Wszystko o węgorzach / odc. 31

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 มี.ค. 2020
  • Węgorz to najbardziej tajemnicza ryba naszych wód. Z wyglądu przypomina węża, nie wiadomo jak wygląda jego tarło, zachowuje się odmiennie od popularnych gatunków ryb, a w dodatku jego krew może okazać się trująca... Zapraszam na jeden z - moim zdaniem - najciekawszych odcinków, jakie udało nam się zrealizować dzięki uprzejmości dr hab. Pawła Oglęckiego.
    All rights reserved. Kamil Walicki, Rafał Filipowicz

ความคิดเห็น • 834

  • @jaroslawziedarski6913
    @jaroslawziedarski6913 3 ปีที่แล้ว +4

    Widziałem na własne oczy jak po czerwcowej nocnej burzy wegorze pelzaly o wschodzie słońca po rosie, robily to wypełniając z jeziora w miejscu trawiastym, następnie wpelzly do rowu który prowadził do przyjeziornego bagniska. Absolutnie nie były to pojedyncze sztuki a masowy spacer!!! Widok niesamowity do końca życia!!! Wegorz wyczuwa cieki wodne panie doktorze to następna tajemnica jaka zaobserwowałem napewno do najbliższej rzeczki od tego jeziora było z 12 km! Ta rzeczka to Skrwa Prawa a jęz Urszulewskie.Wegorzowi wyostrza się zmysł wzroku kiedy płynie na tarlo podejrzewam że widzą dobrze ponieważ wędrówka na tarlo jest niebezpieczna ponad 10 tys kilometrów

  • @andzejszaniawski3512
    @andzejszaniawski3512 3 วันที่ผ่านมา

    Super dziękuję

  • @waldekptaszynski384
    @waldekptaszynski384 4 ปีที่แล้ว +75

    Mam nieśmiałą prośbę... Aby tego typu odcinki nie miały końca. Dziękuję

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +4

      Oj, tego chyba nie uda się zrobić ;)
      Ale bardzo nam miło!!! ;)

    • @Qwerty_77
      @Qwerty_77 3 ปีที่แล้ว +2

      @@kamilwalicki A szkoda 😜

  • @gregolsztyn9300
    @gregolsztyn9300 3 ปีที่แล้ว +4

    Panowie. Dziękuję za kolejny, jak zwykle ciekawy odcinek. Ponieważ kiedyś łowiłem naprawdę dużo fajnych węgorzy, pozwolę dorzucić swoje 3 grosze, w kontekście węgorza szerokogłowego lub inaczej szerokopyskiego. Było to w latach 80’ na przepięknym jeziorze Maróz, na pojezierzu olsztyńskim. Duże b. głębokie, rynnowe jezioro typu sielawowego. Wówczas była tam bardzo liczna populacja sielawy, także węgorza (Państwowe Gospodarstwa Rybackie zarybiały wtedy węgorzem, naprawdę) oraz innych ryb - historia, niestety. Byłem młodym chłopakiem i podpatrzyłem 2 starszych wędkarzy. Łódź kotwiczyło się „na środku” jeziora, tam gdzie bytowały sielawy, na których węgorz intensywnie żerował. Pamiętam, jak ciężko było wyciągać kotwice z tych ok. 30 m głębokości :) Łowiło się w dzień, na żywca, na lekki jak na ówczesne standardy zestaw: żyłka główna 0,3 mm, przypon 0,2 mm, spławik ok. 9 g, pojedynczy mały haczyk. Najlepszą przynętą była ukleja imitująca węgorzowi sielawę. Umieszczało się ją ok. 5 m pod powierzchnią wody, nawet płycej. Łowiliśmy naprawdę fajne węgorze. Nigdy nie były mniejsze niż 0,5 kg, największy 1,6 kg. Trafiały się piękne okonie. Ukleję łowiliśmy podrywką na długiej lince, na nakrywkę. Widać było ławice sielawy u góry, ale ona zawsze uciekała z podrywki. Raz w słaby na węgorza, pochmurny i wietrzny dzień, wyjątkowo udało się nam złowić 1 małą sielawę. Po założeniu jej na haczyk branie było prawie natychmiast.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki za ciekawostkę o węgorzach, bardzo cenne informacje! ;) Ja w tym sezonie złowiłem 3 węgorze, ale niestety nie były duże - 50, 60 i coś pod 70cm. Ale mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się posiedzieć kilka dni za tymi rybami i może trafi się większy ;)

  • @Rafa-qx5ry
    @Rafa-qx5ry 4 ปีที่แล้ว +2

    Jak zawsze kozak materiał Panowie. Dwa lata temu zajarałem się łowieniem węgorzy i byłem nad wodą praktycznie codziennie przez ok miesiąc(przełom lipca i sierpnia). Praktycznie każdego dnia łowiłem przynajmniej jednego. Brania były tylko między 23:30 a 00:00 później mogłem siedzieć do rana i nic. Przed burzą brania były niemalże pewne. 👍 Pozdrawiam

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Kurcze, to miałeś świetne wyniki!!! Ja mam chytry plan spróbować w tym sezonie i wyskoczyć kilka razy nad wodę za węgorzem, ale czy uda się cokolwiek złowić? - to się okaże ;)
      Pozdrowionka i bardzo dziękujemy ;)

  • @krzysztofmikos1731
    @krzysztofmikos1731 4 ปีที่แล้ว +5

    Jestem Wędkarzem zapalonym dla mnie to sposób na życie ale takich programów jest mało na you tube szacunek Panowie wspaniała robota przyjemnie się was słucha Pozdrawiam

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy! ;)
      Ten kanał powstał właśnie w taki sposób, że kiedyś chciałem coś pooglądać na youtube i naprawdę był kłopot. Znalazłem dosłownie kilka filmików u nielicznych twórców, które oglądałem z przyjemnością....i postanowiłem zrobić coś innego. Poprosiłem Rafała o pomoc (on to nagrywa i potem montuje, bo ja tylko łowię i gadam...) i powstały pierwsze nasze produkcje, trzy części o łowieniu drapieżników na przykosach. Ludziom się spodobało, więc nagrywamy już ponad rok ;)
      Bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!

  • @maverick81wawa
    @maverick81wawa 2 ปีที่แล้ว +1

    Kunszt reportazu Kamil
    Chyle czola goru ryb!!
    I Pan Pawel -kwintesencja ..mistrzostwo!!

  • @marcin_huberciak
    @marcin_huberciak 3 ปีที่แล้ว +11

    Przez ciągłe oglądanie filmów z panem Pawłem, zacząłem używać słowa " zakałapućkałem ". :D

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว +3

      Cała przyjemność po naszej stronie 😜🔥

  • @irekflorczyk2781
    @irekflorczyk2781 4 ปีที่แล้ว +2

    Jak zwykle , bardzo interesujący odcinek. Cieszy mnie bardzo, że właśnie na Twoim kanale poruszasz takie tematy. Wielu z nas wędkarzy nie ma pojęcia o rybach ,które łowi. Dzięki panu doktorowi Pawłowi można się sporo dowiedzieć. Tego pana mógłbym słuchać godzinami. Szkoda ,że już taki stary jestem i na studenta już się nie nadaję.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki ;) Moim zdaniem podstawą naszej pasji jest wiedza o biologii ryb oraz o naszym środowisku, od tego powinniśmy zaczynać przygodę z wędkarstwem ;) Na szczęście Paweł nigdy nie odmawia, gdy poproszę go o rozmowę, a że facet świetnie wypada przed kamerą i w genialny sposób umie przekazywać swoją wiedzę....no to jest jak jest ;)
      Ps. nigdy nie jest za późno na studia! ;) Moja mama postanowiła je skończyć i zrobiła to w wieku 50+ ;) Dała radę, dzielna babeczka ;)

  • @stefanzamojski1166
    @stefanzamojski1166 4 ปีที่แล้ว +1

    Super ciekawe treści. To są podwaliny prawdziwego wędkarstwa i znajomość tego co ważne o istotach, które powinien szanować każdy, a szczególnie kto ukochał sobie podwodny świat. Ekstra temat, myślę że niewyczerrpany. Brawo i dzięki Kamil.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy ;) Też uważam, że podstawą naszej pasji jest wiedza o biologii ryb oraz po prostu świadomość ekologiczna ;)
      Cała przyjemność po naszej stronie, bardzo dziękujemy ;)

  • @macryn4404
    @macryn4404 10 หลายเดือนก่อน +1

    Sztos info 😂

  • @Wedkarz_amator
    @Wedkarz_amator 3 ปีที่แล้ว +4

    Panowie. Brawo, brawo, brawo!

  • @piotrandrzej9441
    @piotrandrzej9441 3 ปีที่แล้ว +2

    4 noc pełni niesamowite 🙄 super filmy

  • @tomekzleszna7578
    @tomekzleszna7578 3 ปีที่แล้ว +2

    jest like - choć trafiłem tu PRZYPADKIEM to obejrzałem do końca - BARDZO CIEKAWA opowieść

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękujemy i polecamy pozostałe nasze filmy 😉
      Wszystkiego dobrego, wesołych Świąt 😉🎅

  • @kubaolender4301
    @kubaolender4301 4 ปีที่แล้ว +34

    Teraz czekam na bolenie oraz mam nadzieję klenie😊

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +2

      Na bank będą, ale muszę najpierw złowić kilka boleni i kleni w tym sezonie - zaczynam od czerwca ;)

  • @themichuuu666
    @themichuuu666 4 ปีที่แล้ว +10

    Fajne te filmy w tym kinie puszczają....pozdro

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dobre kino, to i filmy odpowiednie ;)))
      Dzięki wielkie!

  • @Cris83
    @Cris83 4 ปีที่แล้ว +11

    Fajna seria, lubię Was słuchać. Chciałbym taki film o miętusie, również ciekawa ryba.
    Pozdrawiam 👍👍👍

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +2

      Dzięki, miło nam ;) Obiecuję, że odcinek o miętusie też powstanie, chociaż obstawiam, że będzie to najwcześniej pod koniec roku ;)
      Pozdrowionka!

  • @KarpiowyJanusz
    @KarpiowyJanusz 4 ปีที่แล้ว +2

    Kamil,
    Obejrzałem materiał o węgorzach i tak się wkręciłem, że lecę po kolei ze wszystkimi materiałami z tej serii 😍
    Ilość różnego rodzaju ciekawostek oraz ogromnej wiedzy połączonej z Waszym naturalnym dialogiem, powoduje że można tego słuchać godzinami.
    Pozdrawiam serdecznie ;)

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      No kurka, to cała przyjemność po mojej stronie Kolego! ;)
      Obiecuję, że nagramy też odcinek o karpiu chociaż ja nie mam wiedzy o tym gatunku i ciężko będzie mi zadawać merytoryczne pytania - postaram się ;)

  • @rafadziergwa7180
    @rafadziergwa7180 4 ปีที่แล้ว +5

    Siema super was się ogląda i słucha zarazem czekam na następny odcinek
    👍Siła
    PS. Pozdrowienia dla Pana Pawła

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękujemy!!! ;)
      Za jakiś czas postaramy się znowu coś nagrać ;)

  • @przygodazryba4516
    @przygodazryba4516 4 ปีที่แล้ว +1

    Oglądając ten materiał jeszcze raz przypomniałem sobie o sytuacji na jeziorze obok mojego domu rodzinnego. Kilka lat temu, dosłownie na tydzień może dwa przed suszami, zaczęły ostro brać węgorze. Tak jak nie łowiło się ich prawie wcale, tak ja na jednej nocce potrafiłem złapać ze spokojem 3, wielkościowo nawet takie do 1,6 kg. Zawsze mnie zastanawiało skąd one się wzięły w takiej ilości. Dopiero kilka tygodni później wpadłem na pewien trop. Do "mojego" jeziora wpływa rzeczka, właściwie to Noteć chociaż to dopiero jej początek, która stanowiła połączenie z innym jeziorem, znacznie płytszym i o wiele bardziej mulistym. Susze spowodowały, że tamtego lata było ono prawie całkowicie pozbawione wody. Mój wniosek jest więc taki, że węgorze widząc co się świeci, po prostu z tego jeziora uciekały, jeszcze zanim woda drastycznie spadła. Nigdy wcześniej, ani później taka sytuacja nie nastąpiła.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Ciekawa historyjka. Bardzo możliwe, że węgorze uciekły z tego drugiego jeziorka czując co się święci ;)
      Nigdy do końca nie poznamy wszystkich tajników przyrody, a węgorze są najlepszym tego przykładem ;)

  • @misiuma6582
    @misiuma6582 4 ปีที่แล้ว +2

    Z przyjemnością się ogląda i słucha :) czekam na kolejne

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;)

  • @Dariusz_K44
    @Dariusz_K44 ปีที่แล้ว

    Nurkując nocą spotkałem węgorza - światło go spłoszyło - ucieczka mega - wbił się w muł łamiąc patyki i trzciny - hałas przerażający jak w horrorze zwłaszcza pod wodą.

  • @grzegorzkornobis6763
    @grzegorzkornobis6763 4 ปีที่แล้ว +1

    Kolejny świetny odc tej seri ,ja bardzo lubie słuchać czy mity wędkarskie sprawdzają sie z naukowa wiedza to bardzo ciekawe ,akurat te o wegorzach sparawdzily sie ,mam nadzieje ze powstaną odc o każdej rybie ktore występują w Europie ,pozdrawiam swietna robota panowie

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki, cała przyjemność po naszej stronie ;) Nie jestem pewien, czy uda nam się przerobić wszystkie gatunki żyjące w Europie, ale te nasze, rodzime postaramy się omówić ;)
      Bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy ;)

  • @antonkwarz2478
    @antonkwarz2478 3 ปีที่แล้ว

    Dzieki za filmik. Bardzo fajny ,luzny , przekaz na bazie duzej wiedzy. Brawo

  • @nemur00
    @nemur00 4 ปีที่แล้ว +2

    Kilka moich informacji dla Ciebie Kamil. Łowię na jeziorze Miedwie gdzie jakiś czas temu była duża populacje węgorza. Kiedyś na głębokości między 12 a 14 metrach miałem największe węgorzewisko gdzie polowałem na nie na kusze . Obszar ten był około 80-100 metrów kwadratowych a węgorz jeden od drugiego był miedzy 1,5 do 2 metrów, zakopany w mule wystawały tylko łby ale na mój widok się chowały i wtedy można je było upolować tylko po rozpoznaniu jak leżą ( zawsze prosty i mułek piasku przed wejściem od głowy). Po drugie łowię na wędkę i wielokrotnie do dziś stojąc na głębokości od 12 do24 m. głębokości łowiąc okonie i ustawiając grunt na 7,5 m wielokrotnie ja i inni wędkujący w biały dzień łowimy węgorze i to po kilkanaście w sezonie. A co do nocy to najwięcej śliskich upolowałem na głębokości od 1do 4 metrach gdzie wychodzi na śpiące ryby leżące na dnie. Pozdrawiam.

    • @arturjecki5685
      @arturjecki5685 4 ปีที่แล้ว +1

      Jak duże Kolega węgorze widywał mogąc obserwować je pod wodą? :)

    • @piotrant5082
      @piotrant5082 4 ปีที่แล้ว +1

      Nawet do 120 cm największy jakiego złowiłem 3.5 kg i101 cm

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Cześć, dzięki wielkie za info! ;) Z czasów gdy byłem dzieciakiem pamiętam, jak starsi wędkarze łowili piękne okonie na żywca stawianego w toni (spora uklejka lub niewielkie okonki) i co jakiś czas trafiały im się duże węgorze. zawsze były przyłowem, jednak trafiały się dość regularnie, więc nie mógł to być przypadek ;) I zawsze było to w ciągu dnia!
      Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam ;)

  • @MK-xl4mr
    @MK-xl4mr 4 ปีที่แล้ว +2

    Kamil, jak zwykle SUPER materiał. Pozdrawiam Was wszystkich i połamania !

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;)

  • @rodzinnepasjefatherson8875
    @rodzinnepasjefatherson8875 4 ปีที่แล้ว +2

    Mój Antek 13 letni myśli już od dawna o ichtiologii. Te opowieści/wywiady są fascynujące. Dzięki Kamil.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dobra droga, ja też chciałem iść na ichtiologię ale....skończyłem na AWFie...
      Dzięki, cała przyjemność po naszej stronie ;)

  • @piotrplatek5187
    @piotrplatek5187 4 ปีที่แล้ว +1

    Super najlepszy wypad do kina od dawna dzięki wam dzięki tak trzymać jak zwykle super! Panowie trzymacie poziom 💪

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, cała przyjemność po naszej stronie ;) Polecamy się na przyszłość! ;)

  • @okon2230
    @okon2230 4 ปีที่แล้ว +2

    Super i wyczerpujący odcinek na temat węgorza przyda mi się przy łowieniu Pozdrawiam

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, polecamy się na przyszłość ;)

  • @pelekkg
    @pelekkg 4 ปีที่แล้ว +1

    Szacun Kamilu, najsolidniejszy merytorycznie kanał na YT, tyczy się to wszystkich Twoim filmów. Świetny klimat i, co najważniejsze, podejście do wędkarstwa jakiego brakuje na YT. Oby tak dalej !!

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki, cała przyjemność po mojej stronie ;) Gdy pomyślałem o założeniu własnego kanału chciałem pokazać, jak wygląda "moje" wędkarstwo. Że nie jest to darcie gęby nad wodą, śmiecenie, robienia bardachy itp... Z pomocą Rafała (który to w znacznej części nagrywa, a potem całość montuje) oraz Pawła okazuje się, że chyba taki kontent podoba się wielu osobom - co nas strasznie cieszy! ;)
      Bardzo bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam ;)

  • @t.b.6880
    @t.b.6880 3 ปีที่แล้ว +2

    Fascynujacy material, swietny pomysl zeby prawdziwy FACHOWIEC wypowiadal sie w pewnych kwestiach. Dziekuje!

  • @tomaszs6956
    @tomaszs6956 4 ปีที่แล้ว +1

    Kolejny bardzo pouczający i niesamowicie ciekawy 👍dobra robota Kamil

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy! ;)
      Ps. to nie tylko moja robota, ale też Rafcia i Pawła ;)

  • @Lagunapl1
    @Lagunapl1 3 ปีที่แล้ว

    super, milo sluchac spokojnych ludzi z wiedza , dziekuje

  • @fishing-survival
    @fishing-survival 4 ปีที่แล้ว +1

    Jak zwykle mega informację, uwielbiam oglądać odcinki z Pawłem , studnia wiedzy bez dna. Pozdrowienia dla obu i do zobaczenia na kolejnej rybomani Wężu....

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki, BARDZO BARDZO dziękujemy i do zobaczyska! ;)

  • @Ja-mi8dl
    @Ja-mi8dl 4 ปีที่แล้ว +3

    Świetnie Was się ogląda,potężna dawka wiedzy.
    Pozdrawiam i życzę połamania w 2020 roku! :D

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki Majorze! ;)
      Staramy się wrzucać odrobinkę merytoryki do naszych filmów.
      Wszystkiego dobrego i sukcesów w nowym sezonie ;)

  • @krzysztoft17
    @krzysztoft17 3 ปีที่แล้ว +3

    Czytałem kiedyś książkę (nie pamiętam tytułu) opisującą ciekawostki o rybach . W rozdziale o węgorzu , opisano przypadki znajdowania w Niemczech małych ryb w rynnach trzy piętrowych budynków . Dostawały się tam po wilgotnej, porośniętej mchem ścianie.
    Słyszałem, że kłusownicy znajdowali na swoich "narzędziach" same wnętrzności węgorza , który płynął na wstecznym tak długo że wypruł (dosłownie ) sobie flaki.
    Łowiłem "złote",srebrne, zielonkawe.
    Pozdrawiam!

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว

      Ciekawe historie, nigdy o nich nie słyszałem. Ale w przypadku węgorza wszystko jest możliwe, niesamowicie ciekawa ryba ;)

  • @1Krys
    @1Krys 3 ปีที่แล้ว +2

    Super materiał ... bardzo dziękuje!!!

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว +1

      Cała przyjemność po naszej stronie, dziękujemy ;)

  • @rpc2643
    @rpc2643 3 ปีที่แล้ว

    We wczesnych latach 70-tych, nad rzeką Bóbr, miejscowi mieli sposób na połów węgorza. Do worka jutowego wrzucali kamień i rozkładającego się kota i wrzucali do rzeki przed burzą. Po burzy wyciągali i były 3 czasami 4 węgorze. Albo łapali na węgorzyce (to nie jest prawidłowa nazwa) zyjątko przypominające węgorza, ale długości 10-12 cm i zagrzebująca się w przybrzeżnym piachu.

  • @ukasz4249
    @ukasz4249 4 ปีที่แล้ว +6

    Wreszcie jakaś odskocznia od korona wirus 🤣🤣🤣 a tak poważnie ciekawy temat.
    Pozdrawiam

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      No właśnie! - tylko te wirusy i wirusy ;)
      Dzięki, bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;)

  • @obserwatorigrek9366
    @obserwatorigrek9366 4 ปีที่แล้ว +2

    Kolejny świetny, ciekawy odcinek ! Dziękuję

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, cała przyjemność po naszej stronie! ;)

  • @pawekoprowski7772
    @pawekoprowski7772 4 ปีที่แล้ว +1

    Dzięki Panowie za materiał, naprawdę bardzo dobra robota!

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy ;)

  • @pawepeikert8450
    @pawepeikert8450 4 ปีที่แล้ว +1

    Kolejny bardzo udany film !!! i jak zawsze konkretnie i dokładnie objaśniony gatunek ;)

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo nam miło i dziękujemy! ;)

  • @majami99
    @majami99 4 ปีที่แล้ว +1

    Oby jak najwięcej takich ciekawych odcinków. Miło mądrych posłuchać. pozdrawiam i czekam na kolejny gatunek.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki, niedługo siadamy do nagrywania kolejnych odcinków ;)

  • @filipmilewski5483
    @filipmilewski5483 4 ปีที่แล้ว +1

    Szacunek dla Pana doktora za wiedzę i sposób jej przekazywania👍.Warto było jednak jeszcze wspomnieć przy rozróżnianiu płci o różnicach we wzroście ,dojrzewaniu do rozrodu,masie i wieku samców i samic.Samce żyją w wodach słodkich średnio 3-5 lat osiągając 35-50cm ,samice 8-12 lat osiągając 70-100cm.Więc generalizując wszystkie węgorze pow.60cm to samice.Warto wspomnieć też o wysrebrzaniu się węgorza( oznaka dojrzewania do rozrodu i gotowości do wędrówki).Nie zgodzę się też ,że węgorz zchodzący na tarło całkowicie nie żeruje oraz ,że nie schodzi żerować w warstwy beztlenowe w jeziorze.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Niestety to moje wina, że nie zapytałem o więcej rzeczy związanych z węgorzem, ale tu wychodzi po prostu moja niewiedza ;) No nic, może będzie to okazja do nagrania drugiej części jakoś w przyszłości? ;)

  • @marcinmalankowski2529
    @marcinmalankowski2529 4 ปีที่แล้ว +4

    Super odcinek,no i widzę że coraz dłuższe te filmy,rozkręcacie się Panowie!!!

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Temat ciekawy, to i odrobinkę dłużej nam wyszło tym razem ;)
      Dzięki!!!

  • @darkonis6462
    @darkonis6462 4 ปีที่แล้ว +2

    Fajny materiał złowiłem tych ryb sporo. Mój największy to ponad 1m i ponad 2,80kg.. Wspomnę tylko że najlepszy okres do połowu węgorza to tarło uklei biorą wtedy pod tą ukleja normalnie w dzień i to masowo. Należy jednak pamiętać że wprowadzono okres ochronny tej ryby który ogólnie wypada wtedy kiedy one najbardziej się odpalają..Ryba mimo że bardzo żywotna( można se robić zdjęcia do bólu o ile jest mokra i utrzyma się ja w rękach :)) raczej ze względu na to gdzie znajduje się hak po braniu nadaje się tylko do zabrania:( . Znajomi opowiadali o wędrówkach węgorzy (w dawnych latach oczywiście ) że strumyki łączące jeziora były aż czarne od tych ryb tyle ich było..

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki ;) O kurka, to zazdroszczę tego 2,8kg, musiała być piękna walka! Nigdy nie miałem takiego potworstwa na kiju... Jeśli chodzi o te haki, które węgorz połyka z reguły bardzo głęboko to jestem przekonany, że nawet po odcięciu przyponu (lub gdy pęknie podczas holu), pan śliski da sobie z tym radę. Kwasy żołądkowe i woda dość szybko spowodują przerdzewienie haka. Z drugiej strony węgorze są tak smacznymi rybami, że wcale się nie dziwię, że mało kto je wypuszcza z powrotem do wody.

  • @tomaszjakubiec3743
    @tomaszjakubiec3743 4 ปีที่แล้ว +1

    Bardzo fajne są te odcinki miło się słucha i ogląda można się dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat danego gatunku ryby pozdrawiam gorąco ;)

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki, staraliśmy się zrobić coś wartościowego ;)
      Pozdrawiamy serdecznie!

  • @wedkarskabracgdynia7582
    @wedkarskabracgdynia7582 4 ปีที่แล้ว +2

    Już nie mogę się doczekać na następną projekcje. Pozdrowionka koledzy👍👊👊👊

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, niedługo siadamy do nagrywania kolejnych odcinków ;)
      Pozdrówki

  • @motobrzytwa3722
    @motobrzytwa3722 3 ปีที่แล้ว +1

    świetny ,ciekawy film .

  • @iwonamartin6731
    @iwonamartin6731 ปีที่แล้ว

    Niesamowite dziękuję 👍

  • @reddevil5445
    @reddevil5445 4 ปีที่แล้ว +2

    Rewelacyjne są te odcinki.
    Pozdrawiam 🙂

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki 😉 Na pewno nie zamierzamy kończyć tej serii 👍😉

  • @esox3336
    @esox3336 4 ปีที่แล้ว +7

    Świetny materiał o węgorzu , a ja osobiście czekam na temat o miętusie bo to świetna ryba i też jest trochę tajemnicza ;)

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +5

      Tak, o miętusie też mamy zamiar nagrać podobny odcinek - pewnie zrobimy to na koniec roku ;)

  • @Dziku1983.
    @Dziku1983. 4 ปีที่แล้ว +1

    Jak zawsze wyczerpujące informacje ... 👍Pozdrowienia z NL !!! Trzymajcie się panowie !!! ☝️

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy!!! ;)
      Pozdrowionka!

  • @MasterCashPro
    @MasterCashPro 4 ปีที่แล้ว +2

    Świetnie się ogląda te materiały :)

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki i polecamy się na przyszłość ;)

  • @michalkamil1919
    @michalkamil1919 4 ปีที่แล้ว +1

    Profeska. Z każdego odcinka dowiaduje się bardzo dużo rzeczy, o których nie wiedziałem. Myślę że, Wasza seria jest jedną z najbardziej kompletnych i rzetelnych źródeł dotyczących ichtiologii w "popularnej" sieci. Oby więcej takich odcinków. Pozdrawiam.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękujemy, cała przyjemność po naszej stronie ;) Na pewno nie są to kompletne informacje, bo Paweł po prostu odpowiada na moje pytania, a ja na pewno nie jestem w stanie dopytać o wszystko, ale....staramy się - bardzo, bardzo dziękujemy! ;)

  • @mateusz7557
    @mateusz7557 4 ปีที่แล้ว +2

    Super film! Oglądałem z zaciekawieniem niczym kino akcji :)

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, cała przyjemność po naszej stronie ;)

  • @lukaszalama1974
    @lukaszalama1974 4 ปีที่แล้ว +21

    Siemano.
    Kiedyś Ojciec opowiedział mi pewna historię związaną z węgorzami. A łowcą węgorzy był zacnym.
    A więc;
    W latach 80 byli z kolegami na nocce węgorzowej, kiedy jeszcze były spore szanse na złowienie kilku lub nawet kilkunastu sztuk w jedną noc. Połapali oczywiście, ale żaden z kompanów nie miał siatki na ryby. A utarło się z doświadczenia tychże Jegomościów że węgorz po piasku nie popełznie, bo piasek obdziera go ze szlamu i węgorzowi to gruuubo nie pasuje, i na maxa tego nie lubi, więc na piasku raczej leży posłusznie i nigdzie się nie wybiera. Tego byli pewni. Więc wykopali na piaszczystym brzegu, kilka może kilkanaście metrów od wody dół 60 do 70cm. Ojciec zaczął patroszyć ryby. No ale wiadomo, nocka, połapane, ognisko i inne smakołyki ;) więc wypatroszył jednego, nie obcinając mu głowy, i wrzucił do reszty żywych ryb, po czym dołączył do kompanów, przy ognisku. Jakie było ich zdziwienie rano, gdy wszyscy się przebudzili. Węgorzy oczywiście nie było. Ślady prowadziły prosto do wody.. ale jak mocny jest w nich instynkt, który spowodował, że ten jeden węgorz z rozciętym brzuchem i pozbawiony wnętrzności też zniknął??
    To są rybska naprawdę tajemnicze ;)
    Pzdr.

    • @Zanderrrrrrrrrr
      @Zanderrrrrrrrrr 4 ปีที่แล้ว +5

      Lukasz Alama no po wypatroszeniu mięśnie jeszcze pracują i gęba się rusza ale czy by wrócił do wody hmmm ale jak to po smakołykach różne są opowieści :)

    • @MARWISSIECIRYBACKIE
      @MARWISSIECIRYBACKIE 4 ปีที่แล้ว +5

      Możliwe że zjadły go lisy, kuny, łasice, często latają koło wędkarzy zwłaszcza gdy czują ryby. No ale kto wie może i poszedł do wody.

    • @lukaszalama1974
      @lukaszalama1974 4 ปีที่แล้ว +1

      @@Zanderrrrrrrrrr wziąłem to pod uwagę 🙂 Ale z natury ludzią trzeba wierzyć 😉

    • @lukaszalama1974
      @lukaszalama1974 4 ปีที่แล้ว +3

      @@MARWISSIECIRYBACKIE wszystko jest możliwe, ale ślady były że do wody czyli są na to dowody 😎

    • @niwkakoniwoko
      @niwkakoniwoko 4 ปีที่แล้ว +5

      Wegorze to niesamowote ryby, cale dziecinstwo spedzalem na jeziorem lebsko, ojcoec co drugi dzien kupowal wegorzr na przystani i wedzil, one potrafia sie ruszac jeszcze jak sa pociete w panierce gotowe do smazenia

  • @piotrmlynski2279
    @piotrmlynski2279 2 ปีที่แล้ว

    Węgorza jest w Polsce dużo ale trzeba umieć go łowić... sam lubię ich poszukiwać przy okazji wędkowania na sumy

  • @taktoja9627
    @taktoja9627 4 ปีที่แล้ว +2

    tyle razy was oglądałem a zapomniałem o subie, super cykl filmów, pozdro

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo nam miło - pozdrowionka ;)

  • @marcinhorowski1656
    @marcinhorowski1656 3 ปีที่แล้ว +1

    Brawo kolejny dobry temat to o prócz lina i sandacza kolejna ryba którą poławiam film jak zawsze a profesor jak zawsze ogromną wiedzą no i Kamilu twoja osoba. Petarda materiał sporo informacji. Pozdrawiam

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękujemy! ;)
      Pozdrowionka

  • @JERK.
    @JERK. 4 ปีที่แล้ว +4

    Jak zwykle świetny materiał. 521👍 i ani jednej w dół. Dziękuję za dawkę wiedzy

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy! ;)
      Ps. spokojnie, już są dwie ;)))

  • @xpimasx
    @xpimasx 4 ปีที่แล้ว +2

    Uwielbiam te rozmowy! Pan Paweł opowiada z taką pasją, że aż smutek bierze jak odcinek się kończy :D

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki, również w imieniu Pawła ;)
      Ale spokojnie - jak skończą nam się gatunki, to mam jeszcze kilka pomysłów na ciekawe filmy ;)

    • @arkadiuszszurlej2903
      @arkadiuszszurlej2903 4 ปีที่แล้ว +1

      Kamilu pomysł podrzuciłem gdzieś w komentarzu ;D

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      @@arkadiuszszurlej2903 - jak ogarniemy pozostałe gatunki, to pewnie zabierzemy się za odcinki z uzupełnieniem już tych nagranych ;)

  • @krissokrisso7182
    @krissokrisso7182 3 ปีที่แล้ว +1

    Kurcze, kopalnia wiedzy. Swietny materiał 🐋🐬🐟🐠🐡

  • @kensai1975
    @kensai1975 4 ปีที่แล้ว +2

    Jak zwykle bardzo ciekawie. Wyczytalem ,ze najstarszy węgorz europejski zmarlo w 2014r w wieku 155lat w Szwecji. Cale zycie przebywal w studnii (wrzucano tam wegorze aby jadły owady i utrzymywały źródło wody w czystości) Druga ciekwawa teoria która wyczytałem, jest ta ze wegorze europejskie mogą nie docierać do morza sargasowego, po prostu umierają po drodze. A te larwy które do nas przybywają sa "dziecmi" węgorza amerykańskiego który do tarliska ma znacznie bliżej. Najwieksze wegorze ,zyjace w słodkiej wodzie zamieszkują Nowa Zelandie

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki ;) Bardzo ciekawe to z tą studnią, szkoda że nie słyszałem o tym wcześniej, bo z chęcią podpytałbym Pawła o ten przypadek...

  • @majkifishing3366
    @majkifishing3366 4 ปีที่แล้ว +3

    Świetny film . Łowie regularnie węgorze od tego roku , troszkę złowiłem i trochę dużych spadło . Ale jest to co coś co wciąga :) dziś jadę na nockę bo ostatnio mi spadł taki koło 90cm , mam dobre miejsce - chce powiedzieć ze wasz film mi pomógł i otworzył oczy na wiele aspektów :) często wędkarz musi zrozumieć rybę Aby więcej mieć z nią kontaktów , i regularnie łowić :) a jak wiadomo węgorz jest tematem tabu troszkę i ogólnodostępna wiedza o nim nie jest jakaś duża jak w przypadku innych ryb . Dzięki Panowie :] PS Wiedza pana Pawła ciagle mnie zaskakuje 😎

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki ;) Moim zdaniem węgorz to najciekawsza ryba żyjąca w naszych wodach, a ta opowieść Pawła....mega mnie ta rozmowa wciągnęła ;)

  • @sebastianadv6650
    @sebastianadv6650 4 ปีที่แล้ว +1

    Super materiał Pozdrawiam👍👍👍👍

  • @prochigandon7136
    @prochigandon7136 4 ปีที่แล้ว +1

    Superciekawy odcinek! Chcemy więcej 😀

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy!!! Niebawem siadamy do nagrywania kolejnych odcinków ;)

  • @jacektaube2360
    @jacektaube2360 4 ปีที่แล้ว

    I znów piękny odcinek a wasz duet w tych konwersacjach petarda czekam na pozostałe gatunki

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Wielkie dzięki w imieniu nas wszystkich ;)
      Będą kolejne, to mogę obiecać ;)

  • @adrianrutkowski5030
    @adrianrutkowski5030 4 ปีที่แล้ว +2

    Mega odcinek ! Poprosimy o więcej :)

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki ;) Było już o szczupakach, sandaczach, okoniach, sumach i pstrągach, teraz węgorze....na pewno będą kolejne odcinki z Pawłem i na pewno nie zamierzamy kończyć na razie tej serii ;)

  • @emiljeziorski1792
    @emiljeziorski1792 4 ปีที่แล้ว +1

    Uwielbiam łowić węgorze. Bardzo fajny odcinek. Pozdrawiam 🐟

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki, jak dla mnie mega ciekawa ryba - pozdrowionka ;)

  • @ultrabalans77
    @ultrabalans77 3 ปีที่แล้ว +1

    Super ,pozdrawiam

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki i pozdrawiamy ;)

  • @lukasmaciej111
    @lukasmaciej111 4 ปีที่แล้ว +1

    Dzięki jak zawsze kozak odcinek 👍

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy ;)

  • @maniek4224
    @maniek4224 4 ปีที่แล้ว +4

    Karmazyn ostrooki ma 160 lat i umiera z głodu lub zostaje zjedzony z powodu powolności . Poza tym takie filmiki są super nauką. Łapka i sub

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Kolejna ciekawostka, dzięki za info! ;)
      Dzięki też za miłe słowo - staramy się wrzucać do tych filmów sporo merytoryki ;)
      Pozdrowionka!

    • @farmaBonaCapra
      @farmaBonaCapra 4 ปีที่แล้ว

      Wyczytałem o długości życia do 200-205lat (różne dane).

  • @MazuryFishingTeam
    @MazuryFishingTeam 4 ปีที่แล้ว +1

    tego brakowało. mistrzostwo!

  • @lukasczuczelo6756
    @lukasczuczelo6756 3 ปีที่แล้ว +1

    Wiedza pana Pawła jest niesamowita,
    świetny kanał

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;)

  • @wielkimistrzrupert
    @wielkimistrzrupert 4 ปีที่แล้ว +1

    Mega ciekawy materiał 👌

  • @damianswiatnicki1370
    @damianswiatnicki1370 4 ปีที่แล้ว +1

    świetny materiał!

  • @hubertjankowski6636
    @hubertjankowski6636 4 ปีที่แล้ว +1

    Super. Jak zawsze. Podziekowania i pozdrowienia dla tworcow.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, cała przyjemność po naszej stronie ;)

  • @arturtarnawski3684
    @arturtarnawski3684 3 ปีที่แล้ว +1

    Super panowie was się ogląda 👍

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว +1

      Dzięki, bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość ;)

  • @berger0707
    @berger0707 4 ปีที่แล้ว +1

    Super seria, oby tak dalej.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki - nie zamierzamy jej kończyć ;)

  • @AlexxxTerra
    @AlexxxTerra 4 ปีที่แล้ว +1

    Jak zawsze świetny odcinek 💪🏼😁

  • @lebra6207
    @lebra6207 ปีที่แล้ว

    Super ryba tyle lat i nikt jej nie zna trzeba się do Niej upodobnić co by być nieodgadnionym do końca życia w tym parszywym świcie!Pozdrawiam Mlociu!

  • @hadal76
    @hadal76 3 ปีที่แล้ว

    Wielokrotnie fotografowałem podczas nurkowań duże węgorze w kamieniołomach w Opolu. Generalnie w nocy choć czasami dają się spotkać w dzień ale w dzień są bardzo płochliwe i natychmiast uciekają w głąb. Nigdy nie spotkałem węgorza płycej niż na 6 metrach. Pozdrawiam

  • @adamtrojanowski3972
    @adamtrojanowski3972 3 ปีที่แล้ว

    W Ostródzie na jeziorze Drwęckim dobrze brały.Kiedyś w latach 70-tych i wcześniej jak się szło na plażę miejską to po drodze był jakiś tartak chyba i wodzie były składowane całe duże pnie drewna i po nimi brały węgorze i szczupaki .Najlepiej było podpłynąć łódką, bo chodzenie po tych balach drewna było niebezpieczne, zaliczyłem kąpiel kilka razy.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว

      Ahh, moje ukochane jezioro z lat dzieciństwa.... Uczyłem się wędkować na Drwęckim i mam z nim bardzo wiele wspaniałych wspomnień...

  • @siwowlosy85
    @siwowlosy85 4 ปีที่แล้ว +1

    .
    Swietny materiał. Czekam na kolejne odcinki.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว +1

      Dziękujemy i od siebie mogę obiecać, że jeszcze niejeden ciekawy materiał nagramy ;)

  • @janszczepanowski114
    @janszczepanowski114 3 ปีที่แล้ว

    Wegorze biora rowniez bardzo dobrze w dzien w zatokach gdzie jest przyplyw i odplyw wod oceanu/np.Pacyfik/Zatoka Rekina w Asabury Park w Stanie NJ.W tej zatoce lowilem bardzo duze ilosci.Sa to samce ktore zyja w ujsciach wody slodkiej do oceanu,samice zyja w glebi ladu.

  • @marcinmarcin8872
    @marcinmarcin8872 4 ปีที่แล้ว +2

    super!kamil błagamy o wiecej filmow z panem pawłem mogłbym was sluchac godzinami
    serdecznie was pozdrawiam super seria panowie

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki - obiecuję, że tej serii na razie nie kończymy ;) Filmy z udziałem Pawła będą, ale chciałbym je przeplatać filmami znad wody, żeby była nie tylko teoria, ale też praktyka ;)
      Bardzo dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy! ;)

  • @tbdev-pl
    @tbdev-pl 4 ปีที่แล้ว +4

    Świetny temat Panowie :)

  • @alex-lv2tf
    @alex-lv2tf 4 ปีที่แล้ว +1

    Świetny materiał .Pozdrawiam was panowie.

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Bardzo dziękujemy i również pozdrawiamy ;)

  • @rafatra.9094
    @rafatra.9094 4 ปีที่แล้ว +1

    Jak zawsze klasa👏👍

  • @rafalzi8048
    @rafalzi8048 4 ปีที่แล้ว +1

    Jak zwykle fajny film

  • @piotr9590
    @piotr9590 4 ปีที่แล้ว +1

    Kolejny ciekawy wykład,pozdrawiam

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy ;)

  • @albertwysocki8585
    @albertwysocki8585 4 ปีที่แล้ว +1

    Mieszkam w w USA w Middletown,przez miasto przeplywa rzeczka bardzo plytka,ale w jednym miejscu jes t tama do poboru wody do produkcji.Rzeka jest kamienista.Plynie powoli,jak potoczek,dowiedzialwm sie,ze tam sa wegorz......ktore lapie sie na polska kielbase posmarowana czosnkiem........!Powiedzialem,ze to jest idiotyzm!Poszedlem sprawdzc........po godzinie 16;00 okolo 17;00 zaczelo sie delikatne branie,takie tracanie w chaczyk.Potem uderzenie i problem z ruchem wedki.PO dlugich minutach udalo sie!Ale strach mial wielkie oczy! W zyciu nie widzialem takiego wegorza,Nie dosc,ze czarny,brzuch bialy .....to kwiczal jak kot!Podciagajac go wyzej bardzo silnie oplatal mi sie na przedramie,dopiero pracownik tej firmy dobiegl do mnie i uratowal mnie.Od tej pory boje sie wegorzy!

  • @Fisz338
    @Fisz338 3 ปีที่แล้ว +1

    Mam w akwarium dwa węgorze. Żerują całą dobę, śmiesznie pełzając po dnie i obwąchując kamień po kamieniu aż znajdą pokarm. Dużo szybciej znajduje np. dżdżownicę w kawałkach niż całą, najpewniej po zapachu uwalnianym z kawałków... Wtedy sprawa jest ekspresowa.
    No i zabawnie wyglądają zagrzebane w piasku tylko z pyszczkiem ponad dnem :D

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  3 ปีที่แล้ว

      Aj, zazdroszczę! Widziałem kiedyś węgorza w akwarium i zawsze kiedy byłem w tym miejscu (był to sklep wędkarski, już niestety nie istniejący), to ze żwirku wystawała tylko głowa ;)

  • @bartekmatheo8460
    @bartekmatheo8460 4 ปีที่แล้ว +1

    Bardzo ciekawy film

  • @moro486
    @moro486 4 ปีที่แล้ว +1

    Sztos! Koniecznie prosze kontynuować tą serie

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki - od siebie mogę obiecać, że to nie koniec odcinków z Pawłem ;)

  • @mariuszrowicki757
    @mariuszrowicki757 4 ปีที่แล้ว +1

    Kiedyś zanim rybacy wytłukli doszczętnie całe jezioro łowiliśmy olbrzymie węgorze ale tylko na świeże trupki małych uklei było najwięcej brań ...to było jezioro Kalwa😔...w sumie też to były czasy kiedy uczyłem się łowić...

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Ja łowiłem sporo węgorzy na Drwęckim. Świetnie brały na martwą ale i żywą rybkę.

    • @arturjecki5685
      @arturjecki5685 4 ปีที่แล้ว

      Jak duże węgorze Kolego udawało się Wam poławiać?:)

  • @sawekh.5586
    @sawekh.5586 4 ปีที่แล้ว +1

    Co za miła niespodzianka,dziękuję Panowie.No i legły w gruzach mity i legendy😉...U mnie na Wiśle jest go jeszcze dużo,ale to trudny i cwany przeciwnik.
    Pozdrawiam i czekam na dalsze filmy😎👍.

    • @arturjecki5685
      @arturjecki5685 4 ปีที่แล้ว

      żywczyk, czy raczej rosówka? Jakie największe trafiają się w Wiśle?

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki ;) Mam jednak wrażenie, że moje pytania nie wyczerpały tematu tych ryb, więc pewnie za jakiś czas spróbujemy coś dograć - ale to na bank nie w tym sezonie ;)
      Pozdrowionka i do następnego ;)

  • @yoututking
    @yoututking 4 ปีที่แล้ว +1

    super odcinek, świetna seria

    • @kamilwalicki
      @kamilwalicki  4 ปีที่แล้ว

      Dzięki, bardzo dziękujemy ;)

  • @Epi-JotPe
    @Epi-JotPe 4 หลายเดือนก่อน

    Szok i niedowierzanie 💪