Przypomina mi to mój ostatni serwis kina domowego BOSE z serii Lifestyle. Odtwarzacz też nie chciał czytać płyt CD, z DVD czasem potrafił się dogadać. Poszukałem na forach zagranicznych, na których ludzie pisali o podobnych problemach. Niektórzy proponowali wymianę całego napędu na nowy za około 100 USD. Pomyślałem czy jednak nie da się zrobić tego taniej. Rozebrałem odtwarzacz oraz sam napęd i okazało się że można kupić laser za około 40 zł czyli coś koło 10 USD. Dziesięć razy taniej. Zakup części i wymiana rozwiązały problem. Płytki CD nie stanowią obecnie żadnego problemu a BOSE znów imponuje swoim dźwiękiem.
Bardzo miło, że autor przedstawił resztę toru przed recenzją, pomaga to w pewnym zakresie odnieść się później do werbalnego opisu odczuć z odsłuchu. Pochwalam, A odcinek jak zawsze.
Genialnie się to ogląda, zresztą jak każdy odcinek :) Bardzo dziękuję i cieszę się,że w gąszczu tego chłamu jaki stanowi większość filmów na TH-cam są takie perełki.
Dzięki, widziałem i nie jestem zachwycony. Nie kwestionuję ani wiedzy ani doświadczeń autorów ale forma przekazu i taki dziwny styl ciągłej potrzeby bycia śmiesznym i zabawnym jest słaby.
Czy myślał Pan o użyciu drukarki 3D do wspomagania prac serwisowych? Myślę, że niektóre uszkodzone "plastiki" można byłoby zamodelować i dorobić, może nawet ulepszając oryginalną konstrukcję. To tak mi przyszło do głowy pamiętając odcinek z naprawą Krell-a. Pozdrawiam serdecznie!
za dużo zabawy dla kogoś nie w temacie modelowania i druku ale można się dogadać z jakimś hobbystą z okolicy :P wolę reduktor szumu niż kolejny reduktor luzów w konstrukcji drukarki :D
Właśnie kupiłem Micromegę Stage 1. Piękna, nieduża. Podłączona przez DAC Magic 100 z PMA1520 na Focallach Zoller Onyx gra bajecznie. Szkoda że nie ma pilota ale to już szczegół.
80C32 to nie procesor, tylko mikrokontroler : "CMOS 0 to 44 MHz Single-chip 8 Bit Microcontroller". W tym wypadku ma to znaczenie, ponieważ tłumaczy niebytność kości ram na pcb.
@@fifififi9959 tak też mówie i na stompboxy do gitary mówię procesory ale dodaje dźwięku. Może bezpieczniej mówić przy tobie chip bo są przecież PCty jednoukładowe a to już pole do grafomańskiej alergii i żeby wysypki nie było... Tak po prawdzie to w procesorach też może być RAM. Cały cache to ram. Kontroler dodatkowo posiada ROM - ale nie zawsze. Nazwy procesor używa się również w odniesieniu do niektórych programów użytkowych, więc miesci się w niej wiele pojęć i użycie nazwy procesor zamiast mikrokontroler nie jest błedem.
@@at0micBastard -> Nie jest błędem, jednak bądźmy dokładni, bo w tym wypadku ma to znaczenie (jak pisałem wyżej). ze względu na to, iż podstawowym zestawem w urządzeniach tego typu jest proc + rom + ram + i/o. Autor opisując, co znajduje się na płytce, powiedział procesor, kość eprom (prawdopodobnie rom), więc automatycznie "szukałem" również kostki ramu. Jako iż takowej nie znalazłem, sprawdziłem pdfa rzekomego procesora i ustaliłem, że jest to mikrokontroler. Oczywiście nie ma nic złego w używaniu nazw potocznych, jednak w niektórych wypadkach (wg. mnie takich jak ten) użycie nazwy dokładnej tj. "procesor" konieczne jest ze względu na ogólną budowę układu.
Naped cd moze ma miec podkladki gumowe w tym miejscu gdzie bedzie na srubkach przykrecony, zeby byl odporny na wstrzasy. Ktos prubowal go juz naprawiac i albo zapomnial z powrotem zalozyc podkladki gumowe lub sie zuzyly od starosci gumy. I nie mial zapasowych. Chcialbym tylko doradzic. Poniewaz ja sie juz spotkalem kiedys z takim napedem CDROM na podkladkach gumowych. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam.
Mam podobny problem z moim DBX DX5. Szuflada lekko krzywa, czasem przeskakuje, a czasem nie. Nawet laser kupiłem, co trudno było zdobyć (sanyo sf 86). Nie raz miałem już go dosyć, ale jak zaskoczy, to ciary lecą po dupie...Tym bardziej, że poprzedni właściciel zlecił wymianę przetworników na burr brown i jakieś tam bliżej mi nie znane modyfikacje (tunning). Polecam Każdemu Wymagającemu Pasjonacie Dobrego Dźwięku. Pozdrawiam.
To przeskakiwanie pod wplywem uderzen to jest chyba odpowiedzialny buffer cfrowy i byc moze to urzadzenie go nie posiada. Testowalismy kiedys takich kilka nosnikow Telefunken ,sony denon i jakies jeszcze oraz DISCMAN (przenosne takie jak walkman) inne nie znane firmy i okazywalo sie ze te znane sony denon mialy taka funkcje w sobie jak buffer czyli nadczytywaly sobie informacje z cd o 3 do 5 sekund naprzod i mimo wstrzasow calym sprzetem plyty byly odczytywane przez laser bez przerw przeskakiwan itd... To tak z wlasnego doswiadczenia. A to urzadzenie to jakies badziewie jest tak sie na to w 90tych mowilo na warsztacie.
Tak piękne klocki to chyba nigdy się nie zestarzeją ,pomimo że mają już trochę lat, to czy w czymkolwiek ustępują współczesnym CD ? Myślę że jest lepszy od nie jednego nowego CD .
Widok tych przewodów w tacce, w tej klasie sprzętu, tej cenie, przeraża. Mam napędy Denona, NADa, gdzie to znacznie poważniej wygląda, a co więcej, działa od nowości. Trzy Denony DCD (715, 725) pracują od 1999 roku, a NADy (540, o ile jeszcze pamiętam) od 2003...wszystko chodzi poprawnie. Zresztą, tam plastikowa to jest tylko tacka. Na marginesie. Niektóry "hi-end" w środku, względem normalnych sprzętów, wygląda nie jak "hi-end", a jak DYI prosto z Chin...kup pan moduł, wsadź do obudowy i gotowe...Ten patent z tacką to już w ogóle żart...przypomina mi się pewien odcinek, gdzie wspominano o Moonie...
Problemy z czytaniem płyt dość często zdarzały się w Micromegach. Nie jestem ekspertem, ale chyba poniekąd problem ten wynikał z niskiego zakresu korekcji błędów dla precyzyjniejszego śledzenia ścieżek audio.
Witam. Ten mechanizm i laser to typowy bardzo popularny system stosowany w cd PHILIPSa, np. Cd721, wieżach philipsa np. FW40 i oraz cd Marantz-a z równoległego okresu. Sensowne jest wyszukanie takiego mechanizmu od PHILIPSa bo można bez problemu zdobyć cos za niewielkie pieniedze co będzie oryginałem i moze posłużyć kolejne lata bo to lesery są dość trwałe.
Ciekawa sprawa w 18:56 kiedy kończy się pierwszy utwór i zaczyna pauza/przerwa(?) a po chwili wskakuje utwór drugi. Następuje tam nagły przeskok z sekundy 2 od razu na 4.
kiedyś do Krakowa sprzedałem dwie końcówki mocy Musical Fidelity które właściciel napędzał bezpośrednio z CD Mmegi 4 albo 5 - miała regulowane wyjścia a pędziło to wielkie Martin Logany - świetnie brzmiał w starej wysokiej kamienicy!
Witam. Panie Krzysztofie gdzie Pan zaopatrzył się w tego CDM 12.4? Gdyż niestety na Polskim rynku jest wiele podróbek w różnych cenach. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Witam. To co jest oferowane na świecie to nie są podróbki tylko lasery odnowione. Mają starą obudowe, układ optyczny i magnetyczny. W przypadku całego transportu wymienioe są silniki, taśma i zespół lasera (dioda leserowa z odbiornikiem). Nie powinny być sprzedawane jako "new" tylko jako"refurbished". Można jeszcze znaleźć oryginalne, cena 80-110 USD.
@@lukaszsmetkiewicz7665 Jak i moim zdaniem ten Cambridge Audio nie ma podejscia do AA7 Ale polecam za to sprawdzic niedocenianego koreanskiego MEMOREX'a STAV-3000 bądź 3100
Francuska elektronika hłe hłe. Jakoś nieubłaganie kojarzy mi się z moją Reanult Laguną I, gdzie wszystko co miało związek z prądem pierdoliło się jak koryncka ladacznica.
@@peterwolski niestety jesteś w błędzie bo wszystkie laguny to śmietnik tak jak cała fabryka renault co jeszcze żadnego bez awaryjnego samochodu nie wyprodukowała.
Mam od 4 lat Stage 6. Nie znalazłem z używek do 2000zł czegoś co by grało lepiej. Bolączką jest laser, wymieniałem go już, nie czytał sporej ilości płyt.
Chyba nie było filmu porównawczego napędy CD. Często słyszę że jakiś napęd lepiej brzmi bo ma lepszy laser, lepszy mechanizm.. itp argumenty, które w ogóle pomijają DAC. Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Biorąc pod uwagę kwestię jakości dźwięku czy napęd w części cyfrowej w ogóle może zakłócić dźwięk? Czy mając w zestawie porządny DAC jest różnica czy "zasilimy" go danymi z marnej jakości napędu CD, komputera, czy drogiego napędu?
Oryginalnego lasera nie da się już kupić. Chińskie zamienniki za około 100zł są dostępne, ale nie polecam. Kupiłem Philipsa za 200zł, odtwarzacz z takim samym laserem, podmieniłem. Na tą chwilę mam spokój.
did nt understand a wrd.but i kn0w eletcrnics and remeber when thse was the thing.Persnale i like wadia drive and dac with stable platter mecanism fr0m pi0ner
Ja wiem! Ja wiem! "Purple rain" - Prince-a to kilkusekundowe intro które "tyle tylko można" ale ja tu w innym celu bo nie mogłem się powstrzymać. W zestawieniu w procentem elektroniki i mechaniki w objętości tych blaszaków to im chyba płacili z litra i w dobe miniaturyzacji już w latach 90-ych dwudziestego wieku wyglądało to .. te pudła nieco groteskowo. Komentarz dla staystyki a łapka bo pierwszy raz na oczy takiego składaka i to od środka... p.s. tego Prince-a nie jestem do końca pewien :)
@@robert3501 nie upieram się bo rzeczywiście przy drugim przesłuchaniu coś mi nie pasowało w tej mało jak na purpurowy deszcz agresywnej perkusji ale post poszedł i trudno zwieszam uszy po sobie i szukam tego Simply Red. dzięki :)
@@ReduktorSzumu Tylko Polacy mają takie duchowe rozterki w odniesieniu do wymowy obcych słów. Za granicą się nie obcyndalają i mówią w/g prawideł i zasad własnego języka. A czasami jak Reduktor zagada w języku lengłydż, to trzeba się zastanawiać co autor miał na myśli.
@@Secesh1 Jak polska publika na koncercie Kreatora krzyczy "kreator", a nie "krēˈātər", to kapela się nie obraża. Ani razu nie słyszałem, żeby Petroza robił uwagi na ten temat. W Polsce skandują "behemot', a zagranicą "biˈhēməTH" i jest ok. Pracuję w spółce polsko włoskiej i często mam do czynienia z językiem angielskim mówionym po włosku, nikt nie robi problemu. A gdy jakiś Bambo nauczy się polskiego, ale kaleczy, to nie robimy mu wyrzutów, tylko się cieszymy, że nie musimy używać rąk do rozmowy. Wyluzujmy z tymi uwagami na temat wymowy. Ja wyleciałem z lekcji, gdy w 92 roku odważyłem się zwrócić uwagę nauczycielowi, że źle wymawia jakąś nazwę.
Te czerwone podświetlenie jest fantastyczne 🤩
Przypomina mi to mój ostatni serwis kina domowego BOSE z serii Lifestyle. Odtwarzacz też nie chciał czytać płyt CD, z DVD czasem potrafił się dogadać. Poszukałem na forach zagranicznych, na których ludzie pisali o podobnych problemach. Niektórzy proponowali wymianę całego napędu na nowy za około 100 USD. Pomyślałem czy jednak nie da się zrobić tego taniej. Rozebrałem odtwarzacz oraz sam napęd i okazało się że można kupić laser za około 40 zł czyli coś koło 10 USD. Dziesięć razy taniej. Zakup części i wymiana rozwiązały problem. Płytki CD nie stanowią obecnie żadnego problemu a BOSE znów imponuje swoim dźwiękiem.
Bardzo miło, że autor przedstawił resztę toru przed recenzją, pomaga to w pewnym zakresie odnieść się później do werbalnego opisu odczuć z odsłuchu. Pochwalam, A odcinek jak zawsze.
Genialnie się to ogląda, zresztą jak każdy odcinek :) Bardzo dziękuję i cieszę się,że w gąszczu tego chłamu jaki stanowi większość filmów na TH-cam są takie perełki.
Drugi świetny kanał to też De-kompozytor
Dzięki, widziałem i nie jestem zachwycony. Nie kwestionuję ani wiedzy ani doświadczeń autorów ale forma przekazu i taki dziwny styl ciągłej potrzeby bycia śmiesznym i zabawnym jest słaby.
@@maxx-xb3si To wynika z innej grupy docelowej.
Czy myślał Pan o użyciu drukarki 3D do wspomagania prac serwisowych? Myślę, że niektóre uszkodzone "plastiki" można byłoby zamodelować i dorobić, może nawet ulepszając oryginalną konstrukcję. To tak mi przyszło do głowy pamiętając odcinek z naprawą Krell-a. Pozdrawiam serdecznie!
za dużo zabawy dla kogoś nie w temacie modelowania i druku ale można się dogadać z jakimś hobbystą z okolicy :P wolę reduktor szumu niż kolejny reduktor luzów w konstrukcji drukarki :D
@@konradhryniewicki7956 to prawda, choć nie wiemy czy RS nie jest biegły również w technice modelowania ;)
Jak zwykle łapka w górę. Część analogowa w odtwarzaczu służy do sterowania gniazdem słuchawkowym.
Pozdrawiam cieplutko.
Napisałem to w filmie.
@@ReduktorSzumu ok, musiałem przeoczyć
Właśnie kupiłem Micromegę Stage 1. Piękna, nieduża. Podłączona przez DAC Magic 100 z PMA1520 na Focallach Zoller Onyx gra bajecznie. Szkoda że nie ma pilota ale to już szczegół.
80C32 to nie procesor, tylko mikrokontroler : "CMOS 0 to 44 MHz Single-chip 8 Bit Microcontroller". W tym wypadku ma to znaczenie, ponieważ tłumaczy niebytność kości ram na pcb.
"niebytność" to to samo co "brak" :)
w mikrokontrolerze jest mikroprocesor :)
@@at0micBastard -> równie dobrze na komputer też możesz mówić procesor, bo takowy jest w środku.
@@fifififi9959 tak też mówie i na stompboxy do gitary mówię procesory ale dodaje dźwięku.
Może bezpieczniej mówić przy tobie chip bo są przecież PCty jednoukładowe a to już pole do grafomańskiej alergii i żeby wysypki nie było... Tak po prawdzie to w procesorach też może być RAM. Cały cache to ram. Kontroler dodatkowo posiada ROM - ale nie zawsze. Nazwy procesor używa się również w odniesieniu do niektórych programów użytkowych, więc miesci się w niej wiele pojęć i użycie nazwy procesor zamiast mikrokontroler nie jest błedem.
@@at0micBastard -> Nie jest błędem, jednak bądźmy dokładni, bo w tym wypadku ma to znaczenie (jak pisałem wyżej). ze względu na to, iż podstawowym zestawem w urządzeniach tego typu jest proc + rom + ram + i/o. Autor opisując, co znajduje się na płytce, powiedział procesor, kość eprom (prawdopodobnie rom), więc automatycznie "szukałem" również kostki ramu. Jako iż takowej nie znalazłem, sprawdziłem pdfa rzekomego procesora i ustaliłem, że jest to mikrokontroler. Oczywiście nie ma nic złego w używaniu nazw potocznych, jednak w niektórych wypadkach (wg. mnie takich jak ten) użycie nazwy dokładnej tj. "procesor" konieczne jest ze względu na ogólną budowę układu.
Bardzo fajny kanał ciekawe urządzenia audio i wiedza szacunek
Naped cd moze ma miec podkladki gumowe w tym miejscu gdzie bedzie na srubkach przykrecony, zeby byl odporny na wstrzasy. Ktos prubowal go juz naprawiac i albo zapomnial z powrotem zalozyc podkladki gumowe lub sie zuzyly od starosci gumy. I nie mial zapasowych. Chcialbym tylko doradzic. Poniewaz ja sie juz spotkalem kiedys z takim napedem CDROM na podkladkach gumowych. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam.
oh muzyczka na poczatku z gry Sąsiedzi
jak zwykle swietny materiał Pozdrawiam
Mam podobny problem z moim DBX DX5. Szuflada lekko krzywa, czasem przeskakuje, a czasem nie. Nawet laser kupiłem, co trudno było zdobyć (sanyo sf 86). Nie raz miałem już go dosyć, ale jak zaskoczy, to ciary lecą po dupie...Tym bardziej, że poprzedni właściciel zlecił wymianę przetworników na burr brown i jakieś tam bliżej mi nie znane modyfikacje (tunning).
Polecam Każdemu Wymagającemu Pasjonacie Dobrego Dźwięku. Pozdrawiam.
To przeskakiwanie pod wplywem uderzen to jest chyba odpowiedzialny buffer cfrowy i byc moze to urzadzenie go nie posiada. Testowalismy kiedys takich kilka nosnikow Telefunken ,sony denon i jakies jeszcze oraz DISCMAN (przenosne takie jak walkman) inne nie znane firmy i okazywalo sie ze te znane sony denon mialy taka funkcje w sobie jak buffer czyli nadczytywaly sobie informacje z cd o 3 do 5 sekund naprzod i mimo wstrzasow calym sprzetem plyty byly odczytywane przez laser bez przerw przeskakiwan itd... To tak z wlasnego doswiadczenia. A to urzadzenie to jakies badziewie jest tak sie na to w 90tych mowilo na warsztacie.
w warstacie 🙂
@@robertwyczokowski9343 warstacie LOL
Tak piękne klocki to chyba nigdy się nie zestarzeją ,pomimo że mają już trochę lat, to czy w czymkolwiek ustępują współczesnym CD ? Myślę że jest lepszy od nie jednego nowego CD .
Widok tych przewodów w tacce, w tej klasie sprzętu, tej cenie, przeraża. Mam napędy Denona, NADa, gdzie to znacznie poważniej wygląda, a co więcej, działa od nowości. Trzy Denony DCD (715, 725) pracują od 1999 roku, a NADy (540, o ile jeszcze pamiętam) od 2003...wszystko chodzi poprawnie. Zresztą, tam plastikowa to jest tylko tacka. Na marginesie. Niektóry "hi-end" w środku, względem normalnych sprzętów, wygląda nie jak "hi-end", a jak DYI prosto z Chin...kup pan moduł, wsadź do obudowy i gotowe...Ten patent z tacką to już w ogóle żart...przypomina mi się pewien odcinek, gdzie wspominano o Moonie...
Problemy z czytaniem płyt dość często zdarzały się w Micromegach. Nie jestem ekspertem, ale chyba poniekąd problem ten wynikał z niskiego zakresu korekcji błędów dla precyzyjniejszego śledzenia ścieżek audio.
Witam. Ten mechanizm i laser to typowy bardzo popularny system stosowany w cd PHILIPSa, np. Cd721, wieżach philipsa np. FW40 i oraz cd Marantz-a z równoległego okresu. Sensowne jest wyszukanie takiego mechanizmu od PHILIPSa bo można bez problemu zdobyć cos za niewielkie pieniedze co będzie oryginałem i moze posłużyć kolejne lata bo to lesery są dość trwałe.
There should be rubber washers/ spacers under the transport. Nice video, thanks.
Fajnie jakby pojawił się kiedyś jakiś magnetofon szpulowy na kanale. Ktoś za? To łapka
To musiałem przeoczyć. Ale raz to i tak niewiele ;)
świetny odcinek, pozdrawiam
No to oglądamy
Ciekawa sprawa w 18:56 kiedy kończy się pierwszy utwór i zaczyna pauza/przerwa(?) a po chwili wskakuje utwór drugi. Następuje tam nagły przeskok z sekundy 2 od razu na 4.
Piękny sprzęt, koncepcyjnie i brzmieniowo. Jak to Micromega, kapryśna i ma skłonności do dysfunkcji 😁
Micromegi z serii Stage miały problem se startem płyty. Czasem pomagał restart. Takie kaprysy w zamian za dobre brzmienie i świetną przestrzeń.
Nie miały żadnego problemu, wymagały tylko kilkuminutowej, przewidzianej fabrycznie, zwłoki w celu podgrzania systemu
Witam. Czy mógłby Pan zrobić odcinek o przetwornikach cyfrowo-analogowych opartych o drabinki rezystorowe?
Jak zawsze ciekawe :-) dla mnie (czyli laika) znacznie ciekawsze jest takie objaśnienie poszczególnych modułów niż schematy :-) pozdrawiam!
Laser bardzo popularny w cd philips, marantz. Są podróbki, więc czasem lepiej kupić inny cd z tym napędem na przeszczep. Wielokrotnie je wymieniłem.
Piękny sprzęt, jak dla mnie najładniejszy ze wszystkich goszczących na kanale.
Mam do dziś Micromega stage 5 + Musical fidelity E11.
kiedyś do Krakowa sprzedałem dwie końcówki mocy Musical Fidelity
które właściciel napędzał bezpośrednio z CD Mmegi 4 albo 5 - miała regulowane wyjścia a pędziło to wielkie Martin Logany - świetnie brzmiał w starej wysokiej kamienicy!
Witam. Panie Krzysztofie gdzie Pan zaopatrzył się w tego CDM 12.4? Gdyż niestety na Polskim rynku jest wiele podróbek w różnych cenach. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Witam. To co jest oferowane na świecie to nie są podróbki tylko lasery odnowione. Mają starą obudowe, układ optyczny i magnetyczny. W przypadku całego transportu wymienioe są silniki, taśma i zespół lasera (dioda leserowa z odbiornikiem). Nie powinny być sprzedawane jako "new" tylko jako"refurbished". Można jeszcze znaleźć oryginalne, cena 80-110 USD.
Dobry wieczór . Chciałem zapytać szanowne grono , czy przy wymianie lasera w kinie domowym LG na taki sam model , potrzebna jest jego kalibracja ?
@@marcinnowak777 Dzięki za odpowiedź . Po prostu nie mam sprzętu do kalibracji , dlatego pytam
Różnią się kolorem frontpanele...przy tej klasie sprzętu trochę kiepsko to wypada....pozatym naprawdę jest ok.
Po rozmieszczeniu przyłączy na tylnym panelu można spekulować że to składak .
Czarne panele często blakną, stojąc na słońcu, może jedno z urządzeń było bardziej "zacienione"?
Czy udało się wyprowadzić sygnał analogowy z odtwarzacza bez użycia DAC ? była tam taka płytka wewnatąrz ze wzmacniaczami operacyjnymi ?
DAC jest do słuchawek.
@@ReduktorSzumu - pozdrawiam, moja ciekawość dziękuje ;)
Witam. Proszę o opinie na temat Arcam Alpha 7 int. Amp.
Posiadam takowy i jestem bardzo ciekawy Pana opinii
Z byle czym by tej micromegi nie postawił :D A alpha 7meczka robi robote :D
Mateusz Axl CSL dzięki za opinie!Zostawiłem z CA 640v2 i z onkyo reciverem dr s501 i moim skromnym zdaniem Arcam wymiata.
@@lukaszsmetkiewicz7665 Jak i moim zdaniem ten Cambridge Audio nie ma podejscia do AA7
Ale polecam za to sprawdzic niedocenianego koreanskiego MEMOREX'a STAV-3000 bądź 3100
Good job!
Francuska elektronika hłe hłe. Jakoś nieubłaganie kojarzy mi się z moją Reanult Laguną I, gdzie wszystko co miało związek z prądem pierdoliło się jak koryncka ladacznica.
Chyba coś pomyliłeś bo laguna1 była bez awari elektroniki. To druga wersja ph1 miała problem
@@peterwolski niestety jesteś w błędzie bo wszystkie laguny to śmietnik tak jak cała fabryka renault co jeszcze żadnego bez awaryjnego samochodu nie wyprodukowała.
Nie ma jak to TFSI/TSI 😊
@@Pjoter1 jak wszystkie po 2000 ale 1 miała tylko sterownik silnika
Miałem reanult fuego. Elektryka była do d*py już po kilku miesiącach.
Szukam dobrego dac'a z bluetooth. Co myślicie o FX-AUDIO BL-MUSE 02. Będzie lepszy od daca z bt od logitecha bo taki na tą chwilę posiadam?
Kurde, chciałbym, żeby fachowiec w moim mieście był tak dokładny jak pan.
Rzadko, ale zdarza się że jest.
To kwestia charakteru, wiedzy, doświadczenia = 'warsztatu'.
Mam od 4 lat Stage 6. Nie znalazłem z używek do 2000zł czegoś co by grało lepiej. Bolączką jest laser, wymieniałem go już, nie czytał sporej ilości płyt.
Chyba nie było filmu porównawczego napędy CD. Często słyszę że jakiś napęd lepiej brzmi bo ma lepszy laser, lepszy mechanizm.. itp argumenty, które w ogóle pomijają DAC. Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Biorąc pod uwagę kwestię jakości dźwięku czy napęd w części cyfrowej w ogóle może zakłócić dźwięk? Czy mając w zestawie porządny DAC jest różnica czy "zasilimy" go danymi z marnej jakości napędu CD, komputera, czy drogiego napędu?
Co to za muzyka pod koniec filmu?
20:30
Ta kieszen to jest typowy problem micromeg😉Mam stage2 w naprawie,i nie ogarniam go😂cały czas z nim jest problem
Jaki tytuł ostatniej muzyki w podkładzie?
"Spasowane stopami"
co to za kawałek który jest puszczany przez 2, 3 sek
?
Simply red
@@donmarciano1981 a możesz podać tytuł?
Simply Red - If You Don't Know Me By Now
A co w kwestii lasera? Pasuje?
Oryginalnego lasera nie da się już kupić. Chińskie zamienniki za około 100zł są dostępne, ale nie polecam. Kupiłem Philipsa za 200zł, odtwarzacz z takim samym laserem, podmieniłem. Na tą chwilę mam spokój.
Mam problem z laser w stage 5 , pomożesz ?
Kciuk w górę 555, hyhy pozdro dla kumatych 😉
Pozdro :)
did nt understand a wrd.but i kn0w eletcrnics and remeber when thse was the thing.Persnale i like wadia drive and dac with stable platter mecanism fr0m pi0ner
Nie myślał pan o nagraniu na CD muzyki dostępnej za darmo dla twórców w ramach youtube, by móc ze spokojem dawać dłuższe kawałki odsłuchowe.
Sygnał analogowy dla wyjścia słuchawkowego :)
Dlaczego dobre przetworniki cyfrowo/analogowe są bardzo drogie skoro nie ma w nich aż tak drogich części?
bo są dobre, a luksus musi kosztować :)
Laser do wymiany widac to w 19:00 jak na wyswietlaczu przeskoczy z 2sek. na 4sekundy
To nie przeskoki tylko edycja filmu.
Glos nagrywany jest oddzielnie od wideo
Jest nagrywany razem.
Słyszalne problemy z napędem, zalecany kontakt z kardiologiem. Obym się mylił.
A to łożysko silnika nie zatrze sie jak olej odparuje?
Witam super ale ja wole koncówki mocy albo ampliturery
Transformatory wyglądają jak ze świetlówek .
Chyba micro omega. Z jednym O. Logo na to wskazuje.
Nie. Nazwa na obudowie na to nie wskazuje.
zera się zjechały to nie WC
Ja wiem! Ja wiem! "Purple rain" - Prince-a to kilkusekundowe intro które "tyle tylko można"
ale ja tu w innym celu bo nie mogłem się powstrzymać.
W zestawieniu w procentem elektroniki i mechaniki w objętości tych blaszaków to im chyba płacili z litra i w dobe miniaturyzacji już w latach 90-ych dwudziestego wieku wyglądało to .. te pudła nieco groteskowo.
Komentarz dla staystyki a łapka bo pierwszy raz na oczy takiego składaka i to od środka...
p.s. tego Prince-a nie jestem do końca pewien :)
niestety nie wiesz ;) ...to nie jest Prince ... a Simply Red "If you don't know Me by now" ..
@@robert3501 nie upieram się bo rzeczywiście przy drugim przesłuchaniu coś mi nie pasowało w tej mało jak na purpurowy deszcz agresywnej perkusji ale post poszedł i trudno
zwieszam uszy po sobie i szukam tego Simply Red.
dzięki :)
Witam zostawiam pierdoły 👍
Pozdrawiam z Olkusza 🙋
Plastik fantastic. Przypomina mi tandete Denona.
i have 1
trzeci :) Pozdro
No to ja drugi :)
Pierwszy. Pozdrawiam :D
Znowu sprzęt od jakieś flei.
Nie mówi się "sidi" tylko "cede" . Ja codziennie prostuje moje bombelki. Pozdrawiam Seba.
CEDE mówiłoby się gdyby była to polska nazwa, a nie jest.
@@ReduktorSzumu Ale na "cede" jest Kombi Nowa płyta bo tych starych kawałków Jessica nie trawi .😊
@@ReduktorSzumu Tylko Polacy mają takie duchowe rozterki w odniesieniu do wymowy obcych słów. Za granicą się nie obcyndalają i mówią w/g prawideł i zasad własnego języka. A czasami jak Reduktor zagada w języku lengłydż, to trzeba się zastanawiać co autor miał na myśli.
@@Secesh1 Jak polska publika na koncercie Kreatora krzyczy "kreator", a nie "krēˈātər", to kapela się nie obraża. Ani razu nie słyszałem, żeby Petroza robił uwagi na ten temat. W Polsce skandują "behemot', a zagranicą "biˈhēməTH" i jest ok. Pracuję w spółce polsko włoskiej i często mam do czynienia z językiem angielskim mówionym po włosku, nikt nie robi problemu. A gdy jakiś Bambo nauczy się polskiego, ale kaleczy, to nie robimy mu wyrzutów, tylko się cieszymy, że nie musimy używać rąk do rozmowy. Wyluzujmy z tymi uwagami na temat wymowy. Ja wyleciałem z lekcji, gdy w 92 roku odważyłem się zwrócić uwagę nauczycielowi, że źle wymawia jakąś nazwę.
@@tomekkruger Dziękuję za potwierdzenie mojej wypowiedzi. O to właśnie mi chodziło.