Měli bychom dovážet zeleninu, která se u nás běžně pěstuje? | Pro a proti
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 9 ม.ค. 2025
- Cibule z Nového Zélandu, brambory z Francie, papriky z Maroka - taková je současná nabídka tuzemských supermarketů. Potřebujeme v době, kdy se snažíme bránit klima, dovážet přes půlku planety u nás běžně pěstované plodiny? Měli bychom se kvůli boji za lepší životní prostředí omezit i v tom, co máme na talíři? V pořadu Pro a proti diskutují prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza a analytik think-tanku Glopolis Vojtěch Kotecký.
Moderuje Veronika Sedláčková.
Článek + audio: rozhl.as/3Cq
Je vtipný, jak se hrotí emise u aut atd.. A pak tu máme cibuli z Nového Zélandu. Ta ekologická stopa bude řádná.
Pan Kotecký by měl čas a energii věnovat tomu, aby se naučil pořádně vyslovovat R. Jeho slovní projev rve uši. Je to utrpení ho poslouchat.
Mohlo by to být kvalitnější i levnější.Pěstujeme brambory,pšenici,ječmen,zeleninu a louku na pastvu a seno.Praseti dáváme brambory se šrotem a kozím mlékem.Plodiny hnojíme hnojem.Zvířata krmíme tím,co jsme sklidili.V zimě jsme nechávali 50kg brambor za 200kč.Dotace neberem
4:10 nechapu proc bych měl snižovat náklady. Vždyť pokaždé když na něčem začneme šetřit, tak nám to právě ti kteří kážou o úsporách , zvedají ceny!
Přejmenovat pořad na Pro a Pro
Ovoce ze supermarketu většinou není jedle ani chutne
Že se mi ovoce dnes koupené do pár dní zkazí je moje vina a plýtvání? V obchodě to vyndali z chlaďáku, vypadá to nádherně, ale nic to nevydrží.
Plýtvání jídlem určitě způsobuje to, že naše vypěstované plodiny vyvážíme ven. To dává logiku. Zkrátka a jednoduše jsou v tom prachy. Nic jiného v tom nehledejte. Nemůže za to ani horka, protože ty jsou všude v Evropě, tak jak je možné, že státy kolem nás nemají problém sem dovézt svoje zboží, když je tak špatný rok. Ani zákazník, protože spotřeba nemá žádný vliv na to, proč se vyváží naše zboží jinam.
Levne vyvezeme do nemecka a s nemeckym razitkem za 5 nasobek to dovezeme s nemecka. Supr kseft....
Je to ostuda to je rozmazlenost? Tady se pěstovaly brambory ,zelenina staví se hangáry ničí půda ,odpovědi k pláči
Určitě musíme dovážet zeleninu, která se u nás pěstuje, ale neprodává. Prodává se tomu, kdo více zaplatí, to jsme přece chtěli, ne?
Třeba zcela tvrdé nezrálé mango, které přece nemůže koupit, natož sníst, nikdo.
"V te nejlepsi kvalite" to mozna nekdo ocekava, ale vysledek je nizka kvalita, kdyz zakaznik neda penezenkou najevo, ze chce neco lepsiho.
proč něco pěstovat když to za mne vypěstuje někdo jiný a já svůj čas mohu věnovat něčemu jinému...
Čemu?