Mit tudunk tenni a nőkért munkáltatóként? - vállalati panel

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 23 ต.ค. 2023
  • Kódolt probléma? Fejtsük meg együtt!
    Hogyan növelhetjük a nők arányát a STEM területeken és miért fontos ez mindenkinek?
    Őszi konferenciánkon bemutatásra kerültek a magyar STEM szakos hallgatók és végzettek megkérdezésével készült kvalitatív és kvantitatív kutatás eredményei, az elmúlt 10 év felsőoktatási trendjei és céges jó gyakorlatok - nemcsak Magyarországról.
    Hisszük, hogy a tehetségekért folytatott harcban elengedhetetlen ebben a kérdésben tisztán látni mind a vállalatok, mind a nemzetgazdaságok számára.
    Résztvevők:
    - Fazekas Barbara (Bobcats Coding, moderátor)
    - Branyiczki Imre (EPAM Systems Kft.)
    - Mátyás-Kollár Gabriella (Morgan Stanley)
    - Pálvölgyi Rita (Nokia)
    - Tóth Mária (DXC Technology)
    Dr. Branyiczki Imre, HR Igazgató - EPAM Systems Kft.
    Imre tapasztalt HR szakember, aki szívesen támaszkodik tapasztalati magatartás-tudományi eredményekre a vezetői és szervezeti teljesítmények javítására. A problémák megoldásában az alapvető okok feltárását preferálja. Jelenleg leginkább a pszichológiai biztonság megteremtése érdekli a szervezeti agilitás és bizalom fejlesztésén keresztül.
    Mátyás-Kollár Gabriella, Technológiai részleg operációs vezető - Morgan Stanley
    Gabriella tagja a technológiai igazgatói testületnek, és irányítja a terület sokszínűségi és inkluzív programjait. Megelőzően egy globális biztosítótársaság Kelet-Közép-Európai Régiójának termékfejlesztési vezetője volt. Gabriella az INSEAD Global Executive MBA programján végzett, Franciaországban, Szingapurban, az Egyesült Emirátusokban és San Francisco-ban is tanult. Érdeklődési területei közé tartozik az innováció és új technológiák, valamint a munkavállalói elköteleződést segítő kezdeményezések fejlesztése a mai gyorsan változó környezetünkben. Az INSEAD üzleti képzés és az AIESEC Magyar Közgazdászhallgatók Egyesülete hazai szervezeteinek Bizottsági tagja.
    Pálvölgyi Rita, UN Women Collaboration Programme Lead - Nokia
    Rita bölcsész és közgazdasági diplomát szerzett, és több mint 20 éve dolgozik a Nokiánál különböző regionális és globális vezetői pozíciókban az informatikától az ügyfélszervezetig. Okleveles PMP, Six Sigma és Design Thinking gyakorlóként az üzleti átalakítási és fejlesztési programokat vezetett műszaki és pénzügyi területeken, amikor 2 évvel ezelőtt a Nokia együttműködési megállapodást írt alá a UN Women szervezettel a nemek közötti sokszínűség és a nők szerepvállalásának előmozdítása érdekében, amely programnak Rita lett az egyik vezetője. A program a Nokián belül a gondolkodásmód megváltoztatását és a nemek közötti egyenlőség fokozottabb befogadását célozza minden, de különösen az innováció területén. A Nokián kívül képzéseket és mentorálást biztosít nők és lányok számára világszerte, hogy csökkentse a nemek közötti digitális megosztottságot és javítsa az életkilátásaikat.
    Tóth Mária - Fejlesztési igazgató, DXC
    Mária programozó-matematikusként és informatika tanárként végzett az ELTE-n, később a BME-n szerzett MBA diplomát. Karriere kezdetén szoftverfejlesztőként és architect-ként dolgozott. 2008-ban csatlakozott a HP-hoz, a DXC elődjéhez és azóta is a szoftverfejlesztési csapat vezetőjeként dolgozik. A csapat sikerének köszönhetően ma már közel 250 kolléga tartozik a csapathoz, ahol nyolc nemzetközi és magyarországi ügyfelet szolgálnak ki. Informatikai karrierével párhuzamosan pszichológus diplomát is szerzett. Tanácsadó szakpszichológus végzettséget szintén az ELTE-n szerezte ezévben. Pszichológusi tudását integratív és jungi analitikus módszertani képzésben is bővítette, a Kürt Akadémián pedig üzleti coach tanulmányokat folytatott. A nők helyzete mindig is kiemelten érdekelte, de a STEM területen saját bőrén is megtapasztalta, hogy mivel jár nőként és anyaként érvényesülni ebben a világban. Lehetőségeihez mérten mindent megtesz a nők helyzetének javításáért. Munkásságát 2023-ban a Women In Technology ismerte el a 40 év feletti női példakép díjátadón a ’Nők elismerésének növelése’ kategóriában. Nagyon szeret futni, szabadidejében szakmai cikkeket, novellákat, verset, és mesét ír, s ha még marad ideje, olvas.
    Fazekas Barbara, CEO & co-founder, Bobcats Coding
    Barbara vállalkozó és oktatási szakértő. Jelenleg legújabb vállalkozására, a Bobcats Codingra összpontosít, amely egy olyan digitális termékfejlesztéssel foglalkozó cég, ami a mindenkori profit 30%-át egy oktatási befektetési alapba helyezi. Az elmúlt 12 évben számos oktatási projektben és iskolában dolgozott értésesítési vagy vezetői szerepekben. Az utóbbi években Budapesti Metropolitan Egyetem értékesítési és marketing igazgatójaként arra fókuszált, hogy minél több külföldi diákot csábítsanak a magyar felsőoktatásba. Karrierje során többek között alapítója és ügyvezető igazgatója volt a Green Fox Academy-nek, valamint 2017 és 2022 között igazgatósági tagként szolgált a Magyar Informatikai Szövetségben. Magánéletében, feleség, édesanya, fekete öves Taekewon-do mester és Ironman 70.3 Finisher.

ความคิดเห็น •