Miért Szeretjük a Rejtélyeket?!
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 12 ธ.ค. 2024
- BÖLCSÉSZ!!!MATEK!!!!
#reklám Miért szeretjük a rejtélyeket, miért izgat ez minket, hova tűnt a könyvem?
Végtelen megválaszolt kérdés :)
Az Ötödik hétfőn debütál a Direct One televíziócsatornán, úgyhogy aki vonzódik a misztikumokhoz az ne habozzon odakapcsolni!
ENJOI
Detective G
#DirectOne #DirectOneTVcsatorna #AzÖtödik #CsodákVárnak
TALÁLJ MEG:
/ hollywoodhirugynokseg
hollywood.hirugynokseg@gmail.com
Instagram: szirmai_gergely
#!...
Ezitten tökmindegy:
-----
trailer, kritika, review, hollywood, news, agency, hírügynökség, előzetes, mozi, 2021, rejtély, mystery, sherlock holmes, dr house, columbo, the five, ötödik,
"A rejtély bölcsész matek" Én ezt szeretném egy pólón hordani :D
én is! teljesen együttérzek Gergő matekimádatával. én se értek hozzá, de nagyon szeretem :D
Majd egy hónap konzisztencia után újból beleélem magam hogy Gergő létezik.
@@yudhiazka6195 ertem hogy mit mondasz es nehany dologban igazad van de szerintem a hozzaallasod a temahoz nem eppen a legjobb
Legyen 2
The same!
most voltak reklámok ami miatt visszatért... micsoda meglepő dolog! sajnos érezhető, hogy csak a pénzért csinálja mostmár.
@@mrkurvaanyad bro nevetseges vagy... a kisgyerekek agyaban a szponzoracio egyenlo a szar contentel holott Gregnel nagyon jol latszik hogy nem adja el magat csak ha szponzorral egy erdekes temarol tud beszelni akkor megteszi
Jól értem, hogy eljön a klónok új generációja, ahol nem egy-egy jelzővel ellátott jellemek lesznek, hanem különböző nevek, mert így tartalmasabb személyiségeket lehet létre hozni?
Ezek szerint nem csak nekem jutottak eszembe a klónok
A rejtély = egy rejtvény
egy rejtvény = logikai puzzle
logikai puzzle = matematikai alapú deduktív érvelés
A rejtély = matematikai alapú deduktív érvelés
A teóriád teljesen megállja a helyét.
hogy mivaaaan? azért néha utána nézhetnél, mit akarnak a szádba rakni. Kicsit összetettebb ez mint a csökött egyenleted.
A logika az érvényes következtetések és bizonyítások, illetve az ezzel összefüggő filozófiai, matematikai, nyelvészeti és tudományos módszertani kérdések tudománya.
a kis teóriád hamar elbukott Mekk Elek professzor!
Júzerném cseksz áut
"Béla bazdmeg" feliratos pólók is lesznek? :D
Mibe fogadunk hogy Béla Finn származású és az eredeti neve Bröla.
és ha Béla M. Bay fedőneve? Mekkora csavar lenne! Sőt tovább megyek, Michael Bélya következő fílmje 2022 Febuárjában jön ki néhány héttel az Oscar gála után. Michael Bay filmjében fog szerepelni Jake Gyllenhaal, amennyire fel tudom idézni Szirmai úr őt kifejezetten kedveli, úgyhogy feltételezem, a filmet is meg fogja nézni. Az említett néhány hetes ablak benne van az Oscar és az Arany kecske közti megjelenési időszakban és az Arany Kecske díjátadón jön a még nagyobb leleplezés. Apró nyom vagy véletlen egybeesés esetleg már konteó Michael Bay 2001-ben egy társával létrehozott egy producer ügynökséget: Platinum Dunes(Platina dűnék) névvel, nahát melyik könyv tűnt el a videó legelején? A Dűne! Bocs bocs kicsit beleéltem magam a rejtély témába :))))
@@petermajoros9886 Kiváló!😂
Nagyon érdekesen indul el a Béla szál :^D
Hajrá, hajrá, Greg! Csak így tovább!
Ez nagyon bejött, király vagy G 😁 örülök hogy vissza tértél és tudsz és akarsz is újat mutatni, pontosan emiatt szeretem a HH-t 😁
El sem tudom mondani mennyire vártam már a visszatérésed, az elmúlt hetet tekintve most úgy látszik, végre tényleg eljött. Sok sikert és motivációt a további munkához. A szerkesztőség epedve várja a tartalmaidat! Turbék - turbék! 👏
2 videó 2 nap alatt, daaaamn
Kedves Gergő, turbék-turbék! Örülök, hogy újra itt vagy, remélem ez azt jelenti, hogy rendeződött az életed/érzelmeid.
A rejtélyről:
Szerintem vannak olyan filmek amiket azért nézünk, mert hasonló élethelyzetet tár elénk mint amiben épp vagyunk, vagy vannak olyan filmek amiket csak hosszú munka utáni kikapcsolódásként nézünk (ezek könnyed, laza 1x nézős filmek az esetemben). És vannak olyan filmek, amikben szeretjük használni az agyunkat. Ilyenek a rejtély alapú filmek, ahol a detektívvel együtt próbáljuk kitalálni, hogy mi történt valójában/ki a tettes. Olyan ez, mint egy keresztrejtvény vagy egy puzzle: jó, ha nem egyszerű és kell rajta gondolkodni...
Tetszik nagyon a témafelvetés :) bár valahogy nehezen fogadom el, hogy tényleg ennyi indoklás legyen fellelhető a neten, miközben Agatha Christie könyveit adták ki a legnagyobb példányszámban Shakespeare és a Biblia után... kell, hogy legyen ennek komolyabb kutatási háttere. Na sebaj.
Engem ami legjobban megfog a rejtélyekben, a mozgatórugók felderítése (Gergő hangján: "De miééért??"), az igazság felderítése. Ezért imádtam annyira a Lie to Me (Hazudj, ha tudsz) című sorozatot, annyira csodálatos karakterszínészi teljesítményeket lehetett látni, hogy ott ülve szinte meg is tanulhatta az ember felismerni, melyikük hazudik éppen.
Ahogy Dumbledore is mondja, a megértés hozzásegít a gyógyuláshoz, valahogy könnyebb elfogadni egy erőszakos elmulasztást is így, ha érti az ember, hogy miért lehetett.
Másrészt, a rejtély egyfajta varázslat, gyilkosság esetén mondjuk nevezzük sötét varázslatnak. És a varázsló trükkjénél jobban talán csak azt szeretjük, ha lelepleződik, hogy igazából nem volt benne semmi földöntúli, csak egy kis kézügyesség meg preparált eszközök, nem kell tőle félni. (Haha. ;) )
Erőszakos elmulasztás :DD
Asszem új kedvenc kifejezésem lett.
Én még lehet annyit tennék hozzá, hogy nem is egészen a textuális és kontextuális matekozás ami leköti az elmét. Vagyis az, de én még egy szinttel általánosítanám azzal, hogy az ember eleve mintakereső. Evolúciósan belénk van égve, hogy ha valami nem stimmel, valami miatt nem egyezik a sablon, ki akarjuk deríteni az okát és meg akarjuk javítani. Amit pedig a pareidolia miatt kényszeresen teszünk, amikor ott is ismerős formát látunk, ahol nincs. A Star trek TNG egyik epizódjában jön ez elő nagyon szépen. A kíváncsiság egy nagyon erős érzés, amitől csak a halálfélelem erősebb érzés (említett epizód vége nagyon jól utal erre). Persze ez is csak egy vélemény és ha már írtátok, akkor bocs.
Nekem a sponzor blokk kicsit hosszúnak érződött arányaiban, de legtöbb ember, talán még Greg is pénzből él.
Amúgy kurva jó volt a végig vezetett rejtély. Can't wait to see Béla in action
Örülök hogy sok új videót töltesz fel, ez is nagyon tetszett 😄
Végre újra a régi HH, és még jobb. Igazán élvezetesek a legutóbbi videók! Gratula.
A régi klónos vonal feelingjét érzem :)
Zseniális, imádom! Ha már noir, lesz-e A máltai sólyomból, vagy egyéb más régebbi, kultuszfilmekből rövid filmajánló vagy kritika?
Kene egy szirmai podcast :) agyonhallgatnam
Nézd Gergő, ha könnyebb úgy konzisztensnek lenni a videógyártással, hogy az összes tartalmad szponzorált, akkor csapassad!! Megéri a kis reklámot az, ha rendszeresen van új videó.
Turbék Turbék 😁😁 ez élvezettel néztem végig 😁 bár annyiszor mondtad ki a nevem, hogy el gondolkodtam tényleg én szabotállak e vagy sem 😅 üdvözlettel P. Béla M. 😅 😅
TUDTAM HOGY TE VOLTÁL AZ!
ez olyan jó volt, hogy végül nem is zavar, hogy nem derült ki, a Düne miért nem olvasmányos. :D
Jó végigvezetés, de egy dolgot még hozzátennék:
Végig vártam, hogy megemlíted a (szerintem) egyik legfontosabb elemét a rejtélyek élvezetének, és ez mégpedig az, hogy az ember természetének alapvető eleme a kíváncsiság. Ha valamit nem tudunk vagy nem értünk, akkor az kíváncsisággal tölt el, foglalkoztat minket, és tudni akarjuk mi történt valójában, meg szeretnénk érteni. Egy rejtélyen alapuló mű nézése/olvasása/hallgatása közben a befogadó agya is folyamatosan jár a rejtély megoldásán, lehetséges magyarázatokon és teóriákat gyárt (,főleg ha nem egyben fogyasztjuk el a művet, mint például egy sorozat esetében és vannak szünetek mikor időről időre eszébe jut az embernek és foglalkoztatja). Élvezzük összekötni a pontokat és kapcsolatokat találni különböző dolgok közt, az emberi agy így működik, még inkább immerzív lesz az alkotás ettől, a néző együtt nyomoz a szereplőkkel, a része lesz a történetnek, és a végén ott a katarzis. Mikor kiderül mi történt valójában, ki volt a gyilkos vagy a "mastermind", vagy hogy semmi sem volt az aminek látszott, akkor vagy a sikerélmény lesz ott nekünk, hogy rá tudtunk jönni, esetleg majdnem teljesen igazunk volt, vagy ha esetleg rossz úton jártunk, akkor egy-egy csavar miatt marad tátva a szánk, mondván, hogy "tényleg, erre hogy nem gondoltam?!", de a megoldást megkapjuk, a kíváncsiságunk ki lett elégítve. (Előfordulhat hogy ez nincs így és nyitott vége van a történetnek, az egy másik stílus, aminek szintén megvannak a maga pozitívumai.)
Összegzésül: az emberek végtelenül kíváncsiak és az agyunk természetes módon mindenben a kapcsolatot keresi (akkor is ha nincs is ott semmi), a rejtélyek ezt csak kihasználják.
Ahhhh, ez a rejtélyes felépítés, és a bélás zárás a legszebb klónos időket hozta vissza, imádtam! ♥
Azért szeretjük, mert végtelenül megnyugtatóak és biztonságot adóak. Felborul a világ rendje, aztán jön egy mindentudó hős (Columbo, Poirot, Miss Marple) aki úgyis mindig megoldja a dolgot és helyre áll a béke. Van egy karakter, aki vigyáz ránk és mindenre tudja a választ. Ami a való életben sajnos nincs így.
Az internet szerint: A nők őrültek!
Szirmai Gergely: Szeretem a matekot! Akkor most hogy is van ez???😅😅😅
Amikor ezt felvétel közben kimondta, valahol megnyílt egy féreglyuk a tér-idő kontinuumban!
Elvagyunk kényeztetve :D
örülök hogy visszahoztad a részeken átívelő dolgokat "just like in the good old days" de vajon ki Béla *enyhén cigis noir hümmögés a háttérben*
Turbék turbék :D
Az Arcaneről várható videó? Szerintem az első olyan játék adaptáció, ami tényleg jól is sikerült, annak ellenére, hogy bőven nem egy story driven gameről van szó(bár lehet pont ezért volt könnyebb). Nagyon érdekelne, hogy mit gondolsz róla!
Van ráció a "bölcsész matek" elméletben. Én magam iskolában és egyetem alatt is versenyekre meg hasonlókra jártam matekból. Az "euréka" érzés dopamint termel (legalábbis így éreztem, nem szodáztam meg magam akkor), és egy fajta felsőbbrendüségi érzést ad, ami emberi kitűnésvágyunk és folyamatosan önműködő egónk nagyon is élvez. Azért élvezzük a "mindfuck" filmeket (szerintem) mert egy adott ponton kellően kusza hogy a lusta agyat munkára fogja és ezt a munkát élvezi. A bonyodalom megoldása/fátyol lelibbenése meg megadja a válaszokat a sok feltett kérdésre, és így mint végigvezetve egy többszörösen összetett diferenciál egyenleten ahol a függvénykaraskterisztikákat felhasználva gabalyítottad ki a kigabalyítatlant (amúgy a Monk-ban az egyik legtapimthatóbb). Ember feletti érzést ad.
Le a kalap az elmélet kikijáltójának.
Az elején azt hittem, ez egy Tanulom magam rész. Már vártam mikor változik át Gergő Atissá.
Szia Szeretve Tisztelt Gergő! Huuuuh! Ezt nagyon köszi! További milliárd sikert! Üdv Gyula Morningstar! ❤️🤗🙏🎬🧩🤝
A matematika alapja a logika, ez videóban is többé kevésbé elhangzott. A rejtélyeket (szerintem) a nyomok közti összefüggések teszik izgalmassá, illetve az, hogy mi minden lehet nyom. Az, hogy a dolgoknak hatása, következménye van, és ha ezeknek csak az eredményét látjuk, abból is vissza tudunk következtetni a dologra, ami okozta azt. És szó szerint bárminek jelentőssége lehet, bármilyen megszerzett információ előrevihet minket, csak logikusan végig kell gondolni.
A matematika másik alappillére az absztakció. Az absztarkt gondolkodás 12 éves kor körül alakul ki az emberben (bár az alapjai már előtte gyökeret vernek), és egyszer valahol úgy hallottam, hogy nagyjából a 20as éveid első feléig van időd jobban belemélyedni és kihozni belőle a maximumot, utána már nem tudod olyan magas szintre felfejleszteni. Az absztrakt gondolkodás a megtapasztalt fizikai jelenségeken túlmutató, elvont koncepciók felismerése. Asszociáció, helyzetek elemzése, mintázatok felismerése, problémák megoldása, dolgok létrehozása, mind az absztrakt gondolkodást igénylik. Ez kell a matekozáshoz, programozáshoz, idegen nyelvek megtanulásához, de még az is ezen alapul, hogy ki mennyire "humoros", ki tud például egy teljesen hétköznapi mondatra valami frappáns csattanóval válaszolni. Ez a készség is gyakorlás útján fejleszthető, például matekozással, modellezéssel, vagy puzzleök, rejtvények megoldásával. És itt ér össze a kettő, amit Gergő is mondott.
Ha nem érted a másodfokú egyenlet megoldóképletét, az valószínűleg azért van, mert túl általános, túl absztrakt. Több különböző, konkrét egyenletre alkalmazható, és mindet ugyanúgy meg tudja oldani. A konkrét egyenlet konkrét számait az absztrakt képlet absztrakt 'változóinak' helyébe helyettesítjük be. A megoldásra váró egyenlet néha kicsit máshogy néz ki, ilyenkor át kell rendeznünk a megfelelő alakra. Van, hogy nem is kapunk konkrét egyenletet, hanem valamilyen szöveges feladat szövegéből kell azt kihámoznunk, ha meg akarjuk kapni a választ.
A rejtély vagy rejtvény egy megoldásra váró probléma. A tett helyszíne egy végtelen információhalmaz, egy túltolt szöveges feladat, aminek a szövegéből ki kell szednünk a számunkra érdekes ismereteket. Ezeket kombinálhatjuk annak érdekében, hogy ezek 'függvényében' meghatározhassuk az 'ismeretleneket'. A matek zord és absztrakt világától eltérően itt viszont konkrétumok vannak, és az összefüggések sem képletszerűen jelennek meg a fejünkben. Nem 3x van, hanem három lábnyom, nem (y - z), hanem egy törött ablak, stb.
Röviden: a matek jól felépített rendszere imponáló az emberi agynak, és nagyon szeretünk problémákat megoldani, mert elégedettséggel tölt el. De maga a matek egy szinten túl olyan mértékű absztrakt gondolkodást igényel, ami sokaknak meghaladja a képességeit. A problémák konkretizálásával (3x helyett 3 alma) viszont nagyobb közeg számára válik elérhetővé ez a világ, és kvázi számok, algebrai szimbólumok és műveletek nélkül fedezhetjük fel a matematika csodás világát.
Fuck yeah! 🤩 Bővül a Szirmaiverzum! 🤩
Ezaz! Még! Videó! A magyar youtube néhai királya visszatérhez rendesen? Yes please!
Gratulálok :) sikerült megnézetned velem egy 10 perces reklámot a youtube prémium ellenére
Tehát szerinted
1. Gregnek ingyen kéne dolgoznia
2. A videó azon 90%-a ami nem a reklám volt önmagában értékelhetetlen
Turbék, turbék!
Hogy ez mekkora jó videó lett!
Hangoskönyvként munka mellett lement az összes Marple és Poirot, félig meghallgattam már a Sherlock történeteket is és teljesen egyet értek az elemzéssel!
Olyan izgalmas amikor az apróságokat megfigyelve a sztori felénél már majdnem tudod ki a gyilkos aztán ha nincs csavar oké vállrapacsi, ha van csavar akkor meg “MI?!” ahogy te is mondtad.
A sorozatot talán meg is nézem.🙂
A videó stílusa nagyon jó lett!
Le Bélával!🤣
Komolyan ezzért örüllök hogy nem csatlakoztam le a csatornáról. :) Annyira király Béla :D :D Hajrá, csak így tovább.
Béla b+, hát ezt sem tudod rendesen csinálni?! Rejtély, miért vagy ennyire inkompetens... hát belóg a lóláb a bűnügyi algebrába, ha videón kapnak, vagy nem intézed el a detektívet időben... Így nem lesz nagy karrier bűnügyekből, Béla. ( Jók a videók G., csak így tovább :D )
Szia Gergő!
Csinálsz kritikát az Utolsó éjszaka a Sohoban-ról? 😇
4:45 Erre kiválló példa a Dexter. Egy sorozatgyilkos rendőrségi bűnelemző. Elég érdekes, bár mégis meglepően ötlettelen párosítás, legalább is szerintem. De maga a sorozat ettől függetlenül jó.
Turbék turbék . Nagyon jo a video mint mindig , a relytélyekröl az jutott eszembe hogy Nemzet aranya .(epikus druuuum:) )
Lesz retro kritika belöle? Illetve érdekelne hogy mi a véleményed a filmekröl és Nicolas Cage munkásságárol? Tank you
Turbék turbék 💪💪
A rejtély illetve true crime szeretetről nagyon ajánlom megnézésre az Only Murders in the Building sorozatot. 3 idegenről szól ( Steve Martin, Martin Short és Selena Gomez alakításában) akik imádják a true crime rejtélyeket mígnem egy nap részesei nem lesznek egy gyilkosságnak és amatőr módon neki is állnak kinyomozni azt , azonban az egész nyomozásukat podcastelik. Most tartok a felénél és nagyon tetszik :D .
Az a sorozat nekem is nagyon tetszik, őszintén nem is gondoltam volna, h ilyen jó lesz :D Alig várom a kövi évadát
Vajon ki lehet a szabotőr?
Ki az akit sokat oltottam?
...
...
...
BAAAY!!!!!
Gergő: A rejtély matek!
Én: Az istennek kell ezt nekem elrontani?! De már értem miért nem tudtam egy rendes detektív sztorit se írni!
Az Arcane-ről is beszélhetnél ha lesz időd rá. Szerintem az első alkalom hogy videojáték adaptáció nem hogy jól sikerült de egészen elképesztő és mivel korábban is foglalkoztál ezzel a témával kíváncsi lennék mit gondolsz.
Az nem rejtély hogy a videóid miért szeretem
Most... nem értem. Akkor hét napig vagy két évig nézhető újra a tartalom? Vagy valami alapján különbség van téve?
Roppant érdekes felvetés, hogy "a relytély: bölcsész matek"! Sosem voltam jó matekos, de a szöveges feladatokat sokkal könnyebben megértettem, mint a száraz (unalmas) példákat. És ezzel párhuzamosan sosem tanultam a történelem érettségire, mégis 5-ös lettem. A póker is ilyen.. van, aki a matematika segítségével próbál eligazodni a valószínűségek között és van, aki a nonverbális jelekből, pszichológiai szemmel nézi a játékot.. mindkettő hatásos lehet!
"Egy birkát sokszor meg lehet nyírni, de megnyúzni csak egyszer."
Én azt olvastanm, hogy a megoldásokra való rádöbbenés, illetve esetenként a felismerés, hogy meg tudtuk fejteni, pedig azt hittük, hogy nem tudjuk, okoz örömöt.
Amúgy évekkel ezelőtt egyszer lelőtted Bélát. Mégis mit vártál?
ha valakit érdekel a detectivek kicsit részletesebb elemzése akkor az Overly Sarcastic Productins Detectives című videóját csak ajánlani tudom.(Angolul van de lehet rá feliratot tenni)
Az utóbbi videókon egyre inkább érezni a nagyon erős régi hírügynökséges vibeokat
Borzasztóan jó viszontlátni Greget, hollywoodnewsagency stronger than ever before
Én is vért zzadtam a matek kettesre, de sokan felháborodnak, amikor megemlítem, hogy amúgy maga a matek nagyon fontos. Sokan panaszkodnak, hogy "mikor látok az életemben újra egy paralelogrammát?!", de a számítások nem az egyenletek miatt fontosak, hanem mert fejleszti a logikát és gondolkodásmódot.
Egy ideig azt hittem, hogy ez Post Mortem kritika lesz 🙂
9:33 Bárcsak az én hangom is ilyen lenne, mikor be vagyok rekedve... :D
"eltűnt a könyv!" ahha valaki a családból , megpróbált rádcáfolni , és nekiállt elolvasni a könyvet:)
Ezen videó megnézése után kérdezném Kedves Főszerkesztő Szirmai Úrtól, hogy a DARK-ot tetszett-e látni anno? Ha igen, mi volt a véleménye, ha nem, akkor ezután a videó után tudnám ajánlani.
Köszönöm a figyelmet,
Turbék Turbék
A kis vidéki település lehetne Bélapátfalva... vagy Alsóbélatelep...
Tha boi gergő is back 🤙 királyak az új videók
A magyar passio is haat erdekes, lesz rola szo?
Szerintem egy teljesen élvezhető film volt, bár vannak olyan történések, amelyek a végkifejletre kihatással vannak és 100%-ban elkerülhetőek lettek volna.
@@leventemiko4853 a film nekem is tetszett, korhuen mutatta be a vallas uldozest, de egyreszrol voltak vagasi nehezsegek a filmben, valamint en sokkal nagyobb katarzisra szamitottam a vegen bar azt ne feledjuk hogy a vege azert felporgott, valamint nagyobb brutalitasra vagytam ami inkabb jellemezte a koncepcuos perek vilagat. .
Gergő rekedt hangjából jó szinkron paródiákat lehetne csinálni ..
🤷
A Netflix tele van Harlan Coben feldolgozásokkal: Stranger, Safe, The woods. Ezt még nem láttam, de tuti ránézek.
5:23-nál azt hittem, hogy visszatér gonosz klón
*Béla a Hírügynökség új főgonosza!*
Én fogom leborítani az egész polcot, ha nem lesz sűrűn videó! :D
Akarsz agyfacsaró sorozatot ami olyasmi, mint az 5, vagy mint a Stranger Things, de európai , felnőttebb soha nem látott agyfacsaróbb és darkabb stílusban. Dark sorozat! 8,8 az imdb-n és simán megérdemli! Különösen érdekes az ismerős keleti blokk stílusban épült általános iskola. Agnes Obel zenéje. Emlékezetes darab, arról milyen végtelenül sötét! :)
Ünnep van vagy mi a Turbék? Nem voltam felkészülve még egy videóra de lehet hogy csak átléptem egy másik dimenzióba ahol a Hírügynökség dübörög Béláim! 👀
Tele vagy meglepetésekkel :), nem számitotam hogy ma (vagyis mostmán tegnap) posztolni fogsz :).
Turbék turbék, hlo Greg, én ma néztem a Venom 2 Let There Be Carnage-et, lesz róla kritika?
Az előző videó szerint lesz :)
gyakrabban is elrejthetnél random indokolatlan schrödinger egyenleteket a videókban
A klónok hábórújának a visszatérése megerősítve?! (O.o)
Kíváncsi vagyok, hogy Béla csak Béla, vagy ő Értelmiségi klón, esetleg Gonosz klón álruhában. Ez itt egy rejtély, valaki hívjon Detektívet!!!!
kérlek csinálj a brokeback mountain c. filmről kritikát
Greg, várható Arcane kriitka valamikor?
Valaki szólított?
Szia, lesz videó az új Arcane animációs sorozatról?
(Mond hogy lesz)
Jól hallottam, hogy a The Five Ötödiknek lesz fordítva?! Visszadobom a még meg nem szerzett anglisztika diplomámat 😑
BÉLAAA ott van mögötted. Vigyázzzz.
Ember ezt mennyire tervezted meg előre? Nagyon nagy a végén a csattanó.
Szerintem a rejtély evolúciósan érdelki az ember, hiszen az életbenmaradásást segíti a rejtély megoldásával. Mivel, ha valamit nem ért, az jelentheti a vesztét is. Ki kell deríteni, hogy mi történt, hogy történt, miért történt stb., mert különben lemarad, kimarad valamiről/ből, és mi van, ha az a valami fontos az életben maradáshoz. Nagyon alap szinten: miért zörög a bokor? Oroszlán van mögötte? Aztán később a kis közösségen belül: mert mi van, ha kimarad az illető a "pletykéból", és esetleg "kiközösítődik" azt pedig nem lehet, mert egyedül a vadonban sérülékeny a homo sapiens. Szóval alapvetően a rejtéyl izgalma ebből a félelemből fakad. (szerintem)
Zseniális a csavar, imádom és alig várom. :D Még azt sem bánom, ha csak egy kis buta skicc lesz csak belöle és nem valami hatalmas hosszan folytatódó történetszál.
Nem vagyok bölcsész, de szeretem a rejtélyeket
Akkor ez a video miről is szólt pontosan?
0:56 és Pikachu? :(
Ezek a Bélák átveszik az uralmat?!?!?!4?,!vesszőNÉGY!
th-cam.com/video/L9Pq69SR55o/w-d-xo.html
Nagyon jó filmkritikus vagy Gergely.
Szóval Béla ez új Gonosz Klón? Vagy az embere? Vagy hogyan? Mi? Agyam eldobom!
Na most akkor vegyük át ezt. A gonosz klón ugye amint azt már láthattuk képes utazni az időben. Valószínű, hogy szüksége volt valakire akinek segítségével bosszút állhat Szirmain. Azaz visszament az időben és rögtön azután, hogy meglőtték elhozta onnan (a múltból) Bélát majd segített neki fölépülni és végül elrejtőzve várták, hogy eljöjjön az ő idejük! Ez pedig csak egyet jelenthet Egy filmkritikusi klónok háborúját!! Vagy legalábbis nagyon remélem.
Noir klon🥺😘
Tudjuk sokan Peti,hogy nem a te világod és rühelled az animéket,azért tudnod kell,hogy az adott subkultura rengeteg zseniális detektív karakterek/csoportokat alkotott,akikről igen is tudnod kell.
Animések ide gyüljetek
Peti?
Gerit akartam🤦♀️
Én még már azt hittem, hogy a Dűne könyv félve a kritikától szublimált a végtelenbe.
Nagyon szeretem a rejtvényeket, és ezt a videót is.
Maga mindenhol ott van vagy mi a franc?
A reklámot is megnézem, csak csinájjá má műsorot
Top shop reklám szint.
Ha már matek, *szerintem* elképesztően sok motiváció rejlik magának a tanulás okában, totál nem mindegy hogy
azért tanulsz valami bonyolult matekot, mert meg kell oldani x feladatot ami látszólag csak azért létezik, hogy legyen mire használni pl a logaritmusokat,
vagy ha azért tanulod, mert van 1 (általában totál nem matek) feladat, amihez pont csak az az 1 kis extra matek kéne hogy pöpecül megoldd.
fight me
Felmerül a kérdés, hogy mi a feladat célja. Motiváció erősítése, új ismeret átadása, meglévő ismeret rögzítése és készséggé fejlesztése, vagy valami más.
A felhozott példafeladatod "amihez pont csak az az 1 kis extra matek kéne" ha új ismeretet akarna adni, akkor rossz:
Gyakorlatban nem az a tananyag hogy miért van tananyag és hogy miért az a tananyag ami. Ezek a miértek az oktatásügy és a belpolitika szintjén általában rohadt nagy kérdőjelek. A gyereket meg nem arra kell tanítani amit a legkompetensebbnek kikiáltott felnőttek se tudnak feltétlen eldönteni.
Ha meglévő ismeretet akarna kézséggé fejleszteni akkor picit már hasznos, de nincs rá elég idő:
Láttatni az ok-okozati összefüggéseket tágabb értelemben is, szerintem nem csak motiváló, hanem segíti a tanulási folyamatot, segít a puszta információkat rendszerré összeállítani. A magolásból így válhat tudás. Viszont megfelelő arányt kell találni a puszta információk megszerzésére és rögzítésére is különben a rendszerezés nem tud miből építkezni, az idő pedig véges. Ezért kevesebb a szöveges feladat, mint a sima megoldandó egyenlet. Az egyszerű szöveges feladatoknál pedig még kevesebb olyan feladat kell, amiről te beszélsz, mert az a felismerés hogy kell az a pici matek egy látszólag nem matek probléma megoldására, még feljebb van összetettségben, még több alapozás kell hozzá, hogy belásdd más tudományágakból nem tudod vagy nem érdemes kipótolnod, mert a matek jobb eszköz.
Ha az általad említett feladat motiváció jó is meg nem is:
Annyira más motiválja az embereket, hogy egy intézményes, végtelenül általánosított oktatási rendszerben ez is csak részeredményt érne el. Van akinek az is kell, hogy fel is szólítsák, hogy elmondhassa a helyes választ és kapjon érte ötöst, vagy valami bónuszt, különben haszontalannak éli meg a tudást. Van akinek elég az ha látja, hogy mások elbuknak mert nem tudják megoldani a feladatot és így különbnek érezheti magát. Van akinek az a motiváló, ha elfelejtheti a problémát is, teljesen mindegy hogy azt mivel és hogyan kell megoldani. stb.
Ehhez hozzávéve azt hogy mennyivel több ismeretet igényelne a sikeres feladatmegoldás, vagy az ok-okozati összefüggés felismerése; túl nagy a kudarc esélye. A kudarc pedig demotiváló.
@@mihalykacser9505 Az mondjuk tényleg igaz, hogy ez a legtöbbet az elmélyítésben segíthet, de én alapvetően nem mint szöveges feladat értettem. Picit sehogyan magyaráztam el, de a története az egésznek úgy szól, hogy egyik fizika órán számoltunk egy feladattal amihez másodfokú egyenletet kellett megoldani és akkor azért értettük hogy oké, kell ez a tudás, meg is tanultuk. Aztán pár órával utána fennakadtam picit egy másik feladaton, ahol kaptunk volna megoldást, de észrevettem egy hibát és kiderült hogy itt integrálni kéne. Ha 3 tanárt nem kajlattam azóta az integrálással egyet se.
Tehát megoldottunk egy feladat 90%-át és az utolsó lépéshez itt pont egy (egyszerűbb) integrál számítási feladat kellett volna és szerintem ha a tanár feladta volna házinak hogy tippre mondjuk meg az értéket és utána megmutatta volna hogy ezt amúgy ezzel a módszerrel ki lehet számítani, az fix jobban érdekelte volna a legtöbbeket, mint ha matek órán megtanulnánk "mer kell".
Nyilván ezt el lehetne játszani egyszerűbb technikákkal is, az azért picit több sulist érintene.
@@balazsbelavari7556 Értem én, nekem is érdekesebbnek tűnt az egyetemi matek, amikor láttam rá példát, hogy mit mire lehet használni, meg honnan jött az igény ezeknek a kitalálására. Szerintem a szöveges feladatok úgy általában arra lettek kitalálva, hogy ezt mutassák be csak az évek meg a rutin lecsupaszította ezeket annyira, hogy elveszett a hasznosságának egy része.
Szerintem az már a tanároktól is függ, hogy mond-e olyan példákat amiket nem tudtok megoldani, de látszik általa az adott módszer életszerűsége, de ennek a kötelezővé tételénél már felmerül az is, hogy a tanár ember és jobb ha kap szabad döntést afelett hogy hogyan tanítson.
Plussz továbbra is ott vannak azok akik úgy vannak vele, hogy nekik nem kell a matek, mert maximum fizetnek valakit aki a speciális esetekben, majd gondolkodik helyettük, a matek többséget meg úgyis megcsinálják a számoló meg számítógépek.
Annyit lehet/érdemes tenni, hogyha vannak konkrét példa ötleteid akkor azokat kezdd el leírni, összegyűjteni. Akár egy internetes közösséget is megpróbálhatsz építeni köré, hogy boldog boldogtalan aki úgy érzi hogy belefutott egy jó matek/fizika/akármi példába az tudjon egy kommenteléssel hozzáadni a közöshöz. Hátha idővel elég jó lesz a gyűjtemény ahhoz hogy megtalálja az utat a tanárokhoz.
-Dupla McChicken McMenü kérek nagy csokis shake-kel.
-2320 Ft lesz. Itt fogyasztjátok?
Ez a bölcsész matek. A nyomozati munkában meg nincs matek.:)
Mit gondolsz egy Utolsó éjszaka a Sohoban kritikához?:3
Gergő a kommentem közt van egy kis gond, 18+ os cucc válaszokhoz küld vírusos linket
művelt nyugodt sorozatgyílkos: én most erőszakosan el foglak múlasztani.
...és akkor következik egy Post Mortem kritika, ahol kiderül, hogy Béla valójában egy korábbi elhalálozott klón szelleme? :D
Azt hittem hogy már Dancsó Péterre gondolsz 😮