná. Na prodejně jsou často nezralé, nesladké, s tlustou kůrou- Ano, ty jsou z těch hektarů. Oni nekoukají, který je zralý .
Jste skvělej, ráda se koukám na vaše videa.Jen tak dál 🌟🤗
Děkuji, moc jste mě potěšila.
Pane ze Zahrady ve městě, máte můj obdiv, velký přehled a skvělé nápady. Shlédla jsem další 2 vaše videa a jsem v úžasu a navíc svoji zahrádku nemáte u svého domu( bytu) tudíž ty správné podmínky a přesto máte vše dokonale promyšlené. Tady je vidět, že Vás to baví a že využijete každé místečko k sázení. Ta dřevěná konstrukce na melouny, která ušetří hodně místa a ještě se pod ní dá i chodit tak to je dokonalé, prostě pecka.A druhé video( bobuloviny) tak to bylo pro mě velmi poučné, takže velké díky a jsem moc ráda, že ty videa děláte jste prostě profík a zato vám patří velký dík. Olivia P.S. Chtěla bych Vás požádat o 3 odpovědi za 1- letos jsem po delší době zasadila pár semínek kukuřice a když vyrostly tak většinou neměly kukuřice a místo nich byly vetřelci(bylo to nafouklé a uvnitř shnilé)přitom na obalu bylo hodně zalévat a na poli to zalévá pouze déšť . - za 2- Vždy když zasadím kadeřávek tak pak na spodu listů je to poseto čímsi býlím tak to vždy vykopu, ale chtěla bych to pěstovat dál poradil by jste mi a sluníčku tam moc nato nesvítí.- za 3- Jednou jsem pěstovala růžičkovou kapustu, ale neudělalo to ty pevné růžičky byly otevřené. Prosím mohl by jste mi odpovědět na ty tři otázky byla bych moc ráda kdybych tyto tři druhy mohla pěstovat dál. Děkuji Olivia
Dobrý den, Olivie. Děkuji za pochvalu. K Vašim dotazům není jednoznačná odpověď. Co se týče kukuřice, tak zalévat je potřeba pouze do vyklíčení a opatrně s hnojením dusíkem. Pokud hodně zaléváte a hnojíte, tak poroste vysoká a silná, ale plody za moc stát nebudou. Letos jsem hodně vídal jakoby nádorovité klasy, což může být způsobeno suchým jarem a začátkem léta a hodně deštivým počasím v době růstu klasů.
Kadeřávek je pochoutka pro všechny možné škůdce jako mšice, ale nejvíc mi na něj jdou molice a dřepčíci. Pokud to jde, tak postříkejte nějakým bio postřikem, já budu letos zkoušet Hnojík. Taky funguje kryt z netkané textílie, v létě stačí 17g, v zimě mám 30g proti mrazu.
Růžičková kapusta chce hlavně včasný výsev a výsadbu, jinak nestihme udělat pěkné růžičky. Občas není od věci přihnojit třeba kompostem nebo jednodušeji nějakým krystalickým hnojivem. Včasný výsev je ale nejdůležitější.
@@zahradavemeste Dobrý den teprve teď jsem objevila vaší odpověď za kterou moc a moc děkuji jste prostě profík a jsem moc ráda, že pro nás lidi děláte videa a jsem zato moc ráda a když se mi z těch tří odpovědí podaří něco vypěstovat ráda Vám napíši ještě jednou děkuji za ty odpovědi a přeji celé vaší rodině krásné Vánoce 🌲🎄
@@olivia-pu4tv Děkuji a přeji klidné Vánoce.
Zdravím 👍také se pokouším pěstovat melouny, chyb jsem nadělal jak vidno hodně,máte pravdu, domácí meloun je Boží, chuť, sladkost, nemají chybu ve srovnání s kupovaným
Nadmořská výška 513 m
Hodně štěstí při pěstování nejen melounů přeji❤
Pěstovat se dá i v 500m, jen máte ty podmínky o hodně drsnější. Musíte rostliny více a déle chránit a na podzim vám taky dřív odejdou. Ve vašich podmínkách pomůže včasné předpěstování, černá textílie pod nimi a netkaná textílie na nich. Dost se tím urychlí růst na začátku vegetace.
Loni jsem na Slovensku kupoval psa, a když jsem jel zpátky, tak jsem se zastavil za Komárnem na tržnici a koupil 2 velké melouny ( 8 a 10 kg ). Měly ještě zelenou stopku a vypadaly jako by je právě utrhli na poli. Doma při nakrojení praskly ( jako by byly nafouknutý ), uvnitř krásně červený a dužina pevná a sladká. S tím, co kupujeme u nás v krámech se to vůbec nedá srovnávat. Určitě je letos zkusím pěstovat na zahradě. Díky za rady ohledně hnojení.
Slovensko bývala melounnová velmoc, jsou tam skvělé podmínky. Jen to tam funguje jako tady, pěstitelé končí, sady a pole opouštějí z důvodu nízkých výkupních cen. Český a slovenský meloun je parádní. U Pohořelic kousek od nás je taky melounové pole a ta kvalita s obchodem je nesrovnatelná. Jednou člověk ochutná svoje a už to nikdy nechce kupovat v marketu.
@@zahradavemeste To je také tím, že se na Slovensku platí eurem. Tím je tam všechno o 20 % dražší než v ČR.
@@frantisekdraxler5113 Draho tam je, ale principy tam platí stejné. Markety tlačí na ceny a lidi za producenty nechodí, radši jsou do marketu.
@@zahradavemeste To by se mohlo změnit, kdyby producenti měli své prodejny kde by mohli prodávat přímo lidem ( bez prostředníka). Já takhle kupují mléko přímo od farmáře. Lidé ale.nemaji přehled o producentem, a jestli se u nich daa něco koupit přímo. Já bych to uvítal.
@@frantisekdraxler5113 Bohužel patříme k těm málo lidem, kteří chtějí kvalitu a dojedou si k producentovi. Já takto nakupuju ovoce v sadech Starý Lískovec v Brně a třeba vejce mám přímo od pána. Většina lidí udělá nákup v hypermarketu a ještě se plácají po ramenách, jak za ty jablka za 15,90 ušetřili.
Já se divam na tu spodní stranu, u zralého je žlutá a na poklep je zvuk dunivy, ale to chce trochu praxe.
Ta uschla stopka je nesmysl. Stopka zasycha když odumírá celá rostlina. Na roubovanem melounu je až kolem 20 plodů a já měla největší meloun o hmotnosti 18 kg. Na neroubovanych jsou tak 2- 3 plody.
Dobrý den, sesvhlá stopka je v případě, že plod už je přezrálý. Ty úponky ale zasychají v době zrání plodů, takže na ty se dívat dá.
Pěkné video. Koupení roubovaných sazenic melounů má velkou výhodu, že se s otázkami můžete obrátit na jejich producenta. Pokud roubuje ve velkém (tedy ne pouze desítky rostlin pro místní zahradnický obchod), nejspíš dokáže spolehlivě poradit.
Proč se tolik metod určování zralosti plodů jeví jako funkční? U melounu máte minimálně týdenní okno, kdy si po rozříznutí plodu můžete říct: „Právě takhle jsem to chtěl! Tenhle jsem sklidil na den přesně!“ Každý zahrádkář se tak utvrzuje v tom, že jeho metoda je velmi účinná a rád ji doporučuje ostatním. A to přesto, že daný postup může vracet zcela nahodilé výsledky. Jeho úspěšnost ale mohou ovlivňovat jiné faktory, které si nemusí uvědomovat. Například že plod na zahradě opakovaně míjí, a proto ví, že na rostlině je dostatečně dlouho. Nebo to, že si pamatuje, že loni sklízel týden před koncem prázdnin, a protože mu letos začaly plodit o týden později, začne je sklízet na konci srpna.
Rád se obracím pro rady u ověřených producentů a pěstitelů a z toho se snažím poučit. Mnou uváděné znaky zralosti mi zatím na 100% fungují. Oproti loňsku jsem letos sklidil všechny melouny zralé tak akorát a ještě na 4 ks čekám.
Co se týče roubování, tak budu opět zkoušet sám. Okurky se mi povedly a melouny ne, tak snad budu v příštím roce šikovnější. S profesionály se vůbec poměřovat nebudu, to jsou jiní borci. Já pěstuji v domácích podmínkách a na malé zahrádce. Díky za reakci a přeji pékný den.
@@zahradavemeste Já k tomu dospěl taky...Jednotlivě se těmi znaky řídit nelze,ale pokud se jich sejde co nejvíce pak je velká pravděpdobnost,že se člověk nesplete..
Zdravím, pěkné video, pro mě poučné, protože ze tří sazenic mám pouze tři melouny. Vy máte nať ještě zelenou, já už ji mám téměř suchou. Zítra půjdu ověřit zralost podle znaků, které jste uvedl. Můžu potom o tom napsat i pro Vás i pro druhé jako zkušenost. Nech se daří. František
Zdravím, Františku. Budu rád za každou zpětnou vazbu. Rostliny mám stále zelené, dokonce ještě kvetou. Mám tam ještě asi 4 menší melouny, tak uvidím, jestli dorostou a uzrají. Určitě mi napište, jak jste dopadl při sklizni.
Začali jsme pēstovat letos meloun .Máme to na zahradé ,položený na netkance .Vyroszlo nám.tam.8 melounů .Hnojíme jíchou 1 x za týden .Ale když už narostlo na malým prostoru tolik plodů ,tak jsme zaštípli konce .Nikde jsem se nedočetla ,zda se to má zaštípnout ,nebo ne .Tēším.ye ,zda dozrají .Dēkuji za video
Zaštipování je zbytečné, roatlina si sama nechá jen tolik plodů, které unese. Někdo propaguje zaštipování po výsadbě, někdo vyštipuje boční obrost, někdo redukuje šlahouny, ale nemá to na nic vliv. Nevyštipuju nikdy nic, na polích to taky nedělají, tak nevidím důvod.
Ahoj melouny perfektní loni jsem měla 2sazenice roubovanych mám je v uriznutem sudu hnojiv korevama avysledek dobrý 8kusu 2nic moc ale ostatní ok největší měl 9,60 tak super těším se co letos vypestuji
Já jsem letos bohužel marnej, už delší dobu jsem doma s boreliózou, takže zahrada si žije vlastním životem. Teprve včera jsem se dostal k výsevu cuket, takže budu mít vše později. Melouny to chce vychytat, ale po 3 letech to jde samo. Uvidím, jestli letos nějaké melouny vůbec budou.
Nestálo by za to neperspektivní plody odstranit? Já to tak dělám.
Nikde na farmách je neodstraňují, takže v tom nic užitečného nevidím. Rostlina si sama vybere, který plod udrží a který pustí. Příkladem je třeba červnový propad na ovocných stromech.
Jsou zahrádkáři, kteří protrhávají plody, vyjednocují šlahouny na nějaký počet, odstraňují boční obrost nebo ukončují šlahouny za plodem, ale já pěstuju vertikálně na kari síti a nic z toho dělat nechci a i tak ro funguje.
@@zahradavemeste Myslím tím, že se odlehčí rostlině dříve od výživy zanikajího plodu. Stejně tak to dělám u okurek ve skleníku (19m2). Jsem malý zahradník, takže těch pár rostlin ošetřím. Farmy, co mají hektary plochy to dělat nebudou.
kup si granulovaný quano dáš si do vody tam se to pekne rozpustí a zaliješ rostliny to milují kor ty náročný na živiny jako papriky rajčata a i mariuahana to byli z toho přehnaný kytky
Dřív jsem měl nějaký hnojivo s guánem, ale koncemtrované nee. Uvidím, jak se osvědčí hnojík a příští rok se ničemu nebráním. Díky za tip.
pro mne rastie stále jen jeden meloun, ostatné su malé, proc.?Su také horucavy ale nechce mi dozriet, proc?
Pokud plody nerostou, tak mají málo živin nebo málo vody, případně oboje. V těchto horkách zálévám obden a hnojil jsem každé 2 týdny a někdy častěji, pěstuju ale ve velkém kompostéru.
Zrání trvá a nejde urychlit. Většinou trvá celý vývoj plodu zhruba 6-10 týdnů, podle podmínek a odrůdy. Já jsem teprve včera sklidil první vodní meloun a to už máme polovinu srpna. Jakmile uzraje první, tak už se sklízí jako na běžícím páse další a další.
@@zahradavemeste a cim hnojite? Dusik sem dal , neco pomuze, jesen sem hnojil podu. Jeste cim?
@tiborilles1289 Já zalévám zákvasem slepičinců a obsypávám Hnojíkem. Nic jiného jsem zatím letos nepoužil. Jíchu mám nakvašenou, ale zatím jsem ji nepotřeboval. Minerální hnojiva vůbec nepoužívám.
a dokážete poradit jak to poznáme v obchodě 🙏
Poznáte to úplně stejně, jen ty suché úponky tam mít nebudete. Žlutá skvrna, matný povrch a dunivý, ale ne hluboký zvuk.
@@zahradavemeste děkuji
Zoparkrat si v tom videu protirecite, klepete na melon jesen na druhy a tam kde este nie su suche upony, hovorite, takto to ma znit.
Ano, samozřejmě, abych ukázal ten zvuk. Nejde se orientovat jen podle jednoho ukazatele, ať už úponek nebo zvuk. Je potřeba se orientovat podle všech ukazatelů a podle toho melouny sklízet.
A co ta plíseň na rajčatech vedle?Já sklízím melouny,když jim zaschne sopka. A ty vaše ještě zralé nejsou.
Dobrý den, zralé ty melouny jsou. Zaschlá stopka je u zralé dýně, ale u melounů je to už většinou přezrálé. Pokud si to chcete ověřit, tak vám doporučím zajet si někam na samosběr, třeba u Olomouce letos prodávali z pole. Nebo si udělejte výlet na jižní Slovensko, tam jsou velké plantáže. U nás se pěstovalo na polích kolem Pohořelic, ale samosběr nepořádají.
@@zahradavemeste Já si melouny pěstuji sama, díky.
@papasatecek Já jsem to pochopil, ale tam nejlépe zjistíte, kdy je meloun zralý. Oni pěstují na hektarech, takže mají nejvíc zkušeností. Zaschnout stopku nenechávají nikdy.
@@zahradavemeste Já si to dovolit můžu, protože melouny každý den vidím, moučný, sladký meloun mi chutná. Na prodejně jsou často nezralé, nesladké, s tlustou kůrou- Ano, ty jsou z těch hektarů. Oni nekoukají, který je zralý .
Vzdávám to, tak je sklízejte jak vám to vyhovuje. Já to budu dělat dál taky po svém.
🙊jj správně vyzrálý meloun splňuje aspoň 4 známky punku 🙉
😉