Szia Levente nagyon jók a videók . Én is használtam a vernalis lepényeit most már sajátot készítek.(Ha az írásos oldalát vágod jobban látszik mennyi van még) Köszönet minden egyes videóért.
4 ปีที่แล้ว
Szia, Köszönöm a visszajelzést és a tippet is :) Minden jót!
Szia! A gumikesztyűt nem szúrták keresztül? Amit a feleséged visel...
2 ปีที่แล้ว +1
Szia. A gumikesztyűt csak amiatt használjuk, hogy ne legyen ragacsos a kezünk. Én is szoktam használni néha, különben tiszta propoliszos lesz a kezem :)
hello !! fontos kérdésem volna!Kiprobáltam a zacskos etetésed.Csak valami nem stimmel.Ráraktam a zacskot a keretekre ahogy te, ki is lyukasztottam két helyen tüvel , hogy rákapjanak.Ették is, de ahogy zsugorodik a zacsi eltömödik a lyuk rajta és nem ették tovább. Nem is rágtak rajta lyukat ahogy mondod.Máma tettem megint be nekik, tettem rá lyukakat is , de nagyon erősen szivárgott igy kivettem , nem birták felenni.Ha elmagyaráznád részletesen hogy is kell ezt csinálni , jó volna.Valami végett nem müködik. Ha egy mobil videon felvennéd és privibe elküldenéd jo lenne
Alapszabály nem Szabad első etetésnél ki lyukasztani a zacskót. Méheknek észre kell venni a szörpöt meg kell szoknia. 2 , 3 etetésnél már rá kap jobban elfogja hordani. 2 dolog függ a család erőségtől is milyen gyorsan hordja el , és az élelemkészlettől. 3 pedig a mennyiség és a keverési arány. Mivel tavasz van szeszélyes az idő 2 naponta érdemes etetni , legjobb ha vitamint raksz a cukros szörpbe immunrendszer javító.
4 ปีที่แล้ว +3
Szia. Énritkán szúrom ki vékony tűvel 1 helyen. Csak akkor ha 2-3 nap után sem nyulnak hozzá. Ezután már nincs rászükség mert maguktól kirágják. Ez a ritka azt az állomány 10%-át jelenti. Az első zacskó kirágása mögött a takarítóösztön állhat. Nem olvastam róla sehol, de én erre a következtetésre jutottam. A méhek minden idegen anyagot kidobnak a kaptárból. Volt olyan, hogy leesett egy flumetrinos csík a kaptár aljára és nem vettem észre. a méhek félig kihúzták a kaptárból a kijárón keresztűl. A zacskonál is ez a helyzet. Megprobálják kivinni, de nem fog összejönni mert nagy és nehéz. Ezért megprobálják szétrágni és úgy kivinni. De amint átrágják elkezd szivárogni a szirup és....akkor már azzal vannak elfoglalva. A következő zacskokat már ismerik, tudják ha átrágják akkor kaja jön belőle. A méhek okosak :) Én üresen soha nem rakok be szirupot. Mindig van benne valami. Vitaminok, Hive Alive, Illoolajok, gyúgynövény tinktúra....tehát olyan valami ami vonzó a méheknek. Emiatt felgyorsúl a folyamat. A gyenge családok viszont gyengébben hordják azok miatt az okok miatt Amit Benjámin leírt.
Szia Levente szeretnèm megkèrdezni mi a vèlemènyed a hungarocel, polisztirol kaptárakról?
4 ปีที่แล้ว +1
Szia. Nem próbáltam, így nincs tapasztalatom. A gyári habkaptárokat más technikával készítik, mint a szigetelésre szánt polisztiról lapokat, ezért sokkal keményebb. Azok jobban bírjék a strapát is, a madarakat és az egereket is (ezt a kollégák elmondása alapján tudom). Azt viszont tapasztalatból tudom, hogy például az XPS, lábazati polisztirol kaptrába az egér gond nélkül bemegy, a madarak megkezdik. Ez nálam egyik télen megtörtént. 20 kaptárnak ebből készítettem tetőt. Szinte mind kilyukasztották, több helyen is. A méhek is átrágják 1-2 év alatt, ha nem fested le belülről.
Ez engem is érdekelne, bár nálunk csak max -1 fok van este, de azért kíváncsi lennék hogy megfázik-e este a fiasítás úgy hogy megcsináltam az oldalfal és a tető hungarocell szigetelését?
@@ucculi Szerintem ha elég jól szigetel akkor nem még áll az család is fürtbe húzodik nekük ilyenkor a fiasitás védése a legfontosabb
4 ปีที่แล้ว +3
Sziasztok. Fentebb már írtam valakinek erről, ezért bemásolom: Ha lehűl 3 fok alá a hőmérséklet, akkor a közepes erősségű családoknál előfordul, hogy éjszaka amikor elkezd lehűlni az idő, akkor a méhek mivel összehúzódnak, magára hagyják a kirágott zacskót, így az elkezd csepegni, kifolyni. Nyilván ez attól is függ, hogy mennire van kirágva. Minusz fokban ez még nagyobb probléma lehet. Ezért azokon az éjszakákon amikor 3 fok alá hűl a hőmérséklet, jobb kihagyni, vagy kisebb adaggal etetni, annyival amennyit napközben, estig elhordanak. Üdv :)
@ Köszönöm a válaszodat! Patreonon is követlek, sok hasznos dolgot tanultam már tőled, a tavaszi serkentéssel csak az a bajom hogy -5 foknál félek már azért hogy nehogy megfázzon a fiasítás, erről mi a véleményed?
Szia Levente! Abban kérném segítséged, hogyan készíted a szirupos zacskót? Én már kétszer próbálkoztam vele de mivel van higénikus alj beszerelve a legtöbb családnál sok szirupot vesztettem, tehát a kirágott zacskóbol kifojt a folyadék. Akinek nincs higénikus alj az lehet észre sem veszi, mert ha le is csepeg utána fel tudják takarítani a méhek.Köszi válaszod. Örülök hogy csinálod ezt a tevékenységet, és ha tehetem midegyik videódat meg szoktam nézni.
4 ปีที่แล้ว +1
Szia, Köszönöm :) Itt van egy videó a zacsakózás folyamatáról: th-cam.com/video/jqSy2cm_ZCk/w-d-xo.html Azóta már más zacskót használok, vastagabb fagyasztós zacskót. A vékonyabbal főleg az volt a gond, hogy ha hozzá ért például a zugépítményhez, akkor könnyen kiszakadt. De a vastagabnak (egy bizonyos vastagságig) az is előnye, hogy lassabban tudják kirágni. A túl vékonynál előfordul, hogy ha túl vehemensen rágják szét, akkor gyorsabban fog csepegni, mint ahogy el tudják hordani. Több kérdés volt erről. Lehet, hogy fogok készíteni róla egy videót.
Szia. Láttam az előző videóban, hogy a zacskobol kihagytad a HíveAlive-ot. Második éve használom, tavaly 0,5 l palackban adagoltam illóolajok kíséretében és egy idő után tényleg rajtamaradt a palack falán. A zacskobol eltűnt, ha otthagytam míg rendesen szetragtak és kínáltak. Hagyományos etetőbol értetted e már vagy csak tervezed?
4 ปีที่แล้ว +1
Szia. Én is gondoltam erre, hogy majd kinyalják a zacskóból, de nem vagyok biztos benne, amiatt, hogy tömény benne a hive alive. Illetve pont amiatt, hogy töményen nyalják le, nem tudom hogy hány méhet ér el a szer. így jeenleg ezt tartom a legjobbnak. Amig zacskózok addig csurgatok Hive Alive-os sziruppal, ahogy a gyártó ajánlja, aprilis eleje körül amint oda melegedik az idő, elkezdem használni az etető-kereteket. Onnan hamar kihordják, nem lesz probléma.
Most néztem meg ezt a videót és ez a wc s dolog vérszívás. Segítőkész embernek ismertem meg a Leventét, és sokat segít abban mindenkinek hogy jobban tudjanak méhészkedni, és ez a hála hogy ilyenekkel kell szívni a vérét mint ez a wc s dolog meg hasonlók.... ez nagyon bosszantó számomra! Szerencse hogy Levente nem egy idegbeteg és hidegvérrel kezeli az ilyen f.szságokat. én biztos nem tudnám ilyen higgadtan....
Eddig tettem elsőre apifondát. Elhordták mint a cukrot :))) Aztán ultra bee proteines lepényt - nem olcsó - és második adag nozevites cukorlepényt. És 2 napja adtam felének szirupot és ma a második felének is adok, így jött össze időben. Közben potlom a lepényt is mert elég sok nap lesz 10 fok alatt. Jön pollen is, nem tudom miről. De azért nagyon fogy az ultra bee lepény. Van ahol azt is pótlom. Egy tavalyi kifogyott, nem fogott neki petézni. A mérete is nagyon lecsökkent. Elég virgonc volt ettől eltekinte, nem sérült. Ezt szétosztottam két másik családhoz. Egyelőre ez a veszteség. Vannak gyenge családok, de nekem sem repce sem akác nem játszik, őszire majd feljönnek :))))))
4 ปีที่แล้ว
nálam egyelőre nagyon kevés a virágpor. idén még nem láttam olyan hordást amilyen kellene legyen
@@akoskohalmi3868 most indult pár napja a fűz és a som, a lehűlésre bent van 2 táblás virágpor.
4 ปีที่แล้ว
@@janosgeze9420 7-10 léputca méhhez 4-6 nagyobb kiterjedésű fias elég sovány. Tegnapelőtt néztem, nálam a 6 keretesekben van 4 keret nagyobb kiterjedésű fias úgy, hogy van amelyik ezenfelül még kimenet a takarólépre is petézni. Mindezt úgy, hogy március negyedikén teniszlabda nagyságú fiasítás volt 2-3 kereten. Még nincs egy hete, hogy elindult a tömeges virágporhordás a somról és a barkáról. Előtte semmi sem volt. Nálam (Marosvásárhely) általában március első hetében indul a virágpor, idén késett. Na ezért van a serkentés, vagyis ezért kell serkengetni a családokat. Hogy az időjárástól függetlenül egyenletesen fejlődjenek a méhcsaládok. És azért, hogy ledolgozzam azt a két hét lemaradást ami köztem és az alföldi kollégák között van, mivel javarészt nekik küldöm az anyákat. Persze időnként április utolsó hetében, május 1-én rajokat is szoktam készíteni, rajzásgátlás gyanánt, mert idő előtt lesznek túl erősek a családok :) az akác nálam csak május végén indul, előtte jelentős hordás nincs. Ezért van a serkentés. Megjegyzem azt is, hogy ilyenkor 10 léputca méh azt jelenti, hogy nem krajnai méheid vannak vagy már január közepén elkezdődött nálad a virágporhordás és a nemzedékváltás is lejárt. A krajnai méhről mindenki tudja, hogy kis népességben telel. Ezenkívül azt is gyanítom, hogy tőlem előbbre vagy a tavasszal, ha csak nem a szomszédban élsz. :) Ezért az összehasonlításod nem releváns
Szia! Ha már a kísérletezgetésről és tesztelésekről van szó. A jövőben, apikel.hu/ erről is szívesen néznék egy videót . ( ha már kértél témákat és ötleteket :D ) A vélemények nagyon megoszlanak. Ősszel, élelemkiegészítésnél van aki a cukorszirup mellet, van aki az apikel mellett voksol. Te melyik mellett döntenél? Esetleg már próbáltál hasonló terméket? Kíváncsi lennék a véleményedre. Remek videókat készítesz. Csak így tovább :)
4 ปีที่แล้ว
Szia. Nekünk nem lehet kapni ezt a terméket, de ha majd egyszer eljut hozzám, szívesen tesztelem :)
Egyre inkább jönnek be a magyar piacra a folyékony méhtakarmányok. Az Apikel csak az egyik. Szerintem talán jobb az Apiinvert, de nagyon ígéretes az Ambrosia is (csak nekem már túl drága). Sajnos egyiket sem próbáltam még. Az izocukorról is hallottam (gondolom ezek egyik összetevője is az), de tapasztalatot még nem tudok. Ugye az izocukor roppant kedvező árú, 95 ft/kg és gyakorlatilag olyan sűrű mint a méz, így nem terheli a méheket, csak kérdés, hogy mennyit tud belőle a méh hasznosítani. Az biztos, hogy Ausztriában és Németországban is már évek óta használnak ilyen folyékony méhtakarmányokat teleltetésre. Vannak akik csak ezzel etetnek ősszel. Nálunk ez még nincs kialakulva és a piac is eléggé "szabad" így nem árt egy kis egészséges bizalmatlanság az új technológiákkal szemben. Az tény, hogy egyre több méhészt érdekel a téma .... engem is :-) Szóval ha lenne erről bármi infó, video, avgy teszt, az nagy érdeklődést váltana ki!!! :-)
4 ปีที่แล้ว +1
@@KoszorusFerenc az izoval kapcsolatban valóban az a kérdés amit írtál :) én ezért nem használom. A cukor eddig a legjobb, igaz kell vele dolgozni. Az apiinvert nálam szoba sem jött az ára miatt
@@istvancsizmadia3613 nálam a szilváig nincs jelentős hordásra lehetőség. Ezért etetek zacskóban. Időjárástól függetlenül, egyenletes a kaptárba beáramló élelem. Emiatt a petézés is egyenletesebb és több.
Szia Levente!
Köszönet jár a videóidért, nagyon sokat segítettél nekem!
Szia,
Köszönöm :)
További sikeres méhészkedést!
Szia Levente nagyon jók a videók . Én is használtam a vernalis lepényeit most már sajátot készítek.(Ha az írásos oldalát vágod jobban látszik mennyi van még) Köszönet minden egyes videóért.
Szia,
Köszönöm a visszajelzést és a tippet is :)
Minden jót!
Sok sikert kívánok nektek
Köszönjük :)
A három egymásra rajzolt piros kör mond neked valamit? :)
@ nem értem a kérdést
@@gabypapp7972 dolgoztál a Musashi-ban? :) nem akartam kiírni. Van egy Pap Gabi ismerősöm
@ nem.nagykarolybol vagyok
Szia! A gumikesztyűt nem szúrták keresztül? Amit a feleséged visel...
Szia. A gumikesztyűt csak amiatt használjuk, hogy ne legyen ragacsos a kezünk. Én is szoktam használni néha, különben tiszta propoliszos lesz a kezem :)
hello !! fontos kérdésem volna!Kiprobáltam a zacskos etetésed.Csak valami nem stimmel.Ráraktam a zacskot a keretekre ahogy te, ki is lyukasztottam két helyen tüvel , hogy rákapjanak.Ették is, de ahogy zsugorodik a zacsi eltömödik a lyuk rajta és nem ették tovább. Nem is rágtak rajta lyukat ahogy mondod.Máma tettem megint be nekik, tettem rá lyukakat is , de nagyon erősen szivárgott igy kivettem , nem birták felenni.Ha elmagyaráznád részletesen hogy is kell ezt csinálni , jó volna.Valami végett nem müködik. Ha egy mobil videon felvennéd és privibe elküldenéd jo lenne
Alapszabály nem
Szabad első etetésnél ki lyukasztani a zacskót. Méheknek észre kell venni a szörpöt meg kell szoknia. 2 , 3 etetésnél már rá kap jobban elfogja hordani. 2 dolog függ a család erőségtől is milyen gyorsan hordja el , és az élelemkészlettől. 3 pedig a mennyiség és a keverési arány. Mivel tavasz van szeszélyes az idő 2 naponta érdemes etetni , legjobb ha vitamint raksz a cukros szörpbe immunrendszer javító.
Szia. Énritkán szúrom ki vékony tűvel 1 helyen. Csak akkor ha 2-3 nap után sem nyulnak hozzá. Ezután már nincs rászükség mert maguktól kirágják. Ez a ritka azt az állomány 10%-át jelenti. Az első zacskó kirágása mögött a takarítóösztön állhat. Nem olvastam róla sehol, de én erre a következtetésre jutottam. A méhek minden idegen anyagot kidobnak a kaptárból. Volt olyan, hogy leesett egy flumetrinos csík a kaptár aljára és nem vettem észre. a méhek félig kihúzták a kaptárból a kijárón keresztűl. A zacskonál is ez a helyzet. Megprobálják kivinni, de nem fog összejönni mert nagy és nehéz. Ezért megprobálják szétrágni és úgy kivinni. De amint átrágják elkezd szivárogni a szirup és....akkor már azzal vannak elfoglalva. A következő zacskokat már ismerik, tudják ha átrágják akkor kaja jön belőle. A méhek okosak :)
Én üresen soha nem rakok be szirupot. Mindig van benne valami. Vitaminok, Hive Alive, Illoolajok, gyúgynövény tinktúra....tehát olyan valami ami vonzó a méheknek. Emiatt felgyorsúl a folyamat. A gyenge családok viszont gyengébben hordják azok miatt az okok miatt Amit Benjámin leírt.
Cimbora gyengék a családok keveset adjnekik2dlvagy anya nincs. Meg kell keresni azokát. Jó család totál szét rágja.
Szia Levente szeretnèm megkèrdezni mi a vèlemènyed a hungarocel, polisztirol kaptárakról?
Szia. Nem próbáltam, így nincs tapasztalatom. A gyári habkaptárokat más technikával készítik, mint a szigetelésre szánt polisztiról lapokat, ezért sokkal keményebb. Azok jobban bírjék a strapát is, a madarakat és az egereket is (ezt a kollégák elmondása alapján tudom).
Azt viszont tapasztalatból tudom, hogy például az XPS, lábazati polisztirol kaptrába az egér gond nélkül bemegy, a madarak megkezdik. Ez nálam egyik télen megtörtént. 20 kaptárnak ebből készítettem tetőt. Szinte mind kilyukasztották, több helyen is. A méhek is átrágják 1-2 év alatt, ha nem fested le belülről.
Köszönöm a választ.
Szia Levente! Ajánlom figyelmedbe a Canadianbeekeepers videóit a szörpös serkentésről.
Szia. Melyik része? Linkeld be légyszíves
hello! Most fogom kiprobálni a zacskos etetésed. 3 zacskot adok be egyszerre nappal. 2 liter szirupot .Remélem nem lesz rablás
Szia levente nagyon jo lett a video nekem az lenne a kérdésem hogy éjelre le hül -6 -7 fokra az idő nálunk és alkalmazam a zacsok etetést akkor is ?
Ez engem is érdekelne, bár nálunk csak max -1 fok van este, de azért kíváncsi lennék hogy megfázik-e este a fiasítás úgy hogy megcsináltam az oldalfal és a tető hungarocell szigetelését?
@@ucculi Szerintem ha elég jól szigetel akkor nem még áll az család is fürtbe húzodik nekük ilyenkor a fiasitás védése a legfontosabb
Sziasztok.
Fentebb már írtam valakinek erről, ezért bemásolom:
Ha lehűl 3 fok alá a hőmérséklet, akkor a közepes erősségű családoknál előfordul, hogy éjszaka amikor elkezd lehűlni az idő, akkor a méhek mivel összehúzódnak, magára hagyják a kirágott zacskót, így az elkezd csepegni, kifolyni. Nyilván ez attól is függ, hogy mennire van kirágva. Minusz fokban ez még nagyobb probléma lehet. Ezért azokon az éjszakákon amikor 3 fok alá hűl a hőmérséklet, jobb kihagyni, vagy kisebb adaggal etetni, annyival amennyit napközben, estig elhordanak.
Üdv :)
@ Köszönöm a válaszodat! Patreonon is követlek, sok hasznos dolgot tanultam már tőled, a tavaszi serkentéssel csak az a bajom hogy -5 foknál félek már azért hogy nehogy megfázzon a fiasítás, erről mi a véleményed?
Szia Levente! Abban kérném segítséged, hogyan készíted a szirupos zacskót? Én már kétszer próbálkoztam vele de mivel van higénikus alj beszerelve a legtöbb családnál sok szirupot vesztettem, tehát a kirágott zacskóbol kifojt a folyadék. Akinek nincs higénikus alj az lehet észre sem veszi, mert ha le is csepeg utána fel tudják takarítani a méhek.Köszi válaszod. Örülök hogy csinálod ezt a tevékenységet, és ha tehetem midegyik videódat meg szoktam nézni.
Szia,
Köszönöm :)
Itt van egy videó a zacsakózás folyamatáról:
th-cam.com/video/jqSy2cm_ZCk/w-d-xo.html
Azóta már más zacskót használok, vastagabb fagyasztós zacskót. A vékonyabbal főleg az volt a gond, hogy ha hozzá ért például a zugépítményhez, akkor könnyen kiszakadt. De a vastagabnak (egy bizonyos vastagságig) az is előnye, hogy lassabban tudják kirágni. A túl vékonynál előfordul, hogy ha túl vehemensen rágják szét, akkor gyorsabban fog csepegni, mint ahogy el tudják hordani. Több kérdés volt erről. Lehet, hogy fogok készíteni róla egy videót.
Szia. Láttam az előző videóban, hogy a zacskobol kihagytad a HíveAlive-ot. Második éve használom, tavaly 0,5 l palackban adagoltam illóolajok kíséretében és egy idő után tényleg rajtamaradt a palack falán. A zacskobol eltűnt, ha otthagytam míg rendesen szetragtak és kínáltak. Hagyományos etetőbol értetted e már vagy csak tervezed?
Szia. Én is gondoltam erre, hogy majd kinyalják a zacskóból, de nem vagyok biztos benne, amiatt, hogy tömény benne a hive alive. Illetve pont amiatt, hogy töményen nyalják le, nem tudom hogy hány méhet ér el a szer. így jeenleg ezt tartom a legjobbnak. Amig zacskózok addig csurgatok Hive Alive-os sziruppal, ahogy a gyártó ajánlja, aprilis eleje körül amint oda melegedik az idő, elkezdem használni az etető-kereteket. Onnan hamar kihordják, nem lesz probléma.
@ hányadik éve használod? Megközelíti e a hatása azt amit a gyártó ígér?
Most néztem meg ezt a videót és ez a wc s dolog vérszívás. Segítőkész embernek ismertem meg a Leventét, és sokat segít abban mindenkinek hogy jobban tudjanak méhészkedni, és ez a hála hogy ilyenekkel kell szívni a vérét mint ez a wc s dolog meg hasonlók.... ez nagyon bosszantó számomra!
Szerencse hogy Levente nem egy idegbeteg és hidegvérrel kezeli az ilyen f.szságokat. én biztos nem tudnám ilyen higgadtan....
Eddig tettem elsőre apifondát. Elhordták mint a cukrot :))) Aztán ultra bee proteines lepényt - nem olcsó - és második adag nozevites cukorlepényt. És 2 napja adtam felének szirupot és ma a második felének is adok, így jött össze időben. Közben potlom a lepényt is mert elég sok nap lesz 10 fok alatt. Jön pollen is, nem tudom miről. De azért nagyon fogy az ultra bee lepény. Van ahol azt is pótlom. Egy tavalyi kifogyott, nem fogott neki petézni. A mérete is nagyon lecsökkent. Elég virgonc volt ettől eltekinte, nem sérült. Ezt szétosztottam két másik családhoz. Egyelőre ez a veszteség. Vannak gyenge családok, de nekem sem repce sem akác nem játszik, őszire majd feljönnek :))))))
nálam egyelőre nagyon kevés a virágpor. idén még nem láttam olyan hordást amilyen kellene legyen
@ Füzek?
@@akoskohalmi3868 most indult pár napja a fűz és a som, a lehűlésre bent van 2 táblás virágpor.
@@janosgeze9420 7-10 léputca méhhez 4-6 nagyobb kiterjedésű fias elég sovány. Tegnapelőtt néztem, nálam a 6 keretesekben van 4 keret nagyobb kiterjedésű fias úgy, hogy van amelyik ezenfelül még kimenet a takarólépre is petézni. Mindezt úgy, hogy március negyedikén teniszlabda nagyságú fiasítás volt 2-3 kereten. Még nincs egy hete, hogy elindult a tömeges virágporhordás a somról és a barkáról. Előtte semmi sem volt. Nálam (Marosvásárhely) általában március első hetében indul a virágpor, idén késett. Na ezért van a serkentés, vagyis ezért kell serkengetni a családokat. Hogy az időjárástól függetlenül egyenletesen fejlődjenek a méhcsaládok. És azért, hogy ledolgozzam azt a két hét lemaradást ami köztem és az alföldi kollégák között van, mivel javarészt nekik küldöm az anyákat. Persze időnként április utolsó hetében, május 1-én rajokat is szoktam készíteni, rajzásgátlás gyanánt, mert idő előtt lesznek túl erősek a családok :) az akác nálam csak május végén indul, előtte jelentős hordás nincs. Ezért van a serkentés. Megjegyzem azt is, hogy ilyenkor 10 léputca méh azt jelenti, hogy nem krajnai méheid vannak vagy már január közepén elkezdődött nálad a virágporhordás és a nemzedékváltás is lejárt. A krajnai méhről mindenki tudja, hogy kis népességben telel. Ezenkívül azt is gyanítom, hogy tőlem előbbre vagy a tavasszal, ha csak nem a szomszédban élsz. :) Ezért az összehasonlításod nem releváns
Szia! Ha már a kísérletezgetésről és tesztelésekről van szó. A jövőben, apikel.hu/ erről is szívesen néznék egy videót . ( ha már kértél témákat és ötleteket :D ) A vélemények nagyon megoszlanak. Ősszel, élelemkiegészítésnél van aki a cukorszirup mellet, van aki az apikel mellett voksol. Te melyik mellett döntenél? Esetleg már próbáltál hasonló terméket? Kíváncsi lennék a véleményedre. Remek videókat készítesz. Csak így tovább :)
Szia.
Nekünk nem lehet kapni ezt a terméket, de ha majd egyszer eljut hozzám, szívesen tesztelem :)
Egyre inkább jönnek be a magyar piacra a folyékony méhtakarmányok. Az Apikel csak az egyik. Szerintem talán jobb az Apiinvert, de nagyon ígéretes az Ambrosia is (csak nekem már túl drága). Sajnos egyiket sem próbáltam még. Az izocukorról is hallottam (gondolom ezek egyik összetevője is az), de tapasztalatot még nem tudok. Ugye az izocukor roppant kedvező árú, 95 ft/kg és gyakorlatilag olyan sűrű mint a méz, így nem terheli a méheket, csak kérdés, hogy mennyit tud belőle a méh hasznosítani. Az biztos, hogy Ausztriában és Németországban is már évek óta használnak ilyen folyékony méhtakarmányokat teleltetésre. Vannak akik csak ezzel etetnek ősszel. Nálunk ez még nincs kialakulva és a piac is eléggé "szabad" így nem árt egy kis egészséges bizalmatlanság az új technológiákkal szemben. Az tény, hogy egyre több méhészt érdekel a téma .... engem is :-) Szóval ha lenne erről bármi infó, video, avgy teszt, az nagy érdeklődést váltana ki!!! :-)
@@KoszorusFerenc az izoval kapcsolatban valóban az a kérdés amit írtál :) én ezért nem használom. A cukor eddig a legjobb, igaz kell vele dolgozni. Az apiinvert nálam szoba sem jött az ára miatt
Idén ősszel kísérleti jelleggel pár családot ezekkel fogok beteleltetni. :)
Jön a hidegfront jövőhéten Főnök!
És az miért baj? :)
@ A baracknak kampó lesz :(
@@istvancsizmadia3613 nálam a szilváig nincs jelentős hordásra lehetőség. Ezért etetek zacskóban. Időjárástól függetlenül, egyenletes a kaptárba beáramló élelem. Emiatt a petézés is egyenletesebb és több.
neked csak a hungarocell a vastag takarás?Sok helyen láttam hogy a menekülő teret telepakolják újsággal.Vagy az sok?
szia. 4 centimeter vastag polisztirol. jobban szigetel mint a ruha vagy az ujság
@ a hölgy is nevessen, vidáman!!!!!!!!
A fekete ládába tegyél világosabb barna fa lécet. Arra majd rászállnak a méhek.
Köszi a tippet. :)
@ Én fekete vödörrel jártam így. Nekem bevált. :)