Як відпрацьовує MPPT-трекер в гібриді Deye на два входи при різній кількості панелей на них (6+7)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 ส.ค. 2024
  • ‪@bogdankushlyk‬
    Цей тест буде найбільш повним, бо показує найкращу картину.
    Нагадаю, всі панелі однакові, ідентичні, з одної партії.
    на PV2 - 10 штук.
    на PV1 - 13 штук, розділені на два масиви по 6 та 7 панелей.
    Ключове питання в тому що РІЗНА кількість панелей в масивах які сидять на ОДНОМУ і тому самому MPPT-трекері практично ніяк не впливає на втрату виробітку, взагалі. алгоритм MPPT чудово виловлює максимум, і відпрацьовує на всі 100%
    Зведу дані результату сюди:
    1. ситуація 1, до початку тесту. 6+7 панелей працюють одночасно, подані кожен на свій вхід одного і того ж MPPT-трекера PV1.
    струм - 1.0А
    напруга - 250V
    виробіток - 280W
    2. вимикаємо один стрінг на 6 панелей. працює лише 7-панельний масив.
    струм - 0,5A
    напруга - 290V
    виробіток - 170W
    3. тепер навпаки. вимикаємо стрінг на 7, працює лише 6-панельний масив.
    струм - 0.4A
    напруга - 230V
    виробіток - 110W
    4. ну і на завершення вмикаю знову обидва масиви 6+7 разом.
    струм - 1.1А
    напруга - 257V
    виробіток - 295W
    враховуючи похибку на змінну хмарність, на вечір 16:00 (час тесту), а також на похибку вимірювань, та те що дані в результати вище я записав "усереднені на око"... загалом виснововк такий - MPPT чудово відпрацьовує різну кількість паленей в паралельних масивах, тому перекос в одну панель - не страшний йому геть зовсім. дві-три панелі перекосу я вже не маю можливості протестувати, але от одна точно ніяких проблем MPPT не робить і падіння виробітку ніякого нема, а якщо і є, то воно дуже несуттєве, і вимірюється 1-2 відсотками всього. тобто додавши одну панель на 545 ват і збільшивши потужність з 12 до 13 панелей я таки виграв у збільшенні продуктивності загалом. при цьому використання площі даху = 100% ефективності.
    P.S. я там у відео на 2:22 ткнув пальчиком у вимкнений стрінг і сказав що то семипанельний. ну мабуть ви здогадались що то 6-панельний насправді. а семипанельний був той що залишився увімкнений, тобто правіше.

ความคิดเห็น • 35

  • @bogdankushlyk
    @bogdankushlyk  5 หลายเดือนก่อน

    перш ніж писати коментар, переконайтесь будь ласка що ви прочитали опис до відео до кінця. дякую.

  • @user-kr9rp7jo6m
    @user-kr9rp7jo6m 3 หลายเดือนก่อน

    Добрий день. Підкажіть, чи можу я планувати на Deye 10 квт на один стрінг PV1 поставити сонячні батареї в кількості 20 шт (Trina Solar 425), та не буде перевищення максимальної напруги? Дякую

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  3 หลายเดือนก่อน

      з того що я бачу в них напруга холостого ходу 49,9 на одну панель. тож якщо поділити їх по 10 на кожен вхід (а на PV1 саме два входи) - то буде все ок. допуск - 850 вольт на трекер а у вас буде чуть менше 500.
      звісно це якщо я вгадав напругу холостого ходу панелей.

    • @boundary1918
      @boundary1918 2 หลายเดือนก่อน

      У кожної панелі є максимально допустима напруга, тому це потрібно враховувати.
      Наприклад, панель на х.х. дає 40В, а максимальна напруга 500В, такі панелі максимум що можливо то ставити 12шт, а краще 11, бо взимку, при сонцю, х.х. вище від максимально вказаного. А якщо у вас максимальна напруга панелі 1000В, тоді можливо ставити 24шт у рядок.
      Так само треба визначатися з розрядниками для панелів. Є розрядники на 500В, вони зазвичай 2 полюса мають, а є розрядники на 1000В, вони мають 3 полюси(Кожен полюс по 500В, 2P1S розрядник, це так у ЕТІ зроблено)

  • @boundary1918
    @boundary1918 2 หลายเดือนก่อน

    Вітаю та бажаю здоров'я!
    Буду ставити 12кВт Дею собі. Почитав у паспорті написано, що там обмеження струму 20А на вхід(стор.16).
    А у паспорті написано що сумарно на перший трекер не більше ніж 26А!
    Тому це є причина нащо першому трекеру робити 2 входи.
    Бо якщо запаралелить панелі по місцю, струм буде більш ніж 20А.
    Я так розумію що оптимально поставити по рядку з однакових панелей, на кожен з входів стрінга №1, щоб напруга не перевищувала задані обмеження Деї.
    Ну і потім підкнути ще стільки но на 2й стгінг. Оптимально розбити на 5кВт на кожен вхід. Загалом буде 15кВт що майже є максимум!

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  2 หลายเดือนก่อน

      Все правильно, приблизно по 5 кВт на стрінг буде добре, але реально я думаю можна впихнути і 18 кВт панелей сумарно без проблем, хоча це треба рахувати

    • @boundary1918
      @boundary1918 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@bogdankushlyk Взимку панели луплять більш ніж номінал, коли Сонце гарненьке. Тому може бути трошки не тойво, спрацює захист на Деї
      Ще питання.
      Буду Дею підключати до 16кВт LiFePo4, там буде JK BMS з CAN та на Деї є CAN. Ви підключали CAN Деї?
      Бачив у продажі на ОЛХ wifi диспетчерізацію на JK BMS. Але якщо запрацює напряму з Деї, то було б цікавіше.
      Дякую!

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  2 หลายเดือนก่อน

      Буде все ок якщо Voc та Isc не перевищуватимуть допуски Deye.
      Я ще не бачив щоб панелі чи масив видавали колись що небудь вище за Voc та за Isc, нереально це.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  2 หลายเดือนก่อน

      CAN для акумулятора це обов'язково. В мене виключно через нього все працює, і працює досить коректно.

  • @VolodymyrPavlyuk
    @VolodymyrPavlyuk 22 วันที่ผ่านมา

    Цікаве відео, правда висновок і рекомендація не зовсім коректні.
    По-перше, в трекерів є роздільна здатність і на малих струмах алгоритм не відпрацьовує коректно і зокрема в цього Деє PV1 при струмі десь 0.5 А напруга стрибає туди-сюди, хоча зовнішні умови не змінюються. Якщо той самий стрінг підключити на PV2, то все буде стабільшіше і навіть потужність буде трохи більшою. Тому я б рекомендував ваш експеримент провести ще раз, коли кожен стрінг дає хоча б 5А і побачите, що два стрінги будуть працювати як 2х6 панелей + не більше 10% одної панелі.
    Два різні стрінги на одному трекері будуть працювати, але це субоптимально, бо утилізація надлишкових панелей в більшому стрінгу насправді дуже мала: в кращому випадку 10%, як я написав вище. Чи ставити додаткові панелі, які працюють максимум на 10% своєї потужності - це кожен вирішує сам, але я особисто вважаю це марно витраченими грошима, бо в такому випадку вже краще на ту одну панель поставити китайський мікроінвертор.
    Два паралельні стрінги з різною кількістю панелей мають P-V криву з двома максимумами. У вашому випадку один є при напрузі 6•Vmpp, інший - 7•Vmpp панелі (насправді трохи менше, але то вже ньюанси), але струм в першому буде значно більший (приблизно в два рази), ніж в другому, і відповідно потужність там буде більшою. Ситуація дуже схожа як при частковому затіненні одного стрінга. Хороші інвертори, Деє також до них відноситься, мають алгоритм пошуку глобального максимуму, тому вибирають меншу напругу.
    В мене такий же інвертор, але 10 кВт, і є два однакові стрінги на PV1, але в певний час року на один із стрінгів сусідній будинок кидає тінь. Це еквівалентно "вибуванню" одної чи двох панелей зі стрінга і по графіках напруги та струму добре видно як мппт вибирає напругу затіненого стрінга, тобто там де менше панелей.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  22 วันที่ผ่านมา

      "побачите, що два стрінги будуть працювати як 2х6 панелей + не більше 10% одної панелі" - бачу це кожного дня. і ви неправі. почитайте про global MPPT scanning алгоритм і може зрозумієте чому.

    • @VolodymyrPavlyuk
      @VolodymyrPavlyuk 22 วันที่ผ่านมา

      @@bogdankushlyk я дуже добре знаю про пошук глобального максимуму, бо навіть моделював його в матлабі, як і майже всі алгоритми MPPT.
      Напруга сама по собі не має значення, а лиш потужність і кінцевий виробіток. І 10% - це якраз про потужність, а не про напругу. Якщо поділите потужність PV2 на 10, а PV1 - на 12, то отримаєте майже те саме значення. За умови, однакового освітлення всіх стрінгів.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  22 วันที่ผ่านมา

      ось конкретно фіксую показники в даний момент.
      1. на PV2 - напруга 367V, значить на панелі 36,7 вольти, ну бо їх 10 в масиві. працює в оптимальному режимі. 12,0 ампер з нього йде. тобто 440,4 вати з панелі.
      2. на PV1 в той же час з 13 панелей (6+7) сумарно йде 5455 вати. тобто з 13 панелей маєм у середньому 419,61. якби було їх наприклад 12, тоді мали б 440,4 * 12 = 5284,4 ват. тобто умовно 13-та панель додає нам аж ніяк не 10%, а цілих 32%. знову ж таки, це лише в умовах яскравого сонця, зараз до речі вже не під прямим кутом, бо у мене масиви повернуті азимутом -22 градуси. в умовах затінення, хмарності дощу і так далі - від 13-ї панелі ефект наближається до 92-94%.
      тому це точно має сенс.
      ну але скоро я встановлюватиму оптимізатори + ще декілька панелей на зовсім інші кути даху - тому цього ефекту взагалі не буде. кожна панель віддаватиме свій максимум за будь яких умов.

    • @VolodymyrPavlyuk
      @VolodymyrPavlyuk 22 วันที่ผ่านมา

      @@bogdankushlyk Я б не дуже довіряв миттєвим значенням, бо те, що відображається на екрані, бо є певна затримка і певна похибка мппт в кожен конкретний момент. А також панелі не є ідентичними навіть якщо вони з одної партії. Мені ютюб підкинув інше ваше відео на цю тему і там PV1/12 < PV2/10, тобто, тому важко говорити про якусь точність із показів самого інвертора.
      Те, що я говорю, базується на лабораторних дослідженнях і по цьому є наукові публікації, тому можете не вірити мені, а звернутись до більш достовірних джерел.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  22 วันที่ผ่านมา

      цілком може бути різне, бо затінення ніхто не відміняв. особливо якщо то було в першій половині дня знято, коли 1 чи 2 панелі з PV1 могли мати якесь невеличке затінення.
      я просто бачу як воно загалом працює в довготривалій перспективі. і працює добре. а лабораторні дослідження на то вони і лабораторні - щоб потім з'явились реальні умови і всі ті досілдження перекреслили. не один раз вже таке доводилось бачити і спостерігати.

  • @user-jv1is5sr6j
    @user-jv1is5sr6j 2 หลายเดือนก่อน

    Добрий день. Дуже цікава інформаці. Так всеж таки. Для такого інфертора, яку максимальну кількість панелей можна підключити за умови що площа не обмежує? Дякую

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  2 หลายเดือนก่อน

      конкретно на Deye?
      можна все що влізає у ці два допуски:
      1. Voc
      2. Isc
      обидва написані збоку на його паспорті для кожного МРРТ.
      реально на око залежно звісно якими панелями, але можна набрати без проблем приблизно 16-17 кВт панелей і навіть більше.

    • @boundary1918
      @boundary1918 2 หลายเดือนก่อน

      У паспорті на інвертор все є. Наприклад на 12кВт Дею максимум, по паспорту, це 15600Вт

    • @user-jv1is5sr6j
      @user-jv1is5sr6j 2 หลายเดือนก่อน

      @@boundary1918 Якщо я правильно зрозумів, то в інструкції на Deye (див. п.3.5.1) обмеження тільки по Voc

    • @boundary1918
      @boundary1918 2 หลายเดือนก่อน

      @@user-jv1is5sr6j П3.5.1. це стор. 14. Але на стор. 16 Попередження: обмеження 20А на вхід, або мінус гарантія. Пам'ятаємо, що на Дею-10 та Дею-12 загалом 3вх на 2 трекери. 2/1
      І на стор. 44, таблиця, де вказано номінал 26А на перший стрінг та 13А на другий стрінг.(по 13А на вхід).
      Максимум Isc дорівнює 34А/17А перший/другий трек
      Напруга з панелей максимум 800В, номінал 550В, робочий діапазон МППТ 200В-650В, старт зарядки 160В

    • @user-jv1is5sr6j
      @user-jv1is5sr6j 2 หลายเดือนก่อน

      @@boundary1918 Перепрошую, можливо запитання безглузде. Як правильно розуміти: робочий діапазон до 650В, а максимальна напруга 800В. А що тоді при напрузі наприклад 700В, трекер відключається і не приймає потужність від панелей? Дякую

  • @user-vp9pr4dp1k
    @user-vp9pr4dp1k 2 หลายเดือนก่อน

    Доброго дня,а чи можна на трекер 1 повішати два поля в різних площинах,наприклад схід захід?

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  2 หลายเดือนก่อน

      можна, але не треба. чому? будуть втрати. все це ваше чудо буде сприйматись як один масив, а масив у нас працює так як працює у ньому найгірша панель.
      тому правило просте - 1 МРРТ-трекер - одна йому площина. хочете іншу площину задіяти - або садіть на другий трекер, або через окремий контролер заряду підключайте.

    • @user-vp9pr4dp1k
      @user-vp9pr4dp1k 2 หลายเดือนก่อน

      Дякую

  • @eduardzozulya8518
    @eduardzozulya8518 5 หลายเดือนก่อน

    Дякую.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  5 หลายเดือนก่อน

      та нема за що. аби ж всі лише зрозуміли що до чого.

  • @user-um1xn6lb2u
    @user-um1xn6lb2u 5 หลายเดือนก่อน

    Дійсно в буклетах малюють гарно, а як до діла, то все технологічні особливості пристроя)))

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  5 หลายเดือนก่อน +1

      бо як правило просто не знають...
      це не лише сонячних електростанцій стосується. а і багато чого іншого також. нема в нас культури продавця, на жаль. всі як таксісти на орендних авто. сьогодні тут, а завтра там.

  • @sbondjjeem5500
    @sbondjjeem5500 5 หลายเดือนก่อน

    Як показує практика продавани часто самі незнають що продають.Доводиться займатись самонавчанням і згодом задаєшїм некомфортні питання на які в них нема відповіді.🙂