SOK Z MŁODEGO JĘCZMIENIA/TRAWY PSZENICZNEJ? CHLORELLA?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 7 ก.ย. 2024
  • Sok z młodego jęczmienia czy z trawy pszenicznej posiada ten sam zestaw białek charakterystycznych dla całej wielkiej grupy zbóż glutenowych i bezglutenowych (traw).
    Sok z jęczmienia czy z trawy pszenicznej jest tym samym co np. pszenica, żyto czy ryż w zakresie zawartości białek charakterystycznych dla grupy traw (zbóż).
    Pomiędzy różnymi białkami glutenowymi (z pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia, orkiszu) również zachodzi łatwość wchodzenia w reakcje krzyżowe.
    Osoba, która ma chorobę od nadmiernego spożycia zbóż (białek pszenicy czy innego zboża glutenowego czy bezglutenowego) nie wycofa stanów zapalnych pijąc produkt, który zawiera białko charakterystyczne dla całej grupy zbóż.
    Zobacz też:
    - Playlista z wszystkimi filmami z udziałem dietetyczki Karoliny Pawlik: • Praktyczne porady diet...
    Zakup nasz poradnik: www.ireha.pl/p....
    Link do strony Karoliny: ctz-holistic.pl/
    FB Karoliny: / ctzholistic
    Zapraszam do kontaktu na nr telefonu: +48 668 418 464 lub poprzez e-mail: biuro@ctz-holistic.pl
    Więcej informacji o IREHA znajdziesz na:
    WWW: www.ireha.pl
    FB: / irehalublin
    Instagram: / fizjoterape. .
    LinkedIn: / ireneusz-. .
    TikTok: @irehamed
    TH-cam: ‪@karolinapawlikk‬

ความคิดเห็น • 30

  • @user-bj2rl3bh6q
    @user-bj2rl3bh6q 10 หลายเดือนก่อน +4

    Dzień dobry. Dziękuję za kolejny profesjonalny wykład. Wielu praktycznych rzeczy dowiaduję się od Pani, które stosuję. Pozdrawiam serdecznie Hanna

  • @jerzypie
    @jerzypie 10 หลายเดือนก่อน +4

    Dziekuje slicznie Pani Karolino! To wlasnie bylo moje pytanie :). Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne bardzo informatywne filmy.

  • @mariak.3766
    @mariak.3766 2 หลายเดือนก่อน +2

    Piłam trawę z jęczmienia kilka lat. Czułam się dobrze, ale później zaczęły się problemy i odstawalilam całkowicie.

  • @inka686
    @inka686 3 หลายเดือนก่อน +2

    Pani Karolino proszę o informację dot. Kawy , jaką grupę stanowi . To dla mnie ogromny nałóg i zastanawiam się czy jeszcze ciś do tego nie dokładam. Dzękuję.

  • @vr7095
    @vr7095 10 หลายเดือนก่อน +1

    Dziękuję bardzo za kolejną porcję świadomości. Pozdrawiam

  • @aleksandralendzion4232
    @aleksandralendzion4232 3 หลายเดือนก่อน +1

    Dobrym rozwiazaniem w codziennym życiu sa przerwy od Jedzenia czyli post przerywany plus 36-42 godziny raz w tygodniu . To super odciąża organizm przynajmniej mój

  • @agamichalak1127
    @agamichalak1127 7 หลายเดือนก่อน +5

    Witam, sok z młodego jęczmienia dobrej firmy, odżywia super organizm.
    Kiedy zachorowołam na neuroboreliozę, nie byłam w stanie pracować. Bakterie odkleszczowe zaczęły uszkadzać mi układ nerwowy, miałam zawroty głowy, arytmię serca, nietolerancję pokarmową, podwyższone ciśnienie w oku, wędrujące bóle kości i stawów, problem z oddychaniem i wiele innych jeszcze objawów.Zaczął wysiadać mi cały organizm, po każdym ataku tężyczki traciłam całkowicie siły.
    Zastosowałam dietę roślinną, zero słodyczy, zero kawy itd.zaczęłam pić sok z młodego jęczmienia, który świetnie dożywiał mi organizm. Na początku stosowałam adaptogeny takie jak kadzidłowiec, aschwagande i extrakty ziołowe w kapsułkach na boreliozę, oczyszczałam organizm, jelita, wątrobę dwa razy i pasożyty.Po dwóch miesiącach zaczęło wycofywać się większość objawów. Dzisiaj jest już trzeci rok i czuję się bardzo dobrze, mam energię, a od półtora roku nie stosuję już żadnych suplementów. Piję tylko sok z młodego jęczmienia GW i drażetki z chlorellą.Czasami stosuję trzy dniowy post i piję tylko sok z jęczmienia 4 do 5 razy dziennie.Nie czuję głodu, ponieważ organizm ma dostarczone wszystkie potrzebne witaminy i to w naturalnej postaci.
    Dla mnie jest to super żywność.
    Leczyłam się 100% naturalnie.
    Pozdrawiam.

    • @karolinapawlik2
      @karolinapawlik2 7 หลายเดือนก่อน +3

      Już dieta makrobiotyczna zauważyła że tolerancja traw zwiększa się wtedy kiedy w tym samym momencie nie jada się mięsa i robi się posty. Ja również to zauważam. Okresowe posty dają reset dla szlaków metabolicznych. Widzę, że długotrwałe nałogi nawet suplementami wychodzą różnymi szlakami metabolicznymi i przez długo nie dają oczywistych objawów. Warto co jakiś czas coś w życiu zmieniać.

    • @mariuszp4530
      @mariuszp4530 7 หลายเดือนก่อน

      Czy chlorella musi byc polaczona z mlodym jeczmieniem, czy mozna pic tylko mlody jeczmien ?

    • @Lokikoki12589
      @Lokikoki12589 5 หลายเดือนก่อน

      bardzo panią proszę czy można się z panią jakoś skontaktować?

  • @alicja175
    @alicja175 10 หลายเดือนก่อน +4

    Nie wiem jakim cudem ale tak przepuszczalam, że to jest przereklamowane. Chyba przez to że tak mocno to reklamują

  • @zuzia4503
    @zuzia4503 10 หลายเดือนก่อน +4

    Mówiła Pani w jednym z filmów, że osoba, która nadspożyła zboża nie powinna jeść marchewki, ponieważ wchodzi ona w reakcję krzyżową ze zbożami. W takim wypadku przez jaki okres czasu tej marchewki nie powinna jeść? Jeśli ja chcę odstawić zboża na stałe, to marchew też?

    • @karolinapawlik2
      @karolinapawlik2 10 หลายเดือนก่อน +3

      Marchewka, jabłko, miód, syrop klonowy mają podobną budowę białkową do zbóż. Zauważam, że rotacja lub czasowa eliminacja zbóż i pozostawienie w codziennym menu ww. produktów zaburza "sprzątanie" układu immunologicznego. W alergologii mają swoje procedury i standardy dotyczące rotacji/eliminacji. Czas rotacji marchewki lub pozostałych baldaszkowatych uzależniam od: objawów (szukam ich w dziennikach żywieniowych), od swojego wywiadu (stan zdrowia, choroby, wyniki badań), od wyników testów IgG lub IgE zależnych... Po zebraniu wywiadu dostosowuję czas rotacji lub czasowej eliminacji zawsze z prośbą o włączenie własnej obserwacji. U mniej marchewka, seler robiły problem przez długo ok. 2-3 lat. Organizm intuicyjnie nie miał na nią ochoty. Jadłam ją średnio 1-2 w miesiącu w formie dodatku do surówek. Po wielu latach rotacji zbóż widzę, że marchewka nie robi mi problemu nawet w formie gotowanej.

  • @kamilachorazyczewska9143
    @kamilachorazyczewska9143 2 หลายเดือนก่อน

    Ja tak jako laik sok wycisniety z mlodego jescmienia nie jest zbożem ponieważ nie zawiera ziarna albo prosze mnie oswiecic

  • @alexh1066
    @alexh1066 2 หลายเดือนก่อน

    Mam identyczne doświadczenia z chlorella
    Nie mogę już na nią patrzeć a Wit D3 mam i tak koło 500

  • @agape_kai_fos
    @agape_kai_fos 3 หลายเดือนก่อน

    polecam Jakub Mauricz film o histaminie i inne!

  • @marlenaz.4513
    @marlenaz.4513 10 หลายเดือนก่อน +3

    Pani Karolino, a jak jest z octem jabłkowym? Czy należy go traktować jak jabłko?

    • @karolinapawlik2
      @karolinapawlik2 10 หลายเดือนก่อน +4

      widzę, że tak. Ocet jabłkowy często zachowuje się podobnie jak po produkcie zbożowym u tych co mają problem ze zbożami. Fermentacja jabłka podobnie jak fermentacja mleka nie usuwa białek charakterystycznych dla tych produktów - tylko nieznacznie zmienia ich alergenność. Zwykle proponuję włączyć go również do rotacji tak jak jabłka lub proponuję zamiennik: ocet winny, kokosowy, z granatu lub jakikolwiek inny. Nie polecam zażywania jakiegokolwiek octu codziennie. Ten co musi zakwaszać żołądek octem jest na niewłaściwej diecie. Wolę zastanowić się od czego ma niewłaściwe Ph żołądka.

    • @marlenaz.4513
      @marlenaz.4513 10 หลายเดือนก่อน +1

      @@karolinapawlik2 Dziękuję 🙂

  • @adamwinnik7473
    @adamwinnik7473 3 หลายเดือนก่อน

    Bardzo proszę się od czasu do czasu uśmiechnąć. Bo w przeciwnym razie dojdzie się do wniosku, że u Pani jelita pracują w sposób niewłaściwy i produkują za mało serotoniny. Jak wszystkim wiadomo to serotonina jest odpowiedzialna z dobry nastrój.

  • @mikesalsafreak
    @mikesalsafreak 4 หลายเดือนก่อน

    Czy trawa pszeniczna to ta sama grupa co spirulina albo chlorella ? ja się świetnie czułem po takich wynalazkach :)

  • @aga064
    @aga064 6 หลายเดือนก่อน +2

    Po chlorelli mi i mężowi na ciele pojawiły się siniaki. Po odstawieniu szybko zniknęły. Nikt nie mówi o negatywnych skutkach.

  • @frankdrebin1358
    @frankdrebin1358 10 หลายเดือนก่อน +5

    Fajna grzywka, fajne spodnie, fajna panterka...
    O czym Pani mówiła? 😂

    • @karolinapawlik2
      @karolinapawlik2 10 หลายเดือนก่อน +1

      Zawsze uśmiechnięty :) Fajnie!

  • @ewamatuszewska847
    @ewamatuszewska847 10 หลายเดือนก่อน +8

    Co oznacza nadspożycie? Czy codzienne jedzenie 1 marchewki to już nadspożycie? Mówiąc, że sok z młodego jęczmienia nie jest dobry bo ma białko, trochę Pani przesadza, bo czy pytała Pani jakie produkty jedli Pani klienci? Czy była to trawa, czy sok, jeżeli sok to czy był to produkt z samym sokiem czy może z ryżem? Poza tym czy wie Pani, że chlorofil zawarty w soku z młodego jęczmienia jest kapitalnym składnikiem, który niweluje stany zapalne? Ważne jest oczywiście jaki to produkt. Uogólniając robi Pani złą robotę. Podaje Pani także swój przykład dla chlorelli (algi słodkowondej) opisując swoje niezbyt dobre doświadczenia z dietą na bazie alg morskich, to tak jakby porównywać delfina na bazie doświadczeń z rekinem bo oba te stworzenia mają płetwy.

    • @karolinapawlik2
      @karolinapawlik2 10 หลายเดือนก่อน +8

      Ad. 1 Nadspożycie - termin zaczerpnięty od dr Ewy Bednarczyk - Witoszek, czyli codzienne jedzenie przez długi okres czasu danego produktu. Każdy ma swój limit czasowy tolerancji poszczególnych produktów spożywczych jadanych bez przerwy. Tam gdzie kończy się limit czasowy tam zaczyna się choroba.
      Ad. 2 Tak, robię szczegółowe rozeznanie w zakresie diety i suplementów. Każdy kto do mnie trafia uzupełnia szczegółowy kwestionariusz żywieniowy.
      Ad.3 Dla układu immunologicznego nie będzie zbytniej różnicy czy będzie to świeżo wyciskany sam sok z trawy pszenicznej/jęczmiennej czy sama trawa w postaci sproszkowanej rozpuszczana w wodzie bez innych dodatków czy z dodatkiem ryżu. Botanik i alergolog potwierdzili mi, że białka zawarte w tych produktach mają wspólną pulę białek charakterystycznych dla całej wielkiej rodziny wiechlinowatych, z których się wywodzą czyli z jednej wielkiej rodziny zbóż. Alergologia zauważa reakcje krzyżowe pomiędzy białkami poszczególnych zbóż. Potwierdza mi się to w obserwacjach objawów w dziennikach żywieniowych, w wynikach badań czy braku oczekiwanych rezultatów. Temu co nadspożył zbóż w swoim życiu wolę nie polecać tego samego jako lekarstwo - do codziennego picia.
      Ad. 4 Dieta z algami dała mi sporo korzyści, ale nie zorientowałam się kiedy nastąpiło przeholowanie czyli nadspożycie. Organizm nie lubi nałogów lubi zmianę. Swoim przykładem pokazuję do czego prowadzi suplementowanie się tym samym przez długi okres czasu czy w postaci chlorelli czy innych alg - do przeciążenia szlaków metabolicznych.

    • @pro0pl
      @pro0pl 2 หลายเดือนก่อน +1

      Posłuchaj jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem 😂😂😂

  • @mariuszp4530
    @mariuszp4530 7 หลายเดือนก่อน

    Jednym slowem trzeba stosowac balans w jedzeniu...ale ograniczenie weglowodanow jest zawsze wskazane.

  • @ZbigniewMalec-ms2hg
    @ZbigniewMalec-ms2hg 5 หลายเดือนก่อน +1

    Musimy ubierać się Tylko w Prawdziwe Brązowe Ubrania!.....ps nie gadaj farmazonow😮😮.J.CH.😂

  • @MrEmtees
    @MrEmtees 5 หลายเดือนก่อน +1

    Lol