Zdravím, jelikož před 200 lety Napoleon umřel, napadlo mě udělat video z bitvy která měla (stejně jako i mnoho dalších významných bitev) velký dopad na dění Napoleonských válek. Vive L'Empereur!
Kľudne ti to napíšu ale počítaj s tým že 1. Nebude to presné 2. Bude mi to trvať niekoľko dní aby som to napísal celé pretože nemám náladu na písanie veľkých hovadin 1812: francúzske cisárske armády rozdrvili ruské sily. Francúzi rozširujú Poľsko na úkor Ruska a cár Alexander I. musel sľúbiť svoju lojalitu Napoleonovi a prihlásiť sa ku kontinentálnemu systému. 1814: vojna na polostrove sa končí. Po porážke Rusov sú Francúzi schopní sústrediť všetku svoju pozornosť na Španielsko a rozdrviť všetok odpor. Joseph Bonaparte je dosadený za španielskeho kráľa a Portugalsko je dočasne anektované. 1815: Osmanský štát a Francúzska ríša sa stali oficiálnymi spojencami. Osmani umožňujú lodiam využívať Bospor a Francúzi pomáhajú Osmanom udržať si svoje územie. K kontinentálnemu systému sa hlásia aj Turci. Británia je teraz zahnaná do kúta, jej ekonomika kolabuje a na druhej strane kanála sa buduje najväčšie námorníctvo a invázne sily v histórii ľudstva.
1817: posledný odpor Spojeného kráľovstva. Najväčšia armáda v histórii napadne ostrov a Napoleonovi sa podarí niečo, čo sa nikdy nepodarilo žiadnemu inému francúzskemu vládcovi, zneškodnil Spojené kráľovstvo. Írsko sa stáva nezávislým a Kanada je pre Američanov stratená. Británia si však môže ponechať kontrolu nad Indiou a jej ďalšími koloniálnymi majetkami. V nasledujúcich rokoch sa ostatné európske štáty podriadili Napoleonovi. Taliansko je zjednotené a Portugalsko sa stáva nezávislým pod monarchiou ktorá je priateľská k Napoleonovi.
Zdravím, jelikož před 200 lety Napoleon umřel, napadlo mě udělat video z bitvy která měla (stejně jako i mnoho dalších významných bitev) velký dopad na dění Napoleonských válek.
Vive L'Empereur!
Děkuji jsi prima za to video.
Pěkně udělaný. To byl zlom v dějinách. Ale ta taktika tenkrát, šli jak na jatka.
Pěkně udělaný. Byl to zlom v dějinách Evropa, či spíše jedna velká tečka. Ale ta taktika boje. To bylo jak na jatkách.
Stejně by to bylo zajímavé jak by svět vypadal kdyby Napoleon zvítězil
Kľudne ti to napíšu ale počítaj s tým že
1. Nebude to presné
2. Bude mi to trvať niekoľko dní aby som to napísal celé pretože nemám náladu na písanie veľkých hovadin
1812: francúzske cisárske armády rozdrvili ruské sily. Francúzi rozširujú Poľsko na úkor Ruska a cár Alexander I. musel sľúbiť svoju lojalitu Napoleonovi a prihlásiť sa ku kontinentálnemu systému.
1814: vojna na polostrove sa končí. Po porážke Rusov sú Francúzi schopní sústrediť všetku svoju pozornosť na Španielsko a rozdrviť všetok odpor. Joseph Bonaparte je dosadený za španielskeho kráľa a Portugalsko je dočasne anektované.
1815: Osmanský štát a Francúzska ríša sa stali oficiálnymi spojencami. Osmani umožňujú lodiam využívať Bospor a Francúzi pomáhajú Osmanom udržať si svoje územie. K kontinentálnemu systému sa hlásia aj Turci.
Británia je teraz zahnaná do kúta, jej ekonomika kolabuje a na druhej strane kanála sa buduje najväčšie námorníctvo a invázne sily v histórii ľudstva.
1817: posledný odpor Spojeného kráľovstva. Najväčšia armáda v histórii napadne ostrov a Napoleonovi sa podarí niečo, čo sa nikdy nepodarilo žiadnemu inému francúzskemu vládcovi, zneškodnil Spojené kráľovstvo. Írsko sa stáva nezávislým a Kanada je pre Američanov stratená. Británia si však môže ponechať kontrolu nad Indiou a jej ďalšími koloniálnymi majetkami.
V nasledujúcich rokoch sa ostatné európske štáty podriadili Napoleonovi. Taliansko je zjednotené a Portugalsko sa stáva nezávislým pod monarchiou ktorá je priateľská k Napoleonovi.
Video o bitvě u Waterloo: th-cam.com/video/kzPl_l-BSc8/w-d-xo.html