masakra od 12 lat jeżdzę wózkami widłowymi i w mojej pracy liczy się szybkość i precyzja jak bym w takim tempie rozładowywał tiry to już dawno szef by mnie wyjebał z pracy dla mnie te całe udt to jest poprostu poto aby zajebać nam kolejne pieniądze pozdrawiam
3 ปีที่แล้ว +16
Witaj, niestety, nie jesteś pierwszy, lecz także nie ostatni jak sądzimy, który nie pisze przychylnie o kwestii egzaminowania przez UDT. Ostatnio UDT wprowadzając nowe zasady, utrudnił dodatkowo egzamin. Pewnie jest to po coś. Zapewne jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi także o kasę. W naszej firmie spotykamy się z wieloma doświadczonymi operatorami, którzy jazdę mają w "małym paluszku", gorzej jest natomiast z teorią. Niestety, nawyki doświadczonych operatorów nie ułatwiają Im zdania egzaminu praktycznego, a inspektorzy wiedzą "co w trawie piszczy" i zwracają uwagę nawet na "pierdoły" - jak określają to doświadczeni operatorzy. Można to podsumować dobrze znanym cytatem: 'Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobisz". Pozdrawiamy.
Pracując na okresie próbnym jako Magazynier w Media Expert miałem możliwość zrobienia uprawnień - niestety Pani mi uniemożliwiła na testach psychologicznych i stwierdziła że jestem zbyt precyzyjny i precyzja mnie zgubi. Dodam że z tego co pamiętam ta sama Pani dawała mi możliwość zdania prawo jazdy kat B i tam nie było problemu że zbyt precyzyjny czy coś tego typu
@@janm7813 do czasu jak dojdzie do wypadku przez pospiech to firma dupe wypnie na niego wiem cos o tym. Pozdrawiam nie pracujemy na akord tylko na godziny
niestety produkują teoretyków/sztubaków, bo "bezpieczeństwo" jest najważniejsze i procedury. te wszystkie przepisy/procedury nie tylko w tej dziedzinie/branży nas załatwią na cacy. dlatego ja też nie zdaje UDT. powiedz mi po co jaki sens" nabijać kasę systemowi?
jezu ludzie nie zesrajcie sie w tych komentarzach.. Widać że pokazują tak jak to ma wyglądać na egzaminie sam teraz zdaję i jest dokładnie tak samo. Jak zdasz egzamin jeździj se jak chcesz. Proste? Proste.
Witaj, pokazujemy CELOWO, tym przed którymi egzamin UDT, aby nie spieszyć się podczas egzaminu. Uderzenie lub otarcie o pachołek, czy wjechanie lub wyjechanie poza linię, to koniec egzaminu. Dlatego też warto zrobić to wolno, tak aby nie powtarzać egzaminu (teoretycznego również). Pozdrawiamy.
@@lkdz6658 gdzie by czekał?😃 Wózkowy ma sto innych zajęć niż czekanie i później rozładunek auta, musi w telefonie posiedzieć, zapalić, z kolegami pogadać😀
Jestem 2 dni po egzaminie UDT i kolega na filmie już ma nie zdane. Przy każdej operacji podnoszenia / wychyłu musi być zaciągnięty ręczny. Po co nie wiadomo ale panowie bardzo się o to czepiają ;)
3 ปีที่แล้ว +29
Witaj, słuszna uwaga, ten ma ręczny automatyczny - elektryczny. Oczywiście można też zaciągnąć manualnie. Gratulujemy spostrzegawczości. A co, do czepiania się o ręczny, to masz rację - CZEPIAJĄ SIĘ STRASZNIE. Pozdrawiamy.
@@mariuszdaniluk4992 u nas są sami prymusi/przodownicy oświecenia i oświeconej sztuki/nauki tresury "baranków" :). ich kreatywność nie zna granic :). zresztą szczerze mówiąc nie wiem czy tylko na polskim pastwisku to tak funkcjonuje/działa/obowiązuje. cóż ja zdawałem normalnie raz w 1997 na akumulatorowe, a w 2003 na spalinowe. nie było żadnych takich cudów/dziwactw z ręcznym. oczywiście nie zdawałem przez UDT. to chyba był Zakład Doskonalenia Zawodowego. trzeba było normalnie przetransportować paletę z punktu a do punktu b. ale te utrudnienia/progi/przeszkody mają podnieść jakość i poziom przyszłych operatorów :):)
@ Zdaję egzamin identycznym wózkiem, w pracy też takim jeżdżę. Na kursie UDT i na egzaminie trzeba włączać ręczny manualnie mimo że jest automat. Po co?
Zdałes kiedyś niepaństwowy test nabyłes legalne uprawnienia. Teraz zamiast dac Ci państwowe uznać tamte i zaprzestać możliwości zdawania gdzie indziej jak państwowa każe się wizkowym często z 15 letnim doświadczeniem bawić w takie rzeczy. To Państwo to jest porazka
Te całe kursy to porazka totalna , robiłem kurs na czołówki i retraki , ani razu na retraku na kursie nie siedziałem , ani razu nie nie miałem okazji pobrac wstawic palet z wysokosci pow 2 metrów . Ide do roboty nie mam pojecia jak wstawie lub zbiore palety z 4 pietra samej góry... skoro nigdy tego nie robiłem , nawet na kursie...
3 ปีที่แล้ว
Witaj, przyznamy, iż to, co napisałeś troszkę nas przeraża. Jesteśmy pewni, iż kurs, o którym pisałeś nie był "robiony" u nas. Takie postępowanie ośrodka szkoleniowego jest NIEDOPUSZCZALNE i naraża właściciela na poważne konsekwencje. Wiemy że tak się zdarza w ośrodkach, które za niską cenę oferują NISKĄ JAKOŚĆ SZKOLEŃ. Niestety, wysoka jakość szkoleń (i nie tylko szkoleń), NIE DA POGODZIĆ SIĘ Z NISKĄ CENĄ i zawsze trzeba brać to pod uwagę. Pozdrawiamy.
Wszystko fajnie ale zdając ładnych pare lat temu jeśli odstawiamy wózek widły prawidłowo powinno sie podnieść i przechylic tak żeby czubki opierały sie o podłoże , chodzi tu o hydraulikę wózka i zasady BHP żeby nikt kto przechodzi nie zachaczyl o podniesione widły POZDRAWIAM 🇵🇱🏴
Ja też zobaczyłem błąd jak było podnoszone bo jak by było brane z półki towar to by się zachaczyło regał biorąc maszt na siebie więc trzeba podniesc do góry i wyjechać potem opuścić i wsiąść towar "na siebie"
Zdawalem kurs i egzamin centrum kształcenia w 2002 dostalem uprawnienia i pracowalem w zawodzie. Pozniej przejęło to udt i uprawnienia .. uj strzelil takie rzeczy tylko w polin.
ปีที่แล้ว
Witaj andrzejw7766, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Pozdrawiamy serdecznie.
Ci co wymyślili ten egzamin na precyzję chyba NIGDY nie pracowali na magazynach i nie wiedzą jak się ładuje lub rozładowuje auta pod presją czasu?!
3 ปีที่แล้ว
Witaj, no właśnie "presja czasu", to element, który powoduje u tych, którzy długo pracowali wcześniej jako operatorzy UTB, że nabierają złych nawyków, które utrudniają później zdanie egzaminu. Takim głównym błędem jest jednoczesne wykonywanie dwóch czynności, czyli jazda i opuszczanie lub podnoszenie ładunku (co bierze się właśnie z "presji czasu" w zakładach pracy). Inspektorzy bardzo tego nie lubią. Pozdrawiamy.
"Szybko, dobrze i bezpiecznie" nie istnieje. Zawsze trzeba jedno poswiecic dla pozostalych dwoch. Sztuka jest dostosowac potrzeby w danym momencie. Pozdro
3 ปีที่แล้ว +7
Witaj, masz rację. Najlepiej, gdyby zrozumieli to także pracodawcy, lecz niestety rozumieją to dopiero po fakcie (np. wypadek, z ciężkim uszkodzeniem ciała, a w konsekwencji inwalidztwo). Szkoda. Pozdrawiamy.
I to jest nowy egzamin? Ja, wg. starego egzaminu oprócz "ósemki" miałem pobieranie i odstawianie ładunku na regał. A zdawałem w połowie marca 2021. Zaliczone na luzaku.
3 ปีที่แล้ว
Witaj, do wprowadzenia "nowych wytycznych", co do przeprowadzania egzaminu praktycznego było tak jak napisałeś, czyli pobieranie lub odstawianie ładunku na gniazdo w regale. Teraz jest jak jest i może jest to nawet łatwiejsze. GRATULUJEMY zdanego egzaminu. Pozdrawiamy.
@@zomal456 nie, zapewne z hamulcem ręcznym i z zapiętymi pasem :). wiesz przeciążenie G-FORCE jest tak mocne, że można wypaść przez boczną i przednią szybę jednocześnie :)
Idiotyzm totalny. Jak można jechać z towarem na maxa na siebie położonym, gdzie towarem jest np paleta wody, która ma około 6 warst i nie ma szans na wycylenie maksymalne na siebie, bo ostreczowana woda leci od razu. Egzamin o kant dupy obić. Załadunki i rozładunki trwałyby całe dnie, po zaciąganiu ręcznego non stop przy każdym podejsciu do palety itd... frajerstwo jak nic. Banda idiotow to wymyslila a reszta musi te błędy robic, bo takie są przepisy zjebane.
Mam od 20 lat uprawnienia ale bez adr gdzie i co muszę zrobić by dalej pracować. W zawodzie wiem że "stare" ważne są do końca tego roku.
ปีที่แล้ว
Witaj omanbort5895, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Składając wniosek o przedłużenie uprawnień, należy złożyć oświadczenie. Obejrzyj prosimy krótki filmik: th-cam.com/video/yyeiIxtLMCg/w-d-xo.html, a wszystko stanie się jasne. Pozdrawiamy serdecznie.
Pamiętam w zeszłym roku jak zdawałem to jeszcze śnieg zaczął padać, i jeszcze ten hamulec ręczny, który zajmuje o wiele więcej czasu podczas wykonywania zadania. Tu na filmie jest komfort. Pozdrawiam :)
3 ปีที่แล้ว +1
Witaj, jesteś kolejnym, który wspomina "przygody" ze śniegiem podczas kursu, ale i także podczas egzaminu. Współczujemy. Ale było minęło. Grunt, że "papiery" w rękach i można zarabiać (mamy nadzieję, że lepiej). Fakt nie wszędzie są takie warunki jak u nas, lecz niestety ten komfort kosztuje. Zawsze jest coś, za coś, niestety. Pozdrawiamy.
Zastanawia mnie jedno... Dlaczego "ładunek" Egzaminacyjny jest tak niski? Przecież często gęsto wozi się palety które są wysokie, mało stabilne bądź nawet gabarytowe. Taki przewóz faktycznie uczy precyzji, gdyż trzeba uważać nie tylko na to by nie zawadzić o coś (ściana inny towar regał cokolwiek) to jeszcze nie wywalić towaru. Dodatkowo czemu uczona jest tylko jazda na "sucho"? Po wyznaczonej trasie, czemu nie ma nauki wjazdu na naczepę czy załadunku? Przychodzi później taki Jaś Kowalski na magazyn gdzie jest ruch, trzeba coś zrobić co faktycznie wymaga umiejętności i pojawia się problem.
3 ปีที่แล้ว
Witaj, co do wielkości ładunku masz rację. W nauce chodzi o coś innego. Przyszły operator ma nauczyć się podejmować i odkładać bezpiecznie ładunek znajdujący się na palecie. Właśnie bezpieczeństwo jest tutaj ważnym czynnikiem, gdyż osoba, która się uczy nie powinna przewozić wielosetkilogramowych ładunków (kierowcy samochodów ciężarowych na nauce, też jeżdżą "pustymi" samochodami (a przecież obciążony samochód ciężarowy zachowuje się na drodze zupełnie inaczej niż "pusty"-bez ładunku). Tor egzaminacyjny służy do zdawania egzaminu, nauka praktyczna zaś nie polega tylko na jeżdżeniu po torze. Co do wjazdu na naczepę itp. to nie jest tak, że dany ośrodek uczy tego "co chce". Każda firma, która przygotowuje do zdania egzaminu, MUSI posiadać zatwierdzony przez UDT program szkolenia. Jak widać UDT nie wymaga nauki załadunku, czy wjazdu na naczepę. Pozdrawiamy.
@ Jasne, rozumiem, że UDT musi zatwierdzić program szkolenia i rozumiem również że firmy nie wychodzą dalej ponad wytyczne. Aczkolwiek uważam, że skoro wymagane są uprawnienia UDT od każdego operatora wózka, to taki nowicjusz powinien zostać dokładnie przeszkolony. W innym wypadku powinno zostać tak jak było -uprawnienia wydawane przez firmę która sama sobie szkoli pracownika. Sam zrobiłem uprawnienia nim były koniecznością, i doskonale wiem, że nic oprócz BHP w stopniu podstawowym mi to nie dało.Dopiero na firmie mnie nauczyli, co gdzie jak - więc równie dobrze mógłbym dostać uprawnienia wewnętrzne. Z kierowcami podobnie... Powinni jeździć z ładunkiem. Pozdrawiam
@@Rixio96 śmiem wątpić, dla chcącego nic trudnego. Prosty szkielet z plandeką, i kilka betonowych słupków - za towar palety , które notabene są moim utrapieniem.
Egzamin oblany. Po odłożeniu ładunku, przed cofaniem operator nie spojrzał w tył. To samo po pobraniu ładunku przy cofaniu najpierw zaczął cofać a potem spojrzał w tył. Musi przed cofaniem wykonać ten gest. Ten nawyk warto wyćwiczyć bo na pewno uchroni przed wypadkami.
3 ปีที่แล้ว +1
Witaj, cieszy nas, iż tak uważnie oglądacie nasze filmiki. Fakt, mógł troszkę wcześniej spojrzeć. Pozdrawiamy.
Przepraszam nie bardzo rozumię ... Ja egzaminy zdawałem kiedyś i otrzymałem imienne świadectwo ZDZ na wszystkie wózki z napędem silnikowym ... wtedy musiałem za to płacić a dziś ktoś mi mówi że ono już straciło ważność ? Pytam się jakim prawem ? Jeżeli tak to mam prawo oddać sprawę do Sądu ! Domagać się odszkodowania za utracone pieniądze conajmniej w kwocie ceny za nowy kurs ... To lekarz decyduje czy nadaję się do pracy na wózkach ! Mam też prawo jazdy kat B bezterminowe do tego jestem technikiem mechanikiem o specjalności naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych więc co to mi też zabierzecie ? Za każde zabrane uprawnienie które było wydane bezterminowo oddam sprawę do Sądu !
Czy jeśli mam wzrok w obu oczach -0,75 to dyskwalifikuje mnie to do pracy na wózku widłowym? Na codzien widzę normalnie, z daleka też tylko tak jak oczy mi się zmęczą i to ubiorę okulary i wszystko jest w porządku. Chodź nie zawsze przy zmęczeniu ubieram okulary, tylko jeśli zajdzie taka potrzeba.
to tak, ręka na konsoli sterowania karetka powinna być tyko podczas wykonywania operacji, a nie podczas jazdy , i ani słowa o prawidłowym wsiadaniu i wysiadaniu z wózka ?, faktycznie powodzenia.
3 ปีที่แล้ว
Witaj, dobrze byłoby obejrzeć także: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html. Pozdrawiamy.
@ obejrzałem , jeśli zsiadanie z wózka jest wykonywane w ten sam sposób co wsiadanie to ok, ale na filmiku nie jest to przedstawione ani omówione, wiem czepiam się, ale jako osoba która całkiem nie dawno musiała doposażyć się w stosowny kurs/egzamin UDT, to wiem na co uwagę zwracają panowie egzaminatorzy, a zwłaszcza gdy przy każdej operacji zmiany położenia karetki wymagają zaciągniętego ręcznego...
W Pl to jest chore ze bardziej teoria jest wazna nic praktyka a te testy sa chore jak ten kraj robilem uprawniena w Niemca to patrza bardziej na praktyke a nie teoria
3 ปีที่แล้ว
Witaj Krystian, pozwolimy sobie, wejść w polemikę z Tobą. Waga szkolenia teoretycznego i praktycznego w naszej ocenie, to 50/50. Zobacz na przykładzie choćby kursów na prawo jazdy. Żadna ze szkół przygotowujących przyszłych kierowców, nie posadzi Ciebie od razu za "kółkiem", tak było jest i chyba będzie. Musisz poznać znaki, zasady ruchu i takie tam. Dopiero po zdaniu tzw. egzaminu wewnętrznego, siadasz za "kółko", gdyż prowadzący kurs mają minimum pewności, iż znasz choćby w podstawie zasady panujące na drodze. Nie inaczej jest w przypadku kursu na UTB. Wózek jezdniowy (nawet ten najmniejszy), waży nierzadko więcej niż niejeden model samochodu. Jest wiele zagadnień, które przyszły operator UTB powinien zgłębić, zanim zasiądzie za "kółkiem" wózka jezdniowego. Nabierając złych nawyków, bez szkolenia teoretycznego, przyszły operator ma już "pod górę" w zakładzie pracy, gdyż służby BHP mogą szybko "połapać" się, że człowiek jest nieodpowiednio przygotowany do pracy. Oczywiście, masz dużo racji, jeżeli chodzi o praktykę, lecz nie oszukujmy się, tak samo jak osoba, która zdała egzamin na prawo jazdy, to jeszcze nie kierowca, tak samo osoba, która zdała egzamin UDT, to jeszcze nie operator UTB. Osoby te, można nazwać, osobami, które zdobyły uprawnienia, a jak wiemy dopiero "praktyka czyni mistrza". Uwierz nam, iż rozmawiamy, z osobami, które przychodzą do nas i wiemy, że jest wielu, którzy jeżdżą bez uprawnień wiele lat i nie zdają egzaminu teoretycznego, właśnie przez to, że utrwaliły Im się, złe nawyki, których już łatwo nie mogą się pozbyć, lub (i) twierdzą, iż wszystko wiedzą lepiej, a wiedza którą staramy się Im przekazać na wykładach jest Im niepotrzebna. Pozdrawiamy.
Zapomnieliście nadmienić, że trzeba ręczny zaciągać bo na to też patrzą...Te uprawnienia UDT to tylko naciąganie na kasę ja jeżdżę na wózkach 15 lat i muszę robić na nowo uprawnienia... 😞To tak jakbyś miał prawko, a nie mógł jeździć autem...
3 ปีที่แล้ว +1
Witaj, masz rację, co do ręcznego, lecz jednak ten rodzaj wózka ma ręczny automatyczny. Po przytrzymaniu hamulca załącza się samoczynnie lub można go załączyć przyciskiem. Pozdrawiamy.
Nie rozumiem tych komentarzy z prędkością i precyzją. Na początku wszystko robiliście ultra szybko? Z tą prędkością to nie ma się co dziwić. Wszystkiego tak na prawdę uczymy się już w pracy, tak samo jest z prawem jady - to, że zdałeś nie oznacza, że umiesz jeździć. Często na załadunku kierowcy siedzą na pace, bo sobie chcą, albo trochę dopchnąć palety albo pozapinać naczepę, gdy początkujący wózkowy chce się popisać " precyzją i szybkością " to może być różnię. Ładowałem już całego tira po 17 palet i jest na prawdę wiele okazji, aby stało się coś nie przyjemnego. Każdy nowy wózkowy na początku swojej przygody się po prostu boi, że coś mu spadnie i będzie jechał powoli - miałem dokładnie tak samo. Jest wiele różnych ładunków, po paru miesiącach wiedziałem gdzie mogę przyśpieszyć, a gdzie nie. Do wszystkiego trzeba sobie wyrobić wprawę:)
3 ปีที่แล้ว +2
Witaj, zgadzamy się z Tobą, co do nabierania wprawy, czy też doświadczenia. Na filmie CELOWO przejazd jest bardzo wolny, a zabieg ten jest po to, aby pokazać, że nie należy się spieszyć (inspektor nie będzie miał za złe wolnej jazdy). Lepiej przejechać wolno i bez błędów, choćby najechanie, czy przekroczenie linii. Powszechną tajemnicą poliszynela, jest fakt, iż w zakładach pracy liczy się czas i nagminnie łamie się wewnętrzne przepisy BHP, choćby, co do ograniczeń prędkości, ale to już nie interesuje egzaminującego inspektora podczas egzaminu. Pozdrawiamy.
Kolega przy wyjeździe z garażu zrobił 2 błędy 1 gdy wyjeżdżamy widłami klakson dla ostrzeżenia, następnie gdy jesteśmy w pozycji wychylonej kabiny zatrzymujemy wózek i oglądamy się prawo lewo prawo!!!! BHP!!!
na brygadach to sie śmigało bez egzaminów samoukiem i nie byl czas robic egzaminy jak trzeabylo zrobic szybko to sie siadalo a za jazdy sie uczyło
3 ปีที่แล้ว +1
Witaj, zapewne jest jeszcze wielu operatorów, którzy mają uprawnienia imienne, które było łatwiej zdobyć. Wiadomo, że praktyka czyni mistrza. Lecz, niestety obecnie, aby zdobyć uprawnienia należy zdać państwowy egzamin, a tu już kończą się żarty i trochę wiedzy teoretycznej trzeba zdobyć. Bez urazy, lecz właśnie ci, którzy twierdzą, że dla nich jazda wózkiem jezdniowym, to nie problem, robią błędy typu: jazda i jednoczesne podnoszenie lub opuszczanie ładunku (rutyna i pośpiech z zakładu pracy), czyli wykonywanie dwóch czynności jednocześnie. Drugim takim błędem jest wychylanie się poza obrys kabiny. Pozdrawiamy.
Dzięki wielkie za wasze filmiki dziś miałem egzamin i teoria 14/15 prosta sprawa gorzej z praktyką ale też bez problemu manewr dokładnie ten sam co z filmiku nie czepiają się aż tak bardzo a zdawałem w Poznaniu na 10 zdało 8 więc myślę że to niezłe statystyki pozdrawiam
3 ปีที่แล้ว +2
Witaj, GRATULUJEMY zdanego egzaminu. Dziękujemy za korzystanie z naszych materiałów. Pozdrawiamy.
Jak bym tak jeździł u mnie na firmie to by mnie zwolnili w 5 min. A mam uprawnienia od ponad dwudziestu lat 🤣całego TIRa załadowanymi paletami euro ładuję w 12 minut.
3 ปีที่แล้ว +3
Witaj, to co czyni z każdego "zawodowcem", to praktyka. Wiadomo, że praktyki nie nabędzie się w trakcie kursu. To, że pracodawcy "poganiają", to już inna sprawa. Liczy się pieniądz. Niestety, dopiero jak się "coś stanie" jest płacz i lament, a pracodawca nie potwierdzi, że grozi wylaniem, bo pracownik pracuje za wolno... Pozdrawiamy.
@@rafalatos3866 Kolego zejdź na ziemię 12 min......no chyba że ładujesz palety gabarytowe gdzie na tira 3 rzedy wejdą ale nie uwierzę żeś w 12 min jesteś tmw stanie załadować tira całego eurowkami. Poza tym przez takich jak Ty potem jest jak jest zspoerdalasz za miskę ryżu .xd ja w Niemczech mam czas na wszystko na kawkę z kiero w czasie pracy , na pogadanie na hali z ludźmi i oczywiście zawsze zrobię swoją robotę ale na spokojnie i bez stresu a zarobki ....cóż ....do Polski nie wrócił bym nawet za 5 tys na rękę już ;)
Niestety większość jest pominięta na filmiku. Po pierwszej nie są włączone kierunkowskazy przy mijaniu tyczek i podczas skręcenia do ładunku przez to na egzaminie parę ludzi nie zdało przez ten powód. Druga rzecz to wysiadanie z wózka na to szczególnie patrzy po końcu egzaminu egzaminator
3 ปีที่แล้ว
Witaj xDxDxD xD, poruszyłeś ważny, choć dość rzadki temat (choć przyznamy, iż nie mieliśmy przypadku niezdania egzaminu przez brak używania kierunkowskazów, gdyż nasze wózki nie są wyposażone w takowe). Natomiast, jeśli wózek wyposażony jest w tego typu sygnalizatory, to muszą być one sprawne, a OPERATOR MA OBOWIĄZEK ICH UŻYWAĆ przy dokonywaniu manewrów - odnosi się to szczególnie, do wózków, które biorą udział w ruchu drogowym, czyli poruszają się choćby przez kilka sekund po drodze publicznej. Nawet krótkie poruszanie się po drodze publicznej, uwarunkowane jest wieloma zasadami zachowania szczególnej ostrożności, zapewne jest nimi także konieczność demontażu wideł na czas poruszania się po drodze. Co, do wsiadania i wysiadania, obowiązująca zasada TRZECH PUNKTÓW PODPARCIA jest zasadą obowiązującą również (a może przede wszystkim, także w trakcie egzaminu) i słusznie zwróciłeś uwagę, że na ten element, inspektorzy zwracają szczególną uwagę w trakcie egzaminu.
Śmiech na sali w żadnym zakładzie gdzie wózków się używa nie robi się tak wolno u mnie na robocie to by robota stała w miejscu .Dobrze udt wie że tak jest i musi przymykać oko na to bo kto by inaczej robił chyba tylko inspektorzy ...
3 ปีที่แล้ว +1
Witaj, doskonale zdajemy sobie sprawę, że w zakładach pracy liczy się czas. Wielu z naszych kursantów, to doświadczeni operatorzy, którzy mają wieloletnią praktykę. Lecz egzamin UDT, to co innego, szczególnie teraz gdzie wprowadzono dość "ciasny" tor, a inspektorzy patrzą, czy aby zdający nie wyjechał poza obrys toru. W trakcie egzaminu pośpiech nie jest zalecany, bo liczy się precyzja. Wiadomo, teoria - teorią, a praktyka - praktyką. Niestety znamy przypadki, że pośpiech doprowadził do wypadku, a pracodawca ma czyste ręce, bo przecież na "papierze" nie kazał się nikomu spieszyć. Bezpiecznej pracy! Pozdrawiamy.
To jest smiech na sali, mogli to jeszcze ciasniejsze zrobic 😂 my po 4 dniach teorii mamy dwa dni praktyki po 2h. Nie wiem po co to takie ciasne tam wszystko? Przeciez kazdy operator wszystkiego sie nauczy dopiero w pracy. Jak robilem egzamin na spawacza to po miesiacu praktyki egzaminatoe nam powiedzial ze nie wymaga od nas perfekcji, byle pokazemy ze cos kumamy bo reszte sie nauczymy pracując z tym codziennie. A tu przychodzisz i typ z udt jak ma dobry humor to cie pusci a jak mu stara w domu dupy nie da to ujebie za byle co, jakies slalomy miedzy ciasno ustawionymi pacholkami chocby to bylo akurat tam najwazniejsze na tym egzaminie. Na egzaminie powinna byc podstawa podstawy, podjezdzasz, dzwigasz palete, cofasz, skrecasz, jedziesz do przodu, odkladasz, z bardzo duzym polem do manewrowania a nie robienie wszystkiego na zlosc. I jeszcze te zaciaganie recznego za kazdym razem jak chce sie cos skorygować masztem/karetką/widłami. No kto tak robi😂 W robocie mam widlaka z suchedniowa 8t, ktory jest wielki jak trzy te male popierdółki co tu i czasem trzeba dlugie na 4m elementy z przenosnika kopalnianego dzwignac i tym jechac, calkiem inne gabaryty, calkiem inaczej tym sie jedzie z ladunkiem.
2 ปีที่แล้ว
Witaj Łukasz, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Z tego, co napisałeś, wnioskujemy, iż masz nieprzyjemne odczucia związane, zarówno z kursem, jak i samym egzaminem UDT. Napisałeś również, iż część praktyczna kursu, to dwa dni, po 2 godziny jazd. To stanowczo za mało. Wiadomym faktem, iż podobnie jak na kursie na PJ, po samych praktykach (jazdach) nie będziesz doświadczonym kierowcą. Tak samo jest z kursami na UTB. Głównym celem kursów, jest przygotowanie Kursanta, do zdania egzaminu. Inną sprawą, jest podejście inspektora, egzaminującego Kursanta. Niestety, cykl szkoleń w różnych firmach nie jest jednakowo dobry. Naszym złożeniem, jest to, aby przygotować naszego Klienta do zdania egzaminu "na raz". Na kursach, zawsze podkreślamy to, iż Kursanci nie zdobędą u nas praktyki (wynika to, chociażby z ilości godzin). Pozdrawiamy serdecznie.
Witam Dałoby radę jakoś wysłać/wyjaśnić te pytania (16 ich jest), które mogą pojawić się przed częścią praktyczną? Po prostu chodzi o to aby było wiadomo co powiedzieć jak egzaminator zapyta o ocenę jakiegoś elementu (np stan układu hydraulicznego lub ocena cięgien nośnych itd.). Zdajemy na wózkach typu r-truck. Tłumaczyli coś niecoś, ale nie wszystko zapamiętałem. Pozdrawiam.
3 ปีที่แล้ว
Witaj Adam, dziękujemy za Twoją trafną sugestię. Niestety temat poruszony przez Ciebie nie jest taki prosty, ani łatwy, jakby mogło się to wydawać. Masz rację, ZAGADNIEŃ jest faktycznie 16, lecz pytania sformułowane przez każdego z osobna inspektora, mogą być baaardzo różnie (oczywiście ze sfery określonej w zagadnieniach). Postaramy się zrobić i w tym temacie, coś, co mogłoby pomóc zdającym egzamin. Pozdrawiamy.
Egzamin jak to egzamin, z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. To samo plac manewrowy z faktycznym placem załadunkowym/ rozładunkowym przy kat. C, C+E. Inne pytanie: czy nie wolno tylko najechać na linie czy obrys nie może przekroczyć, oczywiście mam na myśli tył i ładunek ?
3 ปีที่แล้ว +2
Witaj, z tą rzeczywistością, to masz wiele racji. Niestety, sprawdzane są tylko podstawowe umiejętności. Podobnie zresztą jak przy prawie jazdy. Po kursie i zdanym egzaminie nikt nie jest kierowcą. Tak samo, po kursie i zadnym egzaminie, nikt nie jest jeszcze operatorem (w pełnym tego słowa znaczeniu. TYLKO praktyka. Co do błędów na egzaminie, jak to w życiu jeden inspektor przymknie oko (tzn. nie zauważy), a drugi "wysadzi" za najechanie na linię, czy "obcierkę" pachołka. Pozdrawiamy.
Jaki to nowy egzamin jak pokazujecie stary egzamin z jazdy nowy to jest to że po teście pisemnym pozytywnym zostanie ci zadanie pytanie z obsługi widlaka przez Pana z UDT pytanie musi być zaliczone pozytywnie pytania są z obsługi widlaka typu cecha widły, zawory przelewowy zwrotno dławiący, obsługa widlaka co należy zrobić itp a nie że pokażecie jazde i to nowy egzamin a ptaszki z UDT cwierkają że ma się pojawić 700 pytan
Zdawałem stary egzamin i też były pytania przy wózku, zadawane... przez Panią z UDT.... A pytań podobno ma być 900
3 ปีที่แล้ว
Witaj, NOWY egzamin PRAKTYCZNY polega na tym, iż zadanie wykonuje się na ŚCIŚLE WYZNACZONYM TORZE (widać to na filmiku). I tutaj powstaje problem, gdyż tor ten jest dość CIASNY a wyjechanie poza obrys toru, to przerwany przez inspektora egzamin. Dlatego też, przejechanie bezbłędnie całego toru wymaga większej precyzji i koncentracji a jak widać na filmiku czas wykonania zadania nie jest ograniczony. Co, do pytań zadawanych przez inspektorów "dodatkowo" podczas egzaminu praktycznego, to zależy już tylko od inspektora i jest tak już "od jakiegoś czasu". Jeżeli chodzi o pulę pytań, to jak na razie jest to niecałe 300, lecz nie wiadomo, co będzie dalej, gdyż np. na żurawie wieżowe i samojezdne pulę pytań rozszerzono do blisko 1000. Pozdrawiamy.
3 ปีที่แล้ว
Witaj, zgadzamy się z Tobą. Od 15. 04.2021 na każdym egzaminie praktycznym zadawane są również pytania. Nieformalnie takie pytania inspektorzy zadawali już znacznie wcześniej. Pozdrawiamy.
@@imienazwiskownik4970 kolega zdawał jeden w listopadzie 2020 drugi wrzesień 2020 i żadnych pytań nie mieli zaraz po teście na wózek i jazda a ja zdawałem 2 tyg temu i wyraźnie powiedział z Udt że jest dodatkowe pytanie które musi być zaliczone jak nie do widzenia
3 ปีที่แล้ว
@@minik05 Przed 15.04.2021r. różnie bywało z tymi pytaniami. W jednych miastach inspektorzy zadawali pytania już od jakiegoś czasu, w innych nie zadawali. Po 15.04 br. gdzie wprowadzono pytania obligatoryjnie WSZĘDZIE będą one zadawane, niestety (taka forma dodatkowego "odpytania"), co zapewne nie ułatwia zdania egzaminu. Cóż zrobić. Pozdrawiamy.
A teraz nagle bezterminy zabrali i wymyslili ze wazne do konca 2024 te wydane przed czerwcem 2019. Jak nie przedluzyles a takich jest wielu bo niby skad kazdy sledzi strony udt to kokejny egzamin . To jest po prosttu bantustan i dzicz
ปีที่แล้ว
Witaj @Razzzordback, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Niestety, jak mówi powiedzenie: "jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to ZAWSZE chodzi o pieniądze", Pozdrawiamy serdecznie.
bozia nie czaję jak można uwalać take egzaminy :P zwłaszcza teorię hehe . Film spoko Ale faktycznie jak bym przybył do firmy i w ten sposób rozładowywał to bym po tygodniu nie miał już pracy :D
3 ปีที่แล้ว +5
Witaj, tajemnicą poliszynela, czyli rzekomą tajemnicą, o której wszyscy wiedzą, lecz nikt o niej głośno nie mówi, jest fakt, iż w zakładach pracy nacisk kładzie się na wydajność, czyli krótko mówiąc tempo pracy. Dla przedsiębiorców, czy właścicieli różnego rodzaju zakładów liczy się czas, gdyż jak mówią "czas to pieniądz". Tylko, czy w przypadku spowodowania wypadku przez pośpiech, pracodawca potwierdzi odpowiednim organom, że kazał się spieszyć, zapewne NIE i cała odpowiedzialność spadnie na operatora. Z racji wieloletniego zajmowania się tematem UTB, znamy wiele przykładów "złamanego" życia obu stron biorących udział w wypadkach. Zawsze podkreślamy to, aby przyszły operator wziął pod uwagę aspekt BHP podczas pracy. A co, do tempa podczas egzaminu, nikt nie powie, że "było za wolno", gdyż ma być precyzyjnie i bezpiecznie. Pozdrawiamy.
@ Powiadają że praktyka czyni mistrza. Jak jest zgrany zespół operatorów to na milimetry można się mijać. Ma pan rację jest nacisk na czas. ale w tej branży czas faktycznie gra rolę. Każda ze stron widzi te sytuację inaczej. operator , będzie miał mniej roboty , kierowca szybciej dojedzie na miejsce i będzie dyspozycyjny dla logistyka, przedsiębiorca będzie miał płynność, podobnie z odbiorcą towaru. Tak więc czas w tej branży jest na wagę złota. Kierowcy zawsze dziękują za sprawną obsługę dyż ich goni tacho, a potem walka z przeciwnościami na drodze, aby towar dojechał na miejsce, by szef nie dostał noty . Niestety wszystko się zazębia. I ma pan rację, trzeba w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Ale presja czasu robi swoje. Pozdrawiam
@ Masz rację .Podstawową zasadą tej pracy jest nie dać sobie wejść na głowę . A jak ktoś chce być 'pracownikiem miesiąca ' i zapierniczać to i tak nie wytrzyma tępa i odpadnie po kilku miesiącach ,o wypadkach przy pracy i konsekwencjach nie wspominając
Jak bym tak jeździł po magazynie swoim to produktywności bym nie wyrabiał i po premii 😂😂😂😂
3 ปีที่แล้ว +3
Witaj, egzamin UDT, to zupełnie co innego niż praca "na, czy w" zakładzie. Pisaliśmy już niejednokrotnie o tym. Uwierz nam, że inspektorzy "krzywym" okiem patrzą na tych, "którym się spieszy" podczas egzaminu. Wyjechanie poza wyznaczony tor, czy choćby otarcie o pachołek, to "egzamin z głowy". Dlatego też, lepiej pojechać spokojnie i precyzyjnie, zostawiając pośpiech dla przyszłej pracy. Pamiętać należy o tym, iż w przypadku jakiegoś nieprzyjemnego "zdarzenia", żaden pracodawca nie potwierdzi tego, że kazał się spieszyć. Ma być bezpiecznie. Pozdrawiamy.
I dzięki waszym materiałom dzisiaj egzamin udt zdany pozytywnie
2 ปีที่แล้ว +1
Witaj Jan, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Pozwolisz jednak, że nie zgodzimy się, z Twoją opinią. To, że zdałeś za pierwszym podejściem, to TYLKO dzięki temu, że chciałeś i zależało Ci, a my w tym procesie tylko troszkę pomogliśmy (uwierz nam, że są i tacy, którzy po kursie i niezdanym egzaminie, mają pretensje do nas, że Ich źle przygotowaliśmy). Lecz wiemy, że wiele osób podobnie jak Ty, wyrażało podobne opinie. Cieszy nas niezmiernie, że nasze materiały pomagają tym, którzy szukają pomocy. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie.
@ Po tym jak się podjeżdża do palet włącza się ręczny, neutral, i jedną paletę z góry trzeba pobrać, a potem slalom do tyłu i powrót przodem. Reszta jest tak samo. I cofając ważne by patrzeć co się dzieje za nami.
Nie zdałem egzaminu praktycznego, a nawet nie pocałowałem klamki, mając 100% z teorii. Tu pojawia się pytanie, po co więc egzamin teoretyczny?
3 ปีที่แล้ว
Witaj, przyznamy, iż musiałeś mieć ogromnego pecha (lub inspektor musiał mieć zły dzień). Z naszych obserwacji, proporcje tych, którzy nie zdali egzaminu praktycznego do teoretycznego, to 1:10. Co było powodem (na jakie błędy powołał się inspektor?). Przykro nam. Pozdrawiamy.
Jakie są wymiary garażu, i trasy przejazdu? Jaka jest odległość między pachołkami? Pozdrawiam
3 ปีที่แล้ว +2
Witaj, wszystkie wytyczne znajdują się tutaj: www.udt.gov.pl/images/W%C3%B3zki_jezdniowe_podno%C5%9Bnikowe_z_mechanicznym_nap%C4%99dem_podnoszenia_v2.pdf?fbclid=IwAR3-5upQcZh0WEFtHPlSxr1-fp0DF_qg6CYf9gQr4KtDWLW1z-6E-5-LwhU. Pozdrawiamy.
To jest cały egzamin? Trzeba przejechać z paletą i ją odstawić?
3 ปีที่แล้ว +5
Witaj, TAK należy pokonać wyznaczony tor - precyzyjnie (dlatego najlepiej zrobić to wolno), bez przekraczania wyznaczonych linii, czy też uderzenia, czy nawet obtracia się o pachołek. Przed jazdą inspektor zadaje jeszcze kilka pytań. Warto obejrzeć również: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html. Pozdrawiamy.
UDT'owcom się nie chce siedzieć na tych egzaminach i nie raz wogóle masz albo podnieść paletę ze stosu i odstawić albo spowrotem na stos. Egzamin do pracy wogóle nie przygotowuje :D
@@ax23mgh8 5 lat temu zdawałem miałem zrobić tylko ósemkę do tyłu i zdane, jak zdawałem na koparkę to zaś miałem nabrać ziemię do łyżki i wysypac i tyle z praktyki
Chciałbym taki egzamin. Bo jak można objąć praktykę, świetnie sobie radząc. A, nawet klamki nie pocałowałem. To po co wtedy egzamin teoretyczny? Marnowanie czasu egzaminatora czy papieru?
@@ax23mgh8 W co drugim zakładzie jeździ się innymi wózkami, każdy jeździ inaczej, towary z którymi pracujesz też są inne. Na tych egzaminach liczy się tylko ta teoria, żebyś wiedział która wajcha od czego jest itd. no i żeby hajs od ludzi wyciągać. Pracy to się już musisz u siebie w zakładzie dokładniej nauczyć.
Czy jest jakiś sposób na kończący się gaz w butli ? W sensie jakoś obrócić redutkor żeby można dojechać do miejsca przechowywania butli ?
ปีที่แล้ว +1
Witaj MrMati211, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Zawór w butli, przy montażu na wózku skierowany powinien być pionowo w dół (co wynika z budowy butli, rurka która pobiera gaz wewnątrz butli, skierowana jest w tą samą stronę, co zawór), lecz jeśli zmienisz kąt położenia zaworu oo kilka stopni, powstanie tzw. "fałszywa rezerwa", która poprzez obrócenie butli "pionowo w dół" umożliwi potencjalnie dojazd do punktu wymiany butli. Co prawda, nie jest to całkowicie zgodne z zasadami, lecz różnie sobie "radzą" operatorzy po to, aby nie "targać" butli na duże odległości. Mamy nadzieję, że pomogliśmy. Pozdrawiamy serdecznie.
Fajny film, dzięki za nagranie :) Chciałem jednak zadać jedno pytanie, dotyczące tego co już po egzaminie... Widzę że bardzo dużo ludzi w komentarzach śmieje się z "prędkości" na egzaminach i mówi, że typowy szef by tego nie popuścił, ale oczywiście każdy z nich to pewnie doświadczony kierowca. Ciekawi mnie jednak jak te wymagania w pracy wyglądają gdy dopiero zaczyna się swoją przygodę z widłakami? Jest co liczyć na wyrozumiałość i stopniowo "przyspieszać" w miarę swoich możliwości, czy też od razu trzeba, że tak brzydko powiem, zapierdalać w pocie czoła i stawiać głównie na szybkość?
2 ปีที่แล้ว +1
Witaj Grim Honey, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Poruszyłeś dość ważną kwestię. Masz rację, co do tego, iż niektórzy "zaprawieni" operatorzy, śmieją się z tempa przejazdu podczas egzaminu praktycznego. Uwierz nam na słowo, iż inspektor prowadzący egzamin NIGDY nie zarzuci zbyt wolnej jazdy. Najistotniejsza jest precyzja, a także, a może właśnie przede wszystkim, brak błędów popełnianych w trakcie egzaminu przez pretendenta do uprawnień. Niestety, niektórzy inspektorzy nie "popuszczają" nawet wyjechania, poza wyznaczony tor. Na prędkość przyjdzie czas. Inną sprawą są naciski w zakładzie pracy, aby pracować szybko i wydajnie. Niestety, niejednokrotnie te naciski są ŚWIADOMYM stwarzaniem zagrożeń, które wystąpić mogą w trakcie "poganiania" operatora do szybszej pracy. W przypadku wystąpienia nieoczekiwanego zdarzenia w postaci wypadku, nikt nie przyzna się, że kazał pracować z pomijaniem standardów bezpieczeństwa. Jeżeli wypadek już jednak zdarzy się, to głównym "podejrzanym" o jego spowodowanie zawsze będzie OPERATOR, którego nikt z kierownictwa zakładu nie będzie bronił, wręcz przeciwnie, niestety. Pozdrawiamy serdecznie.
@ Smutna rzeczywistość niestety :< Tylko moje pytanie dalej brzmi czy ci "poganiacze" zwykle traktują nowych kierowców nieco wyrozumialej, czy też od razu oczekują nie wiadomo czego? wiadomo, w każdym zakładzie inaczej, ale myślę że jest jakiś obraz przeciętnego szefa tutaj
Dlaczego na egzaminie teoretycznym UDT w pytaniach od 202 do 205 są jednakowe pytania a inne odpowiedzi? Pytanie brzmi "Jeżeli instrukcja wózka nie stanowi inaczej,minimalna dopuszczalna grubość poziomej części wideł zmierzona w pobliżu ich naroża (pięty) wynosi:"
Pytanie jest to samo lecz odpowiedzi są inne.Jeśli szerokość jest 30mm to minimalna może być 27mm jeśli jest 50mm to minimalna może być 45mm :) A odpowiedź jest ta albo ta. Dwóch takich odpowiedzi nie będzie ,dlatego musisz zapamiętać 30-27,50-45:)
Witaj Maciej, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Mamy nadzieję, że na kursie, otrzymasz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci na komfortowe zdanie egzaminu. Jeśli jednak czujesz "niedosyt" wiedzy, to zapraszamy do skorzystania z większej ilości naszych materiałów. Z tego co wiemy, to materiały te ułatwiają zdanie egzaminu. Pozdrawiamy serdecznie.
@ to nie było tak dawno, jakoś z 5 lat temu moze 6. Nie było żadnych linii, była jedną wieżyczka z pustych palet i musieliśmy pojedynczo przełożyć je obok na kubke. Obsługa wózka + obserwowanie kierunku w którym się jechało + reczny i tak przez parę dni. Bez żadnego egzaminu czy czasu.
No dokładnie bo zdawałem i Pan z Udt wyraźnie powiedział że nastąpiła zmiana przepisów i że zada pytanie z obsługi czy eksploatacji widlaka i musi być zaliczone pozytywnie ja miałem pytanie o ceche widły a inni przemycali coś odczyt z baterii pokazać zawory sprawdzić układ jezdny światła klakson tak na szybko co pamiętam i co mówili jak Ukraincy zdają to naprawdę na spokojnie jak ktoś robi
ja miałem pokazać jak bym sprawdził czy działa czujnik siedzenia kierowcy, i fart nie fart akurat czujnik był niesprawny i po tym co powiedziałem wózek bez kierowcy ruszył xD
Siema jakie pytania może zadać ustne nwm czego mam się już uczyć
3 ปีที่แล้ว
Witaj, pod tym linkiem: www.udt.gov.pl/images/W%C3%B3zki_jezdniowe_podno%C5%9Bnikowe_z_mechanicznym_nap%C4%99dem_podnoszenia_v2.pdf, znajdziesz wszystko na temat. Pozdrawiamy.
Ładunek powinien być pobrany z wysokości co najmniej 1m. Tak mówi rozporządzenie. Czy egzaminatorzy nie zwracają na to uwagi??
3 ปีที่แล้ว
Witaj, podczas egzaminu, to inspektor decyduje o jego przebiegu i ważne jest to, co powie, niestety. Zawsze można się odwoływać, lecz czy to coś da. Zakładamy, że wie, co robi. Pozdrawiamy.
@ Dziękuję za odpowiedź. Czyli jak plac manewrowy będzie przyszykowany tak jak na filmiku to inspektor może to zaakceptować, ale nie musi i wtedy może nakazać dokonać zmian aby ładunek podnosić z 1m? Dobrze to rozumiem? Czy z Pana doświadczenia egzaminy są często dopuszczone bez podnoszenia ładunku z 1m?
Nasrają ja zdawałem 3 miesiące temu i dwóch chłopaków pracujących w sklepie budowlanym mrówka nie zdało egzaminu pisemnego i było do widzenia egzamin niezaliczony także nie pierdol głupot
@@mateuszzakrzewski8685 sam zdawałem rok temu wiec nie pierdol głupot. Było nas 20 na egzaminie podnosiłeś rękę jak czegoś nie widziałeś podchodził i pokazywał palcem jaka jest odpowiedz
3 ปีที่แล้ว +1
Witaj, część teoretyczna, to test. Jest 30 minut na odpowiedź na 15 pytań. 11 prawidłowych odpowiedzi zalicza. Nie spotkaliśmy się jeszcze, aby inspektor podpowiadał, no chyba, że inni zdający. Przy pytaniach podczas części praktycznej egzaminu, inspektor, który widzi, że zdający wie, lecz nie umie tego przekazać może "pociągnąć" zdającego za język i "wydusić" z niego prawidłową odpowiedź. Zależy to tylko od woli inspektora. Z doświadczenia wiemy, iż inspektorzy nie są skorzy do pomagania w zdaniu egzaminu, jest raczej odwrotnie. Cóż taką mają pracę i poniekąd to rozumiemy. Najlepiej liczyć na własną wiedzę, która może być przydatna w późniejszej pracy. Pozdrawiamy.
@ to była prywatna szkółka chwalili się ze ich zdawalnosc jest ponad 90%. Pracodawca wysłał nas na odnowienie uprawnień bo mieliśmy te „bez udt”. W dniu egzaminu przyjechał z egzaminu Troszkę zdenerwowany oczywiście właściciel szkółki zaprosił go na śniadanie i pan inspektor już w bardzo dobrym humorze przyszedł rozdał egzaminy i tyle, kto czegoś nie wiedział to podnosiłeś rękę i mówił ze nie rozumiem pytania podchodził i pokazywał palcem poprawna odpowiedz
Kiedy uczyś się na perkusii to pod malyj metronom ,z czasem staje się mistrzem.Śkoda że niema inspektorow kturzy b karali tyh pracodawców kturzy zmuśaę pracowacz śybko.Zdruwko i życzę to prioritety,!!!!!.Powodzenia
2 ปีที่แล้ว
Witaj Артем, niestety, masz rację. Wielu pracodawców, nie zważa na przepisy BHP, gdyż dla nich liczy się pieniądz, a jak mówi powiedzenie "czas, to pieniądz" i pracodawcy bardzo często biorą to sobie mocno "do serca". Dopiero jak coś się stanie, to płacz i lament. Życzymy bezpiecznej pracy i pozdrawiamy serdecznie.
Żeby to tak,wyglądało, ust teraz tak samo kładzie lage jak prywatne firmy. Liczy się kasa .
3 ปีที่แล้ว +3
Witaj, niestety nie jesteś jedyny, który twierdzi, że teoria teorią, a praktyka praktyką. Wiemy, że w zakładach pracy "gonią", bo kasa się liczy, tylko, że jak coś się stanie, to winny jest OCZYWIŚCIE operator, niestety. Pozdrawiamy.
Czy egzaminator UDT przy części praktycznej gdy zada pytanie z zakresu oceny stanu hydrauliki, każe nam sprawdzić wszystkie zawory bezpieczeństwa oraz omówić funkcje każdego z tych zaworów, czy tylko trzeba omiwic i sprawdź np 1 z 5 zaworów?
2 ปีที่แล้ว +1
Witaj Adam, przystępując do części praktycznej egzaminu UDT, egzaminator (inspektor UDT), zadaje pytania z zakresu 18 czynności (obejrzyj: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html i zwróć uwagę na 58-59 sek. filmiku. Niestety, nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie (o zawory). Pozdrawiamy serdecznie.
Witaj LooperX2, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Zatrzymanie się (i "poprawka"), w trakcie wykonywania "ósemki", to NIE jest błąd. Nie ma też określonego czasu na wykonanie zadania (choć wiadomo, że nie można robić "tego" w nieskończoność). Bardzo ważne jest to, aby nie potrącić pachołka. Pozdrawiamy serdecznie.
Panowie czy to prawda ze po zdanym egzaminie pisemnym zadają jeszcze dwa pytania ustne i dopiero po zaliczeniu przechodzi się do praktyki ?
3 ปีที่แล้ว
Witaj Matys, niestety, to prawda. Inspektor przed rozpoczęciem jazdy, zadaje pytanie, lub pytania, najczęściej dotyczące szeroko z pojętej obsługi wózka, jak np.: sprawdzenie/ocena stanu ogumienia, sprawdzenie sygnalizacji, sprawdzenie stanu płynów eksploatacyjnych itd. Zwróć uwagę na 56 sek. i dalej. Pozdrawiamy.
Witam. Czy na chwilę obecną, część praktyczna egzaminu , jest taka sama w całej Polsce?
3 ปีที่แล้ว +2
Witaj Adam, według wytycznych, co do przeprowadzania egzaminu UDT: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html, forma takiego egzaminu powinna obowiązywać w całym Kraju. Pozdrawiamy.
Po co te egzaminy ?Skoro w pracy tak się w ogóle nie jeździ ,tylko się zapierdala ,a teoria ?na chuj skoro na pojemnikach jedt informacja na temat wagi i ile się sztapluje ,zbędne to. Ja zrobiłem w 2016 wewnętrzne i UDT wciąż nie mam ,jak zresztą 80% załogi w firmie.
ปีที่แล้ว
Witaj kamilsliwinski3176, dziekujemy, ze korzystasz z naszych materiałów. Obecnie obowiązują trzy terminy ważności imiennych uprawnień wydawanych przez pracodawcę (i tylko w przypadku ciągłej pracy u danego pracodawcy). Uprawnienia wydane przed 31.12.2004 są ważne do końca 2023 roku. Uprawnienia wydane w okresie 1.01.2005 - 31.12.2014 są ważne do końca 2026 roku. Uprawnienia wydane w okresie 1.01.2015 - 10.08.2018 będą ważne do końca 2027 roku. Po upływie podanych wyżej terminów, KAŻDY, kto będzie nadal chciał pracować jako operator UTB, BĘDZIE MUSIAŁ "zdobyć uprawnienia UDT. Pozdrawiamy serdecznie.
Witaj @adriansosnowski1950, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Nasza firma, realizuje szkolenia w różnych formach. Zazwyczaj szkolenie teoretyczne (wykłady) realizujemy w systemie grupowym. Szkolenia praktyczne, realizowane są INDYWIDUALNIE. Jeśli masz więcej pytań, to prosimy, abyś zadzwonił do nas, tel.: 602 221 501, we wszystkich pięciu miastach w PL. Pozdrawiamy serdecznie.
Wogole co innego niz jest naprawde. Egzamin mialem 10.01.23
ปีที่แล้ว +1
Witaj BalticDive, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Faktycznie, obecnie (a zasady te obowiązują od 15 kwietnia 2021 roku ), inspektorzy, " nieco odeszli" od rygorystycznych wymogów w temacie przygotowania "toru jazdy" w trakcie egzaminu praktycznego. Dla ośrodków takich jak nasz, to przyznamy pewna ulga, gdyż "na początku", wymagało to wielu wysiłków (i pieniędzy -odświeżanie linii i takie tam...). Ba, na początku, było tak, że nawet NAJECHANIE na linię wytyczającą "tor jazdy", traktowane było jako błąd, i mogło zaważyć na wyniku egzaminu). Dlatego też, nie "ubolewamy" zbytnio nad tym, iż inspektorzy troszkę "odpuścili". Mamy nadzieję, że egzamin ZALICZONY, i czekasz obecnie na UPRAWNIENIA. Pozdrawiamy serdecznie.
Cwaniaki, ściągnijcie płaskownik łączący wszystkie palety. Tak nie ma na egzaminie. Podbieramy, jedną, dwie palety z góry i precyzyjnie na koniec odkładamy na resztę. Powodzenia👍
Ja na szczesciw zdawem na Yale ktory nie ma recznego
2 ปีที่แล้ว
Witaj Scorpion76PL, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Jednak "ręczny" automatyczny, to wygoda. Mamy nadzieję, że skorzystasz także z innych, dostępnych na naszym kanale. Pozdrawiamy serdecznie.
U mnie egzamin jak i jazdy na kursie odbywały się na placu.Na hali to luksus.Kilkanaście dni musiałem czekać w styczniu aż mrozy chociaż troche puszczą i śnieg przestanie padać żeby można go z placu odgarnąć i zdążyć chociaż godzine jazdy zrobić przed egzaminem
3 ปีที่แล้ว
Witaj, współczujemy warunków, w których musiałeś uczyć się. Niestety, nie wszystkie ośrodki oferują warunki takie jak my, zimą ciepło, a latem chłodno (klimatyzacja). To i wiele innych czynników wyróżnia nas, spośród wielu ośrodków szkoleniowych, choć jak pewnie się domyślasz, niestety są to też koszty. Pozdrawiamy.
Witaj Giovanni Giorgio, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. "Zdawalność" praktycznej części egzaminu UDT, to ok. 99%. Niestety, to co piszemy, o wadze przygotowania teoretycznego, jest obecnie "podwójnie" ważne. Dzieję się tak, ze względu na fakt, iż po zaliczeniu części teoretycznej, przed zajęciem miejsca operatora w kabinie wózka (część praktyczna egzaminu), inspektor zadaje "dodatkowe" pytanie, z zakresu, OC (mówiąc krótko). Obejrzyj prosimy nasz materiał na ten temat: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html. To co omawiane jest przez nas w tym materiale, jest BARDZO WAŻNE, gdyż brak odpowiedzi (lub BŁĘDNA odpowiedź), na pytanie które zada inspektor, może zakończyć CAŁY egzamin, z wynikiem NEGATYWNYM, niestety. Mamy nadzieję, że pomogliśmy. Skorzystaj prosimy, z większej ilości naszych naszych materiałów (Ci którzy korzystali, twierdzą, że są one dość pomocne, w przygotowaniu się do egzaminu). Pozdrawiamy serdecznie.
Klamstwo... Czas sie liczy najbardziej...oczywiscie do wypadku..lol Podrowienia z Kanady.. Ps.w takim tepie to moze 3 godz by mi bylo dane pracowac..lol
3 ปีที่แล้ว
Witaj, dzięki za pozdrowienia. Niestety, masz rację, w zakładach "czas, to pieniądz", a BHP eeeee. Zgadzamy się z Tobą, że do pierwszego zdarzenia, niestety. Pozdrawiamy.
Takie zadanie to dla mnie pryszcz raz dwa i miałbym wykonane łatwizna, ja na firmie jestem mistrzem zaladunku 😁
3 ปีที่แล้ว +1
Witaj, cieszy nas, iż czujesz się pewnie, w tym co robisz. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, iż wielu z kursantów zdających egzamin nie miało wcześniej do czynienia z wózkami jezdniowymi, a ich pierwsze "spotkanie" z wózkiem było na hali treningowej. Ograniczenie pola manewru poprzez wyznaczenie toru, gdzie najechanie na wyznaczone linie nie ułatwiło zdania egzaminu. Niektórzy z inspektorów kończą egzamin po takim fakcie, niestety (uważają, iż jest to uderzenie w przeszkodę). I nie ma na to rady. Pozdrawiamy.
Jak bym ladowal sobie samochod w tym tępie to wychalbym na drugi dzień
3 ปีที่แล้ว
Witaj, należy pamiętać o tym, iż wielu ze zdających egzamin, to nowicjusze. Dlatego też, lepiej wykonać zadanie egzaminacyjne wolno i dokładnie, niż najechać na linię, czy uderzyć w pachołek, bo wtedy, to już PO EGZAMINIE. Zresztą, egzaminatorzy nie lubią pośpiechu. Pozdrawiamy.
Witaj Marcin, dziękujemy, ze korzystasz z naszych materiałów. Ponieważ odpisujemy już po terminie egzaminu, to mamy nadzieję, iż "poszło" tak, jak oczekiwałeś, czyli zdałeś za pierwszym podejściem. Napisz prosimy "jak poszło". Pozdrawiamy serdecznie.
Witaj, dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoją radością ze zdanego egzaminu, tym bardziej, że inspektorzy stają się bezlitośni dla nawet najmniejszych błędów popełnianych w trakcie egzaminu. GRATULUJEMY i pozdrawiamy.
@ Hmmmm na szkoleniu na wózki było 9 osób i tylko 1 nie zdała bo poległa na teście, aha nas szkolił emerytowany egzaminator na wózki widłowe, może dlatego prawie wszyscy zdali😉
W takim tempie, to nawet emeryt rencista poruszający się o lasce, przeniósł by ten "ładunek" na plecach:D
3 ปีที่แล้ว +2
Witaj, celem utworzenia przez UDT dość ciasnego toru dla zdających egzamin na UTB, było wymuszenie precyzji poruszania się w ciasnych alejkach magazynowych. W trakcie egzaminu, inspektorzy zwracają szczególną uwagę na to, aby nie wyjechać poza obrys toru lub nie uderzyć w przeszkodę w postaci pachołka. Nie ma określonego czasu wykonania zadania, lecz liczy się precyzja i bezpieczeństwo. Pozdrawiamy.
@ - Jeżdżę wózkami i zwyżkami samojezdnymi w alejkach z regałami wysokiego składowania, etc od ok 15 lat i mniej więcej tyle czasu temu zdawałem egzaminy UDT'owskie. Gdyby mój pracodawca zobaczył, mnie jadącego wózkiem z ładunkiem/pracującego z taką "prędkością", to by pewnie pomyślał, że sobie przerwę zrobiłem:) Określony czas wykonania takiego przejazdu powinien być podstawą egzaminu imo... Jeśli "szefuncio" opiermandoli kiedyś takiego kursanta w pracy, że "wali w ch..." a nie robi robotę, to się chłop tak zestresuje, że porozjeżdża ludzi, albo w coś przydzwoni. Czas przejazdu powinien być jak najbardziej liczony podczas egzaminów, ponieważ wózkowy jeżdżący z taką prędkością i "namaszczeniem" (jak na vid), jedyne co dostanie, to "wypowiedzenie" - bądźmy szczerzy., albo srogi "pocisk" od stojących za nim w "korku" kolegów z pracy a o kierowcach czekających na załadunek już nawet nie wspominam:) Precyzja przychodzi z czasem, jak się już wózek "wyczuje" i trochę popracuje na nim. Odrobina stresu na egzaminie praktycznym, jest jak najbardziej wskazana i potrzebna.
Kolejna Instytucja Po Wordzie zwanym UDT ://// CO DLA MNIE JEST KPINĄ :/// Jak uwalać operatoró żeby płacili za dodatkowe egzaminy ://///////. w Polsce biurokracja na całego łacznie z lekarzami w NL NIE MA TEGO :)))))) POZD DLA POLSKI
2 ปีที่แล้ว
Witaj Piotr, niestety, nie jesteś pierwszym, ale także nie ostatnim, którego frustruje to, w jak sposób wprowadza się różnego rodzaju przepisy, które dotyczą niejednego z nas. W tym Kraju, długo chyba jeszcze nie będzie normalnie, niestety. Lecz cóż robić, prawo "Dura lex, sed lex ", jak mówili już starożytni Rzymianie. Cóż począć?!. A z drugiej strony, to "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Pozdrawiamy serdecznie.
Ja już dawno miałem uprawnienia miały być bezterminowe i na całą Europę a teraz że nie przez UDT to nie ważne i się uczyć od nowa i jeździć jak debil co chwilę zaciągać hamulec to przeczy prawą logiki kto tak jeździ .Tylko nabijać kasę złodzieje i tyle .Aby dobrze jeździć to trzeba myśleć i uważać na wszystko a nie zasraną teorię co mnie obchodzą jakieś daty i tyle idiotycznych pytań praktyka czyni mistrzem .
Ja na wózek widłowy bardzo szybko zdałem egzamin ,wszystkie manewry wykonałem szybko nie tak jak na Tym filmiku . I to była moja druga jazda w życiu widlakiem kiedy zdawałem egzamin .
3 ปีที่แล้ว +1
Witaj. GRATULUJEMY. Lecz obstajemy przy swoim i zawsze mówimy to naszym kursantom, aby nie spieszyli się w trakcie egzaminu. Dużo, a nawet bardzo dużo zależy od inspektora. Wiemy tez, ze inspektorzy ( a przynajmniej ci, którzy są na egzaminach u nas, nie lubią "popisywania" się szybką jazdą. Pozdrawiamy.
Witaj, doskonale zdajemy sobie sprawę, że w zakładach pracy liczy się czas. Wielu z naszych kursantów, to doświadczeni operatorzy, którzy mają wieloletnią praktykę. Lecz egzamin UDT, to co innego, szczególnie teraz gdzie wprowadzono dość "ciasny" tor, a inspektorzy patrzą, czy aby zdający nie wyjechał poza obrys toru. W trakcie egzaminu pośpiech nie jest zalecany, bo liczy się precyzja. Wiadomo, teoria - teorią, a praktyka - praktyką. Niestety znamy przypadki, że pośpiech doprowadził do wypadku, a pracodawca ma czyste ręce, bo przecież na "papierze" nie kazał się nikomu spieszyć. Bezpiecznej pracy! Pozdrawiamy.
Kiedyś na egzamin przyszłem po imprezie bo przypomniałem sobie że mam egzamin i zdałem 😂
ปีที่แล้ว +1
Witaj Marcin, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Przyznamy, że podziwiamy Twój "wyczyn", gdyż przyznasz, że warunki do zdania egzaminu miałeś dość "niesprzyjające". GRATULUJEMY zatem podwójnie. Cieszymy się także, ze podzieliłeś się z nami swoim "wyczynem". Pozdrawiamy serdecznie.
masakra od 12 lat jeżdzę wózkami widłowymi i w mojej pracy liczy się szybkość i precyzja jak bym w takim tempie rozładowywał tiry to już dawno szef by mnie wyjebał z pracy dla mnie te całe udt to jest poprostu poto aby zajebać nam kolejne pieniądze pozdrawiam
Witaj, niestety, nie jesteś pierwszy, lecz także nie ostatni jak sądzimy, który nie pisze przychylnie o kwestii egzaminowania przez UDT. Ostatnio UDT wprowadzając nowe zasady, utrudnił dodatkowo egzamin. Pewnie jest to po coś. Zapewne jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi także o kasę. W naszej firmie spotykamy się z wieloma doświadczonymi operatorami, którzy jazdę mają w "małym paluszku", gorzej jest natomiast z teorią. Niestety, nawyki doświadczonych operatorów nie ułatwiają Im zdania egzaminu praktycznego, a inspektorzy wiedzą "co w trawie piszczy" i zwracają uwagę nawet na "pierdoły" - jak określają to doświadczeni operatorzy. Można to podsumować dobrze znanym cytatem: 'Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobisz". Pozdrawiamy.
Pracując na okresie próbnym jako Magazynier w Media Expert miałem możliwość zrobienia uprawnień - niestety Pani mi uniemożliwiła na testach psychologicznych i stwierdziła że jestem zbyt precyzyjny i precyzja mnie zgubi. Dodam że z tego co pamiętam ta sama Pani dawała mi możliwość zdania prawo jazdy kat B i tam nie było problemu że zbyt precyzyjny czy coś tego typu
Ma szef od 12 lat niewolnika co zapier .....ala na czas i się tym jeszcze chwali.Ludzie szanujmy się
@@janm7813 do czasu jak dojdzie do wypadku przez pospiech to firma dupe wypnie na niego wiem cos o tym. Pozdrawiam nie pracujemy na akord tylko na godziny
niestety produkują teoretyków/sztubaków, bo "bezpieczeństwo" jest najważniejsze i procedury. te wszystkie przepisy/procedury nie tylko w tej dziedzinie/branży nas załatwią na cacy. dlatego ja też nie zdaje UDT. powiedz mi po co jaki sens" nabijać kasę systemowi?
jezu ludzie nie zesrajcie sie w tych komentarzach.. Widać że pokazują tak jak to ma wyglądać na egzaminie sam teraz zdaję i jest dokładnie tak samo. Jak zdasz egzamin jeździj se jak chcesz. Proste? Proste.
9 godzin pauzy bym wykręcił na takim załadunku
Witaj, pokazujemy CELOWO, tym przed którymi egzamin UDT, aby nie spieszyć się podczas egzaminu. Uderzenie lub otarcie o pachołek, czy wjechanie lub wyjechanie poza linię, to koniec egzaminu. Dlatego też warto zrobić to wolno, tak aby nie powtarzać egzaminu (teoretycznego również). Pozdrawiamy.
Tutaj się nie spiesz a w robocie zadupiej bo 3 innych czeko haha 😂😂
@@Gokusanek2122 to niech se czeko ,jak coś rozwalisz to płacisz ,albo zwolnienie
Ciekawe jak Szofer Kierowca swój plac zaliczał, wózkowy pewnie trzy dni na rampie by czekał 🤣🤣🤣
@@lkdz6658 gdzie by czekał?😃 Wózkowy ma sto innych zajęć niż czekanie i później rozładunek auta, musi w telefonie posiedzieć, zapalić, z kolegami pogadać😀
Jestem 2 dni po egzaminie UDT i kolega na filmie już ma nie zdane. Przy każdej operacji podnoszenia / wychyłu musi być zaciągnięty ręczny. Po co nie wiadomo ale panowie bardzo się o to czepiają ;)
Witaj, słuszna uwaga, ten ma ręczny automatyczny - elektryczny. Oczywiście można też zaciągnąć manualnie. Gratulujemy spostrzegawczości. A co, do czepiania się o ręczny, to masz rację - CZEPIAJĄ SIĘ STRASZNIE. Pozdrawiamy.
A co to za idiotyczny przepis? Chyba tylko w polszy. Co za debilizm nieskonczony
no dokładnie. to nauka sztubatologii :). weź teraz przy kazdym postoju autem zaciągaj ręczny :)
@@mariuszdaniluk4992 u nas są sami prymusi/przodownicy oświecenia i oświeconej sztuki/nauki tresury "baranków" :). ich kreatywność nie zna granic :). zresztą szczerze mówiąc nie wiem czy tylko na polskim pastwisku to tak funkcjonuje/działa/obowiązuje. cóż ja zdawałem normalnie raz w 1997 na akumulatorowe, a w 2003 na spalinowe. nie było żadnych takich cudów/dziwactw z ręcznym. oczywiście nie zdawałem przez UDT. to chyba był Zakład Doskonalenia Zawodowego. trzeba było normalnie przetransportować paletę z punktu a do punktu b. ale te utrudnienia/progi/przeszkody mają podnieść jakość i poziom przyszłych operatorów :):)
@ Zdaję egzamin identycznym wózkiem, w pracy też takim jeżdżę. Na kursie UDT i na egzaminie trzeba włączać ręczny manualnie mimo że jest automat. Po co?
Zdałes kiedyś niepaństwowy test nabyłes legalne uprawnienia. Teraz zamiast dac Ci państwowe uznać tamte i zaprzestać możliwości zdawania gdzie indziej jak państwowa każe się wizkowym często z 15 letnim doświadczeniem bawić w takie rzeczy. To Państwo to jest porazka
kASY SZUKAJĄ JA TO POLSKA
Te całe kursy to porazka totalna , robiłem kurs na czołówki i retraki , ani razu na retraku na kursie nie siedziałem , ani razu nie nie miałem okazji pobrac wstawic palet z wysokosci pow 2 metrów . Ide do roboty nie mam pojecia jak wstawie lub zbiore palety z 4 pietra samej góry... skoro nigdy tego nie robiłem , nawet na kursie...
Witaj, przyznamy, iż to, co napisałeś troszkę nas przeraża. Jesteśmy pewni, iż kurs, o którym pisałeś nie był "robiony" u nas. Takie postępowanie ośrodka szkoleniowego jest NIEDOPUSZCZALNE i naraża właściciela na poważne konsekwencje. Wiemy że tak się zdarza w ośrodkach, które za niską cenę oferują NISKĄ JAKOŚĆ SZKOLEŃ. Niestety, wysoka jakość szkoleń (i nie tylko szkoleń), NIE DA POGODZIĆ SIĘ Z NISKĄ CENĄ i zawsze trzeba brać to pod uwagę. Pozdrawiamy.
@ Nie nie u was , Robiłem kurs u siebie w miescie w Piotrkowie.
Ja zdawałem 16-tego więc praktycznie na świeżo po wprowadzeniu zmian.
J
Witaj, mamy nadzieję, że zdany za pierwszym podejściem. Ciężko było? Pozdrawiamy.
Wszystko fajnie ale zdając ładnych pare lat temu jeśli odstawiamy wózek widły prawidłowo powinno sie podnieść i przechylic tak żeby czubki opierały sie o podłoże , chodzi tu o hydraulikę wózka i zasady BHP żeby nikt kto przechodzi nie zachaczyl o podniesione widły POZDRAWIAM 🇵🇱🏴
@ oczywiście że zdane za 1 razem i dzięki temu mogłem awansować w pracy (piszę z drugiego konta YT).
Ja też zobaczyłem błąd jak było podnoszone bo jak by było brane z półki towar to by się zachaczyło regał biorąc maszt na siebie więc trzeba podniesc do góry i wyjechać potem opuścić i wsiąść towar "na siebie"
Zdawalem kurs i egzamin centrum kształcenia w 2002 dostalem uprawnienia i pracowalem w zawodzie. Pozniej przejęło to udt i uprawnienia .. uj strzelil takie rzeczy tylko w polin.
Witaj andrzejw7766, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Pozdrawiamy serdecznie.
Ci co wymyślili ten egzamin na precyzję chyba NIGDY nie pracowali na magazynach i nie wiedzą jak się ładuje lub rozładowuje auta pod presją czasu?!
Witaj, no właśnie "presja czasu", to element, który powoduje u tych, którzy długo pracowali wcześniej jako operatorzy UTB, że nabierają złych nawyków, które utrudniają później zdanie egzaminu. Takim głównym błędem jest jednoczesne wykonywanie dwóch czynności, czyli jazda i opuszczanie lub podnoszenie ładunku (co bierze się właśnie z "presji czasu" w zakładach pracy). Inspektorzy bardzo tego nie lubią. Pozdrawiamy.
Co wy wiecie o jeździe wózkiem
"Szybko, dobrze i bezpiecznie" nie istnieje. Zawsze trzeba jedno poswiecic dla pozostalych dwoch. Sztuka jest dostosowac potrzeby w danym momencie. Pozdro
Witaj, masz rację. Najlepiej, gdyby zrozumieli to także pracodawcy, lecz niestety rozumieją to dopiero po fakcie (np. wypadek, z ciężkim uszkodzeniem ciała, a w konsekwencji inwalidztwo). Szkoda. Pozdrawiamy.
I to jest nowy egzamin? Ja, wg. starego egzaminu oprócz "ósemki" miałem pobieranie i odstawianie ładunku na regał. A zdawałem w połowie marca 2021. Zaliczone na luzaku.
Witaj, do wprowadzenia "nowych wytycznych", co do przeprowadzania egzaminu praktycznego było tak jak napisałeś, czyli pobieranie lub odstawianie ładunku na gniazdo w regale. Teraz jest jak jest i może jest to nawet łatwiejsze. GRATULUJEMY zdanego egzaminu. Pozdrawiamy.
@ bez używania hamulca ręcznego teraz to wszystko się odbywa?
@@zomal456 nie, zapewne z hamulcem ręcznym i z zapiętymi pasem :). wiesz przeciążenie G-FORCE jest tak mocne, że można wypaść przez boczną i przednią szybę jednocześnie :)
Idiotyzm totalny. Jak można jechać z towarem na maxa na siebie położonym, gdzie towarem jest np paleta wody, która ma około 6 warst i nie ma szans na wycylenie maksymalne na siebie, bo ostreczowana woda leci od razu. Egzamin o kant dupy obić. Załadunki i rozładunki trwałyby całe dnie, po zaciąganiu ręcznego non stop przy każdym podejsciu do palety itd... frajerstwo jak nic. Banda idiotow to wymyslila a reszta musi te błędy robic, bo takie są przepisy zjebane.
Mam od 20 lat uprawnienia ale bez adr gdzie i co muszę zrobić by dalej pracować. W zawodzie wiem że "stare" ważne są do końca tego roku.
Witaj omanbort5895, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Składając wniosek o przedłużenie uprawnień, należy złożyć oświadczenie. Obejrzyj prosimy krótki filmik: th-cam.com/video/yyeiIxtLMCg/w-d-xo.html, a wszystko stanie się jasne. Pozdrawiamy serdecznie.
ten egzamin pisał człowiek co nigdy na wózku nie pracował...jak miałbym sie jeszcze przyczepić za późno do tyłu sie obejrzał..
Witaj @broniar15, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Pozdrawiamy serdecznie.
Pamiętam w zeszłym roku jak zdawałem to jeszcze śnieg zaczął padać, i jeszcze ten hamulec ręczny, który zajmuje o wiele więcej czasu podczas wykonywania zadania.
Tu na filmie jest komfort.
Pozdrawiam :)
Witaj, jesteś kolejnym, który wspomina "przygody" ze śniegiem podczas kursu, ale i także podczas egzaminu. Współczujemy. Ale było minęło. Grunt, że "papiery" w rękach i można zarabiać (mamy nadzieję, że lepiej). Fakt nie wszędzie są takie warunki jak u nas, lecz niestety ten komfort kosztuje. Zawsze jest coś, za coś, niestety. Pozdrawiamy.
Rób na specjalizowane ..(stare IWJO) hamulce elektromagnetyczne bez zaciągania
Zastanawia mnie jedno... Dlaczego "ładunek" Egzaminacyjny jest tak niski? Przecież często gęsto wozi się palety które są wysokie, mało stabilne bądź nawet gabarytowe. Taki przewóz faktycznie uczy precyzji, gdyż trzeba uważać nie tylko na to by nie zawadzić o coś (ściana inny towar regał cokolwiek) to jeszcze nie wywalić towaru. Dodatkowo czemu uczona jest tylko jazda na "sucho"? Po wyznaczonej trasie, czemu nie ma nauki wjazdu na naczepę czy załadunku?
Przychodzi później taki Jaś Kowalski na magazyn gdzie jest ruch, trzeba coś zrobić co faktycznie wymaga umiejętności i pojawia się problem.
Witaj, co do wielkości ładunku masz rację. W nauce chodzi o coś innego. Przyszły operator ma nauczyć się podejmować i odkładać bezpiecznie ładunek znajdujący się na palecie. Właśnie bezpieczeństwo jest tutaj ważnym czynnikiem, gdyż osoba, która się uczy nie powinna przewozić wielosetkilogramowych ładunków (kierowcy samochodów ciężarowych na nauce, też jeżdżą "pustymi" samochodami (a przecież obciążony samochód ciężarowy zachowuje się na drodze zupełnie inaczej niż "pusty"-bez ładunku). Tor egzaminacyjny służy do zdawania egzaminu, nauka praktyczna zaś nie polega tylko na jeżdżeniu po torze. Co do wjazdu na naczepę itp. to nie jest tak, że dany ośrodek uczy tego "co chce". Każda firma, która przygotowuje do zdania egzaminu, MUSI posiadać zatwierdzony przez UDT program szkolenia. Jak widać UDT nie wymaga nauki załadunku, czy wjazdu na naczepę. Pozdrawiamy.
@ Jasne, rozumiem, że UDT musi zatwierdzić program szkolenia i rozumiem również że firmy nie wychodzą dalej ponad wytyczne.
Aczkolwiek uważam, że skoro wymagane są uprawnienia UDT od każdego operatora wózka, to taki nowicjusz powinien zostać dokładnie przeszkolony. W innym wypadku powinno zostać tak jak było -uprawnienia wydawane przez firmę która sama sobie szkoli pracownika. Sam zrobiłem uprawnienia nim były koniecznością, i doskonale wiem, że nic oprócz BHP w stopniu podstawowym mi to nie dało.Dopiero na firmie mnie nauczyli, co gdzie jak - więc równie dobrze mógłbym dostać uprawnienia wewnętrzne.
Z kierowcami podobnie... Powinni jeździć z ładunkiem. Pozdrawiam
ziomo bo byloby za duzo szkod i ich na to nie stac.
@@Rixio96 śmiem wątpić, dla chcącego nic trudnego. Prosty szkielet z plandeką, i kilka betonowych słupków - za towar palety , które notabene są moim utrapieniem.
Mam uprawnienia zrobione przez CDZ/ZDZ i zgodnie z prawem są nadal aktualne. Prawo w Stecz nie działa
Witaj, "stare" tzw. imienne uprawnienia tracą ważność. Prosimy sprawdź, do kiedy są ważne: th-cam.com/video/RuBFdzBYiDE/w-d-xo.html. Pozdrawiamy.
Egzamin oblany. Po odłożeniu ładunku, przed cofaniem operator nie spojrzał w tył. To samo po pobraniu ładunku przy cofaniu najpierw zaczął cofać a potem spojrzał w tył. Musi przed cofaniem wykonać ten gest. Ten nawyk warto wyćwiczyć bo na pewno uchroni przed wypadkami.
Witaj, cieszy nas, iż tak uważnie oglądacie nasze filmiki. Fakt, mógł troszkę wcześniej spojrzeć. Pozdrawiamy.
Przepraszam nie bardzo rozumię ... Ja egzaminy zdawałem kiedyś i otrzymałem imienne świadectwo ZDZ na wszystkie wózki z napędem silnikowym ... wtedy musiałem za to płacić a dziś ktoś mi mówi że ono już straciło ważność ? Pytam się jakim prawem ? Jeżeli tak to mam prawo oddać sprawę do Sądu ! Domagać się odszkodowania za utracone pieniądze conajmniej w kwocie ceny za nowy kurs ... To lekarz decyduje czy nadaję się do pracy na wózkach ! Mam też prawo jazdy kat B bezterminowe do tego jestem technikiem mechanikiem o specjalności naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych więc co to mi też zabierzecie ? Za każde zabrane uprawnienie które było wydane bezterminowo oddam sprawę do Sądu !
@Kamilloburdello. Dokladnie! Zgadzam się z Tobą w 100%
Może trzeba się zmówić i założyć proces zbiorowy?
Witaj, coś w tym jest... Niestety, walka z wiatrakami. A może spróbuj, ciekawi jesteśmy. Pozdrawiamy.
Widzę że coraz bardziej utrudniają w tym kraju zrobienie zawodu... Sam chciałem iść robić kurs na wózki. Ale jak ma tak wyglądać to pierdole
Witaj, niestety zdobycie uprawnień nie jest możliwe w inny sposób. Pozdrawiamy.
Czy jeśli mam wzrok w obu oczach -0,75 to dyskwalifikuje mnie to do pracy na wózku widłowym? Na codzien widzę normalnie, z daleka też tylko tak jak oczy mi się zmęczą i to ubiorę okulary i wszystko jest w porządku. Chodź nie zawsze przy zmęczeniu ubieram okulary, tylko jeśli zajdzie taka potrzeba.
to tak, ręka na konsoli sterowania karetka powinna być tyko podczas wykonywania operacji, a nie podczas jazdy , i ani słowa o prawidłowym wsiadaniu i wysiadaniu z wózka ?, faktycznie powodzenia.
Witaj, dobrze byłoby obejrzeć także: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html. Pozdrawiamy.
@ obejrzałem , jeśli zsiadanie z wózka jest wykonywane w ten sam sposób co wsiadanie to ok, ale na filmiku nie jest to przedstawione ani omówione, wiem czepiam się, ale jako osoba która całkiem nie dawno musiała doposażyć się w stosowny kurs/egzamin UDT, to wiem na co uwagę zwracają panowie egzaminatorzy, a zwłaszcza gdy przy każdej operacji zmiany położenia karetki wymagają zaciągniętego ręcznego...
W Pl to jest chore ze bardziej teoria jest wazna nic praktyka a te testy sa chore jak ten kraj robilem uprawniena w Niemca to patrza bardziej na praktyke a nie teoria
Witaj Krystian, pozwolimy sobie, wejść w polemikę z Tobą. Waga szkolenia teoretycznego i praktycznego w naszej ocenie, to 50/50. Zobacz na przykładzie choćby kursów na prawo jazdy. Żadna ze szkół przygotowujących przyszłych kierowców, nie posadzi Ciebie od razu za "kółkiem", tak było jest i chyba będzie. Musisz poznać znaki, zasady ruchu i takie tam. Dopiero po zdaniu tzw. egzaminu wewnętrznego, siadasz za "kółko", gdyż prowadzący kurs mają minimum pewności, iż znasz choćby w podstawie zasady panujące na drodze. Nie inaczej jest w przypadku kursu na UTB. Wózek jezdniowy (nawet ten najmniejszy), waży nierzadko więcej niż niejeden model samochodu. Jest wiele zagadnień, które przyszły operator UTB powinien zgłębić, zanim zasiądzie za "kółkiem" wózka jezdniowego. Nabierając złych nawyków, bez szkolenia teoretycznego, przyszły operator ma już "pod górę" w zakładzie pracy, gdyż służby BHP mogą szybko "połapać" się, że człowiek jest nieodpowiednio przygotowany do pracy. Oczywiście, masz dużo racji, jeżeli chodzi o praktykę, lecz nie oszukujmy się, tak samo jak osoba, która zdała egzamin na prawo jazdy, to jeszcze nie kierowca, tak samo osoba, która zdała egzamin UDT, to jeszcze nie operator UTB. Osoby te, można nazwać, osobami, które zdobyły uprawnienia, a jak wiemy dopiero "praktyka czyni mistrza". Uwierz nam, iż rozmawiamy, z osobami, które przychodzą do nas i wiemy, że jest wielu, którzy jeżdżą bez uprawnień wiele lat i nie zdają egzaminu teoretycznego, właśnie przez to, że utrwaliły Im się, złe nawyki, których już łatwo nie mogą się pozbyć, lub (i) twierdzą, iż wszystko wiedzą lepiej, a wiedza którą staramy się Im przekazać na wykładach jest Im niepotrzebna. Pozdrawiamy.
Ja bym to na ręce wziol.Zdrówka
Witaj, gratulujemy tężyzny fizycznej. Pozdrawiamy.
Ja UDT zdałem w 5 minut, i to na sztaplarce. Dwa manewry i z głowy.
Witaj, w takim razie GRATULUJEMY. Nie wszyscy, niestety mają tyle szczęścia. Pozdrawiamy.
Zapomnieliście nadmienić, że trzeba ręczny zaciągać bo na to też patrzą...Te uprawnienia UDT to tylko naciąganie na kasę ja jeżdżę na wózkach 15 lat i muszę robić na nowo uprawnienia... 😞To tak jakbyś miał prawko, a nie mógł jeździć autem...
Witaj, masz rację, co do ręcznego, lecz jednak ten rodzaj wózka ma ręczny automatyczny. Po przytrzymaniu hamulca załącza się samoczynnie lub można go załączyć przyciskiem. Pozdrawiamy.
@ tak wiem że są takie wózki... 😁😁😁
Nie rozumiem tych komentarzy z prędkością i precyzją. Na początku wszystko robiliście ultra szybko? Z tą prędkością to nie ma się co dziwić. Wszystkiego tak na prawdę uczymy się już w pracy, tak samo jest z prawem jady - to, że zdałeś nie oznacza, że umiesz jeździć. Często na załadunku kierowcy siedzą na pace, bo sobie chcą, albo trochę dopchnąć palety albo pozapinać naczepę, gdy początkujący wózkowy chce się popisać " precyzją i szybkością " to może być różnię. Ładowałem już całego tira po 17 palet i jest na prawdę wiele okazji, aby stało się coś nie przyjemnego. Każdy nowy wózkowy na początku swojej przygody się po prostu boi, że coś mu spadnie i będzie jechał powoli - miałem dokładnie tak samo. Jest wiele różnych ładunków, po paru miesiącach wiedziałem gdzie mogę przyśpieszyć, a gdzie nie. Do wszystkiego trzeba sobie wyrobić wprawę:)
Witaj, zgadzamy się z Tobą, co do nabierania wprawy, czy też doświadczenia. Na filmie CELOWO przejazd jest bardzo wolny, a zabieg ten jest po to, aby pokazać, że nie należy się spieszyć (inspektor nie będzie miał za złe wolnej jazdy). Lepiej przejechać wolno i bez błędów, choćby najechanie, czy przekroczenie linii. Powszechną tajemnicą poliszynela, jest fakt, iż w zakładach pracy liczy się czas i nagminnie łamie się wewnętrzne przepisy BHP, choćby, co do ograniczeń prędkości, ale to już nie interesuje egzaminującego inspektora podczas egzaminu. Pozdrawiamy.
Kolega przy wyjeździe z garażu zrobił 2 błędy 1 gdy wyjeżdżamy widłami klakson dla ostrzeżenia, następnie gdy jesteśmy w pozycji wychylonej kabiny zatrzymujemy wózek i oglądamy się prawo lewo prawo!!!! BHP!!!
na brygadach to sie śmigało bez egzaminów samoukiem i nie byl czas robic egzaminy jak trzeabylo zrobic szybko to sie siadalo a za jazdy sie uczyło
Witaj, zapewne jest jeszcze wielu operatorów, którzy mają uprawnienia imienne, które było łatwiej zdobyć. Wiadomo, że praktyka czyni mistrza. Lecz, niestety obecnie, aby zdobyć uprawnienia należy zdać państwowy egzamin, a tu już kończą się żarty i trochę wiedzy teoretycznej trzeba zdobyć. Bez urazy, lecz właśnie ci, którzy twierdzą, że dla nich jazda wózkiem jezdniowym, to nie problem, robią błędy typu: jazda i jednoczesne podnoszenie lub opuszczanie ładunku (rutyna i pośpiech z zakładu pracy), czyli wykonywanie dwóch czynności jednocześnie. Drugim takim błędem jest wychylanie się poza obrys kabiny. Pozdrawiamy.
Dzięki wielkie za wasze filmiki dziś miałem egzamin i teoria 14/15 prosta sprawa gorzej z praktyką ale też bez problemu manewr dokładnie ten sam co z filmiku nie czepiają się aż tak bardzo a zdawałem w Poznaniu na 10 zdało 8 więc myślę że to niezłe statystyki pozdrawiam
Witaj, GRATULUJEMY zdanego egzaminu. Dziękujemy za korzystanie z naszych materiałów. Pozdrawiamy.
Jak bym tak jeździł u mnie na firmie to by mnie zwolnili w 5 min.
A mam uprawnienia od ponad dwudziestu lat 🤣całego TIRa załadowanymi paletami euro ładuję w 12 minut.
Witaj, to co czyni z każdego "zawodowcem", to praktyka. Wiadomo, że praktyki nie nabędzie się w trakcie kursu. To, że pracodawcy "poganiają", to już inna sprawa. Liczy się pieniądz. Niestety, dopiero jak się "coś stanie" jest płacz i lament, a pracodawca nie potwierdzi, że grozi wylaniem, bo pracownik pracuje za wolno... Pozdrawiamy.
@ na szczęście jeszcze nigdy się nic nie stało, ale wyganiam wszystkich szwędaczy z miejsca operowania załadunkiem😂 nie ma być nikogo i ch*j.
Ja w ciągu tych dwunastu minut jeszcze idę na kawę, fajkę i do kibla
@@rafalatos3866 Kolego zejdź na ziemię 12 min......no chyba że ładujesz palety gabarytowe gdzie na tira 3 rzedy wejdą ale nie uwierzę żeś w 12 min jesteś tmw stanie załadować tira całego eurowkami. Poza tym przez takich jak Ty potem jest jak jest zspoerdalasz za miskę ryżu .xd ja w Niemczech mam czas na wszystko na kawkę z kiero w czasie pracy , na pogadanie na hali z ludźmi i oczywiście zawsze zrobię swoją robotę ale na spokojnie i bez stresu a zarobki ....cóż ....do Polski nie wrócił bym nawet za 5 tys na rękę już ;)
Prawdopodobnie też będzie mnie czekał kurs 👌☝️
Witaj jaroslawsitek9515, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Przykro nam niezmiernie. Lecz może jednak warto? Pozdrawiamy serdecznie.
Niestety większość jest pominięta na filmiku. Po pierwszej nie są włączone kierunkowskazy przy mijaniu tyczek i podczas skręcenia do ładunku przez to na egzaminie parę ludzi nie zdało przez ten powód. Druga rzecz to wysiadanie z wózka na to szczególnie patrzy po końcu egzaminu egzaminator
Witaj xDxDxD xD, poruszyłeś ważny, choć dość rzadki temat (choć przyznamy, iż nie mieliśmy przypadku niezdania egzaminu przez brak używania kierunkowskazów, gdyż nasze wózki nie są wyposażone w takowe). Natomiast, jeśli wózek wyposażony jest w tego typu sygnalizatory, to muszą być one sprawne, a OPERATOR MA OBOWIĄZEK ICH UŻYWAĆ przy dokonywaniu manewrów - odnosi się to szczególnie, do wózków, które biorą udział w ruchu drogowym, czyli poruszają się choćby przez kilka sekund po drodze publicznej. Nawet krótkie poruszanie się po drodze publicznej, uwarunkowane jest wieloma zasadami zachowania szczególnej ostrożności, zapewne jest nimi także konieczność demontażu wideł na czas poruszania się po drodze. Co, do wsiadania i wysiadania, obowiązująca zasada TRZECH PUNKTÓW PODPARCIA jest zasadą obowiązującą również (a może przede wszystkim, także w trakcie egzaminu) i słusznie zwróciłeś uwagę, że na ten element, inspektorzy zwracają szczególną uwagę w trakcie egzaminu.
Śmiech na sali w żadnym zakładzie gdzie wózków się używa nie robi się tak wolno u mnie na robocie to by robota stała w miejscu .Dobrze udt wie że tak jest i musi przymykać oko na to bo kto by inaczej robił chyba tylko inspektorzy ...
Witaj, doskonale zdajemy sobie sprawę, że w zakładach pracy liczy się czas. Wielu z naszych kursantów, to doświadczeni operatorzy, którzy mają wieloletnią praktykę. Lecz egzamin UDT, to co innego, szczególnie teraz gdzie wprowadzono dość "ciasny" tor, a inspektorzy patrzą, czy aby zdający nie wyjechał poza obrys toru. W trakcie egzaminu pośpiech nie jest zalecany, bo liczy się precyzja. Wiadomo, teoria - teorią, a praktyka - praktyką. Niestety znamy przypadki, że pośpiech doprowadził do wypadku, a pracodawca ma czyste ręce, bo przecież na "papierze" nie kazał się nikomu spieszyć. Bezpiecznej pracy! Pozdrawiamy.
To jest smiech na sali, mogli to jeszcze ciasniejsze zrobic 😂 my po 4 dniach teorii mamy dwa dni praktyki po 2h. Nie wiem po co to takie ciasne tam wszystko? Przeciez kazdy operator wszystkiego sie nauczy dopiero w pracy. Jak robilem egzamin na spawacza to po miesiacu praktyki egzaminatoe nam powiedzial ze nie wymaga od nas perfekcji, byle pokazemy ze cos kumamy bo reszte sie nauczymy pracując z tym codziennie. A tu przychodzisz i typ z udt jak ma dobry humor to cie pusci a jak mu stara w domu dupy nie da to ujebie za byle co, jakies slalomy miedzy ciasno ustawionymi pacholkami chocby to bylo akurat tam najwazniejsze na tym egzaminie. Na egzaminie powinna byc podstawa podstawy, podjezdzasz, dzwigasz palete, cofasz, skrecasz, jedziesz do przodu, odkladasz, z bardzo duzym polem do manewrowania a nie robienie wszystkiego na zlosc. I jeszcze te zaciaganie recznego za kazdym razem jak chce sie cos skorygować masztem/karetką/widłami. No kto tak robi😂 W robocie mam widlaka z suchedniowa 8t, ktory jest wielki jak trzy te male popierdółki co tu i czasem trzeba dlugie na 4m elementy z przenosnika kopalnianego dzwignac i tym jechac, calkiem inne gabaryty, calkiem inaczej tym sie jedzie z ladunkiem.
Witaj Łukasz, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Z tego, co napisałeś, wnioskujemy, iż masz nieprzyjemne odczucia związane, zarówno z kursem, jak i samym egzaminem UDT. Napisałeś również, iż część praktyczna kursu, to dwa dni, po 2 godziny jazd. To stanowczo za mało. Wiadomym faktem, iż podobnie jak na kursie na PJ, po samych praktykach (jazdach) nie będziesz doświadczonym kierowcą. Tak samo jest z kursami na UTB. Głównym celem kursów, jest przygotowanie Kursanta, do zdania egzaminu. Inną sprawą, jest podejście inspektora, egzaminującego Kursanta. Niestety, cykl szkoleń w różnych firmach nie jest jednakowo dobry. Naszym złożeniem, jest to, aby przygotować naszego Klienta do zdania egzaminu "na raz". Na kursach, zawsze podkreślamy to, iż Kursanci nie zdobędą u nas praktyki (wynika to, chociażby z ilości godzin). Pozdrawiamy serdecznie.
Witam
Dałoby radę jakoś wysłać/wyjaśnić te pytania (16 ich jest), które mogą pojawić się przed częścią praktyczną? Po prostu chodzi o to aby było wiadomo co powiedzieć jak egzaminator zapyta o ocenę jakiegoś elementu (np stan układu hydraulicznego lub ocena cięgien nośnych itd.). Zdajemy na wózkach typu r-truck.
Tłumaczyli coś niecoś, ale nie wszystko zapamiętałem.
Pozdrawiam.
Witaj Adam, dziękujemy za Twoją trafną sugestię. Niestety temat poruszony przez Ciebie nie jest taki prosty, ani łatwy, jakby mogło się to wydawać. Masz rację, ZAGADNIEŃ jest faktycznie 16, lecz pytania sformułowane przez każdego z osobna inspektora, mogą być baaardzo różnie (oczywiście ze sfery określonej w zagadnieniach). Postaramy się zrobić i w tym temacie, coś, co mogłoby pomóc zdającym egzamin. Pozdrawiamy.
@ podobno teraz jest 17 pytan
Egzamin jak to egzamin, z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. To samo plac manewrowy z faktycznym placem załadunkowym/ rozładunkowym przy kat. C, C+E.
Inne pytanie: czy nie wolno tylko najechać na linie czy obrys nie może przekroczyć, oczywiście mam na myśli tył i ładunek ?
Witaj, z tą rzeczywistością, to masz wiele racji. Niestety, sprawdzane są tylko podstawowe umiejętności. Podobnie zresztą jak przy prawie jazdy. Po kursie i zdanym egzaminie nikt nie jest kierowcą. Tak samo, po kursie i zadnym egzaminie, nikt nie jest jeszcze operatorem (w pełnym tego słowa znaczeniu. TYLKO praktyka. Co do błędów na egzaminie, jak to w życiu jeden inspektor przymknie oko (tzn. nie zauważy), a drugi "wysadzi" za najechanie na linię, czy "obcierkę" pachołka. Pozdrawiamy.
Jaki to nowy egzamin jak pokazujecie stary egzamin z jazdy nowy to jest to że po teście pisemnym pozytywnym zostanie ci zadanie pytanie z obsługi widlaka przez Pana z UDT pytanie musi być zaliczone pozytywnie pytania są z obsługi widlaka typu cecha widły, zawory przelewowy zwrotno dławiący, obsługa widlaka co należy zrobić itp a nie że pokażecie jazde i to nowy egzamin a ptaszki z UDT cwierkają że ma się pojawić 700 pytan
Zdawałem stary egzamin i też były pytania przy wózku, zadawane... przez Panią z UDT.... A pytań podobno ma być 900
Witaj, NOWY egzamin PRAKTYCZNY polega na tym, iż zadanie wykonuje się na ŚCIŚLE WYZNACZONYM TORZE (widać to na filmiku). I tutaj powstaje problem, gdyż tor ten jest dość CIASNY a wyjechanie poza obrys toru, to przerwany przez inspektora egzamin. Dlatego też, przejechanie bezbłędnie całego toru wymaga większej precyzji i koncentracji a jak widać na filmiku czas wykonania zadania nie jest ograniczony. Co, do pytań zadawanych przez inspektorów "dodatkowo" podczas egzaminu praktycznego, to zależy już tylko od inspektora i jest tak już "od jakiegoś czasu". Jeżeli chodzi o pulę pytań, to jak na razie jest to niecałe 300, lecz nie wiadomo, co będzie dalej, gdyż np. na żurawie wieżowe i samojezdne pulę pytań rozszerzono do blisko 1000. Pozdrawiamy.
Witaj, zgadzamy się z Tobą. Od 15. 04.2021 na każdym egzaminie praktycznym zadawane są również pytania. Nieformalnie takie pytania inspektorzy zadawali już znacznie wcześniej. Pozdrawiamy.
@@imienazwiskownik4970 kolega zdawał jeden w listopadzie 2020 drugi wrzesień 2020 i żadnych pytań nie mieli zaraz po teście na wózek i jazda a ja zdawałem 2 tyg temu i wyraźnie powiedział z Udt że jest dodatkowe pytanie które musi być zaliczone jak nie do widzenia
@@minik05 Przed 15.04.2021r. różnie bywało z tymi pytaniami. W jednych miastach inspektorzy zadawali pytania już od jakiegoś czasu, w innych nie zadawali. Po 15.04 br. gdzie wprowadzono pytania obligatoryjnie WSZĘDZIE będą one zadawane, niestety (taka forma dodatkowego "odpytania"), co zapewne nie ułatwia zdania egzaminu. Cóż zrobić. Pozdrawiamy.
A teraz nagle bezterminy zabrali i wymyslili ze wazne do konca 2024 te wydane przed czerwcem 2019. Jak nie przedluzyles a takich jest wielu bo niby skad kazdy sledzi strony udt to kokejny egzamin . To jest po prosttu bantustan i dzicz
Witaj @Razzzordback, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Niestety, jak mówi powiedzenie: "jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to ZAWSZE chodzi o pieniądze", Pozdrawiamy serdecznie.
bozia nie czaję jak można uwalać take egzaminy :P zwłaszcza teorię hehe . Film spoko Ale faktycznie jak bym przybył do firmy i w ten sposób rozładowywał to bym po tygodniu nie miał już pracy :D
Witaj, tajemnicą poliszynela, czyli rzekomą tajemnicą, o której wszyscy wiedzą, lecz nikt o niej głośno nie mówi, jest fakt, iż w zakładach pracy nacisk kładzie się na wydajność, czyli krótko mówiąc tempo pracy. Dla przedsiębiorców, czy właścicieli różnego rodzaju zakładów liczy się czas, gdyż jak mówią "czas to pieniądz". Tylko, czy w przypadku spowodowania wypadku przez pośpiech, pracodawca potwierdzi odpowiednim organom, że kazał się spieszyć, zapewne NIE i cała odpowiedzialność spadnie na operatora. Z racji wieloletniego zajmowania się tematem UTB, znamy wiele przykładów "złamanego" życia obu stron biorących udział w wypadkach. Zawsze podkreślamy to, aby przyszły operator wziął pod uwagę aspekt BHP podczas pracy. A co, do tempa podczas egzaminu, nikt nie powie, że "było za wolno", gdyż ma być precyzyjnie i bezpiecznie. Pozdrawiamy.
@ Powiadają że praktyka czyni mistrza. Jak jest zgrany zespół operatorów to na milimetry można się mijać. Ma pan rację jest nacisk na czas. ale w tej branży czas faktycznie gra rolę. Każda ze stron widzi te sytuację inaczej. operator , będzie miał mniej roboty , kierowca szybciej dojedzie na miejsce i będzie dyspozycyjny dla logistyka, przedsiębiorca będzie miał płynność, podobnie z odbiorcą towaru. Tak więc czas w tej branży jest na wagę złota. Kierowcy zawsze dziękują za sprawną obsługę dyż ich goni tacho, a potem walka z przeciwnościami na drodze, aby towar dojechał na miejsce, by szef nie dostał noty . Niestety wszystko się zazębia. I ma pan rację, trzeba w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Ale presja czasu robi swoje. Pozdrawiam
@ Masz rację .Podstawową zasadą tej pracy jest nie dać sobie wejść na głowę . A jak ktoś chce być 'pracownikiem miesiąca ' i zapierniczać to i tak nie wytrzyma tępa i odpadnie po kilku miesiącach ,o wypadkach przy pracy i konsekwencjach nie wspominając
U mnie odleglosc garazu od palet z5 metra bylo tu prawie w miejscu trzeb zakrecic
Jak bym tak jeździł po magazynie swoim to produktywności bym nie wyrabiał i po premii 😂😂😂😂
Witaj, egzamin UDT, to zupełnie co innego niż praca "na, czy w" zakładzie. Pisaliśmy już niejednokrotnie o tym. Uwierz nam, że inspektorzy "krzywym" okiem patrzą na tych, "którym się spieszy" podczas egzaminu. Wyjechanie poza wyznaczony tor, czy choćby otarcie o pachołek, to "egzamin z głowy". Dlatego też, lepiej pojechać spokojnie i precyzyjnie, zostawiając pośpiech dla przyszłej pracy. Pamiętać należy o tym, iż w przypadku jakiegoś nieprzyjemnego "zdarzenia", żaden pracodawca nie potwierdzi tego, że kazał się spieszyć. Ma być bezpiecznie. Pozdrawiamy.
@ to trzeba jeździć tak aby nie widzieli haha 😉😉
I dzięki waszym materiałom dzisiaj egzamin udt zdany pozytywnie
Witaj Jan, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Pozwolisz jednak, że nie zgodzimy się, z Twoją opinią. To, że zdałeś za pierwszym podejściem, to TYLKO dzięki temu, że chciałeś i zależało Ci, a my w tym procesie tylko troszkę pomogliśmy (uwierz nam, że są i tacy, którzy po kursie i niezdanym egzaminie, mają pretensje do nas, że Ich źle przygotowaliśmy). Lecz wiemy, że wiele osób podobnie jak Ty, wyrażało podobne opinie. Cieszy nas niezmiernie, że nasze materiały pomagają tym, którzy szukają pomocy. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie.
Niemniej jednak dziękuję za pomoc i wytłumaczenie niektórych rzeczy 😁 no i za wasza aplikacje w sklepie google😁
Teraz to wygląda zupełnie inaczej... na szkoleniu miałem inne manewry do wykonania... mam nadzieję, że się nie zdziwię na egzaminie.
Witaj Dariusz, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Napisz prosimy, na czym polegają różnice. Pozdrawiamy serdecznie.
@ Po tym jak się podjeżdża do palet włącza się ręczny, neutral, i jedną paletę z góry trzeba pobrać, a potem slalom do tyłu i powrót przodem. Reszta jest tak samo. I cofając ważne by patrzeć co się dzieje za nami.
Nie zdałem egzaminu praktycznego, a nawet nie pocałowałem klamki, mając 100% z teorii. Tu pojawia się pytanie, po co więc egzamin teoretyczny?
Witaj, przyznamy, iż musiałeś mieć ogromnego pecha (lub inspektor musiał mieć zły dzień). Z naszych obserwacji, proporcje tych, którzy nie zdali egzaminu praktycznego do teoretycznego, to 1:10. Co było powodem (na jakie błędy powołał się inspektor?). Przykro nam. Pozdrawiamy.
Jakie są wymiary garażu, i trasy przejazdu? Jaka jest odległość między pachołkami?
Pozdrawiam
Witaj, wszystkie wytyczne znajdują się tutaj: www.udt.gov.pl/images/W%C3%B3zki_jezdniowe_podno%C5%9Bnikowe_z_mechanicznym_nap%C4%99dem_podnoszenia_v2.pdf?fbclid=IwAR3-5upQcZh0WEFtHPlSxr1-fp0DF_qg6CYf9gQr4KtDWLW1z-6E-5-LwhU. Pozdrawiamy.
To jest cały egzamin? Trzeba przejechać z paletą i ją odstawić?
Witaj, TAK należy pokonać wyznaczony tor - precyzyjnie (dlatego najlepiej zrobić to wolno), bez przekraczania wyznaczonych linii, czy też uderzenia, czy nawet obtracia się o pachołek. Przed jazdą inspektor zadaje jeszcze kilka pytań. Warto obejrzeć również: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html. Pozdrawiamy.
UDT'owcom się nie chce siedzieć na tych egzaminach i nie raz wogóle masz albo podnieść paletę ze stosu i odstawić albo spowrotem na stos. Egzamin do pracy wogóle nie przygotowuje :D
@@ax23mgh8 5 lat temu zdawałem miałem zrobić tylko ósemkę do tyłu i zdane, jak zdawałem na koparkę to zaś miałem nabrać ziemię do łyżki i wysypac i tyle z praktyki
Chciałbym taki egzamin. Bo jak można objąć praktykę, świetnie sobie radząc. A, nawet klamki nie pocałowałem. To po co wtedy egzamin teoretyczny? Marnowanie czasu egzaminatora czy papieru?
@@ax23mgh8 W co drugim zakładzie jeździ się innymi wózkami, każdy jeździ inaczej, towary z którymi pracujesz też są inne. Na tych egzaminach liczy się tylko ta teoria, żebyś wiedział która wajcha od czego jest itd. no i żeby hajs od ludzi wyciągać.
Pracy to się już musisz u siebie w zakładzie dokładniej nauczyć.
Czy jest jakiś sposób na kończący się gaz w butli ? W sensie jakoś obrócić redutkor żeby można dojechać do miejsca przechowywania butli ?
Witaj MrMati211, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Zawór w butli, przy montażu na wózku skierowany powinien być pionowo w dół (co wynika z budowy butli, rurka która pobiera gaz wewnątrz butli, skierowana jest w tą samą stronę, co zawór), lecz jeśli zmienisz kąt położenia zaworu oo kilka stopni, powstanie tzw. "fałszywa rezerwa", która poprzez obrócenie butli "pionowo w dół" umożliwi potencjalnie dojazd do punktu wymiany butli. Co prawda, nie jest to całkowicie zgodne z zasadami, lecz różnie sobie "radzą" operatorzy po to, aby nie "targać" butli na duże odległości. Mamy nadzieję, że pomogliśmy. Pozdrawiamy serdecznie.
Nie dawno zmieniły się przepisy co do samego egzaminu, chyba w 2019 i teraz znowu zmiany? Niedługo będzie wyglądał jak egzamin na pj.
Witaj, wygląda na to, że w UDT ktoś siedzi i myśli jak tu utrudnić życie. Pozdrawiamy.
Fajny film, dzięki za nagranie :)
Chciałem jednak zadać jedno pytanie, dotyczące tego co już po egzaminie... Widzę że bardzo dużo ludzi w komentarzach śmieje się z "prędkości" na egzaminach i mówi, że typowy szef by tego nie popuścił, ale oczywiście każdy z nich to pewnie doświadczony kierowca. Ciekawi mnie jednak jak te wymagania w pracy wyglądają gdy dopiero zaczyna się swoją przygodę z widłakami? Jest co liczyć na wyrozumiałość i stopniowo "przyspieszać" w miarę swoich możliwości, czy też od razu trzeba, że tak brzydko powiem, zapierdalać w pocie czoła i stawiać głównie na szybkość?
Witaj Grim Honey, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Poruszyłeś dość ważną kwestię. Masz rację, co do tego, iż niektórzy "zaprawieni" operatorzy, śmieją się z tempa przejazdu podczas egzaminu praktycznego. Uwierz nam na słowo, iż inspektor prowadzący egzamin NIGDY nie zarzuci zbyt wolnej jazdy. Najistotniejsza jest precyzja, a także, a może właśnie przede wszystkim, brak błędów popełnianych w trakcie egzaminu przez pretendenta do uprawnień. Niestety, niektórzy inspektorzy nie "popuszczają" nawet wyjechania, poza wyznaczony tor. Na prędkość przyjdzie czas. Inną sprawą są naciski w zakładzie pracy, aby pracować szybko i wydajnie. Niestety, niejednokrotnie te naciski są ŚWIADOMYM stwarzaniem zagrożeń, które wystąpić mogą w trakcie "poganiania" operatora do szybszej pracy. W przypadku wystąpienia nieoczekiwanego zdarzenia w postaci wypadku, nikt nie przyzna się, że kazał pracować z pomijaniem standardów bezpieczeństwa. Jeżeli wypadek już jednak zdarzy się, to głównym "podejrzanym" o jego spowodowanie zawsze będzie OPERATOR, którego nikt z kierownictwa zakładu nie będzie bronił, wręcz przeciwnie, niestety. Pozdrawiamy serdecznie.
@ Smutna rzeczywistość niestety :< Tylko moje pytanie dalej brzmi czy ci "poganiacze" zwykle traktują nowych kierowców nieco wyrozumialej, czy też od razu oczekują nie wiadomo czego? wiadomo, w każdym zakładzie inaczej, ale myślę że jest jakiś obraz przeciętnego szefa tutaj
Dlaczego na egzaminie teoretycznym UDT w pytaniach od 202 do 205 są jednakowe pytania a inne odpowiedzi?
Pytanie brzmi "Jeżeli instrukcja wózka nie stanowi inaczej,minimalna dopuszczalna grubość poziomej części wideł zmierzona w pobliżu ich naroża (pięty) wynosi:"
Pytanie jest to samo lecz odpowiedzi są inne.Jeśli szerokość jest 30mm to minimalna może być 27mm jeśli jest 50mm to minimalna może być 45mm :) A odpowiedź jest ta albo ta. Dwóch takich odpowiedzi nie będzie ,dlatego musisz zapamiętać 30-27,50-45:)
@@wozamba2555 ok rozumiem teraz. Dziękuję :)
Witaj, zauważyliśmy, iż uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie. Cieszymy się, iż sprawa się wyjaśniła. Pozdrawiamy.
A gdzie hamulec ręczny? Jak juz cos wrzucasz to podaj dokładne informacje dziękuję
Witaj jargi777, dziękujemy, ze korzystasz z naszych materiałów. Ten konkretny wózek, ma hamulec ręczny automatyczny. Pozdrawiamy serdecznie.
Dzięki wielkie ja właśnie chodzę na ten kurs
Witaj Maciej, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Mamy nadzieję, że na kursie, otrzymasz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci na komfortowe zdanie egzaminu. Jeśli jednak czujesz "niedosyt" wiedzy, to zapraszamy do skorzystania z większej ilości naszych materiałów. Z tego co wiemy, to materiały te ułatwiają zdanie egzaminu. Pozdrawiamy serdecznie.
Serio? Jak ja się uczyłem praktyki to nawet nikt nie wiedział że egzamin zdany, facet po prostu widział czy ktoś umie jeździć czy nie umie 🙊😂😂😂
Witaj, jak widać wszystko się zmienia. Tylko, czy na lepsze? Pozdrawiamy.
@ to nie było tak dawno, jakoś z 5 lat temu moze 6. Nie było żadnych linii, była jedną wieżyczka z pustych palet i musieliśmy pojedynczo przełożyć je obok na kubke. Obsługa wózka + obserwowanie kierunku w którym się jechało + reczny i tak przez parę dni. Bez żadnego egzaminu czy czasu.
Najgorsze w egzaminie są pytania inspektora przed wejściem na wózek
Witaj, fakt. pytania egzaminatorów nie ułatwiają zdania egzaminu. Cóż począć. Pozdrawiamy.
No dokładnie bo zdawałem i Pan z Udt wyraźnie powiedział że nastąpiła zmiana przepisów i że zada pytanie z obsługi czy eksploatacji widlaka i musi być zaliczone pozytywnie ja miałem pytanie o ceche widły a inni przemycali coś odczyt z baterii pokazać zawory sprawdzić układ jezdny światła klakson tak na szybko co pamiętam i co mówili jak Ukraincy zdają to naprawdę na spokojnie jak ktoś robi
ja miałem pokazać jak bym sprawdził czy działa czujnik siedzenia kierowcy, i fart nie fart akurat czujnik był niesprawny i po tym co powiedziałem wózek bez kierowcy ruszył xD
Najczęściej pytają o rodzaj opon, jak sprawdzić działanie zamka hydraulicznego lub zawor przelewowy, odczytać i zinterpretować oznaczenia wideł
Siema jakie pytania może zadać ustne nwm czego mam się już uczyć
Witaj, pod tym linkiem: www.udt.gov.pl/images/W%C3%B3zki_jezdniowe_podno%C5%9Bnikowe_z_mechanicznym_nap%C4%99dem_podnoszenia_v2.pdf, znajdziesz wszystko na temat. Pozdrawiamy.
Ładunek powinien być pobrany z wysokości co najmniej 1m. Tak mówi rozporządzenie. Czy egzaminatorzy nie zwracają na to uwagi??
Witaj, podczas egzaminu, to inspektor decyduje o jego przebiegu i ważne jest to, co powie, niestety. Zawsze można się odwoływać, lecz czy to coś da. Zakładamy, że wie, co robi. Pozdrawiamy.
@ Dziękuję za odpowiedź. Czyli jak plac manewrowy będzie przyszykowany tak jak na filmiku to inspektor może to zaakceptować, ale nie musi i wtedy może nakazać dokonać zmian aby ładunek podnosić z 1m? Dobrze to rozumiem?
Czy z Pana doświadczenia egzaminy są często dopuszczone bez podnoszenia ładunku z 1m?
A to trzeba coś robić oprócz testów w których jeszcze jak nie wiesz to ci podpowiedzą? 😂😂
Nasrają ja zdawałem 3 miesiące temu i dwóch chłopaków pracujących w sklepie budowlanym mrówka nie zdało egzaminu pisemnego i było do widzenia egzamin niezaliczony także nie pierdol głupot
@@mateuszzakrzewski8685 sam zdawałem rok temu wiec nie pierdol głupot. Było nas 20 na egzaminie podnosiłeś rękę jak czegoś nie widziałeś podchodził i pokazywał palcem jaka jest odpowiedz
Witaj, część teoretyczna, to test. Jest 30 minut na odpowiedź na 15 pytań. 11 prawidłowych odpowiedzi zalicza. Nie spotkaliśmy się jeszcze, aby inspektor podpowiadał, no chyba, że inni zdający. Przy pytaniach podczas części praktycznej egzaminu, inspektor, który widzi, że zdający wie, lecz nie umie tego przekazać może "pociągnąć" zdającego za język i "wydusić" z niego prawidłową odpowiedź. Zależy to tylko od woli inspektora. Z doświadczenia wiemy, iż inspektorzy nie są skorzy do pomagania w zdaniu egzaminu, jest raczej odwrotnie. Cóż taką mają pracę i poniekąd to rozumiemy. Najlepiej liczyć na własną wiedzę, która może być przydatna w późniejszej pracy. Pozdrawiamy.
@ to była prywatna szkółka chwalili się ze ich zdawalnosc jest ponad 90%. Pracodawca wysłał nas na odnowienie uprawnień bo mieliśmy te „bez udt”. W dniu egzaminu przyjechał z egzaminu Troszkę zdenerwowany oczywiście właściciel szkółki zaprosił go na śniadanie i pan inspektor już w bardzo dobrym humorze przyszedł rozdał egzaminy i tyle, kto czegoś nie wiedział to podnosiłeś rękę i mówił ze nie rozumiem pytania podchodził i pokazywał palcem poprawna odpowiedz
A do naszej grupy powiedział ze on nas jeździć nie nauczy jedynie my go możemy większość od nas ma ponad 10 lat doświadczenia na kontenerach.
Kiedy uczyś się na perkusii to pod malyj metronom ,z czasem staje się mistrzem.Śkoda że niema inspektorow kturzy b karali tyh pracodawców kturzy zmuśaę pracowacz śybko.Zdruwko i życzę to prioritety,!!!!!.Powodzenia
Witaj Артем, niestety, masz rację. Wielu pracodawców, nie zważa na przepisy BHP, gdyż dla nich liczy się pieniądz, a jak mówi powiedzenie "czas, to pieniądz" i pracodawcy bardzo często biorą to sobie mocno "do serca". Dopiero jak coś się stanie, to płacz i lament. Życzymy bezpiecznej pracy i pozdrawiamy serdecznie.
Żeby to tak,wyglądało, ust teraz tak samo kładzie lage jak prywatne firmy. Liczy się kasa .
Witaj, niestety nie jesteś jedyny, który twierdzi, że teoria teorią, a praktyka praktyką. Wiemy, że w zakładach pracy "gonią", bo kasa się liczy, tylko, że jak coś się stanie, to winny jest OCZYWIŚCIE operator, niestety. Pozdrawiamy.
Czy egzaminator UDT przy części praktycznej gdy zada pytanie z zakresu oceny stanu hydrauliki, każe nam sprawdzić wszystkie zawory bezpieczeństwa oraz omówić funkcje każdego z tych zaworów, czy tylko trzeba omiwic i sprawdź np 1 z 5 zaworów?
Witaj Adam, przystępując do części praktycznej egzaminu UDT, egzaminator (inspektor UDT), zadaje pytania z zakresu 18 czynności (obejrzyj: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html i zwróć uwagę na 58-59 sek. filmiku. Niestety, nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie (o zawory). Pozdrawiamy serdecznie.
Witam,ja troche z innej beczki..ile moge zarobic w Pl jako operator wozka widlowego?
4500 😉
@@boryzzz2912 dziekuje za odpowiedz a mozna wiedziec jakie wojewodztwo?
@@marcincinek5290 na Śląsku 3500 brutto + premie Ale te premie to zależy jaki zakład
Można się zatrzymać w trakcie robienia slalomu?
Witaj LooperX2, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Zatrzymanie się (i "poprawka"), w trakcie wykonywania "ósemki", to NIE jest błąd. Nie ma też określonego czasu na wykonanie zadania (choć wiadomo, że nie można robić "tego" w nieskończoność). Bardzo ważne jest to, aby nie potrącić pachołka. Pozdrawiamy serdecznie.
Panowie czy to prawda ze po zdanym egzaminie pisemnym zadają jeszcze dwa pytania ustne i dopiero po zaliczeniu przechodzi się do praktyki ?
Witaj Matys, niestety, to prawda. Inspektor przed rozpoczęciem jazdy, zadaje pytanie, lub pytania, najczęściej dotyczące szeroko z pojętej obsługi wózka, jak np.: sprawdzenie/ocena stanu ogumienia, sprawdzenie sygnalizacji, sprawdzenie stanu płynów eksploatacyjnych itd. Zwróć uwagę na 56 sek. i dalej. Pozdrawiamy.
Witam. Czy na chwilę obecną, część praktyczna egzaminu , jest taka sama w całej Polsce?
Witaj Adam, według wytycznych, co do przeprowadzania egzaminu UDT: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html, forma takiego egzaminu powinna obowiązywać w całym Kraju. Pozdrawiamy.
Po co te egzaminy ?Skoro w pracy tak się w ogóle nie jeździ ,tylko się zapierdala ,a teoria ?na chuj skoro na pojemnikach jedt informacja na temat wagi i ile się sztapluje ,zbędne to. Ja zrobiłem w 2016 wewnętrzne i UDT wciąż nie mam ,jak zresztą 80% załogi w firmie.
Witaj kamilsliwinski3176, dziekujemy, ze korzystasz z naszych materiałów. Obecnie obowiązują trzy terminy ważności imiennych uprawnień wydawanych przez pracodawcę (i tylko w przypadku ciągłej pracy u danego pracodawcy). Uprawnienia wydane przed 31.12.2004 są ważne do końca 2023 roku. Uprawnienia wydane w okresie 1.01.2005 - 31.12.2014 są ważne do końca 2026 roku. Uprawnienia wydane w okresie 1.01.2015 - 10.08.2018 będą ważne do końca 2027 roku. Po upływie podanych wyżej terminów, KAŻDY, kto będzie nadal chciał pracować jako operator UTB, BĘDZIE MUSIAŁ "zdobyć uprawnienia UDT. Pozdrawiamy serdecznie.
Kursy grupowe czy można indywidualnie ? :)
Witaj @adriansosnowski1950, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Nasza firma, realizuje szkolenia w różnych formach. Zazwyczaj szkolenie teoretyczne (wykłady) realizujemy w systemie grupowym. Szkolenia praktyczne, realizowane są INDYWIDUALNIE. Jeśli masz więcej pytań, to prosimy, abyś zadzwonił do nas, tel.: 602 221 501, we wszystkich pięciu miastach w PL. Pozdrawiamy serdecznie.
Wogole co innego niz jest naprawde. Egzamin mialem 10.01.23
Witaj BalticDive, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Faktycznie, obecnie (a zasady te obowiązują od 15 kwietnia 2021 roku ), inspektorzy, " nieco odeszli" od rygorystycznych wymogów w temacie przygotowania "toru jazdy" w trakcie egzaminu praktycznego. Dla ośrodków takich jak nasz, to przyznamy pewna ulga, gdyż "na początku", wymagało to wielu wysiłków (i pieniędzy -odświeżanie linii i takie tam...). Ba, na początku, było tak, że nawet NAJECHANIE na linię wytyczającą "tor jazdy", traktowane było jako błąd, i mogło zaważyć na wyniku egzaminu). Dlatego też, nie "ubolewamy" zbytnio nad tym, iż inspektorzy troszkę "odpuścili". Mamy nadzieję, że egzamin ZALICZONY, i czekasz obecnie na UPRAWNIENIA. Pozdrawiamy serdecznie.
to jak jest teraz?
@@piotrusiek418 odleglosc od palet do 1 pacholka z 5 metrow. Reszta sie nie zmienia. 1 bläd moze byc
Zaczalem wczoraj kurs ....
Nie narzekajcie ukry będę jeździć.. .🤣 jakims cudem tak jak na C troche straszno troche smieszno Daswidania
A pszeki u niemca tak że wszystko się wyrowna w przyrodzie
@@arturadamczyk2137 przeki to przynajmniej panstwo (niesprawne) a ukry to niewiedzą kim są i dokad idą 🙃
Mają
Cwaniaki, ściągnijcie płaskownik łączący wszystkie palety. Tak nie ma na egzaminie. Podbieramy, jedną, dwie palety z góry i precyzyjnie na koniec odkładamy na resztę. Powodzenia👍
Ja na szczesciw zdawem na Yale ktory nie ma recznego
Witaj Scorpion76PL, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Jednak "ręczny" automatyczny, to wygoda. Mamy nadzieję, że skorzystasz także z innych, dostępnych na naszym kanale. Pozdrawiamy serdecznie.
U mnie egzamin jak i jazdy na kursie odbywały się na placu.Na hali to luksus.Kilkanaście dni musiałem czekać w styczniu aż mrozy chociaż troche puszczą i śnieg przestanie padać żeby można go z placu odgarnąć i zdążyć chociaż godzine jazdy zrobić przed egzaminem
Witaj, współczujemy warunków, w których musiałeś uczyć się. Niestety, nie wszystkie ośrodki oferują warunki takie jak my, zimą ciepło, a latem chłodno (klimatyzacja). To i wiele innych czynników wyróżnia nas, spośród wielu ośrodków szkoleniowych, choć jak pewnie się domyślasz, niestety są to też koszty. Pozdrawiamy.
W Anglii, trudniejszy, i na czas 😉
Witaj, egzamin może i trudniejszy, ale za to pieniżąki za pracę większe. Jak to w życiu, coś, za coś. Pozdrawiamy.
Anglia sie skonczyla i tyle . Tam polak pojjdzie na C i zaraz ma :) takie braki kadrowe
A gdzie ręczny i luz?
Witaj, ten konkretny wózek jezdniowy, posiada ręczny automatyczny. Pozdrawiamy.
bystry jestes ze hoho
Jak wyglada zdawalnosc praktyki w %?
Witaj Giovanni Giorgio, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. "Zdawalność" praktycznej części egzaminu UDT, to ok. 99%. Niestety, to co piszemy, o wadze przygotowania teoretycznego, jest obecnie "podwójnie" ważne. Dzieję się tak, ze względu na fakt, iż po zaliczeniu części teoretycznej, przed zajęciem miejsca operatora w kabinie wózka (część praktyczna egzaminu), inspektor zadaje "dodatkowe" pytanie, z zakresu, OC (mówiąc krótko). Obejrzyj prosimy nasz materiał na ten temat: th-cam.com/video/7hHea5E1aNE/w-d-xo.html. To co omawiane jest przez nas w tym materiale, jest BARDZO WAŻNE, gdyż brak odpowiedzi (lub BŁĘDNA odpowiedź), na pytanie które zada inspektor, może zakończyć CAŁY egzamin, z wynikiem NEGATYWNYM, niestety. Mamy nadzieję, że pomogliśmy. Skorzystaj prosimy, z większej ilości naszych naszych materiałów (Ci którzy korzystali, twierdzą, że są one dość pomocne, w przygotowaniu się do egzaminu). Pozdrawiamy serdecznie.
Ile teras kosztuje kurs na widlaka.
Zależy gdzie..za 499 z egzaminem zrobisz..ja specjalizowane za 670 zł z egzaminem zrobiłem, a większość firm w mieście 950-1100 z egzaminem
@@samsungmob5533 brat zrobił za 600 że egzaminem ale to było 2 lub 3 lata temu fajna sprawa tesz muszę zrobić dzięki pozdro.
Klamstwo...
Czas sie liczy najbardziej...oczywiscie do wypadku..lol
Podrowienia z Kanady..
Ps.w takim tepie to moze 3 godz by mi bylo dane pracowac..lol
Witaj, dzięki za pozdrowienia. Niestety, masz rację, w zakładach "czas, to pieniądz", a BHP eeeee. Zgadzamy się z Tobą, że do pierwszego zdarzenia, niestety. Pozdrawiamy.
Takie zadanie to dla mnie pryszcz raz dwa i miałbym wykonane łatwizna, ja na firmie jestem mistrzem zaladunku 😁
Witaj, cieszy nas, iż czujesz się pewnie, w tym co robisz. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, iż wielu z kursantów zdających egzamin nie miało wcześniej do czynienia z wózkami jezdniowymi, a ich pierwsze "spotkanie" z wózkiem było na hali treningowej. Ograniczenie pola manewru poprzez wyznaczenie toru, gdzie najechanie na wyznaczone linie nie ułatwiło zdania egzaminu. Niektórzy z inspektorów kończą egzamin po takim fakcie, niestety (uważają, iż jest to uderzenie w przeszkodę). I nie ma na to rady. Pozdrawiamy.
Nie posraj się
Zapomniałeś dodać, że jesteś niesamowicie skromny, cudaku.
dzieńdobry witam jakie są całkowite koszta egzaminu na Wózek Widłowy ? i czas trwania kursy ? z góry dzięki pozdro
Polecam wejść w Google i sprawdzić 😁
Jak bym ladowal sobie samochod w tym tępie to wychalbym na drugi dzień
Witaj, należy pamiętać o tym, iż wielu ze zdających egzamin, to nowicjusze. Dlatego też, lepiej wykonać zadanie egzaminacyjne wolno i dokładnie, niż najechać na linię, czy uderzyć w pachołek, bo wtedy, to już PO EGZAMINIE. Zresztą, egzaminatorzy nie lubią pośpiechu. Pozdrawiamy.
Akurat jutro mam egzamin praktyczny 🙂
Witaj Marcin, dziękujemy, ze korzystasz z naszych materiałów. Ponieważ odpisujemy już po terminie egzaminu, to mamy nadzieję, iż "poszło" tak, jak oczekiwałeś, czyli zdałeś za pierwszym podejściem. Napisz prosimy "jak poszło". Pozdrawiamy serdecznie.
@ Zdane bez problemu 🙂
Dokładnie miałem taki sam egzamin i zdałem 😉😎
Witaj, dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoją radością ze zdanego egzaminu, tym bardziej, że inspektorzy stają się bezlitośni dla nawet najmniejszych błędów popełnianych w trakcie egzaminu. GRATULUJEMY i pozdrawiamy.
@ Hmmmm na szkoleniu na wózki było 9 osób i tylko 1 nie zdała bo poległa na teście, aha nas szkolił emerytowany egzaminator na wózki widłowe, może dlatego prawie wszyscy zdali😉
A jeśli chodzi o oględziny to faktycznie takie straszne?
@@stachuidziaka1281 Jakie miasto?
W takim tempie, to nawet emeryt rencista poruszający się o lasce, przeniósł by ten "ładunek" na plecach:D
Witaj, celem utworzenia przez UDT dość ciasnego toru dla zdających egzamin na UTB, było wymuszenie precyzji poruszania się w ciasnych alejkach magazynowych. W trakcie egzaminu, inspektorzy zwracają szczególną uwagę na to, aby nie wyjechać poza obrys toru lub nie uderzyć w przeszkodę w postaci pachołka. Nie ma określonego czasu wykonania zadania, lecz liczy się precyzja i bezpieczeństwo. Pozdrawiamy.
@ - Jeżdżę wózkami i zwyżkami samojezdnymi w alejkach z regałami wysokiego składowania, etc od ok 15 lat i mniej więcej tyle czasu temu zdawałem egzaminy UDT'owskie. Gdyby mój pracodawca zobaczył, mnie jadącego wózkiem z ładunkiem/pracującego z taką "prędkością", to by pewnie pomyślał, że sobie przerwę zrobiłem:) Określony czas wykonania takiego przejazdu powinien być podstawą egzaminu imo... Jeśli "szefuncio" opiermandoli kiedyś takiego kursanta w pracy, że "wali w ch..." a nie robi robotę, to się chłop tak zestresuje, że porozjeżdża ludzi, albo w coś przydzwoni. Czas przejazdu powinien być jak najbardziej liczony podczas egzaminów, ponieważ wózkowy jeżdżący z taką prędkością i "namaszczeniem" (jak na vid), jedyne co dostanie, to "wypowiedzenie" - bądźmy szczerzy., albo srogi "pocisk" od stojących za nim w "korku" kolegów z pracy a o kierowcach czekających na załadunek już nawet nie wspominam:) Precyzja przychodzi z czasem, jak się już wózek "wyczuje" i trochę popracuje na nim.
Odrobina stresu na egzaminie praktycznym, jest jak najbardziej wskazana i potrzebna.
@@LastDrakkar82 Bzdura
@@marcelpastek5073 - ty się tam ucz i nie pyskuj starszym i bardziej doświadczonym, małolacie!
@@LastDrakkar82 Twój komentarz potwierdza, że sam jesteś małolat. Doświadczenie pewnie masz w laniu wody na czas
Kolejna Instytucja Po Wordzie zwanym UDT ://// CO DLA MNIE JEST KPINĄ :/// Jak uwalać operatoró żeby płacili za dodatkowe egzaminy ://///////. w Polsce biurokracja na całego łacznie z lekarzami w NL NIE MA TEGO :)))))) POZD DLA POLSKI
Witaj Piotr, niestety, nie jesteś pierwszym, ale także nie ostatnim, którego frustruje to, w jak sposób wprowadza się różnego rodzaju przepisy, które dotyczą niejednego z nas. W tym Kraju, długo chyba jeszcze nie będzie normalnie, niestety. Lecz cóż robić, prawo "Dura lex, sed lex ", jak mówili już starożytni Rzymianie. Cóż począć?!. A z drugiej strony, to "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Pozdrawiamy serdecznie.
wyjebane dzwonki na udt tfu
Актёр - профессиональный вузковый
Привіт, ти маєш рацію, це керівництво. Привітання
😤Proste jak pierdzenie
Witaj, cieszy nas, iż dla Ciebie egzamin praktyczny to "pestka". Pozdrawiamy.
Zdalem bez problemow
Witaj Dawid, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Gratulujemy zdanego egzaminu. Mamy nadzieję, iż nasze materiały pomogły. Pozdrawiamy serdecznie
Ja już dawno miałem uprawnienia miały być bezterminowe i na całą Europę a teraz że nie przez UDT to nie ważne i się uczyć od nowa i jeździć jak debil co chwilę zaciągać hamulec to przeczy prawą logiki kto tak jeździ .Tylko nabijać kasę złodzieje i tyle .Aby dobrze jeździć to trzeba myśleć i uważać na wszystko a nie zasraną teorię co mnie obchodzą jakieś daty i tyle idiotycznych pytań praktyka czyni mistrzem .
Ja na wózek widłowy bardzo szybko zdałem egzamin ,wszystkie manewry wykonałem szybko nie tak jak na Tym filmiku . I to była moja druga jazda w życiu widlakiem kiedy zdawałem egzamin .
Witaj. GRATULUJEMY. Lecz obstajemy przy swoim i zawsze mówimy to naszym kursantom, aby nie spieszyli się w trakcie egzaminu. Dużo, a nawet bardzo dużo zależy od inspektora. Wiemy tez, ze inspektorzy ( a przynajmniej ci, którzy są na egzaminach u nas, nie lubią "popisywania" się szybką jazdą. Pozdrawiamy.
Za wolno 300%
Witaj, doskonale zdajemy sobie sprawę, że w zakładach pracy liczy się czas. Wielu z naszych kursantów, to doświadczeni operatorzy, którzy mają wieloletnią praktykę. Lecz egzamin UDT, to co innego, szczególnie teraz gdzie wprowadzono dość "ciasny" tor, a inspektorzy patrzą, czy aby zdający nie wyjechał poza obrys toru. W trakcie egzaminu pośpiech nie jest zalecany, bo liczy się precyzja. Wiadomo, teoria - teorią, a praktyka - praktyką. Niestety znamy przypadki, że pośpiech doprowadził do wypadku, a pracodawca ma czyste ręce, bo przecież na "papierze" nie kazał się nikomu spieszyć. Bezpiecznej pracy! Pozdrawiamy.
Jakie bzdury
Witam. A czy widły nie są za nisko po podniesieniu? Ma być 20-30 cm :-) Pozdrawiam
Kiedyś na egzamin przyszłem po imprezie bo przypomniałem sobie że mam egzamin i zdałem 😂
Witaj Marcin, dziękujemy, że korzystasz z naszych materiałów. Przyznamy, że podziwiamy Twój "wyczyn", gdyż przyznasz, że warunki do zdania egzaminu miałeś dość "niesprzyjające". GRATULUJEMY zatem podwójnie. Cieszymy się także, ze podzieliłeś się z nami swoim "wyczynem". Pozdrawiamy serdecznie.
@ pozdrawiam teraz zapisałem się na udt egzamin i szkolenie bo moje dokumenty wygasły i muszę ponownie wasze treści pomagają pozdrawiam👍