Kret / Maszyna Przeciskowa MAX Siła przebicia i instalacje grawitacyjne

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ก.ย. 2024
  • Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku, zanim zdecydowali się na zakup maszyn przeciskowych, postanowili upewnić się, że sprostają one ich oczekiwaniom. Firma, poza częstymi instalacjami rur Ø110 mm, wykonuje także instalacje PRZYŁĄCZY KANALIZACYJNYCH GRAWITACYJNYCH przy użyciu rur Ø160 mm zakończonych kielichem o średnicy 180 mm.
    Do wykonania były dwie instalacje rur Ø160 mm z kielichem, będące przyłączami kanalizacyjnymi remontowanego budynku. Każda z instalacji miała długość 7 metrów. Do dyspozycji mieliśmy rury o metrowych odcinkach.
    Przygotowano plac budowy, w postaci wykonania dwóch wykopów startowych o wymiarach 3x2 [m] oraz głębokości 1,8 [m], oraz dwóch wykopów końcowych o wymiarach 2x2 [m] i głębokości 1,6 [m]. Instalacja miała przebiegać ze spadkiem grawitacyjnym wytyczonym przez różnicę głębokości między wykopem startowym a końcowym. Spadek grawitacyjny wychodzi nam w tym przypadku około 3%.
    Przy okazji wykonywania instalacji, odbyło się szkolenie pracowników MPWiK Włocławek w zakresie obsługi maszyny oraz poprawnego wykonywania przecisków.
    W pierwszej operacji należało wykonać przecisk pilotażowy, przy użyciu samego kreta, z wykopu startowego do wykopu końcowego. Przeciski pilotażowe wyszły idealnie celnie i sprawnie. Każdy trwał nie więcej niż 10 minut. Do wykonania instalacji przy użyciu rur, kret został uzbrojony w poszerzacz oraz tuleję ułatwiającą sztywne zamocowanie instalowanej rury do kreta. Na wąż kreta zostały nałożone poszczególne, metrowej długości segmenty instalacji. Zgodnie z wymaganiami Inwestora, rury należało zainstalować, zachowując kierunek kielichów rur w stronę DO wykopu startowego. Zatem należało wciągnąć rury przy pomocy kreta, z wykopu KOŃCOWEGO do wykopu STARTOWEGO. Przy pomocy stalowej liny, zamocowanej do kreta, oraz napinacza do tejże liny, poszczególne segmenty wciąganych rur zostały przytwierdzone do kreta. Kret, wraz z wciąganymi rurami, osiągnął wykop startowy. Podczas wykonywania pierwszej instalacji, kret wyraźnie napotkał na przeszkodę, co nieznacznie spowolniło jej wykonanie. Druga instalacja została wykonana bez problemów i zajęła około 10 minut.

ความคิดเห็น • 35

  • @r.b.9725
    @r.b.9725 5 ปีที่แล้ว +4

    No ile jeszcze narzekaczy i zrzęd tu napisze o ukrytych bombach kamieniach i innych tajemniczych przeszkodach na które natrafi to urządzenie .
    To metoda dobrze znana widziałem ją w Holandii.
    Ale widzę że dużo mieszkańców Taplarów z filmu Konopielka dorwało się do internetu.

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  5 ปีที่แล้ว +3

      Niestety, pomimo wieloletniej już dostępności tej technologii, wciąż napotykamy na sytuacje, gdzie wyraźnie zabrakło wiedzy/świadomości na temat możliwości zastosowania Kreta. Wiele widzi się miejsc, wskazujących na wykonanie instalacji tradycyjną metodą otwartego wykopu. Miejsc w których zniszczono nawierzchnię asfaltową. Miejsca takie już na zawsze będą wołały o okresowe naprawy, zwłaszcza po okresie jesienno - zimowym.

  • @rafalw11
    @rafalw11 5 ปีที่แล้ว +7

    Śmieszy mnie to,że podczas odbioru sieci kanalizacyjnej musi być odpowiednia grubość podsypki z piasku,bez kamieni itp a w takim przypadku nie wiadomo co siedzi pod czy nad rurą .

    • @MoTo_Szymek
      @MoTo_Szymek ปีที่แล้ว +2

      Widać że masz duże pojęcie. To jest osłonowa rura

    • @daenawi9678
      @daenawi9678 ปีที่แล้ว

      ​@@MoTo_Szymek Na powyższym filmiku nie ma 100% pewności, że jest to rura osłonowa. I nie musi być rurą osłonową - zależy to od różnych czynników: lokalizacji, sztywności obwodowej rury, prowadzonego medium przez rurociąg.

    • @lukasz240ify
      @lukasz240ify 8 หลายเดือนก่อน +1

      To dotyczy otwartego wykopu. Tutaj urobek z otworu jest zagęszczony wokół niego więc nie ma już ryzyka opadnięcia gruntu i punktowego nacisku np. kamienia na rure

    • @Tomason72
      @Tomason72 8 หลายเดือนก่อน

      @@MoTo_Szymek zgadzam się, że to powinna być rura osłonowa, ale w tym przypadku niestety nie jest ("Do wykonania były dwie instalacje rur Ø160 mm z kielichem, będące przyłączami kanalizacyjnymi remontowanego budynku"). Przecisnąć, przecisnęli, choć wypadało postawić na trwałość i zastosować rury o ściance litej, a nie z rdzeniem spienionym. Druga sprawa, na filmie pokazano stan rury przed wejściem w grunt, a bardziej istotny jest jej stan po wykonaniu przecisku, tj. po drugiej stronie.

  • @K3NH
    @K3NH 3 ปีที่แล้ว +3

    Dzień dobry,
    Jakie parametry sztywnosci zastosowaliscie dla rur pvc?
    Dzięki za odpowiedź

    • @Tomason72
      @Tomason72 8 หลายเดือนก่อน

      Na filmie pokazano rury PVC 160x4,7, co odpowiada SDR34 i sztywności SN8. Pozdrawiam.

  • @krzysztofk4548
    @krzysztofk4548 5 ปีที่แล้ว +1

    a skad wiadomo czy jest odpowiedni spadek?

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  5 ปีที่แล้ว +4

      Przed rozpoczęciem przecisku, ustawia się kreta pod odpowiednim spadkiem. Celny kret zachowa zadany spadek podczas wykonywania przecisku.

  • @velasquezjmv
    @velasquezjmv 5 ปีที่แล้ว +1

    Buena inversion

  • @konstantinpolitanczyk3252
    @konstantinpolitanczyk3252 5 ปีที่แล้ว +1

    Każdy kielich to dodatkowy opór. Czy wielkość wykopu nie pozwalała na zastosowanie dłuższych odcinków rury?

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  5 ปีที่แล้ว +1

      Witam,
      W tym wypadku rury zostały wcześniej zakupione, dlatego zastosowaliśmy już te które były.

    • @henrykja3805
      @henrykja3805 5 ปีที่แล้ว

      Material pewnie mieli kupiony wczesniej taniej i hurtowo to go zastosowali a klienta sie skasuje po cenie jaka w sklepie jest tak sie zarabia na materiale

    • @krzysztofp7846
      @krzysztofp7846 5 ปีที่แล้ว

      @@TermaMachinery a nie ma rury stalowej osłonowej dn400 na te 200ki?

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  5 ปีที่แล้ว

      Są w typoszeregu rury stalowe 406 mm. W tym przypadku projekt zakładał użycie rur PE Ø160 mm zakończonych kielichem o średnicy 180 mm

  • @cezarycezary4180
    @cezarycezary4180 2 ปีที่แล้ว

    no dobra ale jak to zrobić żeby kret wyszedł równo z drugiej strony?

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  2 ปีที่แล้ว +3

      Krety są urządzeniami niesterowalnymi. Oznacza to że nie ma możliwości zmiany kierunku pracy LEWO / PRAWO oraz GÓRA / DÓŁ maszyny podczas wykonywania przecisku. Możliwa jest jedynie zmiana kierunku TYŁ / PRZÓD, poprzez zawór w olejaczu. Jednak sama korekta kursu maszyny jest możliwa jedynie na początku realizowanego przecisku, zanim cała maszyna zniknie nam w gruncie. Od tego jak go ustawimy na początku, zależeć będzie celność wykonywanego przecisku.

    • @cezarycezary4180
      @cezarycezary4180 2 ปีที่แล้ว

      @@TermaMachinery dzięki! to fajnie się dowiedzieć czegoś nowego. a kompresor 4m3 pociągnie kreta?

  • @Stalker-hr6xi
    @Stalker-hr6xi 5 ปีที่แล้ว +1

    круто

  • @panoramikxx2685
    @panoramikxx2685 5 ปีที่แล้ว +10

    Na filmie prosto poszedł. A w rzeczywistości kamień czy inne i szukaj kreta😂

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  5 ปีที่แล้ว +4

      Na szczęście nie tak łatwo przychodzi Kretom zmiana założonego kierunku przecisku. Konstrukcja kreta, jego długość, wyważenie oraz kształt głowicy, to wszystko sprawia, że dobre maszyny zachowują celność i skuteczność w zdecydowanej większości wykonywanych instalacji.
      Więcej na ten temat można znaleźć na naszych stronach www: termamax.pl/pl/aktualnosci/celnosc_kretow

  • @mareklipniewicz6637
    @mareklipniewicz6637 5 ปีที่แล้ว +1

    Ile kosztuje godzina pracy tego urządzenia

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  5 ปีที่แล้ว

      Cennik ulega ciągłym zmianom. Ponadto cena zależy od średnicy wykonywanej instalacji. Zazwyczaj płaci się za każdy metr wykonanego przecisku, nie za czas jego wykonania. Obserwując tendencje na rynku i rosnące potrzeby zastosowania Kretów, możemy zasugerować skalkulowanie kosztów zakupu własnej maszyny, w miejsce zlecania usług przeciskowych firmom zewnętrznym. Inwestycja taka zwróci się po zrealizowaniu kilku projektów/prac. Można skorzystać z pomocy w finansowaniu w postaci leasingu maszyn. Często zdarza nam się słyszeć o otrzymaniu dotacji na zakup takiego sprzętu, w ramach innowacyjności technologii. Jako producent kretów chętnie udzielimy pomocy w tej materii. W takim przypadku prosimy o kontakt:
      www.termamax.pl

  • @wodzimierzbrzezinski1295
    @wodzimierzbrzezinski1295 5 ปีที่แล้ว +3

    Była by jazda jakby trafił na jakiś niewybuch Albo cos w ten deseń

  • @suppaharachoocheep9240
    @suppaharachoocheep9240 3 ปีที่แล้ว

    ผมต้องการจะซื้อติดต่อได้ยังไง

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  2 ปีที่แล้ว

      We appreciate your interest in our company's product. Please, send us your contact details at kret@termamax.pl and we will prepare the offer dedicated to the type of work you perform.

  • @kaszynka29
    @kaszynka29 4 ปีที่แล้ว +3

    zastanawiam sie jak ta metoda radzi sobie np z korzeniami drzew gdyby akurat tak przebiegała najkrótsza trasa w linii prostej?np pod kilkumetrową czereśnią

    • @Przemekuaaa
      @Przemekuaaa 3 หลายเดือนก่อน

      Pół na pół ogólnie. Ale raczej na 95% przejdzie w linii prostej. Gorzej jak trafi na szyfne w ziemi albo jaki żel beton

  • @walacybakami1963
    @walacybakami1963 5 ปีที่แล้ว +1

    Większy kamień i .upa :D

    • @TermaMachinery
      @TermaMachinery  5 ปีที่แล้ว +5

      Tak, to prawda. Kret napotkawszy na ogromny głaz może sobie z nim nie poradzić. W takim przypadku niestety trzeba kreta wycofać i spróbować wykonać instalację obok. Ciekawostka - jako producent Kretów usłyszeliśmy kiedyś od jednego z naszych Klientów, że przebijanie się kreta przez wyjątkowo trudną przeszkodę trwało niespełna tydzień. Kret początkowo szedł bardzo szybko, po czym w pewnym momencie zatrzymał się, bijąc w przeszkodę. Klient nie mógł niestety wykonać instalacji obok, wobec czego uparł się, że dokończy instalację w pierwotnym miejscu. I po kilku dniach ciągłej pracy, kret w końcu przebił się przez przeszkodę. Po czym instalacja przebiegała już bez podobnych problemów. Najprawdopodobniej kret napotkał na swojej drodze wyjątkowo dużą i twardą przeszkodę. Determinacja Operatora w połączeniu ze skutecznością Kreta sprawiły, że próba ta zakończyła się powodzeniem.

    • @andrzejandrzej9730
      @andrzejandrzej9730 4 ปีที่แล้ว +1

      Potwierdzam sam miałem podobny przypadek kret przechodził 7 metry 18 godzin i wyszedł idealnie.