Amalia Lică, patru medalii de aur la gimnastică ritmică. ”E o onoare să fiu comparată cu Nadia”

• เผยแพร่เมื่อ 30 พ.ค. 2024
  • Amalia Lică a luat patru medalii de aur la Campionatele Europene de gimnastică ritmică pentru juniori, de la Budapesta. La doar 15 ani, a cucerit medaliile de aur în probele cerc, măciuci şi panglică, deși calificarea în finală a fost cu prima notă doar la cerc. România a ocupat locul 1 pe echipe, dar și în clasamentul pe medalii, într-o dispută cu 36 de țări și 100 de junioare.

@rodicachiriguti8319 29 วันที่ผ่านมา +3

Felicitări pentru rezultatele obținute și binemeritate deoarece e vorba despre fff multă muncă pentru așa precizie in executarea exercițiilor ești deosebit de talentată și meriți toată admirația noastră .Mult succes în continuare și multă sănătate pentru ați îndeplinii visul